Dobra głowica termostatyczna wifi w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Głowica termostatyczna wifi xiaomi, a może innej firmy? Jeśli nie wiesz którą opcję wybrać, to sprawdź zestawienie 2024! 

Zwane też regulatorami dopływu ciepła, głowice termostatyczne wykorzystuje się w celu efektywnej wymiany temperatury w pomieszczeniach. Wewnątrz znajduje się mieszek, który charakteryzuje się bardzo dużą rozszerzalnością cieplną reagując na zmianę temperatury. A to gwarantuje komfort na najwyższym poziomie z uwagi na utrzymanie tego samego poziomu stopni Celsjusza zarówno za dnia, jak i nocą. 

Jednakże, wybranie produktu idealnego wymaga od nas całkiem sporej wiedzy na temat tego typu urządzeń. A nawet jeśli tak nie jest, to musimy pamiętać o tym, aby wybrać model oferujący jak najlepsze parametry przy stosunkowo niskiej cenie. Dlatego zanim podejmiemy ostateczna decyzję, powinniśmy dowiedzieć się co nieco o oferowanych produktach i kierować się naszymi wymaganiami w celu wyboru sprzętu idealnego. 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

TUYA

9.9

Tania

Netatmo NVP-EN

9.7

Średnia


Hama

9.7

Średnia


TUYA ZigBee

9.7

Tania


Ferguson ZigBee

9.7

Tania


Meross MTS100

9.6

Droga


Jeśli zastanawiasz się która opcja będzie właśnie tą idealną, to w poniższym zestawieniu przygotowaliśmy listę głowic grzejnikowych wifi 2024 oferujących najlepsze parametry. To produkty, które nasi eksperci starannie wybrali spośród kilkudziesięciu propozycji obecnie dostępnych w Internecie i w katalogach lokalnych. Kierując się takimi kwestiami jak specyfikacja techniczna, funkcjonalność, trwałość wykonania czy też pozytywny feedback innych użytkujących. 

TUYA INTELIGENTNA GŁOWICA TERMOSTATYCZNA NA WIFI

głowica termostatyczna wifi ranking

Głowica, która zwyciężyła w rankingu 2024, oferuje nam ogrom możliwości przy zachowaniu stosunkowo niskiej ceny. Produkt radzi sobie bardzo dobrze z uwagi na świetne parametry i właściwości. Pomimo niskiej ceny nie odstaje bardzo od droższych rywali. Produkt jest bardzo mały, bo jego średnica to tylko 5 cm. Długość to natomiast 9 cm.

Zacznijmy jednak od najistotniejszej kwestii związanej z głowicą firmy TUYA, mianowicie od funkcjonalności. Produkt jest w stanie sterować ogrzewaniem w domu za pomocą kontroli zdalnej z uwagi na zastosowanie aplikacji dedykowanej na telefony. Oprócz tego, w głowicy można ustawić harmonogram ogrzewania w celu utrzymania optymalnej dla nas temperatury przez cały czas. 

Nie mniej istotną rolę odgrywa też specjalny czujnik tak zwanego otwartego okna, który przy bardzo dużych i gwałtownych wahaniach temperatury automatycznie wstrzymuje pracę głowicy w celu oszczędzenia energii. Opcja gwarantuje więc znaczną redukcję kosztów ogrzewania. Głowica skonstruowana została przy pomocy najnowszej generacji komponentów, co w połączeniu z wieloma trybami działania idealnie sprawdzi się w prawie każdym mieszkaniu.

 • Bardzo dużo funkcji;

 • Stosunkowo niska cena;

 • Wiele udogodnień i możliwości, w tym sterowania zdalnego.

  • W celu obsługi zdalnej wymagane dodatkowa bramka dostępu.

GŁOWICA TERMOSTATYCZNA GRZEJNIKA TERMOSTAT WIFI

głowica grzejnikowa wifi

Kolejna opcja jest nieco droższa, aczkolwiek oferuje bardzo ciekawe parametry i świetnie sobie radzi w każdym pomieszczeniu. Głowica współpracuje z aplikacją Tuya, a także charakteryzuje się świetną wydajnością pracy. Co ciekawe, to także najnowsza konstrukcja, która pozwala na szybką i sprawną obsługę bez martwienia się o to, że produkt będzie trudny w obsłudze czy nawet uniemożliwi właściwe sterowanie sprzętem. 

Zacznijmy jednak od podstaw, a więc od zalet tego rozwiązania. Przede wszystkim należy pamiętać, że opcja marki Acurel przygotowana została w sposób trwały i niezawodny. Dobrym przykładem może tu być metalowa nakrętka, a także pozostałe komponenty wykorzystane w tym produkcie. Nie mniej istotna będzie też możliwość sterowania głowicą zdalnie – przy pomocy tej samej aplikacji co w przypadku numeru jeden. 

Należy pamiętać, że oferta, podobnie jak i poprzednik, oferuje nam wyłącznie samo urządzenie. Dlatego trzeba wyposażyć się także w centralę WiFi, tak zwane WiFi Gateway. Wtedy będziemy mogli połączyć ze sprzętem nawet do 15 głowic termostatycznych i cieszyć się z opcji zdalnego sterowania.

 • Wiele funkcji ułatwiających korzystanie z głowicy;

 • Kompatybilność z Amazon Alexa;

 • Gwarantuje energooszczędność;

 • Zestaw uzupełniony o dobrej jakości baterie do głowicy;

 • Możliwość operacji zdalnej.

 • Aby korzystać ze sterowania zdalnego wymagana jest bramka WiFi;

 • Brak adapterów w zestawie.

TUYA ZigBee 4 x GŁOWICA TERMOSTAT + CENTRALA WIFI

głowica termostatyczna wifi opinie

Jeśli masz dosyć małych zestawów czy też braku możliwości sterowania urządzeniem tak jak byśmy tego chcieli, to bardzo dobrym rozwiązaniem może okazać się zakupienie całego kompletu. To właśnie oferować nam może poniższa opcja. Zestaw to aż cztery głowice termostatyczne, a także moduł sterowania i baterie alkaliczne, która są wymagane do prawidłowego działania głowic. Ponadto, w zestawie znajdziemy też specjalne adaptery pozwalające nam dostosować głowice do różnych typów zaworów.

Produkt, podobnie jak i poprzednicy, wykorzystuje aplikację TUYA-Smart. Należy jednak pamiętać, że zawsze pozostaje nam możliwość zmiany temperatury ręcznie, jeśli obsługiwanie głowic za pomocą telefonu nie jest dla nas. Pamiętajmy natomiast, że komplet ten oferuje nam wszystko, czego tak naprawdę potrzeba do sprawnego uruchomienia systemu zdalnej kontroli temperatury w domu.

Mamy tutaj głowice, centrale do obsługi tych głowic, a także adaptery. Same głowice wykonane zostały z najwyższej klasy komponentów, dzięki czemu są jeszcze wydajniejsze i oszczędniejsze w pracy. Produkty wyposażone są w takie systemy jak automatyczne wykrycie otwartego okna czy też timer czy możliwość ustawienia trybu tygodniowego lub wakacyjnego. 

 • Kompletny zestaw do pełnej kontroli temperatury – ręcznej i zdalnej;

 • Bardzo dobra jakość wykonania;

 • Zaawansowane funkcje i tryby działania.

 • Dosyć wysoka cena.

Smart Głowica Termostatyczna WiFi Meross MTS100

głowice termostatyczne wifi ranking

Kolejna opcja przygotowana została przez firmę ross. Model MTS100 charakteryzuje się bardzo ciekawym designem i nadzwyczaj prostą obsługą. Opcja także wyposażona jest w ogromną liczbę akcesoriów i dodatków. I to właśnie dzięki nim jest równie atrakcyjnym rozwiązaniem, co poprzednio zrecenzowane produkty. Opcja jest kompaktowa, pracuje w bardzo dużym zakresie temperatury, a z uwagi na uzyskane certyfikaty, jest niezawodny i odpowiednio skonstruowany do sprawnego działania przez długi czas. 

Produkt nie jest co prawda wyposażony w odpowiednie adaptery. Jednakże, istnieje możliwość dokupienia do tej propozycji, dzięki czemu głowica będzie kompatybilna z każdym rodzajem zaworów. Rzecz jasna urządzenie współpracuje z aplikacją, dzięki której o wiele łatwiej jest ustawić temperaturę w każdym pomieszczeniu, gdzie „inteligentna głowica” jest zamontowana. Musimy pamiętać jednak, że w tym celu potrzebna jest bramka WiFi. Bez niej zdalne sterowanie nie będzie możliwe.

Produkt charakteryzuje się też bardzo prostym montażem, gdyż nie ma potrzeby na wprowadzanie przeróbek w samej instalacji grzewczej. Co więcej, nie musimy również zakręcać zaworów lub wyłączać ogrzewania. Sama instalacja to niewiele więcej niż 5 minut i wykonamy to wyłącznie za pomocą prostych, nieskomplikowanych czynności. Nie mniej jednak aby cieszyć się z odpowiedniego działania należy pamiętać o zakupie dodatkowych akcesoriów. A te mogą już kosztować sporo.

 • Bardzo niska cena za głowicę;

 • Obsługa za pomocą smartfona;

 • Bardzo prosta instalacja;

 • Kompaktowa i lekka opcja.

 • Bardzo ubogi zestaw.

Artykuły

Dalej zastanawiacie się którą propozycję powinniśmy wybrać? W takim razie zachęcamy do sprawdzenia poniższych wskazówek!

Każda z oferowanych w powyższym zestawieniu głowic jest w stanie efektywnie działać i odpowiednio regulować temperaturę w pomieszczeniu. Nie zmienia to jednak faktu, że różnice pomiędzy jednym urządzeniem a drugim są bardzo duże i to właśnie z tego powodu nie każdy wie która propozycja będzie idealna. Dlatego postanowiliśmy przygotować porady, dzięki którym wybrana przez nas głowica termostatyczna elektroniczna wifi będzie w rzeczywistości odpowiednia i spełni nasze oczekiwania i wymagania.

Aby jednak cieszyć się odpowiednią sprawnością urządzenia, musimy upewnić się, że spełnia ono szereg wytycznych. Tylko wtedy będziemy mieć gwarancję, że nawet w przypadku sporego pomieszczenia i przy dużych wahaniach temperatury głowica grzejnikowa wifi poradzi sobie z zadaniem. Dlatego musimy uwzględnić jej efektywność pracy i wydajność. Co więcej, nie bez znaczenia jest jej solidność wykonania.

Pamiętajmy też, że przecież jest wiele różnych dostępnych marek, w tym znajdziemy też głowice termostatyczne wifi xiaomi. To tylko pokazuje, że istnieje możliwość znalezienia propozycji pochodzącej z wiarygodnego źródła i od producenta charakteryzującego się renomą. Nie mniej istotną rolę odegrają funkcje dodatkowe czy też akcesoria dodatkowe, jakie znajdziemy w danym urządzeniu. Warto też sprawdzić co mają do powiedzenia inni eksperci, w tym autorzy tego artykułu: https://geex.x-kom.pl/lifestyle/a-po-co-mi-glowica-termostatyczna/

Inteligentne głowice termostatyczne ranking

Głowica termostatyczna elektroniczna wifi musi być przede wszystkim trwała i wydajna

Przeglądając dostępne propozycje nie trudno zauważyć, że materiał wykonania poszczególnych głowic różni się od siebie. To dlatego, że w bardziej budżetowych rozwiązaniach wykorzystuje się komponenty o nieco gorszej klasie materiałów. To natomiast przekłada się na nieodpowiednią jakość, o której nie możemy zapominać.

Rzecz jasna najnowsze generacje głowic powinny być wykonane z materiałów odpornych na uszkodzenia. Dlatego warto mieć gwarancję, że produkt wykonano z metalu bądź innego wzmocnionego materiału, który nawet po latach zachowa swoje właściwości i nie odmówi nam posłuszeństwa.

Pamiętajmy też o tym, że właściwy produkt powinien charakteryzować się długoletnią gwarancją. To właśnie wskazuje czy wybrane przez nas urządzenie jest wystarczająco trwałe, że sam producent deklaruje jego bezawaryjność przez długi okres. Chodzi tutaj o minimum 24 miesiące.

GŁOWICA TERMOSTATYCZNA GRZEJNIKA TERMOSTAT WIFI
głowica grzejnikowa wifi

Smart Głowica Termostatyczna WiFi Meross MTS100
głowice termostatyczne wifi ranking

Rzecz jasna bardzo ważna będzie też funkcjonalność

Nie mniej istotną rolę w wyborze produktu idealnego odegrają funkcje, w jakie dana głowica została wyposażona. Przecież o wiele bardziej atrakcyjną propozycją okażą się urządzenia oferujące wiele trybów pracy i wiele funkcjonalności niż podstawowe głowice elektryczne z bardzo prostym systemem regulacji temperatury. Dla przykładu te bardziej zaawansowane propozycje wyposażone są w tryb BOOST, dzięki czemu głowica pozwala na chwilowe, pełne otwarcie zaworu w celu szybkiego nagrzania kaloryfera czy też tryb HOLIDAY, który dba o to, aby podczas nieobecności grzałka nie przekraczała ustawionej przez nas temperatury.

Poza tym istnieją też minutniki czy też ustawienia godzinowe. Jedna z najważniejszych rzeczy jest funkcja WiFi, która pozwala na zdalne sterowanie wszystkimi głowicami w domu. Nie mniej istotną rolę odegrają tre wskaźniki informujące o stanie urządzenia – w tym stan baterii i stan otwartości zaworu.

Nie mniej istotną rolę odegra zestaw i jego cena

Pamiętajmy też o tym, że produkt oferujący nam jak najlepszą stosunek jakości do ceny to kolejny istotny aspekt szukania produktu idealnego. Dobrym przykładem jest, chociażby, uwzględnienie w kupowanym przez nas komplecie nie tylko samej głowicy, ale też i centrala do obsługi głowic. To urządzenie jest kluczowe do prawidłowego działania sprzętu.

Pamiętajmy też o tym, że bardzo przydatny okaże się adapter, dzięki czemu zakupioną głowicę będziemy mogli nałożyć na różne typy zaworów. To wszystko może znacząco ułatwić instalację zakupionej głowicy i, co ważniejsze, pozwoli na jej użytkowanie. To szczególnie ważne u osób, które nigdy wcześniej nie korzystały z termostatu.

TUYA ZigBee 4 x GŁOWICA TERMOSTAT + CENTRALA WIFI
głowica termostatyczna wifi opinie

Podsumowanie rankingu 2024 – teraz wiesz jaka głowica termostatyczna wifi będzie najlepsza!

Teraz już wiesz, że w celu wyboru odpowiedniej głowicy wifi musisz przede wszystkim sprawdzić jakość wykonania i wydajność sprzętu. Dopiero potem nasz wzrok powinieneś skierować ku funkcjonalności i opcjom regulacyjnym. Dalej, warto przyjrzeć się też cenom i temu czy w zestawie otrzymujemy pełny komplet elementów do prawidłowego działania głowicy czy będziemy zmuszeni do indywidualnych zakupów później.

Jeśli nie jesteś przekonany która opcja będzie dla ciebie najlepsza, to w takim razie warto pomyśleć nad dzisiejszym numerem jeden rankingu, a mianowicie TUYA INTELIGENTNA GŁOWICA TERMOSTATYCZNA NA WIFI. To wyśmienite rozwiązanie dla każdego, kto pragnie sprawdzonego i uniwersalnego urządzenia, a przy tym nie myśli nad wydawaniem kroci. 

Artykuł powiązany: https://majsterkujsam.pl/zgrzewarka-do-rur-pp-opinie-ranking/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Dobra głowica termostatyczna wifi
Average rating:  
 5 reviews
 by hello

Meros jest slaby w porownaniu z innymi produtami z zestawienia. W tej cenie można kupić o wiele lepszy i nowocześniejszy termostat.

 by mychaaa

Głowica TUYA sprawdza się wspaniale. Cieszę się, że to własnie ten termostat zamówiliśmy. Dobry produkt w dobrej cenie.

 by blondi.23

A ja dopiero jak trafiłam na tem artykuł dowiedzialam się o termostatach wifi. Super sprzęt, na pewno skorzystam.

 by ryczard45

Mi się podoba to, ze może streować termostatem przez smartfona. Wymienilismy wszystkie termostaty starej generacji.

 by aśk_a

Dla mnie to bardzo przydatny gadżet, łatwo mogę sterować temperatura w pokojach.