Jakie programy diagnostyczne do samochodów wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Tester diagnostyczny ranking ofert na rok 2024 – sprawdź już dziś czym zdiagnozować check engine bądź jakąkolwiek inną usterkę! 

W dzisiejszych czasach niemal każdy warsztat samochodowy rozpoczyna diagnozowanie potencjalnej usterki w samochodzie od zweryfikowania czy komputer znajdujący się w aucie nie wykrył nieprawidłowego działania któregoś z komponentu. W ten sposób najszybciej odkryjemy jakiekolwiek problemy ze sprzętem czy po prostu zweryfikujemy stan konkretnych części i układów. I jeśli wiele lat temu taki interfejs diagnostyczny mógł dużo kosztować, a sprawdzenie czy dany pojazd jest dobry czy nie, tak dziś sytuacja jest całkowicie inna. 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

ELM327 iCar2 Vgate

9.9

Tani

Multidiag Pro

9.8

Średnia


AutoXscan RS300PRO

9.7

Średnia

AutoXscan RS830PRO

9.6

Droga

AUTEL MaxiDAS DS808

9.5

Droga

Ze względu na fakt, że gniazdo obdii, które użyjemy do odczytania błędów czy informacji o awarii z samochodu, jest stosowane w ponad 50 różnych markach samochodowych na świecie, możliwość zweryfikowania tego co się dzieje w naszym aucie jest znacznie łatwiejsze. Wystarczy nam jedno, nowoczesne rozwiązanie 2024 roku, aby upewnić się, że w naszym aucie nic złego się nie dzieje. A przecież obdii posiada prawie każdy pojazd – szczególnie wyprodukowany w przeciągu ostatnich kilkunastu lat.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

ELM327 iCar2 Vgate

9.9

Tani

Multidiag Pro

9.8

Średnia


AutoXscan RS300PRO

9.7

Średnia

AutoXscan RS830PRO

9.6

Droga

AUTEL MaxiDAS DS808

9.5

Droga

Jak jednak mieć gwarancję, że wybrany przez nas skaner diagnostyczny będzie najwłaściwszy? Czym powinniśmy kierować się, aby nie popełnić błędu i mieć pewność, że każdy kod i każda usterka zostanie właściwie odczytana przez dany interfejs? Z pomocą przychodzi dzisiejszy ranking diagnostyki samochodowej. To najprostsze rozwiązanie, które szybko i bezproblemowo pozwoli poznać dostępne produkty, zrozumieć czym różni się jeden skaner diagnostyczny od drugiego, a także jakie specyfikacje powinniśmy uwzględnić, aby wybrany produkt był w stanie wyświetlać jak najwięcej informacji.  

Zwycięzcą rankingu zostaje bez wątpienia Interfejs Diagnostyczny ELM327 iCar2 Vgate OBD2 PL

testery diagnostyczne do samochodów osobowych

Produkt przygotowany przez firmę iCar to fantastyczny tester, który jest bardzo tani w porównaniu do konkurencyjnych ofert. Co więcej, interfejs ten jest nadzwyczaj prosty w obsłudze i jest współpracujący z komputerami, jak i ze smartfonami. Oznacza to, że mając system Windows na komputerze czy też Android lub z systemem ios na telefonie będziemy w stanie odczytać zebrane przez skaner informację.

Sama diagnostyka samochodowa jest bardzo prosta. Za pomocą tego urządzenia możemy nie tylko kasować błędy, ale też odczytywać awarie, a także monitorować parametry pracy silnika w czasie rzeczywistym i sprawdzać oznaczenia kodów błędów. Warto też zauważyć, że skaner kodów jest w stanie współpracować z wieloma aplikacjami dostępnymi na rynku, a więc nie jesteśmy zmuszeni do używania aplikacji dedykowanej.

W zestawie znajdziemy tylko te najbardziej podstawowe elementy, a mianowicie interfejs diagnostyczny i instrukcję. Niestety, producent nie jest w stanie zagwarantować nam długiego okresu ochronnego – gwarancja trwa tylko 12 miesięcy. Pomimo tego, prosta budowa i szybka obsługa sprawia, że sprzęt ten polecany jest dla każdego amatora, który pragnie wiedzieć co jest nie tak z samochodem.

 • Bardzo niska cena;

 • Wiele podstawowych funkcji łatwo dostępnych;

 • Współpracuje z wieloma aplikacjami na rynku.

 • Krótki okres gwarancyjny.

Propozycją znacznie droższą, aczkolwiek też o wiele bardziej zaawansowaną, jest Skaner diagnostyczny Multidiag Pro PRO+ SILVER

jakie programy diagnostyczne do samochodów

Produkt przygotowany przez firmę MultiDiag to bardzo rozbudowany, przeznaczony dla zarówno amatorów jak i profesjonalistów interfejs, który jest w stanie poradzić sobie z wieloma zadaniami. Przede wszystkim warto zauważyć, że moduły, które jest w stanie odczytać, są bardzo zróżnicowane – począwszy od silnika i skrzyni biegów (automatycznej), poprzez system inforozrywki i deskę rozdzielczą, a skończywszy na napędzie, układzie sterowania i hamowania i elektronice.

Tester pozwala nam odczytać i skasować błędy, ale też i przejrzeć dane samochodu podczas jego pracy. Ponadto, świetnie sobie radzi z kodowaniem, adaptacjom, a także kalibrowaniem czy wykonywaniem testów. Ciekawą kwestią jest też możliwość sprawdzenia stanu filtra cząstek stałych DPF, a także jego wypalanie/regenerację. Nie mniej istotnymi dodatkami jest możliwość programowania wtryskiwaczy, korekta kąta zapłonu, czy też cofanie zacisków elektrycznego hamulca. Propozycja jest też przystosowana do mniej zaawansowanych prac jak, na przykład, resetowanie przeglądów serwisowych i olejowych, a także kodowanie kluczyków czy pilotów. 

Warto odnotować, że każda marka może różnić się ze względu na dostępne opcje. Nie mniej jednak większość z kompatybilnych producentów gwarantuje wiele dodatkowych funkcji, które zależne są od tego co dany pojazd i firma może nam zaoferować. Zestaw jest znacznie bogatszy niż to, co nam oferuje niejeden konkurent. Przede wszystkim w zestawie mamy do dyspozycji długi i solidny kabel diagnostyczny obd2. Oprócz tego, jest on zgodny z USB, a na samo urządzenie mamy futerał. Produkt, aby działać, potrzebuje jednego z bardziej rozbudowanych programów. Co ciekawe, producent oferuje bezpłatny dostęp do najnowszych wersji. 

 • Bardzo bogate wyposażenie;

 • Wiele funkcji dodatkowych;

 • Wysoka jakość wykonania;

 • Dostęp do 3 darmowych programów.

 • Bardzo wysoka cena.

Kolejnym stosunkowo drogim, ale bardzo dobrym rozwiązaniem będzie TESTER DIAGNOSTYCZNY DO SAMOCHODÓW OSOBOWYCH OBD 2 

programy diagnostyczne do samochodów cena

Następnym modelem wartym rozważenia jest tester przygotowany przez markęAutoXscan, który dostępny jest bez żadnych subskrypcji, abonamentów czy innych blokad. Co więcej, aktualizacje są bezpłatne i bezterminowe w cenie zestawu, co niewątpliwie pozytywnie wpływa na atrakcyjność urządzenia i jego popularność wśród mechaników, a także użytkowników indywidualnych.

Przygotowany interfejs diagnostyczny jest prosty w obsłudze i świetnie sobie radzi z najróżniejszymi zadaniami. Przede wszystkim pozwala zweryfikować specyfikacje rzeczywiste, zweryfikować zamrożone ramki, a także przetestować sondę lambda czy też parę innych podzespołów. Ponadto, urządzenie przygotowane jest do sprawdzenia stanu części, a także do odczytania kodów usterek i ewentualnego skasowania tych istniejących. 

Opcja, podobnie jak i pozostałe testery dostępne w zestawieniu, jest dostosowana do najróżniejszych marek i modeli z całego świata. Produkt jest w stanie obsłużyć pojazd zgodny z normą OBDII i EOBD, a te były stosowane w Europie od 2000 (2004 dla diesli) do 2021 roku, w samochodach Amerykańskich od 1996 do 2021 roku, a w azjatyckich od 1999 do 2021 roku. 

 • Bardzo duża wszechstronność;

 • Umożliwia obsługę wielu funkcji i niedostępnych w innych modelach opcji;

 • Pełna wersja języka polskiego;

 • Dodatkowa obudowa.

 • Dosyć wysoka cena.

TESTER DIAGNOSTYCZNY RS830Pro WERSJA FULL 35 GRUP to natomiast propozycja skierowana do najbardziej wymagających użytkowników 

programy diagnostyczne do samochodów opinie

Najlepsza diagnostyka samochodowa nie uwzględniając kosztów? W takim razie warto przemyśleć czy nie lepiej wyposażyć się w profesjonalny tester, a mianowicie urządzenie diagnostyczne obd2 ponad 50 marek przygotowane tak, aby być w stanie obsłużyć ponad 50 marek samochodów uwzględniając przy tym charakterystyczne dla danej marki opcje, funkcje dodatkowe, a także niedostępne u konkurencji możliwości. 

W tej przeogromnej cenie otrzymujemy tester, który jest obudowane w niezwykle trwałą, niemal pancerną obudowę gumową, a także klawiaturę odporną na wodę i olej. Produkt ma nam do zaoferowania pełne menu w języku polskim, gdzie znajdziemy opisy kodów usterek, procedur serwisowych, ale też i dodatkowych informacji i instrukcji obsługiwania sprzętu.

Model ten pomoże nam w adaptacji podzespołów i ich kodowaniu, w przeglądaniu bieżących parametrów, w odczytywaniu i kasowaniu kodów usterek, a także w testowaniu elementów wykonawczych. Sprzęt umożliwia też kodowanie wtryskiwaczy czy kluczyków, odczytywanie informacji o ECU, czyszczenie wartości przyuczonych czy też przeprowadzenie pełnej obsługi hamulca postojowego EPB (elektrycznego). Nie zapominajmy też o tym, że w zestawie znajdziemy usztywniony futerał na skaner, ale też i kabel mini USB, czytnik USB do aktualizacji oprogramowania, czy też dodatkowe długopisy, karty gwarancyjne i inne dodatki. 

 • Niezwykle rozbudowane funkcjonalności;

 • Bardzo duża kompatybilność – ponad 50 marek samochodów;

 • Ogromna ilość akcesoriów w cenie;

 • Bardzo trwałe wykonanie;

 • 3 lata gwarancji.

 • Horrendalnie wysoka cena.

A może potrzebujesz czegoś jeszcze bardziej rozbudowanego? W takim razie sprawdź AUTEL MaxiDAS DS808 BT TESTER DIAGNOSTYCZNY

Profesjonalne Testery diagnostyczne

Kolejne urządzenie diagnostyczne do samochodu, które przystosowane jest pod gniazdo obd2 to oferta przygotowana przez firmę Autel. Model MaxiDAS DS808BT to jeden z najbardziej rozbudowanych interfejsów obecnie dostępnych na rynku. Sprzęt charakteryzuje się pancerną obudową, ogromnym ekranem o nadzwyczaj wielkiej liczbie opcji dostępnych, a także o świetnych możliwościach i wszechstronności. Za produkt przyjdzie nam jednak zapłacić bardzo dużo.

Diagnoskop umożliwia nam wszystko, to co konkurencyjne produkty. Oprócz tego, gwarantuje szybką kalibrację różnorodnych systemów i modułów sterujących, w tym czujnika kąta skrętu układu kierowniczego. Co ciekawe, sprzęt ten jest też znany z tego, że umożliwia przyuczenie biegu jałowego. Rzecz jasna opcja radzi sobie świetnie ze skanowaniem wszystkim komponentów i modułów, a ponadto umożliwia dostęp do rzeczy, które wcześniej żaden inny car diagnostic tool Ameryka i Europa, a także Asia nie był w stanie zrobić. 

Wyposażony w ogromną wręcz ilość akcesoriów produkt ten jest nadzwyczaj trwały i bezpieczny w użytkowaniu. Ponadto, żaden protokół mu niegroźny bo jest zgodny z niemal wszystkimi systemami i usługami, na jakie 40 marek pojazdów czy też całe koncerny samochodowe były w stanie wpaść. 

 • Bardzo wysoka trwałość;

 • Wieloletnia gwarancja;

 • Wiele akcesoriów w zestawie;

 • Jest w stanie obsługiwać każdy protokół i moduł, a także odczytać każdy kod.

 • Nadzwyczaj drogi;
 • Dosyć przeciętne tłumaczenia.
 •  

Artykuły

Dalej nie wiesz jaki interfejs do OBD2 powinieneś wybrać? Zapoznaj się ze wskazówkami poniżej!

Od pewnego czasu dostępne na rynku interfejsy diagnostyczne pozwalają zwykłemu użytkownikowi na sprawdzenie co dokładnie dolega naszemu pojazdowi. Nie zawsze jednak musimy z każdym błędem i problemem udawać się do fachowca i wydawać setki złotych na sprawdzenie co się dzieje. Czasami po prostu aby wiedzieć czemu wyskoczyła nam kontrolka check engine albo o co chodzi z ikonką informującą o problemie z ABS wystarczy nasz smartfon i dosyć tanie, budżetowe wręcz rozwiązanie.

Aby jednak mieć gwarancję, że wybierzemy produkt doskonale przygotowany do diagnostyki, o której myślimy i którą chcemy wykonać. A to oznacza przyjrzenie się funkcjonalności i uwzględnienie możliwości, jakie dany interfejs ma nam do zaoferowania. Ponadto, bardzo ważną kwestią, o jakiej nie możemy zapomnieć, jest wykonanie i trwałość. Produkty te bardzo często użytkowane są w miejscach, gdzie łatwo o wypadek. Z tego względu lepiej mieć pewność, że wydając pieniądze na produkt, będzie on w stanie poradzić sobie z nawet najsurowszymi warunkami.

Mając na względzie różnorodne oczekiwania i wymagania, pamiętajmy o tym, aby zweryfikować jakie oprogramowanie wymagane jest do działania testera diagnostycznego i czy jest on w cenie. Bardzo często producenci oferują wyśmienity interfejs, ale już jego działanie ograniczone jest przez subskrypcję, jednorazową płatność, czy jakikolwiek inny abonament. Dlatego pamiętajmy, że oprócz samego urządzenia ważną rolę odegra też software. Ciekawych informacji udzieli nam także ten artykuł:

https://erli.pl/artykuly/interfejs-diagnostyczny-jaki-kupic-i-na-co-zwracac-uwage

 

tester diagnostyczny ranking

Akumulator, skrzynia biegów, układ sterowania, a może silnik lub jego podzespoły? Sprawdź możliwości

Przeglądając dostępne produkty powinniśmy przede wszystkim zapoznać się z ich możliwościami. Rzecz jasna mamy do wyboru interfejsy budżetowe, ale też i te bardzo drogie – wręcz profesjonalne. Dlatego jedna grupa produktów będzie skierowana dla diagnostów – amatorów, druga dla fachowców w branży, a jeszcze inna dla osób pragnących wiedzieć co jest nie tak z ich autem.

Te najbardziej podstawowe urządzenia powinny być w stanie odczytać i skasować błędy związane z usterkami silnika, skrzyni biegów, a także najistotniejszych podzespołów odpowiadających za właściwe funkcjonowanie pojazdu. Mowa tutaj o, na przykład, usterkach związanych z ABS, układem sterowania, układem kierowniczym, czy też z układem hamulcowym.

Ponadto, podstawowe urządzenia powinny być w stanie poradzić sobie z przygotowaniem podstawowych pomiarów – mocy silnika, przyspieszenia, czy też odczytania informacji odnośnie DPF czy monitorowanie pracy silnika w czasie rzeczywistym. Te bardziej zaawansowane urządzenia oferują nam możliwość kodowania wtryskiwaczy, kluczyków i pilotów, testowania elementów wykonawczych w postaci zaworu EGR, silnika wentylatora, wskazówek licznika, zamków centralnych, a także czyszczenie wartości przyuczonych, odpowietrzanie pompy hamulcowej, czy też różnorodne kalibracje.

AUTEL MaxiDAS DS808 BT
Profesjonalne Testery diagnostyczne

TESTER DIAGNOSTYCZNY RS830Pro
programy diagnostyczne do samochodów opinie

Dalej, uwzględnij w poszukiwaniach wytrzymałość

Następnym kluczowym elementem w poszukiwaniu opcji idealnej jest, jak możemy się domyślić, jej wytrzymałość. Nie potrzebujemy przecież sprzętu, który po roku przestanie działać. A wybierając produkt, który często będzie użytkowany w warsztacie bądź też na dworze, lepiej mieć pewność, że przy ewentualnym upadku nic mu się nie stanie. 

Z tego względu samo akcesorium powinno być okryte dodatkową warstwą gumowej ochrony – może to być fabryczny pokrowiec gumowy lub silikonowe zabezpieczenie. Oprócz tego, coraz częściej producenci dorzucają do tych nieco droższych urządzeń futerały.

Jeszcze innym sposobem na sprawdzenie wytrzymałości produktu jest jego gwarancja. Jeśli okres ochronny wynosi mniej niż 24 miesiące, to jest to bez wątpienia opcja “krucha” – łatwa w uszkodzeniu lub wykonana z komponentów mało wytrzymałych. 2 lata to standard, a gwarancja na 36 miesięcy potwierdza jakość sprzętu.

Akcesoria i dodatkowe elementy też ważne

Skoro już wydajemy pieniądze na dane urządzenie, to przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby uzyskać dostęp do bardziej rozbudowanej czy bardziej zaawansowanej opcji czy też takiej, która w swoim standardowym wyposażeniu gwarantuje rzeczy, które u innego producenta są dostępne za dopłatą i to niemałą.

Dlatego przyglądając się idealnemu produktowi sprawdź czy w zestawie otrzymujemy też etui bądź futerał na tester bądź małą walizeczkę, w której oprócz samego interfejsu zmieści się też kabel OBD, przejściówka USB, a także parę innych akcesoriów.

INTERFEJS DIAGNOSTYCZNY OBD2 ELM327 VGATE ICAR2 BT
testery diagnostyczne do samochodów osobowych
Skaner diagnostyczny Multidiag Pro
jakie programy diagnostyczne do samochodów

Nie mniej istotna jest kompatybilność 

Rzeczą oczywistą jest też to, że przy zakupie urządzenia do użytku prywatnego nie musimy martwić się o to, że sprzęt posłuży tylko w przypadku jednej marki czy konkretnego koncernu. Jednakże, czasami mamy więcej niż jedno auto bądź po prostu poszukujemy sprzęt diagnostyczny umożliwiający nam proste sprawdzenie pojazdów przed ich zakupem. W takich sytuacjach dodatkowa kompatybilność będzie jak najbardziej pożądana.

Na nasze szczęście większość obecnie dostępnych interfejsów jest kompatybilna z ponad 40 markami samochodów produkowanych przez ostatnie dwie dekady. A to oznacza, że nie musimy martwić się czy produkt poradzi sobie z autami typowo europejskimi, amerykańskimi czy też azjatyckimi.

Testy diagnostyczne za pomocą interfejsu – Podsumowanie informacji

Zwycięzcą rankingu 2024 został Interfejs Diagnostyczny ELM327 iCar2 Vgate OBD2 PL z bardzo prostego powodu. Niska cena, podstawowe funkcje, a także bardzo prosta obsługa i możliwość podłączenia sprzętu do telefonu dzięki wbudowanej funkcji Bluetooth. Co prawda nie ma wi-fi, ale nie powinno to przeszkadzać. To wszystko przy prostej obsłudze i kompatybilności z wieloma koncernami samochodowymi. 

Jeśli jednak potrzebujemy opcji nieco trwalszej bądź też gwarantującej dostęp do bardziej zaawansowanej diagnostyki, to możemy przejrzeć inne produkty – te nieco droższe, ale też i z najwyższej półki cenowej. Pamiętajmy oczywiście, że większość z nich daje dostęp nie tylko do grupy vag, ale też do gniazd obd2 ponad 50 marek samochodów. Ponadto, korzystając z poradnika zakupowego możemy wybrać idealny dla nas produkt już dziś.

Artykuł powiązany: Miernik lakieru samochodowego

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie programy diagnostyczne do samochodów wybrać
Average rating:  
 0 reviews