Jaki hydrofor wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Hydrofor ranking najciekawszych ofert – sprawdź co wybrać w roku 2024 i ciesz się właściwą instalacją już dziś!

Brak dostępu do wodociągów sprawia, że bardzo często na naszej działce rekreacyjnej bądź też w ogrodzie nie mamy wody. W tej sytuacji mamy dwa wyjścia – albo jakimś cudem zorganizować sobie dostęp do sieci wodociągowej lub, alternatywnie, wykopać studnie, a następnie zainstalować w niej specjalne urządzenie do pobierania wody i dostarczania jej do kranu czy też innych urządzeń dbając przy okazji o odpowiednie ciśnienie. Takim właśnie urządzeniem jest hydrofor do wody.

Wybranie jednak propozycji idealnej to nie lada wyzwanie. Istnieje wiele różnych produktów dostępnych na rynku i nie chodzi tutaj wyłącznie o różnice w wielkości zbiornika. Jest to, rzecz jasna, bardzo ważna kwestia, bo bez prawidłowo wybranego zbiornika hydroforowego znacznie utrudnimy sobie zadanie, a nawet w niektórych sytuacjach uniemożliwimy zakup właściwego sprzętu. Jak więc mieć gwarancję, że wybierzemy odpowiedni kompletny zestaw hydroforowy? 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

HYDROFOR 100L MHI1300

9.9

Tania

Hydrofor 24L ROHTENBACH

9.8

Tania

HYDROFOR JET 100A

9.7

Tania

HYDROFOR 50L JET100A

9.6

Droga

Hydrofor MQ 3-45 Grundfos

9.5

Droga

Hydrofor Omnigena MHi1300

9.4

Średnia

Odpowiedzi na to pytanie możemy szukać w poniższym zestawieniu, gdzie pojawiło się parę ciekawych rozwiązań, dostępnych na rynku w 2024 roku, oferujących nam przede wszystkim ponadprzeciętne parametry i bardzo dobrą jakość wykonania. Aby jednak mieć gwarancję wyboru właściwego hydroforu do wody, nasi eksperci przyjrzeli się mocy silnika i maksymalnemu ciśnieniu, zdolności zasysania, a także dodatkowym funkcjonalnościom i opiniom. Rzecz jasna wyposażenie dodatkowe też odegrało ważną rolę!

HYDROFOR 100L + POMPA MHI 1300 + WĄŻ ZESTAW gratis

hydrofory do wody ranking

Choć dzisiejszy numer jeden rankingu 2024 jest tak naprawdę najdroższą opcją spośród wszystkich przedstawianych hydroforów, to należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach związanych z zakupem produktu. Przede wszystkim miejmy na względzie to, że model MHI1300 to jedna z wydajniejszych pomp wielostopniowych, która idealnie poradzi sobie w zasilaniu domów jendo czy też wielorodzinnów. Dobrze sobie radzi też w nawadnianiu ogrodu z uwagi na swoją specyfikację.

Przejdźmy jednak do najistotniejszych kwestii, mianowicie dane techniczne. Produkt gwarantuje nam wydajność maksymalną na poziomie 100 litrów na minutę. Ponadto, ciśnienie maksymalne wynosi 5,5 Bar. Jeśli weźmiemy pod uwagę moc silnika (1300 W), jest to z pewnością bardzo dobry wynik. Pamiętajmy też o tym, że opcja charakteryzuje się zdolnością zasysania na poziomie 8 metrów.

Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest zbiornik, który znajduje się w zestawie. Ma on 100 litrów pojemności, co wystarcza w przypadku większości amatorskiego użytkowania. Niestety, przyjdzie nam zapłacić całkiem sporo za tę opcję.

 • Bardzo bogaty zestaw – zbiornik gratis;

 • Wysokie ciśnienie maksymalne i wydajność;

 • Bardzo dobre parametry dodatkowe.

 • Bardzo wysoka cena.

Hydrofor 24L + POMPA JET 1000W ROHTENBACH Zestaw

kompletny zestaw hydroforowy

Propozycja o oznaczeniu JET1000B to kolejna ciekawa propozycja, którą postanowiliśmy omówić w naszym zestawieniu. Jest to inna, ale też bardzo atrakcyjna opcja w pełni przygotowana do użytkowania. Należy jednak pamiętać, że zastosowano tutaj bardzo mały zbiornik, bo tylko 24 litry. Co więcej, niektóre parametry też się różnią, ale znacznie niższa jest też cena.

Produkt wyposażony jest w silnik o mocy 1100 W, co przekłada się na wydajność przepływu wody na poziomie 60 litrów na minutę. Jest to więc opcja nieco gorsza pod tym względem. Natomiast należy pamiętać o tym, że produkt oferuje nam ciśnienie maksymalne niewiele gorsze, bo na poziomie 5 Bar. A to, w połączeniu ze zdolnością zasysania na poziomie 8 metrów i dosyć niską ceną, daje nam bardzo ciekawą alternatywę.

Pamiętajmy, rzecz jasna, że produkt ma w zestawie parę dodatków w postaci zbiornika 24 litrowego czy też manometru. Znajdziemy tu również wąż antywibracyjny z kolanem czy też pozostałe akcesoria wymagań do montażu, w tym śruby podłączeniowe. Użytkownicy chwalą też opcję z uwagi na cichą pracę.

 • Wysoka kultura pracy;

 • Dosyć duże ciśnienie maksymalne;

 • Niska cena;

 • Cały komplet potrzebny do uruchomienia opcji w cenie.

 • Nieco gorsza wydajność niż u konkurencji. 

Pompa HYDROFOROWA HYDROFOR JET 100A 1100W 60L/MIN

hydrofor opinie

Kolejną propozycją jest sama pompa JET 100A, która przygotowana została przez PG-INVEST i jest w stanie wygenerować do 1100 W mocy. Propozycja świetnie sprawdzi się w przypadku domów jedno i wielorodzinnych, a także jeśli potrzebujemy zasilić domek letniskowy czy ogród działkowy w bieżącą wodę. 

Deklarowana przez producenta zdolność zasysania wynosi 8 metrów, co jest możliwe głównie dzięki wykorzystaniu tuby venturiego. Ponadto, sam korpus jest bardzo wytrzymały z uwagi na jego żeliwną budowę. Miejmy też na względzie fakt, że opcja ta jest bardzo lekka, co dla wielu osób może okazać się istotnym atutem. Wydajność maksymalna modelu to 60 litrów na minutę, a więc jest ona wystarczająca do większości podstawowych zadań. 

Niska cena za produkt podyktowana jest przede wszystkim faktem, że oferowany hydrofor to tylko i wyłącznie pompa, a więc nie ma tutaj niezbędnego do prawidłowego działania zbiornika czy też wielu innych dodatków. 

 • Dosyć dobra wydajność w tej cenie;

 • Świetne wykonanie;

 • Gwarancja 2 lata typu door to door;

 • Bardzo dobra zdolność zasysania.

 • Sama pompa w zestawie – wymaga dodatkowych elementów do działania.

HYDROFOR 50L + POMPA JET 100A + WĄŻ ZESTAW +GRATIS

hydrofory do wody opinie

Następna propozycja to bardzo dobrze znana i lubiana przez wielu użytkowników opcja, lecz tym razem dostępna z 50 litrowym zbiornikiem. Hydrofor JET 100A przedstawiony przez IBO POLSKA charakteryzuje się świetnymi parametrami i małymi gabarytami. A to, w połączeniu z atrakcyjną ceną jest już wystarczająco dużym plusem, aby zainteresować się ofertą.

Podobnie jak i poprzednicy w rankingu, tak i ta opcja cechuje się zdolnością zasysania na poziomie 8 metrów – ponownie osiągnięte zostało to dzięki wykorzystaniu tuby venturiego, czyli specjalnego przepływomierza. Służy on do pomiaru szybkości przepływu wody w celu kontroli pracy całego systemu.

Jeśli chodzi o pompę, to oferuje ona ciśnienie maksymalne na poziomie 5 Bar. Jednakże, z uwagi na zastosowany komplet, maksymalne ciśnienie zestawu to tylko 4 Bar. Warto jednak zauważyć, że produkt oferuje nam i tak wystarczające parametry do sprawnego zasilenia domków letniskowych czy ogrodów działkowych.

 • Stosunkowo niska cena za pełen komplet hydroforowy;

 • Bardzo dobra zdolność zasysania;

 • Ciśnienie maksymalne pompy 5 Bar;

 • Cicha praca silnika.

 • Komplet ogranicza maksymalne ciśnienie do 4 Bar;
 • Zbiornik 50 litrów nie sprawdzi się w przypadku domów jednorodzinnych – wyłącznie do domków letniskowych i ogrodów działkowych.
 •  

Hydrofor MQ 3-45 pompa bezobsługowa Grundfos

pompa hydroforowa ranking

Propozycja przygotowana przez duńską firmę GRUNDFOS z pewnością nie jest najtańsza. Ba, to tak naprawdę najdroższa propozycja dostępna w dzisiejszym zestawieniu. Aczkolwiek model MQ 3-45 oferuje coś, czego nie jest w stanie dostarczyć żaden inny produkt. Należy przede wszystkim pamiętać, że w tej horrendalnie wysokiej cenie wliczone jest wszystko, co potrzebujemy do bezproblemowe uruchomienia hydroforu. Oznacza to, że znajdziemy pompę, silnik, zbiornik, a także wszelkie czujniki, sterowniki i zawory. 

Produkt oferuje nam moc na poziomie 1000 W, co w porównaniu z konkurencją nie jest dużo. Aczkolwiek konstrukcja z Danii charakteryzuje się bardzo wysokim ciśnieniem znajdującym się w instalacji. Wynosi ono aż 7,5 Bar. Sama wydajność maksymalna to 75 litrów na minutę, a więc nie jest najwyższa. Natomiast zachwycająca jest trwałość i wytrzymałość urządzenia z uwagi na wykonanie korpusu pompy z POM i mieszanki włókna szklanego. 

Należy jednak pamiętać, że nie zastosowano tutaj zabezpieczenia suchobiegu. A to oznacza, że w przypadku uruchomienia pompy na sucho może ona ulec awarii. Dlatego zawsze trzeba pamiętać o tym, aby produkt był zalany wodą.

 • Bardzo dobre wykonanie;

 • Ciśnienie maksymalne na poziomie 7,5 Bar;

 • Zestaw zawierający wszystkie niezbędne komponenty do uruchomienia urządzenia;

 • Ponadprzeciętne parametry urządzenia.

 • Bardzo wysoka cena;

 • Brak systemu zabezpieczenia suchobiegu. 

 •  

Zestaw POMPA MHi1300 230V hydrofor 50L Omnigena

hydrofor ranking

MHI 1300 Inox to jeszcze inna propozycja, którą z pewnością warto wziąć pod uwagę szukając idealnego zestawu hydroforowego i to z kilku powodów. Przede wszystkim sam korpus jest wykonane z żeliwa, a wirniki wyprodukowano ze stali nierdzewnej. Co więcej, pompa oferuje nam bardzo duże ciśnienie, a w cenie znajdziemy wszystkie elementy potrzebny do uruchomienia sprzętu.

Model ten charakteryzuje się bardzo wysokim ciśnieniem, bo na poziomie 5,5 Bar. Co więcej, innym atutem opcji jest wydajność, która maksymalnie wynosi 100 litrów na minutę, a więc podobnie jak i numer jeden rankingu, tak i ta oferta gwarantuje największą wydajność. To wszystko dostarczone zostało przez silnik o mocy 1300 W. Należy jednak pamiętać, że zastosowano tutaj zbiornik 50 litrów, a więc może okazać się on zbyt mały do domów jedno czy wielorodzinnych.

Produkt bardzo dobrze sobie radzi w pobieraniu wody na głębokości do 8 metrów. Musimy natomiast pamiętać, że sprzęt jest stosunkowo drogi, a dodatkowo samo mocowanie silnika nie należy do najtrwalszych.

 • Bardzo wysoka wydajność;

 • Ponadprzeciętne wykonanie;

 • Maksymalne ciśnienie 5,5 Bar;

 • Pełen komplet umożliwiający pracę hydroforu.

 • Dosyć wysoka cena;

 • Mały zbiornik dostępny w zestawie.

 •  
 •  

Artykuły

W rankingu hydroforów ogrodowych 2024 pojawiło się wiele ciekawych opcji. Jeśli jednak żaden z nich nie spełnił naszych oczekiwań, to sprawdź następujące porady

Każdy zbiornik hydroforowy przedstawiony w powyższej analizie porównawczej ma swoje zalety, ale też i wady. Hydrofor 100l to propozycja przygotowana dla osób, których zapotrzebowanie na wodę na działce czy w ogrodzie nie jest tak duże. Choć istnieją też hydrofory 300l, to przed wybraniem produktu idealnego bardzo ważne jest określenie naszych wymagań i oczekiwań. Dopiero wtedy będziemy wiedzieć czy wybrany przez nas sprzęt będzie odpowiedni.

Rzecz jasna istotnych kwestii, oprócz samej pojemności, jest bardzo dużo. Wiele powie nam o produkcie jego specyfikacja techniczna. Szczegółowe dane podane przez producenta pozwolą nam wybrać taki hydrofor ogrodowy, który nie zawiedzie nas w żadnej sytuacji i zawsze będzie oferował wysoki poziom wydajności. Pamiętajmy też o tym, że nie bez znaczenia będzie ilość akcesoriów, jakie zostaną dla nas przygotowane w zestawie. 

Miejmy na uwadze również fakt, że celem każdego producenta jest dostarczenie sprzętu wyjątkowo trwałego, dlatego niezawodność też będzie mieć tu kluczowe znaczenie, jak i systemy zabezpieczające produkt i umożliwiające bezawaryjną pracę przez lata. Co ciekawe, nawet opinie hydroforów do studni mogą okazać się bardzo ważne. Ciekawych informacji udzieli nam także poniższy artykuł: 

https://aquatik.eu/na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie-hydroforu-n-13.html

Pierwszą kluczową kwestią będzie sprawdzenie mocy i ciśnienia

Jak zapewne wiecie, właściwe dostosowanie urządzenia do preferencji i wymagań użytkownika jest nadzwyczaj ważne przy zakupie tak naprawdę każdego produktu. I nieważne czy będzie to elektronarzędzie do pracy warsztatowej czy właśnie hydrofor, który zadba o bieżącą wodę w ogrodzie. Zestawy hydroforowe muszą, podobnie jak elektronarzędzia czy też inne urządzenia z silnikiem elektrycznym, oferować wystarczająco dużą moc do sprawnej pracy.

Silnik o wysokiej sprawności (ponad 1000 W) jest w stanie zagwarantować nam wystarczająco niezwykle skuteczną pracę i pobór wody na dosyć dużej głębokości. Co więcej, moc silnika wpływa też na ciśnienie robocze, z jakim zestaw cały pracuje. Nie zapominajmy też o bezawaryjności – im wyższa moc, tym urządzenie jest mniej wysilone i dłużej będzie pracować w danym zakresie.

Zestaw POMPA MHi1300 Omnigena
hydrofor ranking

zbiornik hydroforowy
HYDROFOR 50L + POMPA JET 100A + WĄŻ ZESTAW +GRATIS
hydrofory do wody opinie

Hydrofor 100l czy może 300l? O pojemności słów kilka

Kolejna bardzo ważna rzecz przy wyborze produktu tego typu to pojemność. Zestawy hydroforowe to nie tylko pompa hydroforu czy też inne dodatki. To przede wszystkim zbiornik, który ma za zadanie magazynować wodę i utrzyma ją wewnątrz urządzenia przez dłuższy czas. Jeśli wybierzemy zbyt mały zbiornik, to pompa będzie zbyt często się uruchamiać, a to doprowadzi do przedwczesnego zużycia hydroforu.

Z tego właśnie powodu o wiele ważniejszą rzeczą przy wyborze produktu idealnego jest sprawdzenie czy propozycja charakteryzuje się odpowiednim zbiornikiem. Najczęściej klienci decydują się na propozycje 100l w przypadku małych ogrodów czy też niewielkiego pola. 50l to natomiast propozycja przeznaczona wyłącznie dla użytkowników, którzy są pewni niewielkich ilości wody, jakie będą zużywali.

Pozostałe parametry też ważne

Nawet jeśli uwzględniliśmy moc urządzenia, a także wielkość zbiornika, to tak naprawdę istnieje wiele różnych specyfikacji, na jakie musimy zwrócić uwagę w celu wyboru produktu idealnego. Pamiętajmy też o tym, że dodatkowe parametry techniczne będą kluczowe podczas określania jakości urządzenia. 

Istotne jest więc przyjrzenie się ciśnieniu maksymalnemu i roboczemu, które wyrażane jest w barach. Oprócz tego, bardzo ważną kwestią będzie zwrócenie uwagi na zdolność zasysania pompy i wysokość podnoszenia. Oprócz tego, niektóre urządzenia mogą potrzebować zasilania trójfazowego, a nie klasycznego 230V.

Hydrofor 24L + POMPA JET 1000W ROHTENBACH Zestaw
kompletny zestaw hydroforowy
Pompa HYDROFOROWA HYDROFOR JET 100A
hydrofor opinie

Akcesoria dodatkowe i wyposażenie

Skoro już szukamy produktu oferującego wręcz idealne parametry, to warto upewnić się, że po jego zakupie będziemy mieć wszystko, co jest potrzebne do późniejszego uruchomienia hydroforu. A to sprawa kluczowa, jeśli to pierwszy zakup tego typu i nie mamy ani zbiornika, ani pompy, ani też jakiegokolwiek innego elementu wyposażenia. 

A przecież musimy pamiętać o tym, że produkty powinny oferować nam wszystkie niezbędne akcesoria, bo zakup pompy bez zbiornika na nic się zda. Rzecz jasna osoby pragnące wymienić tylko pompę czy zbiornik mogą, jak najbardziej, optować za opcjami tańszymi i pojedynczymi. Jeśli jednak potrzebujemy całości, to lepiej wyposażyć się w kompletne zestawy hydroforowe z uwagi na to, że ich ostateczna cena będzie o wiele mniejsza.

Pompa do wody Hydrofor – podsumowanie rankingu 2024

Zwycięzcą dzisiejszego zestawienia zostaje bez wątpienia HYDROFOR 100L + POMPA MHI 1300 + WĄŻ ZESTAW gratis. Choć w rankingu hydroforów pojawiło się wiele opcji o atrakcyjnych atrybutach, to tak naprawdę tylko ta jedna gwarantuje pełny zestaw, a także świetne parametry i specyfikację pozwalającą na bezproblemowe użytkowanie sprzętu przez lata.

Jeśli jednak naszym celem jest wyposażenie się w produkt o nieco większej mocy czy też myślimy nad urządzeniem dostosowanym do pracy z większym zbiornikiem, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać zebrane dziś informacje i wybrać taki hydrofor, który w każdej możliwej sytuacji okaże się propozycją wręcz idealną. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki hydrofor wybrać
Average rating:  
 0 reviews