Jaki samochodowy podnośnik żaba wybrać 2024 roku – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Podnośnik samochodowy żaba – wszystko co musisz wiedzieć o zakupie tego typu sprzętu w 2024 roku

Podnośniki samochodowe to w dzisiejszych czasach wręcz obowiązkowy element każdego domu czy warsztatu. Wiadomo, decydując się na zakup podnośnika do miejsca pracy, to prawdopodobnie skusimy się na ogromne, ciężkie, ale też i wysoce wydajne i ergonomiczne podnośniki jedno lub podnośniki wielokolumnowe, podnośniki nożycowe, a także wiele innych ciekawych rozwiązań. Do domu o wiele lepszym rozwiązaniem będzie rozwiązanie punktowe, czyli tak zwany podnośnik samochodowy żaba.

To urządzenia charakteryzujące się wysokim poziomem kompaktowości i łatwym transportem. Z uwagi na to, że ich waga często nie przekracza 15-20 kg, może je śmiało przenosić z miejsca na miejsce, a także bez mniejszych problemów przewozić je autem w przypadku kiedy ktoś z rodziny bądź znajomy będzie potrzebować pomocy przy drodze. żaba podnośnik to propozycja jednopunktowa, a więc do unoszenia tylko jednego koła. Jak jednak mieć gwarancję, że wybrany przez nas lewarek żaba będzie odpowiedni? Na to pytanie odpowie nam zestawienie 2024.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Podnośnik AppTech

9.9

Droga

Podnośnik Majster Polska

9.8

Tania

Podnośnik Best Tools

9.8

Tania

Podnośnik Rock Force

9.7

Tania

Podnośnik Mar-Pol

9.6

Droga

Podnośnik Tagred

9.5

Tania

W dzisiejszym artykule postanowiliśmy przygotować listę szeroko rekomendowanych opcji. Są to przede wszystkim produkty charakteryzujące się wysoką trwałością i odpornością na uszkodzenia. Rzecz jasna nasi eksperci mieli też na uwadze parametry wskazujące na atrakcyjność użytkowania sprzętu, mianowicie zakres pracy, maksymalny udźwig, a także szybkość wznoszenia i bezpieczeństwo opuszczania. 

PODNOŚNIK NISKOPROFILOWY ŻABA 4T 2-TŁOK GUMA NISKI

podnośnik żaba 3t

Podnośnik niskoprofilowy marki AppTech to najlepsze urządzenie do podnoszenia samochodów osobowych. Maksymalny udźwig narzędzia wynosi 4000 kilogramów, może być zatem stosowany również do pojazdów typu SUV. Model podnosi na wysokość od 72 do 550 milimetrów i waży 39 kilogramów. Jego wymiary to 74 centymetry długości i 35,5 centymetra szerokości.

Do podnośnika przyłączona jest ergonomiczna rączka długa na 130 centymetrów – umożliwia ona wygodne wsunięcie narzędzia pod samochód. Specjalna pianka chroni karoserię przed powstawaniem rys i ubytków. Dodatkowym udogodnieniem są cztery koła ułatwiające manipulowanie podnośnikiem pod autem. Dzięki zastosowaniu dwutłokowej pompy podnoszenie jest szybkie i nie sprawia problemów. Ponadto na elemencie, który podnosi pojazd, jest specjalna okrągła guma, która zabezpiecza podwozie.

Gumę można zdjąć w razie potrzeby. Podnośnik powstał z wysokiej jakości metalu i został pomalowany czerwoną farbą, którą nałożono metodą proszkową. Sprawia to, że emulsja nie odpada, nie łuszczy się i zabezpiecza materiał przed rdzą. Do przechowywania lub transportu narzędzie można ustawić pionowo w celu zaoszczędzenia miejsca.

 • Ładny wygląd;

 • Wygodna dźwignia;

 • Wysoko podnosi.

 • Ciężki.

PODNOŚNIK SAMOCHODOWY LEWAREK ŻABA 2,5T NISKI GUMA

ranking podnośników żaba

Narzędzie marki Best Tools ma udźwig do 2500 kilogramów, a jego konstrukcja sprawia, że model doskonale sprawdza się w przypadku samochodów o niskim zawieszeniu. Podnośnik ma 57 centymetrów długości, 20 centymetrów szerokości i waży około 15 kilogramów. Jest zatem kompaktowe i stosunkowo lekkie, można je transportować i wygodnie przechowywać.

Lewarek podnosi pojazdy na wysokość od 80 do 360 milimetrów. Urządzenie wyposażono w specjalne pokrętło służące do regulowania siły podnoszenia. Do podnośnika dołączona jest rączka o długości 54 centymetrów zakończona antypoślizgowym uchwytem – można ją odczepić do transportu albo do przechowywania. Dodatkowo narzędzie posiada ergonomiczny uchwyt, dzięki któremu przenoszenie jest łatwe i nie obciąża rąk.

Narzędzie wykonano z dobrej jakości blachy stalowej, co sprawia, że jest ono trwałe i sztywne. Obecność kół poprawia komfort pracy, ponieważ łatwiej jest wprowadzić lewarek pod pojazd i odpowiednio ustawić. Podnośnik wyposażony jest w okrągłą gumę, która chroni podwozie i zapobiega przypadkowemu przesunięciu się urządzenia podczas podnoszenia.

 • Przystępna cena;

 • Stosunkowo lekki;

 • Kompaktowy.

 • Stosunkowo niska wysokość maksymalna.

Podnośnik Samochodowy 3T 75/510mm 2 Tłoki z Gumą !

podnośnik hydrauliczny żaba

Kolejny niskoprofilowy podnośnik pochodzi od marki Rock Force. Udźwig modelu wynosi 3000 kilogramów i podnosi on pojazdy na wysokość od 75 do 510 milimetrów. Podnośnik powstał z mocnej blachy, którą pokryto czarną emulsją ochronną. Farba została zaaplikowana metodą proszkową, dlatego mocno przywarła do metalu i nie odpryskuje. Model wyposażono w cztery koła, które sprawiają, że operowanie podnośnikiem jest ułatwione.

Dwa tłoki zabezpieczają urządzenie przed zbyt szybkim opuszczeniem auta. Ergonomiczna rączka służy do podnoszenia i opuszczania samochodu. Obleczono ją specjalistyczną pianką ochronną, dzięki której karoseria jest bezpieczna. Rączkę zakończono antypoślizgowym uchwytem. Ramię podnośnika wyłożono gumowym krążkiem, którego zadaniem jest ochrona podwozia przed przypadkowym uszkodzeniem podczas pracy.

Model znajdzie swoje zastosowanie zarówno w warunkach warsztatowych, jak i indywidualnych. Podnośnik waży 30 kilogramów, może być zatem stosowany w transporcie. W trakcie przechowywania można ustawić go w pionie. Narzędzie jest trwałe i odporne na uszkodzenie, również w wyniku negatywnych czynników atmosferycznych; model jest odporny na wilgoć i światło słoneczne.

 • Dobra jakość wykonania;

 • Dobrej jakości tłoki;

 • Profilowana rączka.

 • Ciężki.

PODNOŚNIK SAMOCHODOWY hydrauliczny żaba lewarek MP

lewarek żaba ranking

Model marki Mar-Pol waży 15 kilogramów i cechuje się udźwigiem do 2500 kilogramów. Podnośnik jest przeznaczony do podnoszenia samochodów osobowych. Zakres podnoszenia wynosi od 90 do 410 milimetrów, co pozwala na wymianę różnych rodzajów opon. Wymiary modelu to 21 centymetrów szerokości i 56 centymetrów długości (bez doczepianej rączki).

Podnośnik ma cztery koła i profilowaną rączkę, która ułatwia manewrowanie oraz służy do podnoszenia i opuszczania pojazdu. Dodatkowo model posiada uchwyt transportowy, którego budowa jest dostosowana do ludzkiej dłoni. Zestaw zawiera dwie nakładki na siodło podnośnika – płaską i wysoką. Obie powstały z wysokiej jakości gumy i pełnią funkcję ochronną i antypoślizgową. Druga umożliwia uniesienie samochodu o kilka centymetrów wyżej.

Podnośnik powstał ze stalowej blachy pokrytej czerwoną emulsją dekoracyjno-ochronną. Model można przechowywać pionowo lub poziomo. Odpinana dźwignia pozwala zaoszczędzić miejsce. Narzędzie wyróżnia się niezwykle wysoką trwałością i niezawodnością, dodatkowo jest łatwe w obsłudze i nie wymaga użycia siły podczas podnoszenia pojazdów.

 • Dwie gumowe nakładki;

 • Stosunkowo lekki;

 • Ergonomiczny.

 • Bardzo wysoka cena.

PODNOŚNIK SAMOCHODOWY KOBYŁKI ŻABA LEWAREK 2,5 3T

ranking podnośników samochodowych żaba

Narzędzie marki Tagred jest wyjątkowo lekkie, ponieważ waży jedynie 11 kilogramów. Ma ono 20 centymetrów szerokości i 52 centymetry długości, mierząc bez dźwigni. Zestaw zawiera dwie kobyłki, których maksymalny udźwig wynosi 3000 kilogramów. Mają one prostokątną podstawę o bokach 18 i 19 centymetrów. Każda z nich waży po 5 kilogramów.

Udźwig podnośnika wynosi 2500 kilogramów. Model podnosi na wysokość od 85 do 355 milimetrów. Wysokość można zwiększyć do 365 milimetrów, stosując gumową nakładkę na siodło, która znajduje się w zestawie. Jej zadaniem jest nie tylko podniesienie auta wyżej, ale również zabezpieczenie samochodu przed uszkodzeniem. Podnośnik powstał ze stali nierdzewnej, a dołączone do niego koła z dobrej jakości tworzywa odpornego na uszkodzenie i duże obciążenie.

Doczepiana rączka mierzy 50 centymetrów długości i została zakończona antypoślizgowym uchwytem z gumy. Model ma również uchwyt transportowy. Urządzenie wyposażono w wysokiej jakości siłowniki, co sprawia, że podnoszenie zajmuje niewiele czasu i nie wymaga użycia siły. Lewarek sprawdzi się w warsztatach i garażach.

 • Wysokiej jakości siłowniki;

 • Kobyłki w zestawie;

 • Lekki.

 •  
 • Podnośnik może nie wytrzymać udźwigu na najwyższej wysokości. 

Dalej nie wiesz który lewarek samochodowy żaba będzie dla ciebie najodpowiedniejszy? W takim razie pomyśl nad zapoznaniem się z poniższymi wskazówkami! 

Choć powyższe zestawienie przedstawiło bardzo wiele ciekawych modeli i niejeden użytkownik uzna właśnie te produkty za bardzo dobre i spełniające oczekiwania, tak nie każdy może powiedzieć to samo. Są użytkownicy, dla których bardziej liczy się trwałość sprzętu, dla innych komfort obsługi, a dla jeszcze innych atrakcyjna cena. Nic więc dziwnego, że ostateczna decyzja odnośnie tego który lewarek żaba wybrać może dalej spędzać sen z powiek niejednego zainteresowanego.

Dlatego bardzo ważną rzeczą przed podjęciem ostatecznej decyzji odnośnie zakupu jest sprawdzenie wielu parametrów mających nadzwyczaj duże znaczenie przy wyborze produktu idealnego. Choć już wiemy, że punktowy podnośnik hydrauliczny żaba będzie naszym wyborem odnośnie konstrukcji, to dalej nie mamy pojęcia o zakresie pracy, szybkości unoszenia i opuszczania, a także o paru innych kwestiach.

Dlatego warto te wszystkie informacje uwzględnić i przeglądając dostępne produkty porównywać konkretne wartości w celu określenia czy dany żaba podnośnik będzie właściwym wyborem. Ponadto, nie mniej istotną rolę odegra też maksymalny udźwig urządzenia czy też opinie innych użytkujących. Po więcej informacji zapraszamy także do poniższego artykułu: 

https://warsztat.pl/dzial/9-wyposazenie-warsztatu/artykuly/podnosnik-samochodowy-jaki-wybrac,73403

podnośnik żaba opinie

Podnośnik żaba 10t czy wystarczy 3 tonowy? Wszystko o udźwigu

Jeżeli zastanawiamy się nad podniesieniem auta za pomocą podnośnika jednopunktowego, to znaczy że zapewne będziemy korzystać ze sprzętu w warunkach “polowych” bądź będzie to użytek prywatny, najczęściej w domu czy pod blokiem. Tego typu rozwiązania są kompaktowe, a także stosunkowo tanie. Dlatego właśnie żaba hydrauliczna będzie idealnym rozwiązaniem do amatorskiego użytku.

Jednakże, nie zmienia to faktu, że w celu zakupu sprzętu sprawdzonego i pewnego, musimy uwzględnić parametry użytkowe. A w przypadku żaby hydraulicznej jednym z najistotniejszych będzie maksymalny udźwig. Wskazuje to na ciężar, z jakim podnośnik sobie poradzi. Z uwagi na to, że tego typu sprzęt będzie wykorzystany od podnoszenia tylko jednego koła , to nie musimy szukać opcji o udźwigu 10 ton. Co więcej, już podnośnik żaba 3t będzie wystarczający do pewnego i bezpiecznego używania.

PODNOŚNIK SAMOCHODOWY KOBYŁKI ŻABA LEWAREK 2,5 3T
ranking podnośników samochodowych żaba

Podnośnik Samochodowy 3T 75/510mm 2 Tłoki z Gumą
podnośnik hydrauliczny żaba

Zakres pracy

Skoro już wiemy, że podnośnik żaba 3t będzie wystarczający, to czas przyjrzeć się zakresowi pracy. Mowa tutaj o minimalnej i maksymalnej wysokości podnoszenia. W przypadku SUVów bądź aut dostawczych oczywistym jest, że lepszą propozycją będzie podnośnik oferujący nawet do 510-550 mm podniesienia. 

Co jednak w przypadku, kiedy mamy auto sportowe bądź typu coupe? Wtedy prześwit pojazdu jest o wiele mniejszy i może wynosić nawet 10-11 cm. Jeśli dodatkowo użytkownik postanowił obniżyć auto, to w przypadku wymiany koła może być problem. W takiej właśnie sytuacji warto pomyśleć nad tym, aby wyposażyć się w lewarek niskoprofilowy i wyważarkę do kół

Rozwiązanie to przede wszystkim gwarantuje nam bardzo niską minimalną wysokość, która może być już na poziomie 70-80 mm, czyli 7-8 cm. Rzecz jasna lewarek niskoprofilowy odnajdzie się także w przypadku auta zwykłego, bo zazwyczaj maksymalną wysokość, na jaką tego typu podnośnik można unieść, wynosi minimum 400 mm, czyli 40 cm. A to więcej niż wystarczająco do wymiany koła.

Szybkość unoszenia, a także opuszczania

Kolejny istotny element podczas zakupu lewarka samochodowego żaba to komfort pracy. Na to największy wpływ ma łatwość w obsłudze danego podnośnika. Rzecz jasna najprzyjemniejsze będą opcje elektryczne, gdzie nie musimy martwić się tak naprawdę o nic. Jednakże, hydrauliczne podnośniki typu żaba są o wiele tańsze i równie skuteczne – pod warunkiem, że wybierzemy opcję oferującą szybkie podnoszenie.

Należy też pamiętać, że opuszczanie auta powinno przebiegać spokojnie i delikatnie, aby nie doprowadzić do uszkodzenia pojazdu. Dlatego odpowiednie zabezpieczenia, które ochronią podnośnik, auta, a także nas samych przed niewłaściwym opuszczeniem są jak najbardziej pożądane.

PODNOŚNIK SAMOCHODOWY hydrauliczny żaba lewarek MP
lewarek żaba ranking

Podnośnik żaba – podsumowanie rankingu 2024

Trudno jednoznacznie wskazać który produkt będzie zwycięzcą rankingu 2024 z kilku powodów. Przede wszystkim musimy pamiętać, że idealnie dobrany podnośnik musi gwarantować nam odpowiedni udźwig i zakres pracy, aby w ogóle był przydatny w przypadku naszego samochodu. Co więcej, sprawdzić musimy też szybkość unoszenia, opuszczania, a także zabezpieczenia chroniące przed nagłym i nieprawidłowym opuszczeniem. 

PODNOŚNIK NISKOPROFILOWY ŻABA 4T 2-TŁOK GUMA NISKI to świetna opcja, jeśli nie chcemy poświęcać naszego prywatnego czasu na poszukiwania. Znalezienie rozwiązania idealnego nie jest łatwe, bo wymaga od nas wiedzy i doświadczenia. Dlatego dzisiejszy numer jeden rankingu gwarantuje idealny kompromis z uwagi na świetne parametry, a także przystępną cenę. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki samochodowy podnośnik żaba wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by SISI

Nie czytając wcześniej żadnego poradnika kupiłam bardzo ciężki podnośnik, który mam problem wyciągnąć z auta. Oddam mężowi, a ja nauczona na błedach skorzystam z waszych porad.

 by fabek000

Od razu spodobał mi się podnośnik od Marpol. Widać, że konstrukcja została dobrze zrobiona.

 by mario85

Na własny użytek zamowiłem Best Tools. Myślę, że da rade w razie potrzeby.

 by KLU

AppTech jest na prawdę dobry. Przy podnoszeniu stabilny, ma duży udźwig.

 by leośka

Wczoraj pękła mi opona w trasie i stałam jak słup czekając na pomoc. Po poworocie od razu zaczęłam szukac lewarka. Bez tego ani rusz, już o tym wiem, zamawiam nr 1;)