Jaką szlifierkę taśmową wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Szlifierka taśmowa ranking na rok 2024 – wybierz najlepszą opcję dla ciebie!

Szlifowanie bardzo dużych powierzchni wymaga przede wszystkim mocnego i trwałego urządzenia. To właśnie dlatego wielu użytkowników decyduje się na zakup szlifierki taśmowej. To narzędzie warsztatowe jest idealne do obróbki wielu różnych materiałów.

Nieważne jakaś jest twardość, po dobraniu odpowiedniej taśmy oraz prędkości, poradzi sobie z każdym zadaniem. Niestety, na rynku dostępnych jest wiele różnych produktów, które różnią się ceną, a także i swoją przydatnością. Dlatego tak istotne jest, aby przed zakupem sprawdzić czego dokładnie możemy oczekiwać i jaka szlifierka taśmowa okaże się najlepsza w 2024 roku.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

BLACK 76X533 2400W

9.9

Tania

GRAPHITE 59G395 900W

9.8

Tania


 

DEDRA DED7809 300W

9.7

Średnia

BOSCH PBS75AE 750W

9.5

Droga

EINHELL TC-US400

9.4

Średnia

W dzisiejszym zestawieniu wzięliśmy pod uwagę najważniejsze elementy, które wpływają na jakość urządzenia. Chodzi tutaj o parametry urządzenia – moc i prędkość przesuwu taśmy – jak i samej taśmy, a mianowicie jej wymiary. Kluczowe okazały się także opcje regulacyjne oraz te funkcje odpowiadające za bezpieczeństwo.

Ranking szlifierek taśmowych otwiera zwycięzca, czyli SZLIFIERKA TAŚMOWA 2400W BLACK 2 FUNKCJE 76X533

tania szlifierka tasmowa

Szlifierka taśmowa firmy Black dysponuje mocą aż 2400 W, co czyni z niej urządzenie o wieloaspektowym zastosowaniu. Dzięki prędkości obrotowej 120 – 380 rpm gwarantuje optymalną i komfortową pracę z różnego rodzaju materiałem. Obecność dodatkowych imadeł w zestawie sprawia, że szlifierka może być wykorzystywana również jako narzędzie stołowe, gdzie bedzie stanowiła miły dodatek do popularnych pił stołowych lub dobrych wiertarek stołowych

Doskonałej jakości urządzenie zaproponowane przez markę Black sprawdza się w dowolnych warunkach. Moc na poziomie 2400 W gwarantuje wydajną i płynną pracę, a 6-stopniowa, elektroniczna regulacja prędkości obrotowej wpływa na komfort codziennego użytkowania.

Narzędzie zostało wyposażone w silnik szczotkowy oraz boczny worek, gwarantujący czystość podczas wyrzutu pyłu. Szlifierka posiada również regulowany uchwyt zapewniający większy komfort podczas obrabiania materiału dowolnego rodzaju.

Urządzenie o optymalnej cenie posiada powierzchnię ścierną 533 x 76 mm. Szlifierka sprawdza więc doskonale do szlifowania dużych powierzchni drewnianych, jak również płyt surowych lub lakierowanych. 

Choć cena urządzenia jest korzystna, za pomocą szlifierki trudniej będzie wykonać prace szlifierskie na mniejszych powierzchniach. Dodatkowo urządzenie posiada tylko jedną taśmę.

 • Wysoka moc pracy szlifierki;

 • Uchwyt stołowy w zestawie;

 • Boczny worek na pył;

 • Atrakcyjna cena.

 • Szlifierka o powierzchni przeznaczonej do większych powierzchni;

 • Tylko jedna taśma szlifierska.

Jaka szlifierka taśmowa będzie dobrą alternatywą? Sprawdźcie GRAPHITE SZLIFIERKA TAŚMOWA 900W 59G395 3 TAŚMY

Szlifierka taśmowa cena

Profesjonalna szlifierka taśmowa marki Graphite gwarantuje moc 900 W, optymalną do różnego rodzaju prac. Obecność aż 3 taśm szlifierskich gwarantuje możliwość zastosowania urządzenia na wielu powierzchniach, zarówno niewielkich, jak i większych.

Maksymalna prędkość przesuwu taśmy o częstotliwości 400 metrów na minutę zapewnia optymalną wydajność oraz efekty końcowe pracy urządzenia. Szlifierka stworzona przez producenta Graphite może być z powodzeniem stosowana do wszelkiego rodzaju prac wykończeniowych. Jest to zasługa obecności aż 3 taśm szlifierskich, które umożliwiają wykorzystanie szlifierki na powierzchni dowolnego rodzaju. 

Profesjonalne urządzenie waży około 3 kilogramów i posiada mocowanie umożliwiające wygodne przechowywanie na stole. Choć szlifierka nie należy do najmniejszych nie można odmówić jej wysokiej mocy, gwarantującej doskonałe efekty końcowe.

Urządzenie jest w pełni bezpieczne, dzięki obecności blokady wyłącznika oraz zintegrowanego systemu odprowadzania pyłu. Zdejmowany pojemnik dodatkowo pozwala zachować czystość na stanowisku pracy.

Urządzenie można wykorzystać do szlifowania drobnych elementów np. listewek wprawdzie nie tak komfortowo jak najlepsze szlifierki oscylacyjne. Maksymalna częstotliwość obrotu taśmy może okazać się niewystarczająca w niektórych przypadkach.

 • Moc 900 W,

 • 3 taśmy szlifierskie;

 • Zabezpieczenie blokady wyłącznika;

 • System odprowadzania pyłu.

 • Tylko 400 obrotów taśmy na minutę;

 • Urządzenie jest dość ciężkie.


Opinie szlifierki taśmowej mają dla nas bardzo ważne znaczenie? DEDRA DED7809 Szlifierka Tarczowo-Taśmowa 300W będzie z pewnością atrakcyjną ofertą

Szlifierka taśmowa ranking

Dedra DED7809 to urządzenie dedykowane szlifowaniu niewielkich elementów. Szlifierka taśmowa stworzona z myślą o użytkowaniu w warsztacie gwarantuje optymalną moc 300 W, zapewniającą dobre warunki do pracy z materiałem.

Obecność aż 5 taśm w zestawie sprawia, że szlifowanie będzie znacznie łatwiejsze i da dużo ciekawsze efekty końcowe. Szlifierka taśmowa marki Dedra to produkt przeznaczony do pracy przy stole. Urządzenie o wadze 9 kilogramów oferuje częstotliwość obrotu taśmy na poziomie 2800 jednostek, co znacząco ułatwia wykonanie zadania.

Produkt posiada dwa robocze stoliki uchylne, co pozwala na dobranie odpowiedniego kąta do pracy. Przedmiot nie posiada własnego odciągu wiórów, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by podłączyć DED7809 do dodatkowego urządzenia. Główną zaletą urządzenia jest możliwość wykonywania operacji wzdłuż, poprzek czy też po skosie. 

Urządzenie pracuje dość cicho, a silnik o mocy 300 W gwarantuje stabilną i płynną pracę z różnego rodzaju materiałem. Choć model nie jest najtańszy, gwarantuje użytkownikowi mnogość zalet. Należy także pamiętać, że nie zastosowano pojemnika na pozostałości po szlifowaniu.

 • Wysoka częstotliwość obrotu taśmy;

 • Aż 5 taśm w zestawie;

 • Idealna do niewielkich powierzchni;

 • Możliwość szlifowania pod różnymi kątami.

 • Produkt z wyższej półki cenowej;

 • Brak pojemnika na zanieczyszczenia w zestawie.


Pragniemy zakupić szlifierkę taśmową Bosch? Warto zatem przyjrzeć się kolejnej opcji, a mianowicie SZLIFIERKA TAŚMOWA 750W PBS 75AE BOSCH + WALIZKA

najlepsza szlifierka tasmowa

Zestaw marki Bosch oferuje szlifierkę taśmową o mocy 750 W oraz walizkę umożliwiającą swobodne przemieszczanie się z urządzeniem. Atutem tego zestawu są doskonałe parametry użytkowe, gwarantujące bezpieczną i stabilną pracę w dowolnych warunkach.

Możliwość regulacji obrotów, łagodny rozruch oraz beznarzędziowa wymiana tarczy zapewniają dodatkowo komfort podczas użytkowania. Szlifierka taśmowa marki Bosch to profesjonalne urządzenie dedykowane pracy na większych powierzchniach.

Urządzenie oferuje stabilną dźwignię napinająca taśmę, co pozwala na bezproblemową pracę. Dokładny przesuw taśmy zapewnia dodatkowo obecność systemu regulacji rolek prowadzących. Produkt nie wyślizgnie się z dłoni, ponieważ rękojeść została pokryta miękkim materiałem typu Softgrip.

Choć ponad 3-kilogramowa szlifierka nie jest najbardziej poręczną, gwarantuje stabilną i szybką pracę dzięki funkcja płynnej i elektronicznej regulacji obrotów. Narzędzie o dość wysokiej cenie jest jej absolutnie warte, z uwagi na mnogość oferowanych możliwości.

Szlifierka idealnie sprawdza się w przypadku dużych powierzchni. Dodatkowo, długa żywotność powierzchni ściernych zapewnia możliwość wielorazowego wykorzystania urządzenia na najwyższych parametrach.

 • Wysoka moc pracy urządzenia;

 • Obecność łagodnego rozruchu;

 • Możliwość regulacji obrotów;

 • Dobry przesuw taśmy.

 • Szlifierka w bardzo wysokiej cenie;

 • Przeznaczona tylko do większych powierzchni.

Jeszcze inną atrakcyjną opcją będzie EINHELL TC-US400 SZLIFIERKA STOŁOWA TAŚMOWA+ZAPAS

Szlifierka taśmowa opinie

Szlifierka taśmowa EINHELL TC-US400 to model stworzony do pracy przy stole o doskonałych parametrach technicznych. W zestawie znajduje się dodatkowy zapas taśm i papierów, co znacząco ułatwia rozpoczęcie pracy z produktem. Narzędzie oferuje optymalną moc 375 W oraz imponującą prędkość obrotową bez obciążenia 1450 na minutę. 

Narzędzie stworzone przez markę EinHell doskonale odpowiada standardowym wymaganiom niejednego warsztatu. Szlifierkę taśmową można wykorzystać do szlifowania powierzchni płaskich, jak również tych pod kątem do 45 stopni. Możliwość montażu okrągłego papieru ściernego za pomocą rzepu gwarantuje szybką wymianę papierów, a więc komfortową pracę.

Szlifierka taśmowa o wadze 17 kilogramów została zaopatrzona w sporej wielkości pas szlifierski 915×100 mm, co gwarantuje możliwość skrupulatnego szlifowania dużych powierzchni. W zestawie obecnych jest 5 dodatkowych taśm oraz 10 krążków, gwarantujących wygodne warunki do pracy.

Choć cena zestawu jest dość wymagająca, zestaw zawiera mnóstwo przydatnych elementów dodatkowych. Ponadto, samo urządzenie gwarantuje szybką i komfortową pracę, a więc warte jest swojej ceny.

 • Wysoka wartość obrotowa;

 • Możliwość szlifowania pod kątem;

 • Bezpieczne mocowanie papieru ściernego;

 • Zestaw posiada dodatkowe elementy.

 • Wysoka cena zestawu;

 • Urządzenie ważny aż 17 kilogramów.

Jakie parametry szlifierki taśmowej są najistotniejsze? Poradnik zakupowy

Wybierając to idealne narzędzie do naszego warsztatu, musimy przede wszystkim pamiętać o naszych wymaganiach oraz o projektach, które zamierzamy wykonać. W ten sposób będziemy mogli sobie oszacować jaka będzie ostateczna cena szlifierki taśmowej oraz czy rzeczywiście musimy wydawać tyle pieniędzy.

Wymagające prace oraz twarde powierzchnie wymagają wysokiej mocy oraz możliwości regulacji szybkości posuwu taśmy. Są to więc podstawowe parametry, o których musimy pamiętać. Ponadto, rozmiar taśmy także będzie kluczowy, szczególnie w przypadku pracy na dużych powierzchniach.

Musimy również zwrócić uwagę na stabilność i mocowanie, czyli w skrócie na komfort korzystania z urządzenia. Trwałość i wykonanie, a także gwarancja to kolejne istotne elementy, które należy zweryfikować przed zakupem. Więcej informacji znajdziemy także tutaj: https://www.bomar-poland.com.pl/szlifierka-tasmowa-na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie/%C5%9B.

dobra szlifierka tasmowa

Moc urządzenia oraz szybkość przesuwu taśmy

Podczas pracy zdarzyć się może, że będziemy musieli zmienić materiał obróbki z drewna na coś nieco twardszego. Oznaczać to będzie również wymiana taśmy, aby była w stanie skutecznie poradzić sobie z danym zadaniem. Nawet jeśli pozostaniemy przy drewnie lecz wybierzemy takie o większej twardości, musimy dostosować szybkość przesuwu.

To właśnie dlatego tak istotnym parametrem jest moc. Pozwala ona nam wykorzystać urządzenie w bardzo uniwersalny sposób i dobrać odpowiednią prędkość obrotową do obrabianego materiału. Co więcej, większa moc to również mniejsze prawdopodobieństwo, że po długiej pracy przedmiot odmówi posłuszeństwa.

Minimalna moc szlifierki taśmowej powinna wynosić 400-500 W do prostych prac. Jeśli jednak planujemy bardziej zaawansowane zabawy, to o wiele lepszą szlifierką taśmową będzie model wyposażony w motor o mocy nawet do 1200 – 1500 W. Istnieją oczywiście o wiele mocniejsze, powyżej 2000 W, które świetnie się sprawdzą w prawie każdym przypadku.

SZLIFIERKA TAŚMOWA 2400W BLACK 2
tania szlifierka tasmowa

SZLIFIERKA EINHELL TC-US400
Szlifierka taśmowa opinie

Wielkość taśmy

Kolejny kluczowy parametr, o którym musimy pamiętać decydując się na szlifierkę, to jej wielkość. Chodzi tutaj przede wszystkim o szerokość i długość roboczą taśmy szlifującej. Jest to powierzchnia, po której obrabiany materiał się porusza.

Im większa taśma, tym lepiej dla dużych projektów. W ten sposób umożliwiamy sobie pracę przy bardzo dużych kłodach drewna. Co ciekawe, lepiej jest wyposażyć się w bardzo dużą taśmę nawet w przypadku mniej wymagających zadań, bo w przypadku kiedy będziemy musieli pracować nad większym materiałem, całe zadanie będzie o wiele trudniejsze.

Taśmy mogą mieć naprawdę zróżnicowaną szerokość i długość, dlatego należy przede wszystkim pamiętać o tym, aby wybrać w miarę uniwersalny rozmiar. Najczęściej spotykany jest 533 x 75 mm. Jeśli pragniemy naprawdę dużą taśmę, to wybierzcie taką o długości 915 mm i szerokości 100 mm.

Artykuł powiązany: https://majsterkujsam.pl/wyrzynarka-wlosowa-opinie-ranking/

Funkcjonalność urządzenia i bezpieczeństwo

Kluczowym parametrem wpływającym na cenę szlifierki taśmowej jest ilość dodatkowych funkcji, które wpływają na jakość obróbki materiału, ale także na wygodę pracy oraz na jej prostotę. Funkcje regulacyjne to podstawa i każda szlifierka powinna nam oferować możliwość dostosowania prędkości przesuwu taśmy.

Kolejnym ważnym dodatkiem jest możliwość zmiany kąta płaszczyzny podstawy, dzięki czemu pozwolimy sobie na szlifowanie pod kątem 45 stopni. Co ciekawe, w funkcjonalności chodzi także o możliwość ustawienia szlifierki w pozycji pionowej lub poziomej, dzięki czemu komfort pracy będzie o wiele wyższy.

Udogodnieniem, które zdecydowanie polecamy do warsztatów domowych, jest specjalny system zbierający brud. Pozwoli to na utrzymanie bardzo czystego miejsca pracy. Oczywiście sama rękojeść także powinna być regulowana, aby dostosować sobie szlifierkę do naszych oczekiwań i wymagań.

Szlifierka DEDRA DED7809
Szlifierka taśmowa ranking
BOSCH PBS 75AE 750W
najlepsza szlifierka tasmowa

Gwarancja, a trwałość szlifierki

Jeżeli znajdziemy producenta, który jest w stanie zaoferować nam gwarancję na ponad 3 lata, to jest to znak świetnie opracowanego i trwałego produktu. Takie modele szlifierek taśmowych są bezawaryjne i mogą pracować przy dużych obciążeniach przez wiele lat. Potwierdza to sam producent, który jest pewny wykonania.

Oczywiście na trwałość szlifierki ma też szereg innych aspektów. Na przykład zastosowanie paska klinowego czy zastosowanie specjalnych funkcji, które dbają o to, aby urządzenie nigdy się nie przegrzewało. W przypadku takiego zdarzenia, produkt zwyczajnie się wyłącza.

Szlifierka taśmowa – podsumowanie rankingu 2024

Zwycięzcą w dzisiejszym rankingu 2024 jest z pewnością najmocniejsza szlifierka dostępna w tym zakresie cenowym, a mianowicie SZLIFIERKA TAŚMOWA 2400W BLACK 2. To produkt, który charakteryzuje się świetną mocą i bardzo wysoką wydajnością. Co prawda nie otrzymamy tutaj wielu gadżetów i akcesoriów w zestawie, lecz niska cena to rekompensuje.

Jeśli jednak planujemy inny zakup, to warto pomyśleć nad alternatywami, które przedstawione zostały w powyższym rankingu. Dodatkowo zachęcamy do własnych poszukiwań przy pomocy naszych poradników np. Ranking Szlifierek Mimośrodowych, gdzie zawarto najistotniejsze informacje, które pomogą wam znaleźć idealne rozwiązanie.

Sprawdź też ranking frezarek dolnowrzecionowych do drewna i górnowrzecionowych https://majsterkujsam.pl/frezarka-gornowrzecionowa-opinie-ranking/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką szlifierkę taśmową wybrać
Average rating:  
 0 reviews