Jaką wiertarko wkrętarkę do 400 zł kupić w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Ranking wiertarko-wkrętarki do 400 zł z 2024 roku- sprawdź która propozycja będzie najwłaściwsza i ciesz się niespotykaną dotąd wydajnością

Wiercenie otworów czy też wkręcanie lub wykręcanie śrubek to tak naprawdę podstawa każdej pracy przydomowej. Nieraz zdarza się, że musimy wywiercić dziury na kołki bądź zamontować jakąkolwiek inną rzecz w naszym domu. I choć z pewnością znalezienie opcji idealnej nie jest łatwe, to istnieje sprawdzony sposób na wiercenie i wkręcanie za pomocą jednego urządzenia. A jest nim, jak się pewnie domyślacie, tania wiertarko wkrętarka.

Sprzęty tego typu są jednak bardzo zróżnicowane pod względem swoich parametrów i właściwości. Przede wszystkim należy pamiętać, że w zależności od dostępnego budżetu dany sprzęt może być w stanie poradzić sobie tylko z nielicznymi pracami. Co więcej, niektóre projekty mogą wymagać bardziej rozbudowanych funkcji czy też jeszcze innych udogodnień. A my nie musimy wiedzieć czym się będzie charakteryzować najmocniejsza wkrętarka

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
AKUMULATOROWA WIERTARKO WKRETARKA PARKSIDE GRATIS 1

PARKSIDE

9.9

Tania

Allegro Logo
MAKITA DDF485Z WIERTARKO WKRETARKA 18V KORPUS BL 1

MAKITA DDF485Z

9.8

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
WIERTARKO WKRETARKA 20V UDAR 2xAKU DEWALT BITY 1

Powermat PM0784

9.7

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
RYOBI WIERTARKO WKRETARKA ONE R18DD3 18V 50NM 2Ah 1

RYOBI ONE+ R18DD3

9.6

Droga

Allegro Logo
 
empik logo

Z tego powodu bardzo ważną rzeczą było przygotowanie dla każdego zainteresowanego specjalistycznej listy, w której umieszczone zostały cztery atrakcyjne produkty. Nasi eksperci przygotowali ranking wiertarko-wkrętarek do 400 zł na podstawie dostępnego budżetu, ale też i parametrów roboczych danego narzędzia. Co więcej, specjaliści mieli na względzie szereg parametrów i danych technicznych, a także funkcjonalności. Sam komfort użytkowania lub także opinie wiertarko wkrętarek odegrały ponadprzeciętną rolę. 


AKUMULATOROWA WIERTARKO-WKRĘTARKA PARKSIDE +GRATIS

dobra wiertarko wkrętarka

Oferta przygotowana przez Parkside to prawdopodobnie jedna z najciekawszych ofert obecnie dostępnych na rynku. Recenzowany model to nie tylko sam korpus, ale też i parę gratisów. To właśnie dzięki nim propozycja jest tak atrakcyjna i przypadnie do gustu niejednej osobie. Pamiętajmy też o tym, że pomimo ogromnej ilości dodatków cena nie jest wygórowana, co może okazać się kolejnym atrybutem przemawiającym za tym rozwiązaniem.

Zacznijmy jednak od podstaw, bo te są zdecydowanie bardzo ważne. W przypadku modelu niemieckiego producenta otrzymujemy dwa biegi, z czego maksymalne wartości na biegach jałowych wynoszą kolejną 400 i 1400 obrotów na minutę. Co więcej, urządzenie wyposażone jest w regulację momentu obrotowego w 25 stopniach, co jest więcej niż wystarczająco do sprawnego i odpowiedniego korzystania ze sprzętu.

Warto też zauważyć, że urządzenie charakteryzuje się dosyć dużym momentem obrotowym, bo na poziomie 45 Nm. To, w połączeniu z ponadprzeciętnymi średnicami otworu (30 mm w drewnie i 13 mm w stali) daje nam wszechstronne urządzenie do tak naprawdę różnorakich zadań.

ok
 • Stosunkowo niska cena;

 • Dobre wyposażenie dodatkowe;

 • Spore możliwości regulacyjne;

 • Wysoki moment obrotowy.

 • Dosyć duża waga.

MAKITA DDF485Z WIERTARKO-WKRĘTARKA 18V KORPUS BL

wiertarko wkrętarka makita

Wyposażenie się w ofertę od japońskiego producenta to z pewnością dobre rozwiązanie dla wielu osób. Przede wszystkim dla tych, którzy pragną wyposażyć się w produkt sprawdzony, bezawaryjny, a także gwarantujący nam bardzo dobre, wyróżniające się na tle konkurencji parametry. To wszystko w połączeniu z niską wagą i długim okresem gwarancyjnym pokazuje, że wybranie takiego urządzenia może okazać się rozwiązaniem idealnym. 

Jednakże, pamiętajmy o tym, że cena za to urządzenie nie należy do najniższych. I choć mieści się ona w określonym na początku artykułu rankingu, to nie dotyczy ona wielu kluczowych dla działania wiertarko wkrętarki elementów. W tej cenie otrzymujemy wyłącznie korpus i podstawowe elementy takie jak korpus wkrętarki, uchwyt wiertarski, a także końcówkę wkrętakową. A to oznacza, że musimy doposażyć się w baterię, ładowarkę, a także bity i inne akcesoria. Te natomiast mogą kosztować nawet i drugie tyle.

Należy jednak zauważyć, że sam korpus charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami. Przede wszystkim  należy zauważyć, że sprzęt oferuje nam bardzo wysokie maksymalne prędkości obrotowe – na pierwszym biegu to 500 RPM, a na drugim aż 1900 RPM. To znacznie przyspiesza prace. Co więcej, średnica wiercenia w drewnie to aż 38 mm, a w stali wynosi 13 mm. Jeśli chodzi o maksymalny moment, to jest to aż 50 Nm w przypadku materiałów twardych i 27 Nm dla materiałów miękkich. Specyfikacja jasno pokazuje, że to sprzęt z wysokiej półki.

ok
 • Bardzo dobre parametry robocze;

 • Świetna specyfikacja;

 • Wysoka trwałość i bezawaryjność;

 • Dosyć niska waga.

nook
 • Bardzo wysoka cena po dodaniu wszelkich niezbędnych akcesoriów;

 • Ubogi zestaw.

WIERTARKO WKRĘTARKA 20V UDAR 2xAKU + DEWALT BITY

ranking wiertarko-wkrętarka do 400 zł

Kolejna ciekawa opcja to model PM-WA-20V-2AT. Jest to wkrętarka o napięciu wynoszącym 20 V. Dostosowana została do prac bardziej wymagających z uwagi na wyposażenie modelu w udar. Co więcej, bogate wyposażenie dodatkowe i akcesoria DeWalta sprawiają, że propozycja jest bardzo atrakcyjna dla każdego. Zacznijmy jednak od podstaw, a więc od specyfikacji. 

Model PM-WA-20V-2AT to tak naprawdę wszechstronne urządzenie gwarantujące bardzo dobre parametry. Urządzenie wyposażone jest w dwa biegi – jeden do 350 RPM, a drugi do 1300 RPM. Nie są to więc wartości zachwycające. Oprócz tego, maksymalny moment obrotowy jest tu zdecydowanie mniejszy niż u konkurencji – tylko 37 Nm. Rzecz jasna musimy też pamiętać o tym, że produkt charakteryzuje się bardzo bogatym wyposażeniem, co w tej cenie robi ogromne wrażenie.

Przede wszystkim pamiętajmy tutaj o akcesoriach Dewalta. Marka ta wskazuje nam na to, że produkt wyposażony jest w akcesoria wykonany z bardzo trwałego materiału. Rzecz jasna to oznacza, że może brać udział w różnorakich projektach i nie musimy martwić się o uszkodzenia bitów czy innych akcesoriów. Zaletą tej pozycji jest też spora możliwość regulacji urządzenia czy też dosyć niska waga.

ok
 • Kompaktowość i lekkość;

 • Bogate wyposażenie dodatkowe;

 • Wysokiej klasy materiały użyte do produkcji akcesoriów;

 • Spore możliwości regulacyjne.

nook
 • Przeciętne parametry robocze.

RYOBI WIERTARKO-WKRĘTARKA ONE+ R18DD3 18V 50NM 2Ah

ranking wiertarko-wkrętarka do 400 zł

Oferta przygotowana przez Ryobi znajduje się na granicy ustalonego budżetu. Aczkolwiek każda złotówka jest tutaj bardzo dobrze zainwestowana z kilku powodów. Przede wszystkim jest to zestaw kompletny, a nie tylko korpus. Co więcej, maksymalny moment obrotowy tej propozycji jest zachwycający. Nie mniej ważną rolę odegrają pozostałe parametry, także nieodstające od reszty. A to wszystko przy zachowaniu bardzo dobrych parametrów i gwarancji, że sprzęt będzie w stanie bez najmniejszych problemów poradzić sobie z nawet najbardziej wymagającymi zadaniami. 

Przede wszystkim należy zauważyć, że w zestawie znajdziemy nie tylko samą wkrętarkę, ale też i ładowarkę czy baterię 2Ah. Nie mamy co prawda drugiego akumulatora w zastępstwie, natomiast dodanie torby narzędziowej z pewnością uatrakcyjni tę ofertę. Jeśli chodzi o podstawowe parametry robocze, to otwory możemy wiercić w drewnie o maksymalnej średnicy na poziomie 38 mm, natomiast w stali jest to 13 mm. 

Jeśli chodzi o specyfikację modelu, to silnik pracujący z napięciem 18 V dostarcza na maksymalnego momentu obrotowego na poziomie 50 Nm. A to oznacza, że urządzenie charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami. Co więcej, zdolność wiercenia tej opcji w drewnie jest nadzwyczajna – wynosi aż 38 mm, co jest wynikiem podobnym do konkurencji, tylko że z wyższego pułapu cenowego. 

ok
 • Bardzo dobre parametry robocze;

 • Świetny maksymalny moment obrotowy;

 • Dosyć pokaże wyposażenie dodatkowe;

 • Spore możliwości regulacyjne.

nook
 • Dosyć wysoka cena;

 • Brak drugiego akumulatora w zestawie.

Artykuły

Ranking wiertarko wkrętarki do 400 zł nie odpowiedział ci na wszystkie pytania? Jeśli dalej zastanawiasz się nad tym która opcja będzie najlepsza, to już teraz sprawdź poniższe porady zakupowe 2024!

W każdej z wyżej przedstawionych wiertarko wkrętarek do 400 zł pojawiły się atrakcyjne zalety, dzięki którym niejedna osoba właśnie na etapie analizy porównawczej zdecydowała się na zakup sprzętu. Niestety, w życiu nie ma tak łatwo i jak w przypadku każdego innego sprzętu, tak samo i każda wiertarko wkrętarka do 400 zł będzie mieć swoje wady. A to oznacza, że jeśli nie jesteśmy gotowi na pewne kompromisy, to wybranie opcji z powyższej listy będzie nadzwyczaj trudne.

Rzecz jasna trudno wskazać w rankingu wiertarko wkrętarek do 400 zł opcji perfekcyjnej czy też najlepszej. Jest jednak możliwe przyjrzenie się dostępnym produktom i wybranie opcji najbardziej wszechstronnej i najbezpieczniejszej, a także najbardziej komfortowej. Co jednak zrobić, jeśli zależy nam na innych parametrach? W takiej sytuacji najlepszym wyjściem będzie znalezienie opcji spełniającej nasze własne wymagania.

A żeby to zrobić, to należy przede wszystkim sprawdzić specyfikację każdego z dostępnych produktów. To najprostszy sposób, aby wyposażyć się w bardzo dobrą wiertarko wkrętarkę. Rzecz jasna oprócz specyfikacji ogólnej powinniśmy zweryfikować moc sprzętu i moment obrotowy – zarówno twardy, jak i miękki. Dalej, przyjrzyjmy się zastosowanej baterii i kompatybilności z innymi wariantami. Opinie wiertarko wkrętarki też będą kluczowe. Ciekawych informacji udziela także poniższy artykuł: https://facet.onet.pl/technologie/ktora-wkretarke-wybrac-na-co-zwrocic-uwage/204s3qm

ranking wiertarko wkrętarka do 400 zł

Napięcie, moc i moment obrotowy

Przeglądając produkty idealne należy przede wszystkim przyjrzeć się napięciu, jakie dana wiertarko-wkrętarka może nam zaoferować. Jest to jeden z najbardziej podstawowych parametrów i przy okazji jeden z najistotniejszych jeśli chodzi o określenie mocy i możliwości sprzętu. Odpowiednio wysoka wartość tego parametru pozwala na uzyskanie bardzo dobrych właściwości. Co więcej, wysokie napięcie bardzo często idzie w parze z funkcją udaru, co również może okazać się niezbędne dla wielu osób.

Rzecz jasna nie tylko ta kwestia jest nader ważna. Powinniśmy też pamiętać o tym, że odpowiednio przygotowany sprzęt charakteryzuje się bardzo dużym maksymalnym momentem obrotowym. To on informuje nas o tym czy wiertarko-wkrętarka jest w stanie dokręcać śruby czy wiercić otwory z wystarczającą siłą. Miękki moment dotyczy materiałów miękkich, a twardy wykorzystywany jest do określenia momentu w przypadku twardych materiałów.

Rzecz jasna różnica polega też na sposobie, w jakim wiertarka aplikuje dany moment, bo w przypadku momentu miękkiego niutonometry rosną stabilnie z każdą kolejną chwilą, natomiast moment twardy charakteryzuje się powolnym wzrostem momentu i dopiero pod koniec wkręcania wiertarka aplikuje maksymalny moment obrotowy.

MAKITA DDF485Z WIERTARKO-WKRĘTARKA 18V KORPUS BL
wiertarko wkrętarka makita

RYOBI DOBRA WIERTARKO-WKRĘTARKA ONE+ R18DD3 18V 50NM 2Ah
ranking wiertarko-wkrętarka do 400 zł

Parametry robocze i pozostała specyfikacja

Dalej należy też pamiętać o tym, że bardzo często wiertarko wkrętarki wyposażone są w parę biegów To pozwala na bardziej precyzyjne dopasowanie prędkości obrotowej, z jaką wybrane przez nas narzędzie pracuje. Im prędkość jest wyższa, tym wiercenie przebiegać będzie sprawniej. Należy jednak mieć na względzie, że nie zawsze sprzęt jest w stanie wytrzymać długotrwałe wiercenie czy wkręcanie na maksymalnych obrotach i przy wykorzystaniu pełnego momentu. Dlatego odpowiednie zabezpieczenia (o których opowiemy poniżej) są kluczowe.

Nie możemy też zapomnieć o tym, że właściwie wybrane urządzenia charakteryzować się także będą bardzo dobrymi parametrami roboczymi, a mianowicie średnicą wiercenia. Ta jednak będzie znacznie się różnić w zależności od tego w jakim materiale będziemy wiercić otwory. Maksymalna średnica wiercenia w drewnie powinna wynosić nie mniej niż 30 mm, natomiast w metalu powinna oscylować wokół 13-15 mm. Jednakże, są to minimalne wartości rekomendowane, a bez najmniejszych problemów znajdziemy wiertarko-wkrętarki oferujące nam możliwość wiercenia otworów o średnicy nawet do 40 mm w drewnie i 20 mm w metalu.

Funkcjonalność i bateria

Funkcjonalność to obok kompaktowości i ciężaru urządzenia najistotniejszy aspekt wpływający na komfort użytkowania danego sprzętu. I choć niska waga czy małe wymiary są oczywistym sposobem na zwiększenie komfortu użytkowania sprzętu, to nie można też zapominać o innych kwestiach jak, chociażby, specjalne udogodnienia ułatwiające nam kontrolę nad urządzeniem. Mowa tutaj o prędkościach obrotowych. Te powinny być regulowane w sposób płynny, a maksymalne i minimalne RPMy być w zasięgu chociażby 300 – 1500 RPM.

Nie mniej istotną rolę odegra podświetlenie, które zazwyczaj automatycznie się włącza w przypadku naciśnięcia spustu. W ten sposób zawsze mamy oświetlone miejsce pracy i możemy działać z o wiele większą precyzją. Rzecz jasna warto też pamiętać o tym, że w celu zabezpieczenia sprzętu przed przegrzaniem powinniśmy zwrócić uwagę czy sprzęt wyposażony jest w system chroniący przed przegrzaniem.

WIERTARKO WKRĘTARKA 20V UDAR 2xAKU + DEWALT BITY
ranking wiertarko-wkrętarka do 400 zł

Wiertarko wkrętarka do 400 zł – podsumowanie rankingu 2024

Zwycięzcą rankingu zostaje bez żadnych wątpliwości AKUMULATOROWA WIERTARKO-WKRĘTARKA PARKSIDE +GRATIS. Sprzęt ten charakteryzuje się bardzo ciekawymi gratisami. Dodatkowo świetne parametry samej maszyny i ergonomia, a także niska waga sprawia, że produkt gwarantuje wygodną i bardzo efektywną pracę. I choć w zestawie mamy do dyspozycji akumulator i parę innych akcesoriów, to jest on tylko o pojemności 2 Ah. A to oznacza, że nie będzie oferował długiego czasu pracy. 

Jeśli poszukujemy opcji o znacznie lepszych parametrach czy też charakteryzującą się dodatkową baterią w cenie, to warto przyjrzeć się konkurencyjnym produktom. Pamiętajmy jednak, że przede wszystkim powinniśmy szukać opcji charakteryzujących się jak najlepszymi parametrami. Bo to dzięki nim będziemy mogli cieszyć się sprawnym produktem o najlepszych właściwościach. 

Artykuł powiązany: Pistolet gwoździarka

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką wiertarko wkrętarkę do 400 zł kupić
Average rating:  
 0 reviews