Jaka piła ukośnica okaże się najlepsza w 2024 roku – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Ukośnice ranking ofert 2024 – wybierz tę najlepszą już dziś! 

Jeśli kiedykolwiek miałeś problem z obróbką długiego elementu z uwagi na wymiary, ale też i brak precyzyjnego urządzenia, to rozwiązaniem idealnym wydawać się może wyrówniarko grubościówka lub właśnie piła ukośnica. To specjalne urządzenie, które choć nie jest bardzo popularne, znacząco może ułatwić proces obróbki drewna, ale nie tylko. Jeśli wybierzemy właściwy sprzęt, to bez najmniejszych problemów będziemy mogli cieszyć się z ukośnicy do metalu czy też do tworzyw sztucznych.

Jednakże, jak przebiega proces wybierania urządzenia? Jakimi parametrami należy się kierować, aby cieszyć się z wybranego sprzętu? Kwestii problematycznych jest sporo, bo przecież trzeba wziąć pod uwagę nie tylko samą markę czy cenę, ale też i wiele innych elementów dodatkowych. Jednym z nich mogą być opinie. Jak widzicie, czynników ostatecznie wpływających na jakość sprzętu jest wiele. I to tylko od nas zależy na którą propozycję się zdecydujemy.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

SCHEPPACH HM216

9.9

Średnia


Riwall

9.8

Droga

EVOLUTION R255SMS

9.7

Średnia

Bearfoot

9.7

Tania

EINHELL TH-MS

9.6

Tania


Black Decker BES710

9.5

Średnia

PARKSIDE PKS

9.4

Tania

Aby więc pomóc każdemu zainteresowanemu zakupem ukośnicy z posuwem bądź też opcji ręcznej, przygotowaliśmy dzisiejszą listę. W rankingu ukośnic pojawiły się przede wszystkim produkty charakteryzujące się bardzo ciekawymi parametrami roboczymi, a także wysoką mocą i prędkością obrotową. Ponadto, nie bez znaczenia była precyzja działania, a także funkcje usprawniające korzystanie ze sprzętu. 

SCHEPPACH Piła ukośnica ukosowa z przesuwem HM216

ukośnica do drewna ranking

Model HM216 firmy Scheppach to zdecydowanie najlepsze urządzenie w rankingu. Ukośnica jest dostępna w zestawie promocyjnym z dwiema tarczami widiowymi – jedną z 24 zębami i drugą z 48 zębami. Przyrząd posiada niezwykle mocny i bezawaryjny silnik 2000 Watów, który gwarantuje urządzeniu doskonałą wydajność. Model pracuje z prędkością 4800 obrotów na minutę.

Ukośnica waży 12 kilogramów i ma 735 milimetrów długości, 593 milimetry szerokości i 505 milimetrów wysokości. Tarcza tnąca ma 210 milimetrów średnicy, a średnica podstawy obrotowej to 254 milimetry. Cięcia mogą odbywać się pod różnymi kątami. W przypadku kąta 45 stopni głębokość cięcia wynosi 38 milimetrów, a szerokość 240 milimetrów; dla ustawienia kąta 90 stopni te parametry to 65 milimetrów głębokość i 340 milimetrów szerokość.

Niewątpliwą zaletą urządzenia jest to, że można je transportować; podstawa powstała z odlewu ciśnieniowego z aluminium, przez co jest stabilna i lekka. Ukośnica sprawdzi się też w małych, np. przydomowych warsztatach, ponieważ jest kompaktowa. W maszynę wbudowano specjalny laser przeznaczony do wskazywania ciętej krawędzi – gwarantuje to uzyskanie maksymalnej precyzji. Dla bezpieczeństwa zamontowano osłonę tarczy, którą można całkowicie zamknąć.

 • Solidna;

 • Wysoka jakość wykonania;

 • Stosunkowo kompaktowa.

 • Brak wolnego startu.

PIŁA UKOŚNICA STOŁOWA RĘCZNA POSUWEM LASER UKOSOWA

Ukośnica Riwall jest dostępna z dwiema tarczami widiowymi (jedna zamontowana w urządzeniu, druga zapasowa), tekstylnym workiem na zanieczyszczenia, jedną parą przedłużek stołu, zaciskiem oraz kluczem montażowym. Cały zestaw waży 15 kilogramów, a samo urządzenie 11 kilogramów. Maszyna posiada posuw i laserowy wskaźnik krawędzi, co sprawia, że cięcia są niezwykle dokładne. Ukośnicę wyposażono w wydajny silnik o mocy 2000 Watów.

Produkt jest przeznaczony do wykonywania precyzyjnych cięć w różnych materiałach, w tym w drewnie, gipsie i tworzywie sztucznym. Głębokość cięcia jest regulowana; przy ustawieniu 45 stopni wynosi ona 36 milimetrów, a przy 90 stopniach 60 milimetrów. Podobnie jest z szerokością i w tym przypadku dla 90 stopni jest to 310 milimetrów, a dla 45 stopni 210 milimetrów.

Szeroką podstawę można stabilnie przytwierdzić do blatu; jej wymiary to 44 na 33 centymetry. Jest to zatem kompaktowy model, który można przewozić na miejsce prac remontowo-budowlanych, lub przechowywać w nawet niewielkim warsztacie. Urządzenie ma ładny wygląd – jest szare, a elementy służące do regulacji mają wyrazisty, żółty kolor. Tarcza posiada mocną osłonę, dlatego użytkownik jest bezpieczny podczas pracy.

 • Szeroka, stabilna podstawa;

 • Duży zestaw akcesoriów;

 • Ładny wygląd.

 • Nieczytelna instrukcja obsługi.

UKOŚNICA DO METALU PRZECINARKA KĄTOWA PIŁA

ukośnica ranking

Urządzenie marki Bearfoot ma wyjątkowy silnik o wysokiej mocy 2900 Watów. Ukośnica waży 15 kilogramów i jest sprzedawana z dwiema tarczami przeznaczonymi do cięcia metalu, zapasowymi szczotkami, kluczem montażowym, imadłem i instrukcją obsługi. Ukośnica jest zatem przeznaczona do cięcia różnych metali – nie należy używać jej do piłowania w drewnie lub innych materiałach niebędących metalem.

Tarcza ma 355 milimetrów średnicy. Kąt cięcia można płynnie regulować w zakresie od 0 do 45 stopni. Urządzenie ma małą, ale stabilną podstawę z czterema nóżkami. Ukośnica jest w ogóle kompaktowa i doskonale sprawdza się jako narzędzie do transportu – w łatwy sposób można ją spakować i przewieźć na teren budowy lub remontu. Mocna tarcza chroni użytkownika podczas piłowania.

Na uwagę zasługuje natomiast wysokiej jakości profilowany uchwyt z antypoślizgową rękojeścią. Znajduje się w nim spust uruchamiający ostrze. Ponadto dzięki niemu praca jest wygodniejsza; pewny chwyt pozwala także na uzyskanie niezwykle precyzyjnych cięć. Ponieważ narzędzie jest stosunkowo lekkie, należy je stosować do drobnych prac – przy zbyt dużym metalu może się trząść, co spowoduje nierówne cięcia.

 • Ergonomiczny uchwyt;

 • Kompaktowa;

 • Mocny silnik.

 • Tylko do drobnych prac.

PIŁA UKOŚNICA UKOSOWA EINHELL TH-MS 2112

ukośnica do metalu opinie

Ukośnica Einhell to niewielkie urządzenie przeznaczone do lekkich prac remontowych i warsztatowych. Narzędzie wyposażono w silnik o mocy 1600 Watów i prędkości obrotowej 5000 obrotów na minutę. Maszyna waży tylko 7 kilogramów, dlatego można ją wygodnie transportować. Przeznaczeniem ukośnicy jest piłowanie paneli, drewna i tworzywa sztucznego. Zestaw zawiera jedno ostrze widiowe i specjalny worek tekstylny, do którego zbiera się pył i odpady po piłowaniu.

Worek można przyłączyć bezpośrednio do urządzenia, dlatego w łatwy sposób można zachować czystość miejsca pracy. Podstawę stworzono z mocnego, ale lekkiego metalu – aluminium odlewanego metodą ciśnieniową – i posiada ona uchwyty transportowe i elementy zabezpieczające cięty materiał. Ukośnica ma specjalną blokadę wrzeciona, dzięki której użytkownik może bezpiecznie i szybko wymienić ostrze.

Szerokość i głębokość cięcia podlegają płynnej regulacji w zakresie od 45 do 90 stopni kąta nachylenia. Maksymalna długość cięcia dla modelu wynosi 120 milimetrów. Urządzenie jest czerwone; elementy regulowane mają czarny kolor. Uchwyt jest antypoślizgowy i wygodny. Na ostrzu zlokalizowano bardzo mocną, przezroczystą osłonę, gwarantującą bezpieczeństwo; dzięki temu, że jest ona przezroczysta, użytkownik może kontrolować, czy duże kawałki drewna nie wchodzą pod obudowę i jej nie blokują.

 • Lekka;

 • Przezroczysta osłona ostrza;

 • Stabilna.

 • Tylko jedno ostrze w zestawie.

MOCNA UKOŚNICA PRZECINARKA PIŁA DO CIĘCIA METALU

ukośnica ranking

Ukośnica Black ma stosunkowo dobrą jakość i bardzo atrakcyjną cenę. Jest to urządzenie przeznaczone do warsztatów i raczej do drobnych prac domowych i amatorskich. Narzędzie posiada tarczę do cięcia metalu; nie należy piłować nią w drewnie albo tworzywie sztucznym, ponieważ grozi to szybkim stępieniem ostrza. Piła jest stosunkowo niewielka i bardzo poręczna.

Ukośnicę wyposażono w silnik o mocy 3500 Watów; jest ona zasilana sieciowo, za pośrednictwem kabla. Prędkość obrotowa modelu wynosi 3800 obrotów na minutę. Ostrze ma solidną, metalową osłonę w niebieskim kolorze. Osłona jest duża i gwarantuje bezpieczeństwo w trakcie cięcia. Obok zlokalizowano ergonomiczny, czarny uchwyt ze specjalną, antypoślizgową okładziną. W uchwycie jest przycisk zwalniający ostrze.

Metalowa podstawa ma cztery płaskie nóżki i mocne imadło służące do przytwierdzenia ciętego materiału. Imadło podlega regulacji w lewo i w prawo w zakresie od 0 do 45 stopni. Tarcza ma 350 milimetrów średnicy. Wymiar otworu montażowego to 25,4 milimetra. W urządzeniu zastosowano łańcuch, który pełni rolę ogranicznika.

 • Atrakcyjna cena;

 • Mocny silnik;

 • Niezwykle poręczna.

 • Mocne bicie tarczy.
 •  

PARKSIDE PIŁA UKOŚNA UKOŚNICA PKS 1500A2 1500W

piła tarczowa ukośnica

Ukośnica marki Parkside to urządzenie zasilane sieciowo wyposażone w silnik o mocy 1500 Watów o prędkości 5000 obrotów na minutę. W modelu zastosowano bardzo dobry laserowy wskaźnik krawędzi cięcia, co pozwala na uzyskanie niezwykle precyzyjnych cięć i ułatwia pracę. Model waży prawie 8 kilogramów i został wyposażony w tarczę o średnicy 210 milimetrów. Tarcza ma 48 zębów i jest przeznaczona do piłowania drewna, sklejek, gipsu i tworzywa sztucznego.

W zestawie jest praktyczny i mocny worek na pył; można go przyłączyć bezpośrednio do urządzenia. Ukośnica Parkside ma ciemny, zielony kolor i kilka czerwonych elementów, czyli kolorystyka jest charakterystyczna dla marki; jeśli w warsztacie znajdują się inne narzędzia Parkside, całość tworzy estetyczną kompozycję. Osłona tarczy jest przezroczysta i całkowicie zamykana. Ponadto posiada dodatkowe wzmocnienia z tworzywa sztucznego.

Dzięki regulowanemu zaciskowi można stabilnie ułożyć cięty materiał bez względu na jego wymiar. Podstawa jest lekka, ale niezwykle mocna i powstała z wysokiej jakości aluminium. Kąt głębokości cięcia można swobodnie dostosowywać w skali od 0 do 45 stopni. W zestawie jest kabel zasilający z wtyczką – niestety jest to wtyczka brytyjska, ale pakiet zawiera polską przejściówkę.

 • Estetyczny wygląd;

 • Bardzo mocna osłona ostrza;

 • Mocny worek na pył.

 • Kabel z brytyjską wtyczką.
 •  
 •  

Ukośnica metabo? A może Parkside? Jeśli dalej nie wiesz co wybrać, to zapraszamy do poniższej lektury! 

Przedstawione powyżej piły ukosowe oferują bardzo ciekawe parametry. Prawdopodobnie niejeden użytkownik będzie zadowolony z tego, co mogą nam zaoferować. Co więcej, musimy pamiętać też o tym, że właściwie dobrana ukośnica do drewna czy też do metalu może zagwarantować nam niezwykle wysoką skuteczność pracy nawet przy zachowaniu stosunkowo atrakcyjnej ceny. Wtedy jednak będziemy musieli pójść na kompromis w kwestii wygody użytkowania czy funkcjonalności.

Warto natomiast zwrócić uwagę na jeden konkretny fakt. Mianowicie każdy z nas ma swoje własne wymagania i oczekiwania. Dla jednego w przypadku ukośnicy do drewna najbardziej liczy się kompaktowość sprzętu i niska cena. Inny natomiast nie będzie chciał kupować ukośnicy ręcznej, bo o wiele ważniejsza okaże się ukośnica z posuwem gwarantująca stabilność i precyzję nawet w przypadku większych i bardziej wymagających projektów.

Jak widzimy, kwestii, które należy mieć na względzie jest bardzo wiele. Dlatego najlepszym sposobem na znalezienie odpowiedzi na to czy lepiej wybrać ukośnicę Metabo, Boscha czy jeszcze innego producenta, to własnoręcznie poszukiwania. W poniższym poradniku omówione zostały najważniejsze kryteria i czynniki wpływające na ostateczną jakość produktu. Więcej informacji znajdziemy też w poniższym poradniku:

https://majster-zrob-to-sam.pl/jaka-ukosnice-kupic-krotki-poradnik-ktory-pomoze-w-dobrym-wyborze/

piła ukośnica z posuwem opinie

Moc urządzenia to pierwsza kwestia

Jak w przypadku wielu innych urządzeń warsztatowych, jedną z istotniejszych rzeczy przy wyborze produktu idealnego jest moc. Im jest ona większa, tym produkt będzie wydajniejszy i będzie efektywniej działać. Duża moc jednostki będzie oznaczać sprawniejszą pracę, możliwość osiągnięcia wyższej prędkości obrotowej, a także możliwości utrzymania wysokiej prędkości cięcia nawet w przypadku metalu.

Rzecz jasna należy pamiętać, że jeśli zakupimy produkt wyposażony w silnik o dużej mocy, to zwiększy się też zużycie energii. Jeśli jednak nie chcemy ryzykować kupna zbyt słabego modelu, który po czasie zacznie się przegrzewać i dojdzie do jego uszkodzenia, to warto wybrać taką piłę tarczową ukośnicę, aby gwarantowała nam wysoką moc – najlepiej na poziomie 1500 W lub wyższym.

UKOŚNICA DO METALU PRZECINARKA KĄTOWA PIŁA
ukośnica ranking

PIŁA UKOŚNICA STOŁOWA RĘCZNA POSUWEM
ukośnica ręczna

Kolejnym kluczowym elementem będą parametry robocze 

Na nic się zda ukośnica ręczna bądź z przesuwem o wysokiej mocy jeśli nie zadbamy o to, aby wraz z tą mocą uzyskać odpowiednio dobre parametry robocze. A to oznacza zweryfikowanie głębokości cięcia zarówno pod kątem 45 jak i 90 stopni. Wskazuje to jak głęboko możemy ciąć bez uszkodzenia czy to samego ostrza czy też i piły. Warto też zauważyć, że znaczenie odegra też szerokość cięcia. 

W obu przypadkach parametry podawane są w milimetrach. Rekomendowana głębokość cięcia to minimum 30 mm w przypadku cięcia pod kątem 45 stopni, a w przypadku kąta prostopadłego, głębokość powinna wynosić nie mniej niż 60 mm.

Zobacz też ranking profesjonalnych ostrzałek do łańcuchów.

Nie możemy też zapomnieć o funkcjonalności i regulacjach 

Kolejna rzecz istotna to udogodnienia, jakie dane urządzenie może nam zaoferować. Jak wiemy, wysoki poziom komfortu obsługi danego sprzętu może być zagwarantowany za pomocą specjalnych cech dodatkowych, dzięki którym obsługa jest o wiele przyjemniejsza. Jednym z najbardziej podstawowych elementów tego typu jest posuw. Pozwala on na zautomatyzowanie pracy i sprawia, że cięcie kolejnych elementów jest przyjemne, komfortowe, a także o wiele szybsze.

Należy też pamiętać o tym, że bardzo przydatną opcją zarówno w przypadku ukośnic ręcznych jak i tych większych jest regulacja kąta cięcia. Im regulacja jest większa, tym większe możliwości dostosowania narzędzia do naszych preferencji i oczekiwań. Warto też pamiętać, że niezwykle przydatną opcją związaną z łatwiejszą obsługą piły jest laserowy wskaźnik cięcia.

PIŁA UKOŚNICA UKOSOWA EINHELL TH-MS 2112
ukośnica do metalu opinie
PARKSIDE PIŁA UKOŚNA UKOŚNICA PKS 1500A2 1500W
piła tarczowa ukośnica

Co wpływa na precyzję działania urządzenia? 

Bardzo często wykorzystujemy piły ukośne do przycinania długich elementów jak, na przykład, listwy przypodłogowe. Podczas przycinania niezwykle istotną rolę odgrywa precyzja. Musimy przygotować odpowiedniej długości element, aby następnie wkomponować go w dane miejsce w sposób idealny.

To właśnie dlatego precyzja cięcia jest tak ważna. Wyżej wspomniany laserowy wskaźnik informujący nas o dokładnym miejscu, w którym ostrze przetnie dany produkt, jest idealnym sposobem na upewnienie się, że otrzymamy idealnie dociętą część.

Już wiesz jaka będzie najlepsza ukośnica z posuwem czy też bez! Podsumowanie rankingu 2024

Z przygotowanego powyżej zestawienia i poradnika łatwo możemy wyciągnąć wnioski. Jak sami widzicie, bardzo istotną kwestią podczas szukania idealnej ukośnicy do metalu, drewna czy też tworzywa sztucznego jest moc, ale nie tylko. Warto też uwzględnić parametry robocze czy też szereg innych aspektów, w tym funkcje ułatwiające korzystanie z produktu.

Jeśli jednak wolimy zakup produktu rekomendowanego przez ekspertów, a nasze własne poszukiwania nie przyniosły pożądanego efektu, to zawsze można skorzystać z rekomendacji dzisiejszego zestawienia. Zwycięzca rankingu, mianowicie SCHEPPACH Piła ukośnica ukosowa z przesuwem HM216, to produkt niemal idealny z uwagi na świetne parametry, wysoką moc, a także bardzo dobrą głębokość cięcia. Jest to piła tarczowa ukośnica oferująca precyzję cięcia z uwagi na laserowy wskaźnik linii. Dodatkowo posuw oferuje większy komfort pracy.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaka piła ukośnica okaże się najlepsza
Average rating:  
 5 reviews
 by marek_p

A ja mam tanią ukośnicę Black. Nie potrzebowałem nic większego stad wybór, ale jest zadowolony i mogę polecić.

 by hanS

Zamówinie pierwszą w zestawieniu. Fajnie, że zestaw jest powiększony i nie sprzedają samej ukośnicy.

 by antoni 45

Riwall jest niezawodny, mam ukośnice i inne sprzęty od kilku lat. Nic się z nimi nie dzieje, wiadomo wystarczy konserwacja i działają bez problemu.

 by magnat

Czytałem już kilka waszych rankingów, ale ten chyba najlepszy. Dużo sprzętów, jest z czego wybierać

 by B.KO

Sąsiad po godzinach dorabia - ma właśnie schepppacha. Sam korzystam z jego usług. Urządzenie warte polecenia.