Jaki kompresor do piaskowania wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Zastanawiasz się jaki będzie najlepszy produkt, aby piaskować przy użyciu pistoletu pneumatycznego? Sprawdź ranking 2024 roku i dowiedz się które urządzenie do piaskowania wybrać! 

Piaskowanie to nic innego jak czyszczenie wielu różnych powierzchni. Dzieje się tak w przypadku kiedy zewnętrzna powierzchnia materiału jest pokryta rdzą bądź po prostu chcemy wyczyścić dany produkt przed dalszą obróbką. Klasyczne piaskowanie wymaga materiału ściernego. Ponadto, sam proces jest wydłużony i żmudny, a efekty nie są tak ciekawe jak w przypadku bardziej profesjonalnej metody, mianowicie piaskowania wykorzystując sprężone powietrze. 

Aby jednak cieszyć się prawidłowym urządzeniem piaskującym, musimy mieć gwarancję, że wyposażymy się w sprzęt o wystarczająco dużej wydajności do zasilenia dyszy do piaskowania. Z tego względu znalezienie idealnej sprężarki, która pozwoli nam czyścić różnorodne metalowe i niemetalowe powierzchnie. Zadanie nie jest najprostsze, aczkolwiek dzięki dzisiejszej ekspertyzie będziecie mieli dostęp do analizy porównawczej z wyjaśnieniem poszczególnym aspektów i z informacją odnośnie najciekawszych produktów.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Walter gk1400/500

9.9

Droga

Kowal Polska k18

9.8

Droga

Kraft&Dele KD1412

9.7

Średnia

Jager German

9.6

Tania

Tagred TA311B

9.5

Średnia

Ponadto, w dalszej części artykuły zapoznamy was z poradami zakupowymi, dzięki którym będziecie w stanie bez najmniejszych problemów wyposażyć się we właściwie dobrany przedmiot spełniający każde oczekiwania i wymagania. Istotnymi parametrami okazał się wydatek powietrza i ciśnienie robocze, ale też i pojemność zbiornika, funkcjonalność, a także wykonanie.

Do każdego pistoletu do piaskowania sprawdzi się dzisiejszy numer jeden, czyli Walter gk1400/500

pistolet do piaskowania felg opinie

Urządzenie bardzo drogie, jedno z droższych w obecnym rankingu. Jednakże, z uwagi na świetne parametry i szansę na pracę w tak naprawdę każdych warunkach i z każdym pistoletem piaskującym, to bez wątpienia jedno z najlepszych rozwiązań obecnie dostępnych na rynku. Głównymi zaletami modelu GK1400 jest spora pojemność zbiornika, co gwarantuje długi czas pracy przy utrzymaniu wysokiego ciśnienia. Pozostałe parametry też są satysfakcjonujące.

Zacznijmy od najważniejszej kwestii, mianowicie od ciśnienia roboczego. Wartość ta jest kluczowa, bo wskazuje nam sprawność silnika kompresującego, który pozwala nabijać sprężone powietrze pod dużym ciśnieniem. To natomiast później przekłada się na wysoką wydajność, czyli wydatek powietrza. W tym przypadku silnik o mocy 7,5 kW generuje efektywną wydajność na poziomie 1100 litrów na minutę, co przy maksymalnym ciśnieniu roboczym na poziomie 10 Bar jest więcej niż akceptowalnym parametrem. 

Urządzenie przede wszystkim skierowane jest do profesjonalistów. Zajmuje sporo miejsca i też dużo waży. Aczkolwiek na tle konkurencyjnych kompresorów o tej pojemności i wielkości jest on relatywnie cichy. Dzieje się tak ze względu na odpowiednią izolację akustyczną produktu.

 • Stosunkowo wysoka wydajność;

 • Duża pojemność zbiornika;

 • Wysoka niezawodność kompresora dzięki niskoobrotowej pracy i żeliwnego wykonania bloku silnika;

 • Świetna żywotność gwarantowana przez wydajne chłodzenie głowicy.

 • Stosunkowo wysoka cena;

 • Mało dodatkowych funkcjonalności.


Wydajnie piaskować pozwoli też kompresor Kowal Polska k18 500 l

pistolet do piaskowania opinie

Kolejna propozycja, której zbiornik o pojemności 500 litrów jest w stanie zagwarantować bezproblemową pracę przez bardzo długi czas. Polski producent gwarantuje nam urządzenie bardzo mocne. Maksymalne ciśnienie powietrza wynosi tutaj aż 14 Bar, a ciśnienie robocze ma aż 12,5 Bar. Jest to więc jeden z najlepszych wyników. Świetnie się sprawdzi w wielu różnych zadaniach – od pompowania kół, przez malowanie natryskowe, a skończywszy na piaskowaniu felg i wielu innych materiałów.

Urządzenie gwarantuje nam bardzo wysoką wydajność roboczą – na poziomie 1460 litrów na minutę. Sama pompa jest wolnoobrotowa, a więc ryzyko jej uszkodzenia jest niewielkie. Podobno, silnik ma bardzo dużą moc – 7,5 kW. Podobnie jak i inne produkty o tak dużej mocy i sprawności, wymaga on zasilania gniazdem trójfazowym, a więc o napięciu 400V. Ciekawym atrybutem jest zastosowanie aż 6 gniazd roboczych umożliwiających wszechstronność i wielozadaniowość.

Choć opcja nie należy do najtańszych, to tak wydajny kompresor warsztatowy jest bez wątpienia bardzo ważną kwestią, jeśli pragniemy kupić pistolet do piaskowania ze zbiornikiem o dużym zbiorniku, a także opcję dostosowaną do tego, aby korzystać z niej w wielu innych sytuacjach. Produkt oferuje nam dwa duże i czytelne manometry, a w zestawie nie zabrakło węża, filtrów powietrza typu HEPA, odpowietrznika, szybkozłączki, czy też odwadniacza z reduktorem. 

 • Wiele gniazd umożliwiających wszechstronną pracę i wielozadaniowość;

 • Bardzo duża moc i wydajność;

 • Ciśnienie robocze aż 12,5 Bar;

 • Trwałe wykonanie.

 • Wysoka cena;

 • Niska kultura pracy.

Dla wielu Kraft&Dele KD1412 500 l 9 bar to najlepszy produkt i świetny sprzęt do piaskowania 

profesjonalny pistolet do piaskowania opinie

Przygotowana przez niemiecką firmę Kraft&Dele oferta to bez wątpienia atrakcyjne rozwiązanie dla wielu z kilku powodów. Przede wszystkim świetnie poradzi sobie w wielu zadaniach i nieważne czy będziemy potrzebowali tylko przedmuchiwać dany produkt czy też wykorzystać ogromną wręcz moc i możliwości, aby materiał do piaskowania odpowiednio przygotować. Opcja jest znacznie bardziej atrakcyjna cenowo przy zachowaniu sporej pojemności zbiornika. 

Zacznijmy od najistotniejszych parametrów, mianowicie od silnika i jego mocy. W tym przypadku mamy do dyspozycji kompresor olejowy bardzo mocny, bo silnik generuje aż 10,8 kW mocy. Gwarantuje to ogromną wręcz wydajność, bo teoretyczna wartość deklarowana przez producenta to 1950 litrów na minutę. I choć efektywna wydajność to “tylko” 1400 litrów na minutę, to i tak jest to bardzo dużo i gwarantuje wydajność i szansę, że uda nam się wypiaskować każdą powierzchnię bez najmniejszych problemów.

Propozycja jest trwała i odporna na zużycie z uwagi na bardzo niską prędkość obrotową silnika. 3 tłoki i żeliwne wykonanie cylindra dba o bezawaryjność. Ponadto, 260 kilogramów wagi może wydawać się dużą wartością, aczkolwiek w przypadku tak mocnych i zaawansowanych kompresorów, to dosyć niski ciężar. Opcję musimy zasilać gniazdem trójfazowym. 

 • Bardzo wysoka moc;

 • Świetna wydajność;

 • Stosunkowo niska waga;

 • Trwałe wykonanie.

 • Dosyć niskie ciśnienie robocze – 9 Bar.

Warto mieć na uwadze nieco mniejszy zbiornik, jaki oferuje Jager German ef62344457a0

pistolet do piaskowania ranking

Wysokie opinie są dla nas kluczowe? W takim razie bez wątpienia opcja przygotowana przez Jager German przypadnie nam do gustu. Jest to opcja wyposażona w mniejszy niż standardowo zbiornik, bo ma on “tylko” 300 litrów pojemności. I choć to mniej niż konkurencyjne opcje, to sprzęt gwarantuje świetną wydajność i sprawność działania zarówno w przypadku pistoletu do przedmuchiwania, jak i używając nawet najbardziej zaawansowany i wymagający pistolet natryskowy. 

Propozycja o oznaczeniu producenta WWR oferuje nam produkt z silnikiem o mocy 5,5 kW. Nie jest to najmocniejsza propozycja, aczkolwiek z pewnością oferuje bardzo dobrą wytrzymałość i niezawodność, a dzięki zastosowaniu wielu zmyślnych nowinek technicznych, sprzęt posłuży nam przez wiele lat bez martwienia się o nieszczelności czy problemy z tłoczeniem powietrza.

Musimy natomiast pamiętać, że propozycja ta gwarantuje maksymalne ciśnienie robocze na poziomie 8 Bar. I choć sam producent deklaruje to jako zaletę z uwagi na to, że dzięki temu niska temperatura powietrzna znajdująca się wewnątrz zbiornika nie podnosi ryzyka uszkodzenia sprzętu, to jednak ciśnienie takie może być niewystarczające do zasilania najbardziej wymagających narzędzi wykorzystywanych przez profesjonalistów w warsztatach samochodowych czy podczas prac remontowo-budowlanych.

 • Bardzo wysoka jakość wykonania;

 • Bezawaryjność i niezawodna praca;

 • Wysoka kultura pracy;

 • Stosunkowo kompaktowa.

 • Niskie ciśnienie robocze;
 • Zbiornik 300 litrów.
 •  

Tagred TA311B 300 l 10 bar to dla wielu najlepszy kompresor elektryczny pomimo małej pojemności

pistolet do piaskowania z wężem cena

Jeśli nie chcesz ryzykować tak zwanego zawieszania ścierniwa i dodatkowo poszukujesz profesjonalnego sprzętu oferującego bezpieczeństwo, sprawność, a także stosunkowo niewielką cenę, to marka Tagred oferuje niemal idealną propozycję. Choć nie jest to największa opcja spośród dostępnych na rynku produktów, to jednak warto odnotować, że świetna wydajność jak na tak “kompaktową” propozycję i szereg funkcjonalności wyróżnia ten produkt od konkurencji.

Kompresor tłokowy o wydajności na poziomie 1500 litrów na minutę to bez wątpienia dobry znak, że mamy do czynienia z silnym i wysoce wydajnym sprzętem. Jest to spowodowane wykorzystaniem silnika 3 tłokowego, który generuje moc na poziomie 9,5 kW. Dzięki temu możemy liczyć na bardzo wysoką wydajność – 1500 litrów na minutę. Jest to, rzecz jasna, deklarowana wydajność teoretyczna. W rzeczywistości musimy liczyć się z wydajnością na poziomie 1100 l/min. To i tak dobry wynik jak na produkt o zbiorniku 300 litrów i na stosunkowo atrakcyjną cenę.

Propozycja będzie idealna dla zwykłego majsterkowicza, jak i dla bardziej wymagających użytkowników. Sprawność kompresora olejowego jest na wystarczająco wysokim poziomie, aby poradzić sobie z pracą w kabinie do piaskowania o sporej wielkości. 

 • Wysoka wydajność w porównaniu z wielkością kompresora;

 • Dosyć kompaktowa opcja;

 • Wysoka moc;

 • Wyłącznik bezpieczeństwa i szereg innych funkcjonalności.

 • Przeciętna kultura pracy;
 • Ciśnienie pracy pompy tylko 8 Bar.
 •  
 •  

Artykuły

Dalej nie wiesz który będzie najlepszy kompresor do piaskowania? Sprawdź poniższe wskazówki

Wielu uważa, że jedynym urządzeniem, które będzie w stanie poradzić sobie z najbardziej wymagającymi zadaniami, jest kompresor spalinowy. Otóż nie do końca. Jak dobrze wiemy, rodzajów urządzeń do piaskowania jest wiele i zasilać je możemy nie tylko spalinowym kompresorem też i zasilanym prądem. Oczywiście wiąże się to z bardzo dużym zapotrzebowaniem na energię, ale za to charakteryzuje się wysoką sprawnością i lepszą kulturą pracy.

Nie możemy jednak zapomnieć, że decydując się na idealny kompresor do piaskowania musimy zaopatrzyć się przede wszystkim w produkt oferujący najlepsze parametry przy zachowaniu stosunkowo niskiej ceny. Nie oznacza to jednak, że im niższa cena za kompresor olejowy tym lepiej. Otóż musimy znaleźć kompromis, który zagwarantuje odpowiednio dobre parametry. Warto przy tym odnotować, że do piaskowania nie ma potrzeby kupowania kompresora bezolejowego z uwagi na charakterystykę pracy. 

Jak jednak wybrać produkt oferujący nam jak najlepszą specyfikację? Otóż jest kilka wskazówek, które mogą znacznie pomóc każdemu w znalezieniu opcji idealnej. Przede wszystkim musimy rozpocząć poszukiwania od określenia pojemności zbiornika, która nas będzie satysfakcjonować. Dalej, przyjrzeć się musimy mocy silnika, a także ciśnieniu roboczemu. Nie mniej istotne będą pozostałe dane techniczne. Warto przy tym uwzględnić jakość wykonania, dodatkowe funkcje poprawiające komfort użytkowania sprzętu, a także opinie innych użytkujących. Ciekawych informacji udziela również ten artykuł:

Pistolet do piaskowania wymaga odpowiedniej wydajności piaskowania, dlatego sprawdź ten kluczowy w rankingu parametr

Wydajność to nic innego jak wydatek powietrza na minutę, czyli strumień powietrzny wyrażany w litrach na minutę. Określa on jak dużo, czy też mało, powietrza dany kompresor jest w stanie wydzielać podczas minuty pracy. Te najbardziej wymagające urządzenia pneumatyczne (a więc zasilane powietrzem z zewnętrznego źródła jakim jest, na przykład, kompresor), potrzebują przynajmniej 700-900 litrów na minutę wydajności. 

Oznacza to, że przez minutę “zużywają” one tyle właśnie litrów powietrza. Bardziej zaawansowane kompresory do piaskowania wyposażone są w zbiorniki o pojemności od 300 do nawet 500-700 litrów. Istotność dużego zbiornika jest kluczowa, bo przecież kompresor 100l nie będzie odpowiedni.

Jeśli kompresor nie będzie w stanie generować wystarczająco dużo powietrza, które dodatkowo będzie sprężone i dostępne w odpowiednim ciśnieniu, to najprościej rzecz ujmując nie będziemy w stanie pracować z uwagi na niedziałające urządzenie. A to oznacza brak możliwości piaskowania czy pompowania. Nie będzie to też kompresor do malowania, ani tak naprawdę do innych bardziej wymagających czynności.

KOMPRESOR Kowal Polska k18 500 l
pistolet do piaskowania opinie

cichy kompresor bezolejowy

Zapoznaj się również z najlepszymi miernikami lakieru: https://majsterkujsam.pl/miernik-lakieru-opinie-ranking/

KOMPRESOR Kraft&Dele KD1412 500 l 9 bar
profesjonalny pistolet do piaskowania opinie

Każdy kompresor do piaskowania powinien oferować też duże ciśnienie robocze – sprawdź więc czy 8 bar będzie wystarczające! 

Następnym kryterium istotnym dla prawidłowej pracy z każdym narzędziem, jakie tylko będziemy chcieli podłączyć pod kompresor, jest ciśnienie robocze. Wskazuje ono do jakiego stopnia silnik jest w stanie “ścisnąć” powietrze i przechowywać je w zbiorniku bez ryzyka uszkodzenia, rozszczelnienia, czy jakiegokolwiek innego problemu bądź też usterki. 

Musimy natomiast też zauważyć, że niektóre urządzenia potrzebują odpowiedniego ciśnienia, aby skutecznie i wydajnie wykonywać dane zadanie. Dla przykładu ciśnienie robocze pistoletu lakierniczego mieści się w zakresie 2-3 bar, kluczy udarowych w 3-6 bar, a młoty pneumatyczne czy podnośniki potrzebują nawet do 7-8 bar. Z tego względu odpowiednio wysokie ciśnienie – nie niższe niż 8 bar, jest kluczowe.

To, jaką funkcjonalność dane urządzenie do piaskowania ma, też będzie sprawą kluczową 

Następnym kryterium kluczowym dla prawidłowego wyboru produktu idealnego jest funkcjonalność. Otóż jak dobrze wiemy, kompresory to produkty, które wymagają raczej podstawowej wiedzy i umiejętności w celu sprawnego i bezpiecznego posługiwania się sprzętem. Nie mniej jednak istnieje wiele ciekawych funkcji i opcji, które nie tylko ułatwią korzystanie z urządzenia. Także znacznie obniżą ryzyko związane z nieprawidłowym użytkowaniem sprzętu.

Co więc powinno przede wszystkim przykuć naszą uwagę? Choćby wyłącznik bezpieczeństwa, czyli termiczne zabezpieczenie silnika przed uszkodzeniem podczas długich i bardzo wymagających prac. Ponadto, obecnie każdy kompresor powinien oferować nam odwadniacz, a także reduktor ciśnienia. Pamiętajmy też o tym, że komfortowe urządzenie to też takie, które pracuje stosunkowo cicho.

KOMPRESOR Jager German ef62344457a0
pistolet do piaskowania ranking

Wybrana przez nas piaskarka powinna nie tylko skutecznie pompować, ale też być trwała i bezpieczna w użytkowaniu! 

Bezpieczeństwo gwarantowane przez automatyczny wyłącznik bezpieczeństwa to z pewnością kwestia, o której powinniśmy pamiętać w każdej sytuacji i przy każdej okazji. Przy tym warto pamiętać, że niektóre propozycje oferują też wbudowany zawór bezpieczeństwa. Producenci pewni swojego produktu oferują też długą gwarancję, która dodatkowo jest w formie door to door, czyli nie robimy nic, a kurier sam odbierze paczkę, a po naprawie czy wymianie na nowy, odwozi z powrotem do nas. Bez kosztów po naszej stronie!

Jeśli chodzi o wykonanie, to przede wszystkim musimy pamiętać o kwestii związanej z wykonaniem. Trudno jest sprawdzić czy jakość materiałów użytych do produkcji jest odpowiednia. Natomiast warto zauważyć, że wyżej wspomniana gwarancja (szczególnie ta długa), potwierdza sprawność produktu i trwałość. Oprócz tego, bardzo wysokie ciśnienie maksymalne może też świadczyć o tym, że zbiornik jest przystosowany do bardziej wymagających prac.

Podsumowanie rankingu 2024 – teraz wiesz jaki będzie najlepszy produkt, aby zasilić piaskarkę

Zwycięzcą dzisiejszego rankingu jest bez wątpienia Walter gk1400/500, czyli opcja stosunkowo droga, ale oferująca świetne parametry i wysoką trwałość. Ponadto, zabezpieczenia przed uszkodzeniem i funkcje dodatkowe w połączeniu z niesamowitą jakością i zmyślną konstrukcją sprawia, że to właśnie model GK1400 ze zbiornikiem 500 litrowym jest numerem jeden wśród polecanych produktów. 

Jeśli jednak przedstawiona oferta nie przypadła nam do gustu bądź po prostu nie jest to odpowiednie rozwiązanie z uwagi na cenę i dalej nie wiesz jaki kompresor wybrać,  to w takiej sytuacji warto pomyśleć nad alternatywami. Ciekawe opcje przedstawione zostały w powyższej analizie porównawczej. Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie poradnika i w oparciu o wytyczne znalezienie własnego produktu idealnego. W takiej sytuacji należy wziąć pod uwagę odpowiednie parametry, ale też i to czy za pomocą kompresora uda nam się dostać do trudno dostępnych miejsc i czy, produkt zagwarantuje atrakcyjną sprawność.

Artykuł powiązany: https://majsterkujsam.pl/kompresor-samochodowy-230v-12v-opinie-ranking/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki kompresor do piaskowania wybrać
Average rating:  
 0 reviews