Jakie piece na pellet 25 kw wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Jaki piec na pellet o mocy 25 kW powinieneś wybrać? Sprawdź poradnik zakupowy i zapoznaj się z rankingiem piecy na pellet 25 kw na rok 2024 już dziś!

Ogrzanie większej przestrzeni wymaga, rzecz jasna, zastosowania źródła ciepła o bardzo dużej mocy. Dlatego w zależności od wymagań, izolacji termicznej mieszkania, a także klimatu, w jakim mieszkamy, możliwych kotłów do wyboru jest bardzo dużo. Z pewnością jedną z mocniejszych propozycji będzie piec na pellet 25kw.

Moc takiej maszyny wystarczy do zapewnienia ciepła na powierzchni wynoszącej do 400 metrów kwadratowych w przypadku nowoczesnego budownictwa. Jeśli mowa o budynku wybudowanym w latach 70-tych 80-tych, taka moc będzie wystarczająca dla powierzchni ponad 3-krotnie mniejszej – 140-170 m2. Jeśli jednak potrzebujesz piec na pellet 25kw, to znaczy że albo szukasz opcji do starszej budowli bądź po prostu potrzebujesz ogrzać bardzo dużą powierzchnię.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

BIOPALNIK 25

9.9

Tani

Defro Gamma 25

9.8

Drogi

Defro Delta Ekopell

9.7

Średnia

Kotły Pleszewskie

9.6

Średnia

W obu przypadkach ranking piecy na pellet 25 kw przygotowany przez naszych specjalistów pozwoli ci sprawdzić co ciekawego producenci mają nam obecnie do zaoferowania. Przeglądając dostępne produkty przede wszystkim zweryfikowaliśmy ich sprawność cieplną, rozmiar, funkcjonalność i łatwość obsługi, a także uniwersalność, bo o wiele lepiej wybrać piec na pellet i ekogroszek 25kw niż propozycję korzystającą tylko z jednego z powyższych paliw. 

Palnik na pellet BIOPALNIK II 25 kW ZESTAW KOSZ

piec na pellet heiztechnik 25 kw

Najlepszym palnikiem okazał się ten od firmy Eko-Hurt. Jest to wysokiej jakości model stworzony z dbałością o każdy szczegół, i co najważniejsze, zgodny z wszelkimi normami dotyczącymi pieców tego typu. Zestaw składa się z palnika na pellet, regulatora z czujnikami, podajnika zewnętrznego oraz kosza zasypowego ocynkowanego.

Pellet spalany w piecu musi spełniać kryteria podane przez producenta, czyli granulat tylko z trocin i to wykonany zgodnie z normą EN 14961-2:2011 Klasa A1 o średnicy sześciu milimetrów i długości większej niż 3,15 oraz mniejszej niż 40. Wilgotność pelletu nie może przekraczać 10%, a zawartość popiołu powinna być niższa niż 0,7%. Dopuszczalna wartość opałowa powinna mieścić się w przedziale od 16,5 do 19 MJ/kg; dopuszczalna gęstość pelletu musi być wyższa niż 600 kg/m3.

Kosz zasypowy ma 285 litrów pojemności, 49 centymetrów szerokości, 134 centymetry wysokości i 73 centymetry głębokości. Palnik pelletowy powstał ze specjalnej stali żaroodpornej H25N20S2 o gramaturze czterech milimetrów. Piec charakteryzuje się energooszczędnością oraz zautomatyzowanym rozpalaniem i modulacją palnika; ponadto palnik czyści się samodzielnie z popiołu.

 • Atrakcyjna cena;

 • Wysoka jakość wykonania;

 • Trwały i skuteczny.

 • Nieestetyczny wygląd.

Kocioł na pellet Defro Gamma 25 kW

piec na pellet defro 25 kw

Piec na pellet defro 25 kw to profesjonalna propozycja wykonana w zgodzie ze wszystkimi normami. Dodatkowo model jest wyjątkowo ekologiczny i kwalifikuje się do piątej klasy według PN-EN 303-5:2012. Produkt sprzedawany jest w tzw. zestawie standardowym, który obejmuje sterownik APC K Slim, sterowanie ADAPTIVE CONTROL i funkcję PID. Co więcej, możemy też w komplecie liczyć na system automatycznego czyszczenia wymiennika, stopki poziomujące czy też zapalarkę. Palnik pelletowy z funkcją automatycznego czyszczenia jest natomiast bardzo ciekawą rzeczą uzupełniającą.

Piec mierzy 1384 milimetrów wysokości i 1260 milimetrów szerokości oraz 617 milimetrów głębokości. Wyświetlacz ma 178 milimetrów i znajduje się na wysokości 1206 milimetrów. Kocioł ma powierzchnię grzewczą równą 2,3 metra kwadratowego i jest w stanie ogrzać pomieszczenia o wielkości do 310 metrów kwadratowych.

Jego optymalna sprawność cieplna to od około 91,7 do 94,2%. Kocioł charakteryzuje się klasą efektywności energetycznej A+. Piec na pellet defro 25 kw posiada czerwony front i szare boki. Klamki obleczono wysokiej jakości gumą, która nie przewodzi ciepła i zapobiega powstawaniu poparzeń. Dodatkowo uchwyty są antypoślizgowe i duże, można je wygodnie chwycić, nawet mając drugą rękę zajętą.

 • Posiada odpowiednie certyfikaty;

 • Spełnia normy;

 • Pojemny.

 • Bardzo wysoka cena.

Kocioł na pellet Defro Delta Ekopell 25 kW

piec na pellet 25kw

Kolejny certyfikowany kocioł, który kwalifikuje się do programu Czyste Powietrze to model Defro Delta Ekopell. Jest to piec o wysokiej sprawności cieplnej na poziomie 95% z samoczyszczącym się palnikiem pelletowym. Palnik ma zapalarkę. W zestawie znajduje się kosz mieszczący 195 kilogramów pelletu. Sam kocioł można zamontować zarówno w układzie otwartym, jak i zamkniętym.

Urządzenie ma 131,5 centymetra wysokości, 132 centymetry szerokości oraz 140,5 centymetra głębokości. Całość waży 340 kilogramów. Piec ogrzewa pomieszczenia o wielkości do 200 lub 300 metrów kwadratowych – jest to zależne od ogólnego stopnia ocieplenia budynku. W wyposażeniu standardowym jest sterownik z funkcją PID i Adaptive Control do obsługi czterech pomp i zaworu mieszającego.

Zestaw można poszerzyć i rozbudować piec o specjalny moduł internetowy służący do sterowania z poziomu smartfona. Istnieje także możliwość dokupienia regulatora pokojowego. Całkowita moc pieca wynosi 25 kW i zdobył on certyfikat piątej klasy czystości spalin oraz certyfikat Ecodesign. Cena kotła jest wysoka, ale dzięki swoim parametrom kwalifikuje się on do przyznania dotacji.

 • Atrakcyjny, nowoczesny design;

 • Wielofunkcyjność;

 • Odpowiedni do montowania w układzie otwartym i zamkniętym.

 • Stosunkowo duży.

Piec na pellet z podajnikiem KIPI 25kW

piec na pellet i ekogroszek 25kw

Uniwersalny piec na pellet marki Kotły Pleszewskie to wysokiej jakości urządzenie zgodne z wymogami Unii Europejskiej. Dzięki temu na kocioł można uzyskać dopłatę z urzędu, jako że stanowi on odpowiedni zamiennik dla pieców starego typu; Urządzenie zdobyło certyfikat PN EN 303-5:2012 i Ecodesign.

W zależności od rodzaju budownictwa kocioł jest w stanie skutecznie nagrzać różną powierzchnię; przy starym typie jest to do 250 metrów kwadratowych, natomiast w nowych budynkach aż do 350 metrów kwadratowych.

Maksymalna moc pieca wynosi 25 kW, ale ten rodzaj kotła jest dostępny także w wariantach 12, 16, 20, 30 i 36 kW. Opisywany model ma 1530 milimetrów wysokości, 690 milimetrów szerokości i 1300 milimetrów głębokości. Jest to zatem stosunkowo kompaktowy kocioł.

Piec posiada przejrzysty i praktyczny wyświetlacz w standardzie. Kotłem można sterować przez internet. Samoczyszczący się palnik na pellet KIPI to obrotowa komora; ta innowacyjna technologia sprawia, że palnika prawie w ogóle nie trzeba myć ręcznie. Dodatkowo komora rotacyjna zapobiega spadkom mocy, a kocioł się nie zapycha.

 • Kompaktowe wymiary;

 • Przejrzysty wyświetlacz;

 • Rotacyjny palnik KIPI.

 • Sterownik ecoTouch 860 nie znajduje się w standardzie.

Artykuły

Mały piec na pellet heiztechnik 25 kw, a może Defro? Zanim podejmiesz decyzję, sprawdź te informacje!

Propozycje przygotowane w powyższym zestawieniu z pewnością przypadną niejednej osobie do gustu. Mamy przecież do dyspozycji produkty budżetowe, ale też i te drogie. Co więcej, są tam kompaktowe opcje, ale też i ogromny piece, dla których wymagane jest odpowiednio zaprojektowane pomieszczenie gospodarcze. Wszystkie te zmienne wpływają na to czy dany produkt spełni swoje zadanie czy też nie.

Co więc w przypadku kiedy żadna z ofert nie przykuwa naszej uwagi? Jak należy postąpić, aby korzystając z własnego doświadczenia czy też nowo-zdobytej wiedzy cieszyć się skutecznym rozwiązaniem do ogrzewania konstrukcji? Najważniejsze będzie zweryfikowanie sprawności grzewczej i przyjrzenie się rozmiarom.

Dalej, ważną kwestią przy wyborze rozwiązania idealnego będzie sprawdzenie funkcjonalności i użyteczności. Uniwersalność, a więc możliwość stosowania różnorodnego paliwa też będzie pozytywną cechą, jaką trzeba uwzględnić przy wyborze. Pamiętajmy, rzecz jasna, że równie istotną propozycją będą opinie użytkujących czy też renoma producenta. Więcej informacji na temat najlepszy kotłów znajdziemy tutaj: 

https://www.farmer.pl/energia/na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie-kotla-na-paliwo-stale-do-ogrzania-domu,104231.html

piece na pellet 25 kw ranking

Sprawdź też jaki kocioł gazowy jednofunkcyjny warto kupić w 2024 roku.

Pierwszą kluczową kwestią będzie sprawność

Sprawność cieplna to prawdopodobnie jeden z najbardziej kluczowych elementów. Wpływa on znacząco na to z jaką skutecznością kocioł transformuje spalone paliwo w ciepło. Im wyższa sprawność, tym więcej ciepła uzyskujemy z tej samej ilości pelletu czy ekogroszku. Innymi słowy, wartości te, wyrażane w procentach, powinny zawsze być na poziomie nie niższym niż 92-95%, bo to jest równoznaczne z bardzo dobrym produktem.

Przyglądając się sprawności warto też sprawdzić jaka jest wartość nominalna i porównać je z 5 klasą wg PN-EN, aby upewnić się, że propozycja spełnia rygorystyczne normy, których producenci muszą się teraz stosować.

Kocioł na pellet Defro Gamma 25 kW

piec na pellet defro 25 kw
KOCIOŁ PIEC Z PODAJNIKIEM KIPI 25kW PELLET DOTACJA
piec na pellet i ekogroszek 25kw

Następną ważną wytyczną jest funkcjonalność

Przyglądając się produktowi o najatrakcyjniejszych parametrach zapomnieć nie możemy o tym, że wiele funkcji dodatkowych może okazać się nad wyraz kluczowe przy codziennym użytkowaniu. Co za tym idzie, pomoże to też w wybieraniu tego idealnego produktu. Bardzo ważne jest przecież przyjrzenie się komfortowi obsługi i możliwościom regulacyjnym, dzięki czemu perfekcyjnie dopasujemy kocioł do naszych preferencji i wymagań.

System samoczyszczący palnik pelletowy włącznie z wbudowaną zapalarką pozwala uzyskać najwyższą sprawność produktu przez wiele lat, a dodatkowo duży kosz o pojemności wynoszącej nawet i 200 kg zadba o to, że kocioł będzie w stanie skutecznie pracować przez wiele godzin bez potrzeby częstego odwiedzania pomieszczenia gospodarczego. 

Z innych udogodnień nie sposób pominąć specjalnych sterowników.

Z innych udogodnień nie sposób pominąć specjalnych sterowników, w tym funkcję PID czy sterowanie Adaptive Control, dzięki czemu piec stanie się kompletnie bezobsługowy, a więc i bezproblemowy w długoletnim użytkowaniu.

Weź też pod uwagę wymiary

Następną bardzo ważną kwestią przy wyborze palnika na pellet jest rozmiar. Zweryfikowanie czy interesujący nas kocioł zmieści się do przygotowanego na ten cel pomieszczenia jest kluczowe. Niestety, 25 kW palniki są przeważnie bardzo duże, przez co wcześniejsze rozplanowanie miejsca na kocioł jest kluczowe. 

Zazwyczaj ważące ponad 300 kilogramów palniki 25 kW mają przekrój komina o wielkości 16×16 cm, a wielkość samej konstrukcji to 60-70 cm szerokości, 120-140 cm głębokości i 150-170 cm wysokości. Doliczając do tego wystarczająco dużo miejsca, aby obsłużyć maszynę, patrzymy na pomieszczenia gospodarcze nie mniejsze niż 4-5 m2. 

Rzecz jasna występują pewne wyjątki od reguły, gdzie ostateczne rozmiary są mniejsze. Oprócz tego, alternatywnym rozwiązaniem okazać się może kupno specjalistycznego sprzętu do modernizacji, który pozwoli zachować poprzedni piec i po modernizacji gwarantować będzie świetną wydajność pracy.

Palnik na pellet BIOPALNIK II 25 kW ZESTAW KOSZ

piec na pellet heiztechnik 25 kw
Kocioł na pellet Defro Delta Ekopell 25 kW
piec na pellet 25kw

Tani piec na ekogroszek z podajnikiem oraz pellet, czyli co nieco o uniwersalności

Możliwość spalenia ekogroszku razem z pelletem to niewątpliwie jedna z najważniejszych zalet wielu pieców. Pozwala to na stosowanie paliwa takiego, które będzie w danym momencie najbardziej opłacalne dla nas z uwagi na właściwości poszczególnego rozwiązania jak i mając na względzie ostateczną cenę za wyprodukowane ciepło.

Rzecz jasna musimy mieć też na względzie fakt, że uniwersalność wiąże się bardzo często z większym kosztem za kocioł. Jeśli więc jesteśmy przekonani co do stosowania jednego, konkretnego paliwa, to równie dobrym rozwiązaniem będzie podjęcie decyzji odnośnie zakupu kotła obsługującego wyłącznie jeden typ paliwa.

Jaki piec na pellet 25 kw wybrać? Podsumowanie rankingu 2024

Nieważne czy planujemy zakup od renomowanego producenta jak, na przykład, piec na pellet heiztechnik 25 kw, czy po prostu szukamy rozwiązania budżetowego i gwarantującego wysoką sprawność. To, co jest najważniejsze, to ostateczna wydjaność pracy i wysoki komfort użytkowania. Jeśli dodatkowo wybrany kocioł będzie odpowiednich rozmiarów i spali zarówno pellet jak i ekogroszek, to będzie to propozycja niemal idealna.

Alternatywnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z jednej z proponowanych opcji. Produktem o bardzo niskiej cenie i wysokiej mocy jest zwycięzca dzisiejszego rankingu, mianowicie Palnik na pellet BIOPALNIK II 25 kW ZESTAW KOSZ. Jest to co prawda zestaw modernizujący, lecz świetnie sprawdzi się w celu poprawy wydajności starego kotła i zajmuje bardzo mało miejsca. 

Artykuły powiązane: Piec na pellet 15 kW spalanie

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie piece na pellet 25 kw wybrać
Average rating:  
 0 reviews