Jaki akumulator samochodowy 60Ah wybrać w 2024 – Opinie oraz Ranking

by


Zastanawiasz się jaki będzie najlepszy akumulator 60 ah do twojego pojazdu? Sprawdź zatem ranking akumulatorów samochodowych 2024 roku! 

Baterie w urządzeniach elektrycznych z czasem trzeba wymieniać bo, po prostu, tracą swoje właściwości i się rozładowują. I choć akumulatory samochodowe odzyskują wykorzystaną energię dzięki alternatorowi, to z czasem ich skuteczność i wydajność spada. Utrata wydajności jest jeszcze szybsza jeśli często zdarza nam się nie wyłączyć świateł w nocy i doprowadzimy do całkowitego rozładowania akumulatora bądź podróżujemy po krótkich trasach. 

Z tego względu co jakiś czas będziemy zmuszeni wymienić akumulator w pojeździe. Jak jednak wybrać ten właściwy? Na co powinniśmy zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji odnośnie konkretnego rozwiązania? Jeśli nie wiesz jakie są kluczowe parametry do wybrania sprzętu o prawidłowych właściwościach, to w dzisiejszym zestawieniu postanowiliśmy omówić najciekawsze oferty o pojemności 60 Ah. 

BOSCH S5 60AH 680A AGM Star-Stop

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

BOSCH S4

9.9

Średnia

Varta D59

9.8

Średnia

Centra CB602

9.7

Tania

Kozak KO600

9.6

Tania

Varta d52

9.5

Droga

BOSCH S5

9.4

Droga

W rankingu 2024 pojawiły się wyłącznie oferty o ciekawych właściwościach i parametrach. Są to zarówno opcje budżetowe, jak i te droższe pochodzące od bardziej renomowanych producentów. Przeglądając dostępne rozwiązania nasi producenci skupili się na najistotniejszych aspektach, mianowicie na prądzie rozruchu, nowoczesności i zastosowanej technologii, a także na opiniach. 

Zwycięzcą dzisiejszego rankingu i najlepszym akumulatorem samochodowym o pojemności 60 ah wydaje się BOSCH S4 60Ah 540A

Akumulator 60 Ah BOSCH

Propozycja przygotowana przez znaną i renomowaną markę Bosch to prawdopodobnie jedna z najciekawszych ofert obecnie dostępnych na rynku. Urządzenia sygnowane logiem tego producenta są trwałe, wytrzymałe, a dodatkowo spełniają wszelkie normy europejskie i cieszą się ogromną popularnością z uwagi na swoją wydajność. Nie inaczej jest w przypadku modelu bosch silver s4, dzięki któremu każdy samochód będzie w stanie pracować bez żadnych problemów i utrudnień przez długi czas. 

Prąd rozruchowy w przypadku modelu S4 wynosi 540A, a więc jest on stosunkowo niski. Nie mniej jednak pozwoli na bezproblemowe uruchomienie wielu różnych aut. Co więcej, nowoczesna technologia i fakt, że jest to model bezobsługowy sprawia, że rozwiązanie może pochwalić się żywotnością i bardzo dobrym wykonaniem. Nie jest to opcja dostosowana do pracy w przypadku aut wyposażonych w system start stop. Nie mniej jednak dzięki nowoczesnemu wykonaniu model Boscha pozwala na pracę bez najmniejszych problemów nawet podczas mroźnej zimy.

Akumulator jest prawo biegunowy. Dodatkowo urządzenie bazuje na technologii Power Frame, która to dba o żywotność akumulatora przez posiadanie dużej rezerwy mocy. Ponadto, opcja jest bardzo bezpieczna, bo użytkownik nie ma żadnego kontaktu z elektrolitem, a sama obudowa jest odporna na bardzo niskie temperatury.

 • Bardzo dobrej jakości wykonanie;

 • Nowoczesna technologia, przez co produkt nie jest zawodny;

 • Wysoki poziom bezpieczeństwa;

 • Całkowicie bezobsługowy.

 • Stosunkowo wysoka cena;

 • Dosyć niski prąd rozruchowy.


Kolejny bardzo dobry akumulator samochodowy 60 ah to Varta D59 60Ah 540A

ranking akumulatorów 60ah

Przygotowana przez firmę Varta oferta jest bardzo zbliżona do wyżej opisanego konkurenta pod względem parametrów. Kolejny raz mamy tutaj do dyspozycji urządzenie o pojemności 60 Ah, które dostarcza nam 540A prądu rozruchowego. Jest to więc standardowy sprzęt mający za zadanie dostarczyć kierowcom wystarczająco dużo energii elektrycznej do sprawnego uruchomienia auta zarówno latem, jak i zimą.

Urządzenie jest prawo biegunowe i dostosowane do ogromnej ilości modeli. Przeważnie wybierane będzie przez użytkowników aut takich marek jak Opel, Renault, Ford, czy też Volkswagen bądź Audi. Nie mniej jednak z uwagi na swoją uniwersalną specyfikację sprzęt poradzi sobie bardzo dobrze także w innych pojazdach. Model Varta blue dynamic charakteryzuje się prawą biegunowością i korzysta z kratki Power Frame, czyli technologii znanej też z produktów innych marek. Gwarantuje to znacznie większą żywotność, a także dba o to, aby obudowa była odporna na mróz, a sam akumulator znacznie lepiej radził sobie z częstymi i krótkimi podróżami.

Sprzęt jest stosunkowo tani, a przynajmniej tańszy od konkurencji o podobnych parametrach. To, w połączeniu z gwarancją producenta daje nam pewność, że po wielu latach produkt dalej będzie charakteryzował się odpowiednimi parametrami i nie będziemy musieli martwić się o to, że trzeba naładować baterię co jakiś czas.

 • Wysoka jakość wykonania;

 • Kratka Power Frame;

 • Trwała i odporna na uszkodzenia obudowa;

 • Stosunkowo tani.

 • Dosyć niski prąd rozruchowy.

Centra CB602 60Ah 540A to także ciekawa alternatywa uwzględniona w rankingu 2024

Akumulator 60 Ah opinie

Jeśli szukasz dobry i tani akumulator samochodowy, który zagwarantuje podstawowe parametry i będzie charakteryzować się wysokimi ocenami, to w takim razie warto przemyśleć akumulator Centra. Świetne parametry, bardzo dobre atrybuty, a także nienajgorsza sprawność i świetne opinie. To wszystko sprawia, że nawet jeśli sama moc rozruchowa nie jest największa, to jest to bardzo dobrej jakości akumulator o atrakcyjnej, bardzo niskiej cenie.

Sprzęt współpracować może z silnikiem typu diesel, jak i jednostką benzynową. Jest on dostosowany do różnorodnych modeli, natomiast największą kompatybilność ma z modelami takich marek jak Audi, Opel, Renault, Volkswagen czy Ford. Produkt, podobnie jak konkurencja, jest całkowicie bezobsługowy, ma polaryzacją prawy plus (czyli prawo biegunową), a także może pochwalić się wykorzystaniem kratki 3DX, która to poprawia żywotność akumulatora. 

Opcja, z uwagi na bezobsługowość, nie wymaga od nas ładowania. Co więcej, ten model akumulatora został niedawno odświeżony (wariant CB602). Oznacza to, że produkt radzi sobie bardzo dobrze w różnych warunkach. Przeprowadzając test akumulatorów, propozycja od firmy Centra poradziła sobie nadzwyczaj dobrze.

 • Bardzo dobre opinie;

 • Stosunkowo dobre parametry elektryczne;

 • Atrakcyjna cena;

 • Bezobsługowy;

 • Duża kompatybilność.

 • Brak kratki Power Frame – zastosowana jest alternatywna.

Najlepszy akumulator z uwagi na cenę? Kozak KO600 60Ah 550A wydaje się więc idealny!

Akumulator 60 Ah cena

Kolejny dobrej jakości akumulator został przygotowany przez firmę Kozak. W przeciwieństwie do wcześniej opisywanych modeli, ta oferta gwarantuje nieznacznie większy prąd rozruchowy, co może okazać się kluczowe w przypadku niektórych aut. Nie mniej jednak różnica jest bardzo niewielka. Nie zmienia to jednak faktu, że firma Kozak upewniła się, że propozycja oferuje dobre parametry w innych segmentach.

Przede wszystkim warto zauważyć, że propozycja charakteryzuje się nieco lepszą kompatybilnością sprzętu z samochodami marek Audi, Volkswagen, a także Seat i Skoda. Wciąż świetnie się sprawdzi w pozostałych popularnych autach jak, chociażby czy Ford. Zaleca się jednak, aby w każdym przypadku sprawdzić kompatybilność przed zakupem jakiegokolwiek akumulatora. Nie mniej jednak opcja ta bardzo dobrze komponuje się w wielu sytuacjach.

Model cieszy się dużą popularnością nie tylko z uwagi na swoją niską cenę, ale też ze względu na fakt, że gwarantuje bardzo szybki i sprawny rozruch silnika nawet w ekstremalnych warunkach. Spowodowane jest to nieznacznie większym prądem rozruchowym wynoszącym 550A. Co ciekawe, wartość ta podana jest zgodnie z normami EN, natomiast normy SAE klasyfikują wartość prądu rozruchowego w modelu KO600 na poziomie 610A. Sprzęt nie jest wyposażony w kratkę Power Frame ani w żaden inny odpowiednik, natomiast technologia Green Dynamic wspierająca program ochrony środowiska czy też LifePlus gwarantująca wyższą żywotność i niezawodność. 

 • Bardzo niska cena;

 • Wysoka kompatybilność;

 • Duży prąd rozruchowy – do 610A;

 • Bardzo wysokie oceny.

 • Brak kratki Power Frame ani żadnej innej alternatywy tego typu, co może negatywnie wpłynąć na żywotność po czasie.
 •  

Potrzebujesz opcji mocniejszej niż 60ah 540a? W takim razie Varta d52 60Ah 680A Agm Start-Stop może pomóc!

ranking akumulatorów samochodowych 60ah

Akumulatory marki cieszą się ogromną popularnością i dzieje się tak nie bez przyczyny. Tym razem oferujemy sprzęt, który sprawdzi się w samochodach osobowych, gdzie zastosowany został system start-stop. Ten, z uwagi na inną budowę rozrusznika, a także wymóg większej energii i lepszej odporności na częste rozładowywanie i ładowanie prądem, którego natężenie jest bardzo duże. Takim właśnie rozwiązaniem jest Varta model D52.

Akumulator został wyposażony w znacznie lepszej jakości komponenty, a dodatkowo charakteryzuje się znacznie wyższym prądem rozruchowym. Takim, aby bez najmniejszego problemu poradzić sobie z działaniem w nowoczesnych samochodach. Dzięki temu przy pojemności 60 Ah otrzymujemy prąd rozruchowy na poziomie 680 Ah. Jest to akumulator typu AGM, a więc jeden z dwóch rekomendowanych typów konstrukcyjnych dla aut ze start-stopem – drugim typem akumulatorów są EFB.

Warta model Silver Dynamic AGM wykorzystuje bardzo zaawansowaną konstrukcję, która przekłada się na nawet potrójnie dłuższą żywotność baterii niż w przypadku baterii o klasycznym typie wykonania. Urządzenie jest co prawda droższe od klasycznych akumulatorów, ale w porównaniu z ofertą akumulatorów na rynku dostosowanych do systemu start-stop, jest to relatywnie tania propozycja.

 • Bardzo wysoka sprawność;

 • Kompatybilność z autami z systemem Start Stop;

 • Nowoczesna technologia;

 • Duży prąd rozruchowy.

 • Stosunkowo wysoka cena.

BOSCH S5 60AH 680A AGM Star-Stop to kolejny model Boscha w rankingu, tym razem przystosowany do nowocześniejszych pojazdów.

Akumulator 60 Ah ranking

Akumulator marki Bosch także ma nam do zaoferowania rozwiązanie zaawansowane konstrukcyjnie i dostosowane do samochodów ze Start-Stopem. Produkt ten również wyposażony jest w nowoczesną technologię. Dodatkowo, skonstruowany został w oparciu o budowę AGM, a więc akumulator może pracować na bardzo krótkich trasach, gdzie ryzyko rozładowania klasycznego akumulatora byłoby bardzo wysokie.

Zacznijmy jednak od podstaw, a mianowicie od atrybutów. Sprzęt o pojemności 60Ah oferuje nam prąd rozruchowy na poziomie 680A, co jest bardzo dobrym wynikiem i odpowiednim dla baterii dostosowanych do Start Stop. Urządzenie korzysta z technologii wiązania elektrolitu w macie szklanej, dzięki czemu częste cykle ładowania i rozładowania nie wpływają tak drastycznie na żywotność. 

Co więcej, ten akumulator Bosch jest w 100% bezobsługowy. Opcja świetnie radzi sobie w każdych warunkach i w każdym aucie dostosowanym do takiego urządzenia, czego potwierdzeniem są opinie użytkowników – bardzo wysokie. Niestety, bardzo wysoka jest też cena, jaką przyjdzie nam zapłacić za model S5 AGM. Nie mniej jednak renoma marki i idące za tym świetne wykonanie to niewątpliwie bardzo istotna kwestia.

 • Bardzo wysoka jakość wykonania;

 • Świetna sprawność i odporność na krótkie cykle jazdy;

 • Dostosowany do obsługi aut ze Start Stopem.

 • Bardzo wysoka cena.

Dalej nie wiesz jaki samochodowy akumulator 60ah należy wybrać? Sprawdź poniższe porady! 

Wielu z nas poszukuje akumulatory 55ah, 50 ah, a czasami też i te większe akumulatory 74ah czy nawet i 77 ah, ale tak naprawdę sama pojemność niewiele nam powie, jeśli całkowicie pominiemy inny wskaźnik, a dokładniej mówiąc wskaźniki. Jest ich całkiem sporo, dlatego znalezienie produktu oferującego nam właściwą wydajność nie należy do najłatwiejszych. Nie mniej jednak powyższy ranking przedstawił bardzo ciekawe akumulatory o bardzo popularnej pojemności, bo 60 Ah. 

To właśnie w tym zestawieniu pojawiły się ciekawe produkty i alternatywy przeznaczone do aut nowoczesnych, ale też i do pojazdów nieco starszej daty. Są to produkty budżetowe, a także te droższe. Jedno jest pewne – każdy dobry tester akumulatorów udowodni, że urządzenia te spełniają swoją rolę i zapewniają nam bezpieczeństwo i komfort, a także zagwarantują to, że w każdych warunkach auto odpali. Co jednak zrobić w przypadku, kiedy nie jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie bądź to będzie dopiero pierwszy zakup akumulatora w naszym życiu?

Otóż przede wszystkim musimy zapoznać się z rekomendacjami producenta naszego auta. To właśnie podane przez markę normy są najistotniejsze. Nie mniej jednak akumulatorów spełniających te kryteria jest sporo, dlatego oprócz samych norm musimy też spojrzeć na to jaki jest prąd rozruchu urządzenia, jak zaawansowany technologicznie sprzęt wybierzemy, a także warto przyjrzeć się opiniom i dodatkowym informacjom. Ciekawych wskazówek udzieli nam także poniższy artykuł:

https://www.auto-swiat.pl/porady/na-co-zwrocic-uwage-kupujac-akumulator-do-auta/e05mdt1

Akumulator 60ah, ale o jakim prądzie rozruchu?

Zdolność rozruchowa danego akumulatora to zdecydowanie jedna z najistotniejszych kwestii związanych z zakupem właściwej baterii do auta. Pozwala nam określić jak mocne jest urządzenie i czy poradzi sobie z pracą przy bardzo wymagających autach, gdzie zapotrzebowanie na energię jest zdecydowanie większe niż średnia dla pojazdów osobowych.

Prąd rozruchu podawany jest w Amperach i dostępne dla nas wartości mogą się różnić i to całkiem dużo. Klasyczne baterie o pojemności 60 ah mają zazwyczaj prąd rozruchu na poziomie 530-550 Ah. Dotyczy to przede wszystkim samochodów bez systemu Start Stop. Jeśli nasze auto taki system posiada, to akumulator wybrać będziemy musieli stosunkowo mocniejszy, a mianowicie o większym prądzie rozruchu – ten wynosić będzie wtedy nawet i 660-680 Ah. 

Miejmy też na uwadze to jaką normę do ustalenia prądu rozruchowego urządzenia wykorzystano. Najczęściej stosuje się normy europejskie EN, aczkolwiek nierzadko producenci akumulatorów posługują się też innymi klasyfikacjami.

Varta d52 60Ah 680A Agm Start-Stop
ranking akumulatorów samochodowych 60ah

Akumulatory 60 Ah
BOSCH S5 60AH 680A AGM
Akumulator 60 Ah ranking

Najlepszy akumulator samochodowy to taki, który jest nowoczesny i zaawansowany technologicznie

Nieważne czy interesują cię akumulatory 80ah czy też takie o pojemności 40-45 ah bądź właśnie coś pośredniego – w każdym przypadku warto upewnić się, że wybrany przez nas sprzęt został wykonany w oparciu o najnowsze myśli techniczne i posiada takie zabezpieczenia i funkcjonalności, które znacznie wydłużają żywotność sprzętu i dostosowują produkt do krótkich, cyklicznych tras.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są specjalne kratki – tak zwana technologia Power Frame. Jest to specjalna technologia produkcji kratki akumulatora, gdzie wykorzystuje się technologię sztancowania. Ma ona za zadanie zwiększyć żywotność i czas pracy, a także gwarantuje znacznie lepszą wytrzymałość.

Oczywiście pamiętajmy także o tym, że wszystkie dobre modele muszą być też właściwie skonstruowane, co ma szczególne znaczenie w przypadku baterii do aut z systemem Start Stop. W takich pojazdach inaczej skonstruowany jest rozrusznik, a baterie muszą być znacznie bardziej odporne na częstsze rozładowywanie i ponowne naładowanie. Z tego względu kluczowe jest wtedy wybierać akumulatory bazujące na technologii EFB i AGM. Pamiętajmy też o tym, że wtedy potrzebne są najlepsze prostowniki do akumulatorów agm.

Bardzo dobre opinie także kluczowe

Pozytywny feedback od osób, które wcześniej wybrały dany model będzie bardzo kluczowym wskazaniem czy mamy do czynienia z produktem idealnym czy też nie. Jak dobrze wiemy, właściwie skonstruowane produkty, które w deklaracjach producentach są niemal idealne, mogą rzeczywiście takie być. Nie mniej jednak musimy pamiętać o tym, żeby te deklaracje potwierdzić. 

Jeśli wybierzemy więc sprzęt o świetnym opisie, którego opinie nie są jednak w przeważającej mierze pochlebne, to może okazać się, że deklarowane parametry i sprawność nie zgadzają się z rzeczywistością. Dlatego właśnie bardzo ważną rzeczą jest sprawdzenie czy wypowiedzi innych użytkowników pokazują właściwe wykonanie czy też nie.

Centra CB602 60Ah 540A
Akumulator 60 Ah opinie
Varta D59 60Ah 540A
ranking akumulatorów 60ah

Biegunowość równie istotna!

Biegunowość oznaczamy za pomocą „P+” bądź też „L+”. Wartość ta wskazuje nam gdzie znajduje się biegun dodatni akumulatora, a gdzie ujemny. Aby mieć pewność, że produkt jest prawidłowo dopasowany do instalacji elektrycznej samochodu, musimy wybrać rozwiązanie o prawidłowej biegunowości. 

Choć wydawać by się mogło, że nie jest to sprawa kluczowa, to większość aut ma stosunkowo krótkie przewody, przez co nieprawidłowo dobrana biegunowość nie pozwoli podłączyć auta. P+ oznacza, że biegun dodatni znajduje się po prawej stronie akumulatora. Prawą stronę poznamy po tym, że po umieszczeniu akumulatora  przodem do nas, bieguny będą bliżej naszej pozycji.

Podsumowanie rankingu 2024 – teraz wiesz czym się kierować przy wyborze! 

Bez wątpienia to BOSCH S4 60Ah 540A zwycięża w dzisiejszym rankingu. Jeśli nie masz auta z systemem Start-Stop i potrzebujesz sprawdzonego produktu do klasycznego auta osobowego, to model S4 od Boscha będzie z pewnością fantastyczny. Oczywiście bateria nie należy do najtańszych, aczkolwiek ze względu na swoją żywotność i wytrzymałość znacznie lepiej poradzi sobie z perspektywy wielu lat niż konkurencja.

Jeśli jednak masz auto z systemem Start-Stop bądź po prostu potrzebujesz nieco tańszej propozycji, to warto przejrzeć alternatywy. Dobrym sposobem na znalezienie produktu idealnego będzie wykorzystanie zebranych informacji w poradniku zakupowym i wyruszenie na własne poszukiwania. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki akumulator samochodowy 60Ah wybrać
Average rating:  
 0 reviews