Jaką piaskarkę syfonową wybrać w 2024 – Opinie oraz Ranking

by


Zastanawiasz się nad tym jaka będzie najlepsza piaskarka syfonowa? Sprawdź ranking na rok 2024 i dowiedz się czym najlepiej piaskować powierzchnie! 

Piaskowanie powierzchni i różnorodnych obiektów za pomocą specjalistycznych, profesjonalnych narzędzi to bez wątpienia świetny sposób na to, aby pozbyć się rdzy czy jakichkolwiek innych zabrudzeń. Właściwe urządzenia oferują nie tylko dużą wydajność sprężarki, ale też są w stanie bez najmniejszych problemów poradzić sobie z większą intensywnością pracy i ze zdywersyfikowanymi zadaniami. Dlatego syfonowa piaskarka kabinowa może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem.

Jak jednak mieć gwarancję, że wybierzemy sprzęt właściwy? Która z oferowanych na rynku opcji jest w stanie zagwarantować nam odpowiednio dużą moc i sprawność, a także atrakcyjne wyniki i komfort pracy? Kwestii kluczowych do prawidłowego wyboru sprzętu jest bardzo dużo i tak naprawdę to od nas zależy czy wybierzemy rozwiązanie właściwe czy też nie. Na szczęście aby pomóc klientom w podjęciu ostatecznej decyzji, postanowiliśmy wykorzystać wiedzę ekspertów i przygotować analizę porównawczą wraz z poradnikiem zakupowym.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

BASS POLSKA 4256

9.9

Średnia

Carmax

9.8

Tania

AppTech P381

9.7

Tania

Geko G02019

9.6

Średnia

Mar-pol 105 l

9.5

Droga

Bituxx

9.4

Średnia

W poniższych treściach znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania związane z wyborem właściwej piaskarki syfonowej. Oprócz tego, omówione zostały kwestie dodatkowe jak, chociażby, to jaki kompresor do piaskowania będzie najlepszy a także jakie parametry są kluczowe dla prawidłowego działania piaskarki syfonowej. Nie mniej istotne były funkcje i cechy dodatkowe, czy też opinie innych użytkowników. 

Zwycięzcą rankingu eksperci postanowili wybrać BASS POLSKA 4256 80L, czyli świetną opcję z wieloma zaletami i pochlebną opinią wśród użytkowników

Piaskarka syfonowa bass

Przygotowana przez firmę BASS Polska piaskarka oferuje nam bardzo duży, ogromny wręcz zbiornik, parę akcesoriów i, co najważniejsze, świetne parametry pracy. Wiąże się to, rzecz jasna, z wysoką ceną. Natomiast to idealny wybór dla każdego, kto pragnie szybko i sprawnie wykonać zadanie i nie martwi się o to, że wymagana będzie mocna sprężarka generująca duże ciśnienie i wydatek powietrza.

Należy przede wszystkim rozpocząć od recenzji najistotniejszej kwestii, mianowicie danych technicznych. W tym przypadku sprzęt charakteryzuje się bardzo wysokim zapotrzebowaniem na powietrze – przy maksymalnej sile pracy piaskarka wymaga nawet do 700 litrów na minutę. Jeśli chodzi o ciśnienie robocze, to urządzenie pracuje w dwóch dostępnych wariantach – 4,3 i 7,5 bar, a to oczywiście oznacza, że minimalne akceptowalne ciśnienie robocze produkowane przez sprężarkę powinno wynosić nie mniej niż 8 bar. 

Bardzo istotną kwestią podczas poszukiwania opcji idealnej jest też przyjrzenie się akcesoriom i kwestiom wpływającym na komfort użytkowania danego sprzętu. W tym przypadku z uwagi na zbiornik, sprzęt jest bardzo ciężki i mało mobilny. Nieco wspomaga nas przy transporcie piaskarki zestaw gumowych kół. Oprócz tego, inne akcesoria w cenie to 4 dysze o wielkości 2-3,5 mm, a także wąż do piaskowania.

 • Bardzo duży zbiornik;

 • Wysokie ciśnienie robocze;

 • Spory wydatek powietrza, co przekłada się na szybką i wydajną pracę;

 • Długi wąż do piaskowania i ciekawe pozostałe akcesoria.

 • Dosyć wysoka cena;
 • Spore rozmiary i waga.
 •  


Warto także wybrać alternatywę dla piaskarki syfonowej numeru jeden, mianowicie Carmax 38 l

piaskarka syfonowa cena

Carmax przygotował dla nas propozycję nieco mniejszą, ale mieszczącą się w średnim zakresie pojemności w przypadku tego typu produktów. Propozycja jest nieco tańsza i lżejsza. Aczkolwiek warto zauważyć, że wciąż oferuje bardzo dobre parametry, a z uwagi na możliwość zasilenia piskarki różnorodnym materiałem, jest to bez wątpienia jedna z atrakcyjniejszych opcji obecnie dostępnych na rynku.

Kabina urządzenia wykonana została z bardzo trwałego i odpornego na uszkodzenia materiału. Potwierdzeniem trwałości i niezawodności jest gwarancja na 2 lata. Sprzęt możemy współpracować z każdym materiałem do piaskowania, począwszy od zwykłego piasku, przez piasek kwarcowy i korund, a skończywszy na dozie z kulkach z granulatem od 0,1 do 1 mm. Sprzęt wymaga całkiem sporego ciśnienia zasilania – od 4,3 do nawet i 7,5 bara. To oznacza, że propozycja jest w stanie zagwarantować skuteczne usuwanie rdzy i innych zanieczyszczeń.

Zawór ciśnieniowy umożliwia regulację siły i ilości wyrzucanego piasku, a sama obróbka przebiega komfortowo ze względu na dużą długość węża – 2,5 metra – a także dzięki zastosowaniu bardzo dużej liczby akcesoriów i dodatków – w tym aż 8 dysz o różnych wymiarach i materiale wykonania. 

 • Pozwala skutecznie oczyszczać różnorodne powierzchnie dzięki bogatemu zestawowi;

 • Długa żywotność z uwagi na wysokiej klasy materiały wykorzystane do produkcji;

 • Dosyć niskie minimalne zapotrzebowanie powietrza – już od 300 litrów na minutę;

 • Duża siła wyrzutu piasku.

 • Przeciętnej jakości niektóre akcesoria.

Dalej nie wiesz czym piaskować? Sprawdź najlepszą piaskarkę syfonową dla wielu, czyli AppTech P381 38l

najlepsza piaskarka syfonowa

Oczywiście musimy pamiętać, że w trakcie zakupu piaskarki musimy uwzględnić wiele parametrów i danych. I właśnie dlatego przygotowana przez Apptech propozycja alternatywna może okazać się rozwiązaniem idealnym. Bardzo duży zestaw, ciekawe akcesoria, a także specyfikacja na wysokim poziomie w połączeniu z łatwym transportem daje nam pewność, że produkt bez mniejszych problemów poradzi sobie piaskowaniem.

Istotną rzeczą związaną z tą metodą oczyszczania jest przede wszystkim maksymalne ciśnienie robocze, z jakim sprzęt jest w stanie pracować. W przypadku modelu P381 jest to 7,6 bar, a więc wystarczająco dużo, aby poradzić sobie nawet z bardziej wymagającymi projektami. Jeśli chodzi o inne parametry, to mamy tutaj do dyspozycji zbiornik o pojemności 38 litrów, a więc jest to wartość często spotykana w przypadku piaskarek syfonowych o nieco mniejszej cenie.

Ponadto warto też odnotować, że wybór piaskarki zależy od ceny i tego co dana propozycja może nam zaoferować. A w przypadku opisywanej piaskarki syfonowej zestaw dodatkowy, który jest w cenie, może zachwycić niejednego użytkownika. Oprócz spraw oczywistych jak rączka do transportu urządzenia, producenci oferują nam też manometr, komplet dysz ceramicznych, specjalny zawór bezpieczeństwa odcinający, a także odwadniacz, maskę ochronną, czy lejek. a wyposażeniu jest też taśma i pistolet, a także wąż o długości 2,8 metra.

 • Bardzo bogate wyposażenie dodatkowe;

 • Długi wąż – aż 2,8 metra;

 • Stosunkowo niewielka cena.

 • Przeciętnej jakości akcesoria.

Oczywiście Geko G02019 38 l to kolejny ciekawy pistolet do piaskowania w formie piaskarki warty rozważenia

Piaskarka syfonowa budowa

Inną propozycją, która służy do piaskowania i radzi sobie z tym bardzo dobrze, jest piaskarka od firmy Geko. Tym razem mamy do czynienia z bardzo dobrze wykonanym produktem, który z uwagi na swoje świetne parametry poradzi sobie w prawie każdej sytuacji. Pod warunkiem, że specyfikacja i sprężone powietrze generowane podczas pracy modelu G02019 na to pozwolą. 

Urządzenie jest nieco droższe od konkurencyjnych produktów ze zbiornikiem o pojemności 38 litrów. Jednakże, wiąże się to nie tylko z lepszymi poszczególnymi parametrami, ale też lepszym wykonaniem. Sama opcja pracuje przy ciśnieniu roboczym od 4,1 do aż 8,6 bar, a więc jest to jedna z bardziej wytrzymałych na mocno sprężone powietrze opcji. Co więcej, urządzenie można dostosować do naszych potrzeb w bardzo dużym zakresie, bo zapotrzebowanie na powietrze wynosi od 170 do 700 litrów na minutę.

Produkt dostępny jest z czterema dyszami ceramicznymi, które mają wielkość 2,3, 2,7, 3,0 i 3,5 mm. Oprócz tego, producent dostarcza nam szereg innych dodatków jak, chociażby, maskę ochronną, lejek, filtr powietrza z odwadniaczem, dodatkowe zawory, a także taśmę teflonową. Sprzęt, z uwagi na swoje świetne parametry i możliwości regulacyjne, pozwala na idealne dostosowanie tempa pracy do naszych preferencji.

 • Bardzo duży zakres regulacji urządzenia;

 • Wysokie maksymalne ciśnienie robocze;

 • Spory zestaw akcesoriów;

 • Wysoka klasa wykonania.

 • Dosyć wysoka cena.

Do piaskowania felg i wielu innych zadań warto sprawdzić Mar-pol 105 l, czyli świetny sprzęt do piaskowania 

Jaka piaskarka syfonowa

Jeśli pragniesz poznać najbardziej zaawansowaną propozycję dostępną w rankingu, która zagwarantuje najwyższą jakość i wydajność, a także bezpieczeństwo piaskowanych elementów, to w takim razie sprzęt firmy Mar-pol z pewnością przypadnie wam do gustu. Jest to propozycja o bardzo dużym zbiorniku, która z uwagi na pozostałe swoje parametry, w tym i cenę, jest przewidziana przede wszystkim do profesjonalnego użytku.

Piaskarka pracuje w oparciu o zasilanie ciśnieniem roboczym na poziomie 5,5 do 8,3 bar. Co więcej, jej zapotrzebowanie na powietrze wynosi od 300-700 litrów na minutę. Warto tutaj natomiast odnotować, że sprzęt współpracuje z dyszą o średnicy 7,5 mm, dzięki czemu jest to propozycja przewidziana do znacznie większych elementów wykonanych z różnych rodzajów metalu. 

Warto odnotować, że sprzęt jest tak drogi z uwagi na to, że wraz z samą piaskarką otrzymujemy tutaj też funkcję odkurzania. Dzięki integracji dwóch maszyn w jednej obudowie otrzymujemy tutaj najlepszą propozycję do czystej i bezpyłowej pracy, a z uwagi na dużą średnicę dyszy, będziemy mogli pracować przy znacznie większych powierzchniach. Niestety producent nie przewidział dodatkowych akcesoriów w postaci zamiennych dysz w zestawie.

 • Duża dysza umożliwiająca pracę z bardzo dużymi powierzchniami;

 • Wysokie ciśnienie robocze;

 • Wbudowany odkurzacz gwarantujący bezpyłową pracę;

 • Wysoka klasa wykonania.

 • Brak akcesoriów w zestawie;

 • Bardzo wysoka cena.

Ranking 2024 rok uzupełniony jest też przez kolejne urządzenie do piaskowania, a mianowicie Bituxx 19 l

dobra Piaskarka syfonowa

Najlepsza cena za piaskarkę o kompaktowych rozmiarach do drobnych prac? W takim razie propozycja od firmy Bituxx to strzał w dziesiątkę. Rozwiązanie jest znacznie tańsze od poprzednika i od wielu innych konkurencyjnych ofert, a z uwagi na swoją kompaktowość i lekkość sprawdzi się świetnie w każdych warunkach. Ponadto, produkt oferuje ciekawe akcesoria w zestawie, co przy tak niskiej cenie także uznać można za zaletę.

Piaskarka syfonowa od firmy Bituxx oferuje nam w zestawie 4 dysze, które umożliwiają dostosowanie mocy strumienia do rodzaju i intensywności pracy. Ponadto, sprzęt gwarantuje nam też wąż o długości 2,5 metra, a także zawór bezpieczeństwa umożliwiający łatwą i komfortową pracę. Bez mniejszych problemów uzyskamy pożądany efekt u małych powierzchni.

Jedną z najważniejszych zalet dla osób pragnących kompaktowości i niskiej wagi jest pojemność zbiornika. Ta wynosi tylko 19 litrów, przez co cały produkt waży niewiele ponad 10 kg. Musimy natomiast pamiętać, że same końcówki nie są najlepszej jakości, przez co będziemy zmuszeni szybko je wymienić. Warto też zauważyć, że tak mała pojemność wiąże się też z mniejszym wydatkiem powietrza, dzięki czemu kompresor, który był w stanie obsłużyć klasyczny pistolet do piaskowania będzie też w stanie poradzić sobie z tą małą i kompaktową piaskarką syfonową.

 • Bardzo niska cena;

 • Kompaktowość i lekkość;

 • Bardzo wysokie jak na wielkość urządzenia ciśnienie – 8,6 bar.

 • Kiepskiej jakości dysze.

Artykuły

Pistolet do piaskowania czy też bardziej zaawansowane piaskarki syfonowe muszą oferować świetne parametry, dlatego sprawdź poniższe wskazówki zanim zdecydujesz się na daną propozycję!

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak wymagające może być ręczne piaskowanie felg, drewna, polbruku czy po prostu oczyszczania innego rodzaju obiektów i materiałów. Dlatego w celu poprawy naszej skuteczności pracy warto pomyśleć nad wyposażeniem się w piaskarkę syfonową. Za pomocą takiego sprzętu możemy znacznie szybciej wykonać pracę czy też przejść do kolejnego projektu bez potrzeby częstego uzupełniania piasku czy też innego ścierniwa.

A dostępnych materiałów ściernych jest sporo – począwszy od klasycznego piasku, przez granulat szklany, a skończywszy na korundzie czy elektrokorundzie. Niestety, należy też pamiętać o tym, że wybranie produktu idealnego oznacza także poświęcenie ogromnego kawału czasu na zapoznanie się ze wszelkimi parametrami i technikaliami. 

Aby wam w tym pomóc i znaleźć idealne rozwiązanie do waszego domu czy warsztatu, postanowiliśmy przygotować nie tylko analizę najciekawszych produktów. W poniższej części artykułu macie do dyspozycji szereg zagadnień i wytycznych, które umożliwią znacznie prostszy wybór produktu idealnego. Znajdziecie tam informację o tym czy warto wybrać piaskarkę ze zbiornikiem 200 litrów czy 20 litrów, jakie powinno być ciśnienie robocze i wydatek powietrza, a także wspomnimy o funkcjonalności, komforcie, a także o akcesoriach i dodatkach.

Piaskarki kabinowe i syfonowe, a ich ciśnienie robocze

Jednym z kluczowych kryteriów podczas poszukiwania produktu idealnego jest zweryfikowanie czy piaskarka syfonowa jest w stanie pracować przy dużym obciążeniu, jeśli chodzi o ciśnienie. Jak wiemy, im ciśnienie jest większe, tym siła wyrzutu materiału ściernego jest większa, a to przekłada się na znacznie efektywniejsze czyszczenie powierzchni różnorodnych elementów.

Nie ma dwóch zdań, że nieraz przyda nam się mniejsza siła wyrzutu przy pracy, chociażby, z bardziej czułym projektem. Aczkolwiek sam fakt, że czasami będziemy potrzebować znacznie większego ciśnienia do poradzenia sobie z bardziej uporczywym zabrudzeniem czy rdzą sprawia, że ciśnienie robocze – to na poziomie nie mniejszym niż 8 bar – jest wręcz obowiązkowe.

Geko G02019 38 l
Piaskarka syfonowa budowa

Piaskarka syfonowa opinie
Mar-pol 105 l
Jaka piaskarka syfonowa

Jak duży zbiornik ma dany kompresor piaskujący?

Kolejnym kryterium wskazującym na atrakcyjność produktu jest wielkość zbiornika. Jak dobrze wiemy, pojemność ta wskazuje nam na maksymalną ilość ścierniwa, jakie możemy magazynować podczas pracy. Rzecz jasna im większy jest zbiornik, tym więcej materiału się z nim znajdzie, a co za tym idzie rzadziej będziemy musieli uzupełniać piaskarkę podczas dłuższych prac.

Możemy zatem powiedzieć, że wielkie zbiorniki będą idealnym rozwiązaniem dla osób, które często i długo, a nawet intensywnie pracują z piaskarkami. Wtedy zbiornik o pojemności 200 czy nawet i 100 litrów będzie znacznie lepszym wyborem niż opcja 40-50 litrowa. 

Oczywiście nie oznacza to, że im większy tym lepszy. Osoby rzadziej czyszczące materiały przy użyciu piaskarki nie będą w żadnym razie cieszyć się z tak ogromnego zbiornika z kilku powodów. Przede wszystkim nie jest to wybór kompaktowy. Oprócz tego, sprzęt będzie ciężki, przez co jego transport zdecydowanie nie będzie należeć do najłatwiejszych. Ponadto duże zbiorniki są znacznie droższe. Jeśli więc nie potrzebujemy takich propozycji, to znacznie lepiej wyjdziemy wybierając opcję 40-50 litrów.

Punkt mobilny czy większy? O komforcie i kompaktowości słów kilka

Skoro wiemy już dlaczego duży zbiornik jest dobrym rozwiązaniem, czas teraz omówić inny kluczowy dla wielu osób aspekt, mianowicie komfort użytkowania produktu. Na to, rzecz jasna, największy wpływ będzie mieć sama wielkość piaskarki syfonowej. Im zbiornik jest pojemniejszy, tym więcej zajmuje miejsca i jest to z pewnością bezdyskusyjne. Jeśli więc planujemy rzadkie prace oczyszczające przy użyciu piaskarki, to powinniśmy odpuścić urządzenia ze zbiornikiem powyżej 50 litrów.

Znacznie lepiej sprawdzą się punkty mobilne, które oferują nam zbiorniki na poziomie 15-30 litrów. Te są o wiele lżejsze (nawet i 10 kg wagi, co w porównaniu do 20 kilogramowych zbiorników 40 litrowych i 30-50 kg do zbiorników 100-200 litrów jest ogromną różnicą), a także zajmują mniej miejsca. Warto przy tym zauważyć, że kompaktowe rozwiązania mogą być wyposażone w kółka umieszczające transport, a także w specjalne uchwyty.

Jeśli dalej nie wiesz jaki pneumatyczny kompresor wybrać, to uwzględnij też akcesoria 

Oczywiście nie możemy też zapomnieć o tym, że produkt idealny to taki, który w cenie oferuje nam nie tylko samo urządzenie, ale też i różnorakie dodatki, dzięki którym będziemy w stanie dostosować sprzęt, tempo pracy, a także siłę wydatku piasku czy innego ścierniwa do naszych własnych potrzeb. To wszystko umożliwiają liczne akcesoria w postaci zmiennych końcówek.

Dysze o zróżnicowanej średnicy to jednak nie wszystko, bo aby zabezpieczyć sobie komfortowe użytkowanie sprzętu podczas pracy. Kluczowe jest także uwzględnienie naszego własne bezpieczeństwo, czyli filtr lub maska chroniąca przed pyłem i zabrudzeniami. Oczywiście miejmy też na uwadze lejek ułatwiający uzupełnianie ścierniwa.

Podsumowanie rankingu 2024 – teraz wiesz do jakiego urządzenia zastosujesz piasek czy też inne ścierniwo! 

Zwycięzcą rankingu został prawdopodobnie jeden z najciekawszych produktów do profesjonalnych i bardziej zaawansowanych czyszczących zadań domowych. BASS POLSKA 4256 80L nadaje się jako opcja profesjonalna z uwagi na swoje bardzo dobre parametry i ponadprzeciętną wielkość zbiornika. Natomiast fakt, że zastosowano szereg udogodnień (kółka do transportu i wygodny uchwyt) produkt nie jest nadzwyczaj niewygodny w użytkowaniu.

Jeśli jednak potrzebujemy opcji bardzo kompaktowej do wyłącznie domowych zadań czy też poszukujemy idealnego sprzętu profesjonalnego, to warto rozejrzeć się za dodatkowymi produktami, które znalazły się w zestawieniu. Szczególnie atrakcyjnym wyborem wydają się alternatywne opcje dostępne w rankingu. Ponadto, wskazane jest też wykorzystać własną wiedzę i znaleźć produkt w oparciu o wskazówki umieszczone powyżej w artykule. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką piaskarkę syfonową wybrać
Average rating:  
 0 reviews