Jaką myjkę ultradźwiękową warsztatową wybrać w 2024 – Opinie – Ranking

by


Zastanawiasz się jaka będzie bardzo dobra myjka ultradźwiękowa? W takim razie sprawdź dzisiejszy ranking myjek ultradźwiękowych i wybierz najciekawszą opcję!

Zdolność czyszczenia bardzo trudno dostępnych miejsc, a także eliminacja zabrudzenia z najróżniejszych powierzchni sprawia, że prawie każdy zastosowany środek czyszczący w myjce ultradźwiękowej będzie gwarantem bardzo dobrze wyczyszczonego produktu. Oczywiście pamiętać należy o tym, że myjki ciśnieniowe to nie to samo co dobra piaskarka kabinowa czy też niezawodne piaskarki syfonowe. I choć są one w stanie wyczyścić różnorodne powierzchnie w bardzo podobny sposób, to jednak zaletą myjek ultradźwiękowych jest ich możliwość pracy z delikatnymi produktami, jak i świetne doczyszczanie zanieczyszczeń pozostawionych przez nawet najlepsze pistolety do piaskowania czy jakiekolwiek inne urządzenie piaskujące.

Jednakże, pomimo tych zalet znalezienie opcji idealnej nie jest tak łatwe jak mogłoby nam się wydawać. Brud możemy zwalczać i myć różnorodne sprzęty przy użyciu każdej myjki ultradźwiękowej dostępnej na rynku, ale ostateczna jakość i skuteczność, a także komfort użytkowania czy czas pracy będą się znacznie różnić od siebie. A z uwagi na ogromny wybór i zdywersyfikowane oferty producentów, wskazanie tego jednego, najlepszego produktu może nie należeć do zadań najprostszych. 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Luxtom L1121

9.9

Tania

AURORA MP160

9.8

Tania

Farys FR8012

9.7

Droga

Redats D-490

9.6

Droga

Z tego względu postanowiliśmy przygotować zestawienie, w którym poddamy recenzji cztery różne produkty. Uwzględniwszy najistotniejsze parametry, nasi eksperci przeprowadzili analizę porównawczą dostępnych przedmiotów, sprawdzili ich funkcjonalność i parametry techniczne, a także przyjrzeli się pojemności zbiornika czy też elementom poprawiającym komfort użytkowania sprzętu jak, chociażby, wyświetlacz, timer, czy inne opcje dodatkowe. 

Zwycięzcą dzisiejszego rankingu 2024 roku zostaje Luxtom L1121, czyli jedna z najlepszych myjek obecnie dostępnych na rynku!

Myjka ultradźwiękowa Warsztatowa opinie

Przygotowana przez firmę Luxtom myjka kabinowa o oznaczeniu L1121 charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością i profesjonalnym czyszczeniem różnorodnego sprzętu – od części samochodowych, motocyklowych czy maszyn rolniczych, poprzez mniejsze i bardziej delikatne detale. Opcja gwarantuje nam parę ciekawych funkcjonalności, a sama pojemność wanny na płyn jest akceptowalna.

Urządzenie czyści zabrudzenia przemysłowe, motoryzacyjne, a także innego typu w sposób bardzo skuteczny. Odpowiada za to przede wszystkim odpowiednio dostosowana częstotliwość sprawiająca, że cząsteczki brudu się odrywają, a także fakt, że zastosowano tutaj grzałkę. Podnosi ona temperaturę płynu myjącego do 70 stopni Celsjusza, co jest bardzo dobrym wynikiem w porównaniu do konkurencji.

Myjka na wyposażeniu ma do zaoferowania pistolet dwufunkcyjny, który umożliwia mycie za pomocą samego powietrza lub powietrza wraz ze środkiem myjącym. Oznacza to, że po umyciu samo sprężone powietrze może zostać wykorzystane do późniejszego osuszenia przedmiotu. Z innych zalet i funkcjonalności warto wymienić oświetlaną kabinę i dobrej jakości wentylację. Samo ciśnienie robocze urządzenia dostępne jest w zakresie od 5 do 8 bar. Nie jest to może największy zakres, aczkolwiek wystarczająco do podstawowych i tych bardziej zaawansowanych czynności czyszczących.

 • Bardzo dobre wykonanie;

 • Podgrzewanie detergentu do wysokiej temperatury – 70 stopni Celsjusza;

 • Wysoka funkcjonalność;

 • Pistolet umożliwiający mycie z detergentem jak i bez.

 • Przeciętna regulacja wydatku powietrza.

Ranking 2024 uzupełnia też bardzo ciekawa myjka ultradźwiękowa, mianowicie AURORA MP160

Myjka ultradźwiękowa Warsztatowa

Przygotowana przez firmę Aurora, ta myjka ultradźwiękowa charakteryzuje się bardzo wysoką funkcjonalnością i znacznie większymi możliwościami regulacyjnymi. Ponadto, opcja jest wydajna i wyposażona w cyfrowy wyświetlacz informujący nas o parametrach pracy. W połączeniu z dużym pojemnikiem na detergent i wysoką temperaturą podgrzania, model MP160 oferuje świetne parametry, których nie powstydziłby się żaden produkt z laboratorium.

Urządzenie może się pochwalić świetnymi parametrami i licznymi zaletami. Przede wszystkim opcja umożliwia podgrzanie płynu czyszczącego do temperatury 70 stopni Celsjusza. Ponadto, sama regulacja – czy to ciśnienia powietrza czy wyżej wspomnianej temperatury – jest bardziej rozbudowana niż u niejednego konkurenta. Co więcej, na wyposażeniu mamy dwufunkcyjny pistolet umożliwiający nie tylko czyszczenie przy pomocy środka czyszczącego, ale też i suszenie w momencie, gdy z dyszy pistoletu wylatuje tylko powietrze pod ciśnieniem. 

Jeśli mowa o ciśnieniu, to roboczo dostępne jest w zakresie od 5 do 8 bar. Produkt wyposażono w wiele wskaźników umożliwiających dokładną kontrolę stanu urządzenia i jego działania.

 • Duże możliwości regulacyjne;

 • Spora pojemność zarówno zbiornika kabiny jak i pojemnika na detergent;

 • Dwufunkcyjny pistolet z możliwością mycia i suszenia;

 • Wysoka jakość wykonania.

 • Niewielki zakres ciśnienia roboczego.

Świetne opinie zbiera kolejna bardzo dobra myjka ultradźwiękowa, mianowicie Farys FR8012

myjka warsztatowa do części ranking

Jeśli nie przeszkadza nam nieco wyższa cena, jaką przyjdzie nam zapłacić za tego typu urządzenie czyszczące, to w takim razie bardzo dobrze trafiliście! Model zaprezentowany przez firmę Farys charakteryzuje się bardzo nowoczesną technologią i wykończeniem na bardzo dobrym poziomie. Opcja idealnie sprawdzić się w przypadku osób o bardzo dużych wymaganiach, a z uwagi na możliwości regulacyjne, bardzo łatwo będzie dostosować działanie produktu do naszych własnych preferencji.

Podobnie jak u poprzedników, tak i tutaj zjawisko kawitacji pojawia się stosunkowo szybko po włączeniu urządzenia i rozpoczęciu procesu czyszczenia. Sprzęt jest idealnym rozwiązaniem dla warsztatów samochodowych, ale i nie tylko. Z uwagi na dużą wszechstronność sprzętu, tego typu maszyna będzie mogła poradzić sobie z wieloma akcesoriami i delikatnymi elementami jak, chociażby, biżuteria czy zestaw starych monet z kolekcji.

Natomiast należy zauważyć, że produkt oferuje nam bardzo rozbudowane możliwości regulacji powietrza. I choć sama maksymalna temperatura podgrzania detergentu do sprzątania wynosi 50 stopni Celsjusza, to świetne wykonanie i ciekawe akcesoria sprawiają, że ta myjka także jest warta rozważenia.

 • Duże możliwości regulacyjne;

 • Akcesoria w cenie;

 • Wysoka jakość wykonania.

 • Stosunkowo drogi produkt.

Oczywiście ranking myjek w 2024 roku uzupełnia Redats D-490

myjka warsztatowa ranking

Firma Redats z pewnością oferuje nam najdroższą propozycję czyszczącą spośród wszystkich tu dostępnych. Aczkolwiek jest to jednocześnie jedno z najbardziej zaawansowanych i skutecznych opcji, które bez najmniejszych problemów poradzą sobie z najbardziej wymagającymi zanieczyszczeniami i projektami. Model D-490 oferuje świetne parametry, bardzo zaawansowaną specyfikację, a przy okazji duże możliwości regulacyjne i komfortowe.

Zacznijmy jednak od najistotniejszych kwestii, mianowicie parametrów. Otóż w przypadku ilości płynu, jaką pomieścimy w zbiorniku na detergent, mamy tutaj bardzo zbliżone parametry do konkurencji – maksymalnie 14 litrów. Podobnie ma się sprawa z wagą czy ogólną konstrukcją. Jednakże, komponenty zastosowane wewnątrz urządzenia odgrywają tu najważniejszą rolę. Dzięki odpowiednio trwałej konstrukcji sprzęt może pracować przy ciśnieniu roboczym wynoszącym od 4,8 do nawet i 8,2 bar. Jest to więc najlepszy wynik w rankingu i jeden z lepszych w tym zakresie cenowym. 

Propozycja korzysta z grzałki 2000 W. Choć wydaje się dużo, to producent ustalił maksymalną temperaturę podgrzania płynu na 50 stopni Celsjusza. Nie jest to dużo. Warto jednak nadmienić, że sprzęt ma bardzo dużą funkcjonalność i komfort użytkowania. Otóż przede wszystkim sprzęt ma pokrętło do regulacji powietrza, manometr, a także odpowiednie przyciski i guziki umożliwiające łatwiejsze użytkowanie sprzętu.

 • Duży zakres ciśnienia roboczego;

 • Spore możliwości regulacyjne;

 • Manometr i wyświetlacz usprawniający kontrolę nad urządzeniem;

 • Bardzo wysoka jakość wykonania.

 • Wysoka cena;

 • Brak okularów, rękawic czy jakichkolwiek innych dodatków.

Artykuły

Dalej nie wiesz jaką myjkę ultradźwiękową wybrać? Sprawdź najistotniejsze wytyczne z rankingu i opinie innych, aby wybrać najlepsze produkty!

Fale ultradźwiękowe to metoda czyszczenia, która jest niezwykle bezpieczna zarówno dla stali nierdzewnej, jak i wielu innych materiałów – w tym tych bardziej kruchych czy bardzo delikatnych. Wszystko to dzięki tak zwanemu procesowi kawitacji, które polega na powstawaniu w roztworze myjącym fal ciśnieniowych o dużej częstotliwości. Wywoływane są one przez implodujące pęcherzyki powietrza. 

Dzięki takiej zasadzie działania myjka umożliwia mycie elementów o nietypowych kształtach z wieloma trudno dostępnymi miejscami. Ponadto, sposób ten radzi sobie wyśmienicie z nawet najbardziej wymagającymi zabrudzeniami. Jednakże, aby wybrać prawidłowy produkt, którego kosz na przedmiot do czyszczenia będzie wystarczająco duży, a częstotliwość (wyrażana w Khz) będzie właściwie dobrana, powinniśmy przede wszystkim zapoznać się z ofertą dostępnych produktów i zrozumieć które parametry pozwalają wybrać opcję z najlepszą wydajnością i skutecznością pracy.

Zanim jednak do tego dojdzie, powinniśmy znać podstawy dotyczące myjek ultradźwiękowych, sprawdzić oferowane produkty i porównać najistotniejsze parametry takie jak, na przykład, ciśnienie robocze i zakres regulacyjny. Ponadto, warto też przyjrzeć się grzałce odpowiedzialnej za podgrzanie detergentu. Nie mniej istotna będzie również funkcjonalność czy komfort obsługi sprzętu. Ciekawych informacji dotyczących zarówno właściwego doboru sprzętu jak i zasady działania myjek i prawidłowej ich obsługi znajdziemy także w tym artykule:

https://cosmed24.pl/myjka-ultradzwiekowa-zastosowanie-w-gabinecie-kosmetycznym/

myjka ultradźwiękowa do części samochodowych cena

Zakup myjki ultradźwiękowej zacznijmy od sprawdzenia ciśnienia

Jeśli zdecydowaliśmy się szukać idealnego produktu na własną rękę, to przede wszystkim warto uwzględnić ciśnienie robocze, z jakim dana myjka ultradźwiękowa jest w stanie pracować. Otóż jest to nad wyraz kluczowa kwestia z kilku powodów. Przede wszystkim musimy pamiętać, że ultradźwięki to jedno, ale odpowiednio duże ciśnienie powietrza wymieszanego z detergentem do druga sprawa. Ciśnienie odpowiada więc za to, aby bez uszkodzeń mechanicznych doprowadzić dany obiekt do idealnego wręcz stanu.

Z tego względu najlepsza myjka ultradźwiękowa będzie oferować nie tylko prawidłowe pasmo częstotliwości – 40 khz, 60 khz czy też 80 khz w zależności od rodzaju powierzchni czyszczącej – ale też maksymalne ciśnienie robocze nie mniejsza niż 8 bar. Dodatkowym atutem odpowiedniej myjki ultradźwiękowej będzie też wskazanie najniższej wartości związanej z ciśnieniem roboczym. Jeśli wynosi ona mniej niż 5 bar, to jest to znak, że opcja gwarantuje bardzo duży zakres regulacji.

Redats D-490
myjka warsztatowa ranking

AURORA MP160
Myjka ultradźwiękowa Warsztatowa

Oczywiście ranking myjek ultradźwiękowych 2024 przedstawia tylko najlepsze opcje o dobrej pojemności i atrakcyjnych pozostałych parametrach

Podczas czyszczenia ultradźwiękowego ważną rolę odgrywa nie tylko sama częstotliwość fal czy wyżej opisane ciśnienie, ale też i wiele innych kwestii. Chociażby możliwość podgrzania środka czyszczącego po to, aby jeszcze skuteczniej czyścić przedmioty różnej maści, będzie nadzwyczaj kluczowym czynnikiem definiującym atrakcyjność danego rozwiązania.

Minimalna akceptowalna temperatura, do jakiej grzałka może podnieść temperaturę środka czyszczącego, wynosi 50 stopni Celsjusza. Natomiast bez większych problemów znajdziemy produkty umożliwiające podniesienie tej temperatury do 70 stopni. Wysoka temperatura sprawia, że detergent lepiej sobie radzi w czyszczeniu tworzywa sztucznego, stali, czy też innych materiałów. Jednocześnie dostępne produkty nie oferują zbyt dużej maksymalnej temperatury, przez co nie ryzykujemy uszkodzenia materiału czy wydzielania się z detergentu niebezpiecznych pierwiastków chemicznych.

Jeśli dalej nie wiesz jaką myjkę ultradźwiękową wybrać, to sprawdź funkcjonalności i komfort użytkowania

Większość modeli obecnie dostępnych na rynku gwarantuje nam szerokie zastosowanie myjki z uwagi na to, że produkt możemy dostosować w zakresie siły wyrzutu powietrza i częstotliwości fal dźwiękowych, a także dzięki możliwości dostosowania temperatury detergentu. To wszystko sprawia, że znacznie skrócimy czas czyszczenia czy w ogóle doprowadzimy dany sprzęt do idealnej czystości. Z uwagi na to, że wyżej wspomniane funkcje nie są obowiązkowym elementem wyposażenia każdego produktu, nie możemy zapomnieć o sprawdzeniu funkcjonalności.

Najbardziej podstawową rzeczą jest wybranie opcji, która umożliwia nam obserwowanie ustawionych parametrach. Może to być za pomocą wyświetlacza LED czy też klasycznych zegarów. Poza tym, musimy mieć też gwarancję, że w przypadku użytku domowego czy profesjonalnego będziemy w stanie dostosować strumień powietrza do danego przedmiotu, aby nie doszło do żadnych uszkodzeń. 

Farys FR8012
myjka warsztatowa do części ranking

Sama funkcjonalność urządzenia to nie wszystko, bo przecież warto też uwzględnić elementy akcesoryjne danego zestawu. Nasze oczy powinny być skierowane w kierunku pistoletu. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że myjki oferują pistolety dwufunkcyjne. Pierwsza funkcja gwarantuje nam wyrzut powietrza pod ciśnieniem z detergentem, dzięki czemu czyszczenie przebiega bez najmniejszych problemów. Druga natomiast funkcja to samo powietrze – idealne do osuszania produktu wewnątrz maszyny.

Zobacz też jaki przemysłowy osuszacz powietrza do kompresora wybrać.

Podsumowanie rankingu 2024 – teraz wiesz jaka myjka będzie najlepsza! 

Powyższy poradnik zakupowy nie tylko przedstawił jak działa myjka ultradźwiękowa, ale też którą propozycję powinieneś wybrać. Przede wszystkim kluczowe było sprawdzenie najważniejszych parametrów w postaci ciśnienia roboczego. Jednakże inne parametry, takie jak pojemność na detergent czy ogólna pojemność myjki też były wysoce istotne. 

Jeśli jednak własne poszukiwania nie są dla nas bo dalej nie wiesz jaką myjkę ultradźwiękową kupić, to powinieneś sprawdzić jedną z opcji w zestawieniu. Szczególnie ciekawym wyborem wydaje się numer jeden na liście, mianowicie Luxtom L1121. To opcja dostępna w dobrej cenie, gdzie do naszej dyspozycji są atrakcyjne parametry i akceptowalne możliwości regulacyjne. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką myjkę ultradźwiękową warsztatową wybrać
Average rating:  
 0 reviews