Jaki agregat prądotwórczy diesel wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Jaki jest najlepszy agregat prądotwórczy zasilany dieslem? Sprawdź agregat prądotwórczy ranking na rok 2024 i wybierz najciekawsze urządzenie już teraz!

Pewność, że w każdej chwili możesz liczyć na zasilaniu we własnym domu, na placu budowy czy też w jakimkolwiek innym miejscu jest sprawą kluczową. Szczególnie ważna jest to kwestia dla osób mieszkających w miejscu, gdzie często dochodzi do awarii elektryczności i potrzebujemy zastępczego źródła prądu. Najnowsze zestawienie to ciekawa analiza porównawcza, w której sprawdzisz czy agregat prądotwórczy zasilany olejem napędowym (silnik diesla) jest w stanie dostarczyć wszystko, czego oczekujemy.

Niestety, nie każdy wie jaki generator prądu jest najodpowiedniejszy. Co więcej, wiele osób wciąż zastanawia się czy silnik urządzenia odegra tutaj większą rolę, bo przecież benżyna jako paliwo czy diesel to kolejna kwestia, o jakiej niejeden użytkownik poszukujący dobry agregat prądotwórczy zapomnie. Ze względu na ogromną liczbę czynników wartych uwzględnienia, postanowiliśmy przygotować dzisiejsze zestawienie.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Tagred TA6000D

9.9

Średnia

Kraft Dele KD126

9.8

Tania

Daewoo DDAE 11000DSE-3

9.7

Drogi

KS 9300DE

9.6

Drogi

KrafTWele SDG9800S

9.5

Średnia

Lista ta zawiera pięć nieco różniących się od siebie produktów. Warto nadmienić, że ranking agregatów prądotwórczych 2024 przygotowanych poniżej skupia się wyłącznie na agregatach prądotwórczych diesel, czyli na zasilanie olejem napędowym. Nasi eksperci doskonale znają się na kluczowych parametrach, dlatego sprawdzono jakie zabezpieczenia dany produkt może zaoferować, czy jest to jednofazowy czy trójfazowy produkt, a także jak wygląda sytuacja ze stabilizacją napięcia, z pojemnością zbiornika czy też z wskaźnikiem poziomu oleju lub innymi funkcjami i udogodnieniami. 


Zwycięzcą rankingu został Tagred TA6000D 11150 W

agregat prądotwórczy diesel ranking

Agregat prądotwórczy diesel przygotowany przez firmę Tagred to prawdopodobnie jedna z najmocniejszych jednostek (sprawdź inne propozycje agregatów do 7 kw https://majsterkujsam.pl/agregat-pradotworczy-7kw-opinie-ranking/), w szczególności biorąc pod uwagę ten zakres cenowy. Model o oznaczeniu TA6000D dostarcza nam moc maksymalną na poziom powyżej 11 kW, co jest wyśmienitym wynikiem dostarczającym nam olbrzymie wręcz możliwości. Agregat ten jest najnowszym modelem, co dostarcza nam też wysoki poziom bezpieczeństwa i zgodność z normami – czy to emisji spalin czy też ze stopniem ochrony. 

Silnik wykorzystany do przygotowania tego agregatu to jednostka 4-suwowa. Generuje on aż 15 KM mocy, co w połączeniu z oszczędnością i miedzianym uzwojeniem daje nam nie tylko bardzo wysoką wydajność. ale też i wydłużony czas eksploatacji urządzenia. Sprzęt, w przeciwieństwie do wielu innych agregatów, w tym do tych zasilanych innym paliwem, jest dodatkowo wyciszony dzięki zastosowaniu stalowej obudowy generatora. Pod nią znajduje się też specjalna mata wygłuszająca, którą obudowa została skrupulatnie wyciszona.

Z innych wartych uwzględnienia parametrów warto wspomnieć o bardzo wysokiej wydajności generatora – wynosi ona do 6 kW czystej mocy dostarczanej do urządzeń wymagających zasilania trójfazowego. Produkt waży 160 kg, co porównując do możliwości benzynowych alternatyw jest z pewnością dużo. Jednakże, na rynku generatorów dieslowskich to niewiele. 

 • Bardzo duża moc urządzenia;

 • Nadzwyczaj wysoka wydajność sprzętu;

 • Niskie spalanie;

 • Mała waga;

 • Akumulator rozruchowy.

 • Niska kultura pracy pomimo dodatkowego wygłuszenia;
 • Niewielka pojemność zbiornika.
 •  

Opcją alternatywną dla zwycięzcy będzie Kraft&Dele KD126 8000 W

Agregat prądotwórczy diesel 10kW

Oznaczenie KD126 przedstawia nam agregat prądotwórczy trójfazowy, który nie jest co prawda tak mocny jak niektóre konkurencyjne modele w tym zakresie cenowym. To jednak świetnie zaprojektowany sprzęt, który charakteryzuje się jednym z najniższych spalań w przypadku 4-surowego chłodzonego powietrzem silnika diesla. Napięcie modelu KD126 Double Power to 380V/60 Hz, a więc jest to agregat trójfazowy. 

Maksymalna moc, jaką prądnica generuje, to 8000W, natomiast należy patrzeć na moc ciągłą – ta wynosi 7000 W. Propozycja wyposażona jest w regulator napięcia (tak zwany system AVR, który poprawia bezpieczeństwo sprzętu podłączonego do tego agregatu. To zabezpieczenie gwarantuje pewność, że przy jakichkolwiek niestabilnościach nie dojdzie do uszkodzenia agregatu.

Warto też nadmienić, że model KD126 oferuje nam dwa typy rozruchów – ręczny i elektryczny. Znacznie poprawia to komfort obsługi sprzętu. Opcja też ma na wyposażeniu woltomierz i wskaźnik poziomu paliwa, a przecież nie możemy zapomnieć o tym, że produkt jest niezwykle lekki jak na rodzaj silnika urządzenie jest wyposażone. Niestety miejmy na względzie fakt, że nieważne czy jest to jednofazowy czy trójfazowy agregat – możliwości połączenia wielu urządzeń o wysokiej mocy jest bardzo wątpliwe.

 • Dosyć niska cena;

 • Bardzo kompaktowy;

 • Niska waga;

 • Zabezpieczenie antyprzepięciowe.

 • Przeciętna maksymalna moc prądnicy.


Daewoo DDAE 11000DSE-3 8000 W także zasługuje na nasze uznanie

Agregat prądotwórczy diesel 12kW

Urządzenie przygotowane przez Daewoo jest z pewnością znacznie droższe od konkurencyjnych produktów. Co więcej, jego waga przekracza 200 kg (to niecałe 220 kg), a więc nie możemy zaliczyć go do opcji lekkich. Nie jest to też kompaktowa. Natomiast należy pamiętać, że model DDAE 11000DSE-3 charakteryzuje się nadzwyczaj dużą mocą (silnik 4-suwowy diesla od Daewoo produkuje aż 18 KM mocy).

Propozycja od tego producenta wyposażony został w AVR, czyli stabilizator napięcia charakteryzujący się zmiennym obciążeniem. Propozycja wyposażona została w rozruch elektryczny z kluczyka, dzięki czemu znacznie łatwiej jest go uruchomić. Nie możemy też zapomnieć o tym, że produkt oferuje jedną z najlepszych konstrukcji pod względem wyciszenia. Poziom hałasu LpA to tylko 56 dB, natomiast LwA to 78 dB. W obu przypadkach to znacznie mniej niż to, co ma do zaoferowania konkurencja.

Jeśli chodzi o dane techniczne, to moc znamionowa gniazda trójfazowego to aż 7,5 kW, co jest ogromnym plusem. Sam silnik ma pojemność 668 cm3, co przekłada się na wystarczający zapas mocy do obsługi nawet najbardziej wymagających elektronarzędzi czy innych urządzeń. Zbiornik na paliwo też nie należy do najmniejszych, bo ma 25 litrów pojemności. A to, jak wiemy, dobrze świadczy o produkcie. 

 • Bardzo niski poziom hałasu; 

 • Stabilizacja napięcia AVR; 

 • Akumulator i złącze ATS na wyposażeniu; 

 • Bardzo wysoka moc; 

 • Dosyć niskie zużycie paliwa.

 • Bardzo duża cena;

 • Niezwykle ciężki.

KS 9300DE to kolejna propozycja warta rozważenia

agregat prądotwórczy diesel opinie

Generator prądu przygotowany przez firmę Konner and Sohnen (K&S) to jedna z ciekawszych opcji w dosyć wysokim budżecie. Aczkolwiek to propozycja przeznaczona dla osób, które cenią sobie niski poziom emisji hałasu i przy okazji niskie koszty eksploatacyjne ze względu na bardzo małe zużycie paliwa. Model 9300DE ATSR Super S charakteryzuje się tez wysokiej jakości wykonaniem, podwójnym tłumikiem, ale też i wieloma dodatkowymi usprawnieniami i udogodnieniami.

Najistotniejsze to parametry związane z mocą urządzenia i możliwościami pracy. Otóż produkt ten dostarcza nam moc nominalną na poziomie 7 kW. Nie jest to, co prawda, bardzo dużo, aczkolwiek więcej niż wystarczająco dla klasycznej obsługi standardowych, jednofazowych gniazd. Inną zaletą urządzenia jest hałas, a raczej jego brak. Każdy dobry agregat prądotwórczy jest w stanie zaoferować nam poziom hałasu na poziomie poniżej 70 dB. I choć ta opcja gwarantuje 66 dB tylko w przypadku Lpa (Lwa to już 91 dB), to i tak jest to mało. A to dzięki podwójnej warstwie izolacyjnej, co znacznie poprawia wyciszenie.

Urządzenie wyposażone jest w jednocylindrowy silnik dieslowski, który dodatkowo chłodzony jest powietrzem. Warto tutaj jednak zauważyć, że zastosowano bardzo wiele dodatkowych funkcji usprawniających działanie produktu i ułatwiających jego rozruch czy późniejsze działanie. Mowa tutaj o, chociażby, podgrzewaniu przedstartowym, elektrycznym uruchomieniu, czy też akumulatorze o sporej pojemności (30 Ah).Nie mniej istotny jest też regulator napięcia – inteligentny AVR non stop pilnuje, aby skoki napięcia nie doprowadziły do uszkodzenia podłączonego do urządzenia sprzętu.

 • Bardzo niski poziom emisji hałasu Lpa; 

 • Wiele funkcji dodatkowych – wyświetlacz LED z licznikiem motogodzin, częstotliwością i woltażem;

 • Regulator napięcia AVR;

 • Wiele funkcji usprawniających start i późniejsze działanie agregatu.

 • Dosyć wysoka cena;

 • Wysoki poziom emisji hałasu Lwa.


Zastanawiasz się jak kupić agregat, aby się nie zawieść? Sprawdź w takim razie KrafTWele SDG9800S

agregat prądotwórczy diesel cena

Ranking agregatów prądotwórczych 2024 typu diesel uzupełnia model przygotowany przez markę KraftTWele, a mianowicie SDG98000S. Jest to produkt mocniejszy od niektórych generatorów prądotwórczych przedstawionych w zestawieniu, a przy tym nie jest on przesadnie drogi. Co więcej, oferuje nam parę funkcjonalności przekładających się na zwiększoną automatykę urządzenia. 

Zacznijmy jednak od podstaw, a mianowicie od silnika. Jednostka ta to klasyczny, wysokoprężny czterosuwowy silnik. Jednocylindrowy diesel jest w stanie wygenerować aż 19 KM mocy, co jest bardzo dobrym wyborem. Kolejną zaletą jest dostęp do gniazd jedno i trójfazowych. Innymi słowy, otrzymujemy tutaj dostęp do napięć 400v i 230v. Produkt oferuje nam bardzo dużo gniazd, a przy okazji sama konstrukcja jest trwała i odporna, do pewnego stopnia, na warunki atmosferyczne – IP 44.

Urządzenie oferuje nam miskę olejową o wielkości 1,6 litra. Sam zbiornik na paliwo jest jednak bardzo mały – tylko 16 litrów. Jednakże, ze względu na fakt, że produkt idealnie sobie radzi z obsługą urządzenia trójfazowego i wielu produktów jednofazowych jak najbardziej nadrabia za tę niedogodność. Propozycja cechuje się też niskim poziomem hałasu, bo LwA jest na poziomie 72 dB. Pamiętajmy też o tym, że produkt wyposażony jest w bardzo bogaty zestaw akcesoryjny, jak chociażby przewody 12V do ładowania akumulatorów zewnętrznych czy też specjalne tłumiki do eliminacji drgań zespołu prądotwórczego.

 • Bardzo niski poziom hałasu;

 • Dostęp do gniazd trójfazowych i jednofazowych;

 • Przystępna cena;

 • Bardzo wysoka moc.

 • Mały zbiornik;
 • Duża waga.
 •  

Artykuły

Dalej zastanawiasz się jaki wybrać agregat prądotwórczy do domu lub do pracy? Sprawdź poniższe wskazówki przed podjęciem decyzji!

Przedstawione wyżej urządzenia to z pewnością bardzo ciekawe rozwiązania gwarantujące świetne parametry i wysoką wydajność. W rankingu znalazł się niejeden agregat jednofazow, ale też i trójfazowy agregat prądotwórczy, co jako jedno z pierwszych i ważniejszych rzeczy powinno dać każdej osobie do myślenia. Bo przecież osoba pragnąca podłączyć mniejsze urządzenia gospodarstwa domowego nie będzie potrzebować zaawansowanego i mocnego sprzętu. 

Natomiast do pracy na budowie istotne jest wybranie znacznie mocniejszego sprzętu, gdzie czasami elektronarzędzia takie jak półautomaty spawalnicze będą wymagały trzech faz do sprawnego działania. Co więc powinniśmy zrobić, aby wybrać najlepszy agregat prądotwórczy i przy okazji nie zbankrutować? W poniższym poradniku postanowiliśmy przyjrzec się najistotniejszym kryterium.

Otóż przede wszystkim opiszemy czym się różni benzyna i olej napędowy, a także kiedy wybrać jeden silnik, a kiedy drugi. Poza tym, zwrócimy uwagę na pojemność zbiornika paliwa i związany z tą wartością czas pracy, poziom hałasu i rodzaj wyciszenia, ale też i jakie zabezpieczenia producent zastosował, aby zapewnić każdemu użytkownikowi bezpieczeństwo i pewność, że produkt nie uszkodzi podłączonego do generatora sprzętu. Ciekawych informacji udzieli nam także poniższy poradnik:

Przede wszystkim silnik urządzenia – paliwo czy diesel

Przeglądając dostępne agregaty prądotwórcze jedną z najistotniejszych rzeczy, o której musimy wszyscy pamiętać, jest dostosowanie produktu do naszych preferencji i wymagań. A to oznacza zwrócenie uwagi na to jaka jednostka spalinowa została wybrana do zasilania agregatu. Na rynku dostępne są trzy różne paliwa zasilające agregaty – mowa tutaj o benzynie, gazie (LPG lub LNG) bądź też oleju napędowym. Ostatnia opcja, czyli silnik diesla, jest z pewnością jedną z najczęściej wybieranych opcji ze względu na niskie zużycie paliwa, dużą moc, a także gwarancję niezawodności.

Ponadto, musimy też pamiętać, że agregaty typu diesel są znacznie mocniejsze i trwalsze. I to wszystko ostatecznie wpływa na koszty eksploatacyjne, które nieraz pokazują wyższość diesla nad agregatami zasilanymi benzyną. Niestety, są one znacznie cięższe, mniej kompaktowe, a przy tym droższe. Z tego względu jako opcja awaryjna na kilka godzin, benzyna nie jest takim złym wyborem. Natomiast jeśli liczymy na dłuższą pracę, to warto pomyśleć nad dieslem.

KrafTWele SDG9800S
agregat prądotwórczy diesel cena

Agregat prądotwórczy diesel 5 kW

Rzecz jasna moc silnika kluczowa

Dalej bardzo ważną rzeczą szukając idealnego rozwiązania dla użytkowników prywatnych i firm jest uwzględnienie w naszych poszukiwaniach mocy agregatu. Warto zauważyć, że ze względu na charakterystykę sprzętu rozróżniamy dwie mocy – silnika, a także prądnicy. Moc silnika (wyrażona w koniach mechanicznych lub kilowatach) to moc jednostki odpowiedzialnej za wytwarzanie mocy dla prądnicy. Moc prądnicy natomiast wskazuje nam ile maksymalnie mocy możemy przekazać urządzeniom podłączonym do agregatu. Jeśli więc moc silnika wynosi 15 KM (czyli 12 kW), a moc prądnicy to 11 kW (strata 1kW energii podczas przemiany z energii mechanicznej na elektryczną), to będziemy mogli zasilić urządzenia o łącznej mocy maksymalnej nie większej niż 11 kW.

Na moc wpływa wiele różnych aspektów – począwszy od pojemności silnika, przez zastosowane materiały przy produkcji odpowiedzialne za jakość komponentów, a skończywszy na różnorodnych wzmocnieniach czy też innych nowinkach technologicznych jakie może nam dany producent zaoferować.

Dalej, jakie zabezpieczenia?

Następnym bardzo ważnym czynnikiem definiującym czy mamy do czynienia z produktem dobrym czy też nie jest jego bezpieczeństwo. I przez to rozumiemy zarówno zabezpieczenia przed uszkodzeniem samego agregatu, jak i podłączonych do niego urządzeń elektrycznych. Odpowiednie zabezpieczenie jest ważne, bo podczas pracy może dochodzić do przepięć czy do niekontrolowanych skoków napięcia. 

Dlatego warto wybierać wyłącznie te propozycje, które wyposażone są w AVR. To automatyczna stabilizacja napięcia chroniąca wszelkie elektronarzędzia i inny sprzęt podłączony do generatora prądu. Ponadto, warto zauważyć, że niektórzy producenci dbają o to, aby ich sprzęt działał bez najmniejszych problemów nie zważając na pogodę czy warunki atmosferyczne. Dlatego stopień ochrony IP jest nad wyraz ważny. 

Oczywiście nie sposób zapomnieć o tym, że zabezpieczenia powinny dotyczyć też i samego urządzenia. Ochrona przed przegrzaniem jest bardzo ważna, a najczęściej do przegrzania i uszkodzenia sprzętu dochodzi wskutek nieprawidłowej ilości oleju. Dlatego wskaźnik poziomu oleju czy też wskaźnik informujący nas o ilości paliwa też będą kluczowe.

Kraft&Dele KD126 8000 W
Agregat prądotwórczy diesel 10kW

Komfort obsługi i udogodnienia 

Dalej, warto też przyjrzeć się komfortowi obsługi sprzętu, bo przecież o wiele łatwiej będzie obsługiwać sprzęt z elektrycznym rozruchem, który wyposażony jest w specjalny uchwyt do transportu i duże koła ułatwiające przenoszenie produktu z jednego miejsca na drugie. Warto też uwzględnić gabaryty czy wyciszenie, bo to równie kluczowe parametry związane z opisywanym modelem. 

Nie mniej istotną rzeczą, o której musimy pamiętać, jest też ilość dodatkowych funkcjonalności czy udogodnień. Czy wiedzieliście, że agregaty prądotwórcze diesle mogą oferować tylko dwa gniazda? Choć zazwyczaj silniki zasilane olejem napędowym są mocniejsze i poradziłyby sobie z bardziej wymagającymi narzędziami, to niekiedy producenci oszczędzają na rzeczach, które mogą znacznie utrudnić późniejsze posługiwanie się sprzętem.

Daewoo DDAE 11000DSE-3 8000 W
Agregat prądotwórczy diesel 12kW

Pamiętajmy też o tym, że komfort obsługi sprzętu to, między innymi, długi czas pracy na jednym zbiorniku. Skoro wiemy, że diesle są nieco bardziej oszczędne i zużywają mniej paliwa od benzynowych rywali, to powinniśmy po prostu przyjrzeć się temu jaka jest pojemność zbiornika interesującego nas modelu.

Ponadto, ważny jest cichy agregat prądotwórczy, bo przecież nikomu nie jest potrzebne urządzenie o ogromnej mocy, ale też hałasujące i budzące każdego sąsiada w promieniu kilkuset metrów. Także zobacz jak możesz wyciszyć agregat prądotwórczy.

Teraz wiesz jak wybrać agregat prądotwórczy!

Ranking 2024 roku przedstawia bardzo charakterystyczne produkty. Na liście mamy do wyboru wyłącznie oferty diesla, bo to propozycje bardziej ekonomiczne z perspektywy długoterminowej. Wymienione agregaty to rozwiązania przeznaczone dla każdego, kto potrzebuje sprawdzonego i pewnego produktu. Poszukując generatora prądu na własną rękę warto pamiętać o tym, że nie sama moc jest tutaj ważna. Sprawdzić trzeba funkcje dodatkowe, komfort, ale też i zabezpieczenia. 

4-suwowy silnik, w jaki wyposażony jest Tagred TA6000D 11150 W, generuje ogromną moc, a także stosunkowo niskie zużycie paliwa, a więc i obniżone koszty eksploatacyjne. Pamiętajmy też o tym, że produkt cechuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa, świetnym wykonaniem, bardzo dobrą jakością użytych komponentów do produkcji, a też możliwością podłączenia urządzeń wymagających napięcia 400V. Więc jeśli chcesz wybrać agregat o mocy tak dużej, to zdecydowanie model TA600D zasługuje na twoje zainteresowanie.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki agregat prądotwórczy diesel wybrać
Average rating:  
 0 reviews