Jaka pompa ciepła monoblok wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Pompa ciepła monoblok ranking roku 2024 – dowiedz się która opcja ogrzeje pomieszczenia w najskuteczniejszy sposób!

Jeśli interesuje nas urządzenie proste w instalacji, które następnie nie będzie wymagało częstego serwisu i przeglądów, to pompa ciepła monoblok będzie rozwiązaniem idealnym. Choć w stosunku do konstrukcji typu split monoblok będzie o wiele droższy, to późniejsze użytkowanie sprzętu i brak większych awarii może być dla niektórych osób o wiele istotniejszy. Dlatego pomimo wysokiej ceny pomp ciepła monoblok, ich popularność jest wysoka jak nigdy.

Niestety, pompy ciepła monoblok, tak samo jak i inne źródła ogrzewania domu czy też każde inne urządzenie, wymaga od nas znajomości technikaliów i parametrów. To one wpływają na ostateczną wydajność pracy i jakość wykonania. Na rynku dostępne są przecież pompy ciepła Haier 8kw, propozycje od LG, a także opcje od nieco mniej renomowanych marek. Jaka więc opcja będzie dla nas najlepsza w 2024 roku?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Pompa Haier AU082FYCRA

9.9

Tania

New Energy F125HW/R3INV

9.8

Tania

Pompa Gree Versati

9.7

Średnia

Monoblok LG THERMA

9.6

Droga

Ratunkiem podczas tych żmudnych poszukiwań może być, najprościej rzecz ujmując, ranking pomp ciepła monoblok, który dziś dla was przygotowaliśmy. W zestawieniu uwzględniono cztery produkty o różniących się parametrach: pompa ciepła 7kW monoblok, pompa ciepła 9kw monoblok, pompa ciepła monoblok 12kW. To, co jest najistotniejsze, to przede wszystkim świetne opinie produktów i ponadprzeciętne parametry takie jak, na przykład, moc grzewcza, wydajność, poziom emisji hałasu, przepływ powietrza czy też funkcjonalność i prostota obsługi.

Szukasz pompy ciepła haier 8kw? W takim razie Pompa Ciepła Haier AU082FYCRA(HW) 8 kW Monoblok to świetna opcja i dzisiejszy zwycięzca rankingu 2024! 

pompa ciepła haier 8kw

Pompa ciepła Haier jest łatwa w montażu, ma świetne parametry i atrakcyjną cenę w stosunku do wysokiej jakości wykonania. Układ chłodniczy zlokalizowano wewnątrz urządzenia. Istotne jest, że tego typu pompy można zakładać bez uprzedniego zdobycia certyfikatu f-gazowego, ponieważ instalacja nie ingeruje nadmiernie w budynek.

Omawiany model jest cichy i efektywny, a zawdzięcza to nowoczesnej sprężarce DC Inventer oraz działaniu na zasadzie ekologicznego czynnika chłodniczego R32. Opisywana pompa cechuje się wydajnością 8 kW, ale dostępne są także 11 i 16 kW. Urządzenie pasuje do klimakonwektorów, systemów ogrzewania podłogowego oraz zwykłych grzejników. 

Pompa waży 87 kilogramów i mierzy 965 milimetrów wysokości, 950 milimetrów szerokości i 395 milimetrów głębokości. Pompa Haier jest odporna na zamarznięcie, ponieważ urządzenie rozpoznaje temperaturę otoczenia i się do niej dostosowuje – w przypadku mrozu się nagrzewa. 

Model posiada dwa tryby pracy, są to Quiet i Turbo; pierwszy z nich pracuje cicho i równomiernie, natomiast drugi jest głośniejszy, ale szybciej ogrzewa pomieszczenie.

 • Kompaktowy model;

 • Wysoka wydajność;

 • Wysoka jakość wykonania.

 • Jeden wentylator.

Pompa ciepła New Energy F125HW/R3INV-80L Monoblok to świetna opcja o wielu atutach

ranking pomp ciepła powietrze woda

Kolejny produkt został stworzony przez markę New Energy i jest to pompa typu monoblok, czyli taka, na której montaż nie trzeba mieć certyfikatu f-gazowego. Urządzenie waży 110 kilogramów i cechuje się maksymalną mocą grzewczą na poziomie 12,5 kW. Pompa generuje hałas o maksymalnym natężeniu 50 decybeli. Zbiornik na wodę ma 80 litrów pojemności.

W tym modelu zastosowano czynnik chłodniczy R410A i jest to pompa przeznaczona do gospodarstw domowych. Maksymalna temperatura wylotu wody wynosi 60 stopni Celsjusza. Urządzenie mierzy 1380 milimetrów wysokości, 965 milimetrów szerokości i 350 milimetrów głębokości. Pompa została zaprojektowana w taki sposób, aby oszczędzała nawet do 80% energii elektrycznej; model jest ekonomiczny i ekologiczny.

Pompę wyposażono w hydrofilowy parownik z folii aluminiowej i z żebrowanym wymiennikiem ciepła. Ponadto zastosowano innowacyjny elektroniczny zawór rozprężny EEV oraz wysokiej jakości sprężarkę renomowanej marki Mitsubishi. Jako kondensatora użyto cewki wewnętrznej. Urządzenie pasuje do każdego rodzaju ogrzewania zastosowanego w domu, w tym systemów podłogowych i klimakonwektorów.

 • Bardzo dobre parametry;

 • Wysoka wydajność;

 • Cicha praca.

 • Czynnik chłodniczy R410A.

Przeglądając opcje o świetnej efektywności energetycznej, nie zapomnijmy o Pompa Ciepła Gree Versati 10kW Monoblok Hurt 

pompa ciepła monoblok ranking

Gree Versati to praktyczna pompa instalowana na zewnątrz budynku. Jako że czynnik chłodniczy zaimplementowano wewnątrz urządzenia, to zamontowania go nie trzeba posiadać certyfikatu f-gazowego. Dokładna ilość czynnika chłodniczego to 2,2 kilograma, a jest to czynnik R32. Produkt charakteryzuje się niskim zużyciem energii elektrycznej; pompa zdobyła klasę A+++ w kategorii efektywności energetycznej.

Wydajność grzania wynosi 10 kW, chłodzenia natomiast 8,8 kW. Podczas trybu grzejącego pompa generuje hałas o natężeniu 61 decybeli, a przy chłodzeniu od 56 do 59 decybeli. Urządzenie jest wysokie na 1200 milimetrów, szerokie na 878 milimetrów, a jego głębokość to 460 milimetrów. Pompa zdobyła międzynarodowy certyfikat jakości Eurovent potwierdzający jej wysokie parametry.

Model posiada kilka praktycznych funkcji, m.in. tryb wakacyjny zużywający mniej energii, tygodniowy timer, tryb oszczędzania energii, czy inteligentny system odszraniania. Powierzchnia urządzenia została pokryta specjalną antykorozyjną powłoką. Pompa na podstawie panującej pogody i temperatury automatycznie dostosowuje swoje parametry i działa w najefektywniejszym trybie, oszczędzając jednocześnie zużycie energii.

 • Wiele trybów działania;

 • Energooszczędność;

 • Bardzo dobrej jakości czynnik chłodzący;

 • Automatyczne dostosowywanie się do otoczenia.

 • Stosunkowo wysoka cena.

A może bardziej interesuje nas pompa ciepła lg monoblok? Sprawdź w takim razie Pompa Ciepła Monoblok LG THERMA V 16kW PROMOCJE! 

pompa ciepła lg monoblok

Kolejnym produktem wartym uwagi jest pompa znanej marki LG. Urządzenie zalicza się do klasy energetycznej A+++ i zastosowano w nim wiele praktycznych rozwiązań. Przede wszystkim nowoczesna sprężarka spiralna cechująca się prostą konstrukcją gwarantuje dużą wydajność urządzenia.

Dodatkowo zapewnia niski poziom hałasu (63 decybele na najwyższych obrotach). Innowacyjna konstrukcja sprężarki obniża również wagę pompy, jako że jest mniejsza. W modelu zastosowano popularny, ale jednocześnie bardzo dobry i wydajny czynnik chłodniczy R32. Pompa reaguje na temperaturę otoczenia i samoczynnie przystosowuje się do niej, ustawiając odpowiedni tryb pracy. 

Powłoka Ocean Black Fin to najwyższej jakości pokrywa odporna na wilgoć, skrajne temperatury, nagłe zmiany temperatur oraz uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Emalia się nie ściera, ani nie blaknie. Urządzenie posiada certyfikaty KEYMARK, MCS oraz EHPA. W zestawie jest intuicyjny i elegancki panel sterowania z dotykowymi przyciskami i wyświetlaczem LCD. Model ma wysoką cenę, ale cieszy się pozytywnymi opiniami dotychczasowych użytkowników i działa niezawodnie przez długi czas.

 • Wysoka klasa energetyczna;

 • Innowacyjna sprężarka;

 • Certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo i niezawodność.

 • Wysoka cena.

Artykuły

Pompa ciepła LG monoblok, Haier, a może coś innego? Jeśli dalej nie wiesz co wybrać, zapoznaj się z poradnikiem zakupowym 2024!

Każda z ofert charakteryzuje się ciekawymi atrybutami. Jedna propozycja jest mocniejsza, inna bardziej budżetowa, a jeszcze inne może być nad wyraz cicha i charakteryzować się przez to najlepszą kulturą pracy. Niestety, produktu idealnego na rynku nie znajdziemy, chyba że kompletnie pominiemy kwestie ceny pompy ciepła monoblok. 

Jeśli nie posiadamy nieskończenie dużego budżetu, to musimy wiedzieć która propozycja sprawdzi się w naszym przypadku najlepiej. W tym celu zachęcamy do sprawdzenia wskazówek podanych poniżej, gdzie oprócz mocy grzewczej omawiamy inne kryteria właściwie dobranej pompy ciepła typu monoblok. 

Przeglądając dostępne produkty bardzo łatwo możemy zauważyć, że w katalogu niezwykle ważną rolę odgrywają funkcje ułatwiające sterowanie i gwarantujące o wiele więcej możliwości regulacyjnych. Ponadto, istotne jest też zweryfikowanie czy jest to pompa wydajna w swojej pracy czy też nie. Więcej informacji znajdziemy również w poniższym poradniku:

https://budujemydom.pl/instalacje/pompy-ciepla/polecane/92997-poradnik-inwestora-czyli-na-co-zwrocic-uwage-przy-wyborze-pompy-ciepla

pompa ciepła monoblok cena

Moc grzewcza to kwestia kluczowa

Pierwszym parametrem, który powinien decydować o zakupie konkretnej pompy ciepła to, rzecz jasna, moc grzewcza. Wartość ta wskazuje nam czy produkt będzie w stanie skutecznie ogrzać dany metraż. Im większa powierzchnia domu jednorodzinnego czy też innego budynku, tym potrzebna będzie większa moc grzewcza.

Odpowiednia kalkulacja jest tutaj kluczowa. Bardzo ważne jest jednak pamiętanie o kilku kluczowych kwestiach. Jedną z nich jest fakt, że nowoczesne budowle, których termoizolacja wykonana została zgodnie z najnowszymi wymogami, będzie mieć nieco mniejsze zapotrzebowanie niż budynek starszy.

Pompa Ciepła Monoblok LG THERMA V 16kW

pompa ciepła lg monoblok
Pompa ciepła New Energy F125HW/R3INV-80L Monoblok
ranking pomp ciepła powietrze woda

Funkcjonalność też istotna

Kolejna kwestia wskazująca nam czy mamy do czynienia z produktem atrakcyjnym czy też nie. Im większa funkcjonalność, tym większa jest wszechstronność sprzętu i łatwość użytkowania. Musimy natomiast pamiętać, że specjalistyczne systemy i czujniki mogą znacząco podnieść cenę pompy ciepła, dlatego szereg dodatkowych funkcji i opcji, które nie są niezbędne do prawidłowego i łatwego obsługiwania pompy ciepła mogą okazać się zbyteczne.

Nie zmienia to jednak faktu, że warto jest przyjrzeć się dostępnym produktom i wybrać ten, który w danym zakresie cenowym daje najwięcej. Z takich ciekawych dodatków warto wspomnieć o możliwości zdalnego sterowania pompą ciepła za pomocą Internetu czy też możliwość dostosowania mocy grzewczej do danej sytuacji w celu uzyskania większej energooszczędności.

Pozostałe parametry, w tym wydajność i kultura pracy

Następną kwestią istotną podczas przyglądania się właściwym produktom jest zweryfikowanie czy mamy do czynienia z propozycją o wysokiej kulturze pracy czy też nie. Bardzo ważne jest więc zweryfikowanie emisji hałasu. Nie powinna ona przekraczać 60 dB w przypadku grzania. Co ciekawe, wiele pomp oferuje także możliwość chłodzenia w upalne dni i w takim trybie emisja hałasu nie powinna przekraczać 57-58 dB.

Z innych parametrów bardzo ważnymi kwestiami wydają się, na przykład, pobór mocy i wydajność na danym poziomie, a także zewnętrzny przepływ powietrza czy, w przypadku pompy ciepła powietrze-woda monoblok, przepływ wody.

Pompa Ciepła Gree Versati 10kW Monoblok Hurt

pompa ciepła monoblok ranking

Pompa ciepła monoblok – podsumowanie rankingu 2024

Zwycięzcą rankingu w dzisiejszym zestawieniu zostaje bez wątpienia Pompa Ciepła Haier AU082FYCRA(HW) 8 kW Monoblok. To oferta bardzo atrakcyjna z uwagi na kilka kwestii. Przede wszystkim oferuje nam bardzo ciekawe parametry i świetny stosunek mocy i funkcjonalności do ceny. Ponadto, jest to opcja stosunkowo popularna, a więc o sprawdzonej renomie i podwyższonej bezawaryjności.

Należy przy tym pamiętać, że istnieje wiele ciekawych alternatyw. Jeśli więc wolimy opcję o większej mocy czy też pracującą nieco ciszej, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać ze wskazówek i taką opcję alternatywną znaleźć. Należy jednak mieć na uwadze wszystkie wymienione wyżej wskazówki i parametry, bo to gwarancja wysokiej klasy produktu. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaka pompa ciepła monoblok wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by RYCHU

Fajny ranking, tak jak już przeczytałem trzeba zaintersować się technologią, bo węgiel coraz droższy...Rzeczywiście pompa Haier może się sprawdzić tez u mnie.

 by tola.p.

Szukam pompy 10kw. Na podstawie waszego ranking wzięłabym gree versati. Ma ktoś ta pompę i może powiedzieć jak się sprawdza ?

 by misiek23

Znajomy hydraulik poleca nam LG, ale cena trochę wysoka. Chyba jednak kupimy coś tańszego...

 by pająk88

Według majstra wystarczy nam pompa 8 kw. Zdam się na was i wezmę haier, wydaje się być idealna.

 by bart00sz

Przy rosnących cenach opału, czas na zmiany. Trochę już wiem o pompach z waszego artykułu, dzięki, przydał się.