Jaką profesjonalną wkrętarkę kupić w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Zastanawiasz się jakie urządzenie usprawniające montowanie mebli będzie najlepsze? Sprawdź dzisiejszy ranking wkrętarek profesjonalnych i dowiedz się czy lepiej wybrać wkrętarkę Makity, Boscha czy też innego producenta!

Każdy szanujący się montażysta doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak ważną rolę w szybkim, wydajnym, a przede wszystkim bezpiecznym i bezproblemowym procesie składania mebli i innych elementów odgrywa wkrętarka. Rzecz jasna przed erą profesjonalnych, elektrycznych wkrętarek mogliśmy doświadczać ery śrubokręta czy wkrętaka ręcznego. Jednakże, jeśli zależy nam na czasie i chcemy nawet i potroić czas składania mebli, to działanie przy użyciu profesjonalnego urządzenia jest wręcz wymagane. To natomiast oznacza znalezienie jak najlepszej oferty obecnie dostępnych na rynku.

Zadanie nie jest jednak proste z kilku powodów. Przede wszystkim musimy pamiętać, że znalezienie właściwego elektronarzędzia oznacza przyjrzenie się licznym parametrom technicznym. A przecież w wielu modelach specyfikacja się może różnić. Co w takiej sytuacji najlepiej zrobić? Czym kierować się, aby mieć chociaż szansę na znalezienie propozycji najwłaściwszej? Odpowiedzią na wasze pytania może być dzisiejszy ranking wiertarek profesjonalnych.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

BOSCH GSR 120-LI

9.9

Średnia


 

DeWALT DCD796P2

9.8

Droga


 

STANLEY FMC625D2

9.7

Średnia


 

Metabo PowerMax BS

9.6

Średnia


 

Ryobi R18PD3

9.5

Średnia


 

PARKSIDE X20V

9.4

Tania

Dzisiejsza lista przedstawia aż sześć ciekawych i dobrze zaprojektowanych wkrętarek. Są to zarówno popularne propozycje jak, na przykład, wkrętarki Boscha, ale też i mniej popularne czy też mniej renomowane propozycje. Jedno jest pewne – nasi eksperci mieli przede wszystkim za zadanie skupić się na najistotniejszych cechach wyróżniających dany model czy też dane modele spośród konkurencyjnych opcji. W ten sposób uwzględnili w poszukiwaniach takie kryteria jak parametry robocze i praca w poszczególnym materiale, ilość biegów i maksymalna prędkość obrotowa, miękki i twardy moment obrotowy, typ zasilania i, w przypadku propozycji akumulatorowej, pojemność czy też czas pracy na jednym ładowaniu. 


WKRĘTARKA 12V GSR 120-LI BOSCH 2×2,0Ah WALIZKA

wkrętarka ranking

Jest to wkrętarka marki Bosch o zasilaniu akumulatorowym. Zestaw obejmuje dwa akumulatory 12V o pojemności 2,0Ah Li-Ion, cyfrową ładowarkę sieciową GAL 1210 CV oraz walizkę z tworzywa sztucznego. Wspomniane akumulatory serii Premium Bosch charakteryzują się odpornością na nieregularne ładowanie. Ponadto, nie posiadają one efektu samorozładowania oraz efektu pamięci.

Wkrętarka profesjonalna Bosch jest bardzo mocnym i wydajnym urządzeniem o wysokim momencie obrotowym 30Nm. Pozwoli nam to na wkręcanie wkrętów i śrub o średnicy 7mm. Warto również wspomnieć o dodatkowym wyposażeniu, czyli o systemach przeciwprzeciążeniowych. Są nimi system zarządzania energią cieplną oraz system elektronicznej ochrony ECP. Ten pierwszy ma za zadanie regulować pracę sprzętu w przypadku zagrożenia przegrzaniem. Z kolei drugi system chroni silnik i akumulator przed przegrzaniem i przeciążeniem.

Ponadto, wkrętarka akumulatorowa jest dwubiegowa, niewielka i lekka, dzięki czemu łatwa w transporcie. Wbudowana latarka w postaci diody LED pozwoli nam na pracę w miejscach słabo oświetlonych, a także idealnie oświetla miejsce obróbki.

 • Zabezpieczenia przed przeładowaniem;

 • Systemy przeciwprzeciążeniowe;

 • Niewielkie i lekkie urządzenie;

 • Przystępna cena.

 • Nieco niższy moment obrotowy.

WKRĘTARKA 18V 2×5,0Ah UDAR DeWALT DCD796P2

najlepsza wkrętarka akumulatorowa

Marka Dewalt proponuje nam wkrętarkę profesjonalną o lekkiej i kompaktowej konstrukcji, co pozwoli nam na pracę w ciasnych i trudno dostępnych przestrzeniach. Komfort użytkowania zwiększa się dzięki ogumowanemu, ergonomiczne uchwytowi oraz stalowemu zaczepowi do paska. Urządzenie pracuje na akumulatorze 18V o pojemności 5,0Ah. Imponujący jest tutaj moment obrotowy, który wynosi 70Nm. Budowa silnika oparta jest na bezszczotkowej technologii, co zapewnia doskonałą wydajność sprzętu.

Warto dodać, że akumulatorowa wkrętarka Dewalt pracuje na dwóch biegach. Maksymalna prędkość obrotowa na pierwszym biegu wynosi 550 obrotów na minutę, natomiast na drugim biegu jest to aż 2000 obrotów na minutę. Ponadto, produkt został wyposażony w udar, dzięki czemu wykonamy więcej prac. Dużą zaletą jest także inteligentny wyzwalacz spustowy. Dzięki niemu będziemy mieli pełną kontrolę podczas pracy.

Decydując się na zakup tej wiertarko-wkrętarki akumulatorowej dostajemy dwa akumulatory oraz walizkę transportową. Urządzenie posiada również lampkę LED. Jednakże w porównaniu do produktów konkurencji, wkrętarka Dewalt jest narzędziem z wyższej półki cenowej.

 • Duża pojemność akumulatora;

 • Wysoki moment obrotowy;

 • Lampka LED;

 • Dwubiegowe urządzenie.

 • Wysoka cena produktu.


Wkrętarka udarowa 18V 51Nm 2x2Ah STANLEY FMC625D2

wkrętarka udarowa

Jest to wysokiej klasy wkrętarka udarowa akumulatorowa 18V. Marka Stanley oferuje nam bardzo bogaty zestaw, w którego skład wchodzą wiertarko-wkrętarka, dwa akumulatory Li-Ion 2,0Ah, ładowarka wielonapięciowa, trzy adaptery, stalowy uchwyt do paska oraz walizka transportowa. Dzięki adapterom możemy korzystać z wkrętarki jako z klucza udarowego. Zostały one starannie wykonane ze stali chromowo-wanadowej.

Co więcej, moment obrotowy wynosi 51,4Nm. Prędkość obrotowa na pierwszym biegu to 0-400 obrotów na minutę, natomiast na drugim biegu 0-1600 obrotów na minutę. Prędkość urządzenia możemy regulować elektronicznie. Warto dodać, że urządzenie posiada wbudowany hamulec silnikowy, który jest niezbędny przy precyzyjnym wkręcaniu.

Wkrętarka udarowa jest bardzo komfortowa w użytkowaniu. Jest tak dzięki ergonomicznie ukształtowanej i ogumowanej rękojeści oraz stalowemu zaczepowi do paska. Dużą zaletą jest też praktyczny wskaźnik aktualnego stanu naładowania akumulatora. Ponadto, lekka i kompaktowa konstrukcja urządzenia umożliwia pracę w trudno dostępnych miejscach. Sprzęt cieszy się pozytywnymi opiniami wśród użytkowników. Produkt możemy zakupić w przystępnej cenie.

 • Bogaty zestaw;

 • Wbudowany hamulec silnikowy;

 • Przystępna cena.

 • Nieco mniejsza prędkość obrotowa.

Akumulatorowa Wkrętarka PowerMax BS 2x2Ah Metabo

wkrętarka akumulatorowa ranking

Jest to wkrętarka akumulatorowa marki Metabo. Zestaw obejmuje dwa akumulatory 10,8V o pojemności 2,0Ah, ładowarkę LC 12, zaczep do paska oraz szybkomocujący uchwyt wiertarski. Niestety w komplecie brakuje walizki transportowej, dlatego też musimy wydać dodatkowe pieniądze, jeżeli chcemy takową posiadać.

Warto zauważyć, że maksymalny moment obrotowy przy wkręcaniu miękkim wynosi 17Nm, natomiast przy wkręcaniu twardym jest to 34Nm. Szukając idealnej wkrętarki akumulatorowej istotna jest także średnica wiercenia w stali i w drewnie. Kolejno wynoszą one 10mm i 22mm. Jeżeli chodzi ładowanie akumulatora, w urządzeniu została zastosowana technologia Ultra-M, co oznacza maksymalną moc i delikatne ładowanie. Ponadto, sprzęt został również wyposażony w praktyczny wskaźnik pojemności do sprawdzania aktualnego stanu naładowania baterii.

Praca z wkrętarką akumulatorową jest lekka i komfortowa. Widoczność w miejscu pracy zwiększa się dzięki wbudowanemu oświetleniu. Produkt możemy zakupić w niskiej cenie. Ma on także szereg pozytywnych opinii. Użytkownicy cenią narzędzie między innymi za jej ergonomiczność, solidność wykonania oraz wydajność.

 • Bogaty zestaw;

 • Technologia Ultra-M;

 • Wbudowane oświetlenie;

 • Niska cena.

 • Nieco niższy moment obrotowy;

 • Brak walizki transportowej w zestawie.


WKRĘTARKA UDAROWA Ryobi R18PD3 4 Ah + 2 Ah 18 V

wkrętarka akumulatorowa

Kompaktowa wkrętarka akumulatorowa firmy Ryobi to trwałe i bardzo wydajne urządzenie do prac wykonywanych we własnym przydomowym warsztacie. Idealnie sprawdzi się ona w precyzyjnych pracach montażowych dzięki 24-stopniowej regulacji momentu obrotowego. Warto dodać, że sprzęt posiada funkcję wiercenia zarówno z udarem jak i bez, dzięki czemu możemy jej używać do wiercenia otworów w betonie, ale też w drewnie, stali i różnego rodzaju tworzywach sztucznych.

Co ciekawe, wkrętarka została wyposażona w uchwyt grzechotkowy 13mm, który gwarantuje nam pewne mocowanie wierteł i bitów. Możemy również dostosować tempo pracy do rodzaju wykonywanego przez nas zadania. Jest to możliwe dzięki dwubiegowej przekładni. Maksymalna prędkość obrotowa na pierwszym biegu wynosi 500 obrotów na minutę, natomiast na drugim biegu jest to 1800 obrotów na minutę.

Urządzenie jest zasilane akumulatorem litowo-jonowym 18V. W zestawie otrzymamy dwa akumulatory o pojemności 2,0Ah i 4,0Ah, ładowarkę, bit dwustronny w podstawie wkrętarki, komplet bitów Ryobi RAK17SD oraz torbę transportową. Dużą zaletą jest też wbudowana dioda LED doświetlająca miejsce pracy.

 • 24-stopniowa regulacja momentu obrotowego;

 • Funkcja wiercenia z udarem i bez;

 • Bogaty zestaw;

 • Dioda LED.

 • Mniejsza prędkość obrotowa.

WKRĘTARKA PARKSIDE NAJNOWSZA X20V 2 x akumulator

wkrętarka parkside opinie

Firma Parkside proponuje nam najnowszą wkrętarkę akumulatorową z bogatym zestawem. Produkt zakupimy z dwoma akumulatorami 20V o pojemności 2,0Ah, ładowarką oraz kompletem 8 wierteł i 8 bitów oraz walizką do przechowywania i transportu. Sprzęt jest kompatybilny ze wszystkimi akumulatorami serii Parkside X 20V Team. Urządzenie to ma mocny silnik szczotkowy z przekładnią dwubiegową, a także z płynną regulacją liczby obrotów z funkcją Quickstop.

Na dodatek, wkrętarka Parkside została wyposażona w szybkomocujący uchwyt wiertarski z metalową tulejką i blokadą promieniową. Ponadto, znajdziemy tutaj także uchwyt na dwa bity oraz uchwyt do mocowania na pasku. Ten ostatni posiada nawet funkcję otwieracza do butelek. Plusami wiertarko-wkrętarki są również zintegrowana lampka LED, która doświetla nam obszar roboczy, oraz antypoślizgowa, ergonomiczna rękojeść softgrip. Produkt ma bardzo dużo pozytywnych opinii.

Użytkownicy chwalą wkrętarkę za niską cenę oraz zestaw wierteł i bitów w praktycznym etui. Co więcej, pozytywne opinie wkrętarki Parkside oznaczają, że mamy do czynienia ze sprzętem sprawdzonym i wielokrotnie zweryfikowanym pod względem funkcjonalności i jakości.

 • Niska cena;

 • Zestaw wierteł i bitów;

 • Szybkomocujący uchwyt wiertarski;

 • Lampka LED.

 • Niewielka pojemność akumulatora.

Artykuły

Dalej nie wiesz czy wybrać wkrętarkę Parkside czy innego producenta? A może masz na oku nieco inny model i zastanawiasz się czy się sprawdzi w twoich rękach? Przejrzyj poniższe wskazówki już teraz!

Chociaż każda z zaprezentowanych powyżej wkrętarek akumulatorowych jest w stanie dostarczyć wiele istotnych parametrów i cech, to nie możemy zapominać o pewnej rzeczy. Nie jest z góry powiedziane, że skoro sprzęt jest w stanie zagwarantować większości wysoce wydajną pracę, to i taka sama sytuacja będzie miała miejsce z nami. Dla jednego przecież najistotniejsze jest wybranie sprzętu charakteryzującego się wysoką mocą i momentem obrotowym, a dla innego istotne będą całkowicie inne czynniki.

Jedno jest pewne – jeśli uwzględnimy w naszych poszukiwaniach ogromną liczbę zmiennych i dostosujemy je sobie do naszych oczekiwań, to będziemy w stanie wynaleźć rozwiązanie idealne, w którym nawet mniej istotne parametry będą wręcz idealnie dopasowane pod nasze wymagania. Rzecz jasna jeśli nie jesteśmy przygotowani na wydanie tysięcy, to trzeba też przygotować się na pewne kompromisy. To jednak czy będą one znośne czy nie także zależy od nas samych.

Z tego właśnie powodu najważniejszą rzeczą przy poszukiwaniu swojej idealnej wkrętarki akumulatorowej jest przyjrzenie się najistotniejszym danych technicznym i parametrom roboczym. W następnej kolejności jest uwzględnienie pozostałej specyfikacji. Funkcjonalność, a więc i łatwość obsługi czy inne udogodnienia o najróżniejszej charakterystyce również okażą się nad wyraz ważne. Rzecz jasna sama bateria też jest istotna – jej pojemność i czas pracy na ładowaniu. Ciekawych informacji udzieli nam także poniższy artykuł:

https://narzedziowy.org/2019/09/23/poradnik-zakup-wkretarki/

wkrętarka

Artykuł powiązany: https://majsterkujsam.pl/strug-elektryczny-opinie-ranking/

W pierwszej kolejności zwróć uwagę na moc i moment obrotowy

Jak ma to miejsce w prawie każdym innym przypadku, moc urządzenia to pierwszy z wielu czynników, które musimy wziąć pod uwagę. Jest to sposób na określenie czy produkt będzie w stanie zaoferować nam wystarczająco dużą ilość energii w celu poradzenia sobie z drewno.wkręcaniem najróżniejszych kołków i śrub, nawet w przypadku materiałów innych niż 

Moc to też sposób na określenie czy dana wkrętarka udarowa lub klasyczna będzie w stanie bez przegrzewania się pracować na najwyższych obrotach przez długi czas. Mniej wysilona jednostka, która jest większa, może okazać się bezpieczniejszym rozwiązaniem. Z tego względu moc na odpowiednim poziomie to podstawa.

Równocześnie warto też pomyśleć nad tym, aby wybrana przez nas wkrętarka była w stanie poradzić sobie z nawet najbardziej wymagającymi zadaniami. A to oznacza uwzględnienie podczas poszukiwań momentu obrotowego. Wyróżnia się moment miękki i twardy, czyli wkręcanie miękkie lub twarde. To pierwsze oznacza wzrost momentu obrotowego równomiernie z głębokością wkręcanego wkrętu. Natomiast moment twardy wykorzystywany jest do twardych materiałów, bo wtedy moment obrotowy rośnie bardzo wolno i dopiero na samym końcu jest gwałtownie zwiększany.

Jeśli chodzi o same wartości, to w przypadku momentu obrotowego miękkiego zaleca się szukać opcji o wartości nie mniejszej niż 12-14 Nm, natomiast twardy moment obrotowy powinien wynosić nie mniej niż 25 Nm.

WKRĘTARKA 18V 2×5,0Ah UDAR DeWALT DCD796P2
najlepsza wkrętarka akumulatorowa

Wkrętarka udarowa 18V 51Nm 2x2Ah STANLEY FMC625D2
wkrętarka udarowa

Dalej, przyjrzyj się parametrom roboczym

Następnym kryterium o niebagatelnym znaczeniu przy wyszukiwaniu rozwiązania idealnego to parametry robocze. Chodzi tutaj o maksymalne średnice wiercenia w drewnie czy w metalu, bo przecież wkrętarki do takich zadań także służą. Co więcej, bardzo często musimy też zweryfikować prędkości obrotowe, które dostępne są zazwyczaj na różnych biegach w celu zachowania sporej elastyczności silnika. 

Zaleca się wybierać opcje, których maksymalna prędkość obrotowa na 1wszym biegu wynosi nie mniej niż 300 – 400 RPM. Drugi bieg natomiast powinien gwarantować nam nawet i 1400-1600 RPM. To jednak nie wszystko, bo przecież niebagatelną rolę odegrają też pozostała specyfikacja. Ale o tym opowiemy poniżej.

Dodatkowe dane techniczne i funkcjonalność też ważne

Skoro już wiemy dlaczego moc, moment obrotowy, a także parametry odgrywają tak ważną rolę, czas spojrzeć na pozostałe dane. Przecież taka wkrętarka udarowa musi dostarczać nam wiele atrakcyjnych wartości tylko po to, aby zagwarantować sobie radzenie sobie z nawet najbardziej wymagającymi projektami. Dlatego im większa ilość udarów na minutę, tym lepiej dla nas.

Oczywiście to nie jedyna rzecz warta rozważenia, bo przecież jeszcze kluczowy może być rozmiar uchwytu wiertarskiego czy też uwzględnienie kompatybilności danego modelu z bateriami. Bo przecież jeśli istnieje możliwość dokupienia pojemnej baterii, to dlaczego mielibyśmy z tego nie skorzystać! 

Z innych kluczowych spraw warto też przyjrzeć się funkcjom dodatkowym. Jedną z ciekawszych rozwiązań jest wyposażenie się w lampkę LED. Dzięki niej za każdym razem po wciśnięciu spustu miejsce, przy którym pracujemy, zostanie oświetlone.

Co więcej, musimy też pamiętać o tym, że często stosuje się też funkcję Quickstop czy też inne udogodnienia ułatwiające sterowanie obrotami. Co więcej, bardzo ważne jest wybranie takiej wkrętarki, która wyposażona jest w szybkomocujący uchwyt, dzięki czemu nie trzeba korzystać z dodatkowych narzędzi do montażu wierteł czy bitów.

Akumulatorowa Wkrętarka PowerMax BS 2x2Ah Metabo
wkrętarka akumulatorowa ranking

Najlepsza wkrętarka akumulatorowa posiada też bardzo dobrą baterię 

Nieważne czy chodzi nam po głowie wkrętarka Makita czy może bardziej skłaniamy się ku wkrętarce Parkside. W każdym przypadku zweryfikowanie baterii jest nadzwyczaj ważne. Akumulatorowe wkrętarki cieszą się ogromną popularnością i nie bez przyczyny. Z uwagi na ich charakterystykę pracy, nawet i kompaktowe, lekkie narzędzia są w stanie zagwarantować wystarczająco dużo mocy. A przy okazji brak przewodu zasilającego i ograniczeń z tym związanych otwiera wiele możliwości pracy.

WKRĘTARKA UDAROWA Ryobi R18PD3 4 Ah + 2 Ah 18 V
wkrętarka akumulatorowa

Jednakże, nie możemy patrzeć tylko na pozytywne strony tego komfortu. Akumulatorowe zasilanie oznacza bowiem wymóg stosowania baterii. I te są dostępne różne – mogą to być bardzo małe baterie o pojemności 1,5 Ah bądź też opcje większe. Najbardziej pojemne będą wkrętarki z bateriami 5 Ah. Tak duża pojemność przekłada się na możliwość nieprzerwanej pracy przez wiele godzin. 

Zwróćmy jednak uwagę na to, że im większa bateria, tym ładowanie jest dłuższe i bardziej wymagające. Dlatego patrzmy też na czas ładowania – czy aby nie jest dłuższy niż 3-4 godziny. Kolejna rzecz związana z bateriami to ich waga – wiadomo, im bateria pojemniejsza, tym jest w niej więcej komponentów, a to oznacza zwiększoną wagę.

Wkrętarka profesjonalna – podsumowanie rankingu 2024

Najlepsza wkrętarka akumulatorowa to taka, która jest w stanie bez najmniejszych problemów dostarczyć nam i każdemu innemu użytkownikowi wygodnej i wydajnej pracy w każdym przypadku. Dlatego nieważne czy będzie to wkrętarka Dewalta, wkrętarka Makiti czy też innej firmy – ważne jest uwzględnienie jej momentu obrotowego miękkiego i twardego, pojemności baterii, możliwościom roboczym, a także pozostałej specyfikacji. 

Jedno jest pewne, WKRĘTARKA 12V GSR 120-LI BOSCH 2×2,0Ah WALIZKA to opcja charakteryzująca się świetną specyfikacją, a przy okazji jest w miarę tania jak na profesjonalne urządzenie tego niemieckiego producenta. Rzecz jasna ta wkrętarka Bosch dostępna jest wraz z dosyć przeciętną baterią. Aczkolwiek zestaw dwóch baterii sprawia, że w przypadku rozładowania pierwszej dalej będziemy mieć drugą. 

Zobacz także jaka gwoździarka elektryczna przyda się w twoim warsztacie.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką profesjonalną wkrętarkę kupić
Average rating:  
 0 reviews