Jaką szlifierkę kątową wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Szlifierka kątowa ranking 2024 – wybierz najskuteczniejsze urządzenie na rynku już teraz!

Odpowiednio wybrana szlifierka gwarantuje nam możliwość precyzyjnej pracy szlifierskiej z wieloma różnymi materiałami. Ten typ elektronarzędzi cechuje się wysoką popularnością, a uniwersalność sprawia, że w każdym warsztacie powinna znaleźć się taka maszyna.

Musimy oczywiście pamiętać, że w celu poradzenia sobie z cięciem, polerowaniem, ostrzeniem czy oczywiście szlifowaniem, musimy wybrać odpowiednią moc, a także właściwe tarcze i nakładki. Istnieje jednak o wiele więcej charakterystycznych punktów, na jakie każdy z nas musi zwrócić uwagę. Dlatego zanim sprawdzicie jaka szlifierka kątowa okaże się najlepsza, warto sprawdzić zestawienie 2024.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

BOSCH GWS 9-125S

9.9

Średnia


 

GRAPHITE 59G187 900W

9.8

Tania


 

MAKITA DGA504Z 18V

9.7

Droga


 

YATO YT-82826 18V/2Ah

9.6

Średnia


 

SKIL 125mm 720W

9.6

Tania

Nasi specjaliści zebrali pięć niezwykle atrakcyjnych i szeroko polecanych produktów. Gwarantują one niezwykle wysoką jakość szlifowania oraz, oczywiście, niezawodność i sprawność. Ceny szlifierek kątowych w rankingu różnią się, lecz pozwala to dostosować idealny gadżet do naszych preferencji. Parametrami, którymi kierowaliśmy się podczas przygotowania tej listy, są między innymi moc urządzenia, regulacja i funkcjonalność, aspekty zabezpieczające, a także komfort użytkowania oraz stosunek ceny do jakości wykonania.

Najlepsza szlifierka kątowa BOSCH i zwycięzca dzisiejszego rankingu to bez wątpienia SZLIFIERKA KĄTOWA 900W 125mm GWS 9-125 S BOSCH

Szlifierka kątowa znanej marki Bosch to idealny sprzęt do domowego warsztatu. Dzięki mocy 900 W oraz odpowiedniej średnicy tarczy tnącej szlifierka wykona wszystkie podstawowe zadania bez konieczności inwestowania w dodatkowe wyposażenie.

System płynnej, elektronicznej regulacji obrotów oraz wbudowany system blokujący wrzeciona gwarantuje nie tylko komfortową pracę, ale również bezpieczeństwo. Jeden z nowszych modeli szlifierki kątowej marki Bosch to doskonały sposób na wykonanie wielu czynności w domu i nie tylko.

Urządzenie posiada autorską technologię BOSCH Constant Electronic, zapewniający płynność pracy. Średnica tarczy tnącej 125 mm oraz drucianej szczotki 75 mm zapewnia dobre cięcie, bez względu na rodzaj materiału.

Szlifierka posiada system blokady wrzeciona do odkręcania tarczy jednym kluczem, co wpływa na bezpieczeństwo użytkowania. Ponowny rozruch urządzenia jest niemożliwy, dzięki obecności dodatkowego systemu RESTART PROTECTION. Szlifierka może być więc używana zarówno przez amatora, jak i profesjonalistę.

Niewielkie urządzenie idealnie leży w dłoni, co znacząco ułatwia wykonanie wielu prac. 2,5 metrowy kabel pozwala na optymalne wykorzystanie szlifierki.

 • Wysoka moc urządzenia;

 • Szlifierka o uniwersalnych parametrach;

 • Lekka konstrukcja;

 • Dodatkowe blokady zabezpieczające.

 • Produkt ze średniej półki cenowej;

 • Urządzenie przewodowe może nie sprawdzić się w każdych warunkach.


Inna, bardzo dobra szlifierka kątowa GRAPHITE SZLIFIERKA KĄTOWA 900W 125MM 59G187 REGUL

Szlifierka kątowa marki Graphite dysponuje mocą 900 W, sprawdzającą się doskonale w warunkach domowych i specjalistycznych. Odpowiednie wykalibrowanie korpusu sprawia, iż urządzenie jest wygodne w codziennym użytkowaniu. Dominującym atutem szlifierki jest także możliwość wybrania częstotliwości obrotów.

Do naszej dyspozycji jest zakres między 3000 do 12000 na minutę, co czyni urządzenie pełnoprawnym narzędziem do pracy w każdych warunkach. Produkt zaproponowany przez Graphite o tarczy 125 mm posiada wysoką moc, dzięki czemu można za jego pomocą przeprowadzić szereg czynności.

Tryb regulacji obrotów gwarantuje także możliwość idealnego doboru parametrów pod aktualne swoje potrzeby użytkownika. Szlifierka kątowa nie posiada opcji płynnego łagodnego rozruchu oraz podtrzymywania obrotów, co może nie wpłynąć nieznacznie na sposób użytkowania urządzenia.

Fakt ten wynagradza jednak możliwość korzystania z urządzenia bez użycia prądu. Dzięki temu wykonywanie wielu prac staje się znacznie łatwiejsze. Dodatkową zaletą urządzenia jest jego ergonomiczny kształt, dzięki czemu jest znacznie łatwiejszy w obsłudze. Urządzenie dedykowane zarówno miłośnikom majsterkowania, jak również profesjonalistom.

 • Odpowiednia moc urządzenia;

 • Optymalna częstotliwość obrotów;

 • Uniwersalny rozmiar tarczy;

 • Atrakcyjna cena.

 • Brak opcji płynnego rozruchu;

 • Brak funkcji podtrzymywania obrotów.


Jaka szlifierka kątowa okaże się jeszcze dobra? MAKITA DGA504Z SZLIFIERKA KĄTOWA 18V KORPUS BLDC to zdecydowanie bardzo dobra jakość

Szlifierka kątowa Makita DGA504Z zasilana akumulatorami z serii MAKITA LXT 18V gwarantuje stabilną pracę przy braku dostępu do prądu. Uniwersalna tarcza o średnicy 125 mm pozwala użytkować szlifierkę w warunkach domowych i specjalistycznych.

Lekka konstrukcja zapewnia wygodę podczas użytkowania, zaś wysoka prędkość obrotowa na poziomie 8500 jest gwarantem skutecznej i wydajnej pracy. Urządzenie stworzone przez producenta Makita to doskonały wybór dla zaawansowanych majsterkowiczów.

Dzięki średnicy tarczy 125 mm szlifierka stanowi uniwersalne urządzenie do wykonania przeróżnych prac. Bezszczotkowy silnik prądu stałego BLDC jest dodatkowym gwarantem płynnego działania. Szlifierka posiada lekką konstrukcję, dzięki czemu doskonale leży w dłoni. Urządzenie posiada także technologię XPT zapewniającą podwyższoną odporność na pył i wilgoć.

Urządzenie współpracuje z ładowarkami i akumulatorami 18V z profesjonalnej serii LXT. Szlifierka kątowa Makita DGA504Z nie jest sprzedawana z tymi elementami, co powoduje konieczność dodatkowej inwestycji. Urządzenie z wyższej półki cenowej oferuje jednak szereg zalet użytkowych, które wynagradzają ten fakt.

 • Uniwersalny rozmiar tarczy;

 • Bardzo wysoka prędkość obrotowa;

 • Technologia XPT;

 • Urządzenie bezprzewodowe.

 • Brak ładowarki i akumulatora w zestawie;

 • Wysoka cena urządzenia.


SZLIFIERKA KĄTOWA 125MM AKU 18V/2Ah YATO YT-82826 to kolejna opcja, o której warto pamiętać

Szlifierka kątowa akumulatorowa Yato YT-82826 oferuje moc 18 V, dzięki czemu urządzenie można wykorzystać zarówno do prac podstawowych, jak i specjalistycznych. Wysoka prędkość obrotów na minutę na poziomie 1000 zapewnia optymalne efekty końcowe pracy szlifierki.

Urządzenie jest też niezwykle wydajne, ponieważ na jednym ładowaniu akumulatora może przeciąć nawet do 50 prętów zbrojeniowych o średnicy 10 mm. Profesjonalna szlifierka kątowa marki Yato jest urządzeniem dedykowanym fachowcom. Lekka konstrukcja i ergonomiczny kształt zapewniają dobrą chwytność podczas pracy.

Doskonałą wydajność cięcia gwarantują wysokie obroty na minutę względem innych szlifierek kątowych, która wynosi aż 10000 jednostek. Obecność blokady wrzeciona znacząco ułatwia wymianę tarczy, co gwarantuje większą uniwersalność urządzenia.

Szlifierka posiada 4-stopniowy wskaźnik naładowania baterii oraz dodatkowe zabezpieczenie przeciw przegrzaniu ogniw. Dzięki temu urządzenie jest nie tylko wydajne, ale również w pełni bezpieczne dla użytkownika. Producent oferuje możliwość zakupu zestawu z baterią i akumulatorem, jak również bez tych elementów. Wysoka cena urządzenia odpowiada jakości jego pracy.

 • Bardzo wysokie obroty na minutę;

 • Blokada wrzeciona podczas wymiany tarczy;

 • Dodatkowy system zabezpieczający;

 • Dobra wydajność pracy.

 • Produkt z wyższej półki cenowej;

 • Szlifierka waży prawie 3 kilogramy.

Ranking szlifierek kątowych uzupełnia również opcja marki Skil, a mianowicie SZLIFIERKA KĄTOWA 125mm 720W SKIL

Szlifierka kątowa marki Skil to propozycja na każdą kieszeń, zarówno dla niedzielnych majsterkowiczów, jak i profesjonalistów. Urządzenie dysponuje mocą 720W, co czyni ją optymalnym narzędziem do prac wszelkiego rodzaju. Odpowiednie wyprofilowanie rączki oraz osłona tarczy ochronna z systemem CLIC gwarantuje nie tylko stabilność, ale także pełnię bezpieczeństwa dla użytkownika.

Dobrej jakości szlifierka kątowa model 9131 SKIL to urządzenie w atrakcyjnej cenie. Produkt oferuje silnik o mocy 720 W, co gwarantuje optymalny system pracy w różnych warunkach. Dodatkową ochronę podczas wykonywania pracy zapewnia osłona ochronna z systemem CLIC, a także nakrętka mocująca tarczę.

Urządzenie ważące zaledwie 2,2 kg jest wygodne podczas nawet wielu godzin użytkowania. Na komfort pracy wpływa także obecność włącznika łopatkowego, który pozwala uzyskać użytkownikowi pełną kontrolę nad wykonywaną pracą.

Aby obsługiwać urządzenie nie jest konieczne używanie siły. Po zwolnieniu blokady szlifierka bowiem automatycznie się wyłącza. Produkt umożliwia wymianę akcesoriów, dzięki obecności kluczyka wbudowanego w rękojeść. Urządzenie działa przewodowo, co ogranicza mobilność szlifierki.

 • Optymalna moc szlifierki;

 • Lekka konstrukcja;

 • Niska cena urządzenia.

 • Działanie urządzenia wymaga obecności dostępu do prądu.

Artykuły

Bardzo dobra szlifierka kątowa – zapoznaj się z poradnikiem, aby wybrać właściwy produkt!

Kluczowym parametrem podczas wyboru szlifierki kątowej jest oczywiście zapoznanie się z parametrami. Wskazują one na to jak mocne urządzenie jest, jak długo będzie pracować bez przerwy, a także na co możemy sobie dokładnie pozwolić.

Należy zatem upewnić się czy wybrany przez nas produkt wyposażony jest w odpowiednio mocny silnik. Dodatkowo, sprawdźmy jak wygląda zakres prędkości obrotowej i czy wprowadzono funkcje regulacyjne. Istotne jest oczywiście samo bezpieczeństwo podczas użytkowania szlifierki.

Oprócz tego, cena szlifierki kątowej w połączeniu z opiniami i komentarzami innych użytkowników mogą być przydatne. Bardzo ważne jest natomiast, aby wybrany przez nas produkt był komfortowy w użytkowaniu. Więcej informacji na temat zakupu tego typu szlifierki znajdziecie tutaj: https://www.budujesz.pl/wiadomosc/szlifierka-katowa-jak-wybrac-jaka-najlepsza/6653/.

Moc i prędkość obrotowa

Każde elektronarzędzie ma zainstalowany silniczek, który generuje moc. Ta natomiast, w zależności od wielkości silnika i zastosowanej technologii, przekłada się na wydajność i efektywność pracy. Musimy zatem pamiętać, aby wybierać mocne urządzenia z wysoką maksymalną prędkością obrotową.

Dlatego musimy przede wszystkim pamiętać o tym, aby moc naszego urządzenia wynosiła minimum 700 W. Zaleca się natomiast, aby motor generował 800-1000 W, gdyż wtedy bez najmniejszych problemów osiągnie wysoką prędkość obrotową na biegu jałowym, co natomiast przełoży się na zaawansowaną pracę przy wielu różnych projektach.

Oczywiście musimy pamiętać o tym, aby wraz z wysokim momentem obrotowym urządzenie oferowało możliwość regulacji, co przełoży się na wysoką precyzję działania w wielu różnych sytuacjach.

GRAPHITE 900W 125MM 59G187

MAKITA DGA504Z 18V

Konstrukcja i wykonanie

Abyśmy byli zadowoleni z zakupionego produktu, musimy przede wszystkim pamiętać o tym, aby wybrana szlifierka gwarantowała nam wysoki poziom niezawodności. Na to na pewno ma materiał komponentów, jaki wykorzystany został do produkcji sprzętu.

Oczywiście pamiętajmy o tym, że wydłużony czas pracy oraz gwarancja nieprzegrzania się może być osiągnięta przy pomocy zaawansowanej technologii, która, na przykład, samoistnie wyłącza produkt kiedy ten jest blisko przegrzania.

Jeżeli wybrany model jest warty rozważenia, to producenci bardzo często oferują dłuższą gwarancję. Wtedy wynosi ona 3 bądź nawet 4 lata. Jest to zdecydowanie świetny sposób na sprawdzenie czy marka jest pewna niezawodności oferowanej szlifierki.

Jakie tarcze do szlifierki kątowej?

Średnica tarczy to kolejny kluczowy aspekt, który ma znaczący wpływ na skuteczność działania szlifierki, a także na jej wydajność. Bardzo popularne są tarcze o średnicy 180 mm i 230 mm. Są to duże tarcze, które najczęściej wykorzystamy do bardziej profesjonalnych robót. Mniejsze tarcze, a mianowicie 125 i 115 mm, będą idealne do prac domowych oraz dla amatorów.

Kluczowe natomiast jest to, aby zweryfikować ich grubość. Wpływać to będzie na to czy nasza szlifierka będzie w stanie poradzić sobie z konkretnym rodzajem materiału, z jakim będziemy pracować czy będzie w stanie przeciąć metal czy może wyszlifować drewno tak dobrze jak szlifierka taśmowa z naszego rankingu lub szlifierka oscylacyjna z tego zestawienia. Uniwersalność jest najistotniejsza, dlatego o wiele lepszym wyborem będą najczęściej stosowane tarcze o średnicy 125 mm z uwagi na ich szeroką dostępność.

YATO YT-82826 125MM
BOSCH 900W 125mm GWS 9-125 S

Funkcjonalność i bezpieczeństwo

Możliwość ustawienia konkretnej prędkości obrotowej oraz płynna zmiana, a także zastosowanie szeregu autorskich technologii mających podnieść bezpieczeństwo podczas pracy (między innymi zabezpieczenie przed ponownym rozruchem czy blokada wrzeciona do odkręcenia tarczy) to podstawowa funkcjonalność i każda szlifierka kątowa powinna oferować takie rzeczy.

Warto oczywiście sprawdzić czy istnieją inne, nieco bardziej zaawansowane opcje, które zagwarantują nam jeszcze lepszą precyzję pracy oraz możliwości dostosowania sobie urządzenia do konkretnego zadania.

Komfort użytkowania

Niska waga oraz kompaktowość to kolejne aspekty, o jakich warto mówić. Jeśli zamierzamy pracować przez długi czas przy jednym projekcie, to o wiele lepiej zdecydować się na lekką szlifierkę, która dodatkowo wyposażona została w bardzo skuteczne systemy redukujące wibracje. Wtedy praca nasza będzie o wiele przyjemniejsza, nawet po wielu godzinach.

Oczywiście na komfort użytkowania największy wpływ ma waga. Naszym zadaniem jest wybrać taki przedmiot, który pomimo niskiej wagi, będzie wyposażony we wszystkie niezbędne akcesoria oraz funkcje, a przy tym motor będzie produkował wystarczającą moc.

Zalecamy wybierać szlifierki o wadze 1,5 do 3 kg, gdyż świadczy to o ich wysokim komforcie użytkowania. Oczywiście innym elementem, który ma równie istotne znaczenie na kondycję szlifierki, jest dodatkowy uchwyt boczny, który nie tylko poprawi stabilność, ale pozytywnie wpłynie na precyzję.

SKIL 125mm 720W

Jaką szlifierkę kątową wybrać – nasze wybory top produktów rankingu 2024

Szlifierki kątowe to urządzenia, które muszą przede wszystkim oferować bezpieczną i szybką pracę w komfortowym środowisku. Dlatego pamiętajmy o tym, aby zdecydować się na mocną szlifierkę, która dodatkowo zapewni nam wiele możliwości regulacyjnych oraz zaawansowane funkcje do usprawnienia pracy. Największą funkcjonalność posiadają narzędzia wielofunkcyjne o których pisaliśmy TUTAJ.

Takim właśnie wyborem wydaje się zwycięzca dzisiejszego rankingu, a mianowicie SZLIFIERKA KĄTOWA 900W 125mm GWS 9-125 S BOSCH. Jest to bardzo dobrze zaprojektowana szlifierka. Producenci szlifierek kątowych zadbali o nasze bezpieczeństwo dzięki specjalistycznym blokadom i funkcjom, a także gwarantują moc i żywotność silnika o sporych możliwościach regulacyjnych.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką szlifierkę kątową wybrać
Average rating:  
 0 reviews