Jaki przenośny agregat prądotwórczy do kampera wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Zastanawiasz się jakie są ciche agregaty prądotwórcze, które zabierzesz na kemping? Wybierz idealny agregat do kampera już dziś!

Możliwość uruchomienia urządzenia elektrycznego będąc na biwaku w lesie to z pewnością bardzo dobra sytuacja. Szczególnie, kiedy potrzebujesz się ogrzać, zjeść ciepły posiłek lub po prostu pragniesz włączyć klimatyzację czy też zagwarantować sobie ciepłą wodę podczas prysznicu. Aby jednak mieć pewność, że mamy taką możliwość, powinniśmy wyposażyć się w agregat prądotwórczy do kampera.

Niestety, znalezienie produktu idealnego nie jest zadaniem prostym. Przede wszystkim musimy pamiętać, że dla każdego najlepszy agregat prądotwórczy 2kW czy też o innej mocy to, tak naprawdę, nieco inny sprzęt charakteryzujący się innymi parametrami czy zaletami. A to oznacza, że nie będziemy w stanie znaleźć rozwiązania bez zagłębienia się w tematykę agregatów prądotwórczych. Z tego właśnie powodu powstał ranking 2024.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Fogo 32628 F3001

9.9

Średnia

AGREGAT MP-G2500INV

9.8

Droga

Schwartzmann SCH-G2500inv

9.7

Tania

Hecht IG2201

9.6

Tania

Champion 92001I-EU

9.5

Średnia

Könner&Söhnen KS

9.4

Średnia

Zestawienie, które dziś będziecie mogli śledzić, to tak naprawdę znacznie rozbudowana lista atrakcyjnych dodatków i rzeczy, które należy wziąć pod uwagę podczas szukania sprzętu idealnego. Wybierając najlepsze urządzenie wypada uwzględnić przede wszystkim sposób zasilania – czy będzie to olej napędowy czy benzyna. Oprócz tego, każdy elektryczny sprzęt musi być bezpieczny, więc zabezpieczenia przed przepięciem i inne kwestie tego typu są kluczowe. Równie ważne okażą się pozostałe parametry robocze, a także komfort użytkowania czy też niezawodność pracy i funkcje na to wpływające. 


Zwycięzcą rankingu 2024 jest cichy agregat prądotwórczy kempingowy Fogo 32628 F3001 2500 W

agregat prądotwórczy do przyczepy kempingowej ranking

Zwycięzca dzisiejszego rankingu to produkt znajdujący się w średniej półce cenowej. Model F 3001 oferuje nam moc maksymalną na poziomie 2500 W, a ta generowana jest przez jednofazowy, 4-suwowy silnik wykorzystujący inwerterową technologię. Napędzany benzyną produkt wyposażony jest w wiele ciekawych funkcji. Dobrym przykładem jest funkcja ładowania baterii. Jeśli mamy rozładowany akumulator, to urządzenie, po dokupieniu przewodów, może posłużyć jako prostownik.

Zacznijmy jednak od kwestii najistotniejszych, mianowicie od danych technicznych. Sprzęt od firmy Fogo oferuje nam moc maksymalną na poziomie 2,5 kW, co oznacza, mniej więcej, 2,3 kW. Taka moc generowana jest przez motor spalinowy na benzynę, który ma pojemność 122 cm3. Jest to całkiem sporo, co może wpływać na podwyższone spalanie urządzenia. Przy maksymalnej mocy agregat jest w stanie pracować wyłącznie 3 godziny na pełnym zbiorniku. Nie uznamy tego za zaletę.

Zaletą natomiast będzie wiele ciekawych funkcjonalności. Oprócz ładowania akumulatora 12 V, produkt wyposażony został w gniazdo 230 V 16 A, a także w gniazdo USB. Nie mniej istotna jest kwestia bezpieczeństwa. Agregat ten wyposażono w sygnalizację przeciążenia, a także w zabezpieczenie przed tym zjawiskiem. Jeszcze innym elementem zabezpieczającym pracę maszyny jest lampka sygnalizująca o niskim poziomie oleju.

 • Wiele funkcjonalności;

 • Wysoki poziom bezpieczeństwa;

 • Bardzo kompaktowy kształt;

 • Uchwyt gwarantujący łatwiejszy transport;

 • Może być wykorzystany do ładowania akumulatora.

 • Wysoka waga;
 • Niska kultura pracy
 •  
 •  

Opcją alternatywną dla zwycięzcy będzie Kraft&Dele KD126 Alternatywą pod kemping będzie generator AGREGAT MP-G2500INV 2500 WW

tani agregat do przyczepy kempingowej

Klimatyzacja czy też webasto będąc pośrodku lasu to bez wątpienia towar, którego raczej nie możemy się spodziewać. Przede wszystkim jest to spowodowane faktem, że do zasilania klimatyzacji czy webasto potrzeba ogromnej mocy. Na szczęście za pomocą generatora od firmy Majster Polska będziemy mogli zapewnić sobie skuteczne chłodzenie w upalne dni, a także wystarczająco dużo mocy, do ogrzania kempingu bez najmniejszych powodów. I choć jego cena wyróżnia się na tle konkurencji w sposób negatywny, to świetne parametry i wysoki komfort użytkowania przemawiają za modelem.

Zacznijmy natomiast od silnika, mianowicie urządzenie wyposażone jest w jednocylindrowy motor 4 suwowy, który chłodzony jest powietrzem. Jego pojemność wynosi 80 cm3 i przekłada się to na moc znamionową na poziomie 2,2 kW. Jest to więc więcej niż wystarczająco do biwakowego użytkowania sprzętu. Warto przy tym nadmienić, że nieco mniejsza pojemność silnika sprawia, że produkt będzie też mniej spalał. A to daje szansę na nieco dłuższy czas pracy na zbiorniku.

Kultura pracy nie jest najlepsza w przypadku tego urządzenia, bo hałas Lwa ocenia się na poziomie 89 dB. Jednakże, warto przy tym zauważyć, że produkt waży całkiem mało, bo tylko 21 kg. Pamiętajmy też, że propozycja wyposażona jest w specjalny system automatycznie redukujący obroty w celu zaoszczędzenia paliwa gdy obciążenie generatora jest mniejsze. Oprócz tego, sama konserwacja sprzętu jest prosta, a we właściwym użytkowaniu pomaga nam sygnalizacja przeciążenia i sygnalizacja o niskim poziomie oleju.

 • Bardzo wysoka wydajność pracy;

 • Wiele funkcji usprawniających korzystanie ze sprzętu;

 • Zabezpieczenia przed przeciążeniem i uszkodzeniem generatora;

 • Funkcja poprawiająca ekonomię i zmniejszająca koszty eksploatacyjne maszyny;

 • Niska waga.

 • Wysoka cena;
 • Niska kultura pracy.
 •  

Schwartzmann SCH-G2500inv 2500 W to kolejny generator prądotwórczy, który zasili twój kamper 

Przenośny agregat prądotwórczy do kampera

Model przygotowany przez firm Schwartzmann to świetna propozycja, która gwarantuje wysoką moc – zarówno znamionową jak i maksymalną moc prądnicy, ale też i szereg usprawnień i ulepszeń. Zastosowanie dwóch gniazd typu 230V i jednego 12V w połączeniu z wysoką kulturą pracy sprawia że produkt jest jednym z najlepszych w tej cenie.

Zacznijmy jednak od podstaw, a mianowicie od silnika spalinowego. Zasilany benzyną, czterosuwowy silnik generuje moc na poziomie 2,72 KM, co przekłada się na moc znamionową na poziomie 2200 W. Sama prądnica jest inwerterowa, a rozruch odbywa się ręcznie. Warto jednak tutaj zauważyć, że urządzenie charakteryzuje się wysoką kulturą pracy – poziom hałasu jest na poziomie 71 dD.

Urządzenie waży 22 kg, a więc należy do grupy tych lżejszych agregatów prądotwórczych. Warto przy tym zauważyć, że produkt jest zabezpieczony dzięki stabilizacji prądu, a sama technologia inwertorowa znacznie usprawnia działanie produktu.

 • Wysoka kultura pracy;

 • Dosyć niska waga;

 • Wiele gniazd dostępnych dla użytkownika.

 • Dosyć wysokie spalanie przy maksymalnym obciążeniu.

Nie mniej ciekawą opcją wydaje się kempingowy generator na prąd 230 v, czyli Hecht IG2201 2000 W

generator do kampera opinie

Kompaktowy i budżetowy produkt od firmy Hecht zasługuje na nasze uznanie z kilku powodów. Przede wszystkim należy pamiętać, że recenzowany agregat charakteryzuje się jedną z najniższych mas, co w przypadku kompaktowych i przenośnych agregatów jest sprawą bardzo ważną. Produkt nie ma może najwyższej mocy znamionowej (1800W), aczkolwiek radzi sobie świetnie w bezpiecznej pracy z uwagi na dodatkowe zabezpieczenia, ale też i ciekawe funkcje dodatkowe.

Mamy tutaj do czynienia z 4 suwowym motorem napędzanym klasyczną benzyną 95. Pojemność jednostki wynosi niecałe 80 cm3, co mogłoby wskazywać na niższe zużycie paliwa. Niestety tak nie jest – przy niskim obciążeniu produkt popracuje około 5-6 godzin na pełnym zbiorniku, natomiast maksymalne obciążenie drastycznie zmniejsza wydajność do nawet i 3 godzin. Z tego powodu propozycję trzeba dosyć często uzupełniać. 

Warto jednak zauważyć, że korpus zyskał stopień ochrony IP23M, co jest dobrą wiadomością. Oprócz tego, automatyczna kontrola prędkości przy niskim obciążeniu może znacznie poprawić tę przeciętną ekonomię. Niebywałym atutem tego modelu jest też bardzo niska cena.

 • Bardzo niska waga;

 • Wysoka jakość wykonania; 

 • Wiele funkcji zabezpieczających podłączone urządzenia, jak i sam agregat; 

 • Bardzo niska cena.

 • Niska kultura pracy;

 • Duże spalanie przy maksymalnym obciążeniu.


Kolejna opcja to mobilny agregat od firmy Champion 92001I-EU 2500 W

Jaki agregat do przyczepy kempingowej

Jedną z najatrakcyjniejszych rozwiązań, jeśli chodzi o ekonomię i późniejsze koszty eksploatacyjne, wydaje się agregat prądotwórczy przygotowany przez markę Champion. Model The Mighty Atom to klasyczny silnik jednofazowy czterosuwowy, który jednak wyróżnia się na tle konkurencji pewnymi charakterystycznymi zmianami. Paliwo tutaj to benzyna, aczkolwiek istnieje możliwość uruchomić generatora nie tylko na benzynie, ale też i na propanie. Dzięki temu, że jest to dwupaliwowy produkt, sprzęt jest w stanie zagwarantować nam znacznie lepszą ekonomię niż konkurencja.

Produkt waży tylko niecałe 18 kg, co jest niewątpliwą zaletą. Ma on moc 2,2 kW, co przekłada się na wysoką sprawność i możliwość podłączenia urządzeń wymagających całkiem sporego zapotrzebowania na energię. Warto też zauważyć, że produkt wyposażono w falownik sinusoidalny, dzięki któremu wrażliwa elektronika nie zostanie uszkodzona przez spięcia czy inne problemy związane z niestabilnością połączenia.

Innym atrybutem wyróżniającym produkt na tle rywali jest bardzo cicha pracy – nawet 58 dB przy niskim obciążeniu. Samo zużycie paliwa też jest bardzo małe, bo na jednym zbiorniku o standardowej pojemności 4 litry możemy pracować nawet do 10 godzin. Maksymalne obciążenie to jednak 3-4 godziny, co już nie jest tak zachwycającym wynikiem. Wciąż, dzięki napędzaniu gazem, to jedna z najwydajniejszych opcji. Problemem jednak może być wysoka cena.

 • Bardzo niski poziom hałasu;

 • Wysoka wydajność;

 • Niezwykle niskie zużycie przy niewielkim obciążeniu;

 • Dwupaliwowe zasilanie gwarantujące znaczne obniżenie kosztów eksploatacyjnych.

 • Wysokie spalanie przy maksymalnym obciążeniu;

 • Dosyć wysoka cena.

Parametr mocy bardzo istotny, dlatego Könner & Söhnen KS 2000iG S 2000 W powinien sprawdzić się idealnie, jeśli potrzebujemy przenośny sprzęt na biwak 

agregat kempingowy ranking

Przygotowana przez firmę Konner & Sohnen oferta zaskoczy nas niskimi kosztami eksploatacyjnymi, ale też i dosyć niską ceną za sam agregat – szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę oferowane parametry urządzenia. To klasyczny generator inwertorowy, który wyposażono w jednofazowy, czterosuwowy motor. Niestandardowy jest fakt, że produkt oferuje nam zasilanie dwupaliwowe, mianowicie gazowo-benzynowe.

Produkt ma wbudowaną mikroprocesorową jednostkę elektroniczną, która steruje pracą generatora i gwarantuje stabilną częstotliwość na poziomie 50 Hz i napięcie 230 V. Oznacza to, że czuła i precyzyjna elektronika będzie bezpieczna gdy podłączymy ją do urządzenia. Sam produkt wyposażono w specjalny system regulujący prędkość obrotową jednostki. Jeśli więc obciążenie generatora jest niewielkie, to ustawienie pozwoli zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 50%. 

Opcja współpracuje zarówno z benzyną, jak i z gazem typu propan-butan. Do tego drugiego potrzebny jest dodatkowy gaz. Aczkolwiek w zestawie znajdziemy wszystkie akcesoria niezbędne do prawidłowej pracy urządzenia, w tym wąż z reduktorem. Opcja charakteryzuje się niskim poziomem hałasu (62 dB przy Lpa 7m), a także wysoką klasą wykonania z uwagi na miedziane uzwojenie.

 • Bardzo wysoka jakość wykonania;

 • Stosunkowo niski poziom hałasu;

 • Dwupaliwowe zasilanie;

 • Niska waga.

 • Problematyczne uruchamianie w chłodne dni;

 • Przeciętnej jakości akcesoria.

Artykuły

Dalej nie wiesz jaki agregat prądotwórczy wybrać? Sprawdź poniższe wskazówki i wybierz idealny agregat dla kampera!

Kupienie urządzenia idealnego, który pomoże nam podczas biwaku to sprawa niezwykle istotna. Wyprawa może trwać całkiem długo, a jeśli będziemy nocować w przyczepie, to każdy z nas chciałby mieć dostęp do ciepłej wody, ogrzewania, czy po prostu do prądu, który posłuży albo do ugotowania posiłku albo, po prostu, do zajęcia czasu. To właśnie dzięki przenośnym agregatom prądotwórczym możemy podłączyć smartfon, czajnik, czy jakikolwiek inny mały sprzęt AGD i nawet w totalnej dziczy cieszyć się dobrodziejstwem energii elektrycznej.

Aby jednak mieć gwarancję, że wybieramy produkt właściwy, bardzo istotne jest zweryfikowanie wszystkich parametrów i czynników, które mogą później wpłynąć na to czy urządzenie będzie sprawnie działać i pozwoli cieszyć się z dostępu do prądu przez długi czas bez potrzeby zamartwiania się o sam agregat. To właśnie dlatego tak ważne jest uwzględnienie poniższych wskazówek.

Najpierw powinniśmy sprawdzić jaką moc dany produkt może nam zaoferować. Ponadto, kluczową kwestią jest przyjrzenie się kwestii komfortu, czyli funkcjonalnościom, opcjom dodatkowym, ale też i zabezpieczeniu, w jakie dany sprzęt został wyposażony. Oczywiście nie mniej istotne będą informacje dodatkowe w postaci kultury pracy. Wiele osób zastanawia się ile pali agregat prądotwórczy do domu czy też na biwak. Ta informacja także kluczowa jest w poszukiwaniu opcji idealnej. Ciekawych informacji udzieli nam też poniższy artykuł:

https://nowe-nieruchomosci.pl/kupujemy-agregat-pradotworczy-na-co-zwrocic-uwage/

Przede wszystkim sprawdź ile energii elektrycznej dany generator jest w stanie dostarczyć

Jedną z najistotniejszych kwestii przy wyborze tego właściwego urządzenia jest, oczywiście, jego moc. I tutaj należy sprawdzić dwa parametry, mianowicie moc jednostki napędowej, a także moc znamionową, którą po konwersji ta jednostka jest w stanie zaoferować. Zazwyczaj interesujący nas poziom mocy roboczej wynosi przynajmniej 2000 W, aczkolwiek niewiele mniej (1700-1900 W) będzie też wystarczające. Oczywiście ktoś może pomyśleć, że o wiele lepiej sprawdzi się agregat prądotwórczy 5 kW lub o większej mocy. Jednakże, nie będą to już opcje kompaktowe, ani tym bardziej tanie czy po prostu lekkie.

Moc znamionowa wskazuje nam czy będziemy w stanie zasilić dany odbiornik bez martwienia się o spadki mocy, przepięcia czy po prostu nieodpowiednie działanie. Ponadto, należy też pamiętać, że im większa moc, tym więcej urządzeń będziemy mogli podłączyć jednocześnie. A jeśli martwimy się, że wybrany generator będzie zużywał więcej paliwa niż musi, to przy mniejszym obciążeniu specjalny czujnik będzie dbał o zmniejszone zużycie LPG, benzyny czy oleju napędowego jednocześnie dbając też o zmniejszoną prędkość obrotową.

AGREGAT MP-G2500INV 2500 W
tani agregat do przyczepy kempingowej

agregat kempingowy ranking
Könner & Söhnen KS 2000iG S 2000 W
agregat kempingowy ranking

Dalej, upewnij się, że wybierzesz niezawodny i nie awaryjny model

Skoro wybieramy produkt na rzadkie wyjazdy i w przypadku sytuacji awaryjnych, to lepiej mieć gwarancję, że nie ulegnie on szybkiemu uszkodzeniu czy też nie odmówi posłuszeństwa w sytuacji, kiedy jest najbardziej potrzebny. A to oznacza, że znacznie lepiej dopłacić do dłuższej gwarancji i uzwojenia miedzianego niż oszczędzić parę złotych, aby później dokładać kilkaset, jak nie kilka tysięcy, do naprawy.

Dlatego przyjrzenie się czy ewentualny produkt zwycięzca ma długą gwarancję, a wykorzystane w czasie produkcji komponenty są najwyższej klasy wykonania, to podstawa. Miedziane uzwojenie dba o to, aby wewnątrz korpusu nie doszło do przedwczesnych zniszczeń elementów odpowiadających za zmianę mocy mechanicznej na elektryczną. 

Oprócz tego, warto pamiętać o tym, że te najciekawsze generatory wyposażone są w specjalne zabezpieczenie – czy to przed pracą, gdy w zbiorniku olejowym nie ma wystarczająco środka smarnego czy kiedy dojdzie do przeciążenia czy przegrzania sprzętu.

Benzynowy czy silnik diesla? Paliwo też istotne 

Punktem wyjściowym przy szukania idealnego urządzenia jest przede wszystkim określenie warunków, w jakich dany sprzęt będzie wykorzystywany. Jeśli zamierzamy wziąć sprzęt ze sobą na biwak, to oczywistym jest, że zależy nam na tym, aby sprzęt oferował kompaktowość, mobilność, wysoką kulturę pracy, a także minimalny poziom mocy na poziomie 1700-1800 W. Jednakże, bardzo często pomija się tutaj aspekt paliwowy.

Benzyna to najczęstszy wybór i jeden z najwłaściwszych dla osób, które zamierzają korzystać z agregatów tylko w sytuacjach awaryjnych. Dzieje się tak z uwagi na to, że jednostki napędzane za pomocą tego paliwa radzą sobie najlepiej w odpalaniu nawet w zimną aurę. Silniki diesla natomiast o wiele lepiej radzą sobie w przypadku kiedy użytkowane są często. Charakteryzują się znacznie niższym spalaniem i w przypadku długoterminowego używania agregatu, gwarantują mniejsze koszty eksploatacyjne.

Trzecim rozwiązaniem jest wyposażenie się w dwupaliwowy agregat, mianowicie połączenie benzyny i LPG. Takie rozwiązanie możliwe jest dzięki specjalnej złączce i dostosowaniu silnika do pracy na propan-butanie. Gaz jest znacznie bardziej ekonomiczny i ekologiczny, a także znacznie tańszy przy zachowaniu podobnej wydajności.

Champion 92001I-EU 2500 W
Jaki agregat do przyczepy kempingowej

Hecht IG2201 2000 W
generator do kampera opinie

Komfort obsługi, czyli dlaczego cichy i mobilny generator to dobry generator

Możliwość dostosowania produktu do naszych oczekiwań i wymogów środowiskowych to podstawa, jeśli chcesz cieszyć się z właściwie dobranego agregatu. Aby jednak produkt działał odpowiednio, to musi on oferować szereg funkcji znacznie poszerzających sposób działania i możliwości dostosowania parametrów pracy do danego obciążenia. Dlatego regulacja odbywająca się automatycznie w zależności od tego jak dużo sprzętów i o jakiej one będą mocy postanowimy podłączyć będzie kluczowa.

Pamiętajmy też o tym, że niektóre produkty są wyposażone w opcję automatycznego rozruchu. Takie rozwiązanie znacznie ułatwi rozruch – szczególnie kiedy temperatura jest niska i mogą pojawić się problemy z uruchomieniem sprzętu.

Podsumowanie – teraz wiesz jaki generator prądotwórczy z 2024 roku będzie najlepszy! 

Bez wątpienia dzisiejszy zwycięzca rankingu zasługuje na nasze uznanie. Fogo 32628 F3001 2500 W dostarcza nam ogromną moc, kompaktowość, a także stosunkowo dobrą mobilność. I choć nie należy do najlżejszych czy też najcichszych opcji, to świetna moc i wyjątkowa stabilność czy też funkcjonalność znacznie poprawia atrakcyjność tego rozwiązania. 

Jeśli jednak wolimy opcję nieco bardziej oszczędną lub po prostu interesuje nas lżejsze rozwiązanie czy też gwarantujące wyższą kulturę pracy, to bez wątpienia dobrym wyborem będzie sprawdzenie alternatyw poddanych recenzji w poniższym artykule. I choć w analizie nie pojawił się żaden agregat prądotwórczy 3 kW lub mocniejszy, to bez wątpienia opcje o mocy do 2500 W będą wystarczające. Warto też pomyśleć nad tym, aby wykorzystać zebrane informacje w poradniku zakupowym i spróbować własnych sił w poszukiwaniach produktu idealnego. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki przenośny agregat prądotwórczy do kampera wybrać
Average rating:  
 0 reviews