Jaki zestaw narzędzi wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Zestaw narzędzi ranking roku 2024 – sprawdź już dziś który komplet okaże się najwłaściwszy!

Jak doskonale wiemy, odpowiedni zestaw narzędziowy to w każdym warsztacie czy nawet i domu podstawa. Bez klucz nasadowych, wkrętaków, śrubokrętów czy bitów nie będziemy w stanie zająć się podstawowymi zadaniami wokół naszego domu. Dlatego tak ważną kwestią jest zakup profesjonalnego zestawu kluczy nasadowych i innych narzędzi warsztatowych. To co się w tym komplecie znajdzie a co nie zależy przede wszystkim od naszych preferencji.

Pierwszą i bardzo ważną rzeczą w przypadku zakupu idealnego zestawu narzędzi do domu jest nie tylko cena, ale też i wiele innych kwestii. Na nasze nieszczęście istnieje wiele różnych czynników i bez odpowiedniej wiedzy nie będziemy w stanie wybrać najbardziej niezawodnego rozwiązania. Z uwagi więc na problemy podczas zakupów, jakie trapią nie tylko amatorów, ale też i nieco bardziej doświadczonych majsterkowiczów, postanowiliśmy przygotować dzisiejszy ranking zestawów narzędzi. 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Zestaw WMC Tools

9.9

Droga


 

Zestaw Kraft Dele

9.8

Droga

Zestaw narzędzi 115w1

9.7

Tania

Zestaw Tagred TA204

9.6

Średnia

Zestaw Top Tools

9.5

Tania


 

Zestaw YATO XXL

9.4

Droga


 

Aby wybrać tę najlepszą opcję, nasi eksperci postanowili przygotować dla nas różnorodne propozycje. Znajdziemy tu więc produkty od renomowanego producenta jak, na przykład, zestaw narzędzi yato, ale też i opcje nieco bardziej budżetowe. Bardzo ważną kwestią była, rzecz jasna, ilość elementów w zestawie, ale też i wykonanie bądź też elementy dodatkowe w postaci walizki i innych gadżetów tego typu. 

ZESTAW NARZĘDZIOWY KLUCZE NASADOWE WKRĘTAKI BITY

zestaw narzędziowy opinie

Zestaw narzędzi od WMC Tools to wysokiej jakości pakiet składający się z 1001 elementów i walizki. Walizka jest czarna, powstała z mocnego tworzywa sztucznego i jest zamykana na dwa zatrzaski. Jej wnętrze posiada specjalne otwory na poszczególne narzędzia. Zapobiega to przemieszczaniu się przedmiotów podczas transportu i pozwala na utrzymanie porządku.

Na najmniejsze elementy zestawu są dwie przezroczyste skrzynki z przegrodami (też mieszczą się w walizce). Wszystkie narzędzia mają antypoślizgowe i profilowane, ergonomiczne uchwyty w kolorach żółtym i czarnym. Narzędzia powstały ze stali nierdzewnej Cr-V i są niezwykle trwałe oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne.

W zestawie jest 9 nasadek ¼ cala w wymiarach od 5 do 13 milimetrów, śrubokręt ¼ cala do nasadek 75 milimetrów, dwa wkrętaki, jeden SL6x100 milimetrów i jeden PH2x100 milimetrów, próbnik napięcia, wkrętaki precyzyjne, 48 bitów (w tym kwadratowe, torx, krzyżakowe, hex, płaskie, spanner, trójramienne, trójkątny, torx secure i bit AD), nożyczki, zaciskarkę do przewodów 200 milimetrów, trzyfunkcyjną poziomicę 225 milimetrów, dwa słupki gorącego kleju, 600 sztuk akcesoriów do kabli oraz 315 sztuk akcesoriów montażowych, tj. śrubek, kołek, wkrętów i wiele innych akcesoriów.

 • Wysoka jakość wykonania;

 • Ergonomiczne uchwyty;

 • Wiele różnorodnych narzędzi.

 • Stosunkowo ciężki zestaw.

ZESTAW NARZĘDZI KLUCZY 750 EL WALIZKA NARZĘDZIOWA

zestaw narzędzi do domu ranking

Marka Kraft&Dele oferuje zestaw narzędzi złożony z 750 elementów i niezwykle mocnej walizki. Walizka mierzy 51 centymetrów wysokości, 37 centymetrów szerokości i 18 centymetrów głębokości. Jest ona w srebrnym kolorze i zamyka się ją za pomocą zatrzasków. W górnej części znajduje się uchwyt, a z tyłu specjalny stelaż z wysuwanym uchwytem. Walizka posiada dwa kółka i podstawę.

Na transporterze umiejscowiono plakat z opisem wszystkich elementów zestawu – można go zdjąć lub zostawić wedle wyboru. Wnętrze walizki jest czarne, a specjalne tace mają wydrążone otwory na każde narzędzie. W zestawie są cztery tace, które odkłada się jedna na drugą. Pierwsza taca zawiera osiem kluczy płasko-oczkowych, sześć polerowanych szczypiec długich sześciocalowy, klucz regulowany dziesięciocalowy, szczypce blokowane siedmiocalowe, szczypce diagonalne sześciocalowe i szczypce ślizgowe sześciocalowe.

Na drugiej tacy jest ośmiocalowa zaciskarka do przewodów, taśma izolacyjna, 18-milimetrowy nóż uniwersalny, młotek, dziewięciocalowe szczypce hydrauliczne, poziomica dziesięciocalowa, dwa zaciski nylonowe każdy trzycalowy, taśma teflonowa oraz małe akcesoria w pudełku z przegrodami.

Trzecia taca składa się z trzynastu kluczy nasadowych ¼ cala, czternastu kluczy nasadowych ½ cala, klucza do świec, złącza przegubowego, klucza przesuwnego, złącza przegubowego, dwóch przedłużek ¼ cala, klucza przesuwnego, grzechotek zapadkowych ½ i ¼ cala, rękojeści obrotowej i 258 trytek. Na czwartej tacy jest 11 śrubokrętów, 6 śrubokrętów precyzyjnych, 9 kluczy hex, próbnik napięcia 24 bitów, chwytak, uchwyt na bity i uchwyt magnetyczny.

 • Walizka na kółkach;

 • Bardzo dużo narzędzi;

 • Elementy zorganizowane na czterech tacach.

 • Walizka jest bardzo duża.

Zestaw precyzyjnych narzędzi śrubokrętów 115w1 

zestaw narzędzi ranking

Kolejny produkt to zestaw narzędzi zegarmistrzowskich. Jest przeznaczony do rozkręcania smartfonów, tabletów, telefonów i laptopów. Wszystkie elementy znajdują się w czarnym pudełku z przezroczystym zamknięciem z dwóch stron. Zestaw składa się ze 115 elementów; małe są umieszczone po jednej stronie, a duże po drugiej stronie walizki.

Po pierwszej stronie jest 100 sztuk nasadek do wkrętaka, a są to 16 bitów Torx, 16 sześcioramiennych gwiazd, 8 bitów Torex z otworem, 23 bity Hex, 14 bitów płaskich, 10 bitów krzyżakowych Philips, 2 bity 2-point, 3 bity kwadratowe, 3 bity Pozidriv, 3 bity trójkątne, bit okrągły, bit do gwintów z wgłębieniem, 2 bity pięcioramienne, 4 bity Microstix, bit krzyżakowy wklęsły, 7 bitów z końcówką nasadową, magnetyzer/demagnetyzer, oraz 6 kątowych otwieraczy do obudowy.

Druga strona zawiera ergonomiczny wkrętak „baza”, który posiada antypoślizgową gumę – do niego przyłącza się wyżej wymienione bity; giętką, obrotową przedłużkę z gumy, adapter do wkrętarki, sztywną przedłużkę, zagiętą pęsetę, przyssawkę do demontażu ekranów, trzy otwieracze plastikowe oraz szpilkę służącą do wysuwania kart SIM.

 • Bardzo dużo elementów;

 • Dobra jakość wykonania;

 • Dwustronna walizka.

 • Zestaw nadaje się tylko do bardzo precyzyjnych prac.

ZESTAW KLUCZY NASADOWYCH KLUCZE NASADOWE 94 TORX

profesjonalny zestaw narzędzi

Model TA204 to zestaw narzędzi marki Tagred, który znajduje się w ładnej i mocnej walizki z tworzywa sztucznego. Opakowanie jest niebieskie i zamyka się je za pomocą czerwonych zatrzasków. Wnętrze walizki ma wydrążone otwory na narzędzia, które posiadają specjalne zwężenia, które skutecznie trzymają elementy w miejscu. Zestaw składa się z 94 elementów z materiału chromowo-wanadowego.

Przyrządy wymagające długotrwałego trzymania mają specjalne uchwyty dopasowane do dłoni i powleczone antypoślizgową okładziną w czarnym kolorze. Walizka ma wygodny uchwyt transportowy i jest kompaktowa. Zestaw zawiera 18 nasadek w rozmiarze ½ cala, 13 nasadek w rozmiarze ¼ cala, 4 nasadki długich ½ cala, 2 nasadki do świec ½ cala, a także 15 nasadek ¼ z bitami (Torx, PH, PZ, Imbus, Płaskie).

Musimy też pamiętać o tym, że w zestawie jest 11 bitów (imbus, PZ, PH, Torx, płaskie), przedłużek ¼ i ½ cala, przedłużki giętej, przeguby Cardana, grzechotki, pokrętła, adaptera do bitów, trzech kluczy imbusowych, 12 kluczy płasko-oczkowych oraz wkrętaka do bitów i nasadek i przelotki. Produkt charakteryzuje się też mocną walizką i ergonomicznymi uchwytami, co pomaga nam w transporcie.

 • Estetyczna i mocna walizka;

 • Ergonomiczne uchwyty;

 • Dużo elementów.

 • Stosunkowo giętkie narzędzia.

TOPEX KLUCZE ZESTAW NARZĘDZI 73 EL. 38D500 WALIZKA

dobry zestaw narzędzi do domu

Zestaw marki Top Tools składa się z 73 elementów i walizki do przechowywania. Pakiet zawiera podstawowe narzędzia w rozmiarach ¼ i 3/8 cala i jest przeznaczony do stosowania w domach, warsztatach i przy remontach do drobnych prac. Walizkę stworzono z mocnego tworzywa sztucznego odpornego na uszkodzenia mechaniczne. Opakowanie skutecznie chroni zatem zawartość przed uszkodzeniem podczas transportu.

Walizka ma przegrody na poszczególne narzędzia i zamyka się ją dwoma zatrzaskami. Wygodny uchwyt ma antypoślizgową powierzchnię i wygodnie się go trzyma. Całość jest dosyć mała i waży 1,5 kilograma. W zestawie jest uchwyt wkrętakowy do bitów w rozmiarze ¼ cala, dwa kwadraty napędowe, 7 kluczy imbusowych, 30 różnych końcówek wkrętakowych 25 milimetrów, osiem nasadek 3/8 cala, 8 nasadek ¼ cala, 4 wkrętaki precyzyjne, 8 wkrętaków, 10 kluczy płasko-oczkowych, każdy w innym rozmiarze, grzechotka, 7 kluczy imbusowych, 2 wkrętaki 100 milimetrów, 2 wkrętaki 190 milimetrów i młotek stolarski ważący 200 gramów.

Zestaw jest mocny, wytrzymały i nie rdzewieje. Narzędzia są twarde i nie gną się pod wpływem intensywnego użytkowania, ani przy dużej temperaturze otoczenia lub materiału, w którym wykonuje się pracę.

 • Kompaktowa walizka;

 • Dużo bitów;

 • Różnorodne narzędzia.

 • Brak przedłużek do śrubokrętów.
 •  

YATO Zestaw NARZĘDZIOWY XXL 216el Klucze nasadowe

zestaw narzędzi yato

Zestaw narzędziowy marki Yato jest dostępny w czterech konfiguracjach. Opisywany pakiet jest największy i składa się z 216 elementów. Zestaw jest zapakowany w wygodną i praktyczną walizkę transportową, która powstała z tworzywa sztucznego cechującego się wysoką odpornością na uderzenia, zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne.

Każdy element ma własną zwężaną przegrodę, dzięki czemu nie wypada i nie zmienia swojego miejsca podczas przewożenia. Walizka jest czarna i zamyka się ją za pomocą dwóch szarych zatrzasków. Posiada wygodny uchwyt i stabilną podstawę. Wszystkie narzędzia powstały ze stali nierdzewnej Cr-V i mają rozmiary ½, 3/8 i ½ cala.

Pakiet zawiera także 6 rodzajów nasadek, 3 rodzaje nasadek długich, 3 różne grzechotki, pokrętło przesuwne, 2 pokrętła wkrętakowe (jedno z gniazdem na bity), 3 różne przedłużki, 2 nasadki do świec, przegub Cardana, 2 adaptery do bitów, 74 bity, 12 kluczy płasko-oczkowych, 7 kluczy imbusowych i 6 grup różnych końcówek wkrętakowych, w tym Torx, Philips, Pozidriv, płaskie i sześciokątne.

 • Dobrej jakości narzędzia;

 • Wygodna walizka;

 • Dużo elementów.

 • Słabej jakości zatrzaski walizki.

 •  
 •  

Artykuły

Jaki profesjonalny zestaw narzędzi będzie najlepszą opcją? Jeśli dalej nie wiesz co wybrać, warto zapoznać się z poniższymi poradami!

Aby mieć gwarancję, że w naszym warsztacie znajdzie się jak największa liczba różnorodnych akcesoriów i gadżetów, powinniśmy skupić się na zakupie kompletu narzędzi oferującego jak największą ilość elementów. To zagwarantuje nam możliwość poradzenia sobie z każdą usterką – nieważne czy będzie ona dotyczyła starego mebla, nowoczesnego AGD czy po prostu zabawki bądź innego gadżetu. 

Jednakże, oprócz ilości elementów, każdy zestaw narzędzi warsztatowych musi spełniać szereg cech dodatkowych i posiadać atrybuty, dzięki którym obsługa i korzystanie z danego kompletu będzie bezawaryjne, proste i komfortowe. Jak więc mieć pewność, że kupujemy najlepszy zestaw narzędzi? Przede wszystkim należy sprawdzić materiał wykonania.

Następnie, każdy dobry zestaw narzędzi do domu powinien oferować nam wieloletnią gwarancję. Jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie, które wskazuje pewność producenta odnośnie wytrzymałości poszczególnych elementów w zestawie. Co ciekawe, każdy profesjonalny zestaw narzędzi gwarantuje też jakościowe dodatki i akcesoria w postaci, na przykład, wytrzymałej walizki. Sporo ciekawych informacji znajdziemy też tutaj:

http://swiatmajsterkowicza.pl/a/qtev,zestaw-narzedzi-dlaczego-warto-zaopatrzyc-sie-w-zestaw-narzedzi

zestaw narzędzi warsztatowych ranking

Jakość wykonania i materiał

Pierwszym bardzo ważnym punktem charakterystycznym dla dobrych kompletów narzędziowych jest, rzecz jasna, materiał wykonania i ogólna jakość produktu. Nikt przecież nie kupuje kluczy nasadowych, torxów, bitów czy innych dodatków po to, aby po miesiącu czy dwóch wymieniać je na nowe. Wytrzymałość i gwarancja, że nawet przy najbardziej wymagających projektach zestaw narzędziowy nie ulegnie to podstawa.

Stal Cr-V to podstawa w przypadku produktów z niskiej i średniej półki cenowej. To stal niklowana, która gwarantuje wystarczająco dużą odporność na zużycie, aby bez mniejszych problemów poradzić sobie z każdym zadaniem. Warto też przyjrzeć się gwarancji – im jest ona dłuższa, tym działa to na naszą korzyść.

YATO Zestaw NARZĘDZIOWY XXL 216el Klucze nasadowe
zestaw narzędzi yato

ZESTAW NARZĘDZI KLUCZY 750 EL WALIZKA NARZĘDZIOWA
zestaw narzędzi do domu ranking

Ilość elementów w zestawie

Kolejnym kluczowym parametrem, na który nie zawsze zwracamy uwagę, to ilość elementów dostępnych w zestawie. Rzecz jasna każdy pragnie kupić sprzęt, który oferuje nam jak najwięcej końcówek czy też jak największą ilość różnorodnych narzędzi. Jednakże, bardzo często producenci oferują nam ogromne komplety, w których znajdziemy setki elementów. 

Warto jednak przyjrzeć się każdemu zestawowi i sprawdzić czy spośród tych wszystkich końcówek znajdziemy to, na czym najbardziej nam zależy. Rzeczywiście, im jest ich więcej, tym większe prawdopodobieństwo, że produkt spełni swoją rolę jako wszechstronny zestaw do wszystkiego.

Nie należy jednak zapominać, że bardzo często każdy kolejny element zwiększa finalną cenę za produkt. Dlatego zweryfikowanie ilości elementów do ceny będzie najlepszym sposobem na określenie prawdziwej wartości produktu.

Walizka i pozostałe akcesoria

Dalej bardzo ważne jest zakupienie urządzenia, które charakteryzować się będzie bardzo dobrze wykonaną walizką. Jak wiemy, istnieje możliwość kupienia jakiegoś etui bądź innego organizera oddzielnie. Jednakże, szansa, że znajdziemy idealną opcję, która pomieści każdy element zakupionego przez nas sprzętu jest nikła. Dlatego o wiele lepiej przyjrzeć się jakości walizki, aby nie okazało się, że jest ona wykonana z bardzo słabej klasy tworzywa sztucznego.

Ponadto, walizka to nie wszystko, co warto mieć na względzie. Niekiedy producenci oferują też nożyczki bądź zaciskarki lub też inne elementy mniej popularne i rzadziej spotykane gadżety jak, chociażby, pistolet do kleju.

TOPEX KLUCZE ZESTAW NARZĘDZI 73 EL. 38D500
dobry zestaw narzędzi do domu
Zestaw precyzyjnych narzędzi śrubokrętów 115w1
zestaw narzędzi ranking

Należy też pamiętać o opiniach użytkujących

Jeśli dopiero planujemy zakup naszego pierwszego kompletu narzędziowego bądź po prostu nasza wiedza na temat akcesoriów tego typu nie jest wystarczająco duża, to bardzo dobrym sposobem na upewnienie się, że dobrze robimy, są oceny i opinie innych użytkowników. Rzecz jasna należy traktować to źródło wiedzy z przymrużeniem oka, bo przecież komentarze innych kupujących są zazwyczaj subiektywne i bazują na własnych doświadczeniach.

Jednakże, wielokrotnie powtarzające się pochlebne wypowiedzi czy też krytyka danych elementów, walizki, czy też jakości elementów wyposażenia może sprawić, że to właśnie feedback będzie jednym z ważniejszych elementów podczas szukania rozwiązania idealnego.

Zestaw narzędzi do warsztatu – podsumowanie rankingu 2024

Zwycięzcą rankingu zostaje bez wątpienia ZESTAW NARZĘDZIOWY KLUCZE NASADOWE WKRĘTAKI BITY. To świetna opcja, która charakteryzuje się bardzo bogatym wyposażeniem, świetnym wykonaniem, a także nieprzeciętną jakością walizki. Jest to przy tym wysoce oceniania propozycja.

Jeśli jednak potrzebujemy nieco bardziej zaawansowanego kompletu lub też interesują nas inne elementy, to zawsze możemy skorzystać z opcji, jaką ma nam do zaoferowania powyższy ranking i pozostałe produkty poddane analizie i recenzji. Co więcej, kluczowe okażą się też wskazówki. To one pozwolą użytkownikom znaleźć idealne rozwiązanie już dziś! 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki zestaw narzędzi wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by Kun8

Kupiłem zestaw 115w1. Do prac domowych w zupełności wystarcza a nie przepłaciłem.

 by Artur55

Wszystkie zestawy mają wysokie oceny, już sam nie wiem na który się zdecydować. Może zacznę od tańszego i przetestuję.

 by Głowal

Wybierałem pomiędzy Kraftem a Wmc. Zamówiłem Wmc, wydaje mi się solidniejszy.

 by Tybor3

WMC tools zawiera wszystko podobnie jak Yato. Oba z wyższej półki cenowej, nie dla każdego.

 by GEGO

To wszystko zależy od tego jak duży zestaw chcemy. Ja chciałem mieć wszystko w jednym, więc wybrałem Yato,ale jest drogi.