Jaki akumulator 100Ah agm wybrać w 2024 – Opinie oraz Ranking

by


Zastanawiasz się jaki będzie najlepszy akumulator samochodowy o dużej pojemności w 2024 roku? Sprawdź dzisiejszy ranking akumulatorów samochodowych!

Każdy pojazd musi być wyposażony w akumulator. Jest to nieodzowny element, dzięki któremu każdego ranka możemy odpalić auto i ruszyć w drogę. Nie mniej jednak musimy pamiętać o tym, że aby wybrać prawidłowy produkt, kluczowe jest uwzględnienie wielu różnych parametrów. Inne przecież będą wymagania dla aut małych, miejskich, a inne dla limuzyn i luksusowych samochodów. 

To właśnie ta druga grupa potrzebuje znacznie większych opcji, gdyż ani akumulator 60ah, ani nawet akumulator 70ah nie wystarczy. Nierzadko samochody z segmentu F (tak zwana klasa aut luksusowych) wymaga akumulatorów, których pojemność wynosi nie mniej niż 90 Ah. W takich właśnie sytuacjach najlepszym rozwiązaniem będzie wyposażenie się w bardzo dobrej jakości, bo bezobsługowy akumulator 100ah. Jak jednak znaleźć opcję idealną, kiedy na rynku jest aż tyle różnych ofert i każda z nich różni się jakością i technologią wykonania?

W tej sytuacji bardzo dobrym rozwiązaniem będzie przyjrzenie się dzisiejszemu rankingowi.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Lamex LX121000CSTMT

9.9

Średnia

ENERBLOCK DEEP-CYCLE

9.8

Średnia

Volt Polska 6AKUXAG100

9.7

Tania

Volcom TV-12-100-AE

9.6

Tania

Koyosonic LP12100

9.5

Droga

Enerblock JDG12-100

9.4

Droga

To zestawienie najciekawszych ofert obecnie dostępnych na rynku w 2024 roku, które pozwolą zweryfikować jaka propozycja będzie najlepsza dla kupującego. Nasi eksperci pamiętali o tym, aby wybrać produkt patrząc na ich żywotność, prąd rozruchu, wszechstronność, a także to czy jeśli zdarzy nam się produkt całkowicie rozładować, to po ładowaniu wróci on do swojej pierwotnej wydajności. 

Zwycięzcą rankingu zostaje bardzo dobry akumulator 100 ah, a mianowicie Lamex LX121000CSTMT

akumulator 100ah opinie

Jeśli wybierzemy zły sprzęt, to prędzej czy później będziemy musieli przeglądać ranking prostowników do akumulatorów agm w celu znalezienia rozwiązania idealnego. Dlatego jeśli nie jesteś pewien do tego jaki produkt okaże się najwłaściwszy, to wybranie sprawdzonego i rekomendowanego przez wielu użytkowników produktu będzie strzałem w dziesiątkę. Lamex oferuje nam bardzo pojemny i świetnie zaprojektowany akumulator, który dedykowany jest do bardzo wymagających zadań. 

To świetna opcja z uwagi na wszechstronność działania i fakt, że propozycja pozwala na pracę cykliczną, a także buforową. Innymi słowy, bateria poradzi sobie zarówno w samochodzie, ale też jako i awaryjne źródło zasilanie takich urządzeń elektrycznych jak kasy fiskalne, centrale alarmowe, czy też awaryjne zasilanie pieca. Urządzenie jest stosunkowo lekkie jak na baterię o takiej wielkości i pojemności – waży tylko 23 kg. Nie mniej jednak przyjrzyjmy się bardziej kluczowym parametrom.

Sprzęt pracować może w dwóch trybach – w stanie czuwania ma on napięcie na poziomie 13,5-13,8V. W przypadku pracy cyklicznej wynosi ono 14,4V-14,9V. Oczywiście napięcie nominalne to 12V, a więc idealnie sprawdza się w autach, ale i nie tylko. Prąd inicjacji wynosi tylko 25A, co jest bez wątpienia kluczową kwestią. Jest to też stosunkowo atrakcyjna cenowo propozycja, co bez wątpienia przypadnie do gustu niejednej osobie.

 • Dosyć niska cena;

 • Kompaktowość;

 • Możliwość pracy w różnych trybach – tryb czuwania i tryb cykliczny;

 • Idealny do auta i jako źródło zasilania zastępczego.

 • Może dochodzić do niewielkich spadków napięcia.

Akumulator samochodowy 100ah uzupełniający dzisiejszy ranking to ENERBLOCK DEEP-CYCLE AGM 12V 100AH

Ranking akumulatorów 100ah agm

Kolejne rozwiązanie jest już nieco bardziej funkcjonalne i sprawdzi się nie tylko w “klasycznych” sytuacjach jak wyżej wspomniana oferta. Nie mniej jednak musimy zauważyć, że propozycja ta jest pod wieloma względami bardzo zbliżona do zwycięzcy rankingu. Niestety, za ten produkt przyjdzie nam zapłacić całkiem sporo – o wiele więcej niż za zwycięzcę rankingu.

Produkt oferuje nam pojemność na poziomie 100 Ah przy napięciu prądu 12V. Co ciekawe, urządzenie ma polaryzację lewy plus, a więc podczas wyboru sprzętu warto upewnić się jak wygląda sytuacja w naszym aucie. Bardzo często przewody zasilające są bardzo krótkie. Jeśli więc nie chcemy mieć problemów z montażem akumulatora, warto sprawdzić polaryzację. 

Jeśli chodzi o pozostałe parametry, to temperatura pracy i przechowywania jest taka sama – wynosi ona od -20 do nawet 50 stopni Celsjusza. A to bez wątpienia bardzo dobry wynik, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że pozostałe parametry i świetne wykonanie wskazuje na żywotność rozwiązania na poziomie 10-12 lat. Potwierdzają to liczne testy i certyfikaty, jak chociażby projekt Eurobat LongLife. 

 • Bardzo wysoka, potwierdzona żywotność;

 • Niezwykle duży zakres temperatury pracy i przechowywania;

 • Bardzo niski poziom samorozładowania – 3% w skali miesiąca;

 • Ekstremalne temperatury nie są mu straszne;

 • Idealny do pracy buforowej i cyklicznej.

 • Krótki okres gwarancyjny;

 • Polaryzacja lewy plus.

Propozycja stosunkowo budżetowa, ale oferująca świetne opinie? Volt Polska 6AKUXAG100 to prawdopodobnie najlepszy akumulator 12v 100ah w tym zakresie cenowym!

Ranking akumulatorów AGM

Kolejna propozycja przygotowana została przez firmę polską i charakteryzuje się nad wyraz dobrymi parametrami pracy. Co więcej, sprzęt jest dosyć tani jak na urządzenia o tej ogromnej wręcz pojemności, a dodatkowo charakteryzuje się wszechstronnym zastosowaniem. Z uwagi na typ konstrukcji, produkt idealnie się sprawdzi zarówno w przypadku użytkowania samochodowego, jak i w warunkach domowych czy w firmie.

Urządzenie wyprodukowane zostało w 2022 roku i oferuje nam standardową w tym zestawieniu pojemność 100 Ah. Napięcie też jest klasyczne dla aut osobowych i do wielu dodatkowych zadań, mianowicie 12V. Warto pamiętać, że produkt dostosowany jest do pracy buforowej (jako zasilanie awaryjne), ale też do pracy cyklicznej (podstawowe źródło ładowania). Urządzenie charakteryzuje się żywotnością na stosunkowo dobrym poziomie, co jest bez wątpienia bardzo dobrym znakiem. Nie mniej jednak w tej kategorii są produkty, które oferują nawet i dwukrotnie dłuższą przydatność.

Produkt ma zabezpieczenie termiczne, dzięki któremu szansa na jakiekolwiek uszkodzenia czy zniszczenia jest zmniejszona. Nie mniej jednak warto pamiętać, że producent daje nam tylko 12 miesięczny okres ochronny, co jest niewątpliwie bardzo niską wartością. A to oznacza, że być może będziemy musieli wyposażyć się w tester akumulatorów w celu weryfikacji wszystkich parametrów.

 • Bardzo niska cena;

 • Stosunkowo długa żywotność;

 • Dostosowany do pracy cyklicznej i buforowej.

 • Krótki okres gwarancyjny.

Volcom TV-12-100-AE to kolejne bardzo mocne rozwiązanie

Akumulator do pracy cyklicznej 100Ah

Produkt, podobnie jak i konkurencyjne rozwiązania, skonstruowany został w oparciu o technologię AGM. To tak zwane Absorbent Glass Mat, czyli sposób konstrukcji, gdzie wykorzystuje się separatore wykonane z maty szklanej. To właśnie tam skupiona jest substancja zdolna do przewodzenia prądu elektrycznego. Takiego typu budowa charakteryzuje się znacznie większą odpornością na rozładowanie i wtórne ładowanie, dzięki czemu urządzenie idealnie pracuje w trybie cyklicznym. Nie mniej jednak warto zauważyć, że sprzęt dostosowany jest też do pracy buforowej.

Sprzęt od firmy Volcom charakteryzuje się bardzo trwałym wykonaniem, dzięki czemu nawet te bardziej wymagające zadania będą bez najmniejszych problemów wykonywane pomyślnie. Wszystko to dzięki trwałej konstrukcji, która pozwala na wydajne użytkowanie sprzętu przez okres od 6 do nawet i 9 lat. Produkt ma klasyczne napięcie na poziomie 12V, a waga akumulatora wynosi 24 kg.

Producent deklaruje również prąd rozładowania na poziomie 600A i prąd ładowania 20A. Są to wartości maksymalne, które wskazują na wystarczająco dobre przystosowanie urządzenia do pracy w aucie, a także jako awaryjne źródło zasilania. Pamiętajmy, że tak jak klasyczne akumulatory o pojemności 60 ah czy 50 ah, tak samo i model od firmy Volcom trzeba prawidłowo użytkować, aby cieszyć się z bezobsługowego użytkowania sprzętu przez wiele lat. 

 • Bardzo niska cena;

 • Dosyć długa żywotność;

 • Dostosowana do pracy w trybie cyklicznym i buforowym.

 • Bardzo krótka gwarancja – 12 miesięcy.
 •  

Ranking akumulatorów samochodowych uzupełnia także Koyosonic LP12100, czyli kolejny bardzo dobry żelowy akumulator agm

Dobre akumulatory opinie

Jeśli nie martwi nas kwestia budżetu, to prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie modelu LP12100 przygotowanego przez firmę Koyosonic. Choć nie jest to bardzo popularne rozwiązanie, to z uwagi na niezwykle nowoczesne podejście do konstrukcji baterii i sam fakt, że sprzęt radzi sobie idealnie w różnorodnych, nawet tych najbardziej ekstremalnych warunkach, jest to opcja idealnie dostosowana do wielu różnych zadań, a także świetne rozwiązanie dla każdego, kto pragnie jak najdłuższej żywotności.

Urządzenie charakteryzuje się wielokrotnie większą sprawnością w porównaniu do klasycznych akumulatorów kwasowych – producent deklaruje nawet 10 razy więcej cyklów ładowania zanim zaczniemy dostrzegać różnice. Co więcej, propozycja charakteryzuje się też aż 10 razy szybszym ładowaniem. Co ciekawe, propozycja wykonana została w tak przemyślany sposób, że jest w stanie zaoferować samorozładowanie na ultra niskim poziomie – poniżej 2% na miesiąc.

Propozycja wyposażona jest też w funkcję BMS, to specjalna funkcja gwarantująca wydajne i skuteczne zarządzanie baterią. W ten sposób propozycja jest chroniona przed przeładowaniem, nadmiernym rozładowaniem, zwarciem, a także przed wybuchem lub zapaleniem. To wszystko znacznie poprawia żywotność i ogólną wytrzymałość produktu.

 • Bardzo niska waga – tylko 11 kg;

 • Wyśmienite parametry pracy przez bardzo długi czas;

 • Niezwykle długa żywotność;

 • Możliwość połączenia akumulatorów w celu stworzenia instalacji o napięciu 48V;

 • Bardzo wysoki maksymalny prąd ładowania – 100A.

 • Horrendalnie wysoka cena.

Inny bardzo dobry akumulator samochodowy i nie tylko to Enerblock JDG12-100 12 V

Ranking akumulatorów 100ah

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem wydaje się oferta od firmy Enerblock. Tym razem mamy tutaj do czynienia z modelem JDG12-100, a więc wyśmienitym produktem oferującym ogromną wręcz żywotność, świetne wykonanie, a także niezwykle dobre parametry dodatkowe i ogólną specyfikację. A wszystko to w stosunkowo akceptowalnym zakresie cenowym. Czyni to tę ofertę jedną z najlepszych obecnie dostępnych na rynku. 

Bardzo ważną rzeczą, jeśli chodzi o wykonanie tego sprzętu, jest wykorzystanie innowacyjnego elektrolitu. Jest to elektrolit nano-żelowy, który gwarantuje nam znaczne zmniejszone ryzyko rozwarstwienia (stratyfikacji) po głębokim rozładowaniu. Oznacza to, że nawet przy nieprawidłowym użytkowaniu akumulatora jest duże prawdopodobieństwo, że po wielokrotnym dogłębnym rozładowaniu sprzętu bateria dalej będzie nam służyć. 

Z pozostałych kluczowych spraw warto wspomnieć też o żywotności – ta przewidziana jest na nawet 15 lat w przypadku pracy buforowej. Nie mniej jednak urządzenie nieco gorzej radzi sobie w przypadku pracy cyklicznej. A to oznacza, że sprzęt nie będzie tak sprawny w aucie. Nie mniej jednak urządzenie zbiera bardzo pozytywne opinie, dlatego jeśli zastanawiasz się jaki produkt o takiej pojemności wybrać, to w takim razie sprzęt ten powinien być jednym z priorytetów. 

 • Bardzo długa żywotność przy pracy buforowej – do 15 lat;

 • Wykorzystanie elektrolitu nano-żelowego przy produkcji baterii;

 • Wysoka sprawność nawet przy większym obciążeniu.

 • Gorsza efektywność pracy jako akumulator samochodowy.

Skoro już wiemy dlaczego akumulator AGM jest lepszy niż akumulator żelowy, ale czym dokładnie charakteryzować się będzie dobra bateria agm od tej przeciętnej?

Wszyscy wiemy jak kluczową rolę odgrywają baterie samochodowe. Nie mniej jednak w przeciwieństwie do najlepszych akumulatorów 50ah czy też dobrych akumulatorów 55ah te dwukrotnie pojemniejsze wykorzystywane mogą być też w innych przypadkach. Dodatkowo auta z takimi akumulatorami są zazwyczaj niezwykle zaawansowane, a to oznacza wykorzystanie takich systemów jak Start Stop czy też innych inteligentnych funkcji zwiększających zapotrzebowanie na energię. 

Z tego względu zanim podejmiemy właściwą decyzję, musimy najpierw zapoznać się z poszczególnymi parametrami, dopiero wtedy będziemy wiedzieć jakie są najlepsze akumulatory ogólnego zastosowania, w tym do ups czy zasilania innych urządzeń, a które znacznie lepiej sprawdzą się w aucie. Rzecz jasna wśród najbardziej kluczowych parametrów moc rozruchową, natomiast tak naprawdę użytek zrobimy z niemal każdej informacji.

Warto sprawdzić czy producent pokusił się o zastosowanie technologii powerframe bądź też innego sposobu znacznie usprawniającego działanie akumulatora. Innym czynnikiem wpływającym na to czy wybierzemy sprzęt sprawdzony i polecany czy nie jest renoma firmy. Jej popularność, a także często idące z tym wysokie oceny, pozwolą wyeliminować z naszego poszukiwania nieodpowiednie urządzenia. Nie mniej ważna jest też wszechstronność sprzętu. Ciekawych informacji udziela nam też ten artykuł: https://www.smartrans.pl/na-co-zwrocic-uwage-przy-wyborze-akumulatora/

Green cell, Bosch, Varta, a może Centra? Producenci akumulatorów i kilka słów o renomie

Sprzęt dedykowany do pracy intensywnej i w warunkach niesprzyjających (czyli niskich lub wysokich temperaturach), musi z pewnością charakteryzować się wysoką jakością wykonania nie tylko z uwagi na samą odporność sprzętu na ciężkie, wręcz ekstremalne sytuacje, ale też z uwagi na to, że optymalne parametry, w tym właściwa temperatura, znacznie poprawi wydajność akumulatora i zadba o prawidłowe działanie przez bardzo długi czas.

Trudno jest z zewnątrz określić na jakiej jakości akumulator patrzymy, dlatego bardzo często trzeba się wspomagać dodatkowymi informacjami. Oprócz samych deklaracji producenta odnośnie wykorzystanej technologii (o tym później), warto sprawdzić kto odpowiada za wyprodukowanie danego urządzenia. Jest to niezwykle kluczowe, bo nawet jeśli obecnie żelowe warianty wypychają z rynku sprzet ołowiowo-kwasowy, to jednak najgorsza “żelówka” będzie z pewnością gorsza od renomowanej firmy, która przygotuje nam świetny akumulator kwasowo-ołowiowy.

Nie bez powodu na rynku dominuje szereg firm jak, chociażby, Green Cell, Bosch, Varta, a także Centra. Oprócz tych producentów, istnieje paru innych wartych uwzględnienia. Nie są oni tak popularni, ale od lat przedstawiają światu ciekawe i nierzadko też tanie akumulatory, które działają już wiele lat. Dobrym przykładem będzie firma Volt Polska, Enerblock, a także Lamex bądź Koyosonic.

Koyosonic LP12100
Dobre akumulatory opinie

akumulator 100ah ranking

Znajdź też najlepszą kamerę samochodową: https://majsterkujsam.pl/kamera-samochodowa-przod-tyl-opinie-ranking/

ENERBLOCK DEEP-CYCLE AGM 12V 100AH
Ranking akumulatorów 100ah agm

W 2024 roku najlepsze akumulatory samochodowe gwarantują świetne parametry dodatkowe

Wydawać by się mogło, że nieważne czy to diesel czy benzyna, to akumulator o tak dużej pojemności poradzi sobie z każdym silnikiem spalinowym. Otóż jest w tym trochę prawdy, gdyż tak spore akumulatory mają zazwyczaj moc rozruchową na wystarczająco wysokim poziomie, aby dostarczyć wystarczająco energii do uruchomienia nawet ogromnego silnika wysokoprężnego. 

Nie mniej jednak z silnikiem diesla jest tak, że średnio potrzebuje o 20-30% więcej mocy niż silnik spalinowy o zbliżonych parametrach w zakresie pojemności i mocy czy też marki i modelu auta. Z tego względu warto zawsze mieć to na względzie i nigdy nie kupować akumulatorów “na styk”. Szczególnie jeśli nie garażujemy samochodu i jest to bardzo duża pojemność, a także dodatkowo jeszcze silnik wysokoprężny.

Praca cykliczna i nie tylko, czyli dlaczego ogólny akumulator będzie lepszy

Następnym kryterium o kluczowym znaczeniu przy wyborze idealnego akumulatora 100ah jest wszechstronność. Bardzo często baterie o takiej pojemności wykorzystywane są nie tylko jako sposób dostarczenia energii elektrycznej do samochodu osobowego. Otóż jak niektórzy z was wiedzą, idealny akumulator musi gwarantować nam świetne parametry nie tylko podczas jednego typu pracy, czyli w aucie. Takie akumulatory, aby spełniały każdą swoją rolę, powinny być też dostosowane do trybu buforowego, czyli do awaryjnego zasilania różnorodnych urządzeń. 

Nie mniej jednak warto też pamiętać, że z uwagi na tą uniwersalność producenci bardzo często podają żywotność akumulatora o tak dużej pojemności na podstawie pracy buforowej. A ta, jeśli zachowamy wszelkie niezbędne zasady i będziemy prawidłowo użytkować akumulator, oznacza znacznie mniejsze zużycie z uwagi na mniejszą intensywność pracy. Dlatego praca buforowa nierzadko gwarantuje żywotność nawet do 15 lat, gdzie praca cykliczna to czas od 5 do 7 lat.

Volt Polska 6AKUXAG100
Ranking akumulatorów AGM
Enerblock JDG12-100 12 V
Ranking akumulatorów 100ah

Do systemu start-stop czy nie? Technologia wykonania też ważna 

Następnym kryterium podczas poszukiwania idealnego produktu jest technologia, w jakiej dany akumulator został wykonany. Obecnie większość urządzeń z tą pojemnością to albo sprzęty kwasowo-żelowe albo te wykorzystujące technologię AGM bądź EFB. Czasami nawet producenci stosują specjalny elektrolit nano-żelowy, który znany jest z jeszcze lepszej wydajności i sprawności. Nie mniej jednak technologia ta jest kluczowa z kilku powodów.

Przede wszystkim akumulatory o tak dużej pojemności stosuje się wyłącznie do samochodów luksusowych bądź też do innych urządzeń elektrycznych. Z tego powodu muszą one być na tyle zaawansowane i rozwinięte, aby każde zapotrzebowanie energetyczne były w stanie spełnić. A to oznacza nie tylko systemy Start/Stop, ale też wiele innych nowinek wykorzystywanych obecnie w samochodach.

Podsumowanie – teraz wiesz jaki akumulator kupić, aby się nie zawieść!

Zwycięzcą rankingu 2024 bez żadnych wątpliwości został Lamex LX121000CSTMT . Prezentowany akumulator oferuje świetne parametry jeśli chodzi o możliwości pracy. Co więcej, jest w pełni bezobsługowy i szczelny, a także posiada. Musimy również zwrócić uwagę na fakt, że pracuje w trybie cyklicznych jak i buforowym, a sam elektrolit jest w postaci żelu. Rozwiązanie jest zatem bezpieczne i uniwersalne, a przy tym niezbyt drogie.

Jeśli jednak będziecie poszukiwać opcji nieco bardziej rozbudowanej czy też oferującej ciekawsze parametry pod względem możliwości łączenia w celu uzyskania większego napięcia bądź też po prostu zależy nam na opcji jeszcze bardziej budżetowej, to warto przejrzeć rozwiązania alternatywne. Miejmy też na względzie fakt, że szukając opcji domowej a nie samochodowej powinniśmy dowiedzieć się jak podłączyć agregat prądotwórczy do instalacji domowej, a także jaki agregat prądotwórczy 7 kw wybrać w pierwszej kolejności. 

Artykuły powiązane: https://majsterkujsam.pl/jak-zregenerowac-akumulator/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki akumulator 100Ah agm wybrać
Average rating:  
 0 reviews