Jaka pilarka tarczowa jest najlepsza w 2024 roku – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Pilarka tarczowa ranking ofert na rok 2024 – sprawdź opcję, która przypadnie ci najbardziej do gustu!

Aby w sposób precyzyjny i wydajny przeprowadzać ogromną liczbę prac budowlanych czy remontowych, a także robić to wydajnie i skutecznie, potrzebujemy różnorodnych narzędzi. W przypadku przecinania różnych materiałów nieodzownym wyposażeniem każdego majsterkowicza czy budowlańca będzie zagłębiarka akumulatorowa, pilarka tarczowa lub piła szablasta. Są to urządzenia na pozór proste, ale skuteczne i bezpieczne, a co ważniejsze efektywne ich wykorzystanie wymaga wprawy i doświadczenia. 

To samo dotyczy wiedzy na temat zakupu tego typu produktów. Jak doskonale wiemy, bardzo często zakup pilarki tarczowej do drewna czy też do innego materiału wymaga od nas sporej wiedzy na temat działania tego typu sprzętu. Musimy też mieć na względzie ogromną liczbę parametrów. Co więcej, bardzo istotne jest też uwzględnienie aspektów wpływających na kwestie związane z komfortem obsługi.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Wuber HG- 2400

9.9

Średnia

Boxer

9.8

Tania

NAC CSE138-185-SH

9.7

Tania

Bosch PKS 55

9.6

Tania

Black

9.6

Tania

EINHELL

9.5

Średnia


GRAPHITE

9.4

Droga


Jak widzimy, czynników ostatecznie określających atrakcyjność urządzenia jest bardzo dużo. Dla jednego ważniejsza będzie moc, a dla innego możliwości robocze produktu. Jednakże, w celu określenia produktu idealnego, trzeba mieć wszystkie te parametry na uwadze. Dlatego w dzisiejszym zestawieniu przedstawimy zarówno pilarka tarczowa ręczne, jak i te z prowadnicą; do drewna, jak i te do tworzyw sztucznych i metali. 

PILARKA TARCZOWA RĘCZNA Z LASEREM + DWIE TARCZE

pilarka tarczowa opinie

Ręczna pilarka tarczowa marki Wuber to najlepszy stosunek jakości do ceny – urządzenie powstało z najwyższej jakości materiałów i cechuje się dobrymi parametrami, a cena jest atrakcyjna i przystępna. Produkt jest przeznaczony do piłowania w drewnie – w surowym drewnie, w deskach, sklejkach oraz płytach wiórowych. Model waży 4 kilogramy i jest przystosowany do transportu.

W pilarce zastosowano silnik o mocy 2400 Watów, który gwarantuje urządzeniu niezwykle wydajną pracę przez długi czas. Produkt jest zasilany sieciowo za pośrednictwem kabla przymocowanego na stałe i cechuje się prędkością obrotową na poziomie 5000 obrotów na minutę. Tarcza ma 185 milimetrów średnicy, a otwór piły to 20 milimetrów (średnica). Piła tnie na głębokość do 65 milimetrów.

Wygodnym i praktycznym dodatkiem jest prowadnica laserowa, dzięki której można dokonywać naprawdę precyzyjnych cięć. Nachylenie kąta można regulować swobodnie w przedziale od 45 do 90 stopni. Urządzenie ma mocną obudowę z tworzywa, która posiada specjalny wylot wentylacyjny dla silnika. Ergonomiczny uchwyt składa się z dwóch komponentów – rękojeści głównej, w której jest spust uruchamiający oraz dodatkowej rękojeści, którą można wygodnie docisnąć pilarkę w taki sposób, żeby jej ciężar rozłożyć równomiernie na ciętej powierzchni.

 • Bardzo solidne wykonanie;

 • Atrakcyjna cena;

 • Ergonomiczna obudowa.

 • Głośno pracuje.

Pilarka tarczowa z laserem Piła ręczna 2 Tarcze

pilarka tarczowa ranking

Urządzenie marki Boxer to poręczna pilarka do drewna i powierzchni drewnianych. Model posiada silnik o mocy 1800 Watów i mocy maksymalnej 2850 Watów, a jego prędkość to 6000 obrotów na minutę. Narzędzie waży 4 kilogramy i posiada niezwykle solidną osłonę na ostrze, dzięki czemu transport jest łatwy i bezpieczny. W zestawie znajdują się dwie tarcze tnące (obie do drewna), klucz montażowy, dwie zapasowe szczotki oraz prowadnica boczna.

Pilarka posiada laser dla bardziej precyzyjnych cięć. Maszyna tnie na głębokość do 65 milimetrów, a kąt nachylenia można płynnie regulować w przedziale od 0 do 45 stopni. Głębokość cięcia przy maksymalnym nachyleniu wynosi 45 milimetrów. Tarcza ma średnicę 185 milimetrów, a średnica otworu to 20 milimetrów.

Szczelna obudowa powstała z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Wygodny uchwyt składa się z rękojeści i docisku. Oba elementy pokryte są przyjemną w dotyku antypoślizgową okładziną, która się nie ściera i jest łatwa w utrzymaniu. Otwory wentylacyjne znajdują się odpowiednio daleko od ostrza, dlatego żadne odpady z piłowania nie trafiają do wnętrza obudowy i nie niszczą silnika.

 • Laserowy wskaźnik;

 • Szczelna obudowa;

 • Dobra wentylacja silnika.

 • Tarcze szybko się tępią.

PILARKA TARCZOWA RĘCZNA PIŁA TARCZA 2400W LASER-EM

pilarka tarczowa do drewna ranking

Model CP-1065 marki Chempion został wyposażony w silnik o mocy maksymalnej 2400 Watów. Bez obciążenia urządzenie generuje do 6000 obrotów na minutę. Dodatkowym udogodnieniem jest laserowy wskaźnik linii cięcia; dzięki niemu użytkownik może dokonywać wyjątkowo dokładnych cięć na głębokość do 65 milimetrów. Tarczę można pochylić do kąta 45 stopni.

Tarcza ma 185 milimetrów średnicy i otwór o średnicy 20 milimetrów. Produkt wyposażono w mocną tarczę widiową, która jest przeznaczona do cięcia drewna – desek, sklejek, paneli, itp. Urządzenie posiada specjalny otwór służący do odsysania pyłu. Można do niego przyłączyć odkurzacz lub worek na wióry. Pilarka ma podwójny uchwyt, ale niestety jest on z tworzywa i nie ma antypoślizgowej nakładki. Dodatkowo przez środek rękojeści przechodzi łączenie materiału, co sprzyja zbieraniu się zanieczyszczeń.

Obudowa jest szczelna, choć miejsca połączeń nie są idealnie wygładzone. Duże, podłużne otwory wentylacyjne gwarantują odpowiednie chłodzenie silnika. Tarcza posiada solidną okrywę, która sprawdza się podczas przechowywania i transportu – chroni ostrze i otoczenie.

 • Dobra cena;

 • Otwór do odsysania pyłu;

 • Solidna okrywa ostrza.

 • Słabej jakości uchwyty.

MOCNA Pilarka tarczowa z laserem 2600W + 2 TARCZE

stołowa pilarka tarczowa

Zasilana sieciowo piła marki Black została wyposażona w silnik o mocy maksymalnej 2600 Watów, którego prędkość obrotowa wynosi 4500 obrotów na minutę. Zestaw zawiera narzędzia montażowe i dwie tarcze przeznaczone do cięcia drewna i tworzywa sztucznego. Pilarka ma precyzyjny laser, który wyraźnie pokazuje linię cięcia. Jest on zasilany dwiema bateriami AAA 1,5 V, które dołączono do produktu.

Piła tnie na głębokość do 65 milimetrów; obie tarcze mają średnicę 185 milimetrów i otwory o średnicy 20 milimetrów – jedyną różnicą jest ilość zębów. Jedna ma 24, a druga 48 zębów. Urządzenie pozwala regulować kąt nachylenia do 90 stopni. Model ma solidną obudowę w niebieskim kolorze. Na uwagę zasługuje świetna izolacja silnika – posiada on swoją własną część ze specjalną nakładką wentylacyjną. Dzięki temu silnik jest chłodzony powietrzem w trakcie pracy, a to eliminuje ryzyko przegrzania.

Uchwyt składa się z rękojeści ze spustem i blokadą oraz docisku. Na zewnętrznej stronie rękojeści położono antypoślizgowy element w czarnym kolorze; przez środek docisku przechodzi linia łączenia obudowy, co może przyczyniać się do osadzania się zanieczyszczeń.

 • Dwie różne tarcze w zestawie;

 • Izolowany silnik;

 • Mocny silnik.

 • Łączenie obudowy na docisku.

PILARKA TARCZOWA EINHELL TC-CS 1400

pilarka tarczowa z prowadnicą opinie

Model marki Einhell wyposażono w silnik o mocy 1400 Watów i prędkości obrotowej do 5200 obrotów na minutę. Urządzenie posiada tarczę o średnicy 190 milimetrów, a średnica otworu piły to 30 milimetrów. Narzędzie waży 4,3 kilograma i może być wygodnie transportowane na miejsce prac remontowo-budowlanych. Tarcza jest przeznaczona do cięcia w drewnie i produktach drewnianych, tj. sklejkach, panelach, deskach itp.

W zależności od ustawienia kąta nachylenia pilarka tnie na różną głębokość – dla kąta 45 stopni jest to 30 milimetrów. Maksymalnie produkt tnie na głębokość 66 milimetrów. Model posiada wysokiej jakości, bardzo wygodne i ergonomiczne uchwyty. Pionowa rękojeść ma dużą antypoślizgową okładzinę i przycisk uruchamiający ostrze. Docisk również ma postać uchwytu, zorientowanego poziomo i cały pokryto przyjemną w dotyku gumą.

Obudowa urządzenia jest czerwona. Elementy antypoślizgowe i wentylacyjne są czarne, a osłona ostrza jasnoszara. Pilarka jest zasilana sieciowo i dołączono do niej na stałe przewód z wtyczką. Niestety jest on stosunkowo krótki, dlatego dla komfortowej pracy należy przygotować przedłużacz.

 • Bardzo wygodne uchwyty;

 • Solidna obudowa;

 • Duża tarcza.

 • Krótki kabel zasilający.

 •  

GRAPHITE PIŁA PILARKA TARCZOWA 185mm 1200W 58G486

pilarka tarczowa ranking

Najlżejszym urządzeniem w zestawieniu jest pilarka marki Graphite – waży 3,8 kilograma. Jest to zatem model idealny do częstego przewożenia. Produkt posiada silnik o mocy 1200 Watów i prędkości do 5000 obrotów na minutę. Piła podczas pracy generuje hałas o natężeniu 103 decybeli. Urządzenie wyposażono w tarczę o średnicy 185 milimetrów.

Tarcza ma 24 zęby i jest przeznaczona do cięcia w drewnie. Można nią piłować również elementy wykonane z drewna, np. deski. Pilarka tnie na głębokość do 65 milimetrów. Cięcie ukosowe jak przy pile ukośnej może odbywać się w przedziale nachylenia od 0 do 45 stopni, a dla 45 stopni głębokość cięcia wynosi 43 milimetry.

Urządzenie ma niezwykle wygodny i solidny uchwyt z antypoślizgową powierzchnią oraz profilowany docisk. Obudowę wykonano estetycznie i solidnie, ma ona czarne, szare i czerwone elementy. Pilarka jest zasilana sieciowo za pośrednictwem kabla, który można odłączyć od urządzenia – jest to niezwykle wygodne podczas transportu lub przechowywania.

 • Lekka;

 • Odpinany kabel;

 • Mocna tarcza.

 • Głośno pracuje.
 •  
 •  

Zastanawiasz się czy pilarka tarczowa z prowadnicą będzie dla ciebie odpowiednia? A może dalej myślisz o opcji tańszej, ręcznej? Sprawdź poniższe porady i wybierz produkt idealny!

Idealna pilarka tarczowa z prowadnicą, ręczna czy też stołowa to taka, która pod każdym względem będzie spełniał wymagania użytkownika. Jednemu zależy na tym, aby produkt był w stanie poradzić sobie z bardzo dużym projektem. Inny potrzebuje przedmiotu do mobilnej pracy, a więc kompaktowość będzie najważniejsza. Z uwagi jednak na różne wymagania i oczekiwania, to znalezienie gadżetu idealnego będzie oznaczać własnoręczne poszukiwania.

Na szczęście kwestia ta nie jest tak trudna jak może nam się wydawać. Z analizy porównawczej wyżej wymienionych produktów wiemy już co nieco o pilarkach tarczowych i to jak one wyglądają, a także jakie parametry są w ich przypadkach najistotniejsze. Dlatego teraz o wiele łatwiej będzie nam podjąć decyzję, szczególnie jeśli będziemy bazować na tych najistotniejszych kryteriach.

Oprócz renomy producenta, bardzo ważną rzeczą, o jakiej nie możemy zapominać, jest moc i prędkość obrotowa. Dalej bardzo ważne jest uwzględnienie średnicy tarczy bądź też jej głębokości cięcia. Nie możemy też zapomnieć o przeznaczeniu, bo inaczej będzie skonstruowana i wykonana opcja do drewna, a inaczej do metalu. Warto mieć też na względzie to czy produkt jest zasilany akumulatorowo => wyrzynarka akumulatorowa, czy standardowo za pomocą przewodu. Wiele ciekawych informacji udzieli nam także ten artykuł:

https://muratordom.pl/ogrod/narzedzia-ogrodnicze/pilarki-tarczowe-aa-bwCb-2ndS-5LMM.html

pilarka tarczowa ręczna

Czytaj również

Pilarka tarczowa makita, a może Boscha? Wszystko o renomie

Przeglądając dostępne produkty bardzo łatwo można zauważyć, że największą popularnością cieszą się pilarki tarczowe Bosch, Makita, a także paru innych renomowanych i znanych na całym świecie producentów. Nie dzieje się to tak bez przyczyny. Kupując sprzęt wielu z nas stara się znaleźć produkt idealny, który pozwoli na bezproblemowe użytkowanie sprzętu przez lata.

Aby więc mieć gwarancję, że dane narzędzie będzie bezawaryjne, często decydujemy się na zakup produktów od firm, które od wielu lat specjalizują się w produkcji danych narzędzi. I nieważne czy będzie to pilarka tarczowa ręczna czy też stołowa pilarka tarczowa – każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że renomowany producent oznacza tak naprawdę dobre wykonanie. Potwierdzić to może długoletni okres ochronny czy też wiele punktów serwisowych w przypadku jakiegoś problemu.

GRAPHITE 1200W 58G486
pilarka tarczowa ranking

Pilarka tarczowa z laserem 2600W
stołowa pilarka tarczowa

Moc, a także prędkość obrotowa

Skoro już wiemy czemu tak wiele osób przygląda się produktom przygotowanych przez renomowanego producenta, czas najwyższy na przyjrzenie się dostępnym modelom bazując na najważniejszych parametrach i innych wskazówkach zakupowych. Jedną z takich rzeczy jest moc urządzenia.

Wyrażana zazwyczaj w watach, moc silnika wskazuje nam na to czy mamy do czynienia z produktem wystarczająco mocnym do długich i wymagających projektów czy raczej wybrana przez nas opcja to mini pilarka tarczowa o niskim koszcie i małej efektywności. Choć rozwiązania kompaktowe też są potrzebne i niejeden użytkownik z przyjemnością by z takiego produktu korzystał, to musimy mieć na względzie wydajność pracy, a tutaj moc ma spore znaczenie.

Wartości, jakie powinny nas interesować, to minimum 1500W. Chociaż bez problemu na rynku dostępne będą produkty o mocy wynoszącej 2000-2500W. Co więcej, moc ma także wpływ na prędkość obrotową pilarki, a więc na szybkość pracy. Jeśli przy tym silnik jest mocny, to nawet przy bardziej wymagającym materiale szybkość znacząco nie spadnie.

Średnica tarczy i głębokość cięcia

Jeszcze innym ważnym czynnikiem określającym czy produkt poradzi sobie z przygotowanymi przez nas zadaniami jest średnica tarczy i jej głębokość cięcia. Wiadomo – im tarcza jest większa, tym oferować będzie większą głębokość cięcia. Minimum, co rekomendujemy, to tarcza o średnicy 180 mm. Gwarantuje to głębokość cięcia na poziomie wynoszącym około 60mm.

Warto przy tym zauważyć, że głębokość cięcia przy tarczach o tej samej średnicy może się różnić. W jednym przypadku może to być “tylko” 60 mm, a w drugim nawet i 70 bądź 75 mm. To wszystko zależy od konstrukcji danego urządzenia. Dlatego zachęcamy, aby każdy sprawdził te parametry w celu wyboru najlepszej propozycji.

PILARKA TARCZOWA EINHELL TC-CS 1400
pilarka tarczowa z prowadnicą opinie
Pilarka tarczowa z laserem Piła ręczna 2 Tarcze
pilarka tarczowa ranking

Pilarka tarczowa do drewna, a może do metalu?

Przeglądając ranking pilarek tarczowych bez problemu zauważyć mogliśmy, że podane w zestawieniu produkty przystosowane są do pracy z drewnem miękkim jak i twardym. Co więcej, deklarowane przez producenta parametry robocze, w tym głębokość cięcia, odnosi się właśnie do materiałów drewnianych.

Jeśli pragniemy korzystać z urządzenia do cięcia innego materiału, to musimy upewnić się, że tarcza dołączona w zestawie została wykonana z trwałego i wytrzymałego stopu. Są to zazwyczaj tarcze diamentowe, których ułożenie ząbków nieco różni się od tego, co oferują tarcze do drewna. Ponadto, kolejną różnicą będzie moc. 

O wiele bezpieczniejszym rozwiązaniem jest zakupienie pilarki o podwyższonej mocy właśnie ze względu na zwiększoną intensywność prac.

Zobacz ranking profesjonalnych grubościówek do drewna.

Lepsza będzie pilarka tarczowa akumulatorowa czy może zasilana sieciowo?

Dalej bardzo istotną rzeczą przed podjęciem decyzji odnośnie zakupu pilarki tarczowej jest zasilanie. Na rynku mamy dostęp do urządzeń bateryjnych bądź też zasilanych z gniazdka. Te bardziej standardowe urządzenia są zazwyczaj nieco mocniejsze przy zachowaniu tej samej ceny, a dodatkowo tańsze. Jednakże, musimy tutaj uwzględnić kwestię źródła prądu, a także ograniczenia spowodowane przewodem zasilającym. 

Takich ograniczeń w przypadku pilarki tarczowej akumulatorowej nie ma. Nie musimy się martwić o przeszkadzający przewód czy po prostu ograniczenia, które pojawić się mogą z uwagi na wymagane źródło prądu.

Pilarka tarczowa – podsumowanie rankingu 2024

Choć trudno jednoznacznie wskazać która opcja będzie najlepsza, to musimy najpierw uwzględnić ogromną liczbę parametrów przed jakąkolwiek decyzją. Nieważne czy mini pilarka tarczowa to coś, czego pragniemy, czy może bardziej interesuje nas stołowa pilarka tarczowa o ogromnych rozmiarach i równie ogromnych możliwościach cięcia. Zawsze miejmy na względzie moc i prędkość obrotową, a także funkcje dodatkowe i zabezpieczenia, jakie produkt może nam zaoferować.

Jeśli przygotowane w poradniku zakupowym informacje są dla nas zbyt szczegółowe bądź po prostu wolimy bazować na rekomendacjach ekspertów, to zachęcamy do sprawdzenia tego, co ma do zaoferowania zestawienie. Szczególnie atrakcyjną opcją jest PILARKA TARCZOWA RĘCZNA Z LASEREM + DWIE TARCZE. Wysoka precyzja pracy dzięki laserowi, dwie tarcze w zestawie, a także wysoka moc. To główne zalety numeru jeden oferowanego w rankingu 2024.

Artykuł powiązany: https://majsterkujsam.pl/pila-lancuchowa-akumulatorowa-opinie-ranking/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaka pilarka tarczowa jest najlepsza
Average rating:  
 5 reviews
 by ROB.

W Blacku spodobała mi się ochrona silnika przed przegarzaniem. A poza tym dobrze mi się z nią pracuje.

 by Ja rek

Jak brać to tylko akumulatorowe. Kabel nigdzie się nie plącze, można je przenieść w dowolne miejsce.

 by Viki

Polecam Grphite pomimo wysokiej ceny. Bardzo dobrze i dokładnie piłuje. Uchwyt jest wygodny.

 by Anonymous

Już od lat używam pilarki chempion i nic sie nie dzieje, oczywiście poza tępieniem się ostrza, ale to normalne.

 by Goniex

Boxer jest bardzo praktyczny, poręczny i bardzo dobrze tnie.