Profesjonalna wyrzynarka włosowa w 2024 roku – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Wyrzynarka włosowa ranking ofert na rok 2024 – sprawdź oferty już dziś i ciesz się z najlepszego przedmiotu!

Obróbka materiałów drewnianych, kompozytowych, stalowych czy też wykonanych z tworzywa sztucznego wymaga wyposażenia się w odpowiedni sprzęt, dzięki któremu proces ten będzie bezpieczny, szybki, a przy okazji wydajny. Dlatego coraz częściej użytkownicy decydują się na zakup wyrzynarki, dzięki czemu istnieje możliwość przygotowywania otworów i linii o nieregularnych kształtach. Wszechstronność zastosowań i uniwersalność sprawiają, że wyrzynarka włosowa to bardzo ciekawa opcja warta rozważenia dla każdego amatora prac hobbystycznych.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Wyrzynarka Baumr-AG

9.9

Średnia

Wyrzynarka PROXXON DSH

9.8

Droga


 

Wyrzynarka PARKSIDE

9.7

Tania

Wyrzynarka Holzmann

9.6

Średnia

Jednakże, każda wyrzynarka stołowa włosowa różni się ze względu na zastosowanie funkcje i parametry. Co więcej, niektórzy producenci decydują się na zastosowanie bardziej zaawansowanych funkcji. To sprawia, że jeden użytkownik będzie myślał nad tym, aby kupić wyrzynarkę modelarską, a inny po prostu skupi się na klasycznym urządzeniu. Co więcej, parametry robocze także odgrywają spore znaczenie i to od nas i naszych oczekiwań zależy czy wystarczy nam wyrzynarka stołowa włosowa o budżetowej charakterystyce i przeciętnych parametrach czy jednak będzie skłaniać się ku opcji profesjonalnej.

Z uwagi na to, że każdy ma inne wymagania, postanowiliśmy przygotować ranking wyrzynarek włosowych, gdzie umieściliśmy cztery różne produkty. Choć modele różnią się od siebie, to eksperci upewnili się, że każda propozycja charakteryzuje się świetnymi parametrami. Mieliśmy tu na względzie moc urządzenia, parametry robocze, funkcjonalność i regulacje,  a także komfort obsługi. 

PIŁA WŁOSOWA STOŁOWA WYRZYNARKA PRECYZYJNA LED

jaka piła wyrzynarka włosowa

Pierwsze miejsce zajęła wysokiej jakości wyrzynarka marki Baumr-AG, która jest dostępna w atrakcyjnej cenie. Model waży 13 kilogramów i ma silnik o mocy 140 watów. Maksymalna szerokość szczeliny wynosi 406 milimetrów, a maksymalna głębokość cięcia to 50 milimetrów. Prędkość skokowa urządzenia jest regulowana od 400 do 1650 skoków na minutę.

Skok ma 19 milimetrów, a ostrze 127 milimetrów długości. Model ma 635 milimetrów długości, 310 milimetrów szerokości i 380 milimetrów wysokości. Kąt nachylenia stołu można regulować w zakresie od 0 do 45 stopni. Króćce odciągowe mają średnicę 35 milimetrów. W zestawie jest pięć zapasowych brzeszczotów. Niezwykle praktycznym elementem jest podwójna lampa LED doświetlająca obszar roboczy.

Lampkę można dostosować według potrzeb, co podnosi komfort pracy i gwarantuje wykonywanie bardzo precyzyjnego cięcia. Wyrzynarka ma metalową obudowę w żółtym kolorze i niezwykle solidną, czarną podstawę, dzięki której się nie przesuwa podczas pracy. Do modelu można podłączyć odkurzacz przemysłowy, który będzie zbierał na bieżąco odpady powstałe podczas wyrzynania.

 • Lekka;

 • Zapasowe brzeszczoty w zestawie;

 • Solidne i estetyczne wykonanie.

 • Słaby nawiew.


PROXXON WYRZYNARKA WŁOSOWA STOŁOWA DSH 28092 GRATI

wyrzynarka modelarska opinie

Model marki Proxxon charakteryzuje się mocą maksymalną 205 watów i waży 20 kilogramów. Całkowite wymiary wyrzynarki to 530 milimetrów długości, 270 milimetrów szerokości i 300 milimetrów wysokości. Stół roboczy natomiast mierzy 360 milimetrów długości i 180 milimetrów szerokości. Produkt ma dwa biegi – na pierwszym generuje 900 skoków na minutę, na drugim 1400 skoków na minutę. Wysokość skoku wynosi 19 milimetrów.

Ramię wyrzynarki mierzy 400 milimetrów. Wyrzynarka włosowa Proxxon tnie na głębokość do 50 milimetrów. Regulacja kąta nachylenia pozwala na ustawienie do 45 stopni skosu i w takiej pozycji maksymalna głębokość cięcia wynosi 25 milimetrów. W zestawie jest aż 36 sztuk dodatkowych brzeszczotów marki Pegas. Są one pogrupowane na trzy opakowania, każde zawiera 12 sztuk i zawiera noże w innym rozmiarze – 3, 2 lub 18.

Wyrzynarka ma bardzo mocną podstawę w ciemnozielonym kolorze. Z boku zlokalizowano otwór, do którego można podłączyć odkurzacz. Na ramieniu wyrzynarki jest pokrętło służące do regulacji napięcia. Biegi zmienia się przy pomocy wygodnych przełączników.

 • 36 brzeszczotów w trzech rozmiarach;

 • Wygodna wymiana brzeszczotów;

 • Solidna konstrukcja.

 • Stosunkowo ciężka.


WYRZYNARKA STOŁOWA PRECYZYJNA WŁOSOWA PARKSIDE 

wyrzynarka stołowa włosowa opinie

Sprężarka BJC oferuje 50-litrowy zbiornik, umożliwiający szerokie wykorzystanie produktu. Kompresor oferuje dostatecznie wysoki parametr maksymalnej efektywności dla obsłużenia przeciętnego zakładu lakierniczego, jak również w domowym gospodarstwie.

Produkt oferuje maksymalne ciśnienie na poziomie 10 barów, co czyni z niego dość ciekawą propozycję, biorąc pod uwagę niezwykle atrakcyjną cenę zakupu urządzenia. Kompresor BJC został wyprodukowany w oparciu o współczesne technologie i jest dedykowany zastosowaniu w warunkach profesjonalnych, jak również w przydomowym garażu.

Urządzenie oferuje wysokie ciśnienie maksymalne 10 barów oraz 50-litrowy zbiornik wykonany z grubej blachy. Dzięki temu narzędzie doskonale spełnia swoją funkcje, a jednocześnie zachowuje swoje pierwotne właściwości przez znacznie dłuższy czas.

Sprężarka posiada pełną certyfikację RoHS i TUV, co jest gwarantem bezpieczeństwa dla użytkownika. Dodatkowym atutem urządzenia jest umieszczenie konstrukcji na kółkach, co ułatwia znacząco przenoszenie kompresora.

Choć urządzenie występuje w jednej wersji kolorystycznej, kupując produkt producent dołącza liczne elementy dodatkowe, wpływające na jakość korzystania z kompresora. Należy jednak pamiętać o tym, że jest to ciężka sprężarka, która dodatkowo oferuje wyłącznie dwunastomiesięczną gwarancję.

Wyrzynarka popularnej marki Parkside posiada silnik szczotkowy o mocy 120 watów. Zestaw zawiera cztery brzeszczoty, klucz imbusowy, kątownik i materiał montażowy do montażu urządzenia na stole. Narzędzie waży 14 kilogramów i jest zasilane sieciowo dwumetrowym kablem. Model ma 630 milimetrów wysokości, 295 milimetrów szerokości i 370 milimetrów długości.

Podstawa i obudowa są z dobrej jakości żeliwa. Dodatkowe elementy, które służą do regulacji, nadmuchiwania itp. są z tworzywa, a podstawę na obrabiane drewno wykonano ze stopu aluminium. Brzeszczot ma 134 milimetry długości. Stół można wychylić pod kątem od 0 do 45 stopni; regulacja skoków pozwala na uzyskanie od 500 do 1700 skoków na minutę.

Maksymalna wysokość cięcia pod kątem 45 stopni to 22 milimetry; przy zerowym nachyleniu głębokość wynosi 50 milimetrów. Wyrzynarka ma stosunkowo dużą, ledową lampę umieszczoną na elastycznym wysięgniku; pozwala to na doświetlenie obszaru roboczego z każdej strony. Nadmuch też jest elastyczny i można nim w łatwy sposób usunąć pył z drewna.

 • Regulowana lampa;

 • Elastyczny nadmuch;

 • Długi kabel zasilający.

 • Stosunkowo niska moc silnika.


PRECYZYJNA WYRZYNARKA WŁOSOWA STOŁOWA Modelarska

wyrzynarka włosowa ranking

Ostatni model to wyrzynarka włosowa marki Holzmann. Model waży 14 kilogramów, a jego wymiary w przybliżeniu to 285 milimetrów długości, 660 milimetrów szerokości i 385 milimetrów wysokości. Urządzenie ma silnik o mocy 120 watów o prędkości skokowej od 500 do 1700 skoków na minutę. Opcjonalnie można dokupić odciąg do trocin; do modelu pasuje odciąg Holzmann ABS 1080.

Wysięgnik ma 406 milimetrów, a długość piły taśmowej jest równa 127 milimetrów. Piłę można wznieść na maksymalnie 21 milimetrów. Regulacja kąta nachylenia jest możliwa do 45 stopni i w tej pozycji głębokość cięcia wynosi 27 milimetrów; głębokość cięcia pod kątem 90 stopni to 57 milimetrów.

Wyrzynarka ma dobrą podstawę, jednak jej obudowa nie jest tak dobra, jak w innych modelach przedstawionych w rankingu – jest gorszej jakości. Zaletę natomiast stanowi antypoślizgowy uchwyt zlokalizowany na ramieniu urządzenia oraz ledowa lampa na elastycznym pręcie – można ją ustawić pod dowolnym kątem, tak aby odpowiednio doświetlić obszar roboczy.

 • Elastyczna lampa;

 • Antypoślizgowy uchwyt;

 • Możliwość montowania różnych brzeszczotów.

 • Średniej jakości obudowa.

Zobacz także artykuł: https://majsterkujsam.pl/frezarka-dolnowrzecionowa-opinie-ranking/

Dalej nie wiesz która opcja będzie najwłaściwsza? Sprawdź poniższy poradnik zakupowy 2024!

Jak doskonale widzimy, ciekawych ofert, które warto mieć na uwadze, jest całkiem sporo. Spośród wymienionych powyżej ofert każda jest w stanie zaoferować nam bardzo dobrą wydajność i efektywność pracy. Niestety, niewiele osób zdaje sobie sprawę, że każda z pił włosowych czy też wyrzynarek może być wykorzystywana do innych projektów. Dla jednego liczyć się będzie wysoka precyzja działania, a dla innego wszechstronność sprzętu.

Trudno więc jednoznacznie wskazać która opcja będzie najlepsza. Przecież właściwe przygotowanie się do zakupu urządzenia wymaga od nas nie tylko wiedzy na temat tych urządzeń, ale też sprecyzowania konkretnych zadań, jakie postawimy przed danym narzędziem. Tylko wtedy będziemy mieć gwarancję, że produkt nie ulegnie zniszczeniu lub uszkodzeniu. 

O jakich natomiast parametrach mowa? Co powinno przede wszystkim przykuć naszą uwagę? Otóż bardzo ważne będzie zweryfikowanie mocy urządzenia, a także dodatkowych parametrów. Kluczowy będzie skok brzeszczotu, a także głębokość cięcia w drewnie, która ma znaczenie podczas pracy z grubościówką do drewna. Nie możemy też zapomnieć o maksymalnej prędkości skokowej i o funkcjach ułatwiających korzystanie ze sprzętu. Komfort obsługi też jest ważny. Ciekawych informacji udzieli nam też poniższy artykuł: 

https://www.mgprojekt.com.pl/blog/wyrzynarka/

wyrzynarka włosowa ranking

Pierwszą bardzo ważną rzeczą przy wyborze produktu idealnego jest, rzecz jasna, moc

Wyrzynarki, jak zresztą wszystkie inne elektronarzędzia do pracy w domu czy w warsztacie, muszą gwarantować nam wystarczająco wysoką moc, aby poradzić sobie z każdym zadaniem i nie doprowadzić do przedwczesnego uszkodzenia silnika przez jego przegrzanie.

Aby mieć gwarancję, że produkt jest też wystarczająco mocny do pracy przy głębszych cięciach, a prędkość skokowa pozostaje na podobnym poziomie przy obciążeniu jak i bez obciążenia, musimy wybrać opcję o wysokiej mocy. W przypadku wyrzynarek włosowych minimum to 120 W, aczkolwiek bez mniejszych problemów znajdziemy sprzęty o mocy 150-160 W, a nawet i 200 W.

WYRZYNARKA STOŁOWA PARKSIDE
wyrzynarka stołowa włosowa opinie

PRECYZYJNA WYRZYNARKA Holzmann
wyrzynarka włosowa ranking

Dalej, warto sprawdzić prędkość skokową i funkcje

Następnym kryterium określającym czy produkt jest wystarczająco dobry czy też nie to prędkość skokowa. Im jest ona wyższa, tym szybciej pracuje produkt, a to przekłada się na szybszą pracę z wyrzynarką. Rzecz jasna przy bardzo precyzyjnych cięciach o wiele ważniejsza jest wolniejsza praca, dlatego sama prędkość skokowa na nic się zda, jeśli nie będzie dostępna wraz z dużym zakresem regulacji skoku.

Oprócz samej częstotliwości skoków warto też pamiętać o tym, że produkt musi gwarantować sporo funkcjonalności. Bo to one pozwolą nam na dostosowanie urządzenia do danego projektu. Co więcej, funkcje dodatkowe umilą pracę i poprawią komfort obsługi.

Nie możemy zapomnieć o skoku brzeszczota i głębokości cięcia

Równie istotną kwestią związaną z zakupem idealnej wyrzynarki jest sprawdzenie czy urządzenie będzie w stanie zagwarantować nam wystarczająco dużą głębokość cięcia i wysokość skoku brzeszczota do naszych wymagań. 

Jak doskonale wiemy, dla jednego użytkownika wyrzynarka włosowa będzie mieć głównie pomagać przy pracach modelarskich i przy bardziej precyzyjnej pracy wykończeniowej. Inni mogą korzystać z wyrzynarek w celu przygotowywania nieregularnych kształtów i otworów. Dlatego warto sprecyzować nasze wymagania i szukać opcji, która będzie gwarantować jak najlepsze parametry robocze, w tym, rzecz jasna, odpowiednio duży skok brzeszczotu i głębokość cięcia w drewnie.

PROXXON WYRZYNARKA WŁOSOWA
wyrzynarka modelarska opinie

Wyrzynarka włosowa – podsumowanie rankingu 2024

Trudno jednoznacznie wskazać opcję najlepszą, bo każda ma swoje wady i zalety. Jedna opcja będzie bardziej komfortowa w obsłudze, inna zagwarantuje o wiele ciekawsze parametry robocze, a jeszcze inna okaże się kompaktowym i budżetowym rozwiązaniem. Warto jednak mieć na względzie skok brzeszczotu, głębokość cięcia, a także moc i prędkość skokową w celu ustalenia który produkt, w danym zakresie cenowym, jest najlepszy. Polecamy wyrzynarki akumulatorowe, które opisaliśmy TUTAJ.

Szczególnie atrakcyjną opcją wydaje się dzisiejszy zwycięzca rankingu, a mianowicie PIŁA WŁOSOWA STOŁOWA WYRZYNARKA PRECYZYJNA LED. To produkt wyróżniający się na tle konkurencji świetnymi parametrami i dosyć niską ceną. Przy tym narzędzie jest precyzyjne i świetnie się sprawdzi zarówno w rękach nowicjuszy jak i bardziej doświadczonych użytkowników. 

Artykuły powiązane: Piła ukośnica z posuwem, Frezarka górnowrzecionowa stacjonarna

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Profesjonalna wyrzynarka włosowa
Average rating:  
 0 reviews