Jaka zgrzewarka do rur pp jest najlepsza w 2024 roku – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Zgrzewanie rur pp z wkładką aluminiową powinno być jak najbardziej wydajne i efektywne, dlatego sprawdź ranking 2024 i wybierz zgrzewarkę pp o najlepszych parametrach!

Prace hydrauliczne niekiedy wymagają łączenia rur z polipropylenu. W ten sposób jesteśmy w stanie pewne elementy wykonane z tworzyw termoplastycznych połączyć ze sobą. Bardzo często ma miejsce zgrzewanie rur pp z uwagi na ich właściwości. Urządzenie tego typu znacznie ułatwia pracę przy instalacji sanitarnej, a także dbają o to, że wszelkie połączenia są nadzwyczaj trwałe. 

Jak jednak mieć gwarancję, że kupimy produkt charakteryzujący się nadzwyczaj dobrymi parametrami? Przecież na rynku jest tyle różnych propozycji, że wskazanie na zgrzewarkę do rur pp gwarantującą najlepszą pracę jest bardzo trudne. Nie jest to jednak niemożliwe, szczególnie kiedy ma się zarówno wiedzę, jak i doświadczenie w pracach z tego typu narzędziami i zna się na instalacjach sanitarnych. Dlatego dzisiejszy ranking zgrzewarek do rur pp z pewnością okaże się pomocnym rozwiązaniem.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

ZGRZEWARKA MP 2700W

9.9

Droga

Zgrzewarka Powermat

9.8

Tania

Zgrzewarka BOXER

9.7

Tania

Zgrzewarka Mar-Pol

9.6

Średnia

Zgrzewarka Mar-Pol matryce

9.5

Tania

Zgrzewarka TRZPIENIOWA DOCZOŁOWA

9.4

Tania

Na liście pojawiło się kilka bardzo ciekawych opcji. Są to, rzecz jasna, zgrzewarki pp, a także propozycje nieco bardziej rozbudowane, które mogą być też stosowane w przypadku wykorzystania wkładki aluminiowej czy też w przypadku zgrzewania rur nie tylko z polipropylenu, ale też i z polietylenu i jego wariantów. Rzecz jasna nasi eksperci mieli na względzie szczegółową specyfikację zgrzewarek, a także kwestie dodatkowe i parametry mniej istotne dla prawidłowego wykonania, ale znowu ważne dla komfortu użytkowania i funkcjonalności. 

ZGRZEWARKA ZGRZEWARKI DO ZGRZEWANIA RUR PP 2700W

zgrzewarka do rur pp opinie

Propozycja znalazła się na pierwszym miejscu z uwagi na bardzo wysoką moc maksymalną, dodatki będące na wyposażeniu kompletu, a także z uwagi na pozostałe parametry i specyfikacje. Sprzęt jest przy tym stosunkowo tani i radzi sobie zarówno z rurami kształtkami PP jak i PE. Sprzęt charakteryzuje się też dodatkową powłoką teflonową, dzięki czemu połączenia będą najwyższej jakości.

Zacznijmy jednak od podstaw. Samo urządzenie oferuje nam moc nominalną na poziomie 1500 W, a obciążenie maksymalne to 2700 W. Co więcej, sama regulacja temperatury odbywa się na poziomie od 50 do 300 stopni Celsjusza. Co ciekawe, mamy też możliwość zastosowania dwóch różnych stopni grzania – Bieg I to 50-120 stopni, a drugi to 120 – 300 stopni Celsjusza. Samo sterowanie temperatury odbywa się elektronicznie dzięki zastosowanemu sterownikowi. 

Produkt oferuje nam bardzo bogate wyposażenie dodatkowe. Znajdziemy w nim matryce grzewcze o różnych rozmiarach. Produkt pozwala więc na pracę z najróżniejszymi elementami instalacji sanitarnej. Same matryce są dostępne w rozmiarach od 16 mm do nawet i 63 mm. Jest to przy okazji dosyć tania opcja, co z pewnością przypadnie niejednej osobie do gustu.

 • Bardzo niska cena;

 • Wiele matryc dostępnych w zestawie;

 • Duże możliwości regulacyjne;

 • Do tworzyw PP i PE.

 • Przeciętnej jakości wykonanie.

Zgrzewarka do Rur PCV PP 2800W LCD matryce 16-63MM 

zgrzewarka do rur pex

Powermat oferuje nam jedną z najmocniejszych opcji dostępnych na rynku. Urządzenie dodatkowo wyposażone zostało w ogromną liczbę akcesoriów i elementów dodatkowych. Co więcej, sama maksymalna temperatura jest na bardzo wysokim poziomie, a czas nagrzewania nieznacznie lepszy od konkurencyjnych opcji. Te wszystkie zalety mają jednak swoją cenę – produkt jest po prostu drogi.

Warto jednak przyjrzeć się podstawowym parametrom. Jeśli chodzi o specyfikację, to zgrzewarka oferuje nam maksymalną moc na poziomie 2800 W i do pracy potrzebuje standardowego zasilania – 230 V / 50 Hz. Co ciekawe, tak wysoka moc pozwoliła na uzyskanie maksymalnej temperatury na poziomie 320 stopni Celsjusza, co jest jednym z najlepszych wyników w tym rankingu.

Jeśli chodzi o wyposażenie, to producent postanowił dodać do kompletu parę ciekawych elementów. Rzecz jasna możemy liczyć na walizkę, która pomieści większość z nich. Oprócz tego, marka oferuje nam też kamienie, które pokryte zostały teflonem. Są one dostępne w różnych rozmiarach – od 16 mm do nawet i 63 mm. Ponadto, na wyposażeniu znalazły się też nożyce, rękawice, a także poziomica czy śrubokręt. Co ciekawe, razem z produktem dostępna jest też miarka, klucz imbusowy, czy też i stojak.

 • Bogate wyposażenie dodatkowe;

 • Bardzo wysoka moc maksymalna;

 • Możliwość ustawienia dużej temperatury maksymalnej – 320 stopni Celsjusza;

 • Spory zakres pracy.

 • Bardzo wysoka cena.

 •  

BX ZGRZEWARKA DO ZGRZEWANIA RUR PP PCV 2850W MOCNA

zgrzewanie rur do wody

Jeśli zależy nam na tym, aby wybrać produkt z nieco niższej półki cenowej, aczkolwiek wciąż gwarantujący nam bardzo dobre parametry, to sprawdzić powinniśmy propozycję przygotowaną przez markę Boxer. Model BX-351 charakteryzuje się bardzo wysoką mocą, a także ciekawym kompletem elementów dodatkowych. Sama zgrzewarka polifuzyjna jest w stanie dostarczyć nam wysokiej wydajności przy zachowaniu akceptowalnej ceny.

Zacznijmy jednak od kwestii, które mogą okazać się dla niektórych problematyczne. W zestawie, który sam w sobie jest atrakcyjny, dostępne są kamienie o różnorodnej wielkości. I choć możliwości tych największych – 40 mm, 50 mm i 63 mm – są jak najbardziej ciekawe i atrakcyjne, to nie możemy zapomnieć o tym, że najmniejszy dostępny kamień ma średnicę 20 mm. A to może nie spodobać się osobom, które często pracują przy mniejszych instalacjach sanitarnych. 

Warto jednak zauważyć, że produkt charakteryzuje się bardzo szybkim nagrzewaniem, co jest oczywiście możliwe dzięki zastosowaniu mocnej jednostki generującej nawet i 2850 W mocy. Co więcej, regulacja temperatury pracy jest bardzo duża, a maksymalna temperatura wynosi 300 stopni Celsjusza. Produkt oferuje nam sporo ciekawych dodatków, między innymi klucz imbusowy, śrubokręt, rękawicę, a także nożyce. Nie są one jednak najlepszej jakości.

 • Bardzo wysoka moc;

 • Szybki czas nagrzewania;

 • Bogaty zestaw.

 • Najmniejszy kamień o wielkości 20 mm.

 •  

ZGRZEWARKA RUR ZGRZEWANIA PP PCV 1500W MATRYCE

zgrzewarka do rur pp cena

Propozycja budżetowa przygotowana przez Mar Pol świetnie się spisze z uwagi na kilka kwestii. Przede wszystkim warto zauważyć, że produkt oferuje bardzo bogate wyposażenie, a także parę innych ciekawych rozwiązań. Co więcej, pomimo mocno przeciętnej mocy zgrzewarka jest w stanie osiągnąć temperaturę pracy na poziomie 300 stopni Celsjusza, a także wyposażono ją w dwa tryby pracy. 

Zacznijmy jednak od rzeczy, które sprawiają, że produkt jest wart naszej uwagi. Przede wszystkim do naszej dyspozycji jest bardzo bogaty zestaw. W nim oprócz zgrzewarki, znajdziemy też instrukcję obsługi urządzenia, specjalny stojak o wysokiej stabilności, a także walizkę. W niej dodatkowo możemy liczyć na siedem tak zwanych kamieni, czyli matryc pozwalających nam na pracę z mocno zróżnicowanymi rurami – od 16 do nawet i 63 mm.

Pamiętajmy jednak, że moc sprzętu nie jest zbyt wysoka – nominalnie to 1500 W. I choć jest w stanie wytrzymać obciążenie maksymalne rzędu 2700 W, to produkt średnio sobie radzi z nagrzewaniem, przez co czas potrzebny do przygotowania zgrzewarki do rur plastikowych jest nieco dłuższy niż u konkurencji.

 • Bardzo duży zestaw;

 • Możliwość pracy z rurami o średnicy od 16 do nawet i 63 mm;

 • Atrakcyjna cena.

 • Długi czas nagrzewania się.

ZGRZEWARKA DO RUR PP PE PVC PB + ZESTAW MATRYC

zgrzewarka pp ranking

Kolejna bardzo ciekawa oferta to kolejny raz opcja przygotowana przez Mar Pol. Jest to świetne rozwiązanie dla każdego ,kto pragnie wyposażyć się w bardzo bogaty zestaw elementów akcesoryjnych i wszelkich gadżetów niezbędnych do prawidłowej pracy z instalacją sanitarną. Zgrzewarka, pomimo bycia częścią ogromnego zestawu, jest przystępna cenowo i charakteryzuje się dobrymi parametrami.

Propozycja wyposażona jest w siedem matryc, czyli tak zwanych kamieni dostosowanych do pracy z rurami o wielkości od 16 do 63 mm. Oprócz tego, należy też zwrócić uwagę na pozostałe elementy dostępne w walizce, a mianowicie rękawice ochronne i nożyce do cięcia rur. co więcej, znajdziemy tu też miarkę 3m, a także stojak na zgrzewarkę i parę innych akcesoriów w postaci śrubokrętów i kluczy imbusowych.

Podobnie jak poprzednie opcje od Mar-Pol, tak samo i ten model pozwala nam na pracę z różnorodnymi materiałami. Poradzi sobie podczas zgrzewania polipropylenu, polibutylenu, a także polietylenu (PP, PB, PE). Co więcej, dwa tryby pracy zgrzewarki pozwalają na ustawienie zakresu pracy od 50 do 120 stopni Celsjusza i od 120 do 300 stopni Celsjusza. Sprzęt nagrzewa się co prawda dosyć długo, ale w tej cenie z pewnością trudno znaleźć opcję bardziej wszechstronną.

 • Bardzo bogaty zestaw akcesoriów;

 • Spore możliwości zgrzewarki;

 • Duży zakres regulacji;

 • Niska cena.

 • Przeciętnej jakości akcesoria w zestawie;

 • Długi czas nagrzewania.

 •  

ZGRZEWARKA DO RUR PVC PP PE TRZPIENIOWA DOCZOŁOWA

zgrzewanie rur pp

Przygotowana przez markę Heidmann zgrzewarka do rur to jedna z najciekawszych ofert z uwagi na dosyć dużą moc, a także bardzo niską cenę. Produkt dostępny jest razem z walizką podstawowymi elementami jak, na przykład, matryce. Jest to, rzecz jasna, opcja dosyć ograniczona pod względem liczebności kompletu, natomiast indukcyjna grzałka o sporej mocy i świetne parametry sprawiają, że zgrzewarka zasługuje na uwagę.

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że ta zgrzewarka do rur plastikowych pozwala na wysoce efektywną pracę z uwagi na szybki czas nagrzewania się. Co więcej, opcja jest kompaktowa w porównaniu z konkurencją, co ma znaczenie przy dłuższych pracach. Poręczność to jednak nie jedyny atrybut modelu od firmy Heidmann. Przede wszystkim sprzęt cechuje się też odpowiednimi parametrami roboczymi – temperatura maksymalna to 300 stopni Celsjusza.

Niestety, propozycja nie oferuje nam bardzo zaawansowanego zestawu. W komplecie znajdziemy co prawda parę matryc, ale jest ich tylko 4 i są one dostosowane do rur o wielkości 16-32 mm. Oznacza to, że nie będziemy w stanie wykorzystać modelu do większych rur. 

Sprawdź też artykuł: Zaciskarka do rur miedzianych

 • Kamienie pokryte warstwą przeciwprzyczepną;

 • Bardzo niska cena;

 • Wysoka moc;

 • Szybki czas nagrzewania się.

 • Mocno ograniczona ilość akcesoriów;

 • Zgrzewarka do rur pex do 32 mm.

 •  
 •  

Artykuły

Pragniesz wybrać produkt do zgrzewania rur pp z wkładką aluminiową? A może po prostu potrzebujesz sprawdzonego produktu do wszechstronnego użytku? Sprawdź poniższe porady!

Znalezienie idealnej zgrzewarki do rur pex czy też do tych wykonanych z polipropylenu lub innego pochodnego materiału wymaga nieprzeciętnej wiedzy. A przecież musimy pamiętać też o tym, że produkt o bardzo wysokiej jakości i sprawności działania może też okazać się bardzo drogi – nawet i powyżej naszego budżetu. Na szczęście zgrzewarki do pp można też kupić w przystępnej cenie i będą sprawnie działać w wielu różnych sytuacjach. 

Jak jednak to zrobić, jeśli będzie to dopiero pierwszy lub drugi zakup tego typu? Nie wszyscy muszą być ekspertami w dziedzinie i znać wszystkie dostępne na rynku zgrzewarki do pp. Na szczęście poniższy poradnik przedstawi najistotniejsze wytyczne i porady, dzięki którym będziecie mogli wybrać urządzenie do zgrzewania rur do wody i bez najmniejszych problemów użytkować sprzęt nie martwiąc się o kwestie awaryjności. 

W wyborze produktu idealnego pomoże nam na pewno zweryfikowanie jego mocy, a także szybkości nagrzewania. Co więcej, warto też sprawdzić zakres regulacji temperatury czy też maksymalną jej wartość. Nie bez znaczenia jest też komplet akcesoriów i dodatków, jakie będą dostępny dla użytkownika. Ciekawych informacji udzieli nam też poniższy artykuł:

zgrzewanie rur pp z wkładką aluminiową opinie

Sprawdź też jak cienkie rurki do ogrzewania podłogowego są potrzebne.

Przede wszystkim sprawdź moc i wykonanie

Jednym z najistotniejszych czynników mających całkiem duży wpływ na to czy produkt będzie w stanie poradzić sobie ze wszystkimi zadaniami, jakie przed nim postawimy, czy też, nie, jest wykonanie. To od niego zależy czy produkt posłuży parę miesięcy, rok, czy będzie urządzeniem niezawodnym i bezawaryjnie posłuży wiele lat. 

Jednym z najprostszych sposobów na określenie czy produkt jest trwały czy też nie to okres gwarancyjny. Jeśli producent nie jest w stanie dostarczyć nam okresu ochronnego wynoszącego chociażby 2 lata, to jest to zdecydowanie model ryzykowny. Obecnie absolutnym minimum jest 24 miesiące. Nie mniej ważną rolę odegra też i moc sprzętu.

To właśnie bardzo mocny silnik zamontowany w urządzeniu do zgrzewania rur do wody będzie mogło wskazać nam czy produkt jest wystarczająco trwały czy też nie. Pamiętajmy też o tym, że prawidłowo wybrany sprzęt to taki, który będzie w stanie dostarczyć nam wysokiej mocy do szybkiego nagrzania zgrzewarki. A duża moc to też pewność, że urządzenie z czasem nie straci na jakości i na wydajności.

Zgrzewarka do Rur PCV PP 2800W LCD matryce 16-63MM
zgrzewarka do rur pex

BX ZGRZEWARKA DO ZGRZEWANIA RUR PP PCV 2850W MOCNA
zgrzewanie rur do wody

Dalej, uwzględnij funkcje dodatkowe

Kolejnym istotnym parametrem podczas szukania idealnej zgrzewarki do rur pp jest funkcjonalność. Jak dobrze wiemy, zgrzewarki mogą być urządzeniami bardzo prostymi. Jednakże, są także modele, których dodatkowe opcje są w stanie znacząco ułatwić, ale też i umilić pracę hydraulikom. Aby mieć taką właśnie propozycję, bardzo ważne jest sprawdzenie wszelkich dostępnych dodatków.

Podstawową funkcją jest możliwość regulowania temperatury zgrzewarki. Co ciekawe, w celu zapewnienia jak największej precyzji działania systemu regulacji, nierzadko marki stosują podział na tryby pracy. W ten sposób łatwiej jest dopasować odpowiednią dla nas temperaturę pracy zgrzewarki do rur pp. 

Ponadto, warto też upewnić się, że zgrzewarka będzie wyposażona w elektroniczny sterownik temperatury czy też specjalne systemy zapobiegające przegrzaniu. Oczywiście sama możliwość ustawienia bardzo wysokiej maksymalnej temperatury i krótki czas nagrzewania także będzie mieć spore znaczenie przy wyborze idealnej zgrzewarki do rur pp.

Wyposażenie też istotne

Następną rzeczą, o której nie sposób zapomnieć, to wyposażenie. Akcesoria dodatkowe i specjalne gadżety to bardzo ważne elementy pozytywnie wpływające na atrakcyjność danej oferty. Przecież sama zgrzewarka nie będzie wystarczająca do przeprowadzenia wielu prac związanych z instalacją sanitarną. Aby więc uniknąć dodatkowych kosztów, powinniśmy przyjrzeć się danej ofercie w celu upewnienia się, że produkt jest w stanie dostarczyć nam wszystkich elementów potrzebnych do późniejszych prac.

Rzecz jasna to oznacza, że oprócz samej zgrzewarki czy instrukcji obsługi warto mieć na względzie walizkę. Znacznie ułatwi to transport i przechowywanie sprzętu. A jeśli jest to propozycja trwała, to będzie też w stanie poprawić bezpieczeństwo naszego urządzenia. W tej walizce powinno być miejsce na podstawowe narzędzia w postaci miarki z blokadą, stojaka do zgrzewarki, czy też rękawic lub nożyc. Czasami pojawiają się też imbusy czy nożyce do cięcia. Nieodzownym elementem jednak każdej zgrzewarki są kamienie czy też matryce. Ich różnorodna wielkość pozwoli na pracę z rurami o różnych średnicach.

ZGRZEWARKA DO RUR PP PE PVC PB + ZESTAW MATRYC
zgrzewarka pp ranking

Zgrzewarka do rur pp – podsumowanie rankingu 2024

Choć każda zgrzewarka rur pp przedstawiona w rankingu ma ciekawe opcje, to ZGRZEWARKA ZGRZEWARKI DO ZGRZEWANIA RUR PP 2700W jest produktem o najlepszym stosunku jakości i ilości akcesoriów do ceny. Co więcej, ta zgrzewarka rur pp charakteryzuje się stosunkowo wysoką mocą, a także bardzo dobrymi parametrami dodatkowymi. Nie możemy też zapomnieć o bogatym wyposażeniu.

Jeśli jednak potrzebujemy opcji oferującej nam nieco większą moc czy też gwarantującą wyższą temperaturę maksymalną, to możemy zapoznać się z alternatywami omówionymi w rankingu. Są to zarówno produkty budżetowe, jak i te nieco droższe. Jasne jest, że zawsze powinniśmy kierować się mocą sprzętu, jego wykonaniem, a także ilością elementów dodatkowych znajdujących się w komplecie czy też funkcjami, jakie dany produkt może nam zaoferować. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaka zgrzewarka do rur pp jest najlepsza
Average rating:  
 5 reviews
 by MoN5

Ranking całkiem niezły. Duży wybór w ciekawych cenach i sprzęt od renomowanych producentów.

 by Fifi77

Kupiłem zgrzewarkę firmy Heidmann. Pozytywnie się zaskoczyłem. Dobry sprzęt w niskiej cenie.

 by AL45

Boxer jest bardzo dobry. Szybko się nagrzewnice, dzięki czemu prawie od razu jest gotowy do pracy.

 by Fokus3

Ja z kolei polecam powermat. Dobrze wykonana, maksymalna temp. 320 st. C to mega wynik. Zgrzewa jak żadna inna.

 by Huderek

Pracowałem na wielu zgrzewarkach.  Najlepsza była MP2700W. Zgrzewa perfekcyjnie.