Jaki kompresor bezolejowy wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Ranking kompresorów bezolejowych 2024 – dowiedz się którą opcję wybrać i co będzie najwłaściwsze!

Jak doskonale wiemy, kompresory to nic innego jak sprężarki, których zadaniem jest dostarczyć narzędziom pneumatycznym wystarczająco dużego przepływu powietrza do skutecznej pracy. Kompresory wykorzystujemy zarówno w domu, jak i w warsztacie, gdzie szczególnie przydadzą się podczas prac malarskich czy też motoryzacyjnych. Jednakże, jeśli potrzebujemy propozycje bezobsługowej, która dodatkowo może gwarantować nam o wiele bardziej kompaktowy rozmiar, to lepiej wybrać kompresor bezolejowy, aniżeli ten olejowy.

Jak jednak upewnić się, że wybierzemy właściwą propozycję? Nie każdy zdaje sobie sprawę z różnic między produktem olejowym i tym bezolejowym. Co więcej, bardzo ważnej jest też uwzględnienie faktu, że z uwagi na nieco inny sposób działania i wielkości, olejowe kompresory są bardzo głośne. Natomiast o wiele łatwiej będzie zakupić cichy kompresor bezolejowy gdzie głośność pracy może być nawet i dwukrotnie mniejsza. 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

STANLEY FATMAX

9.9

Średnia


 

Barracuda

9.8

Średnia

KOMPRESOR BEZOLEJOWY walizkowy

9.7

Tania

Tagred 4T

9.6

Droga

Kraft Dele KD1418

9.5

Średnia

Aby pomóc każdemu w wyborze najwłaściwszej opcji charakteryzującej się najlepszymi parametrami i przydatnością na oczekiwanym poziomie, postanowiliśmy stworzyć listę, w której przedstawiono jak wygląda idealny kompresor bezolejowy albo jeden z idealnych – w zależności od naszych oczekiwań, preferencji i stawianych przed urządzeniem zadań. Ponadto, eksperci przyjrzeli się wyłącznie tym produktom, które oferowały świetne dane techniczne i specyfikację. Opinie kompresorów bezolejowych, bardzo wysoka kultura pracy i pozostałe informacje także okazały się bardzo istotne.

STANLEY FATMAX KOMPRESOR BEZOLEJOWY 59dB 6L zestaw

kompresor bezolejowy stanley

Na pierwsze miejsce trafił kompresor bezolejowy stanley. Model jest przeznaczony do użytkowania przez amatorów i profesjonalistów. Urządzenie waży 15,5 kilograma, ma 35 centymetrów wysokości, 32 centymetry szerokości i 39 centymetrów długości. Kompaktowe wymiary sprawiają, że kompresor można w łatwy sposób transportować i przechowywać nawet w garażu lub pomieszczeniu gospodarczym.

Urządzenie ma szerokie zastosowanie, sprawdza się podczas wielu prac ogrodowych i domowych, do pompowania opon, malowania aerografem, czyszczenia szczelin, przedmuchiwaniu elektroniki itp. Model ma zbiornik na sprężone powietrze o pojemności 6 litrów. Silnik indukcyjny osiąga moc jednego konia mechanicznego, czyli 75 Watów. Wydajność kompresora to 105 litrów na minutę przy 1450 obrotach na minutę.

Maksymalne ciśnienie wynosi 8 barów. Model cicho pracuje, emituje hałas o natężeniu 59 decybeli. Ponadto jest sprzedawany w atrakcyjnym zestawie z pistoletem z manometrem do pompowania, wężem spiralnym o długości 5 metrów, pistoletem do przedmuchiwania i trzema końcówkami do pompowania różnych obiektów, takich jak piłki, baseny ogrodowe, materace itp. Szkoda, że nie posiada pistoletu do piaskowania.

 • Stosunkowo lekki;

 • Przystępna cena;

 • Bardzo cicho pracuje.

 • Średniej mocy silnik.

CICHY kompresor BEZOLEJOWY sprężarka 200L 230V

jaki kompresor bezolejowy

Kompresor marki Barracuda to wysokiej jakości sprzęt przeznaczony do użytku profesjonalnego. Model waży 126 kilogramów i posiada zbiornik o pojemności 200 litrów. Bezszczotkowy silnik indukcyjny ma moc sześciu koni mechanicznych, co przekłada się na 4,4 kW. Efektywna wydajność modelu wynosi 920 litrów na minutę. Urządzenie ma cztery koła umożliwiające transport.

Maksymalne ciśnienie uzyskiwane przez kompresor to osiem barów. Urządzenie posiada cztery pompy powietrza stworzone z korbowodu, pierścienia teflonowego, cylindra i blaszki zaworowej. Dzięki tak skomplikowanej i skutecznej budowie kompresora sprężarka może pracować bezobsługowo. Model wyposażono w dwa zawory bezpieczeństwa gwarantujące optymalną pracę pomp. Kompresor ma 148 centymetrów szerokości, 89 centymetrów wysokości oraz 46 centymetrów głębokości.

Jak na tak duży sprzęt kompresor stosunkowo cicho pracuje – maksymalny hałas to 67 decybeli. Dzięki wzmocnionym tłokom i pierścieniom tłokowym współczynnik tarcia jest niski. Zbiornik powstał z wysokiej jakości blachy o grubości trzech milimetrów. Jest trwały, odporny na uszkodzenie i szczelnie utrzymuje sprężone powietrze. Kompresor może pracować na wszystkich pompach jednocześnie lub jednej, dwóch, albo trzech.

 • Bardzo mocny silnik;

 • Duży zbiornik;

 • Wysoka wydajność.

 • Bardzo wysoka cena.

Przenośny KOMPRESOR BEZOLEJOWY walizkowy

kompresor bezolejowy ranking

Kolejny model to praktyczny przenośny kompresor, który zawsze można zabrać ze sobą do pracy w terenie. Urządzenie waży jedynie 5,5 kilograma, ale jednocześnie ma dobry silnik o mocy 1,5 KM, czyli 1,1 kW. Wydajność efektywna to 150 litrów na minutę, a maksymalne ciśnienie wynosi 8 barów. Model nie posiada zbiornika na sprężone powietrze.

Kompresor przeznaczony jest do pompowania, przedmuchiwania i wykonywania drobnych prac remontowych. Ma on postać wygodnej walizki z ergonomicznym, antypoślizgowym uchwytem. Urządzenie może pracować w pionie i w poziomie. Dodatkowo wyposażono je w cztery gumowe stopy, dzięki którym model jest stabilny i nie przenosi wibracji.

W zestawie znajduje się przewód pneumatyczny o długości trzech metrów, przewód zasilający długi na pięć metrów i standardowy pistolet do pompowania. Ponadto posiada od dziewięć różnych końcówek służących do pompowania obiektów takich jak materace, baseny ogrodowe, piłki, koła rowerowe, zabawki basenowe itp. Każda końcówka nadaje się także do przedmuchiwania elektroniki i trudno dostępnych szczelin. Urządzenie głośno pracuje.

 • Przenośny, podręczny;

 • Zajmuje bardzo mało miejsca;

 • Lekki.

 • Głośno pracuje.

SPRĘŻARKA KOMPRESOR BEZOLEJOWY 100L 2200W 4T CICHY

kompresor bezolejowy opinie

Kompresor polskiej marki Tagred posiada bardzo duży zbiornik o pojemności 100 litrów. Całkowita moc silnika dla tego modelu wynosi 2,95 koni mechanicznych, czyli 2,2 kW. Efektywna wydajność urządzenia do 740 litrów na minutę. Kompresor wraz z całym zestawem waży około 76 kilogramów.

W skład pakietu wchodzą dwa koła i śruby montażowe, dwie gumowe stopki, również mocowane śrubami, cztery filtry powietrza, reduktor z odwadniaczem, dwa szybkozłącza ¼ cala oraz jedna szybkozłączka mosiężna. Model wytwarza ciśnienie do 10 barów i ma cztery wysokiej jakości tłoki. Maksymalna prędkość silnika to 1380 obrotów na minutę. Wydajność maszyny jest zależna od ustawienia ciśnienia.

Przy jednym barze wydajność równa się 740 litrów na minutę; dla czterech barów jest to 550 litrów na minutę; przy ośmiu barach wartość wynosi 370 litrów na minutę. Sprężarka ma 85 centymetrów długości, 80 centymetrów wysokości i 40 centymetrów szerokości. Popy powietrza zbudowano z pierścienia teflonowego, cylindra, blaszki zaworowej i korbowodu, dzięki czemu urządzenie pracuje praktycznie samodzielnie. W maszynie zastosowano również powiększone żebrowanie głowic, co sprawia, że ciepło jest lepiej odprowadzane.

 • Cicha praca;

 • Mocny silnik;

 • Wysoka efektywność i wydajność.

 • Wysoka cena.

KOMPRESOR BEZOLEJOWY 50L SPRĘŻARKA 2KM 10BAR

kompresor bezolejowy cichy

Ostatni kompresor pochodzi od marki Kraft&Dele i jest to wygodny model, który w stosunkowo łatwy sposób można transportować. Zbiornik jest zorientowany pionowo i posiada dwa koła oraz dwie gumowe stopki przytwierdzone do metalowych nóżek; dzięki temu kompresora nie trzeba nosić i jest on stabilny w trakcie pracy. Ogumowane nóżki wygłuszają również drgania.

Urządzenie waży 22 kilogramy i posiada zbiornik o pojemności 50 litrów -> inne propozycje znajdziecie tutaj. Silnik indukcyjny ma moc 2 koni mechanicznych, co przekłada się na 1,5 kW. Wydajność efektywna wynosi 240 litrów na minutę. Maksymalna prędkość silnika to 4000 obroty na minutę, a maksymalne ciśnienie uzyskiwane przez kompresor wynosi 10 barów.

W zestawie, oprócz sprężarki, są dwa koła ze śrubą osi, dwie stopy, dwie podkładki, cztery nakrętki zabezpieczające i wszystkie potrzebne elementy montażowe. Urządzenie niestety bardzo głośno pracuje; poza tym nie ma wad. Dodatkowo na górnym elemencie znajduje się praktyczny hak na kabel oraz rączka z ergonomicznym uchwytem pokrytym antypoślizgową pianką.

 • Dobry do transportowania;

 • Hak na kabel;

 • Pionowy, zajmuje mniej miejsca.

 • Bardzo głośno pracuje. 

 •  

Artykuły

Dalej nie wiesz co wybrać? Sprawdź poradnik zakupowy 2024, który pomoże ci w ostatecznym wyborze

Powyższy ranking kompresorów bezolejowych do malowania 2024 przedstawić aż sześć atrakcyjnych produktów. Nasi specjaliści przyjrzeli się każdej z opcji, a następnie przeprowadzili analizę porównawczą. To wszystko po to, aby dostarczyć użytkownikom jak najwierniejszej prezentacji produktów o zróżnicowanym wyglądzie, konstrukcji, i specyfikacji. Dlatego jeśli idealna opcja to będzie kompresor bezolejowy 24l ( najlepsze kompresory 24l )lub też ten pracujący stosunkowo cicho, to wiemy, że istnieje możliwość znalezienia takiego modelu, który będzie się nadawał także do piaskowania.

Co jednak w przypadku, kiedy pragniemy wyposażyć się w nie tylko cichy kompresor bezolejowy, ale także oferujący nam bardzo dobrą wydajność pracy? Czy istnieje możliwość znalezienia produktu wręcz idealnego pod względem naszych oczekiwań i wymagań? Oczywiście, że tak! Wystarczy sprawdzić porady i wskazówki, które umieściliśmy w poradniku poniżej. Są to informacje, dzięki którym możliwe jest bezproblemowe znalezienie produktu idealnego.

W naszym artykule uwzględniliśmy wyłącznie kluczowe wytyczne mające na celu ułatwienie wyboru kompresora bezolejowego cichego, sprawnie działającego, a co ważniejsze – wystarczająco wydajnego do każdego działania. Dlatego uwzględniona została przepustowość sprzętu i ciśnienie robocze. Ponadto, przyjrzeliśmy się też mocy urządzenia, a także systemom dodatkowym. Opinie kompresorów bezolejowych także były ważne. Więcej informacji na temat właściwego wyboru cichego kompresora bezolejowego znajdziemy tutaj:

https://www.automatyka.pl/wiadomosci-i-komunikaty/kompresor-olejowy-czy-bezolejowy-ktory-lepszy–139768-10

kompresor bezolejowy 24l

Przede wszystkim zwrócić uwagę należy na zbiornik kompresora i ciśnienie

Większość kompresorów – czy to będą olejowe czy bezolejowe, działają na takiej zasadzie, że tłoki wtłaczają powietrze do zbiornika, składują go dosyć duże ilości z uwagi na ciśnienie, jakie znajduje się wewnątrz kompresorów. Następnie podłączone urządzenia korzystają z tego ciśnienia po to, aby cieszyć się z bardzo mocnego przepływu powietrza wymaganego przy wielu pracach warsztatowych, a także niekiedy w przypadku domowych robót.

Pojemność zbiornika na kompresor wpływa na to jak długo jesteśmy w stanie pracować bez dłuższej przerwy. Jeśli wybierzemy, na przykład, kompresor bezolejowy 24l i będziemy potrzebować sprzętu do pomalowania całego samochodu, to z pewnością zauważymy jak nieefektywne takie połączenie w rzeczywistości jest. Jeśli nie chcemy robić przerw na uzupełnienie zbiornika, a po pewnym czasie staje się to irytujące, to warto wybrać pojemność większą.

Przy tym bardzo ważne jest też uwzględnienie tego, że im większy zbiornik, tym cięższy sprzęt, a także więcej zajmuje on miejsca. Dlatego należy szukać kompromisu i znaleźć odpowiedni produkt spełniający nasze wymagania, który przy tym nie będzie problematyczny w transporcie czy po prostu w rozmieszczeniu. 

Musimy też pamiętać o ciśnieniu roboczym i maksymalnym, które wskazują czy produkt wykorzystamy do obsługi bardziej zaawansowanych narzędzi czy tylko do podstawowych prac przydomowych. Zaleca się wybierać kompresory o ciśnieniu wynoszącym od 8 do 10 barów.

kompresor BEZOLEJOWY sprężarka 200L
jaki kompresor bezolejowy

SPRĘŻARKA KOMPRESOR BEZOLEJOWY 100L 2200W
kompresor bezolejowy opinie

Dalej, przyjrzyjmy się przepustowości i wydajności

Następnym kluczowym parametrem podczas poszukiwania idealnego rozwiązania jest sprawdzenie wydajności sprężarki. Jeśli zależy nam na tym, aby wybrana przez nas propozycja charakteryzowała się jak najlepszą atrakcyjnością, to musi być wydajna. A na to bardzo duży wpływ ma przepustowość kompresora. 

Wyrażana jest ona w litrach na minutę i wskazuje ilość powietrza, jaką urządzenie jest w stanie przenieść do narzędzi. Mówi się, że w celu bezpiecznego i bezproblemowego użytkowania narzędzi wymagane jest zakupienie kompresora z wydajnością wynoszącą 30% więcej niż zapotrzebowanie powietrza.

Jeśli więc zamierzamy korzystać z narzędzi wymagających bardzo dużej przepustowości, to musimy upewnić się, że zakupiona sprężarka jest o 30% wydajniejsza niż najbardziej wymagające pod względem wydajności narzędzie.

Kolejną kwestią istotną będzie funkcjonalność sprzętu i opinie innych

Aby sprzęt pracował jak najdłużej i jak najwydajniej, musimy uwzględnić w naszych poszukiwaniach szereg dodatkowych aspektów – głównie funkcji, które wspomagają użytkowanie sprzętu i sprawiają, że proces korzystania ze sprężarki jest prosty i nieskomplikowany. 

Z pewnością do zalet należy dodać zawory bezpieczeństwa, które zapewnią prawidłową pracę pomp czy też odpowiednie wyciszenie, dzięki czemu urządzenia działają znacznie ciszej niż moglibyśmy się tego spodziewać. Ponadto kluczowe jest też wybranie opcji z wbudowanym panelem kontrolnym, gdzie obserwować możemy nie tylko manometr, ale także reduktor ciśnienia czy zawór bezpieczeństwa.

Pozytywny feedback także będzie istotny, bo pomoże to w określeniu czy produkt, mając na względzie innych użytkowników, sprawdził się w danych okolicznościach czy też nie. Rzecz jasna musimy uważać, bo bardzo często źródło to jest subiektywne, a więc nie należy wyłącznie na nim opierać naszej wiedzy.

KOMPRESOR BEZOLEJOWY 50L SPRĘŻARKA 2KM 10BAR
kompresor bezolejowy cichy

Waga i rozmiar, a także możliwości transportowe

Kolejna kwestia nad wyraz istotna podczas szukania idealnego rozwiązania to kompaktowość sprzętu. Jeśli zamierzamy użytkować kompresor bezolejowy w domu lub przydomowym warsztacie, to możliwość jego rozłożenia i włączenia w prawie każdej sytuacji jest kluczowa. Dlatego warto zapoznać się z propozycjami i z tym czy możemy pozwolić sobie na kompresor ze zbiornikiem 100-litrowym, 50-litrowym, czy może mniejszym. 

Najmniejsze kompresory, tak zwane propozycje walizkowe (lub też znane jako przenośne) nie posiadają własnego zbiornika i ich działanie polega na stałym dostarczaniu sprężonego powietrza. Taka opcja jest bardzo ograniczona pod względem wydajności i przepływu powietrza, aczkolwiek świetnie się sprawdzi w mniej wymagających sytuacjach.

Kompresor bezolejowy – podsumowanie rankingu 2024

Trudno wskazać które rozwiązanie będzie najwłaściwsze. Jedno jest pewne – jeśli będziemy kierować się wyżej wspomnianymi atrybutami i weźmiemy pod uwagę wszystkie kryteria i aspekty, które opisano w poradniku zakupowym, to możemy być pewni sprawdzonego zakupu. Musimy tylko upewnić się, że kompresor będzie odpowiednio dobrany do naszych preferencji. 

Zwycięzca rankingu to STANLEY FATMAX KOMPRESOR BEZOLEJOWY 59dB 6L zestaw, czyli opcja świetnie nadająca się do domu, jak i do warsztatu przy małych projektach. Choć zbiornik 6-litrowy nie pomoże w przypadku najbardziej wymagających prac, to jest to zdecydowanie najwydajniejsza opcja w tej cenie przy zachowaniu kompaktowych rozmiarów niskiej emisji hałasu. 

Sprawdź też jaki dobry tani strug elektryczny kupić.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki kompresor bezolejowy wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by OP7

Zamówiłem sprężarkę Krafta. Mam ich inne urządzenia i jeszcze się nie zawiodłem. Sprężarka ma fajny kształt, pionowy. Mieści mi się idealnie w garażu. Wcale głośno nie pracuje.

 by Bernard T

Plusem kompresora bezolejowego jest to, że nie trzeba pamiętać żeby kupić olej. Jak chcesz podłączasz i działa od razu.

 by Sypnieś

Mam kompresor StanleyFatmax. Uważam że to najlepszy zakup jaki ostatnio zrobiłem. Mocny silnikz solidnie wykonany kompresor. Bardzo dobre parametry techniczne.

 by Konek_66

Już od dłuższego czasu zbaieram się za zakup kompresora. Myślałem nad olejowym, ale po tym rankingu pewnie zdecyduje się na bezolejowy.

 by Xwier

Ja lubię i polecam mały kompresor walizkowy, zabieram go tam gdzie potrzebuje. Do użytku amatorskiego jest ok.