Jaką gwoździarkę wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Gwoździarka elektryczna czy może gazowa lub pneumatyczna? Ranking najciekawszych produktów na rok 2024 

Gwoździarki to niezastąpione narzędzia pozwalające poprawić komfort pracy oraz przyspieszyć wiele czynności. Wyposażenie się w profesjonalny sprzęt gwarantuje także jakość oraz pewność, że każdy gwóźdź czy zszywka zostanie prawidłowo umieszczona. To właśnie dlatego musimy wiedzieć na jakie konkretnie parametry zwrócić uwagę oraz co się liczy przy wyborze.

Niestety, na rynku znajdziemy ogromną liczbę producentów, którzy to produkują jeszcze bardziej zróżnicowane modele różniące się niemalże każdym parametrem. Nie wiemy zatem czy gwoździarka gazowa będzie dla nas odpowiednia czy lepiej wybrać o wiele tańszą gwoździarkę pneumatyczną. To właśnie dlatego powstał ranking 2024.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

GWOŹDZIARKA DeWALT DCN692P2

9.9

Droga


 

GWOŹDZIARKA MAKITA AF506N

9.8

Tania


RYOBI R16GN18

9.7

Tania

GWOŹDZIARKA OTTENSTEN 4PRO

9.7

Tania

GWOŹDZIARKA Rawlplug WW90II

9.6

Średnia

GWOŹDZIARKA PASLODE IM100ci

9.5

Bardzo droga

GWOŹDZIARKA BASS 4551

9.3

Tania

Na liście pojawiły się zarówno gwoździarki akumulatorowe, jak i pneumatyczne i gazowe. Podczas wyboru przedmiotów mieliśmy natomiast na względzie rodzaj i pojemność magazynka, maksymalną i minimalną długość gwoździ czy zszywek, a także funkcjonalność. Naszej uwadze nie umknęły też informacje dotyczące komfortu, w tym waga oraz balans produktu.

GWOŹDZIARKA DeWALT DCN692P2 18V 2aku 5Ah XR

gwoździarki pneumatyczne

DeWalt postanowiło stworzyć gwoździarkę wysokiej klasy, oferującą bardzo dobre parametry użytkowe do profesjonalnych prac. Dzięki temu urządzeniu można pracować bez trudu, a odpowiednia konstrukcja zapewnia użytkownikowi nie tylko komfort, ale także bezpieczeństwo. 

Sprzedawana wraz z zestawem przydatnych akcesoriów gwoździarka spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego specjalisty. Urządzenie z serii DCN gwarantuje możliwość stosowania wsadu w postaci gwoździ do maksymalnej długości 90 mm. Uniwersalny rozmiar sprawia, że produktem można wykonać naprawdę wiele za jednym zamachem.

Gwoździarka akumulatorowa XR Li-Ion 18 V z silnikiem bezszczotkowym i akumulatorami o pojemności 5,0 Ah posiada 2 biegi regulujące prędkość wbijania gwoździ o różnych długościach. Parametr ten wpływa znacząco na komfort pracy z urządzeniem.

Choć cena zakupu urządzenia jest dość wysoka, warto się na to zdecydować w przypadku profesjonalnego stosowania. Elektronarzędzie z silnikiem w technologii bezszczotkowej gwarantuje możliwość wbijania gwoździ na różnych powierzchniach, zarówno twardych jak i miękkich.

Gwoździarka pracuje zarówno sieciowo, jak i na akumulator, co zwiększa możliwości jej stosowania. Pamiętajmy natomiast, że nie jest to gwoździarka bębnowa, a taśmowa. Oznacza to, że pojemność magazynka jest nieco ograniczona i wynosi jedynie 55 gwoździ.

 • 2 tryby zasilania;

 • Wysokie parametry techniczne;

 • Bardzo duży komfort użytkowania;

 • Uniwersalna do różnych materiałów;

 • Wysoka moc.

 • Bardzo wysoka cena zakupu;

 • Przeciętna pojemność magazynka.MAKITA AF506N GWOŹDZIARKA PNEUMATYCZNA 15-50mm

gwoździarka gazowa

Kolejną w zestawieniu gwoździarką jest ta marki Makita, charakteryzująca się atrakcyjną ceną i odpowiednimi parametrami technicznymi. Ważące 5 kg urządzenie jest przeznaczone do wbijania szpilek o rozmiarach od 15 mm do 50 mm w powierzchnie drewniane twarde lub miękkie. 

Uniwersalny charakter urządzenia sprawia, iż produkt znajdzie zastosowanie w wielu kontekstach. Z uwagi jednak na typ pracy pneumatyczny, wymagana jest sprężarka. Gwoździarka ma zainstalowany mniejszy element stykowy, co wpływa zarówno na lepszą widoczność a także dokładność podczas wstrzeliwania szpilek.

Tryb beznarzędziowego usuwania zablokowanych gwoździ jeszcze bardziej podnosi komfort pracy z produktem. Urządzenie z normą EN ISO 11148-13 jest nie tylko wydajne, ale także bezpieczne dla użytkownika. Zasilane pneumatycznie urządzenie waży aż 5 kilogramów, co może utrudniać jego trzymanie. Z drugiej strony jednak oferuje bardzo wysokie parametry techniczne, zapewniające optymalne warunki pracy w wielu czynnościach.

Produkt został objęty 24-miesięczny okresem gwarancyjnym. W zestawie wraz z modelem AF506N  znajduje się walizka transportowa, smar, instrukcja w języku polskim a także karta Makita. Jest to zdecydowanie jedna z ciekawszych ofert, a jej niska cena przypadnie do gustu niejednej osobie.

 • Spory zakres długości gwoździ możliwy do użycia;

 • Długi okres gwarancyjny;

 • Atrakcyjna cena;

 • Certyfikat bezpieczeństwa.

 • Urządzenie jest dość ciężkie.


ZSZYWACZ GWOŹDZIARKA SZTYFCIARKA 4PRO 2w1

gwoździarka akumulatorowa

Nie sposób przejść obojętnie obok modelu od 4PRO, oferującego operacje na gwoździach o rozmiarach od 15 do 50 mm. Urządzenie jest nie tylko bardzo atrakcyjne pod względem ceny, ale również intuicyjne w obsłudze. Niepozorny zszywacz i gwoździarka w jednym znajdzie zastosowanie zarówno w kontekście amatorskim, jak również specjalistycznym.

Niewielkie urządzenie ważące jedynie 1.5 kg sprawdzi się doskonale do prac tapicerskich, stolarskich oraz wykończeniowych, takich jak mocowanie elementów drewnianych do płyt OSB czy wiórowych. Uniwersalny charakter narzędzia połączony z niską ceną to atuty, które trudno zignorować.

Profesjonalne narzędzie pneumatyczne oferuje dużą moc wbijania i mocuje 50-milimetrowe sztyfty/gwoździe i zszywki stolarskie w długościach 16mm do 40mm. Fakt ten świadczy o mnogości możliwych zastosowań niepozornej gwoździarki.

Choć producent deklaruje na swoje urządzenie jedynie rok gwarancji, jest ono lekkie i proste w obsłudze. Obecność antypoślizgowej rękojeści zapewnia jeszcze większą swobodę korzystania. Produkt do zastosowania amatorskiego i profesjonalnego w cenie na każdą kieszeń.

Bardzo niska cena, dodatkowe cechy poprawiające komfort użytkowania, a także niska waga oraz ogólna prostota w wykonaniu sprawia, że opisywany model idealnie sprawdzi się, jeśli mamy na wyposażeniu jakościowy kompresor. Inną zaletą jest pojemność magazynka, która w zależności od zastosowanego gwoździa czy zszywki wynosi do 100 sztuk.

 • Lekka konstrukcja;

 • Narzędzie proste w obsłudze;

 • Duża pojemność magazynka – 100 sztuk;

 • Bardzo niska cena zakupu.

 • Krótki okres gwarancyjny.Rawlplug WW90II NOWY MODEL gwoździarka gazowa 104J

gwoździarka elektryczna

Poszukując fachowej gwoździarki polecamy zwrócić uwagę na propozycje marki Rawlplug. Model WW90II zasilany gazowo oferuje maksymalny rozmiar zszywek do 90 mm, co jest wynikiem dość imponującym. Urządzenie sprzedawane wraz z zestawem przydatnych akcesoriów oraz walizką transportową będzie stanowiło idealnego towarzysza wszelkiego rodzaju prac profesjonalnych.

Opisywana gwoździarka gazowa oferuje dodatkowo zasilanie elektryczne. Oznacza to, że na wyposażeniu znajdziemy baterię o wydajności pozwalającej na mocowanie aż 8000 gwoździ. To natomiast gwarantuje możliwość nieprzerwanej pracy przez dłuższy czas. Brak kabli zasilających czy węża sprężonego powietrza gwarantuje większą mobilność, bezpieczeństwo oraz doskonałą wydajność.

Choć produkt waży aż 8.61 kg, co może utrudniać swobodną pracę narzędziem, zmieniona pozycja rękojeści zapewnia lepsze wyważenie i komfort pracy przy czasochłonnym montażu. Pamiętajmy oczywiście, że jest to niezwykle mocna gwozdziarka na baterie, co także wpływa na ostateczny ciężar.

Dodatkowo wzmocniona konstrukcja produktu jest gwarantem przedłużonej żywotności i podniesienia efektywności strefy filtrów powietrza. Obecność nakładki na lufę zabezpiecza dodatkowo powierzchnię drewna przed niepotrzebnymi uszkodzeniami. Gwoździarka model WW90II sprawdza się doskonale przy montażu elewacji, łat i deskowania, konstrukcji dachowych czy też elementów wykończeniowych. Urządzenie zostało objęte 24-miesięcznym okresem gwarancyjnym.

 • Brak zasilania sieciowego;

 • Wysokie parametry techniczne;

 • Bardzo duża moc osadzania;

 • Długi czas pracy na baterii;

 • Doskonale wyważona konstrukcja.

 • Produkt jest bardzo ciężki;

 • Mały magazynek – wyłącznie na 60 gwoździ.PROFESJONALNA GWOŹDZIARKA PASLODE IM100ci

gwoździarka do betonu

Jeszcze jeden model zasilany gazowo, czyli gwoździarka IM100CI gwarantuje wysokie parametry techniczne, niezbędne przy profesjonalnych pracach montażowych. Zakres długości gwoździ oferowany przez urządzenie to aż 63 – 100 mm, co zapewnia możliwość wykonania wielu czynności przy użyciu jednego produktu. Solidna konstrukcja, a także długa żywotność baterii to dodatkowe atuty, które nie pozwalają przejść obojętnie obok tej propozycji.

W magazynku gwoździarki może znaleźć się na raz jedynie 47 sztuk zszywek, co nie jest bardzo dobrym wynikiem w porównaniu do konkurencji i z pewnością wpłynie na szybkość wykonywania czynności. Kluczowa jest jednak waga. Jedyne 3,7 kilogramów gwarantuje to, że urządzenie jest proste w obsłudze, a także wygodne podczas dłuższego użytkowania.

Tak jak i poprzednia produkcja, jest to gwozdziarka na baterie. Tutaj mamy do czynienia z wydajną baterią Li-Ion 7,4V zapewnia możliwość wykonania nawet do 7500 strzałów przy jednym naładowaniu. Fakt ten wynagradza krótki okres gwarancyjny oraz wyższą cenę zakupu urządzenia.

Wysoka maksymalna siła wbijania na poziomie 105 KJ gwarantuje możliwość wbijania gwoździ 100 mm typu pierścieniowego. Fakt ten ma znaczenie dla osób, którym zależy na profesjonalnych warunkach pracy.

 • Zasilanie gazowe;

 • Bardzo wysokie parametr tecfhniczne;

 • Lekka i wygodna konstrukcja;

 • Możliwość wbicia wielu gwoździ przy jednym naładowaniu.

 • Wysoka cena zakupu produktu;

 • Bardzo mała pojemność magazynka – jedynie 47 zszywek/gwoździ.


ZSZYWACZ PNEUMATYCZNY GWOŹDZIARKA BASS 4551 GWOŹDZIE 5000szt

gwoździarka pneumatyczna

Na kolejnym miejscu w rankingu 2024 umieszczamy gwoździarkę polskiego producenta w bardzo przystępnej cenie. Produkt 4551 oferuje możliwość przechowania na raz około 100 sztuk gwoździ, co znacząco wpływa na komfort posługiwania się narzędziem w warunkach profesjonalnych. 

Kolejną zaletą zasilanej pneumatycznie gwoździarki jest bardzo niski ciężar. Ważąca jedynie 1.4 kg będzie bardzo wygodna podczas wielu godzin stosowania. Jeśli chodzi o pozostałe parametry, to miejmy na uwadze fakt, że gwoździarka oferuje maksymalną wielkość gwoździ do 50 mm, co jest dość standardowym parametrem. Narzędzie zostało przystosowane do montażu standardowych zszywek oraz gwoździ tapicerskich.

Wysoka jakość wykonania produktu świadczy o dłuższym okresie jego żywotności. Narzędzie z ciśnieniem roboczym na poziomie od 4 do 7 bar oferuje optymalne warunki do pracy we wszelkich fabrykach tapicerskich. Bardzo niska cena inwestycji w gwoździarkę wynagradza fakt, iż oferuje ona dość przeciętne parametry techniczne. 

Obecność owiewki umożliwia płynną zmianę kierunku wydmuchiwanego sprężonego powietrza, a co za tym idzie – wyższy komfort pracy. Niestety, jest to produkt objęty wyłącznie 12-miesięcznym okresem gwarancyjnym. Wciąż sprawdzi się on doskonale w różnego rodzaju warsztatach, korzystających z tego typu narzędzi sporadycznie.

 • Lekka konstrukcja;

 • Przystępna cena;

 • Bardzo duża pojemność magazynka;

 • Regulacja kierunku powietrza;

 • Możliwość przechowywania gwoździ.

 • Krótki okres gwarancyjny;

 • Wąski zakres wykorzystania produktu z uwagi na parametry techniczne.

Gwoździarka gazowa TJEP GRF 34/100 Excellent GAS

gwoździarka pneumatyczna 50-90

Wisienką na torcie niech będzie model gazowy producenta Tjep, sprzedawany wraz z walizką transportową w zestawie. Opcja regulacji głębokości wbijania ma znaczenie dla swobody prac profesjonalnych, zaś wyższa jakość konstrukcji gwarantuje dłuższą niezawodność urządzenia. 

Gwoździarka z wyższej półki cenowej oferuje użytkownikowi wiele możliwych zastosowań, z uwagi na wysokie parametry techniczne. Produkt GRF 34/100 Excellent GAS stanów zaawansowaną gwoździarkę gazową, zapewniający bezbłędne wbijanie gwoździ pierścieniowych o długości do 100 mm.

Z uwagi na wysoką moc maksymalną produkt sprawdzi się doskonale zarówno w miękkim, jak i twardym drewnie konstrukcyjnym. Wydajna bateria Li-ion zapewnia aż do 8000 strzałów na ładowanie. Samo ładowanie trwa niespełna dwie minuty, po których można dokonać wbicia nawet 200 sztuk gwoździ.

Nie da się ukryć, że produkt ten wymaga większej inwestycji finansowej. Fakt ten wynagradza jednak ogromna moc urządzenia, jak również możliwość swobodnej regulacji poziomu wbicia gwoździa.

Produkt sprawdza się świetnie w budownictwie szkieletowym, podczas budowy tarasów, wsporników czy belek, jak również realizacji wiązar dachowych. Co prawda jest to bardzo drogie rozwiązanie, lecz oferuje lepszą specyfikację, między innymi mniejsza waga przy zachowaniu dużej mocy.

 • Możliwość wbijania gwoździ pierścieniowych;

 • Wydajna bateria;

 • Uniwersalna w pracach profesjonalnych.

 • Bardzo wysoka cena zakupu produktu.

akuArtykuły

Wybierz gwoździarkę świadomie – poradnik zakupowy 2024

Przedstawione powyżej produkty charakteryzują się przede wszystkim bardzo dobrą jakością wykonania i pewnością, że nawet po wielu miesiącach czy nawet i latach produkt z powodzeniem będzie wykonywał powierzoną mu pracę. Oczywiście każdy z nas ma inne wymagania i oczekiwania, a także inny budżet. Dodatkowo nie wszyscy chcą wydawać dodatkowych pieniędzy na kompresory, a inni wolą skupić się na budżetowej opcji z uwagi na posiadanie takiego sprzętu.

Aby zatem pomóc wam znaleźć idealny sprzęt na własną rękę, przygotowaliśmy kompletny poradnik zakupowy, w którym omówiliśmy najistotniejsze informacje dotyczące gwoździarek. Przedstawimy tutaj najpopularniejsze rodzaje urządzeń, jakie są teraz dostępne na rynku – ich zalet i wady. Dodatkowo omówimy ich zastosowanie.

Kolejne charakterystyczne elementy odpowiadające za wysokiej jakości wykonanie sprzętu to, między innymi, typ i pojemność magazynka, a także minimalna i maksymalna długość wbijanych gwoździ. Kluczowe okazały się również funkcje dodatkowe, udogodnienia, wyposażenie ekstra, a także opinie i ceny. Nie zapomnieliśmy też o komforcie korzystania, a więc i wadze. Ciekawych informacji dowiemy się również z poniższego artykułu.

https://kochambudowac.pl/gwozdziarka-na-co-zwracac-uwage-podczas-zakupu/
gwoździarka bębnowa

Jaki rodzaj gwoździarki powinniśmy wybrać?

Urządzenia typu gwoździarki to niesamowicie przydatne gadżety, które dostępne są w bardzo zróżnicowanej charakterystyce. Możemy przecież wybrać standardowe produkty gwarantujące stosunkowo niską cenę zakupu, ale także i bardzo zaawansowane narzędzia przewidziane do najbardziej wymagających materiałów. Podstawowym podziałem natomiast jest podział na gwoździarki pneumatyczne, gazowe oraz akumulatorowe. Sprawdź też jaki rodzaj gwoździ wybrać.

Pierwszy typ gwoździarek działa na zasadzie sprężonego powietrza. Pomimo bardzo niskiej ceny (dobrą gwoździarkę pneumatyczną znajdziemy już w zakresie kilkuset złotych), urządzenia te wymagają kompresora (nasze zestawienie kompresorów 50L z opiniami), który ma za zadanie “zasilać” te gwoździarki. 

Kolejnym rozwiązaniem są gwoździarki gazowe. Tutaj system opiera się na butlach (kartuszach) z gazem typu propan-butan. Po zebraniu się odpowiedniej ilości gazu, następuje kontrolowany wybuch, który napędza gwoździarkę i pozwala nam z ogromną siłą przybijać gwoździe.

Trzecim i jednocześnie najdroższym rozwiązaniem jest korzystanie z urządzeń elektronicznych bezprzewodowych. Gwoździarki akumulatorowe pozwalają nam na bezproblemową i bezpieczną pracę, a wysoki poziom udogodnień oraz regulacje przekładają się na komfort. To jednak bardzo drogie rozwiązanie, a dodatkowo trzeba pamiętać o regularnym ładowaniu akumulatorów.

GWOŹDZIARKA DeWALT DCN692P2
gwoździarki pneumatyczne

Gwoździarka gazowa Rawlplug WW90II
gwoździarka elektryczna

Zastosowanie, czyli jak wybrać gwoździarkę do betonu

Kolejnym krokiem w wyborze idealnej gwoździarki jest podjęcie decyzji odnośnie prac, jakie zamierzamy wykonywać. Czy będzie to przybijanie gwoździ w przeważnie miękkim materiale jak, na przykład, drewno? A może istnieje szansa, że częściej gwoździarka będzie służyć do przybijania przedmiotów do stali czy betonu?

Urządzenia mają różnorodną moc, a co za tym idzie nie wszystkie są w stanie przebić beton podczas pracy. To właśnie dlatego istotne jest sprawdzenie mocy. Wyrażana zazwyczaj w J, pozwala nam ocenić czy będziemy w stanie aplikować długie gwoździe w najtwardszych podłożach. Istnieją produkty specjalnie dostosowane do prac właśnie z betonem, dlatego podczas zakupu musimy o tym pamiętać i szukać sprzętu dostosowanego do takich wymagających projektów.

Typ i pojemność magazynka to równie kluczowe aspekty

Najczęściej gwoździarki mają dwa różne typy magazynków – taśmowe oraz bębnowe. Te pierwsze dostępne są w nieco tańszych opcjach i z uwagi na mniejszą wagę i mniejszą pojemność, to idealna opcja dla osób początkujących i takich, które nie korzystają z gwoździarek każdego dnia.

Jeśli jednak zależy nam na tym, aby w jednym magazynku pomieścić kilkaset gwoździ i pracować bez przerwy przez wiele godzin, to o wiele skuteczniejsze okażą się magazynki bębnowe. Co ciekawe, modele bębnowe są zazwyczaj tańsze z uwagi na to, że przystosowane są do gwoździ łączonych drutem (czyli koletowanych). Ich długość jest co prawda różna, lecz nie przekracza 50-60 mm. W takich bębnach zmieści się nawet i 200-300 gwoździ.

Gwoździarka TJEP GRF 34/100 Excellent GAS
gwoździarka pneumatyczna 50-90

Nie musimy jednak rezygnować z dużej ilości gwoździ, gdyż niektórzy producenci stosują bardzo duże magazynki taśmowe, w których mieści się nawet i 100 gwoździ o większej długości – wynoszącej nawet i 100 mm.

Miejmy również na uwadze maksymalną i minimalną długość gwoździ 

Wyżej wspomniany parametr, czyli długość gwoździ, to kolejny kluczowy sposób weryfikacji czy produkt będzie odpowiadał naszym wymaganiom. Gwoździarki taśmowe są zazwyczaj wyposażone w mniejsze gwoździe, lecz większa ich ilość oraz szybsza aplikacja sprawdza się w mniej wymagających pracach. 

Ten parametr musi natomiast odpowiadać naszym własnym oczekiwaniom. Jeśli zamierzamy pracować bardzo często z gwoździami o długości 60-80 mm, to lepiej zdecydować się na gwoździarki taśmowe z uwagi na większą kompatybilność z takimi długościami.

Gwoździarka pneumatyczna 50-90 mm nie jest najpopularniejsza z uwagi na dosyć dużą długość gwoździ. Bez problemu jednak znajdziemy inne, akumulatorowe czy gazowe urządzenia oferujące możliwość przybicia gwoździ nawet do 100 mm długości.

Komfort korzystania z urządzenia, a waga

Lekkie i poręczne urządzenie to zdecydowanie jedna z istotniejszych zalet, jeśli zamierzamy pracować przy bardzo długich projektach. Możliwość bezustannego przybijania gwoździ z uwagi na bardzo małą wagę urządzenia pozwala na szybszą i stabilniejszą aplikację. Jest to po prostu o wiele wygodniejsze.

GWOŹDZIARKA MAKITA AF506N
gwoździarka gazowa

Dlatego sprawdźmy jak dużo waży interesująca nas gwoździarka. Pewnym jest, że pneumatyczne rozwiązania o niskiej cenie, bardzo ograniczonej funkcjonalności oraz kompatybilności z mniejszymi gwoździami ważyć będą mniej. Jeśli zatem nie mamy dużych oczekiwań, to warto wybrać taką opcję, której ciężar nie przekracza 1,5 – 2 kg.

Jeśli jednak planujemy zakup akumulatorowego lub gazowego gadżetu, to musimy przygotować się na nieco większą wagę. Pojemność magazynka także ma wpływ na ostateczny ciężar, dlatego takie produkty charakteryzują się wagą sięgającą nawet do 4 kg. Warto jednak sprawdzić czy uda się zakupić nieco lżejszy, a przy tym bardziej komfortowy produkt o wadze wynoszącej maksymalnie 3 kg.

Funkcjonalność – dodatkowe udogodnienia

Na komfort korzystania z urządzenia wpływa nie tylko waga czy też design lub ergonomiczny chwyt. Musimy pamiętać przecież o dodatkowych funkcjonalnościach, które to uatrakcyjniają sposób korzystania z produktu. Możemy przecież wybrać produkt z biegami, które regulują prędkość wbijania gwoździ. Oprócz tego, niektóre produkty wyposażone są w różne tryby pracy (sekwencyjne i zderzakowe).

Nie możemy też zapomnieć o tym, że zakres temperatury pracy jest bardzo istotny i powinien być jak największy z uwagi na bardzo częste użytkowanie sprzętu na dworze w zróżnicowanych warunkach pogodowych.

GWOŹDZIARKA PASLODE IM100ci
gwoździarka do betonu

Pamiętajmy także o regulacji głębokości wbijania gwoździ typu druciaki. Dodatkowo sprzęt powinien oferować beznarzędziowe usuwanie gwoździ, które zablokowały się w maszynie. To w połączeniu z zastosowaniem antypoślizgowej rękojeści czy specjalne tryby uśpienia lub wskaźniki naładowania baterii potwierdzają wielozadaniowość oraz najwyższy komfort korzystania.

GWOŹDZIARKA BASS POLSKA  BP-4551

gwoździarka pneumatyczna

Wyposażenie i akcesoria

Możliwość zakupu całego zestawu to z pewnością ciekawa propozycja, szczególnie dla osób pragnących gotowego urządzenia do pracy. W zależności od tego czy mamy do czynienia z akumulatorowym zszywaczem czy może z gazowym lub pneumatycznym, w zestawie mogą być nie tylko gwoździe, lecz także pojemniki z gazem czy też dodatkowe akumulatory.

Tutaj kluczowe jest, aby sprawdzić czy kupując daną gwoździarkę akumulatorową płacimy za samo urządzenie bez żadnego akumulatora, czy też za komplet. Bez akumulatora nie będziemy w stanie działać, więc jest to absolutne minimum, o które musimy zadbać. To samo dotyczy urządzeń gazowych.

Gwoździarka bębnowa i taśmowa opinie oraz ceny

Nieważne czy pragniemy kupić gwoździarkę bębnową do mniej wymagających i szybszych prac czy może decydujemy się na mocniejszą gwoździarkę taśmową do większych gwoździ – opinie osób korzystających z danego przedmiotu pozwolą nam na ocenę czy jest to idealny produkt do naszego użytku. Co ciekawe, pozytywny feedback pozwala również sprawdzić deklarowane parametry podane przez producenta.

Subiektywność tych informacji sprawia natomiast, że musimy traktować je z przymrużeniem oka. Jest to o tyle istotne, że użytkownicy kierują się bardzo często własnym doświadczeniem z konkretnym egzemplarzem. Warto pamiętać jednak, że jeśli większość osób wyraża się negatywnie czy też pozytywnie o danym produkcie, to jest to wskazanie, aby wyposażyć się właśnie w ten produkt.

Gwoździarka – podsumowanie rankingu 2024

Zwycięzca rankingu i bez wątpienia jedna z najciekawszych ofert z 2024 roku do mniej wymagających prac to GWOŹDZIARKA DCN692P2 18V 2aku 5Ah XR DeWALT. Producent jest znany na rynku i od wielu lat przygotowuje dla nas świetne produkty. Tutaj mamy do dyspozycji bardzo zaawansowaną opcję o ciekawym funkcjach.

Warto jednak pamiętać, że dla osób z już zakupionym kompresorem gwoździarki pneumatyczne będą równie ciekawym, a może i ciekawszym rozwiązaniem. Pamiętajmy także o tym, że dostępne są też gwoździarki gazowe o nawet większej sile przybijania. Sprawdź więc poradnik zakupowy i dowiedz się jaki parametr dokładnie powie nam o sprawności przedmiotu.

Zobacz również artykuł: strug elektryczny

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką gwoździarkę wybrać
Average rating:  
 4 reviews
 by profesorek

Tak się zastanawiam czy taka gwoździarka to dobry pomysł? Ale chciałabym ją kupić bratu i szukam w miarę dobrej i sprawdzonej. Widziałam , że modele są zróżnicowane więc jak dokonać słusznego wyboru? Ten ranking na pewno pomoże mi w tym.

 by Czerepach

We firmie remontowo budowlanej musimy mieć bardzo dobrej jakości sprzęt. I taka gwoździarka także powinna się tam znaleźć.  I szukając jak najlepszej trafiłam na ten ranking i teraz już wiemy jaki wybrać.

 by Riki

Wbijanie gwoździ bywa czasami dość uciążliwe, więc chcę kupić mężowi taką gwoździarkę lecz kompletnie nie wiem jaką wybrać. Szperając w internecie natrafiłam na ten ranking i teraz mniej więcej wiem na co powinnam zwrócić uwagę.

 by Wilgo

Wbijanie gwoździ na sporej powierzchni bywa dość uciążliwe. Więc warto mieć taką gwoździarkę, dzięki której znacznie szybciej i precyzyjniej to zrobimy. Ale jaką wybrać? Tego dowiemy się właśnie z takiego rankingu jak ten.