Jaką wyrzynarkę wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Jaka wyrzynarka najlepsza w 2024 roku? Sprawdź który produkt okaże się najwydajniejszy

Wyrzynarki to prawdopodobnie jedna z najlepszych opcji, jeśli zależy nam na precyzyjnym cięciu pod innym kątem niż prostopadły. Krzywoliniowe cięcia są zazwyczaj właściwie przeprowadzone, dzięki czemu bardzo dobra wyrzynarka włosowa gwarantuje nam możliwość ukończenia bardzo wymagających projektów.

Jaka wyrzynarka okaże się jednak najlepsza do naszych osobistych zadań? Co dokładnie należy zrobić, aby zakupić sprawdzony model, którego odpowiednie wykonanie zagwarantuje nam komfort pracy oraz właściwe udogodnienia? Dowiedz się jak zdecydować jaką najlepszą wyrzynarkę wybrać, aby idealnie odpowiadała naszym wymaganiom i preferencjom.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

BOSCH PST 650

9.9

Tania


 

BLACK DECKER BDCJS18N

9.8

Tania


 

RYOBI RJS1050-K

9.7

Tania

MAKITA DJV181Z

9.6

Droga


 

W rankingu 2024 wzięliśmy pod uwagę pięć ciekawych, aczkolwiek bardzo różniących się od siebie produktów. Aby wybrać najlepszą wyrzynarkę, należy przede wszystkim wiedzieć czego szukamy. Wszystkie jednak produkty charakteryzują się odpowiednią głębokością cięcia i mocą, a także sporą liczbą skoków na minutę oraz świetnym wyposażeniem.

Bardzo dobra wyrzynarka i zwycięzca dzisiejszego rankingu to bez wątpienia BOSCH PST 650

dobra wyrzynarka

Marka Bosch postanowiła przygotować dla nas wyrzynarkę z 11 dodatkowymi brzeszczotami. Urządzenie charakteryzuje się przede wszystkim bardzo dobrym komfortem, a także profesjonalną pracą. Model PST 650 oferuje między innymi kompaktowy rozmiar, niewielki ciężar i wyjątkowa poręczność, co pozwala na swobodne użytkowanie w dowolnych warunkach.

Narzędzie posiada własne przyłącze do odsysania pyłu, co znacząco wpływa na komfort użytkowania. Wyrzynarka PST 650 zapewnia minimalny próg drgań podczas pracy, dzięki autorskiemu systemowi Bosch „Low Vibration”.

Ten fakt połączony z wagą urządzenia na poziomie 1,6 kg sprawia, iż maszyną można posługiwać się przez wiele godzin. Maszyna oferuje moc nominalną 500 W, która zapewnia doskonałe parametry techniczne do pracy.

Cięcie w drewnie do 65 mm oraz w stali do 4 mm to wartości optymalne do dobrej obróbki różnego typu powierzchni. Choć wyrzynarka została stworzona z myślą o drewnie, fakt ten wynagradza jej atrakcyjna cena.

Stalowa podstawa oraz obecność nowego typu kabla z zaczepem umożliwiającym zawieszenie urządzenia ułatwia jego użytkowanie i przechowywanie. Musimy natomiast mieć na uwadze fakt, że urządzenie przeznaczone jest wyłącznie do wyrzynania drewna.

 • Łatwy w przechowywaniu;

 • Autorski system minimalizacji drgań;

 • Lekka konstrukcja;

 • Atrakcyjna cena.

 • Urządzenie przeznaczone głównie do wyżynania drewna;

 • Jeden wariant kolorystyczny do wyboru.


Jaka wyrzynarka najlepsza? Warto sprawdzić konkurencję dla zwycięzcy rankingu, a mianowicie BLACK DECKER BDCJS18N

najlepsza wyrzynarka

Narzędzie zaproponowane przez producenta Black&Decker oferuje 10 brzeszczotów oraz wysokie parametry, umożliwiające pracę z materiałem typu drewnianego, metalowego aluminiowego. Narzędzie posiada bezpieczne mocowanie brzeszczotu oraz oferuje dość spory zakres mocy, co czyni z niego uniwersalną wyrzynarkę dla profesjonalistów.

Model BDCJS18N jest wręcz idealny do cięcia profili, krzywizn i narożników. Wyrzynarka BDCJS18N zapewnia odpowiednie parametry cięcia dla różnego typu materiałów. W przypadku drewna jest to 55 mm, aluminium 20 mm zaś metali 8 mm.

Dzięki temu możliwym jest skuteczne obrobienie powierzchni różnego typu. Zastosowanie mocowania brzeszczotu w chwycie typu T znacząco wpływa na komfort korzystania z narzędzia. Dodatkowym atutem jest także maksymalna prędkość obrotowa na poziomie 2500 RPM. 

Choć urządzenie waży 2.2 kg, co czyni z niego nieco ciężkie rozwiązanie, wyrzynarka jest wygodna w użyciu, dzięki obecności systemu blokującego. W zestawie nie znajduje się ładowarka i akumulator do urządzenia.

Narzędzie działa wahadłowo, co ma znaczenie dla precyzji oraz szybkości cięcia. Musimy natomiast pamiętać, że do ceny zakupu trzeba doliczyć również koszty ładowarki i akumulatora, których nie znajdziemy w zestawie.

 • Uniwersalna do drewna, aluminium i metali;

 • Wygodny uchwyt;

 • Obecność systemu blokującego;

 • Działanie wahadłowe.

 • Urządzenie jest dość ciężkie;

 • Brak ładowarki i akumulatora w zestawie.


WYRZYNARKA RYOBI RJS1050-K to świetne rozwiązanie o wysokich parametrach cięcia

jaka wyrzynarka

Producent Ryobi stworzył wyrzynarkę elektryczną posiadającą diody LED ułatwiające wykonanie niezbędnych czynności. Narzędzie oferuje bardzo dobre parametry, pozwalające na swobodne obrobienie materiału, a dodatkowy system odsysający pył zapewnia czystość na stanowisku pracy.

Wysoka moc wyjściowa, prędkość bez obciążenia a także obecność walizki do przechowywania w zestawie – to aspekty przemawiające na korzyść produktu. Wyrzynarka elektryczna RYOBI RJS1050-K oferuje funkcję 4 stopniowego podcinania, dzięki czemu cięcie może być zarówno delikatne, jak i agresywne.

Oprócz tego urządzenie gwarantuje prędkość bez obciążenia między 500 a 3 100 obr./min, co pozwala na swobodny dobór parametrów pracy. Maksymalna zdolność cięcia w drewnie to aż 105 mm, zaś w stali 12 mm. Fakt ten wynagradza brak opcji obróbki aluminium oraz jeden wariant kolorystyczny urządzenia do wyboru.

Profesjonalne narzędzie oferuje zabezpieczenie w postaci zacisku SURELOCK, który informuje o poprawności założenia brzeszczotu. W zestawie wraz z urządzeniem znajduje się walizka oraz dodatkowe brzeszczoty dla tej wyrzynarki.

 • Wysokie parametry cięcia drewna i stali;

 • Wysoka wartość obciążenia;

 • Obecność systemu odsysającego pył;

 • Zabezpieczenie brzeszczotu.

 • Brak funkcji obróbki aluminium.


Innym wyborem wartym uwagi jest także MAKITA DJV181Z

wyrzynarka opinie

Wyrzynarka akumulatorowa MAKITA DJV181Z to profesjonalne narzędzie z o wysokiej klasy parametrach, pozwalające na pracę w dowolnych warunkach. Urządzenie zostało wyposażone w bezszczotkowy silnik prądu stałego, łagodny rozruch oraz trzystopniową regulacje podcinania z prostym cięciem, co jest gwarantem doskonałej jakości efektów końcowych.

Wyrzynarka przeznaczona jest do użytku profesjonalnego, jak i amatorskiego. Narzędzie zaproponowanie przez firmę MAKITA oferuje wiele parametrów ułatwiających wykonanie zadania. Do tych najważniejszych, które o tym fakcie decydują należy zastosowanie silnika bezszczotkowego oraz 3-stopniowej regulacji podcinania.

Narzędzie oferuje możliwość odchylenia płyty podstawy w obie strony o 45°, co dodatkowo ułatwia posługiwanie się wyrzynarką. Produkt jest dostarczany bez walizki i akumulatora. Fakt ten wynagradzają maksymalne parametry do cięcia w drewnie na poziomie 135 mm, a także aluminium (20 mm) i metali (10 mm).

Urządzenie o dość wysokiej cenie współpracuje z akumulatorami 1,5 / 2,0 / 3,0 / 4,0 / 5,0 / 6,0 Ah. Dzięki obecności blokady rozruchu narzędzie zapewnia dodatkowo bezpieczeństwo użytkowania. Nie ma natomiast ani akumulatora, ani walizki w zestawie.

 • ardzo wysokie parametry cięcia maksymalnego;

 • Współpraca z różnego rodzaju akumulatorami;

 • Silnik bezszczotkowy;

 • Uniwersalny charakter narzędzia.

 • Bardzo wysoka cena urządzenia;

 • Brak walizki i akumulatora w zestawie.

Artykuły

Jaka wyrzynarka będzie najlepszym wyborem? Sprawdź na co zwrócić uwagę przed zakupem!

Istnieje wiele aspektów, o których użytkownicy bardzo często zapominają. To niestety prowadzi do sytuacji, w których całkiem ciekawe i dobrze wykonane urządzenie zawodzi nas – czy to z uwagi na nieodpowiednie parametry tnące czy z uwagi na wysoką wagę. Musimy zatem określić dokładny cel oraz potencjalne zadania, jakie postawimy przez wyrzynarką.

Moc oraz wyżej wspomniane dane dotyczące obróbki materiału to podstawowe informacje i od nich zawsze zaczynamy wybór produktu. Innym elementem, o którym musimy pamiętać, jest komfort. Funkcje dodatkowe, które wspierają użytkowanie urządzenia pozwolą nam w bardzo szybki sposób zadbać o czystość, a także o wysoki komfort.

Istnieje wiele innych dodatkowych elementów, dzięki którym wybrany przez nas model sprawdzi się o wiele lepiej niż moglibyśmy wstępnie zakładać. O ile nie są to najistotniejsze rzeczy i tak warto sprawdzić co sądzą o danym produkcie inni oraz jaka jest cena, szczególnie jeśli porównujemy kilka podobnych do siebie produktów. Więcej informacji na temat prawidłowego wyboru wyrzynarki znajdziecie tutaj: https://majsterkoman.pl/jaka-kupic-wyrzynarke-najlepsza-optymalna/.

wyrzynarka ranking

Pamiętajmy o rodzaju wyrzynarki oraz o jej mocy

Na rynku dostępnych jest wiele różnych produktów, które mają za zadanie przeprowadzić precyzyjną obróbkę danego materiału pod kątem. Wyrzynarki to oczywiście najpopularniejsza kategoria, lecz wciąż musimy pamiętać o ich podstawowym podziale, jakim jest podział na wyrzynarki sieciowe oraz wyrzynarki akumulatorowe.

Bezprzewodowy produkt gwarantuje nam przede wszystkim prostotę obsługi oraz pewność, że nie będziemy musieli martwić się o przewód zasilający. Pozwala to na pracę w każdym środowisku bez potrzeby szukania gniazdka. Bardzo często akumulatorowe wyrzynarki są także lżejsze.

Jeśli jednak zastanawiamy się nad produktem o wysokiej mocy, to w tej samej cenie o wiele mocniejszym rozwiązaniem będzie wyrzynarka zasilana kablowo. Jeśli chodzi o konkretny zakres wartości, jakie powinny nas interesować, to przede wszystkim unikajmy produktów o mocy niższej 300-350 W. Są to budżetowe produkty, które przy bardziej wymagającej obróbce nie dadzą sobie rady.

Te mocniejsze urządzenia potrafią dostarczyć nam nawet 700-900 W mocy, dzięki czemu mamy gwarancję trwałości oraz pewność, że nawet po wielu godzinach wyrzynania nie będziemy martwić się o przegrzanie.

WYRZYNARKA RYOBI RJS1050-K
jaka wyrzynarka

BLACK DECKER BDCJS18N
najlepsza wyrzynarka

Parametry tnące to kluczowy aspekt

Gdy podejmiemy decyzje odnośnie mocy oraz rodzaju zasilania, warto przyjrzeć się wydajności. Tą najczęściej określają parametry tnące. Dane te pozwolą nam określić jak grube materiały można przecinać za pomocą wyrzynarki. Oczywiście, w ten sposób upewnimy się też czy wybrany model jest w stanie pracować przy twardszych materiałach.

Gdy już upewnimy się, że wybrana przez nas wyrzynarka będzie w stanie ciąć na duże głębokości w drewnie, tworzywie sztucznym lub aluminium, a także w metalu, to warto upewnić się, że jego prędkość skokowa także jest odpowiednia.

Ten parametr odpowiedzialny jest za szybkie cięcie, a co za tym idzie za przyspieszenie wszystkich prac. Warto dodać, że regulacja tego zakresu jest przydatna w przypadku pracy na materiałach o różnej grubości i twardości.

Równie istotne jest wyposażenie dodatkowe

Jeśli mamy do wyboru dwa bardzo podobne pod względem parametrów produkty o podobnej mocy oraz charakterystyce pracy, to oczywistym jest, że nasz wybór powinien paść na tę wyrzynarkę, która w zestawie oferuje więcej dodatków, akcesoriów czy innych gadżetów.

Dodatkowe wyposażenie to bardzo często większa ilość brzeszczotów. Te natomiast gwarantują nam bezproblemową pracę oraz pewność, że nawet po wielu miesiącach używania wyrzynarki będziemy przygotowani na kolejne projekty.

Naszą uwagę powinny również przykuć inne akcesoria w postaci, na przykład, walizki. Transport takiego urządzenia w bezpieczny sposób jest bardzo ważne. Z uwagi na dużą ilość pyłu, jaka pojawić się może podczas prac, warto także upewnić się, że nie musimy martwić się o zakup worka na pył.

MAKITA DJV181Z
wyrzynarka opinie
BOSCH PST 650
dobra wyrzynarka

Funkcje i komfort – co wpływa na wygodę użytkowania?

Każdy majsterkowicz ceni sobie możliwość pracy w bezpiecznym i czystym środowisku. Dlatego warto wyposażyć się w produkt, który gwarantuje nam przyłącze do odsysania pyłu. Pozwoli nam to zachować czyste miejsce pracy, co będzie świetnym ułatwieniem.

Inna ciekawa funkcja poprawiająca ogólny komfort pracy to, w zależności od wybranego modelu, system minimalizujący poziom drgań. Low Vibration czy inne opcje gwarantujące liniowe równoważenie ciężaru w połączeniu z miękkim okryciem rączki wyeliminują zmęczenie, które bardzo często pojawia się w przypadku użytkowania budżetowych urządzeń.

Oczywiście należy także pamiętać o bardzo prostym, beznarzędziowym montażu brzeszczotów, co może zagwarantować nam popularny już system SDS. Wszystkie te dodatki muszą jednak być zainstalowane w urządzeniu o niskiej wadze, aby rzeczywiście komfort korzystania z urządzenia był jak najlepszy.

Wyrzynarka cena i opinie – porównaj stosunek jakości do ceny!

Jeśli zapoznamy się z komentarzami innych kupujących, to w bardzo prosty sposób możemy sprawdzić jakie zalety i wady dany produkt ma. Ich oceny pozwolą nam także zweryfikować czy produkt, nad którym się zastanawiamy, sprawdzi się do wybranych przez nas projektów.

Niska cena wyrzynarki to oczywiście bardzo atrakcyjny aspekt, o którym także warto pamiętać. Jest to tylko i wyłącznie dodatek i chodzi tutaj bardziej o dobry stosunek jakości do ceny, a nie zakup najtańszej wyrzynarki, jaką znajdziemy. Warto też zastanowić się, czy dobrym rozwiązaniem nie będzie zakup narzędzia wielofunkcyjnego.

Wyrzynarka – podsumowanie rankingu 2024

Najważniejszą rzeczą podczas wyboru właściwego urządzenia tnącego jest oczywiście możliwość obróbki różnych materiałów. Do tego jednak potrzebna jest odpowiednia moc, a cała konstrukcja wyrzynarki musi być wystarczająco wytrzymała. Jeśli dodamy do tego niezawodność, to otrzymamy jeden z ciekawszych produktów w całkiem akceptowalnej cenie, jakim jest dzisiejszy zwycięzca rankingu 2024 – BOSCH PST 650.

Oczywiście na rynku znajdziemy wiele innych produktów, które równie ciekawie się prezentują i gwarantują nam bardzo dobre warunki pracy, jeśli nie lepsze. Dlatego w przypadku gdy możemy wydać więcej, to warto zapoznać się ze wskazówkami i dobrać taką wyrzynarkę, aby spełniła każdą naszą potrzebę.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką wyrzynarkę wybrać
Average rating:  
 0 reviews