Jaką profesjonalną wiertarkę kupić w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Ranking wiertarek 2024 dla najbardziej wymagających – sprawdź na co zwrócić uwagę przed zakupem i ciesz się z właściwej propozycji!

Jak doskonale wiemy, wyposażenie się w odpowiednie narzędzia do ponad połowa sukcesu. Gwarantuje to szybką i przyjemniejszą pracę, a także pozwala na znaczne poprawienie wydajności naszych działań. To właśnie dlatego coraz częściej profesjonaliści zwracają uwagę na zakup wiertarki stołowej czy też takiej klasycznej o jak najlepszych parametrach. Znacznie to przyspiesza pracę i sprawia, że większość projektów wykonywana jest bez mniejszych problemów. 

Jednakże, jakie parametry powinny przykuć naszą uwagę? Co dokładnie odpowiada za właściwą, nadzwyczaj sprawną pracę wiertarki i jej niezawodność? Pytań jest całkiem sporo i nie każdy zna na nie odpowiedzi. Dlatego aby nie popełnić gafy i wybrać właściwe rozwiązanie, dobrym rozwiązaniem byłoby zapoznanie się z zestawieniem, gdzie umieściliśmy szereg atrakcyjnych informacji odnośnie wyboru właściwego sprzętu.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Gwinciarka STAKO ST-28RE

9.9

Droga

MAGNUM MG-WS-001

9.8

Tania

MELVER MK 3

9.7

Droga

BOSCH GSB 24-2

9.6

Średnia


 

Wabrotech

9.5

Bardzo droga


 

Milwaukee M18 CHX

9.4

Średnia


 

Dewalt DWD024K

9.3

Tania


 

Na liście pojawiły się wiertarki udarowe, akumulatorowe, magnetyczne, a także warianty stołowe. Co ciekawe, w celu przestawienia jak najciekawszej listy dostępnych produktów, naszym zadaniem było zwrócenie uwagi na produkty niemieckie, japońskie, te wyższej klasy, jak i te nieco bardziej budżetowe. Z tego względu dostępne będą tutaj wiertarki Bosch, Dewalta, czy też Milwaukee. 


Wiertarka Magnetyczna Gwinciarka MT3/MT2 fi 80mm

wiertarka magnetyczna

Wiertarka magnetyczna marki Stako to produkt o wysokiej jakości wykonania i solidnej konstrukcji. Jest to urządzenie wielofunkcyjne, które idealnie nada się do wiercenia rdzeniowego i pełnego oraz do gwintowania. Ponadto, znajdzie ono swoje zastosowanie w robotach stalowych, stoczniowych, mostowych, instalacyjnych, montażowych, ślusarskich oraz do produkcji dźwigów. 

Warto również wspomnieć o dużej mocy silnika równej 1600W, a także o łagodnym rozruchu (soft start). Wiertarka posiada szeroki zakres wierconych otworów, bo aż do 80mm. Z kolei zakres gwintowania to od 3 do 18mm. Dużą zaletą jest też płynna regulacja prędkości obrotowej w zakresie od 0 do 550 obrotów na minutę. Co więcej, gwinciarka została wyposażona w zabezpieczenie przeciwko samoczynnemu, ponownemu uruchomieniu się.

Producent daje nam bardzo bogaty zestaw, w którego skład wchodzą wiertarko-gwinciarka magnetyczna, tuleja redukcyjna, zbiornik na płyn chłodzący z przewodem, uchwyt Weldon 19mm ¾” z układem wewnętrznego chłodzenia, uchwyt do gwintowania 3-16mm, uchwyt wiertarski 3-16mm do wierteł walcowych, dwa klucze imbusowe, pas bezpieczeństwa dwie szczotki do silnika, a także walizkę transportową.

 • Solidna konstrukcja;

 • Łagodny rozruch (soft start);

 • Szeroki zakres wierconych otworów;

 • Bardzo bogaty zestaw.

 • Wysoka cena.

WIERTARKA KOLUMNOWA STOŁOWA SŁUPOWA 1850W + IMADŁO

profesjonalna wiertarka

Jest to o wiele tańsza oferta, jednakże równie interesująca co pozostałe produkty w rankingu. Marka Magnum proponuje nam wiertarkę kolumnową stołową o mocy 1650W. Decydując się na zakup urządzenia w zestawie dostajemy imadło maszynowe, stabilny, regulowany stół roboczy, uchwyt wiertarski 16mm oraz klucze i śruby do montażu wiertarki. 

Wiertarka jest ergonomiczna i mocna. Idealnie sprawdzi się w pracach domowych, warsztatowych i budowlanych. Producent precyzuje, że jest ona przeznaczona do wiercenia w drewnie i stali. Warto podkreślić, że urządzenie pozwala nam wiercić bardzo dokładnie w każdym typie materiału. Jest to możliwe dzięki niezwykłej precyzji, dużej mocy, a także w pełni regulowanej prędkości obrotowej. 

Ponadto, regulacja obrotów jest pięciostopniowa i ma zakres 200-2700 obrotów na minutę. Na korzyść produktu działa także wbudowane zabezpieczenie przed otwarciem osłony w czasie pracy oraz dodatkowa ochrona oczu. Wszystkie te cechy gwarantują nam wysoki komfort pracy. Użytkownicy chwalą urządzenie między innymi za cichą pracę oraz za niską cenę.

 • Niska cena;

 • Bogaty zestaw;

 • Pięciostopniowa regulacja obrotów;

 • Dodatkowa ochrona oczu.

 • Brak walizki transportowej w zestawie.


Wiertarka Magnetyczna MELVER Magnesówka FI 80 MK 3

ranking wiertarek profesjonalnych

Marka Melver oferuje nam wiertarkę ze stopą magnetyczną na stożku Morse’a MK/MT3, która posiada silnik rewersyjny o mocy 1600W idealny do wymagających zadań, takich jak wiercenie spiralne, gwintowanie, rozwiercanie i pogłębianie. Do głównych zadań wiertarki możemy zaliczyć gwintowanie maszynowe oraz wiercenie otworów we wszystkich rodzajach stali maksymalnie do 80mm. Ponadto, urządzenie przyda nam się także do montażu metalowych instalacji w terenie, prac serwisowych i naprawczych oraz prac przy konstrukcjach stalowych.

Producent daje nam w zestawie uchwyt borkop B16 3-16mm, trzpień stożek Morse’a MT3 B16, uchwyt weldon MK3 19mm z systemem wewnętrznego chłodzenia oraz zbiornik na płyn chłodzący. Co ciekawe, dostaniemy też w gratisie koncentrat oleju chłodząco-smarującego marki Melver i niewidzialne rękawiczki w kremie. Sprzęt został solidnie wykonany. 

Wytrzymała konstrukcja elektromagnesów gwarantuje nam bezpieczną pracę zarówno w poziomie jak i w pionie. Warto dodać, że wiertarka magnetyczna Melver posiada łagodny rozruch (soft start), a także możliwość płynnego regulowania prędkości obrotowej od 0 do 550 obrotów na minutę.

 • Gratis przy zakupie;

 • Solidne wykonanie;

 • Bezpiecznie użytkowanie;

 • Łagodny rozruch (soft start).

 • Wysoka cena;

 • Nieco mniejsza prędkość obrotowa.

WIERTARKA UDAROWA 1100W GSB 24-2 RE BOSCH WALIZKA

wiertarki bosch ranking

Dwubiegowa udarowa wiertarka marki Bosch to urządzenie o mocy silnika 1100W, które jest przeznaczone do wiercenia w różnego rodzaju materiałach. Produkt może się także pochwalić dużą prędkością obrotową aż do 3000 obrotów na minutę. Zapewnia to szybkie i precyzyjne wiercenie w kamieniu, aluminium, stali, cegle, drewnie i betonie. Sam moment obrotowy na pierwszym biegu wynosi 40,0Nm, natomiast na drugim 14,5Nm.

Co ciekawe, wiertarka Bosch została wyposażona w System Bosch Electronic, który umożliwia nam płynną i elektroniczną regulację wspomnianej prędkości obrotowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu bardzo dokładnie nawiercimy otwór lub wkręcimy wkręty. 

Ponadto, urządzenie jest wytrzymałe oraz odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne i przeciążenia. Ergonomiczna konstrukcja gwarantuje nam komfort użytkowania, łatwość obsługi oraz optymalną kontrolę. Poza samą wiertarką udarową firmy Bosch w zestawie otrzymamy również dodatkową rękojeść, ogranicznik głębokości wiercenia, a także walizkę z tworzywa sztucznego. Na dodatek, warto pamiętać, że producent daje nam aż trzyletnią gwarancję na urządzenie.

 • Duża prędkość obrotowa;

 • System Bosch Electronic;

 • Ergonomiczna konstrukcja;

 • Trzyletnia gwarancja.

 • Nieco niższa moc.


WIERTARKA MAGNETYCZNA MAGNESÓWKA 1880W fi50mm 16kg

wiertarka akumulatorowa opinie

Oferta marki Wabrotech to wiertarka magnetyczna o imponująco wysokiej mocy silnika równej 1880W. Urządzenie idealnie sprawdzi się w wierceniu rdzeniowym przy użyciu frezów jak i do wiercenia zwykłymi wiertłami krętymi. Co więcej, możemy również użyć wiertarki do gwintowania dzięki funkcji obrotów wstecznych.

Na dodatek, mamy możliwość płynnie regulować prędkość obrotową w zakresie od 0 do 330 obrotów na minutę. Wiertarka firmy Wabrotech jest mało awaryjna dzięki zastosowaniu dwucewkowego elektromagnesu wysokiej mocy, co z kolei czyni naszą pracę bardziej komfortową i przede wszystkim bezpieczną w każdej pozycji, nawet powyżej głowy. Warto dodać, że urządzenie posiada łagodny rozruch (soft start).

Decydując się na zakup wiertarki magnetycznej, dostaniemy w zestawie trzy uchwyty posuwu, klucz imbusowy, klin do wybijania, dwa bezpieczniki, pas bezpieczeństwa, dwie szczotki do silnika, uchwyt wiertarski weldon 19mm, zbiornik na chłodziwo, uchwyt wiertarski B16 3-16mm oraz klucz do zaciskania uchwytu wiertarskiego. Produkt ma również wiele pozytywnych opinii. Jego cena również jest przystępna.

 • Wysoka moc;

 • Łagodny rozruch (soft start);

 • Bogaty zestaw;

 • Przystępna cena.

 • Niewielka prędkość obrotowa.

Milwaukee M18 CHX SDS Młotowiertarka 2,5J

wiertarka udarowa opinie

Młotowiertarkę firmy Milwaukee możemy zakupić w całkiem przystępnej cenie, jednakże w porównaniu do konkurencji ma ona moc zaledwie 650W. Urządzenie ma zasilanie akumulatorowe. Zastosowanie elastycznego systemu bateryjnego gwarantuje współpracę ze wszystkimi akumulatorami marki Milwaukee M18. Ponadto, wbudowany akumulator REDLITHIUM-ION pozwala nam na dłuższy czas pracy, a także zapewnia zwiększoną trwałość. Ta ostatnia jest możliwa dzięki wzmocnionej konstrukcji obudowy oraz dzięki wbudowanej elektronice zabezpieczającej przed przeciążeniem. Stan naładowania akumulatora pokaże nam wskaźnik wyświetlacza.

Warto również nadmienić, że dwa razy dłuższą żywotność silnika zawdzięczamy bezszczotkowemu silnikowi POWERSTATE. Specjalny system REDLINK PLUS znacząco zwiększa wydajność sprzętu. Na dodatek, urządzenie pracuje w czterech trybach, którymi są wiercenie z udarem, wiercenie bez udaru, podkuwanie oraz tzw. Variolock. 

Młotowiertarka ma całkowicie metalową obudowę przekładni oraz ergonomiczny, kompaktowy kształt. Z kolei bezkluczowa wymiana uchwytu jest możliwa dzięki systemowi FIXTEC. W zestawie otrzymamy uchwyt boczny, ogranicznik głębokości, uchwyt metalowy FIXTEC 13mm oraz walizkę. Produkt zbiera pozytywne opinie wśród użytkowników.

 • Długi czas pracy;

 • Długa żywotność silnika;

 • Cztery tryby pracy.

 • Niewielka moc urządzenia.

Dewalt DWD024K Wiertarka udarowa 701W + walizka

wiertarka dewalt ranking

W bardzo niskiej cenie możemy zakupić wiertarkę udarową Dewalt z zasilaniem sieciowym 230V oraz mocą 701W. Dużą zaletą jest niewielka waga urządzenia. Produkt waży niecałe 2kg, co umożliwia nam łatwe sterowanie oraz pracę bez zmęczenia. Na komfort użytkowania wpływa także kompaktowa budowa sprzętu. Dzięki temu mamy też dostęp do ciasnych oraz trudno dostępnych miejsc.

Włącznik sterujący prędkością obrotową wiertarki udarowej jest uszczelniony przed pyłem. Ponadto, umożliwia nam on płynne i przede wszystkim precyzyjne wiercenie, szczególnie przy nawiercaniu otworu. Praca ciągła przy powtarzalnych wierceniach jest możliwa dzięki włącznikowi z blokadą stanu włączenia. 

Warto również wspomnieć o gumowanej rękojeści, która zwiększa pewność pracy przy wierceniach zarówno z udarem jak i bez. Maksymalny moment obrotowy jest równy 8,6Nm, natomiast maksymalna prędkość obrotowa wynosi od 0 do 2800 obrotów na minutę. Decydując się na zakup udarowej wiertarki Dewalt dostaniemy także kluczyk do uchwytu, wielopozycyjną rękojeść boczną, ogranicznik głębokości, a także walizkę transportową.

 • Niska cena;

 • Niewielka waga urządzenia;

 • Precyzyjne wiercenie.

 • Niewielka moc.

Artykuły

Dalej nie wiesz która opcja ci przypadnie do gustu? W takim razie przyjrzyj się poradnikowi zakupowemu i ciesz się z najciekawszych opcji!

Spośród siedmiu profesjonalnych wiertarek poddanych analizie każda w pewnym stopniu będzie ulepszeniem dotychczasowego sprzętu. Są to rekomendowane opcje z wieloma zaletami. Co ciekawe, propozycje są dla każdego, kto pragnie znacznie poprawić swoją wydajność pracy i ma dosyć awaryjności i zawodności poprzednich wiertarek. Rzecz jasna bardzo ważne jest przyjrzenie się właściwościom i wielu innym czynnikom, aby mieć gwarancję, że wiertarka akumulatorowa czy też ta zasilana sieciowo będzie odpowiednia.

Co więc powinni przykuć naszą szczególną uwagę? Przede wszystkim warto przyjrzeć się mocy danej wiertarki. Co więcej, podstawowe parametry robocze, czyli maksymalne średnicy wiercenia w różnorodnych metalach są nadzwyczaj istotne. Nie mniej ważną rolę odegrają pozostałe parametry i dane techniczne. Rzecz jasna pamiętajmy też o specyfikacji czy też elementach istotnych dla poszczególnych rodzajów narzędzi. 

Dobrym przykładem będzie przyjrzenie się baterii, jej pojemności i czasu ładowania w przypadku wiertarki akumulatorowej, a jeśli szukamy wiertarkę stołową, to warto sprawdzić parametry stołu i stabilność. Jeszcze inna sytuacja wygląda w przypadku wiertarki udarowej, gdzie liczba udarów na poszczególnych biegach okaże się kluczowa. Warto przy tym pamiętać, że opinie użytkowników czy też renoma danej marki może być kluczowa, bo przecież wiertarka Makita będzie o wiele bezpieczniejszym wyborem niż sprzęt od niepopularnej, rzadko wybieranej firmy. ciekawych informacji udzieli nam także poniższy artykuł: https://www.morele.net/wiadomosc/jaka-wiertarke-wybrac-ktora-bedzie-najlepsza/18074/

ranking wiertarek

Wiertarka Makita, Bosch, czy może inna? Producent, a wykonanie i jakość

Choć mogłoby się wydawać, że wybieranie wiertarki przez patrzenie na markę jest staromodne i w dzisiejszych czasach się nie sprawdzi, to jest w tej metodzie nieco prawidłowości. Przede wszystkim wysoka renoma producenta to gwarancja, że produkt poradzi sobie z każdym zadaniem i nie zawiedzie.

Co więcej, ogromne doświadczenie i wiedza wyspecjalizowanych firm w produkcji danych elektronarzędzi pozwala na przygotowanie nadzwyczaj wydajnych i szeroko rekomendowanych opcji. Inną zaletą wyboru sprzętu od sprawdzonego sprzedawcy jest długi okres gwarancyjny, co jest równoznaczne z bezawaryjnością. A nawet jeśli dojdzie do awarii, to bezpłatna naprawa czy wymiana sprzętu na nowy jest z pewnością atrakcyjna.

Niestety, wiąże się to też z pewnymi wadami. Przede wszystkim popularność bardzo często wiąże się z większą ceną. Renomowane marki liczą sobie za samą nazwę znacznie więcej od konkurencji o mniejszej popularności. Z tego powodu bardzo często musimy przepłacać za podobne parametry robocze.

WIERTARKA UDAROWA 1100W GSB 24-2 RE BOSCH WALIZKA
wiertarki bosch ranking

WIERTARKA MAGNETYCZNA MAGNESÓWKA 1880W fi50mm
wiertarka akumulatorowa opinie

Moc urządzenia 

Kolejna kluczowa kwestia to moc sprzętu. Jest ona bardzo często powiązana z tym czy produkt będzie w stanie poradzić sobie z bardziej wymagającymi materiałami. Co więcej, nierzadko dochodzi do sytuacji, w której urządzenie przegrzewa się z powodu długiej i wyczerpującej pracy. Dlatego silnik o bardzo dużej mocy jest wytrzymalszy i mniej narażony na wysilenie.

Nie możemy też zapomnieć o tym, że moc sprzętu będzie miała kluczowe znaczenie w przypadku wielu innych parametrów jak, na przykład, prędkość obrotowa urządzenia, zakres wierconych otworów, czy też ilość udarów na minutę. Dlatego zachęcamy do wybrania propozycji oferującej nam moc wynoszącą nie mniej niż 1500 W.

Parametry robocze

Rzecz jasna nie może nam też umknąć kwestia parametrów roboczych. Jest to prawdopodobnie jedna z najistotniejszych kwestii związana z zakupem wiertarki. Możliwość wiercenia otworów o odpowiedniej średnicy jest kluczowa, ale nie tylko. Ważne jest też w naszych poszukiwaniach uwzględnienie innych parametrów wskazujących nam na to czy produkt poradzi sobie z zadaniami, jakie możemy przed nim postawić. I to właśnie z tego powodu bardzo ważne jest wybranie urządzenia charakteryzującego się jak najlepszymi parametrami.

Co więc oprócz samej średnicy wiercenia otworów powinno wpaść nam w oko? Przede wszystkim możliwości wiercenia w różnych materiałach. Rzecz jasna w drewnie będzie na największa. Aczkolwiek musimy pamiętać o tym, że bardzo często odpowiednio dostosowana propozycja będzie charakteryzować się też i większą ceną.

Milwaukee M18 CHX SDS Młotowiertarka 2,5J
wiertarka udarowa opinie
Wiertarka Magnetyczna MELVER Magnesówka FI 80 MK 3
ranking wiertarek profesjonalnych

Pozostałe kwestie techniczne

Choć wymienione wyżej elementy są nad wyraz ważne, to i tak musimy pamiętać o tym, że idealna propozycja powinna charakteryzować się bardzo dobrymi dodatkowymi kwestiami technicznymi. Chodzi tutaj o, między innymi, skok roboczy, siłę magnetyczną (w przypadku wiertarek magnetycznych), ale też i spory zakres gwintowania, prędkość obrotowa i jej regulacja, skok wrzeciona, czy też szereg innych dodatkowych parametrów zależnych od tego jaki rodzaj wiertarki wybierzemy.

Jeśli mowa o magnetycznej, to wyżej wspomniane parametry związane z siłą magnetyczną, wymiarami stopy magnetycznej czy też zastosowanie dwucewkowego magnesu. Dla opcji akumulatorowych bardzo istotna okaże się bateria i jej pojemność. Czas pracy to jedno, ale też i czas ładowania ma nadzwyczaj duże znaczenie. Nie mniej istotne wydadzą się elementy związane z wagą, rozmiarem wiertarki czy też możliwością użytkowania ciekawych funkcji.

Wiertarka magnetyczna, stołowa, czy akumulatorowa? 

Kolejnym bardzo istotnym czynnikiem, o jakim nie wszyscy pamiętają, jest sprecyzowanie jakiej dokładnie wiertarki potrzebujemy. I nie chodzi tu o wyłącznie o to czy produkt będzie mały, duży, drogi czy tani. Przede wszystkim należy określić zadania, w jakich wiertarka nam będzie pomagać, aby później dostosować jej rodzaj. W ten sposób możemy cieszyć się nadzwyczaj dobrymi i kluczowymi właściwościami.

Magnesówki wybierzemy kiedy będziemy potrzebować podczas walk z bardzo trwałymi materiałami i w przypadku wiercenia ogromnych średnic. Elektronarzędzie tego typu wykorzystywane jest na budowach. Akumulatorowe propozycje charakteryzują się natomiast bardzo kompaktowym rozmiarem. I choć nie są tak mocne, to można je wszędzie ze sobą zabrać, a ich użytkowanie jest nadzwyczaj proste. 

Są także wiertarki stołowe, które podobnie jak i magnetyczne wymagają sporej ilości miejsca, a także ważą swoje. Te jednak świetnie się sprawdzą w przypadku robienia precyzyjnych otworów.

WIERTARKA KOLUMNOWA STOŁOWA SŁUPOWA 1850W
profesjonalna wiertarka

Ranking wiertarek profesjonalnych – podsumowanie rankingu 2024

Ranking wiertarek 2024 przedstawił nam wiele ciekawych propozycji. I choć każda z nich znacząco by usprawniła nasz arsenał wyposażenia, to musimy w końcu zdecydować się na jedną z dostępnych opcji. A to oznacza, że kluczowe okaże wyposażenie się w produkt bezawaryjny, o świetnych parametrach, a także pozwalający nam pracować w różnorodnych sytuacjach.

Co ciekawe, to wszystko dostarczyć nam może Wiertarka Magnetyczna Gwinciarka MT3/MT2 fi 80mm. Choć nie jest to wiertarka Dewalta, Boscha, czy Makity, to i tak jest to stosunkowo dobra propozycja z uwagi na świetne parametry robocze, dosyć dobrą jakość wykonania, a także szereg zabezpieczeń i funkcjonalności, dzięki którym ta profesjonalna wiertarka stołowa świetnie poradzi sobie z prawie każdym zadaniem.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką profesjonalną wiertarkę kupić
Average rating:  
 0 reviews