Jaki prostownik do akumulatorów agm wybrać w 2024 – Opinie i Ranking

by


Zastanawiasz się jaki będzie najlepszy prostownik samochodowy? W takim razie sprawdź ranking 2024 roku i dowiedz się czym ładować swój akumulator!

Każdego zimowego ranka wielu z nas zastanawia się czy to właśnie dzisiejszego dnia nasze auto odmówi posłuszeństwa i zamiast wyruszyć od razu do pracy będziemy musieli zamartwiać się o transport, a następnie o naprawę auta. Oczywiście wielu uzna, że przed taką sytuacją uratuje nas topowy tester akumulatorów, który po prostu w automatyczny sposób zweryfikuje stan baterii. Nie mniej jednak bardzo często dochodzi do sytuacji, w której takiego sprzętu nie mamy. Nawet jeśli mielibyśmy na wyposażeniu takie urządzenie diagnostyczne, to w przypadku pozostawienia włączonych świateł czy oświetlenia wewnątrz auta szybko doprowadzilibyśmy do rozładowania baterii.

Co więc zrobić, kiedy nasz akumulator całkowicie się rozładował? Jednym z najlepszych sposobów na rozwiązania tego problemu jest po prostu wykorzystanie prostownika. Z uwagi jednak na ogromną ilość dostępnych urządzeń i fakt, że typów baterii samochodowych jest bardzo wiele, zadanie z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Przede wszystkim kluczowe jest dowiedzenie się jaki prostownik mikroprocesorowy wybrać do akumulatorów kwasowo-ołowiowych, jaki w przypadku gdy chcemy naładować wariant żelowy, a jaki do nowoczesnej technologii AGM i EFB. 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Sena 010303

9.9

Tania

AEG WM15

9.8

Droga

eXtreme SBC-61238

9.7

Średnia

Volt COMPACT GREEN

9.6

Średnia

BOSCH C3

9.5

Średnia

S-MORAY75

9.4

Droga

Na szczęście w dzisiejszym zestawieniu przedstawiamy bardzo ciekawe produkty, które z uwagi na swoje wykonanie i wszechstronność użytkowania są w stanie zaoferować nam wyśmienitą specyfikacje. Dzięki ekspertyzie specjalistów wiemy doskonale na jakie trybuty powinniśmy zwrócić uwagę, jaki jest prąd ładowania i ile sam proces ładowania trwa, a także do jakich urządzeń produkt sprawdzi się najlepiej.

Prostownik do akumulatora, który wygrywa w rankingu 2024, to bez wątpienia Sena 010303 4 A

Prostownik do akumulatora AGM 100Ah

Sprzęt przygotowany przez markę jest stosunkowo tani, ma świetne parametry, a dodatkowo zebrał wiele pozytywnych ocen. Dodatkowo urządzenie świetnie sobie radzi zarówno w przypadku urządzeń o napięciu 6 v, a także 12 v. Jest to typowy produkt kompaktowy, który dodatkowo dostępny jest w niewielkich pieniądzach. Nie mniej jednak opcja jest na tyle rozbudowana i zaawansowana, że producenci upewnili się, że sprzęt możemy użytkować zarówno w przypadku bardziej klasycznych konstrukcji, jak i tych nowocześniejszych baterii.

Zacznijmy jednak od najistotniejszych parametrów, mianowicie od sprawności i zakresu pojemności akumulatora, z jakim sprzęt jest w stanie współgrać. Otóż z uwagi na dostosowanie sprzętu pod napięcie baterii motocyklowych (6v), produkt oferuje nam bardzo szeroki zakres od tego najmniejszego (1,5 Ah), aż do całkiem sporych baterii samochodowych – 120 Ah. Dzięki temu mamy pełną możliwość, jeśli chodzi o pracę z różnymi produktami. 

Choć funkcja rozruchu nie jest dostępna w przypadku tej propozycji, to jednak urządzenie jest w pełni zautomatyzowane, a proces ładowania został podzielony na aż 7 różnych kroków. Gwarantuje to bezproblemowe i, co ważne, bezpieczne ładowanie baterii nie ryzykując kondycji i ogólnej żywotności produktu.

 • Bardzo niska cena;

 • Kompaktowość;

 • W pełni zautomatyzowany proces ładowania;

 • Kompatybilny z różnymi typami baterii.

 • Brak funkcji rozruchu.


Najlepszy prostownik do akumulatora AGM ot taki, który gwarantuje błyskawiczne ładowanie akumulatora? W takim razie AEG WM15 15 A na pewno wpisze się w tę zasadę!

ranking prostowników do akumulatorów agm

Następnym bardzo ciekawym wyborem będzie urządzenie przygotowane przez firmę AEG. Jest to niezwykle atrakcyjna z perspektywy osób potrzebujących mocnego urządzenia, dzięki któremu proces ładowania będzie znacznie szybszy niż u konkurencji. Oczywiście bardzo wysoki prąd ładowania wiąże się też ze znacznie większą ceną. Nie mniej jednak jeśli jesteśmy w stanie iść na ten kompromis, to model WM15 od AEG będzie rozwiązaniem idealnym.

Urządzenie charakteryzuje się wyśmienitymi parametrami pracy. Natężenie maksymalne, z jakim sprzęt jest w stanie ładować, wynosi aż 15A. Tak duży prąd ładowania przekłada się na znacznie szybszy proces ładowania, a to przecież umożliwia bardzo szybkie przygotowanie sprzętu do pracy. Warto też zauważyć, że sprzęt oferuje bardzo czytelny wyświetlacz, na którym znajduje się wiele kluczowych informacji. To wszystko sprawia, że mamy do czynienia z bardzo dobrze zaprojektowanym i przemyślanym produktem.

Co ciekawe, jeśli zastanawiasz się jaki prostownik z rozruchem wybrać, to właśnie ta propozycja może być idealna, bo funkcja ta została zaimplementowana w urządzeniu. Pozwala to wykorzystać prostownik nie tylko jako sprzęt do ładowania baterii, ale też jako rozrusznik, gdy w aucie bateria została całkowicie rozładowana.

 • Bardzo wysoki prąd ładowania;

 • Szeroki zakres pojemności akumulatorów – 8-180 Ah;

 • Funkcja rozruchu;

 • Bardzo rozbudowany i czytelny wyświetlacz LED.

 • Bardzo wysoka cena;

 • Brak polskiej instrukcji.

eXtreme SBC-61238 to kolejny ciekawy prostownik samochodowy

prostownik do akumulatorów agm ranking

Jeśli wciąż nie wiesz jaki prostownik wybrać, który poradzi sobie z ładowaniem akumulatorów typu AGM, to w takim razie warto przemyśleć zakup jeszcze innego modelu, a mianowicie SBC-61238 od firmy eXtreme. Jest to atrakcyjnie wykonane urządzenie charakteryzujące się bardzo prostą obsługą, a także małym rozmiarem. Nie jest to więc tak rozbudowana oferta jak urządzenia niektórych prostowników konkurencyjnych. Nie mniej jednak oferuje bezpieczeństwo i pozwala odsiarczać akumulator, przez co przywracamy prawdziwą, deklarowaną przez producenta pojemność początkową.

Sprzęt oferuje nam wielostopniowe, właściwie zabezpieczone ładowanie akumulatorów, gdzie kluczowymi elementami jest nie tylko samo odsiarczanie, ale też diagnostyka pozwalająca przeanalizować stan akumulatora, jego naładowanie, a także poprawność połączeń między jednym urządzeniem, a drugim. Rzecz jasna podczas ładowania prostownik musi wykonać wiele różnych zadań jak, chociażby, miękki start. Następnie przechodzimy do ładowania zasadniczego, ładowania końcowego, a potem do analizy i podtrzymania. Co ciekawe, etapem ósmym jest też monitorowanie napięcia akumulatora.

Produkt jest lekki i radzi sobie stosunkowo dobrze przy ładowania średniej wielkości akumulatorów. Obsługiwane pojemności są od 1,2 do 120 Ah, a więc wystarczająco do większości baterii samochodowych i motocyklowych.

 • Kompaktowość i lekkość;

 • Bezpieczne ładowanie i odsiarczanie;

 • Dosyć niska cena.

 • Dosyć niski zakres temperatury pracy – od -10 do 40 stopni Celsjusza.

A może bardziej kompaktowy sposób, aby naładować akumulator? Volt 12V 8A LCD COMPACT GREEN będzie więc idealny

tani prostownik do akumulatora AGM

Kompaktowe urządzenia mają to do siebie, że znacznie lepiej sprawdzają się w przypadku, kiedy potrzebujemy szybko uruchomić samochód i nie chcemy za każdym razem dźwigać ciężkich i ogromnych urządzeń. Rzecz jasna takie prostowniki nie są tak mocne jak większe odpowiedniki. Nie mniej jednak są pewne wyjątki jak choćby oferta przygotowana przez firmę Volt. Oferowany w dzisiejszym zestawieniu produkt jest znacznie mocniejszy od niejednego konkurenta, a przy tym jest bardzo mały i smukły.

Sprzęt cechuje się wagą na poziomie 0,5 kg i wielkością nieprzekraczającą rozmiarowi kieszeni. Co ciekawe, w tak małym akumulatorze producentom udało się umieścić bardzo wysoki prąd ładowania, bo aż 8 A. Jest to niewątpliwie zaleta, bo wiele konkurencyjnych urządzeń jest w stanie zagwarantować natężenie maksymalne wynoszące 4-6 A. Oczywiście jest to wciąż mniej w porównaniu do mocnych i dużych wariantów. Jednak na tak mały sprzęt, to więcej niż wystarczająco.

Kluczową sprawą w przypadku tego rozwiązania jest jego kompatybilność. Otóż urządzenie, oprócz możliwości ładowania akumulatorów AGM, jest też idealnie dostosowany do klasycznych akumulatorów tradycyjnych, mianowicie tych kwasowo-ołowiowych. Oprócz tego świetnie radzi sobie ze zwykłymi „żelówkami”.

 • Bardzo niska waga i mały rozmiar;

 • Stosunkowo duże natężenie maksymalne;

 • Wysoka kompatybilność z innymi typami akumulatorów;

 • Wielofazowy tryb ładowania.

 • Mały wyświetlacz o dosyć prostych wskazaniach.
 •  

Ranking prostowników też legendarna już marka Bosch, a dokładnie model BOSCH 0 189 999 03M

ranking prostowników do akumulatorów

Dosyć drogim i wciąż małym wyborem o przeciętnych parametrach będzie propozycja od firmy Bosch. Dlaczego więc znalazła się w dzisiejszym zestawieniu? Otóż jest to jedna z najbardziej wytrzymałych propozycji, która nie zawiedzie nas w żadnej sytuacji i która, przez wzgląd na swój bardzo długi okres gwarancyjny, posłuży bez żadnych awarii przez wiele lat. Nie mniej jednak warto pamiętać, że nie samą niezawodnością model C3 6v/12v zaskakuje.

Rozwiązanie to gwarantuje nam zakres współpracy z akumulatorami o pojemności od 1,2 Ah do 14 Ah w przypadku wariantów 6V i od 14Ah do 120 Ah w przypadku opcji 12V. Sprzęt charakteryzuje się prądem ładowania na poziomie 3,8A, co jest wynikiem mocno przeciętnym. Nie mniej jednak propozycja oferuje w pełni zautomatyzowany system ładowania, który automatycznie wykrywa stan baterii i odpowiednio dostosowuje tryb pracy do wymagań urządzenia.

Jeśli chodzi o samo wykonanie, to sprzęt nie posiada w sobie żadnych plastików niskiej jakości, przez co nie musimy martwić się o łamanie się poszczególnych elementów obudowy. To także pozytywnie wpływa na trwałość całego urządzenia. Oczywiście rozwiązanie jest kompaktowe, zbiera wyśmienite opinie i świetnie się sprawdza do mało wymagających akumulatorów.

 • Bardzo dobra jakość wykonania;

 • Długa gwarancja;

 • Kompaktowość i lekkość.

 • Dosyć wysoka cena.

Najlepszy prostownik samochodowy bez względu na cenę? Sprawdź w takim razie S-MORAY75 75A 6/12V satra

Prostownik do akumulatora AGM cena

Jeśli wciąż zastanawiasz się jakie urządzenia rozruchowe do samochodu wybrać do rozładowanego akumulatora, to bez wątpienia rozwiązaniem idealnym okaże niżej zrecenzowany produkt. Oferta nie należy do najtańszych. Nie mniej jednak nie jest to znów sprzęt profesjonalny kosztujący znacznie więcej niż konkurencja. To po prostu bardzo dobrze zaprojektowana propozycja, która gwarantuje bezproblemowość a także fakt, że nawet akumulatory 100ah będą mogły zostać obsłużone i to bez najmniejszych problemów.

Bez względu na rodzaj akumulatora prostownik jest przeznaczony do pracy z małymi, ale też i wielkimi urządzeniami. Sprzęt świetnie sobie radzi z ładowaniem akumulatorów samochodowych i motocyklowych, a to dzięki kompatybilności z napięciem 6V i 12V. Sam zakres amperogodzin jest tylko akceptowalny jak na cenę i wielkość urządzenia, bo wynosi “tylko” od 20 Ah do 150 Ah. Jest to wciąż wystarczająco dużo do normalnego użytkowania. Nie mniej jednak osoby pragnące podłączyć prostownik do akumulatora małego, takiego który wykorzystywany jest, chociażby, w skuterach 50-tkach, będą musiały szukać innej opcji.

Nie mniej jednak jest to świetne rozwiązanie dla osób o znacznie większych wymaganiach i dla każdego, kto pragnie bardzo szybko, sprawnie, ale też i bezpiecznie, podładować swój sprzęt. Sprzęt jest w stanie zagwarantować maksymalny prąd ładowania na poziomie 12 A. Co ciekawe, opcja jest też wyposażona w funkcję rozruchu, a maksymalny prąd rozruchowy wynosi 75A.

 • Funkcja rozruchu;

 • Bardzo duży zakres maksymalnej pojemności obsługi;

 • Duża wartość prądu ładowania – 12A;

 • Wysoka wydajność.

 • Nie sprawdzi się w przypadku najmniejszych baterii – minimalna pojemność to 20 Ah;

 • Stosunkowo drogi i dużych rozmiarów.

Artykuły

Ranking prostowników przedstawił wiele opcji, ale co jeśli nawet 10 najlepszych prostowników typu AGM nie spełni wymagań? Zatem sprawdź opinie użytkowników, a także uwzględnij w poszukiwaniach te wytyczne!

Ładowarka do akumulatora samochodowego czy też motocyklowego to bez wątpienia zakup konieczny, a nie coś, co z przyjemnością wybierzemy. Jeśli jednak mamy już podjąć decyzję odnośnie najlepszego urządzenia, to warto dowiedzieć się jak najwięcej o dostępnych produktach bądź, po prostu, zawierzyć rekomendacjom ekspertów i podjąć decyzję w oparciu o ich ekspertyzę. Niemniej jednak powyższe analizy pokazały nam jak wiele może wpływać na ostateczną sprawność i wydajność, a także atrakcyjność urządzenia z perspektywy każdego użytkownika. 

Oczywiście to wszystko oznacza, że idealny motocyklowy bądź samochodowy prostownik do akumulatora może się różnić dla kierowcy użytkującego luksusowe samochody z segmentu F, gdzie pojemność akumulatora wynosi nawet i 100 Ah i potrzebny jest jak największy prąd ładowania. Natomiast zgoła innym produktem idealnym będzie prostownik przeznaczony do ładowania akumulatorów o pojemności do 50-60 Ah, a także do skuterów bądź motocykli o pojemności silnika do 125 cm3. 

Na szczęście każda osoba niezdecydowana może sama zdecydować która opcja będzie najwłaściwsza. A to wszystko dzięki poniższemu poradnikowi zakupowemu. Umieszczone tam zostały informacje odnośnie uniwersalności i kompatybilności sprzętu, a także oferowanych parametrów i funkcjonalności. Ważne okazały się też opinie i feedback użytkowników czy ogólne ich oceny. Ciekawych informacji udzieli nam też ten artykuł: https://www.auto-swiat.pl/porady/eksploatacja/kupujemy-prostownik-na-co-zwrocic-uwage/gdsx5ye

Każdy dobry prostownik samochodowy do akumulatora agm musi być uniwersalny i kompatybilny

Jedną z najistotniejszych rzeczy podczas poszukiwania sprzętu perfekcyjnie dostosowanego do naszych potrzeb jest sprawdzenie czy dany produkt będzie w stanie zagwarantować szybki i sprawny, a także bezpieczny proces ładowania akumulatorów 6v i 12v. Z tego względu przejrzyjmy dostępne modele sprzętów i wybierzmy produkt charakteryzujący się jak największą kompatybilnością zarówno pod względem typów baterii samochodowych, jakie dane rozwiązanie jest w stanie obsłużyć, a także mając na względzie pojemności akumulatorów.

Napięcie 6 V skierowane jest przede wszystkim dla motocyklów i skuterów. Takie baterie mają zazwyczaj bardzo małą pojemność, więc do szybkiego ładowania akumulatorów ołowiowo-kwasowych, żelowych bądź typu AGM w przypadku jednośladów nie potrzebna jest spora moc. Nie mniej jednak baterie o napięciu 12 V wykorzystywane są w autach i tutaj pojemność wynosić może od 45 do nawet i 100-110 Ah. 

Z tego względu urządzenie uniwersalne, gdzie istnieje możliwość dostosowania parametrów ładowania do pojemności na poziomie 4-6 Ah jest równie ważne co weryfikacja maksymalnych wartości. Te powinny wynosić nie mniej niż 120 Ah.

BOSCH 0 189 999 03M
ranking prostowników do akumulatorów

Jak ładować akumulator AGM Forum
AEG WM15 15 A
ranking prostowników do akumulatorów agm

Natężenie istotne, tak jak i inne parametry 

Oczywiście sam zakres pojemności, jakie obsługuje dany akumulator, to nie wszystko, co trzeba wziąć pod uwagę. Jak dobrze wiemy, sprzęt idealny to taki, który będzie też bardzo szybko ładował te najbardziej pojemne akumulatory. A na to największy wpływ będzie maksymalne natężenie, jakie może zaoferować prostownik. To różni się w zależności od wielkości prostownika i jego ceny. Dostępny zakres jest 2-3A do nawet i 15-18A. 

Oczywiście te sprawnie ładujące akumulatory do aut osobowych o powszechnie spotykanych pojemnościach, jak na przykład akumulatory 60Ah lub akumulatory 80Ah, mogą mieć 6-8 A i tyle wystarczy. Oczywiście bardzo duża moc ładowania pozwoli nieco skrócić czas potrzebny do przygotowania sprzętu do dalszego działania. Aczkolwiek pamiętajmy, że prostownik służy do ładowania akumulatorów kwasowo-ołowiowych, żelowych, wykorzystujących technologię AGM w sposób bezpieczny i bezproblemowy.

Rozruch będzie też kluczowy? Dodatkowe funkcje

Następnym istotnym elementem idealnego urządzenia to funkcjonalność, czyli dodatkowe opcje pozwalające nam na znacznie wygodniejsze i lepsze użytkowanie sprzętu. Chodzi tutaj o, przede wszystkim o zastosowanie różnorodnych udogodnień znacznie poprawiających komfort użytkowania sprzetu lub po prostu wprowadzenie specjalistycznych opcji. Bo to właśnie dzięki nim dany prostownik okazać się może znacznie bardziej rozbudowanym i częściej wybieranym urządzeniem.

Dobrym tego przykładem może być funkcja rozruchu, która dla wielu jest niezbędnym elementem zakupu prostownika. Jeśli nie wyłączyliśmy oświetlenia w pojeździe na noc (nawet zwykła lampka) lub po prostu świecą się przez całą noc nam światła – nawet te pozycyjne – to bardzo szybko doprowadzimy do kompletnego rozładowania akumulatora. A to, niestety, ma przykre konsekwencje.

Przede wszystkim nie będziemy w stanie uruchomić pojazdu. Jeśli więc się spieszymy, będziemy w kropce. Z tego względu prostownik z funkcją rozruchu okazać się może niezwykle potrzebnym i wręcz zbawiennym wyborem. Oprócz tego, urządzenia te powinny być niezwykle proste w obsłudze. Czytelny, duży wyświetlacz z wieloma informacjami to podstawa.

S-MORAY75 75A 6/12V satra
Prostownik do akumulatora AGM cena
eXtreme SBC-61238
prostownik do akumulatorów agm ranking

Szukając w 2024 roku opcji idealnej, warto sprawdzić też opinie prostownika do ładowania

Wypowiedzi innych użytkowników to bardzo często pomijana kwestia. A tak naprawdę to świetne źródło dodatkowych informacji, o których nie zawsze producenci mówią czy wręcz nie chcą pewnych rzeczy przedstawiać. Chodzi tutaj o trwałość sprzętu, odporność na przegrzewanie, rzeczywista temperatura maksymalna i minimalna pracy czy po prostu łatwość obsługi.

Czasami urządzenia w pełni zautomatyzowane mogą nieprawidłowo odczytywać napięcie akumulatora – szczególnie kiedy ten jest w pełni rozładowany. Oprócz tego czasami zdarza się jakaś awaria, która może być spowodowana wadliwym komponentem. O tym dowiemy się przede wszystkim z wypowiedzi użytkowników w sekcjach komentarzy.

Podsumowanie – teraz wiesz czym ładować akumulator agm i jaki prostownik wybrać!

Bez wątpienia dzisiejszym zwycięzcą rankingu zostaje Sena 010303 4 A. To świetna propozycja z kilku powodów. Przede wszystkim sprzęt ten oferuje nam kompaktowość i niską wagę. A to będzie kluczowe podczas transportu czy po prostu przenoszenia prostownika z jednego miejsca na drugie. Co więcej, urządzenie oferuje wysoki zakres kompatybilności z akumulatorami o napięciu 6V i 12V, a także gwarantuje dosyć niską cenę.

Nie mniej jednak to oferta o stosunkowo niewielkim maksymalnym natężeniu, a to oznacza że te największe pojemności, choć możliwe do naładowania, będą bardzo wolno ładowane. Dlatego osoby poszukujące nieco mocniejszego urządzenia mogą bez najmniejszych problemów pomyśleć nad alternatywami. Te oferowane są w dzisiejszym zestawieniu, ale nie tylko. Katalog dostępnych produktów o ciekawych parametrach jest szeroki – wystarczy tylko kierować się powyższymi wskazówkami.

Artykuł powiązany: https://majsterkujsam.pl/jak-ladowac-akumulator-w-domu/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki prostownik do akumulatorów agm wybrać
Average rating:  
 0 reviews