Jaki agregat prądotwórczy 5kw wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Ranking agregatów prądotwórczych na rok 2024 – sprawdź którą propozycję o wysokiej mocy najlepiej wybrać i dlaczego!

Wyposażenie się w zasilanie awaryjne dla naszego domu to bardzo ważna rzecz. Jest to jeszcze bardziej pilne kiedy często urządzamy imprezy bądź poszukujemy generator prądotwórczy do sali weselnej czy też innego miejsca tego typu. Ich działanie powinno zawsze być bezawaryjne, bo przecież to rozwiązanie jest naszym planem zapasowym. Często jednak nie wiemy jaki agregat prądotwórczy do domu wybrać.

Podjęcie decyzji odnośnie wyboru sprzętu odpowiedniego jest dosyć trudne. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że produkty tego typu muszą charakteryzować się wieloma różnymi parametrami – i to najlepiej jak najlepszymi. Tylko wtedy będziemy mieć gwarancję, że wybraliśmy odpowiedni agregat prądotwórczy do domu czy też na imprezę bądź do innego obiektu. Czy należy się kierować, aby cieszyć się z właściwego produktu? Na to pytanie odpowie nam poniższy ranking agregatów prądotwórczych wraz z poradnikiem zakupowym.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

AGREGAT A8 KowaL

9.9

Średnia

AGREGAT AVR LCD

9.8

Tania

Agregat Zipper ZI-STE5500

9.7

Średnia

Agregat Daewoo GDA6500E

9.6

Droga


 

Agregat Barracuda

9.5

Droga

Agregat KARCHER PGG

9.4

Średnia

Przygotowana przez nas lista to analiza porównawcza najciekawszych ofert, których maksymalna moc jest na poziomie bardzo wysokim. To przekłada się na możliwość zasilania wielu urządzeń wymagających całkiem sporej mocy. Przy kompletowaniu listy bardzo ważne okazały się sprawy związane ze specyfikacją, w tym moc maksymalna i moc prądnicy, gniazda jedno i trójfazowe, a także napięcie zasilania, poziom hałasu czy też rodzaj silnika, jego pojemności i czasu pracy na zbiorniku. Nie bez znaczenia były też dodatkowe kwestie zabezpieczające sam agregat 5kw jak i sprzęt do niego podłączony przed “usmażeniem” się. 


AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY A8 5,2kW prądu AVR+KOŁA MIEDŹ

agregat prądotwórczy 5kw ranking

Jest to produkt polskiej firmy KowaL, która znana jest z produkcji agregatów prądotwórczych wysokiej jakości. Model A8 został wyposażony w wydłużoną prądnicę, co oznacza, że moc agregatu rośnie wprost proporcjonalnie do długości rdzenia znajdującego się w nim stojana. Dzięki temu agregat ten może osiągnąć moc maksymalną równą 3,5kW. Warto wspomnieć, że urządzenie ma bardzo długą żywotność, ponieważ jest mniej obciążony.

Co ciekawe, agregat prądotwórczy KowaL został także wyposażony w specjalną Technologię Inteligentnej Przepustnicy. Technologia ta dostosowuje dawkę paliwa tak, aby utrzymać silnik na stałych obrotach rzędu 3000r/min. Ponadto, urządzenie automatycznie ustawia się w tryb EKO przy mniejszych poborach mocy. Skutkiem jest oczywiście mniejsze spalanie.

Agregat prądotwórczy posiada specjalne łożyskowane koła, co zapewnia nam lekkość prowadzenia. Co więcej, koła te są odporne na przebicia oraz różnego rodzaju zdeformowania. Decydując się na zakup produktu dostajemy także dwie wtyczki 230v, jedną wtyczkę 400v oraz kable 12V. Użytkownicy chwalą agregat między innymi za cichą pracę, bezproblemowość oraz wydajność.

 • Cicha praca;

 • Technologia Inteligentnej Przepustnicy;

 • Lekkość prowadzenia;

 • Wtyczki i kable w zestawie.

 • Nieco ciężki produkt.

AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY 5,1kW generator prądu AVR LCD

ranking agregatów prądotwórczych

Jest to agregat prądotwórczy o nowej, ulepszonej konstrukcji, który posiada stabilizator napięcia AVR. Urządzenie jest przenośne, a także odpalane ręcznie. Warto wspomnieć, że posiada ono włącznik zapłonu, bezpieczniki, wyjście na 12V, woltomierz, jedno gniazdo 400v oraz jedno gniazdo 230v. Ciekawe jest także dodatkowe wyposażenie. 

Decydując się na zakup modelu MXG20 mamy gwarantowaną nie tylko kartę gwarancyjną i instrukcję, ale także klucz do świec, butelkę oleju 0,6l, podporę metalową, koła, rączki oraz śrubokręt dwustronny: krzyżak i płaski.

Urządzenie charakteryzuje się niskim spalaniem od 0,7 do 1,1l na godzinę, obrotami silnika około 3000r/min oraz mocą silnika 2,5kW. Sama pojemność zbiornika paliwa wynosi około 15l. Producent rekomenduje czystą benzynę 95 lub 98. Ponadto, agregat prądotwórczy posiada system Technologii Inteligentnej Przepustnicy Silnika. Pomaga on utrzymać silnik na stałych obrotach. 

Co więcej, urządzenie posiada duże solidne koła, wskaźnik poziomu paliwa oraz powiększoną komorę filtra powietrza. Dodatkowo, produkt ten zbiera pozytywne opinie wśród użytkowników. Posiadacze agregatu cenią sobie go za solidną konstrukcję oraz niską cenę.

 • Niskie spalanie;

 • Bogate wyposażenie;

 • Technologia Inteligentnej Przepustnicy Silnika.

 • Nieco mniejsza moc urządzenia.


AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY ZIPPER 400V 3-FAZOWY 5kW AVR

agregat prądotwórczy opinie

Agregat prądotwórczy austriackiej marki Zipper to urządzenie z trójfazowym 4-suwowym silnikiem i maksymalną mocą 5500W. Produkt posiada w 100% miedziane uzwojenie, a także ergonomiczny uchwyt, gumowe nóżki oraz koła transportowe. Dużą zaletą produktu jest także niskie natężenie dźwięku. 

Urządzenie znajdzie swoje zastosowanie zarówno w ogrodzie jak i na placu budowy. Warto również dodać, że agregat prądotwórczy Zipper posiada stabilizację napięcia AVR, woltomierz oraz bezpiecznik poziomu oleju. Co ciekawe, urządzenie zostało wyposażone w ochronę przed przeciążeniem oraz licznik godzin pracy. Czas pracy na zbiorniku wynosi 7h. Jest to nieco mniej niż u konkurencji, jednakże warto zainwestować w tą ciekawą ofertę. 

Pomimo swojej wysokiej ceny, agregat ten ma grono fanów. Użytkownicy cenią produkt za solidne wykonanie, mały gabaryt oraz dużą moc. Warto też pamiętać, że propozycja charakteryzuje się niską emisją hałasu, a także paroma innymi atrakcyjnymi rozwiązaniami. A to wszystko po to, aby dostarczyć użytkownikom jak najlepszą opcję – nawet jeśli czas pracy na jednym zbiorniku nie jest zbyt długi. 

 • Ergonomiczny uchwyt;

 • Cicha praca urządzenia;

 • Stabilizacja napięcia AVR;

 • Ochrona przed przeciążeniem.

 • Stosunkowo wysoka cena produktu;

 • Nieco mniejszy czas pracy na zbiorniku.

DAEWOO GENERATOR PRĄDOTWÓRCZY GDA 6500E 5KW HONDA

agregat prądotwórczy ranking

Agregat prądotwórczy znanej marki Daewoo charakteryzuje się elektrycznym rozruchem oraz jednofazowym 4-suwowym silnikiem o mocy 13KM. Sama moc urządzenia wynosi 5500W. Silnik produktu cechuje się długą żywotnością. Co jest ważne, spełnia on także normę EURO 5, co w praktyce oznacza, że emisja spalin jest o wiele niższa. Podnosi to komfort użytkowania agregatu.

Warto wspomnieć, że powiększony zbiornik paliwa pozwala wydłużyć czas ciągłej pracy nawet do 18 godzin. Jest to bardzo imponujący wynik. Z kolei wbudowany wskaźnik pozwoli nam kontrolować poziom paliwa. Ponadto, silnik jest cały czas chroniony przed przegrzaniem dzięki zastosowaniu zaawansowanego systemu filtracji powietrza. Filtr ten skutecznie wychwytuje różnego rodzaju zanieczyszczenia.

Decydując się na zakup agregatu prądotwórczego Daewoo dostaniemy w zestawie dwie sztuki oleju silnikowego marki Honda. Dużymi zaletami urządzenia są także niski poziom hałasu, mocna rama oraz możliwość zamontowania zestawu transportowego, jednakże ten ostatni musimy dokupić sobie już we własnym zakresie.

 • Duża moc silnika;

 • Niska emisja spalin;

 • 18-godzinny czas pracy na zbiorniku;

 • Ochrona przed przegrzaniem.

 • Brak zestawu transportowego;

 • Wysoka cena urządzenia.


Generator prądu AGREGAT prądotwórczy 5,5kW 3F 400V

cichy agregat prądotwórczy do domu

Marka Barracuda przedstawia nowoczesny agregat prądotwórczy o maksymalnej mocy 5,5kW oraz mocy silnika 15KM. Pomimo, iż urządzenie posiada rozruch elektryczny, dostajemy dodatkową funkcję rozruchu ręcznego. Agregat został wyposażony w czujnik poziomu oleju, koła transportowe ułatwiające przemieszczanie urządzenia oraz ergonomiczny uchwyt.

Jeżeli chodzi o sam silnik, charakteryzuje się on bardzo niskim spalaniem, a także bardzo dobrą kulturą pracy. Warto również wspomnieć o jego dużej wytrzymałości na przeciążenia. Agregat Barracuda posiada 3 gniazda 230V, jedno gniazdo 400V oraz dodatkowe wyjście na 12V. Praca na jednym tankowaniu jest wydłużona dzięki zwiększonej pojemności zbiornika do 25l.

Co ciekawe, do urządzenia możemy podłączyć odbiorniki elektroniczne, takie jak lodówka, dzięki wbudowanemu regulatorowi napięcia AVR. Produkt posiada wiele pozytywnych opinii. Użytkownicy cenią urządzenie między innymi za solidne wykonanie. Ponadto, urządzenie idealnie sprawdzi się w ogrodach, na działkach, w budownictwie i rzemiośle, a także do prac z oświetleniem, pompami i elektronarzędziami.

 • Duża moc urządzenia;

 • Czujnik poziomu oleju;

 • Wytrzymałość na przeciążenia;

 • Długa praca na jednym zbiorniku.

 • Wysoka cena produktu.

AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY KARCHER PGG 6/1 5,5 kW + AVR

agregat prądotwórczy do domu ranking

Produkt ten jest najdroższym w naszym rankingu, jednakże ma on wiele zalet i warto rozważyć jego zakup. Agregat prądotwórczy marki Karcher dostarcza jedno- i trójfazowe zasilanie przez bardzo długi czas, bo nawet do 10 godzin. Jednakże przy pełnym obciążeniu czas ten ulega skróceniu do 6,5h. Urządzenie zostało solidnie wykonane, dzięki czemu jest ono odporne na różnego rodzaju uszkodzenia.

Ponadto, agregat Karcher posiada zabezpieczenie przed przeciążeniem oraz niskim poziomem oleju, a także solidną ramę. Warto dodać, że generator zapewnia moc 5,5kW. Z kolei koła produktu są odporne na przebicie, natomiast uchwyt transportowy zapewnia wysoką mobilność urządzenia.

Co więcej, agregat prądotwórczy jest w stanie zasilać urządzenia wysokociśnieniowe z podgrzewaniem jak i bez podgrzewania wody z silnikami elektrycznymi jedno- i trójfazowymi. Jednym z minusów generatora jest jego waga. W porównaniu do innych produktów tego typu, model PGG 6/1 waży nawet dwukrotnie więcej.

 • Solidne wykonanie;

 • Zabezpieczenie przed przeciążeniem;

 • Wysoka moc urządzenia;

 • Uchwyt transportowy.

 • Wysoka cena produktu;

 • Duża waga urządzenia.

Artykuły

Dalej nie wiesz który agregat prądotwórczy jednofazowy 5 kw czy też i trójfazowy wybrać? Nic straconego, sprawdź poniższe wskazówki zakupowe 2024! 

Choć każdy z przedstawionych powyżej generatorów prądu jest w stanie skutecznie poradzić sobie z niemal każdym zadaniem, to musimy pamiętać o ich wadach. Niestety, nie ma urządzeń bez wad i pomimo świetnej jakości wykonania i wielu innych atrybutów, niektóre z propozycji mogą nam nie odpowiadać. Może to być spowodowane zbyt dużym zużyciem paliwa, zbyt wysoką emisją hałasu czy po prostu jakimś innym szczegółem, który po prostu przekreśli produkt u jednego, a dla drugiego nie będzie miał żadnego znaczenia.

Dlatego jeśli nie jesteśmy gotowi na pójście na kompromis w żadnym z powyższych przypadków, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby znaleźć swój własny produkt idealny. A to możemy zrobić poprzez wykorzystanie wiedzy, jaką za moment się z wami podzielimy. Nasi eksperci postanowili przygotować listę porad i wytycznych, które pomogą wam w znalezieniu najlepszego rozwiązania. Rzecz jasna musimy najpierw upewnić się, że moc silnika i nominalna prądnicy będzie odpowiednia (sprawdź także nasze zestawienie najlepszych generatorów prądu do 3 kw). 

Oprócz tego, warto też przyjrzeć się pozostałym parametrom technicznym, jak i funkcjonalności. Nie bez znaczenia jest też emisja hałasu, bo przecież cichy agregat prądotwórczy do domu to bardzo atrakcyjna rzecz warta rozważenia. Kolejnymi czynnikami istotnymi dla właściwego wyboru sprzętu jest sprawdzenie czy potrzebujemy agregat prądotwórczy jednofazowy 5 kw czy może 3 fazowy. Ciekawych informacji udzieli nam także poniższy artykuł: 

https://nowe-nieruchomosci.pl/kupujemy-agregat-pradotworczy-na-co-zwrocic-uwage/

agregat prądotwórczy 5kw cena

Najpierw zwróć uwagę na moc

Poszukując produktu idealnego jednym z najważniejszych parametrów okaże się moc. I tutaj należy nieco rozwinąć tę nomenklaturę, bo moc może być maksymalna, nominalna, ale też i można mówić o mocy silnika. Każda, co prawda, wskazuje na coś innego. Nas jednak najbardziej interesuje moc nominalna prądnicy (dobre zestawienie mocnych agregatów 7kw). To właśnie ona wskazuje czy produkt poradzi sobie z potencjalnymi zadaniami i czy będzie w stanie zasilić każdy produkt.

Rzecz jasna nie musimy zapominać o mocy silnika, bo ta też jest istotna. W przypadku tak mocnych urządzeń najlepszym wyborem byłoby wyposażenie się w produkt z motorem o mocy wynoszącym nie mniej niż 12-13 KM. To gwarantuje uzyskanie wystarczająco dużej mocy agregatu. A to przecież jest powiązane z ostateczną mocą nominalną prądnicy.

Generator prądu AGREGAT prądotwórczy 5,5kW 3F 400V
cichy agregat prądotwórczy do domu

DAEWOO GDA 6500E 5KW HONDA
agregat prądotwórczy ranking

Dalej, przyjrzyj się pozostałym parametrom technicznym

Choć sama moc jest istotna, to nie tylko ten element jest kluczowy dla prawidłowego funkcjonowania. Jak dobrze wiemy, im lepsze parametry dodatkowe, tym produkt charakteryzować się będzie większa wydajnością, skutecznością dostarczania energii, a także lepszą kulturą pracy i komfortem użytkowania. Dlatego warto też przyjrzeć się takim aspektom jak, na przykład, Poziom hałasu, zużycie paliwa, liczba gniazd jedno i trójfazowych, a także waga produktu.

Emisja hałasu na poziomie niższym niż 80 dB to dobry znak w tak mocnym i dużym agregacie. Świadczy to o stosunkowo dobrym wyciszeniu i gwarancji, że produkt będzie w stanie dostarczać dużo energii bez generowania przy tym sporego hałasu. To też świetnie pokazuje jaka jest prawdziwa kultura pracy danego silnika i czy producenci postarali się zadbać o wyciszenie czy też nie.

Rzecz jasna pozostałe parametry są też istotne, bo niskie spalanie to niskie koszty eksploatacyjne, a co za tym idzie w przypadku częstych awarii użytkowanie agregatu prądotwórczego nie będzie aż tak bolesne. Nie możemy też zapomnieć o tym, że często tego typu generatory prądu są bardzo ciężkie, więc udogodnienia pozwalające na bardziej atrakcyjne użytkowanie sprzętu będą istotne.

Kolejną kluczową kwestią jest zweryfikowanie funkcjonalności

Skoro już wspomnieliśmy o udogodnieniach, to warto przyjrzeć się temu aspektowi nieco bliżej. Jak dobrze wiemy, agregaty prądotwórcze 3 fazowe 5 kw zazwyczaj przygotowywane są pod użytkowanie ciężkiego sprzętu budowlanego lub też innych bardzo wymagających urządzeń. Dobrym przykładem są odkurzacze przemysłowe, ale też i płyty indukcyjne lub inny sprzęt gospodarstwa domowego.

Warto więc mieć pewność, że wyposażymy się w sprzęt wszechstronny, a więc agregat prądotwórczy 3 fazowy 5 kw jak i możliwość podłączenia sprzętu do gniazda jednofazowego. Bez najmniejszych problemów uda nam się znaleźć urządzenia z gniazdami 1 i 3 fazowymi, dlatego takie propozycje będą najlepsze. Rzecz jasna miejmy na względzie ilość poszczególnych gniazdek. 

Z funkcjonalności warto też wspomnieć o opcjach odpowiadających za łatwiejsze obsługiwanie agregatu. Chodzi tutaj o specjalne kontrolki czy też wyświetlacz LCD, na którym znajdziemy informacje odnośnie ilości paliwa w zbiorniku. Co ciekawe, w takim miejscu do naszej dyspozycji będzie szereg innych danych – a to wszystko po to, aby zagwarantować sobie komfortową obsługę sprzętu.

AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY 5,1kW generator prądu AVR LCD
ranking agregatów prądotwórczych

Jeśli, na przykład, producenci wyposażyli swój produkt w zbiornik o pojemności 10 litrów, to z pewnością większość z nas uznałaby to za wadę. Inne agregaty oferują nawet i 20 czy 25 litrów pojemności. Jednakże, 10 litrów może być wystarczająco, szczególnie jeśli zużycie wynosić będzie w takim przypadku jedynie 0.4 litra na godzinę. Te większe i mocniejsze agregaty mogą osiągnąć zużycie na poziomie 1,2 – 1,5 litra na godzinę. 

Chodzi przede wszystkim o to, aby deklarowany czas pracy na jednym zbiorniku wynosił przynajmniej 6-8 godzin. O ile jedno czy dwa tankowania będą charakteryzowały się niewielką oszczędnością, tak w przypadku rocznego czy dwuletniego użycia agregatu, taka oszczędność jak najbardziej będzie widoczna.

Bezpieczeństwo także istotne

Dalej, warto przyjrzeć się kwestiom bezpieczeństwa. Jak dobrze wiemy, agregaty prądotwórcze mają to do siebie, że w przypadku bardziej budżetowych rozwiązaniach nie stosowało się żadnego zabezpieczenia przeciwprzepięciowego. A to oznaczało, że przy nierównej pracy agregat mógł albo dostarczać za mało mocy albo, wprost przeciwnie, dostarczał jej za dużo. To niekiedy prowadziło do uszkodzenia sprzętu podłączonego do agregatu.

AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY KARCHER PGG 6/1 5,5 kW + AVR
agregat prądotwórczy do domu ranking

Aby uniknąć takiej sytuacji producenci postanowili wykorzystać stabilizator napięcia. Nazywany też ako AVR, dba o to, aby zawsze dostarczać prąd o stałym napięciu do urządzeń bardziej wymagających. Oprócz tego, istotne jest też uwzględnienie w kwestii zabezpieczenia zabezpieczeń zwarciowych gniazd. Samo uzwojenie stojana powinno być miedziane, bo to także ma niebagatelny wpływ na niezawodność.

Rzecz jasna niektóre modele mogą być też wyposażone w specjalny system inteligentnej przepustnicy. Odpowiada on za pracę urządzenia na stałych obrotach, a więc dodatkowo zabezpieczenie przed nieefektywną pracę silnika. Jednakże, to nie wszystko. Każdy sprzęt powinien mieć też czujnik poziomu oleju, bo choć to podstawa, to nie każdy o tak kluczowej kwestii pamięta.

Agregat prądotwórczy opinie 2024

Co ciekawe, bardzo często to właśnie pozytywny feedback jest w stanie pomóc nam w wybraniu opcji idealnej. Możliwość zweryfikowania to co ma do zaoferowania dany producent i porównanie opinii czy uwag innych osób z tym, co deklaruje producent, jest z pewnością jedną z najważniejszych kwestii, o jakich musimy pamiętać. Pomaga to w zweryfikowaniu podawanych przez firmę danych.

Rzecz jasna subiektywna natura feedbacku sprawia, że nie jesteśmy w stanie odróżnić opinii agregatu prądotwórczego od sprawdzonych kupujących od tych informacji niewiarygodnych. Przecież doświadczenie jednego użytkownika może być zgoła inne od drugiego. Dlatego bardzo często rekomendowane jest poszukiwanie wypowiedzi zweryfikowanych, czyli potwierdzonych przez samą witrynę czy też przez zdjęcia użytkowanego produktu.

AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY ZIPPER 400V 3-FAZOWY 5kW AVR
agregat prądotwórczy opinie

Agregat prądotwóczy 5kw – podsumowanie ranking 2024

Zwycięzcą rankingu zostaje bez wątpienia AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY A8 5,2kW prądu AVR+KOŁA MIEDŹ. To produkt odpowiednio zabezpieczony, charakteryzujący się wysoką nominalną mocą prądnicy, a także rozsądnym zużyciem paliwa i wieloma innymi atrakcyjnymi dodatkami. Ponadto, wydajność i efektywność pracy jest na wysokim poziomie, co świadczy o wysokiej klasie wykonania sprzętu. W przypadku gdy potrzebujecie tańszego sprzętu zapraszamy na nasze inne zestawienie produktów do 1000 PLN.

Rzecz jasna to nie wszystko, co musisz mieć na uwadze. Bardzo ciekawe produkty przedstawiono w dzisiejszym rankingu i choć nie są to rozwiązania idealne, to z uwagi na ciekawe parametry i pozytywne atrybuty mogą okazać się idealnym wyborem dla niejednej osoby. Warto przy tym pamiętać, że wybranie opcji o najlepszych parametrach będzie możliwe dopiero po zapoznaniu się z poradnikiem zakupowym. 

Boisz się, że praca agregatu będzie zbyt głośna? Sprawdź nasz porad jak wyciszyć urządzenie: https://majsterkujsam.pl/jak-wyciszyc-agregat-pradotworczy-praktyczne-porady/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki agregat prądotwórczy 5kw wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by cieciora

Miałem okazje przetestować Karcher i Kowal. Moim zdaniem nie ma co przepłacać. Na własny użytek agregat Kowal spełnia wszystkie wymagania. Polecam.

 by ŁUKASZ HHH

Ze względu na moc i żywotność wybrałem DAEWOO. Mam też inne sprzęty tej firmy i jeszcze się nie zawiodłem.

 by ZORDON

Naczytalem się o tych agregatach tyle, ale pomogło w wyborze. Co prawda jednak Kowal wygrał ze względu na stosunek jakosci do ceny, ale nie żałuje czasu spedzonego na waszej stronie.

 by waldus77

Zipper jest dobry. Cena nie najwyższa a daje rade też na budowie. Moi pracownicy nie narzekają.

 by agatkaa

W domu wszystko na prąd, gdyby tak zabrało to ciężko. No i stad decyzja o agregacie 😉