Jaki rozdrabniacz do gałęzi wybrać w 2024 – Opinie oraz Ranking

by

Ranking rozdrabniaczy do gałęzi 2024 – wybierz właściwe urządzenie i ciesz się niesamowitą wydajnością już dziś!

Każda osoba, która posiada nawet i niewielki obszar zieleni musi o niego dbać. Właściwa pielęgnacja wymaga przede wszystkim pozbycia się ściętych gałęzi, bylin, czy po prostu opadłych z drzew liści. Niektórzy decydują się wykorzystać to jako nawóz do kompostownika (ranking najlepszych kompostowników dostępnych na rynku), a inni natomiast wolą wypełnić miejsce między krzewami, co służyć ma jako naturalny element ozdobny. Nieważne na co my się zdecydujemy, ważne jest znalezienie sprzętu, który nam to zagwarantuje.

Jednakże, jaki rozdrabniacz do gałęzi będzie najlepszy, skoro na rynku jest tak ogromna liczba przedmiotów o ciekawych parametrach i cechach szczególnych? Z pewnością trudno jest podjąć decyzję osobie, dla której takiego ekwipunku będzie czymś dotąd niespotykanym. W tym celu przygotowaliśmy ranking rozdrabniaczy do gałęzi, który pomoże w podjęciu właściwej decyzji.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Makita UD2500

9.8

Średni

RIWALL RES 3044

9.7

Tani

Cedrus CEDRB02

9.7

Drogi

FAWORYT GTR44

9.7

Tani

GATEC 2800W

9.6

Tani

HECHT 6421

9.5

Drogi

Lista przedstawia pięć produktów, które to wyróżniają się na tle rywali świetnymi wynikami. Ich dane techniczne i pozostałe parametry potwierdzają skuteczną i, co ważne, wydajną pracę przez długi czas. Ponadto upewniliśmy się, że ranking uzupełniony został w produkty o odpowiednim mechanizmie tnącym z odpowiadającą nam maksymalną średnicą gałęzi i sporą pojemnością zbiornika.

Bardzo dobrym wyborem jest Rozdrabniacz do gałęzi MAKITA UD2500

W przypadku kiedy szukamy jakości ponad wszystko, to rozwiązanie firmy MAKITA, a dokładnie model UD2500 będzie idealnym rozwiązaniem. To maszyna, dzięki której bez problemów można zmielić gałęzie z ogrodu czy też działki. Urządzenie ma smukłą konstrukcję oraz duże i gumowe koła, które pozwalają na szybkie przetransportowanie rozdrabniacza gałęzi w potrzebne do tego miejsce.

Sprzęt ten został wyposażony w silnik indukcyjny o mocy 2500 Wat. Posiada on bieg przód – tył. Rozdrabniacz charakteryzuje się mechanizmem tnącym, który opiera się na frezie palcowym, osiągającym prędkość nawet do 40 obrotów na minutę. Zapewnia to wysoką efektywność i wydajność. Umożliwia rozdrabnianie na drobniutkie kawałki gałęzi o średnicy nawet do 45 mm.

Urządzenie zostało ponadto wyposażone w intuicyjny w obsłudze panel do sterowania. Posiada on automatyczny system anty blokujący oraz włącznik przód/tył. Rozdrabniacz do gałęzi firmy MAKITA model UD2500 ma specjalne wcięcia w zbiorniku, które ułatwiają kontrolowanie stanu jego zapełnienia.

Poza tym maszyna ma wbudowane wygodne uchwyty z obydwu stron, dzięki którym można transportować z łatwością urządzenie, bądź też trzymać maszynę podczas pracy. Dodatkowo sprzęt posiada zabezpieczenie przed przeciążeniem czy też uruchomienie w przypadku niewłaściwego montażu. Inną zaletą tego rozwiązania będzie bardzo duży zbiornik – aż 67 litrów.

• Silnik indukcyjny;
• Mechanizm frezowy;
• System antyblokujący;
• 3 lata gwarancji;
• Duży kosz na gałęzie.

• Bardzo wysoka cena;
• Mało precyzyjne zamknięcie kosza.

Wysoka moc w stosunkowo ciekawej cenie? ROZDRABNIACZ GAŁĘZI FREZOWY 2800W FAWORYT będzie zdecydowanie ciekawą propozycją

Rozdrabniacz gałęzi marki FAWORYT jest wyposażony w silnik o dużej mocy, czyli 2800 Wat. Pozwala on bez problemu rozdrobnić gałęzie drzew czy krzewów. Dokładniej mówiąc jest w stanie rozdrobnić gałęzi o grubości wynoszącej maksymalnie 44 milimetrów, więc praktycznie większość, które ma się w ogrodzie czy też na swojej działce.

Maszyna charakteryzuje się rozdrabnianiem za pomocą walca nożowego, czyli frezu, z możliwością regulacji. Jest to jeden z lepszych mechanizmów rozdrabniających, gdyż pozwala na zmielenie gałęzi na naprawdę drobne kawałki. Sprzęt został wykonany ze wzmocnionego tworzywa ABS, które jest odporne również na uderzenia zewnętrzne.

Rozdrabniacz gałęzi marki FAWORYT posiada sterownik elektryczny, który jest prosty i intuicyjny w obsłudze. Ponadto jest wyposażony w przełącznik funkcji rozdrabniania czy też bieg wsteczny. Dodatkowo warto wspomnieć o koszu, jego pojemność to 55 litrów. Nie jest to więc pojemnik największy, ale z pewnością wystarczy. Należy pamiętać jednak, że kosz jest przeźroczysty, zatem łatwo można kontrolować stan jego zapełnienia. Poza tym jest bardzo łatwy w obsłudze, można go w prosty sposób w każdej chwili wyjąć, opróżnić i ponownie zamontować do maszyny.

Ten model rozdrabniacza do gałęzi również jest wyposażony w koła, które umożliwiają przetransportowanie maszyny w każdym kierunku, tam, gdzie akurat jest ona potrzebna. Dodatkowo rozdrabniacz posiada zintegrowane styki bezpieczeństwa.

• Mechanizm frezowy;
• Silnik o mocy 2800 W;
• Urządzenie z wysokiej klasy tworzywa ABS;
• Stosunkowo kompaktowy i lekki jak na tego typu sprzęt.

• Dosyć wysoka cena;
• Stosunkowo mały kosz.

Rozdrabniacz gałęzi 2500W Rębak 45 mm GATEC to propozycja, o której zdecydowanie nie powinniśmy zapominać

Kolejny rozdrabniacz do gałęzi, który polecamy w zestawieniu, to produkt polskiej firmy GATEC. Jest to sprzęt o mocy 2500 Wat, który charakteryzuje się cichą pracą. Należy też wspomnieć o tym, że to bardzo wydajna maszyna, która została wyposażona w mocny silnik. Charakteryzuje się też niezawodnym, a zarazem prostym mechanizmem rozdrabniającym – posiada tarczę z dwustronnymi, hartowanymi nożami skrawającymi.

Rozdrabniacz GT z pewnością przyda się w każdym gospodarstwie domowym. Sprawdzi się dobrze podczas rozdrabniania suchych i sztywnych pędów chwastów, byli, ale również gałęzi o średnicy nawet do 45 mm. W wyniku całego procesu powstaną zrębki, które będzie można wykorzystać do kompostowania czy też ściółkowania rabata warzywnych bądź też kwiatowych.

Sprzęt ten charakteryzuje wzmocniony silnik elektryczny. Ma on duży moment obrotowy – obroty silnika to [min – 1] 4200. Gwarantuje to nie tylko maksymalną wydajność tego urządzenia, ale również niesamowity komfort pracy z rozdrabniaczem do gałęzi.

Dodatkowo gadżet został wyposażony w zabezpieczenie termiczne silnika. W przypadku nadmiernego obciążenia sprzętu, automatycznie się ono wyłącza. Jest to gwarancją bezpieczeństwa dla użytkowników rozdrabniacza. W skład produktu wchodzą noże skrawające, które są nie tylko proste w ostrzeniu i wymianie, ale przede wszystkim są tanie i łatwo dostępne, co jest z pewnością zaletą tego sprzętu.

Warto także wspomnieć, że obudowa rozdrabniacza GATEC jest wykonana z mieszanek polimerowych, które są odporne na pękanie. Sprzęt jest wyposażony ponadto w dogniatacz, który ułatwia przesuwanie drobnego materiału do tarczy rozdrabniającej.

• Duża moc silnika (2500W);
• Niezawodny mechanizm rozdrabniający;
• Dogniatacz w zestawie;
• Zabezpieczenie termiczne silnika.

• Brak automatycznego wciągania drobnych gałęzi;
• Mały kosz na rozdrobniony materiał (45l).

Naszej uwadze nie może umknąć prawdziwa bestia, a więc HECHT 6421 ROZDRABNIACZ SPALINOWY RĘBAK GAŁĘZI

Rozdrabniacz do gałęzi HECHT 6421 to niezbędne urządzenie w każdym ogrodzie i na działce, gdzie będziemy mieli od groma roboty. Sprzęt tylko ułatwia pracę, ale też, a może przede wszystkim, zmniejsza znacząco powierzchnię odpadów. Maszyna ta doskonale nadaje się do rozdrabniania gałęzi z krzewów, drzew czy też żywopłotów, a z uwagi na zastosowanie silnika spalinowego, jest o wiele wydajniejsza niż elektryczne odpowiedniki.

Maszyna jest wyposażona w silnik OHV 4-suwowy, którego pojemność wynosi odpowiednio 389 cm3, a moc 13 KM. Maksymalny moment obrotowy to 26,5 Nm. Takie parametry oraz odpowiednia konstrukcja przekłada się na to, że rozdrabniacz do gałęzi HECHT 6421 może rozdrobnić gałęzie o maksymalnej średnicy aż 50 milimetrów. Maszyna jest wyposażona także w funkcję automatyczne wciągania gałęzi, co znacząco poprawia nie tylko komfort pracy, ale przede wszystkim wpływa na bezpieczeństwo użytkownika sprzętu.

To, co powstało z rozdrobnienia, można wykorzystać jako kompost pod uprawy, bądź też wysypać dookoła drzewek czy krzewów. Z pewnością nada to oryginalnego charakteru, a także zapobiegnie wyrastaniu chwastów. Gardziel boczna tego modelu rozdrabniacza do gałęzi posiada jeden nóż strugający. Górna jest z kolei wyposażona w 16 wahadłowych noży, po 4 na każdym z 4 wałków.

Waga urządzenia to z pewnością waga, i to spora. 105 kilogramów oznacza, że sprzęt bardzo ciężko przetransportować z miejsca na miejsce. Choć koła w tym pomagają, to ogromny ciężar robi swoje. Jeśli chodzi o dodatkowe parametry, to gardziel boczna ma wymiary 130 x 88 mm, zaś gardziel górna 240 x 230 mm.

• Możliwość rozdrabniania gałęzi do 50 mm;
• 16 wahadłowych noży i 1 nóż strugający;
• Bardzo wysoka moc i wydajność pracy;
• Funkcja automatycznego wciągania gałęzi.

• Stosunkowo głośne i ciężkie urządzenie (105 kg).

Rozdrabniacz do gałęzi jaki wybrać, aby być zadowolonym?

Ranking rozdrabniaczy do gałęzi przedstawił szereg różnych produktów i każdy z nich charakteryzował się nieco inną specyfiką. Miały różne parametry tnące, różną moc, a także kilka innych właściwości. Niewątpliwą zaletą wszystkich tych produktów była ich wydajność, która przewyższa konkurencję. Jak zatem upewnić się, że wybrany przez nas produkt będzie taki sam? Jeśli żadna z powyższych ofert nie była wystarczająco interesująca, to warto sprawdzić poradnik i dowiedzieć się jaki rozdrabniacz do gałęzi spełni nasze wymagania.

Przed zakupem musimy pamiętać o szeregu charakterystycznych i wartych rozważenia elementów. Pierwszym z nich jest oczywiście rodzaj zasilania – elektryczny lub spalinowy. Kolejną rzeczą o kluczowym znaczeniu jest moc urządzenia. Nie możemy też zapomnieć o trzeciej, równie istotnej charakterystyce, a mianowicie rodzaj mechanizmu tnącego.

Gdy już upewnimy się, że te trzy elementy są wybrane i dostosowane do naszych potrzeb, przyjdzie czas na zwrócenie uwagi na elementy poprawiające komfort korzystania ze sprzętu – w tym wagę i możliwość ustawienia biegu wstecznego. Dodatkowym atutem świetnego sprzętu będzie duży kosz na rozdrobnione elementy. Nie możemy też zapomnieć o opiniach, a więcej ciekawych informacji na temat wyboru sprawdzonego rozdrabniacza znajdziemy poniżej:
https://homelook.pl/rozdrabniacz-do-galezi-jaki-wybrac-na-co-zwrocic-uwage/

Przede wszystkim wybierzmy właściwe zasilanie

Rozdrabniacze do gałęzi można spotkać jako spalinowe bądź te zasilane elektryczne. Choć w obu przypadkach z pewnością można mówić o bezawaryjności oraz pewności zakupu, to te dwa typy silników różnią się od siebie – i to znacząco. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że sprzęt zasilany paliwem konwencjonalnym jest o wiele głośniejszy niż elektryczny odpowiednik. Jednakże, niska kultura pracy gwarantuje za to niesamowite osiągi i wydajność w cięciu nawet najbardziej wymagających gałęzi czy nawet pomniejszych konarów.

Elektryczne rozdrabniacze mają to do siebie, że są po prostu cichsze w pracy. Co więcej, silnik spalinowy jest z natury cięższy niż ten elektryczny. To natomiast gwarantuje nam mniejszą wagę w przypadku zakupu sprzętu zasilanego prądem. Oczywiście musimy mieć na uwadze, że zazwyczaj elektryczne motory są nieco słabsze.

Jakość wykonania równie kluczowa

Jeśli zależy nam na tym, aby nasz sprzęt posłużył jak najdłużej, to musimy przede wszystkim zadbać o to, aby był wykonany z trwałych i sprawdzonych materiałów. Komponenty muszą być najwyższej klasy, bo to pozwoli na bezawaryjną pracę przez wiele lat. Oczywiście renoma firmy produkującej rozdrabniarkę także się liczy, bo trwałość niektórych marek jest z pewnością ich wizytówką.

Dodatkowo upewnić się trzeba czy interesujący nas przedmiot charakteryzuje się specjalnymi funkcjami, które mają za zadanie dodatkowo uchronić najistotniejsze i najbardziej newralgiczne elementy osprzętu przed zniszczeniem. Tak więc zabezpieczenie przed przeciążeniem to pierwsza rzecz warta uwagi. Ponadto, warto wyposażyć się też w system zabezpieczający przed ponownym uruchomieniem urządzenia w przypadku zaniku napięcia.

Kolejno sprawdźmy parametry robocze

Nawet jeśli produkt będzie trwały i mocny, to mogą nam nie odpowiadać jego parametry tnące. Musimy więc upewnić się czy sprzęt poradzi sobie z cięciem gałęzi o średnicy większej niż 40 mm. Standardowym rozmiarem spotykanym w wielu gadżetach jest grubość wynosząca 45 mm, lecz są i takie opcje, które oferują cięcie gałęzi o maksymalnej średnicy wynoszącej nawet i 50 mm.

Poza wielkością gałęzi, musimy też uwzględnić wielkość kosza na rozdrobnione elementy. Jest to o tyle istotny element, bo pozwala nam mniej więcej określić jak często przyjdzie nam opróżnić kosz, a więc jak dużo przerw podczas pracy będziemy musieli zrobić. Zbiorniki poniżej 50 litrów będą zbyt małe. Lepiej szukać opcji o wielkości 60 litrów lub więcej.

Komfort i funkcjonalność to kolejne kluczowe elementy

Jak wiele funkcji dodatkowych producenci postanowili wprowadzić w swoim urządzeniu? Sprzęt może być bardzo prosty w obsłudze i tani, lecz czasami warto dopłacić co nieco i zakupić rozwiązanie gwarantujące szereg funkcji usprawniających korzystanie z urządzenia bądź po prostu opcji pozytywnie wpływających na nasz komfort i bezpieczeństwo.

Dlatego kluczowe będzie zweryfikowanie wagi całego urządzenia, a także możliwości transportowych. W przypadku dużych rozdrabniarek, podstawowym wyposażeniem są koła, które umożliwiają nam transport. Czasami jednak instaluje się również bieg wsteczny ułatwiający kontrolę sprzętu. Warto oczywiście sprawdzić czy produkt oferuje łatwą kontrolę, która to może być zagwarantowana poprzez zastosowanie automatycznego systemu anty blokującego.

Ponadto zmyślny design również posłuży się jako ciekawe akcesorium. Na przykład, w celu prostej obserwacji stanu napełnienia zbiornika, warto wybrać produkt ze specjalnie przygotowanymi wycięciami. Inne modele gwarantują nam coś coś innego, a mianowicie przezroczysty kosz, co jeszcze bardziej ułatwia obserwację stanu kosza.

Rozdrabniacz do gałęzi opinie 2024

Uwagi pochodzące od innych użytkowników to z pewnością ciekawa alternatywa, która pozwala nam określić czy dany sprzęt przypadł innym użytkownikom do gustu. Duża popularność to bardzo często jeden z głównych powodów, dla których produkt posiada wiele komentarzy i, co za tym idzie, wypunktowanych zalet i wad wskazujących na mocne i słabe strony sprzętu.

Jeśli jest on niezwykle dobrze zaprojektowany, to ilość zalet będzie oczywiście przeważać nad wadami. Ponadto kluczowe jest też sprawdzenie czy dane komentarze pochodzą od użytkowników zweryfikowanych czy też nie. Najlepiej jest mieć na uwadze tylko te, które są specjalnie oznaczone bądź dodatkowo opatrzone są zdjęciami produktu.

Rozdrabniacz do gałęzi jaki wybrać? Teraz już wiesz!

Opinie rozdrabniaczy do gałęzi z pewnością pomogą w wyborze tego idealnego produktu – tak jak i wszystkie inne wskazówki, które podany zostały w powyższym poradniku. Warto natomiast pamiętać, że najbardziej nas interesuje zakup produktu sprawdzonego i pochodzącego do renomowanego producenta. Wtedy mamy dodatkowe zapewnienie o trwałości i bezawaryjności przez gwarancję.

Jeśli jednak nie jesteśmy zainteresowani własnymi poszukiwaniami tego idealnego urządzenia, to warto wypróbować jeden z przedstawionych powyżej produktów. Szczególnie interesującą propozycją jest ROZDRABNIACZ GAŁĘZI HORTMASZ HRE 144, który to gwarantuje świetne osiągi i wydajność, a także wysoka moc i parametry robocze nie kosztują kroci.

Jacek Kowal

Dodaj komentarz