Jaką poziomicę laserową wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

byPoziomica laserowa ranking na rok 2024 – sprawdź która opcja sprawdzi się najlepiej!

Z pewnością wiesz, że majsterkowanie w domu potrafi czasami doprowadzić do białej gorączki. Godziny pracy zmarnowane tylko po to, abyś na koniec przekonał się, że jednak obraz wisi na ścianie krzywo albo deski boazerii się rozchodzą. A gdyby tak istniał prosty sposób na dokładne zmierzenie pionów i ustalenie położenia poszczególnych elementów względem siebie. Klasyczna poziomica jest niepraktyczna, zbyt krótka i ciężka. Ale co stoi na przeszkodzie, abyś wykorzystał poziomicę laserową samopoziomującą? To prosty sposób, który sprawi, że wszystkie prace będą przebiegały gładko!

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Bosch 300 HV

9.9

Drogi


STANLEY CUBIX

9.8

Tani


 

Neo Tools 360

9.7

Średnia


LEVELPRO3

9.6

Tani


LEVEL PRO

9.5

Tani

Parkside

9.4

Tani

YATO YT-30400

9.2

Średnia


Poziomica laserowa 360 – ranking 2024

Poszczególne modele poziomi różnią się między sobą zastosowanymi technologiami, ciężarem i wytrzymałością. Jak znaleźć dla siebie tą najlepszą, z której będziesz korzystał przez lata? Poniżej znajdziesz nasze propozycje laserowych poziomic wybranych przez innych użytkowników, którzy tak jak Ty zajmują się na co dzień majsterkowaniem.


Niwelator laserowy rotacyjny Bosch

poziomica laserowa opinie

Model marki Bosch to profesjonalny sprzęt chętnie wybierany przez firmy budowlane, wykończeniowe i inne zakłady, w których liczy się precyzja działania. Samopoziomujący laser idealnie wyznaczy płaszczyzny w pionie lub poziomie tak, jak tego potrzebujesz. Dokładność niwelacji to aż 0,1 centymetra. Na jednym ładowaniu akumulatora urządzenie może funkcjonować nawet 50 godzin. Wyposażony w pilot zdalnego sterowania pozwala na łatwe, szybkie i dokładne dokonanie pomiarów.

Dodatkowo sprzęt jest wyposażony w funkcję autoniwelacji, a dzięki odbiornikowi, który znajdziesz w zestawie, zwiększysz jego zasięg nawet do 125 metrów. Kąt wyświetlania wiązki laserowej to aż 360° więc łatwo możesz rzutować linie nawet z podłogi na sufit. Obsługa niwelatora Bosch jest intuicyjna i nie wymaga przeszkolenia. Poradzi sobie z tym każda osoba!

Wbudowane oprogramowanie poziomicy laserowej obejmuje m.in. przypomnienie o konieczności korekty niwelacji oraz system kontroli wstrząsów (AntiDrift System), który samoczynnie koryguje wiązkę lasera w przypadku wykrycia mikroruchów głowicy.

Wszystkie elementy zestawu otrzymujesz w wygodny futerale, który chroni je przed uszkodzeniami. co powoduje że jest to także jeden z najlepszych niwelatorów laserowych dostępnych na rynku.

 • funkcja autoniwelacji,

 • aż 360° kąta wiązki laserowej,

 • system antywstrząsowy,

 • długi czas pracy.

 • wysoka cena.Poziomica laserowa Stanley model Cubix

poziomica laserowa

Marka Stanley jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie, jeżeli chodzi o sprzęt do majsterkowania dla amatorów. Od lat dostarcza sprawdzone rozwiązania, które pomogły już milionom odbiorców. Poziomica laserowa krzyżowa to produkt specjalnie zaprojektowany, aby spełnić każde wymagania. Jest banalnie prosta w obsłudze, a korzystanie z niej nie wymaga przeszkolenia.

Poziomicę Cubix możesz wykorzystać podczas malowania ścian, wieszania obrazów, montażu półek i wkrętów. Dzięki linii pionowej i poziomej masz gwarancję, że przeniesiesz poziom z podłogi na sufit bez ryzyka przesunięcia. Urządzenie jest wyposażone w przycisk blokady z trybem manualnym.

Sprzęt wyróżnia się długą żywotnością (jest zasilany przez dwie baterie AA). Z włączonymi wszystkimi laserami, ogniwa wystarczają na 20 godzin ciągłej pracy.

Wbudowane oprogramowanie zapewnia wysoką dokładność oraz automatyczną kompensację wiązki lasera. W zestawie otrzymujesz pokrowiec z wygodny uchwytem, w którym przeniesiesz poziomicę.

 • dwie linie lasera – pionowa i pozioma,

 • 20 godzin ciągłej pracy na bateriach,

 • prosta w obsłudze,

 • idealna do prac domowych (zasięg 12 metrów).

 • delikatny stojak, łatwo uszkodzić mocowania.Poziomica laserowa 360° Neo Tools

poziomica laserowa 360 ranking

Profesjonalne urządzenie marki Neo Tools jest przeznaczone do wyznaczania idealnie równych pionowych oraz poziomych linii. Jest wyposażone w jeden laser poziomy oraz dwa lasery pionowe, dzięki czemu możliwe jest wytyczenie linii w nawet trzech płaszczyznach. Producent przewidziała możliwość zablokowania lasera tak, aby doświetlić linię pod dowolnym kątem (niekoniecznie prostym).

Urządzenie jest wyposażone w funkcję samopoziomowania w zakresie do 4 stopni. Dzięki wbudowanym czujnikom poziomica emituje sygnały świetlne i dźwiękowe po wykryciu błędnego ustawienia lasera.

W tym modelu zastosowano zielony kolor lasera, który często jest lepiej widoczny w praktyce niż laser czerwony. Poziomica jest wodoodporna, ma klasę wodoszczelności IP54, więc bez przeszkód możesz używać jej nawet podczas złej pogody. Zasięg lasera to 20 metrów. Wbudowany litowo-jonowy akumulator pozwala na 5 godzin ciągłej pracy.

W zestawie oprócz poziomicy otrzymasz praktyczne i wytrzymałe etui, kabel do ładowania USB, magnetyczny uchwyt oraz instrukcję obsługi.

 • wytycza linie w trzech płaszczyznach,

 • wodoodporny,

 • proste ładowania (przez kabel USB),

 • zasięg do 20 metrów.

 • krótki czas pracy na jednym cyklu ładowania.

Poziomica laserowa LEVELPRO3

poziomica laserowa ranking

Model LEVELPRO to kompaktowa poziomica laserowa, którą zmieścisz nawet w kieszeni. To idealne narzędzie każdego montera, majsterkowicza i pracownika budowlanego. Poziomica laserowa PRO oprócz dobrego dalmierza laserowego posiada kilka przydatnych funkcji.

Przede wszystkim ma trzy tryby wyznaczania linii – pionu, poziomu i kąta prostego. Skupiona wiązka lasera świetnie sprawdzi się przy układaniu płytek, wieszaniu obrazów i mocowaniu wkrętów. Oprócz lasera w urządzeniu znajduje się miarka centymetrowa oraz tzw. metrówka, czyli wysuwana miara o długości 250 cm. Miarę można zablokować za pomocą jednego, łatwo dostępnego przycisku nawet wtedy, kiedy drugą rękę masz zajętą.

Poziomica jest zasilana trzema bateriami AG13 (zapasowy komplet znajdziesz w zestawie). Została wykonana z wytrzymałych materiałów, odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Nic się jej nie stanie nawet wtedy, gdy przez przypadek upuścisz ją na ziemię. Zasięg i intensywność lasera zwiększa się w miarę, jak w pomieszczeniu robi się ciemniej. Maksymalny zasięg pracy to 10 metrów.

 • połączenie laserowej poziomicy, linijki i metrówki,
 • wysoka jakość wykonania,
 • emituje aż trzy promienie lasera jednocześnie,
 • łatwo dostępne baterie.
 • pionowy laser jest mało precyzyjny.


Poziomica laserowa z dalmierzem i statywem LEVEL PRO

poziomica laserowa samopoziomująca

Poziomica laserowa krzyżowa ze statywem marki LEVEL jest idealna do drobnych prac remontowych, ale doskonale nada się także jako narzędzie do profesjonalnych firm monterskich i wykończeniowych. Możesz korzystać z niej zarówno manualnie, jak i połączyć z ruchomym statywem, który znajdziesz w zestawie.

Urządzenie jest wyposażony w laser krzyżowy, który emituje aż trzy promienie – dwa poziome i jeden pionowy. Dzięki temu łatwo przeniesiesz ustaloną linię z podłogi na sufit. Model marki LEVEL wyróżnia się bardzo wysoką dokładnością (aż 0,015 mm na metr).

W zestawie z poziomicą otrzymujesz wbudowaną miarkę o długości 5,5 metra (tzw. metrówka). Poziomica jet zasilana trzema bateriami AG13, które zapewniają długie działanie lasera krzyżowego.

 • emituje trzy promienie lasera,

 • można jej używać zarówno ręcznie, jak i z użyciem statywu,

 • miarka o długości 5,5 metra w komplecie,

 • idealna do prac amatorskich i profesjonalnych.

 • laser punktowy nie zawsze działa.

Poziomica laserowa Parkside

poziomica laserowa krzyżowa

Precyzyjna poziomica Parkside może być używana razem ze stabilnym stojakiem. Opcja samoniwelacji w zakresie 0,5 milimetra pozwala skompensować ewentualne wahania terenu. Dzięki temu sprzęt rysuje idealnie proste linie za pomocą laserowych promieni.

Stabilny statyw ma trzy nogi oraz wygodne zaciski, które zamkniesz i otworzysz jedną ręką.

Obudowa została wykonana z wytrzymałego tworzywa sztucznego oraz poliamidu, a statyw z lekkiego aluminium.

Tani laser krzyżowy sprawdzi się zarówno podczas domowych prac, jak i profesjonalnych robót wykończeniowych lub budowlanych.

 • solidne wykonanie,

 • wytrzymały i lekki statyw,

 • duża dokładność niwelacji,

 • wygodna obsługa poziomicy.

 • wysoka cena

Poziomica laserowa Yato

laserowa poziomica

Poziomica Yato doskonale nada się do drobnych prac remontowych. Wykonano ją z aluminium, więc jest lekka (pomimo długości 61 cm). Łatwo obsłużysz ją jedną ręką. Ma wbudowane 2 libelki oraz laser, który przenosi pomiar na 10 metrów. Możesz korzystać z jednego lub drugiego systemu pomiaru.

Sprzęt posiada wbudowaną sygnalizację dźwiękową po wykryciu osiągnięcia założonych parametrów. Wyniki wyświetlają się na ekranie LCD, możesz je także zapamiętać i przywołać w dowolnym momencie po naciśnięciu jednego przycisku. Poziomica Yato posiada 3 funkcje – może wyświetlać punkt, linię pionową lub poziomą (oraz obie na raz).

 • pomiar manualny i laserowy,
 • aż 3 funkcje podświetlenia laserowe,
 • lekka i wytrzymała konstrukcja,
 • atrakcyjna cena.
 • brak statywu.

Artykuły

Poziomica laserowa – opinie użytkowników

Wybór laserowej poziomicy nie jest bardzo trudny, ale powinieneś się najpierw zastanowić, do czego i jak często będziesz jej używał. Jeżeli potrzebujesz poziomicy regularnie, lepszym wyborem będzie sprzęt na statywie, który możesz ustawić w wygodnym miejscu (np. model Parkside lub Neo Tools). Z kolei sprzęt marki Yato będzie dobry do sporadycznego wykorzystania, ale nie zajmuje dużo miejsca.

Co warto wziąć pod uwagę, kiedy szukasz poziomicy laserowej?

Wybór poziomicy laserowej nie jest trudny, ale warto wziąć pod uwagę kilka podstawowych kwestii. Co jest szczególnie istotne?

Ilość laserów

Na rynku znajdziesz zarówno poziomice z jednym laserem poziomym, jak i poziomice krzyżowe, które zostały wyposażone również w laser pionowy. Te pierwsze zazwyczaj są tańsze, ale zazwyczaj okazuje się mało praktyczne. Dlatego doświadczeni specjaliści od remontów polecają poziomice krzyżowe. Wyświetlają one dwie, przecinające się pod kątem prostym linie, które pozwalają dokładniej ustalić pożądane wymiary. Poziomi krzyżowe to np. modele Bosch, Stanley i Neo Tools.

poziomica laserowa pro

Zasięg

Im większy zasięg poziomicy, tym na większej przestrzeni możesz dokonywać pomiarów. O ile w małych pomieszczeniach nie jest to aż tak istotne (np. przy wieszaniu półki), staje się kluczowe przy pracach na dużą skalę. Układając kafelki w holu lub obiekcie handlowym, musisz zachować precyzję podczas wszystkich etapów prac. Inaczej w pewnym momencie zauważysz, że wszystkie płytki są położone krzywo, ale jest już za późno na ich korektę. Dla przykładu model Yato oferuje zasięg do 10 metrów, ale poziomica Bosch dzięki odbiornikom przechwytującym laser zmierzy linię nawet na długości 125 metrów.

Czas działania

To, jak długo będziesz mógł używać laserowej poziomicy, w dużej mierze zależy od rodzaju zastosowanego zasilania. W droższych modelach producenci zazwyczaj przewidują dedykowane akumulatory (takie rozwiązanie znajdziesz m.in. w modelu Bosch i Neo Tools), które ładują się szybko i starczają na wiele godzin pracy. Z kolei poziomica Stanley jest zasilana popularnymi „paluszkami”. Kupisz je wszędzie, choć nie są zbyt wydajne. Modele LEVEL Pro i Yato są zasilane bateriami AG13, które wyróżniają się nieco dłuższą żywotnością.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jak wybrać poziomicę laserową? Zajrzyj na stronę: https://www.morele.net/wiadomosc/poziomica-laserowa-i-laser-krzyzowy-jak-wybrac-jaka-najlepsza/18646/.

Poniżej prezentujemy najważniejsze cechy wybranych produktów zebrane w tabeli:

 BoschStanleyNeo ToolsLEVELPRO3LEVELPROParksideYato
ZasięgDo 150 m z odbiornikiem12 m20 m10 m10 m8-10 m10 m
Typ lasera635 nm635 nm520 nm630-650 nm630-680 nm
Zasilanieakumulator2X baterie AAakumulator3X baterie AG133X baterie AG13Baterie alkaliczne2X AAA

Jak wybrać poziomicę laserową – podsumowanie rankingu 2024

Jeżeli szukasz profesjonalnego sprzętu, który ma starczyć Ci na wiele lat intensywnej eksploatacji postaw na modele Bosch, Stanley lub Neotools. Są proste w użyciu, wydajne i wytrzymałe.

Model Parkside to idealny wybór dla domowych majsterkowiczów. Jest lekki i oferuje precyzyjną autoniwelację.

Z kolei sprzęt LEVELPRO i YATO będą dobre do okazjonalnego wykorzystywania. Nie są drogie i oferują jedynie podstawowy pakiet funkcji. Nadal to jednak dużo lepsze rozwiązanie nić poziomica manualna z klasycznymi libelkami.

Dzięki poziomicy laserowej odkryjesz urok majsterkowania na nowo! Kup także dobry niwelator optyczny.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką poziomicę laserową wybrać
Average rating:  
 0 reviews