Wkrętarka akumulatorowa – najlepszy wybór w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Wkrętarka akumulatorowa ranking na rok 2024 – sprawdź jaka opcja okaże się najlepsza!

Coraz częściej mamy do czynienia z bardzo zaawansowanymi urządzeniami, które to usprawniają wykonywanie podstawowych zadań hydraulicznych, elektrycznych, czy po prostu w przypadku zwykłego majsterkowania. Elektronarzędzia oferowane na rynku są niezwykle zróżnicowane i oprócz klasycznych produktów kablowych, producenci stawiają na wygodę i wprowadzają do swojego katalogu sprzęty bezprzewodowe. W ten właśnie sposób mamy do czynienia z wkrętarkami akumulatorowymi Makity czy też Boscha lub innego renomowanego i polecanego autora.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

POWERTOOLS 21V Plus+

9.9

Tania

Gude 50nm

9.8

Średnia

BOXER

9.7

Tania

POWERMAT

9.6

Średnia


 

DeWalt

9.5

Droga


 

MAKITA DHP485RFJ

9.2

Bardzo droga


 

Metabo PowerMax Basic

9.1

Średnia


 

Oczywiście wybór dobrej wkrętarki akumulatorowej jest nieco bardziej zaawansowany, niż nam się to wydaje na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że sprzęty te charakteryzują się ogromną liczbą parametrów i niemal każdy z nich ma zasadniczy wpływ na sposób działania, na efektywność, a także cel użycia czy po prostu komfort użytkującego. Aby więc mieć pewność, że wybraliśmy najlepszą wkrętarkę akumulatorową, powstał dzisiejszy artykuł jako poradnik zakupowy i zestawienie przykładowe w jednym.

W pierwszej części omówiliśmy urządzenia, które dzięki odpowiedniej charakterystyce idealnie nadają się dla prawie każdego. W rankingu wkrętarek akumulatorowych skupiliśmy się na wysokiej mocy urządzeń, świetnej wydajności pracy, komforcie użytkownika, czasie pracy na baterii, a także czasie ładowania, a nawet na wyposażeniu dodatkowym czy też na opiniach i ostatecznej cenie, bo niektórzy po prostu chcą kupić tanie wkrętarki akumulatorowe. 

Wkrętarka akumulatorowa 21V 1500RPM 45Nm 2xAKU

wkrętarki akumulatorowe

Wkrętarka akumulatorowa z serii Powertools 21V Plus+ to urządzenie, które z pewnością się przyda w każdym domu czy warsztacie. Sprzęt ten sprawdzi się, między innymi podczas wiercenia w drewnie czy metalu, montażu mebli, montażu płyt karton-gips czy też wielu innych pracach. Z pewnością dzięki tej wkrętarce akumulatorowej zadania te będzie można wykonać w znacznie szybszym tempie.

Opcja została wyposażona w 2 mocne akumulatory litowo-jonowe (Li-Ion) 21V. Są to obecnie jedne z lepszych akumulatorów dostępnych na rynku. Nie rozładowują się tak szybko jak innego rodzaju sprzęt tego typu a przede wszystkim można je ładować w każdym momencie, bez względu na to, jak długo nie użytkowało się wkrętarki akumulatorowej. Czas ładowania akumulatorów wynosi około jednej godziny.

Urządzenie ma specjalny, ergonomiczny kształt wraz z wygodną rączką, które znacząco podnoszą komfort pracy. Została zastosowana ponadto obudowa z miękkiej gumy. Ma ona głównie jeden cel – zapobiega wyślizgiwaniu się sprzętu z ręki, zatem umożliwia pracę przez nawet bardzo długi czas.

 • S akumulatory Li-Ion;

 • Czas ładowania akumulatorów to ok. 1h;

 • 18-stopniowe sprzęgło;

 • Szybkomocujący uchwyt narzędziowy.

 • Stosunkowo wysoka cena.

Wkrętarka akumulatorowa z serii Powertools 21V Plus+ posiada także 18-stopniowe sprzęgło oraz możliwość stosowania obrotów w lewo, jak również i w prawo. Dodatkowo ma wbudowany szybko mocujący uchwyt narzędziowy. Całość zestawu znajduje się w praktycznej walizce, która ułatwia przechowywanie sprzętu.

WKRĘTARKA UDAROWA 50Nm 20V AKUMULATOROWA +AKU 2Ah

wkrętarka akumulatorowa

Wkrętarka akumulatorowa niemieckiej marki GÜDE to sprzęt, który z pewnością powinien znaleźć się w domu każdego majsterkowicza. Ma ona wbudowane wiele funkcjonalności, w tym: jako wiertarka udarowa, wiertarka , jak i również wkręcanie. Jest to zatem urządzenie, które okaże się przydatne czy to podczas montażu mebli, czy też w trakcie zakładania gniazdka elektrycznego.

Wkrętarka pochodząca od niemieckiego producenta jest wyposażona w akumulator litowo-jonowy o dużym napięciu, bowiem wynosi on aż 20V. Pojemność baterii to 2.0 Ah, posiada ona także dużą wydajność, gdyż aż do 40 Wh. Do zestawu dołączona jest ładowarka 65W, która zapewnia naprawdę szybkie ładowanie urządzenia.

Urządzenie zostało ponadto wyposażone w dwa biegi dla optymalnego wykorzystania wydajności, dzięki czemu opisywana wkrętarka akumulatora jeszcze lepiej sprawdza się w swojej roli. Posiada ona zatem bieg L/R z hamulcem silnikowym. Dodatkowo ma ona także wbudowany szybkozaciskowy uchwyt wiertarski, który posiada automatyczną blokadę. Wszystko dla komfortu i bezpieczeństwa użytkowania elektronarzędzia.

 • Akumulator Li-Ion 20V;

 • Szybkoładująca ładowarka;

 • Wiele opcji regulacyjnych;

 • Prosta obsługa;

 • Dioda LED.

 • Przeciętna pojemność akumulatorów.

Dzięki zamontowanemu zintegrowanemu oświetleniu roboczemu LED, a mówiąc prościej – diodzie LED – można pracować z tą wkrętarką akumulatorową nawet w trudno dostępnych i zacienionych miejscach, jak na przykład pawlacz czy strych. Ponadto wkrętarka ma 20 + 1 poziomów momentu obrotowego. Posiada także magnetyczny uchwyt na bity, który znajduje się po obydwu stronach urządzenia.

WKRĘTARKA UDAROWA 50Nm 20V AKUMULATOROWA +AKU 2Ah

dobra wkrętarka akumulatorowa

Wkrętarka akumulatorowa marki BOXER to sprzęt, który z pewnością przyda się w każdym domu. Spełnia on wiele funkcji, przyda się między innymi podczas takich prac, jak: wiercenie w drewnie, metalu czy też betonie; montaż mebli; montaż płyt karton-gips oraz wielu innych. Dzięki tego typu urządzeniu wszystkie wymienione prace będą nie tylko łatwiejsze, ale również szybsze.

Wkrętarka została wyposażona w dwa akumulatory litowo-jonowe (Li-Ion) 24V o pojemności 2,2 Ah. Wszystko dla zwiększenia wydajności urządzenia. Dodatkowo posiada także lampkę LED, która służy do podświetlania zacienionego i trudnodostępnego obszaru pracy, co znacząco ułatwia wiercenie.

Urządzenie ma ergonomiczny kształt oraz wygodną rękojeść, dzięki czemu idealnie poradzi sobie w każdych warunkach. Jest to sprzęt komfortowy i wygodny w użytkowaniu. Z kolei guma na rękojeści dodatkowo zapobiega ślizganiu się narzędzia w ręku. Zwiększa to bezpieczeństwo, ale i również komfort użytkownika.

 • Mocny akumulator Li-Ion 24V;

 • Wyposażona w udar;

 • Szybkomocujący uchwyt;

 • Lampa LED.

 • Dosyć długi czas ładowania.

Wkrętarka akumulatorowa marki BOXER została ponadto wyposażona w udar. To zdecydowanie zwiększa zakres przydatności, a przede wszystkim możliwości tego urządzenia. Ponadto posiada ona 18-stopniowe sprzęgło oraz dwa biegi. Istnieje możliwość obrotów w prawo, jak i również w lewo. Wkrętarka ma wbudowany także szybko mocujący uchwyt narzędziowy.

Wkrętarka AKUMULATOROWA Wiertarka LI-I 2×1.5Ah 12V

wkrętarka akumulatorowa ranking

Wkrętarka akumulatorowa marki Powermat, w przeciwieństwie do konkurencji, oferuje dosyć małe akumulatorki. Jednakże, w zestawie są dostępne dwa, a niska waga i stosunkowa kompaktowość sprawia, że to opcja która powinna znaleźć się w każdym domu. Ma bowiem też bardzo szerokie zastosowanie, między innymi przy: wierceniu w metalach żelaznych oraz nieżelaznych, mocowaniu okuć drzwiowych czy też elementów dekoracyjnych, montażu szafek kuchennych lub łazienkowych, skręcaniu mebli, wierceniu otworów pilotujących lub też osadzaniu ram okiennych drewnianych czy z PVC.

Wkrętarka ta przyda się także podczas prac serwisowych, instalacyjnych czy podczas montażu klimatyzacji. Powermat oferuje nam wkrętarkę, która posiada 2-biegowy tryb pracy. Biegi można łatwo i szybko przełączać za pomocą przełącznika, który znajduje się na górze urządzenia. Dzięki temu użytkownik będzie mógł szybko zmienić zakres obrotów na wolniejszy lub szybszy w zależności od potrzeby (0-400rpm / 0-1300rpm).

 • Akumulatory Li-Ion;

 • Dioda LED;

 • Powłoka Anti-Slip.

 • Stosunkowo mała pojemność akumulatora – 1,5 Ah.

Urządzenie to zostało wyposażone w sprzęgło, które posiada aż 18 pozycji regulacji momentu obrotowego. To pozwala z łatwością i dużą efektywnością wkręcać różnych rozmiarów wkręty w przeróżne materiały, czy to metal, czy też drewno.

Uchwyt wkrętarki jest pokryty materiałem ANTI-SLIP, dzięki temu elektronarzędzie nie wyślizguje się z dłoni, co z kolei przekłada się na komfort i bezpieczeństwo użytkownika, a także efektywność pracy. Elektronarzędzie zostało wyposażone w dwa akumulatory litowo-jonowe, których nie trzeba rozładowywać.

W każdej chwili akumulatory można doładować, co w przypadku innych akumulatorów jest niemożliwe, gdyż zmniejsza to ich żywotność. Akumulator typu Li-Ion jest w stanie utrzymać ponad 80 procent ładunku przez aż 3 miesiące, podczas gdy sprzęt jest nieużytkowany. Wkrętarka ma także wbudowaną diodę LED, dzięki której można pracować nawet w zacienionych miejscach.

DeWalt wkrętarka szlifierka akumulatorowa 18V UDAR

wkrętarki akumulatorowe tanie

Zestaw marki DeWalt to bardzo profesjonalny sprzęt, którego nie powstydziłby się nawet zawodowiec. Z pewnością przyda się on podczas wielu prac przydomowych, a także tych o charakterze serwisowym czy nawet remontowo-budowlanym. W skład zestawu wchodzą: profesjonalna wiertarko-wkrętarka akumulatorowa z udarem, zakrętarka udarowa oraz szlifierka.

Wiertarko-wkrętarka jest wyposażona w akumulatory litowo-jonowe 18V o pojemności aż 5,0 Ah XR. Z kolei bezszczotkowa technologia budowy silnika gwarantuje niesamowitą wydajność oraz żywotność podczas pracy. Ma ona ponadto wbudowane metalowe koła zębate w dwubiegowej przekładni, które w znaczący sposób zwiększają czas pracy, a przede wszystkim żywotność urządzenia.

Dzięki temu że to elektronarzędzie jest wyposażone w udar, umożliwia wykonanie znacznie większej ilości prac. Warto również wspomnieć, że ma 15-pozycyjną regulację momentu obrotowego, co pozwala na precyzyjną pracę w drewnie czy metalu.

 • Wielofunkcyjny zestaw;

 • Duża pojemność baterii;

 • Bardzo duży moment obrotowy;

 • Urządzenia zaopatrzone w akumulatory litowo-jonowe;

 • Silnik bezszczotkowy.

 • Bardzo drogi zestaw.

Z kolei zakrętarka udarowa również została wyposażona w bezszczotkowy silnik o dużej mocy, który posiada moment obrotowy do 205 Nm, zapewniając tym samym możliwość pracy nawet w najcięższych warunkach. Urządzenie posiada 3 biegowy silnik. Dzięki wmontowanemu trybowi precyzyjnego wkręcania, zwiększa się kontrolę dla uniknięcia uszkodzenia materiału czy elementu mocującego. Zakrętarka jest wyposażona dodatkowo w akumulator XR 5,0 Ah, który gwarantuje długi czas pracy.

Szlifierka kątowa, którą również można znaleźć w zestawie, także posiada silnik bezszczotkowy o mocy 18V. Jest wyposażona w hamulec elektroniczny, który natychmiastowo zatrzymuje tarczę po puszczeniu przełącznika. Z kolei specjalne siatkowe osłony chronią urządzenie przed zasysaniem kurzu przez silnik.

MAKITA DHP485RFJ AKUMULATOROWA WKRĘTARKA UDAR 18V

wkrętarka akumulatorowa makita

Wkrętarka akumulatorowa marki Makita model DHP485RFJ to urządzenie, które z pewnością przyda się w każdym domu. Firma ta słynie ze swoich elektronarzędzi, które są wysokiej jakości. Sama w sobie jest swego rodzaju gwarancją skuteczności i efektywności danego elektronarzędzia.

Prezentowana wkrętarka została wyposażona w akumulator litowo-jonowy 18V o pojemności 3 Ah, a więc pozwoli to na stosunkowo długi czas pracy. Akumulatory Li-Ion są obecnie bardzo często występującymi akumulatorami w elektronarzędziach. Bowiem są one nie tylko trwałe, ale i bardzo żywotne. Akumulator można w każdej chwili doładować, nie trzeba czekać aż się rozładuje, co przekłada się na efektywność pracy. Ponadto akumulatory typu litowo-jonowego znacznie dłużej utrzymują gotowość do działania podczas nieużytkowania sprzętu.

Urządzenie ponadto posiada bezszczotkowy silnik prądu stałego – BLDC (jeżeli jesteś bardziej zainteresowany taką technologią to zapraszamy na ranking najlepszych wkrętarek bezszczotkowych). Zostało także wyposażone w technologię XPT, która w znaczący sposób podwyższa odporność sprzętu na pył i wilgoć, co jest niezwykle istotne biorąc pod uwagę fakt, że zazwyczaj w takich warunkach użytkownik tego typu sprzętu pracuje.

 • Akumulator Li-Ion;

 • Silnik bezszczotkowy;

 • Technologia XPT;

 • Zwiększona prędkość obrotowa.

 • Bardzo podstawowy zestaw w cenie.

Sprzęt ma wbudowaną 21-stopniową regulację momentu obrotowego. Ponadto posiada funkcję nie tylko wiercenia, ale także wiercenia z udarem, co znacząco zwiększa możliwości sprzętu. Warto zauważyć, że w przypadku tego modelu prędkość obrotowa została zwiększona wynosi ona odpowiednio na: biegu pierwszym 0 – 500 obrotów na minutę, drugim zaś – od 0 do 1900 obrotów na minutę.

Wkrętarka posiada także podwójną diodę LED, która dodatkowo może oświetlać powierzchnię pracy.

Metabo akumulatorowa wkrętarka PowerMax Basic 12V

wkrętarki akumulatorowe ranking

Wkrętarka akumulatorowa marki PowerMax to kompaktowe i lekkie urządzenie, które nadaje się do uniwersalnego użytku. Jest to sprzęt stosunkowo tani w porównaniu do innych dostępnych modeli na rynku. Z pewnością przyda się w każdym domu czy warsztacie przydomowym.

Wkrętarka została wyposażona w akumulator litowo-jonowy (Li-Ion) o napięciu 10,8V i pojemności 2 Ah. Jest to znacząco mniej wydajny akumulator niż w wielu dostępnych w sklepach wkrętarkach akumulatorowych. Można to uznać zatem za wadę, choć nie ulega wątpliwości, że sam fakt posiadania przez to urządzenie akumulatora litowo jonowego jest już jego zaletą. Wszystko zależy od tego, do czego potrzebna użytkownikowi jest wkrętarka. Jeżeli do prostych prac, wówczas ten przedmiot powinien się sprawdzić doskonale.

 • Akumulator Li-Ion;

 • Technologia Ultra-M;

 • Dobra cena;

 • Diody LED.

 • Stosunkowo mała moc;

 • Przeciętne parametry robocze.

Ponadto elektronarzędzie marki PowerMax posiada wrzeciono z gniazdem sześciokątnym do końcówek wkrętakowych, który umożliwia pracę nawet bez uchwytu wiertarskiego. Dodatkowo wkrętarka akumulatorowa tej firmy ma wbudowaną lampkę do oświetlania miejsca pracy, co jest bardzo przydatne zwłaszcza podczas prac na strychu czy na pawlaczu, gdzie dostęp do światła może być utrudniony.

Warto wspomnieć, że ten model wkrętarki akumulatorowej jest wyposażony w technologię Ultra-M, która sprowadza się do stwierdzenia: największa moc przy oszczędnym ładowaniu. Maksymalny moment obrotowy przy wkręcaniu miękkim to tylko 17 Nm, z kolei przy wkręcaniu twardym to 34 Nm.

Jakie wkrętarki akumulatorowe będą najlepsze? Sprawdź poradnik zakupowy 2024!

Przedstawione wyżej oferty są z pewnością bardzo ciekawe. Do naszej dyspozycji są zarówno standardowe opcje, jak i te z udarem. Osoby wymagające mogą wybrać nieco mocniejszy sprzęt, a te szukające taniej wkrętarki akumulatorowej skupią się na innych kwestiach. Aby ułatwić wszystkim ten proces, powstał dzisiejszy ranking.

Oczywiście na rynku jest wiele różnych przedmiotów i z pewnością każdy znajdzie swojego szczęśliwego nabywcę. Czasami jednak zakup pierwszej wkrętarki, szczególnie tej zasilanej bateryjnie, może od nas wymagać znajomości szeregu informacji technicznych. Dlatego powinniśmy jak najlepiej przygotować się do zakupu i poznać wszystkie istotne aspekty zakupu dobrej wkrętarki akumulatorowej. 

To właśnie dlatego musimy zwrócić uwagę na napięcie, a także na ostateczną moc sprzętu. Dodatkowym atutem będzie weryfikacja wydajności sprzętu, a więc i maksymalnego momentu obrotowego. Naszej uwadze nie może umknąć funkcjonalność, a więc i różne tryby pracy. Komfort użytkowania to kolejna bardzo ważna kwestia. Pamiętajmy też o tym, że wydajność robocza musi się zgadzać, a opinie powinny być wyłącznie pozytywne. Więcej informacji znajdziemy też tutaj: https://kedu.pl/wkretarki-na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie/

wkrętarka akumulatorowa 18v

Wkrętarka akumulatorowa 18V czy może 21 lub 24V? 

Napięcie to jeden z ważniejszych aspektów, jeśli chodzi o wybór wkrętarki. Wpływa to oczywiście na ostateczną moc i możliwość pracy przy bardziej wymagających projektach.

Dodatkowo musimy pamiętać o tym, że duża moc to oczywiście mniejsze zużycie sprzętu i możliwość pracy o wiele dłużej niż standardowo. To wszystko sprawia, że wkrętarka z akumulatorowym zasilaniem powinna mieć odpowiednie napięcie do poradzenia sobie z nawet nieco trudniejszymi zadaniami.

Na rynku znajdziemy zarówno wkrętarka akumulatorowa 18V, jak i 12V. Te dwie opcje z pewnością będą najlepsze dla mniej wymagających materiałów. Jeśli jednak myślimy nad bardziej profesjonalnym użyciem sprzętu, to warto wybrać się po sprzęt o napięciu 20V i więcej. Co ciekawe, nie zawsze napięcie ma ostateczny wpływ na jakość działania, gdyż jeszcze trzeba pamiętać o momencie przekładni i o sprawności silnika.

WKRĘTARKA AKUMULATOROWA BOXER 24V
dobra wkrętarka akumulatorowa

Wkrętarka akumulatorowa 21V 1500RPM 45Nm 2xAKU
wkrętarki akumulatorowe

Zwróćmy uwagę na maksymalny moment obrotowy 

Moment obrotowy – czy to miękki czy twardy, wskazuje nam na to z jaką siłą jesteśmy w stanie wiercić w danym materiale. Zazwyczaj producenci podają w opisie produktu maksymalny moment obrotowy twardy i ten, w zależności od jakości produktu, jego mocy i ogólnie klasy wykonania, może wynosić od 25 Nm do nawet 60 Nm. 

Warto oczywiście zauważyć, że moment obrotowy twardy i miękki będzie się od siebie różnił, bo twardy dotyczy pracy przy, jak sama nazwa wskazuje, twardych powierzchniach. Natomiast miękki odnosi się do pracy w takich materiałach jak drewno i pochodne.

Parametry robocze odgrywają bardzo ważną rolę

Nie możemy też zapomnieć o parametrach roboczych, czyli tak naprawdę wszystkich dodatkowych danych technicznych, jakie wskażą nam wiele informacji istotnych podczas pracy. Chodzi tutaj, między innymi, o średnicę wiercenia czy prędkość obrotową.

Jak wiemy, im większy zakres prędkości obrotowej, tym lepiej możemy dostosować urządzenie do naszych potrzeb i o wiele efektywniej pracować. To właśnie dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać urządzenie charakteryzujące się bardzo wysokimi parametrami roboczymi. Dla przykładu, o wiele lepiej sprawdzi się wiertarka z maksymalną prędkością obrotową powyżej 1700 RPM niż 1400 RPM.

To samo oczywiście dotyczy maksymalnej średnicy wiercenia. Tutaj podział mamy na dwa rodzaje materiałów – miękki i twardy. Miękkie materiały, jak drewno, oferują zazwyczaj dwukrotnie głębszą średnicę wiercenia i wynosi ona minimum 20 mm, a w niektórych przypadkach sięga ona nawet i 35-45 mm.

Kiedy mowa o wierceniu w metalu, czyli w twardszej powierzchni, to maksymalna głębokość wiercenia spada drastycznie, wynosić może ona nawet i połowę wiercenia w drewnie, czyli od 10 do 15-20 mm. Oczywiście nas interesują ponadprzeciętne parametry, a więc opcja oferująca minimum 30 mm i 15 mm w kolejno drewnie i metalu.

WKRĘTARKA UDAROWA 50Nm 20V AKUMULATOROWA +AKU 2Ah
wkrętarka akumulatorowa
Metabo PowerMax Basic 12V
wkrętarki akumulatorowe ranking

Dodatkowo zwróćmy uwagę na funkcjonalność 

Im bardziej funkcjonalne urządzenie, tym oczywiście lepsza możliwość dopasowania sprzętu do naszych preferencji czy też do danego projektu. W funkcjonalności liczy się oczywiście ogromna regulacja, wiele rozwiązań poprawiających efektywność pracy czy po prostu wpływających na komfort. Z uwagi jednak na to, że ostatni aspekt wymaga ogromnej liczby informacji, skupmy się na razie na efektywności pracy.

Funkcjonalność to przede wszystkim możliwość dostosowania sprzęgła w wielu pozycjach. Im więcej, tym oczywiście lepiej dla nas, bo gwarantuje to idealne dobranie urządzenia do naszych wymogów. Dodatkowo warto też wspomnieć o tym, że wiertarka akumulatorowa powinna być wyposażona w dwa biegi. Taki podział gwarantuje jeszcze większy zakres obrotów i, co ważniejsze, ich dokładniejsze dobranie. Poszczególne elementy poprawiające jakość pracy to, chociażby, podświetlenie LED czy też zastosowanie udaru.

Co możemy powiedzieć o baterii?

Im większa bateria, tym lepiej. Zazwyczaj to prawda, lecz musimy tutaj też uwzględnić napięcie, a także moc sprzętu. Wszystkie te parametry wpływają na to czy bateria o pojemności 2Ah posłuży nam przez godzinę, pół godziny, czy przez 15 minut. Im większe napięcie, tym oczywiście polecana jest większa bateria.

Nie możemy zapomnieć o tym, gdyż zbyt mały akumulator będzie bardzo szybko drenowany przez urządzenie, co spowoduje utratę wydajności, a po krótkim czasie mocne zużycie baterii czy po prostu jej uszkodzenie. To właśnie dlatego wybierając idealny produkt, nie zapomnijmy o bateriach.

MAKITA DHP485RFJ
wkrętarka akumulatorowa makita

Rodzaj akumulatora jest także ważny i choć na rynku mamy do wyboru przynajmniej 5 różniących się od siebie konstrukcją i materiałem produkcji, to najlepszą propozycją będzie zakup sprzętu z baterią Li-Ion. Jeśli chodzi o wartości, to zależą one oczywiście od funkcjonalności sprzętu, napięcia, maksymalnej mocy i wielu innych aspektów. Zaleca się więc wybierać nie mniejsze baterie niż 1,5 Ah do małych i słabszych elektronarzędzi, a w przypadku opcji ze średniej półki cenowej 2-3 Ah. 

Najmocniejsze baterie, sugerowane dla osób często korzystających z udaru, powinny wyposażyć się w baterie o pojemności przekraczającej 3 Ah, nawet 4-5 Ah. Oczywiście czas baterii będzie w pełni zależny od wyżej wspomnianych parametrów, ale istnieje możliwość znalezienia produktu oferującego czas pracy około godziny z czasem ładowania wynoszącym niewiele mniej.

Komfort korzystania z urządzenia również ważny 

Funkcjonalność ma bardzo duży wpływ na komfort użytkowania i o tym wszyscy bardzo dobrze wiemy. Dodatkowe regulacje czy też opcje uwzględniające nasze preferencje. To wszystko umożliwi bezproblemowe i, co ważniejsze, nie męczące użytkowanie wkrętarki akumulatorowej.

Funkcje pozwalające dostosować prędkość obrotową, czy też możliwość montażu paska lub skorzystania z dodatkowego uchwytu – to wszystko gwarantuje nam świetną kulturę pracy. Oprócz tego, musimy też mieć na uwadze możliwość ustawienia obrotów w lewo i w prawo. Nie zapomnijmy też o wybraniu sprzętu, który charakteryzuje się specjalnymi uchwyty samozaciskowe.

Oczywiście bardzo ważny wpływ na komfort mają też elementy fizyczne, w tym ergonomiczny chwyt czy też gumowe pokrycie rączki, dzięki czemu o wiele lepiej trzyma się produkt i mamy pewność, że nie wymsknie nam się z ręki.

Akcesoria i wyposażenie dodatkowe

Bardzo często zdarza się sytuacja, w której podobne produkty oferują podobne parametry robocze, a ich cena jest niezwykle zbliżona. W takiej sytuacji zachęcamy każdego do sprawdzenia czy oprócz samego produktu, producent zamierza zaoferować nam nieco więcej. Chodzi tutaj nie tylko o sam akumulator, który powinien być w zestawie w prawie każdym urządzeniu, lecz także walizki i inne akcesoria.

Zwróćmy więc uwagę na to, czy w komplecie znajdziemy specjalne końcówki wkrętakowe, a także wkłady do walizki czy uchwyty do mocowania pasa czy uchwyty magnetyczne do poprawienia stabilności pracy. Świetnej jakości walizka to z pewnością o wiele więcej, niż może nam się wydawać i warto też uwzględnić klasę wykonania.

DeWalt 18V UDAR
wkrętarki akumulatorowe tanie

Profesjonalna wkrętarka akumulatorowa – podsumowanie rankingu 2024

Ranking wkrętarek akumulatorowych z pewnością otwiera Wkrętarka akumulatorowa 21V 1500RPM 45Nm 2xAKU, czyli produkt charakteryzujący się świetną regulacją prędkości obrotowej, dużą liczbą zakresów momentu obrotowego, a także dodatkowym udarem czy innym funkcjonalnościami. Oczywiście sam twardy moment obrotowy także jest spory. Co prawda nie jest to opcja charakteryzująca się świetną maksymalną średnicą wiercenia, lecz w tej cenie ciężko będzie znaleźć coś lepszego.

Jeśli jednak wolimy opcję o lepszych parametrach roboczych lub oferującą jeszcze większą pojemność baterii, a więc i czas pracy na jednym ładowaniu, to zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem zakupowym. Uwzględnione tam zostały wszystkie wskazówki i porady, które pomogą nam wybrać idealną wiertarkę akumulatorową. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Wkrętarka akumulatorowa - najlepszy wybór
Average rating:  
 0 reviews