Jaki tester akumulatorów wybrać w 2024 – Opinie oraz Ranking

by


  Zastanawiasz się czym sprawdzić akumulator 12v czy też wariant motocyklowy lub ciężarowy? Sprawdź jak wybrać najlepszy tester akumulatora już dziś!

  Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę jak problematyczny jest stary, wysłużony już akumulator podczas zimowych poranków. Możliwość, że auto nie odpali i nie pozwoli nam dotrzeć do pracy często spędza sen z powiek niejednej osobie. Niestety, stan akumulatora nie sprawdzimy ot tak. Pomiar jest co prawda możliwy, ale do tego potrzebne jest specjalistyczne urządzenie. Na szczęście dla osób niepotrzebujących zaawansowanego sprzętu istnieją produkty, które w stosunkowo niskim budżecie będą mogły nam pomóc i pozwolą sprawdzić stan naładowania akumulatora.

  Obraz

  Nazwa

  Ocena 0-10

  Cena

  Sprawdź Cenę

        

  Konnwei KW650

  9.9

  Tania


  24DIAG B440

  9.8

  Tania

  Eurokomp E6150

  9.7

  Tania

  24Diag B870

  9.6

  Średnia

  Yato YT-8311

  9.5

  Tania


  Magneti Marelli 007950006900

  9.4

  Droga

  Nie mniej jednak znalezienie opcji idealnej to nie lada wyzwanie i dzieje się tak z kilku powodów. Przede wszystkim musimy mieć na uwadze fakt, że sprzęty oferowane w katalogach internetowych i stacjonarnych bardzo się od siebie różnią. Jeden pozwoli nam sprawdzić jaką bateria ma stabilność napięcia, inny zweryfikuje ładowanie bez obciążenia, a jeszcze inny z obciążeniem. Parametrów kluczowych do prawidłowego zweryfikowania baterii jest bardzo dużo, dlatego poniższy poradnik może okazać się strzałem w dziesiątkę.

  Jeśli chciałbyś sprawdzić poziom naładowania i mieć gwarancję, że urządzenia nie trzeba w najbliższym czasie naładować czy też wymienić na nowe, warto sprawdzić dzisiejszą analizę porównawczą szeregu różniących się od siebie, ale równie ciekawych testerów. Są to opcje tanie i drogie, a nawet i profesjonalne. Pokazują różnice między sprzętem specjalistycznym, a takim do amatorskiego użytkowania. Podczas analizy dostępnych produktów nasi eksperci kierowali się przede wszystkim funkcjonalnością i atrybutami danego urządzenia, ale też i specyfikacją szczegółową, jak i funkcjonalnością. Wszystko po to, aby wybrany przez nas produkt działał sprawnie i bezproblemowo zarówno w przypadku dobrego akumulatora 74ah, jak i opcji 50ah.

 1. Tester do akumulatora, który zwyciężył w dzisiejszym rankingu, to konnwei kw600, a dokładniej seria Konnwei KW650, która współpracuje z drukarką!

 2. Jaki tester akumulatorów

  Urządzenie, które zwyciężyło w dzisiejszym rankingu, to miernik o podstawowych parametrach i możliwościach działania. Nie mniej jednak warto odnotować, że produkt świetnie sobie radzi w domowych warunkach i pozwoli nam zweryfikować najistotniejsze parametry danego akumulatora. Co ciekawe, spośród dodatkowych funkcji opcja ta umożliwia sprawdzenie także czy alternator działa poprawnie, czyli czy ładowanie jest na właściwym poziomie.

  Urządzenie przygotowane przez firmę Konnwei znajduje się w średnim przedziale cenowym dla tego typu urządzeń do wykorzystania w domu. Produkt posiada standardy zasilania takie jak CCA, JJIS, DIN, IEC, EN, SAE, BCI, a także MCA i CA – każde w różnych zakresach, lecz zazwyczaj są to 100-2000. Propozycja nadaje się do weryfikacji napięcia i naładowania baterii w urządzeniach 6v i 12v, a więc do motocykli i aut osobowych. Propozycja cechuje się językiem polskim, co znacznie ułatwi posługiwanie się sprzętem.

  Oprócz możliwości sprawdzenia napięcia i % naładowania baterii, urządzenie umożliwia także nabycie dodatkowych informacji o rozruchu. Mianowicie sprzęt pozwala sprawdzić prąd rozruchowy. Ciekawą opcją dodatkową jest opcja umożliwiająca sprawdzenie rezystancji. Niestety, aby sprzęt działał poprawnie istotne jest podanie nie tylko prawidłowej pojemności baterii, ale też prądu rozruchowego deklarowanego przez producenta. Oprócz tego, niektóre standardy zasilania (DIN oraz IEC) mają mniejszy zakres.

  • Wysoka funkcjonalność;

  • Prosta obsługa – język polski fabryczny;

  • Wysoka kompatybilność;

  • Pozwala także sprawdzić akumulatory motocyklowe.

  • Stosunkowo niewielki zakres niektórych standardów zasilania;

  • Do prawidłowej pracy trzeba podać nie tylko pojemność akumulatora, ale też prąd rozruchowy.

  Zobacz też jaki miernik lakieru kupić.


  Tester akumulatora 24DIAG B440 to kolejna ciekawa i stosunkowo budżetowa propozycja, którą warto sprawdzić 

  tester akumulatorów

  Kolejne rozwiązanie przygotowane zostało przez firmę 24Diag. Sprzęt pod wieloma względami podobny jest do zwycięzcy rankingu z uwagi na fakt, że oferuje nam zbliżone możliwości diagnostyczne, ale i nie tylko. Sprzęt współpracuje z akumulatorami o napięciu 6v i 12v, co bez wątpienia jest bardzo dobrym znakiem. Jeśli chodzi o zakres pomiarowy prądu, to wynosi on od 2Ah do 220Ah, co jest niezwykle dobrym wynikiem.

  Produkt współpracuje z różnymi urządzeniami, mianowicie świetnie poradzi sobie z klasycznymi konstrukcjami, czyli akumulatorami kwasowo-ołowiowymi, ale nie tylko. Produkt obsłuży też akumulator AGM płaski i spiralny, żelowy, a także typu EFB. Sprzęt możemy też podłączyć do komputera w celu zapisania danych lub wykonania wydruku. Nie mniej ważną zaletą jest ogromna funkcjonalność i możliwości pomiarowe. Oprócz napięcia i naładowania baterii, sprzęt pozwoli też zweryfikować prąd rozruchu, działanie alternatora, a także rezystancję wewnętrzną baterii. Oprócz tego, tester przeprowadza testy baterii, rozruchu, a także testy ładowania.

  Wszystkie informacje pojawiają się na ekranie. Wyświetlacz nie jest największy. Wszystkie dane są ukazane w sposób dosyć prosty, natomiast czcionka i niektóre fragmenty tłumaczenia pozostawiają sporo do życzenia. Produkt dostępny jest też w polskim języku, dlatego sama obsługa także nie powinna sprawić trudności. 

  • Wysoki zakres standardów zasilania;

  • Prosta obsługa;

  • 3 lata gwarancji;

  • Kompatybilność z różnymi typami akumulatorów;

  • Wystarczy podać samą pojemność w celu rozpoczęcia testu.

  • Stosunkowo wysoka cena;

  • Przeciętnej jakości czcionka i tłumaczenie w języku polskim

  Najtańszym, nie mniej jednak wciąż dobrym wyborem do sprawdzenia akumulatorów samochodowych 12v, jest Eurokomp E6150

  tani tester akumulatorów

  Jeśli potrzebujesz bardzo prostego urządzenia, które pozwoli nam określić czy bateria jeszcze ma w sobie trochę życia i czy to aby nie jest wina rozrusznika, to warto pomyśleć nad zakupem Eurokomp. Model E6150 charakteryzuje się bardzo atrakcyjnym pułapem cenowym, ale to nie jedyna zaleta tego rozwiązania. Przede wszystkim warto odnotować, że produkt oferuje bardzo prostą obsługę i czytelność podawanych informacji.

  Urządzenie kompatybilne jest z najistotniejszymi typami akumulatorów. Obsłuży więc baterie kwasowo-ołowiowe, żelowe, ale też i specjalistyczne baterie do samochodów z systemami start/stop, czyli konstrukcje wykorzystujące technologię AGM i EFB. Sprzęt nie jest, co prawda, dostosowany do niewielkich baterii, bo zakres pomiaru rozpoczyna się od 3 Ah, ale do większości zadań będzie to wystarczające. Nie mniej jednak sporą zaletą jest możliwość zweryfikowania stanu baterii w aucie ciężarowym i wszędzie, gdzie stosuje się baterie o napięciu 24v. 

  Sprzęt umożliwia bardzo podstawową diagnostykę, mianowicie możliwość zweryfikowania napięcia i % naładowania baterii i prądu rozruchu. Warto natomiast pamiętać, że pomimo niskiej ceny umożliwia też weryfikację działania alternatora i sprawdzenie rezystancji. Oczywiście jak na testera przystało, sprzęt przetestuje baterię, rozruch, a także ładowanie. Urządzenie nie oferuje instrukcji w języku polskim, a dodatkowo należy podać nie tylko pojemność, ale też prąd rozruchu deklarowany przez producenta.

  • Bardzo niska cena;

  • Współpracuje z niemal każdym typem akumulatorów;

  • Stosunkowo duży zakres pomiarów w stosunku do ceny;

  • Możliwość zweryfikowania akumulatorów o napięciu 12v i 24v.

  • Brak instrukcji w języku polskim;

  • Wymaga podania pojemności akumulatora i deklarowanego przez producenta prądu rozruchu.

  Bardziej profesjonalny sprzęt o wszechstronnym użyciu? W takim razie sprawdź kolejny tester do akumulatora firmy 24Diag, lecz tym razem 24Diag B870

  profesjonalny tester akumulatorów

  Przygotowany przez firmę 24Diag model B870 to zupełnie inna opcja niż wcześniej opisywane produkty. Nie jest to typowe urządzenie do amatorskiego użytku, lecz znacznie bardziej zaawansowany i bardziej rozbudowany sprzęt gwarantujący nam pełną użytkowość, jeśli chodzi o napięcie akumulatorowe. Innymi słowy, urządzenie możemy bez najmniejszych problemów stosować w przypadku urządzeń ogromnych, jak na przykład niezawodne akumulatory 80ah, ale też do sprawdzenia napięcia akumulatora w urządzeniach bardzo małych.

  Tester baterii sprawdzi się do diagnostyki poziom naładowania akumulatora w zakresie pomiarowym od 2Ah do nawet 300Ah i działa w przypadku baterii o napięciach 6V, 12V, a także 24V. Jest to więc ogromna zaleta w porównaniu do konkurencyjnych urządzeń, gdzie tak naprawdę każdy podstawowy tester oferuje nam możliwość sprawdzenia zużycia akumulatora i ewentualnej konieczności wymiany.

  Propozycja współpracuje z wieloma różnymi bateriami. Urządzenie gwarantuje diagnozowanie akumulatorów kwasowo-ołowiowych, żelowych, AGM, a także ERB. Wszystkie niezbędne informacje pojawiają się na wyświetlaczu lcd, co też jest sporą zaletą. Znacznie poprawia to czytelność całego testera i gwarantuje prostą obsługę. Jeśli chodzi o standardy zasilania, to wyglądają one tak samo jak u konkurencyjnych urządzeń, lecz zakres poszczególnych standardów jest bardzo szeroki – od 100 do 2000. Rozwiązanie nie należy jednak do najtańszych.

  • Ogromna funkcjonalność;

  • Możliwość sprawdzenia układu ładowania w akumulatorach o napięciu 6v, 12v, a także 24v

  • Czytelny, duży wyświetlacz;

  • Wbudowana funkcja druku.

  • Wysoka cena.
  •  

  Yato YT-8311 to natomiast prosty, cyfrowy i dla wielu najlepszy tester na rynku w 2024 roku

  tester akumulatora samochodowego yato

  Wiele osób się zastanawia czy możliwy jest test akumulatora decydując się na opcję znacznie tańszą niż poprzednik. Otóż bardzo ważną wiadomością dla każdego, kto pragnie wyposażyć się w budżetowe rozwiązanie jest to, że nawet i bardzo niska cena urządzenia pozwoli na sprawdzenie czy poziom naładowania baterii jest właściwy. Dobrym przykładem taniego, ale dobrze wykonanego testera jest, chociażby, model YT-8311 od Yato.

  Sprzęt ten jest solidnie wykonany, czego potwierdzeniem może być aż trzyletnia gwarancja. Dodatkowo warto zauważyć, żę cieszy się popularnością z uwagi na to, że w bardzo prosty sposób może pozwolić nam sprawdzić poziom napięcia w akumulatorze. Nie jest to, rzecz jasna, opcja zaawansowana i nie gwarantuje kompatybilności ze wszystkimi typami baterii samochodowych. Co więcej, pomimo braku dużego wyświetlacza z szeregiem informacji, sprzęt wyposażony jest w specjalny wskaźnik i diodę. 

  Urządzenie charakteryzuje się niezwykle prostą konstrukcją, dzięki czemu każdy użytkownik będzie w stanie zweryfikować kondycję swojego akumulatora. I choć rozwiązanie nie oferuje nam wielu danych, to w tak niskiej cenie i mając na względzie świetne opinie jest to rozwiązanie niemal idealne dla akumulatorów kwasowo-ołowiowych. 

  • Bardzo niska cena;

  • Niezwykle wytrzymała obudowa;

  • 3 lata gwarancji;

  • Prosta obsługa.

  • Bardzo niewiele opcji dodatkowych;

  • Wyłącznie do akumulatorów kwasowo-ołowiowych.

  Iście profesjonalny sprzęt oferuje nam Magneti Marelli 007950006900

  tester akumulatorów opinie

  Urządzenie od firmy Magneti Marelli to bez wątpienia najbardziej rozbudowana i zaawansowana propozycja, jaka pojawiła się w dzisiejszym rankingu. To przedstawiciel profesjonalnych testerów, który z uwagi na swoje ogromne możliwości gwarantuje nam możliwość zweryfikowania różnorodnych danych – począwszy od podstawowych informacji odnośnie ładowania pojazdu, poprzez aktualny stan baterii, jej ładowania i rozruchu, a skończywszy na stabilności napięcia, a także diagnozy wartości pod obciążeniem i bez obciążenia.

  Produkt przewidziany jest do niemal wszystkich dostępnych obecnie akumulatorów, a mianowicie do klasycznych i nieco już archaicznych konstrukcji (kwasowo-ołowiowych), poprzez te nieco nowocześniejsze (kwasowo-żelowe), a skończywszy na najnowszych i bardzo nowoczesnych modelach wykorzystywanych do aut z systemem start stop (AGM i EFB). 

  Urządzenie wyposażone jest w bardzo duży i czytelny wyświetlacz, gdzie możemy wszystkie testy i zebrane informacje przejrzeć. Co więcej, podobnie jak inne recenzowane produkty, tak i w tym przypadku możemy wydrukować zebrane dane. Co ciekawe, drukarka jest tutaj wbudowana, więc nie trzeba podłączać sprzętu do komputera. Propozycja oferuje obsługę w języku polskim, a także cieszy się bardzo dużym wachlarzem prądu rozruchowego w przypadku testowanych akumulatorów. Niestety, sprzęt nie jest w pełni kompatybilny z urządzeniami 6v i 24v – tylko niektóre funkcje dostępne są w poszczególnych wariantach baterii.

  • Bardzo wysoka klasa wykonania;

  • Wbudowana drukarka;

  • Czytelny i bardzo duży wyświetlacz;

  • Ogromna kompatybilność z różnymi typami akumulatorów 12v.

  • Nie wszystkie funkcje dostępne są w wariantach akumulatorów 6v i 24v;

  • Bardzo wysoka cena.

  Rozładował ci się akumulator? Sprawdź jak naładować akumulator samochodowy w domu.

  Artykuły

  Choć spośród różnych akumulatorów Konnwei okazał się numerem jeden, to ciekawych opcji na rynku jest bardzo wiele – oto wskazówki, które pomogą ci znaleźć alternatywy!

  Wielu z nas zastanawia się obecnie jaki prostownik mikroprocesorowy wybrać z uwagi na to, że w waszych autach pojawiły się problemy rozruchu na zimno. Nie mniej jednak warto pamiętać, że nie zawsze problem z rozruchem wiązać się będzie z wymianą baterii. A nawet jeśli, to przeglądając dostępne rankingi akumulatorów 55ah czy też warianty o większej bądź mniejszej pojemności łatwo zauważyć, że w przypadku niektórych egzemplarzy otrzymywane baterie mają problemy z utrzymywaniem napięcia. 

  Z tego powodu zanim zaczniesz zastanawiać się jakie urządzenia rozruchowe do samochodu warto najpierw zorientować się czy problem z uruchamianiem silnika jest po stronie akumulatora, alternatora, rozrusznika czy też jeszcze co innego odpowiada za stosunkowo krótką żywotność akumulatora. Takie testery nie muszą być drogie, aby spełniały swoje zadanie. Istnieje wiele ciekawych, stosunkowo tanich ofert, które umożliwiają nam bardzo prostą i szybką diagnozę.

  Powyższe zestawienie przedstawiło aż 6 różnych produktów, które tak naprawdę przeznaczone są nie tylko dla użytkowników amatorów, ale też i dla profesjonalnych diagnostów i osób, które oprócz podstawowych danych wymagają też wielu dodatkowych informacji. Dlatego bardzo ważne jest, aby sprawdzić dostępne urządzenia pod różnym kątem i mieć na uwadze nie tylko specyfikacje, ale też i funkcjonalność, wszechstronność, standardy zasilania i kompatybilność, a także dodatkową funkcjonalność. Dodatkowych informacji udzieli nam także ten artykuł: 

  https://techdiagnoza.pl/Tester-do-akumulatora-jaki-wybrac-blog-pol-1617786973.html

  Każdy akumulator samochodowy warto sprawdzić, dlatego wszechstronność użytkowania jest kluczowa

  Na rynku dostępne są baterie samochodowe o wręcz niezwykle zróżnicowanej budowie i charakterystyce. Producenci oferują nam zarówno bardzo podstawowe i, dzięki temu tanie, urządzenia do samochodów wyprodukowanych wiele lat temu, ale też i bardziej zaawansowane modele dostosowane do wymogów nowoczesnych aut, gdzie elektronika odgrywa o wiele ważniejszą rolę i właściwie dobrana bateria odporna na częste rozładowanie i powtórne ładowanie jest niezbędna. Zobacz też jaki multimetr do samochodu kupić.

  Dlatego warto wybrać tester, który poradzi sobie zarówno z tymi bardziej archaicznymi akumulatorami, jak na przykład, urządzenia kwasowo-ołowiowe, ale też i tymi częściej spotykanymi w nowych autach – mowa tutaj o akumulatorach żelowych, AGM bądź też EFB. Z tego względu jeśli nie chcesz zastanawiać się jaki prostownik wybrać czy też jak długo czasu minie zanim przyjdzie czas na wymianę akumulatora, to upewnienie się, że tester współpracuje z każdym popularnym typem baterii jest sprawą kluczową.

  Tester akumulatorów ranking

  Czytaj >> https://majsterkujsam.pl/jak-zregenerowac-akumulator/ <<

  Eurokomp E6150
  tani tester akumulatorów

  Specyfikacja równie ważna

  Kolejnym kryterium, które pozwoli nam ocenić czy mamy do czynienia z produktem sprawdzonym i odpowiednio skonfigurowanym do pracy są parametry. Dodatkowe dane umożliwiające nam zweryfikowanie prawdziwych możliwości testera akumulatorów to sprawa kluczowa. Bo jeśli nie wybierzemy opcji działającej wystarczająco precyzyjnie, to nawet wybranie najlepszego sprzętu z zestawienia akumulatorów 60ah czy też o całkowicie innej pojemności nie będzie miało sensu, bo po czasie tester nie zauważy problemów i możemy z powrotem wylądować w sytuacji, gdzie ruszenie z miejsca zależy od tego jaki prostownik z rozruchem mamy na wyposażeniu.

  Z tego względu kluczowe jest przyjrzenie się specyfikacji, a dokładniej rzecz ujmując takim wartościom jak, na przykład, zakres pomiarowy (wyrażany w amperogodzinach), standardy zasilania i ich zakres, a także parę innych kwestii jak, chociażby, temperatura pracy i przechowywania. W zależności od budżetu i wybranego urządzenia, sprzęt może gwarantować niezwykle rozbudowany zakres pomiaru – nawet od 2 Ah do 300 Ah. Nie mniej jednak absolutnym minimum jest znalezienie testera umożliwiającego diagnozę baterii o pojemności od 10 do 100 Ah.

  Akumulator w samochodzie, czy może w motocyklu? Sprawdź standardy zasilania i kompatybilność 

  Obecnie na rynku dostępnych akumulatorów jest cała masa. Część z nich może gwarantować nam idealną kompatybilność z nowoczesnymi pojazdami, gdzie system Start/Stop jest w standardzie. A ta funkcja, razem z wieloma innymi, znacznie zwiększa zapotrzebowanie energetyczne i sprawia, że akumulator ma znacznie trudniejszą pracę z uwagi na częste rozładowania i ponowne ładowania. Aby bateria była w stanie przeżyć intensywność takich cykli, wymagany jest zakup specjalistycznych akumulatorów, tak zwanych AGM lub EFB. Nie mniej jednak te są droższe i z uwagi na nieco inną technologię, mają też inne właściwości.

  Sprawą niejako problematyczną jest właśnie fakt, że urządzenie charakteryzujące się inną konstrukcją będzie też wymagało nieco innego testera. Dostosowanego do innych parametrów pracy i do innych komponentów, a także do innego systemu działania. Dlatego właśnie kompatybilność wybranego urządzenia pomiarowego i diagnostycznego jest tak ważna. 

  Sprawdź również jakie są najlepsze programy diagnostyczne do samochodów.

  Magneti Marelli 007950006900
  tester akumulatorów opinie

  Tester powinien być w stanie poradzić sobie z podstawowymi rodzajami akumulatorów (mianowicie kwasowo-ołowiowe), ale też i tymi nieco nowocześniejszymi rozwiązaniami. Coraz częściej w samochodach bez zaawansowanych systemów stosuje się kwasowo-żelowe baterie, które są bardziej odporne na krótkie cykle pracy i utrzymują zadowalającą żywotność na dłużej. Oprócz tego, warto też wybrać sprzęt umożliwiający nam pracę z systemami AGM i EFB.

  Funkcjonalność dodatkowa równie kluczowa

  Jedną z najlepszych rzeczy związanych z tymi testerami jest fakt, że informują one użytkowników o konieczności wymiany baterii z wyprzedzeniem. Dzięki temu nie ryzykujemy sytuacji, w której pewnego razu auto po długiej i mroźnej nocy nam nie odpali i zostaniemy bez środka transportu. Nie mniej jednak taka funkcja to podstawa, a ciekawych dodatków i innych udogodnień znajdziemy w testerach akumulatorów znacznie więcej.

  Oczywiście wciąż możesz sprawdzić zarówno napięcie i poziom naładowania baterii wyrażany w procentach. Nie mniej jednak dodatkowe funkcje i udogodnienia to bardzo ważny krok w kierunku przygotowania sobie świetnej propozycji do komfortowego i prostego użytkowania sprzętu. Z tego względu warto upewnić się że sprzęt umożliwia nam drukowanie zebranych danych. Oczywiście warto też dodać, że wybrany tester powinien być w stanie zweryfikować żywotność akumulatora poprzez sprawdzenie takich informacji jak prąd rozruchu, test ładowania, test rozruchu, a także poprzez uwzględnienie rezystancji i oporności wewnętrznej.

  Podsumowanie rankingu 2024 – teraz wiesz jakim urządzeniem przeprowadzić cyfrowy test ładowania!

  Zwycięzcą dzisiejszego rankingu zostaje bez wątpienia Konnwei KW650. To oferta, która charakteryzuje się dosyć niską ceną i świetnymi funkcjami. Komfort użytkowania, prostota obsługi, a dodatkowo świetna kompatybilność i możliwość używania urządzenia z wieloma różnymi akumulatorami. To wszystko, w połączeniu z wysokimi opiniami i renomą firmy, potwierdza świetne wykonanie i jakość rozwiązania.

  Nie mniej jednak nie jest to wystarczająco specjalistyczne urządzenie, aby działało bez zewnętrznej drukarki czy aby oferowało dogłębną analizę jak profesjonalne testery za tysiące złotych. Z tego względu jeśli masz znacznie większe wymagania czy, wręcz przeciwnie, szukasz opcji jeszcze prostszej i bardziej budżetowej, to rozejrzyj się w zestawieniu za alternatywami bądź skorzystaj ze zdobytej wiedzy i sam znajdź idealne rozwiązanie.

  Submit your review
  1
  2
  3
  4
  5
  Submit
       
  Cancel

  Create your own review

  Jaki tester akumulatorów wybrać
  Average rating:  
   0 reviews