Jaka zaciskarka do rur jest najlepsza w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Zaciskarka do rur miedzianych i stalowych – jaką wybrać? Sprawdź poniższe zestawienie i zapoznaj się z poradnikiem zakupowym 2024! 

Trwałość instalacji wodno-kanalizacyjnej to niezwykle istotna kwestia, o której pamiętać muszą tak naprawdę wszyscy. Począwszy od zwykłych złotych rączek, a skończywszy na specjalizujących się w tych pracach hydraulikach i całych ekipach remontowo-budowlanych. Nieraz dochodzi do sytuacji, w której musimy zaciskać rury. Aby jednak to zrobić porządnie i nie martwić się o późniejsze usterki, potrzebne jest nam odpowiednie urządzenie. Tego typu rozwiązaniem może być zaciskarka do rur miedzianych bądź też stalowych.

Znalezienie jednak sprzętu charakteryzującego się wysoką jakością wykonania i trwałością bardzo często wiąże się z przejrzeniem ogromnej ilości narzędzi. Co więcej, nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego czym charakteryzują się te najlepsze produkty. Często się mówi, że zaciskarka do rur pex będzie najlepsza. Aczkolwiek co sprawia, że akurat ta marka może pochwalić się dobrymi produktami? Aby pomóc każdemu zainteresowanemu w wybraniu urządzenia najwłaściwszego, postanowiliśmy stworzyć dzisiejsze zestawienie.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Energotytan PM-1626U

9.9

Tania

Geko G00900

9.8

Tania

YATO

9.7

Tania


Rothenberger ROMAX 4000

9.6

Droga

ENERGOTYTAN PEX 1632TH

9.4

Tania

To lista aż sześciu bardzo dobrych i szeroko rekomendowanych ofert gwarantujących prawidłowe wykonanie i nie tylko. Nasi eksperci mieli też na względzie markę, a więc zaciskarka do rur pex też pojawiła się w rankingu 2024. Rzecz jasna oprócz samej marki, wzięliśmy pod uwagę też materiały użyte do skonstruowania produktów czy też parametry techniczne. A to oznacza przyjrzenie się średnicy zaciskania, wadze, długości urządzenia, a także elementów odpowiedzialnych za poprawioną funkcjonalność. 

PRASKA ZACISKARKA DO RUR PEX-AL-PEX 16-20-25 U

prasa do rur pex

Odpowiednia zaciskarka zapadkowa to kwestia kluczowa dla niejednego robotnika. Hydraulik powinien być w stanie skutecznie pracować i nie martwić się o brak narzędzi w wykonywaniu swoich obowiązków i dlatego model PM-1626U okaże się jednym z najlepszych rozwiązań dostępnych obecnie na rynku. Oferta dostosowana do systemów PEX znana jest przede wszystkim ze swojej trwałości i wykonania, ale nie tylko.

Przyjrzyjmy się najistotniejszym kwestiom. Specyfikacja techniczna wskazuje, że produkt radzi sobie bardzo dobrze z rurami o średnicy 16, 20 i 25 mm. Z uwagi na wymienne matryce, możemy dostosować sobie narzędzie do wykonywanych czynności. Co ciekawe, nawet rury wielowarstwowe nie będą przeszkodą dla urządzenia.

Oprócz tego, model Energotytan oferuje nam także otwieraną głowicę. Jest to patentowy napęd zapadkowy, który jeszcze bardziej uatrakcyjnia to urządzenie. Pamiętajmy też o tym, że produkt obsługuje system matryc U. Jeśli chodzi o kwestie wpływające na komfort, to producent dołącza do swojego urządzenia walizkę transportową. Sama waga zaciskarki to 1,9 kg, a jej długość wynosi 51 cm. Wskazuje to na lekkość urządzenia. 

 • Bardzo niska waga;

 • Trzy matryce U dostępne w zestawie;

 • Walizka transportowa w cenie;

 • Wysokiej jakości wykonanie.

 • Dosyć długi i bez możliwości regulacji rączki.

PRASKA PRASA ZACISKARKA DO RUR PEX MATRYCE 16-32mm

zaciskarka do rur pex akumulatorowa

Interesującą propozycją zastępczą dla zwycięzcy dzisiejszego rankingu będzie opcja przystosowana do rur PEX i AL. To rozwiązanie także wyposażono w obrotową głowicę. Co ciekawe, producent dostarcza nam nie trzy, a cztery szczęki w zestawie. To pozwala na pracę przy rurach o jeszcze bardziej zróżnicowanych średnicach. Ponadto, prasa świetnie się odnajduje w wielu rodzajach rur – nie tylko w przypadku opcji wielowarstwowych.

Zacznijmy jednak od początku, a mianowicie od technikaliów. Specyfikacja wskazuje, że produkt jest w stanie pracować przy rurach o średnicy wynoszącej od 16 do nawet i 32 mm. To z pewnością ogromna zaleta i lepszy wynik niż miało to miejsce w przypadku zwycięzcy rankingu. Co więcej, recenzowany produkt wykonany został z odpowiednio obrabianej stali, dzięki czemu wykonywanie ogromnej liczby połączeń nie sprawi urządzeniu problemów. Narzędzie jest kompatybilne z rurami wielowarstwowymi, ale też i miedzianymi. 

Jeśli chodzi o zawartość zestawu, to przede wszystkim należy pamiętać o wszechstronności tej opcji z uwagi na dodanie do kompletu aż czterech szczęk, które pozwalają pracować z rurami o średnicy 16, 20, 25, ale też i 32 mm.

 • Kompatybilność z nie tylko rurami wielowarstwowymi, ale też i miedzianymi;

 • Duża liczba szczęk w zestawie;

 • Dobre wykonanie;

 • Regulacja długości rączki.

 • Duża waga.

ZACISKARKA DO RUR PRASKA RĘCZNA PEX AL YATO

zaciskarka do rur opinie

Kolejna propozycja przygotowana w celu przedstawienia jak najciekawszych ofert to opcja niezbyt rozbudowana pod względem funkcjonalności czy możliwej kompatybilności. Natomiast marka YATO dostarcza nam nadzwyczaj jakościowe produkty i nie inaczej jest z obecnie recenzowaną zaciskarką do rur PEX i AL. Model YT-21750 dostarcza nam ciekawego urządzenia w stosunkowo niskiej cenie, czyniąc japoński produkt ciekawą alternatywą.

Producent dostarcza nam produktu o długości całkowitej wynoszącej 52,5 centymetra. Niestety, w porównaniu z poprzednią opcją, tutaj nie można regulować długości rączek. Oprócz tego, należy też nadmienić, że maksymalne rozwarcie szczęk na poziomie 27 mm nie jest jakimś wynikiem satysfakcjonującym. Otrzymujemy tutaj za to bardzo wygodną, odpowiednio wyprofilowaną rękojeść.

Atutem tego modelu jest na pewno kompatybilność z matrycami zarówno typu TH i U. Na wyposażeniu znajdują się trzy złączki TH o wielkości 16, 20 i 26 mm. Inną ciekawą rzeczą związaną z produktem marki Yato jest regulacja siły zacisku. Oprócz tego, warto wspomnieć o walizce, która znajduje sięw zestawie. To, w połączeniu z trwałością i bezawaryjnym użytkowaniem, daje nam nadzwyczaj dobrą ofertę alternatywną.

 • Regulacja siły zacisku;

 • Komfortowa rękojeść;

 • Bardzo dobre wykonanie;

 • Kompatybilność z matrycami typu TH i U.

 • Mały zakres rozwarcia szczęk.

Zaciskarka do rur Rothenberger ROMAX 4000

zaciskarka do rur ranking

Choć jest to propozycja zgoła inna od pozostałych i należy też do zgoła innej półki cenowej, to nie bez powodu w naszym zestawieniu uwzględniliśmy akumulatorową zaciskarkę do rur pex. To rozwiazanie znacząco ułatwiająco pracę, gwarantujące pewne dociskanie i pozwalające na utrzymanie stałego poziomu uciskania przez cały czas – nieważne jak długo i jak często pracujemy z zaciskarką. Co więcej, opcja ta nie wymaga przewodu zasilającego, a jej kompaktowość z pewnością wielu uzna za zaletę.

Propozycja przygotowana jest z pewnością dla bardziej profesjonalnego użytku. A to głównie dlatego, że zaciskarka jest w stanie pracować w bardzo dużym zakresie – nawet do 110 mm.Co ciekawe, głowica jest obrotowa do 270 stopni, co sprawia, że produkt oferuje bardzo dużą wszechstronność. 

Innym atutem tego rozwiązania będzie wysoki komfort użytkowania. Przede wszystkim zaciskarka jest bardzo poręczna i lekka, a także kompaktowa. Ponadto, zastosowano tutaj wiele ciekawych rozwiązań ułatwiających korzystanie ze sprzętu. Dobrym przykładem może być gumowana rękojeść czy też bezpieczny zamek. Zsatosowano tutaj też kontrolkę LED wskazującą poziom naładowania akumulatorów i okresów serwisowania czy też wyłącznik bezpieczeństwa. Niestety, cena jest horrendalnie wysoka, a dodatkowo produkt dostępny jest bez akumulatora, ładowarki, czy nawet szczęk zaciskowych.

 • Bardzo wysoki poziom komfortu;

 • Nadzwyczaj lekkie i łatwe w użytkowaniu urządzenie;

 • Zaciskarka zasilana elektrycznie, a więc nie potrzeba używać siły do uzyskiwania identycznych zacisków;

 • Wiele ułatwień i udogodnień czy też zabezpieczeń.

 • Horrendalnie wysoka cena;
 • Bardzo ubogi zestaw.
 •  

TECE zaciskarka kalibrator do rur alupex TECEflex

zaciskarka do rur miedzianych ranking

Urządzenie marki TECE to kolejna ciekawa opcja. Jest ona zdecydowanie tańsza od poprzednika akumulatorowego, aczkolwiek w porównaniu do innych ręcznych maszyn, należy uznać opcję za dosyć drogą. Produkt oferuje nam bardzo bogaty zestaw, bo oprócz oryginalnego urządzenia, otrzymujemy też urządzenie kalibrujące pracujące w zakresie 16-32 mm, a także pozostałe elementy wymagane do prawidłowego przeprowadzenia kalibracji.

Jeśli chodzi o samą zaciskarkę, to model ten świetnie sobie radzi w przypadku zaciskania rur w zakresie wynoszącym od 14 do nawet i 32 mm. Co więcej, walizka gwarantuje nam bardzo trwałe i pewne przenoszenia całego kompletu, a to świadczy o odpowiednim wykonaniu i poświęceniu wystarczająco dużo czasu na zaplanowanie idealnej opcji.

Opcja charakteryzuje się bardzo wysoką trwałością, a także długim okresem ochronnym. To potwierdza bardzo dobre wykonanie i daje nam świadomość, że sprzęt idealnie poradzi sobie z każdym zadaniem. Niestety, wyżej wspomniana cena może niejedną osobę zniechęcić.

 • Bardzo trwałe wykonanie;

 • Bogaty komplet wraz z zestawem kalibrującym;

 • Spory zakres pracy – 14-32 mm.

 • Dosyć wysoka cena.

 •  

ENERGOTYTAN PRASKA ZACISKARKA DO RUR PEX 1632 TH

zaciskarka do rur pex elektryczna

Kolejna propozycja uwzględniona w naszym zestawieniu to prasa Energotytan Polska. Model PM-1632 U charakteryzuje się bardzo dobrym wykonaniem. Jest on w stanie dostarczyć każdemu użytkownikowi wystarczająco dużej mocy co poradzenia sobie z każdym zadaniem, a zastosowanie teleskopowo rozsuwanych rączek gwarantuje możliwość uzyskania bardzo wysokiej siły zacisku matryc.

Sprzęt, w przeciwieństwie do konkurencyjnych zaciskarek, dostępny jest w bardzo ciekawym kolorze. Jednakże, oprócz samej barwy niebieskiej, warto zwrócić uwagę na specyfikację techniczną. Mianowicie urządzenie jest w stanie dostarczyć nam siły zacisku na poziomie 35 kN przede wszystkim z uwagi na zastosowanie rączek teleskopowych. Gwarantują one możliwość pracy na bardzo wysokim, efektywnym poziomie.

Co ciekawe, Energotytan jest kompatybilny z wieloma różnymi matrycami – nie tylko U, ale też V, M, czy nawet TH. Ponadto, producent dostarcza nam ogromną liczbę akcesoriów w postaci kalibratorów, sprężyn czy też nożyc do rur. Choć musimy za te dodatki zapłacić, to z pewnością świadomość o możliwości doboru wielu dodatków będzie jak najbardziej atrakcyjna.

 • Bardzo duża siła zacisku matryc;

 • Kompatybilność z systemami U, V, M, a także TH;

 • Walizka transportowa w zestawie;

 • Możliwość doposażenia się w kalibratory, sprężyny czy nożyce do rur.

 • Wysoka cena;

 • Ewentualne dodatki należy dokupić oddzielnie.

 •  
 •  

Artykuły

Dalej nie wiesz która zaciskarka do rur stalowych lub miedzi będzie najlepsza? W takim razie sprawdź poniższe wskazówki!

Decydując się na urządzenia usprawniające i ułatwiające zaciskanie rur powinniśmy zawsze wybierać sprzęt najlepszy. Niestety, definicja najlepszej zaciskarki do miedzi czy stali różnić się będzie w zależności od tego jakie oczekiwania dany użytkownik może mieć. A to oznacza, że dla jednego produkt musi być mały, kompaktowy, lekki, a dla innego wystarczająco trwały, aby przez wiele lat użytkowania nie utracił żadnych swoich właściwości.

Z tego powodu trudno wskazać która zaciskarka do rur stalowych czy tych z miedzi będzie najwłaściwsza. Możemy natomiast ułatwić sobie zadanie i znaleźć produkt gwarantujący nam jak najlepsze parametry i świetne wykonanie, dzięki czemu dla naszego użytkowania wybrane narzędzie będzie najwłaściwsze. Co więc powinno przykuć naszą uwagę oprócz, co oczywiste, wykonanie i renomy firmy?

Dobrym przykładem może być zweryfikowanie parametrów użytkowych w celu określenia czy dany produkt poradzi sobie z zadaniami, jakie przed nim postawimy. Dalej, musimy w naszych poszukiwaniach uwzględnić kwestię funkcjonalności. Nie mniej istotną rolę odegra komfort, a więc przemyślane elementy konstrukcyjne czy też dodatkowe opcje. Rzecz jasna sam fakt czy wybierzemy zaciskarkę do rur pex elektryczną czy też mechaniczną też odegra dramatycznie istotną rolę. Informacje zawarte w poniższym artykule mogą okazać się dodatkowym wsparciem w poszukiwaniach: 

https://www.industria24.pl/blog/jaka-zaciskarka-do-rur-miedzianych-bedzie-najlepsza/

Zaciskarka rems czy może pex? Wszystko, co musisz wiedzieć o marce

Bardzo często zastanawiamy się jaki wpływ na wykonanie urządzenia czy też na jego łatwość obsługi ma marka. Otóż z pewnością wiemy, że na cenę ma spore. Jednakże, bardzo łatwo możemy ocenić czy produkt wybrany przez nas charakteryzować się będzie jakością gdy tylko weźmiemy go w dłoń i porównamy do konkurencji, która dopiero stawia pierwsze kroki w konstrukcji sprzętu danej kategorii. 

Lata doświadczenia, zatrudnieni eksperci odpowiedzialni za wprowadzanie kolejnych usprawnień, a także ogromna liczba błędów z przeszłości, która teraz owocuje pozbawionymi niedoróbek narzędziami. To wszystko zalety firm od lat znajdujących się w topce producentów zaciskarek do rur.

Rzecz jasna to wszystko sprawia, że ich produkty są bardzo popularne, a także ich produkcja jest często droższa. To wszystko też pozwala firmom na większą marżę, przez co my, konsumenci, musimy pogodzić się z o wiele większą ceną. Dlatego należy zastanowić się czy jesteśmy w stanie dopłacić do jakości czy też zadowolimy się opcją nieznaną, która pod względem parametrów i właściwości nie odstaje od popularniejszych marek.

ENERGOTYTAN PRASKA ZACISKARKA DO RUR PEX 1632 TH
zaciskarka do rur pex elektryczna

zaciskarka do rur stalowych ranking

Artykuł powiązany: elektryczna przecinarka ręczna do płytek ceramicznych

Zaciskarka do rur Rothenberger ROMAX 4000
zaciskarka do rur ranking

Lepiej sprawdzi się w naszych zadaniach zaciskarka do rur pex elektryczna czy standardowa?

Następnie, bardzo ważne będzie podjęcie decyzji odnośnie rodzaju wybranej zaciskarki. Czy będzie to opcja ręczna? Czy może wolimy wybrać nowocześniejszą i znacznie droższą opcję zelektryfikowaną? Co ciekawe, możemy nawet pokusić się o zaciskarki do rur akumulatorowe pex lub innej marki. Jednakże, wtedy musimy pamiętać o tym, że produkt będzie znacząco droższy od standardowej prasy do rur pex, rems czy też innego twórcy.

Każda z opcji ma swoją zaletę, ale też i wadę. Propozycja ręczna będzie zdecydowanie ciekawsza dla osób, które rzadko kiedy będą musiały zaciskać rury stalowe czy też te miedziane. Wtedy dopłacanie kilkuset złotych do zelektryfikowanej wersji wydaje się nierozsądne. Pamiętajmy natomiast o tym, że elektryczne zaciskarki oferują nam o wiele większy komfort pracy i możliwość dostosowania siły zacisku w sposób elektroniczny. To natomiast pozwala na utrzymanie jednakowej mocy zaciskania w wielu miejscach.

Nie mniej istotną rolę odegrają też parametry techniczne

Skoro już wiemy wszystko o marce i wykonaniu, a także o zaletach i wadach opcji ręcznych i elektrycznych, czas przyjrzeć się szczegółowej specyfikacji. Bo to przecież ta kwestia pozwala nam oszacować czy produkt jest w stanie poradzić sobie z każdym zadaniem, jakie przed nim postawimy. Dlatego powinniśmy zwrócić uwagę na takie parametry techniczne jak, na przykład, maksymalne rozwarcie szczęk czy też zakres zaciskania. 

Zakres zaciskania to wartości podawane w milimetrach i wskazują nam czy sprzęt może poradzić sobie z rurami o większej średnicy czy też nie. Sprecyzowane liczby oznaczają z góry określone rozmiary, w jakich możemy prowadzić prace. Oprócz tego, kluczowe będzie zweryfikowanie zawartości zestawu, a mianowicie czy w komplecie uwzględniono matryce o różnych rozmiarach czy też nie. 

Ponadto, niezwykle istotną kwestią będzie uwzględnienie w poszukiwaniach dokładności i powtarzalności procesów zaciskania, a także długości całkowitej urządzenia. Co w połączeniu z wagą pomoże nam określić ostateczną łatwość w posługiwaniu się urządzeniem. Aczkolwiek o komforcie opowiemy więcej poniżej.

PRASKA PRASA ZACISKARKA DO RUR PEX MATRYCE 16-32mm
zaciskarka do rur pex akumulatorowa
TECE zaciskarka kalibrator do rur alupex TECEflex
zaciskarka do rur miedzianych ranking

Dodatkowe udogodnienia i funkcjonalności

Następnym istotnym kryterium nadzwyczaj istotnym podczas poszukiwania rozwiązania idealnego to zweryfikowanie funkcji dodatkowych, w jakie dana zaciskarka została wyposażona. Może to być specjalny system ułatwiający regulację zacisku, wyższa uniwersalność szczęk dostępnych w zestawie, czy też coś, co wielu użytkowników nieraz doceni – mianowicie obrotowa głowica.

Wszystkie opcje dodatkowe, które nie są na standardowym wyposażeniu zaciskarki, będą ułatwieniami wartymi rozważenia podczas poszukiwania opcji idealnej. A to oznacza, że warto przyjrzeć się co oferuje konkurencja, porównać każdy produkt i wtedy wybrać tę opcję, której funkcjonalności będą dla nas najistotniejsze.

Spośród listy warto z pewnością wyróżnić wyżej wspomnianą obrotową głowicę, ale nie tylko. Bardzo istotną rolę odegra też urządzenie kalibrujące, jakie możemy znaleźć w zestawie, czy też przyciski startowe. Rzecz jasna ta kwestia dostępna będzie w opcjach akumulatorowych czy ogólnie elektrycznych. Dodatkowo pamiętajmy o wyłącznikach bezpieczeństwa chroniących urządzenie przed uszkodzeniem czy też o specjalnych systemach monitorujących siłę nacisku – tak, aby zawsze była ona stała – nawet po 20 000 cyklach.

Komfort obsługi sprzętu też ważny

Choć niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, to wybranie urządzenia dostarczającego nam bardzo wysoki komfort użytkowania sprzętu będzie równie istotną rzeczą, co jego funkcjonalność. Przecież zaciskanie rur do łatwych zadań nie należy. Tak więc nie powinniśmy z góry zakładać, że waga produktu czy też jego wymiary będą odgrywały niewielkie znaczenie.

Produkt lekki będzie mniej nam ciążył przy dłuższych projektach, a dodatkowo kompaktowość sprawi, że interesujący nas sprzęt będzie o wiele wydajniejszy. Natomiast musimy pamiętać też o tym, że na komfort obsługiwania sprzętu wpłynie ergonomia uchwytu, a także zastosowanie dobrej jakości tworzywa gumowego do okrycia chwytu w celu zwiększenia stabilności pracy.

ZACISKARKA DO RUR PRASKA RĘCZNA PEX AL YATO
zaciskarka do rur opinie

Ranking zaciskarek do rur 2024

Zdecydowanie trudno wskazać produkt o najlepszych właściwościach. Dla jednego będzie to opcja akumulatorowa gwarantująca nadzwyczaj prostą i bezwysiłkową pracę. Dla innego to propozycja lekka. Jeszcze inny uzna, że zaciskarka rems czy też innej popularnej i rekomendowanej firmy będzie rozwiązanie iście perfekcyjnym. Jedno jest pewne – jeśli nie weźmiemy pod uwagę naszych własnych oczekiwań i preferencji, to z pewnością nie wybierzemy opcji gwarantującej nam najlepszy stosunek oferowanych właściwości do ceny.

Rzecz jasna nie każdy musi od razu poświęcać swój wolny czas na mozolne i czasami też bezowocne poszukiwania produktu idealnego. Jeśli wolimy wybrać propozycję rekomendowaną przez wielu użytkowników, to prasa do rur pex będzie z pewnością dobrym rozwiązaniem. Szczególnie numer jeden, a więc model PRASKA ZACISKARKA DO RUR PEX-AL-PEX 16-20-25 U cechuje się bardzo dobrymi parametrami technicznymi przy zachowaniu niezwykle niskiej wagi. A to przecież jest nadzwyczaj ważne i kluczowe przy wybieraniu opcji idealnej.

Zapoznaj się z naszym rankingiem rur do ogrzewania podłogowego: https://majsterkujsam.pl/rury-do-ogrzewania-podlogowego-opinie-ranking/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaka zaciskarka do rur jest najlepsza
Average rating:  
 5 reviews
 by geko44

Wybieram pomiędzy tani i droższym energotytanem. Miałem juz kiedys ich narzędzia i nie mogę narzekać.

 by IRI

Yato mogę polecic, bo osoatnio kupiłem. Solidny, fajny sprzęt.

 by lujii

Mi się pdooba zestaw Tece, bo oprócz zacisakrki mam więcej sprzętów.

 by bruno s

Energotytan to podstawa, ale bardzo przydatna w robocie,. Często korzystam.

 by hydromen

Fajna stronka, Jestem dopiero początkowym hydraulikiem, chce zalozyc firmię i sporo dobrych sprzetów tu znalezłem.