Jaki akumulator samochodowy 55Ah wybrać w 2024 – Opinie oraz Ranking

by


Jakie są najczęściej polecane akumulatory do aut miejskich? Sprawdź ranking akumulatorów samochodowych 55ah na rok 2024

Bateria samochodowa o pojemności 55 Ah jest bardzo często stosowana w małych autach miejskich, a także tych średniej wielkości. Z uwagi na ich popularność rynek przepełniony jest różnorodnymi opcjami. Nie mniej jednak prawidłowe dobranie akumulatora jest kluczowe, bo przecież nie chcemy po miesiącu rozładować baterii i korzystać z kabli rozruchowych czy też martwić się o to, że alternator nie będzie w stanie naładować sprzętu już po uruchomieniu silnika.

Podstawową kwestią podczas poszukiwania produktu idealnego jest pojemność, która pozwala określić czas pobierania prądu, zanim dojdzie do rozładowania. Na potrzeby określenia najciekawszych ofert w średnim przedziale pojemności postanowiliśmy przygotować analizę porównawczą ofert o pojemności 55 Ah, które, rzecz jasna, mają napięcie 12V. Jednakże, sama pojemność i napięcie to tak naprawdę wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o wybranie właściwego rozwiązania.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Varta Promotive Black

9.9

Droga

Maxgear 85-0010

9.8

Tania

Centra CC550

9.7

Tania

Topla 55AH 550A

9.6

Droga

Exide EC550

9.4

Tania

Banner 55519

9.3

Droga

Aby jednak pomóc każdemu zainteresowanemu i cieszyć się prawidłowo wybranym rozwiązaniem, kluczową kwestią będzie zweryfikowanie wszystkich aspektów i czynników jak, chociażby rodzaj konstrukcji, kompatybilność z nowoczesnymi systemami (jak, na przykład, Start Stop), a także położenie bieguna czy feedback od innych użytkujących.

Pierwsze miejsce w rankingu 2024 zdobywa Varta Promotive Black 55ah 420a, czyli najlepszy akumulator samochodowy z wielu względów

Ranking akumulatorów 55ah

Obok Varta Silver Dynamic i Blue Dynamic, Promotive Black to jeden z najpopularniejszych produktów oferowanych przez firmę Varta. Ten akumulator charakteryzuje się przede wszystkim świetnymi parametrami, a całkowita bezobsługowość i bardzo długa żywotność gwarantowana przez nowoczesną technologię to gwarancja, że rozruch silnika odbywać się będzie bez najmniejszych problemów nawet po wielu latach użytkowania.

Sprzęt jest całkowicie bezobsługowy, a więc ładowanie, uzupełnianie elektrolitu czy jakiekolwiek inne archaiczne zadania, które mielibyśmy wykonywać w przypadku starszych wariantów baterii są teraz niepotrzebne. Nie mniej jednak warto pamiętać, że sprzęt nie jest bez wad. Przede wszystkim oferuje stosunkowo niewielką wartość prądu rozruchowego – 420A to tak naprawdę stosunkowo mało porównując tę opcję do innych akumulatorów o podobnej pojemności.

Propozycja cieszy się jednak wieloma pozytywnymi atrybutami jak, chociażby, nowoczesne wykonanie i bardzo duża żywotność, dzięki czemu rozwiązanie jest niemal tak samo renomowane jak sprzęty firmy Bosch czy innych bardzo popularnych marek. Ponadto sprzęt oferuje nam, tak jak Varta Blue Dynamic i wersja Silver Dynamic, kratkę Power Frame, dzięki której znacznie lepiej sprzęt radzi sobie z dystrybucją i magazynowaniem energii elektrycznej.

 • Zaawansowane technologicznie rozwiązanie;

 • Wysoka wydajność;

 • Żywotność na najwyższym poziomie.

 • Stosunkowo niewielki prąd rozruchowy.


Akumulator o równie świetnych parametrach to też Maxgear 85-0010 55ah 480a

akumulator 55ah opinie

Następne świetne rozwiązanie przygotowane z myślą o użytkownikach pojazdów miejskich i takich o dosyć niewielkich silnikach jest opcja od Maxgear. To przede wszystkim fantastyczne rozwiązanie z uwagi na znacznie większy prąd rozruchowy niż niejedna konkurencyjna opcja oferuje. A to oznacza, że każdy diesel o niewielkiej pojemności będzie sprawnie zasilany tą baterią. Oczywiście warto odnotować, że rozwiązanie jest też stosunkowo budżetowe.

Model o oznaczeniu 85-0010 to świetne rozwiązanie z kilku powodów. Przede wszystkim opcja ta jest dosyć uniwersalna i wszechstronna z uwagi na umieszczenie bieguna dodatniego z prawej. Co więcej, sprzęt ma kompaktowe wymiary, idealnie dostosowane do wielu marek i modeli. Największa kompatybilność dotyczy takich producentów jak Peugeot, Citroen, Renault czy Fiat. Nie mniej jednak jeśli posiadasz samochód marki Seat, Alfa Romeo czy Opel, także akumulator będzie w stanie posłużyć.

Warto pamiętać, że produkt jest bardzo tani, a dodatkowo popularny. Pozwala nam to porównać sprzęt i zweryfikować czy deklarowane przez producenta parametry są w rzeczywistości duże czy jednak sprzęt nie jest tak sprawny w codziennym użytkowaniu. Nie mniej jednak pozytywne wypowiedzi i oceny oznaczają, że pomimo braku nowoczesnych technologii opcja ta jest warta rozważenia.

 • Stosunkowo niska cena;

 • Dosyć wysoki prąd rozruchowy;

 • Wysoka kompatybilność z różnymi markami i poszczególnymi modelami.

 • Brak zaawansowanych technologii wydłużających żywotność produktu.

Ranking popularności i świetnych opinii w 2024 roku z pewnością wygrałby ten bardzo dobry akumulator samochodowy, mianowicie Centra CC550 55ah 460a

akumulator samochodowy 55ah

Jeśli wskaźnik zainteresowania i dobre oceny to główne aspekty, którymi się chcesz kierować przy zakupie, to w takim razie Centra może być sprzętem idealnie dostosowanym do twoich potrzeb i wymogów. Świetne oceny, bardzo duża popularność i niewielka ilość niezadowolonych klientów. To wszystko sprawia, że produkt oferuje znacznie większe prawdopodobieństwo, że po zakupie będziemy z niego zadowoleni. Czy jednak inne parametry są tak atrakcyjne jak wskazywać mogłyby opinie?

Pod względem podstawowej specyfikacji nie zauważymy tutaj znacznych różnic w porównaniu do konkurencji. Pojemność i napięcie jest identyczne – 55 Ah i 12V, a prąd rozruchowy znajduje się w średnim przedziale – 460A to więcej niż niejedna propozycja, natomiast do sprawnego uruchamiania bardziej wymagających silników wysokoprężnych może okazać się za mało. 

Dodatkowo urządzenie to stosunkowo prosta konstrukcja. Nie jest to, rzecz jasna, akumulator kwasowo-olejowy, lecz klasyczny już w dzisiejszych czasach akumulator kwasowo-żelowy. Pamiętajmy jednak, że nie jest to opcja wykorzystująca technologię AGM bądź EBF, a więc nie sprawdzi się w autach z systemem Start Stop.

 • Bardzo wysokie oceny;

 • Niewielka cena;

 • Możliwość przedłużenia gwarancji na 3 lata;

 • Wysoka kompatybilność z grupą VAG.

 • Brak nowoczesnej technologii.

Najlepsze akumulatory to te o dużym prądzie rozruchu? W takim razie Topla 55AH 550A będzie strzałem w dziesiątkę! 

akumulator 55ah samochodowy

Ciekawym wyborem jest propozycja firmy Topla, która pokazuje, że nawet rankingi dobrych akumulatorów 60ah i przedstawione tam propozycje mogą nie oferować tak wysokiego prądu rozruchowego jak recenzowany model o pojemności 55Ah. Topla jest więc firmą, która przygotowała znacznie potężniejsze urządzenie pod względem tego parametru niż niejeden konkurent. I dlatego właśnie może okazać się najciekawszym wyborem dla niejednego użytkownika.

Przede wszystkim należy zauważyć, że tak wysoki prąd rozruchowy przy pojemności akumulatora 55Ah wskazuje na świetne możliwości rozruchu silnika wymagającego sporej energii elektrycznej. A to oznacza, że silniki wysokoprężne będą bez wątpienia świetnie współpracować z tym rozwiązaniem. Dodatkowo warto odnotować, że nawet tester akumulatorów potwierdzi wysoką sprawność sprzętu i wydajność.

Jeśli chodzi o wydajność, to urządzenie wykorzystuje specjalną technologię kratki cięto-ciągnionej, dzięki czemu żywotność akumulatora jest nieco wydłużona. Nie jest to, co prawda, kratka Power Frame ani inna popularna i renomowana produkcja. Nie mniej jednak znacznie poprawia to niezawodność i pozytywnie wpływa na długość pracy. Rozwiązanie jest też wyposażone w tak zwane magiczne oko, czyli specjalny wskaźnik informujący nas o stanie akumulatora.

 • Niska cena;

 • Poprawiona żywotność dzięki nowoczesnej konstrukcji;

 • Bardzo duży prąd rozruchowy.

 • Mało renomowana marka – niewielka popularność na rynku.
 •  

Ranking 2024 roku uzupełnia też kolejny świetny produkt, czyli Exide EC550 55ah 460a

jaki akumulator 55ah

Rozwiązanie oferowane przez firmę Exide do naszej dyspozycji przygotowało propozycję bardzo tanią, dzięki czemu będziemy w stanie wybrać budżetowe rozwiązanie na szybko. Nie będzie to nas kosztować nieskończenie wiele pieniędzy, a dodatkowo pozwoli na bezpieczne uruchomienie pojazdu nawet w cięższych warunkach. Czy jednak stosunek ceny do jakości jest tak samo atrakcyjny? Otóż dla wielu z nas tak, lecz jest pewne “ale”.

Zacznijmy jednak od podstaw. Mianowicie propozycja jest stosunkowo klasycznym rozwiązaniem na rynku akumulatorów. Napięcie 12V z pojemnością 55Ah i prądem rozruchowym na poziomie 460A według klasyfikacji EN to bardzo często spotykane połączenie. Polaryzacja także jest względnie popularna, bo + jest po prawej stronie. Jeśli chodzi o wymiary, to szerokość – 175 mm i wysokość – 190 mm. Długość akumulatora wynosi 242 mm. 

Urządzenie nie jest, rzecz jasna, dostosowane do tego, aby obsłużyć system start-stop. W tej cenie nie jest to, po prostu, możliwe z uwagi na brak odpowiedniej technologii. Nie mniej jednak spośród dostępnych akumulatorów na rynku, to jest bez wątpienia jedna z ciekawszych opcji – także z uwagi na kompatybilność z popularnymi markami samochodów. 

 • Wysoka kompatybilność z różnymi producentami aut;

 • Niska cena;

 • Wysoka trwałość.

 • Brak zaawansowanych technologii poprawiających żywotność.

Banner 55519 55ah 450a to także rozwiązanie, które z uwagi na swoją charakterystykę znalazło się w rankingu akumulatorów 2024

akumulator samochodowy 55ah opinie

Dostępne na rynku akumulatory firmy Banner są nieco droższe od konkurencji, nie mniej jednak świetna jakość wykonania i bezpieczeństwo konstrukcji, a także całkowita bezobsługowość świadczy o bardzo dobrym projekcie i sprawnym wykonaniu. To także potwierdzenie tego, że stan naładowania akumulatora nie zmieni się nawet po długim i intensywnym użytkowaniu – pod warunkiem, że będziemy stosować się do zaleceń producenta i ogólnie przyjętych zasad prawidłowej eksploatacji akumulatorów.

Starting Bull to świetny akumulator z kilku powodów. Przede wszystkim urządzenia od tego producenta są zawsze sprawdzane pod względem napięcia, napięcia ładowania, napięcia pod obciążeniem, a także prąd rozruchu na zimnym silniku. Każdy z parametrów musi przejść szereg testów, co utwierdza w przekonaniu, że otrzymany od firmy akumulator będzie idealnie przygotowany do montażu. 

Co więcej, konstrukcja jest niezwykle dobrze przemyślana. Dobrym tego przykładem jest, chociażby, 4-komorowe zabezpieczenie elektrolitu przed wylaniem. Co więcej, czyste wapno zastosowane podczas produkcji sprawia, że jest to propozycja kompletnie bezobsługowa. Sprzęt jest niestety drogi, co jednak wiąże się z bardzo dobrym wykonaniem i świetną jakością.

 • Bardzo wysoka jakość wykonania;

 • Trwałe i odporne na uszkodzenia urządzenie;

 • Wysoka żywotność z uwagi na nowoczesną technologię produkcji;

 • Dokładnie sprawdzone urządzenie przed wysyłką.

 • Wysoka cena.

W powyższym rankingu akumulatory nie okazały się tak idealne jakbyś tego chciał? Rozpocznij własne poszukiwania uwzględniając poniższe wytyczne! 

Przeglądając rankingi akumulatorów 45ah czy też tych większych, a więc rankingi akumulatorów 70ah bardzo łatwo możemy dostrzec, że w każdym przypadku niezwykle istotną rolę odgrywają mniej więcej te same czynniki i parametry. Z tego względu nieważne czy poszukujemy akumulatora, którego pojemność wynosi 60ah, 50ah, czy też nawet i 80ah, zawsze sprawą nader istotną jest zweryfikowanie specyfikacji i konkretnych danych technicznych.

Nie mniej jednak z powyższego rankingu bardzo łatwo można się domyśleć, że nie tylko wartości deklarowane przez producenta się liczą. Otóż akumulatory bardzo często pracują w różnorodnych warunkach i nierzadko zdarza się, że użytkownicy zapominają o prawidłowej eksploatacji. Aby więc mieć gwarancję żywotności urządzenia i pewność, że nawet po 3 czy 4 latach dalej akumulator będzie się świetnie “kręcić”, warto przyjrzeć się konstrukcji.

Nowinki technologiczne i różnorodne ulepszenia, które z biegiem czasu zaczęły się pojawiać na rynku to kolejne bardzo atrakcyjne wyznaczniki świetnie zaprojektowanych i skonstruowanych urządzeń. Nie mniej jednak musimy też mieć na uwadze opinie innych użytkowników i cenę, a także czy produkt będzie dostosowany do systemów Start/Stop czy nie. Ciekawych informacji udziela też poniższy artykuł: 

Poradnik zakupowy musi uwzględnić podstawowy parametr, a mianowicie prąd rozruchowy

Każdy akumulator żelowy 12v czy też wariant 6v lub 24v, w zależności czy będzie to opcja do skuterów i motocykli, pojazdów osobowych lub ciężarowych, musi charakteryzować się wystarczająco wysoką mocą rozruchową, która pozwoli na wytworzenie tak dużej ilości energii, że zaistnieje możliwość uruchomienia silnika.

Z tego względu wybierając akumulator powinniśmy przede wszystkim zweryfikować czy prąd rozruchowy jest odpowiedni, bo jeśli nie, to będziemy musieli zacząć zastanawiać się jaki prostownik mikroprocesorowy wybrać, aby ratować się podczas srogich zim. 

Z tego względu jeśli nie chcesz dowiadywać się jaki prostownik z rozruchem będzie najlepszy, warto przede wszystkim zweryfikować prąd rozruchowy urządzenia. Pozwala to określić maksymalną moc, z jaką sprzęt jest w stanie pracować i jak mocne (i też duże) silniki będziemy mogli uruchomić. Dla akumulatorów o pojemności 55 Ah prąd rozruchowy powinien być dostępny w zakresie od 420A do 480A. Nie mniej jednak im wyższa moc, tym lepiej, dlatego jeśli znajdziemy urządzenia o prądzie powyżej 500A, to jeszcze lepiej dla nas i naszego auta.

Topla 55AH 550A

akumulator 55ah samochodowy

akumulator 55ah ranking
Maxgear 85-0010 55ah 480a
akumulator 55ah opinie

Oczywiście nie mniej istotna jest sama konstrukcja

Jeśli nie chcemy wybrać urządzenia, które szybko doprowadzi się do samorozładowania akumulatora, to w takim razie niezwykle istotną rzeczą będzie zweryfikowanie typu budowy. Obecnie najczęściej spotykane akumulatory to tak zwane baterie żelowe, a dokładniej rzecz biorąc kwasowo-żelowe. Różnią się one od starszych akumulatorów kwasowo-ołowiowych tym, że w wariancie pierwszym zastosowano żelowy elektrolit, dzięki czemu propozycje są szczelne, nie istnieje ryzyko wylania roztworu, a opary kwasu siarkowego nie są wydzielane, jak w przypadku kwasowo-ołowiowych baterii.

Niezwykle istotną zaletą akumulatorów żelowych jest też ich bardzo wysoka żywotność. Niektóre konstrukcje, te wyposażone w technologię najnowocześniejszą (i przy okazji najdroższą) są w stanie gwarantować wysoki poziom sprawności do dziesięciu lat! Oprócz tego, są one odporne na wahania temperatur i świetnie sobie radzą w przypadku intensywnego użytkowania i pracy na krótkich dystansach.

Start Stop czy nie? Wszystko o technologii akumulatorów

W dzisiejszym zestawieniu pojawiły się wyłącznie propozycje oferujące kompatybilność do aut bez systemu start-stop. Ten system jest przede wszystkim znany z tego, że pozwala oszczędzić paliwo podczas jazdy w mieście. Wiele osób zwraca jednak uwagę na częste wyłączanie i powtórne uruchomienie silnika, co niekorzystnie wpływa na wiele podzespołów mechanicznych, w tym rozrusznik, alternator, ale też i akumulator.

Aby więc uniknąć problemów z tymi narażonymi na szybsze zużycie częściami, producenci przygotowali dla nas specjalnie opracowane komponenty. Mowa tutaj, między innymi, o wzmocnionych łożyskach, znacznie lepiej wykonanych zębatkach, szczotkach, mechanizmów zazębiających, a w przypadku akumulatorów wykorzystanie technologii AGM bądź EFB.

Akumulatory AGM to specjalny rodzaj akumulatora kwasowo-żelowego, gdzie najistotniejsza jest całkowita szczelność i bezobsługowość, a także kompatybilność z najnowocześniejszymi systemami wykorzystywanymi w autach jak właśnie system Start-Stop, ale też i system hamowania rekuperacyjnego. AGM to z angielskiego Absorbent Glass Mat, czyli produkt wykorzystujący specjalne włókna szklane, które wchłaniają elektrolit. Dzięki temu można odnotować znaczny wzrost pracy cyklicznej i o wiele lepiej produkty tego typu radzą sobie z cyklicznym ładowaniem i rozładowywaniem akumulatora.

Exide EC550 55ah 460a
jaki akumulator 55ah
Centra CC550 55ah 460a
akumulator samochodowy 55ah

Opinie są równie kluczowe

Co ciekawe, bardzo często to właśnie feedback od innych użytkowników pomaga nam w znalezieniu idealnego rozwiązania i dzieje się tak z kilku powodów. Przede wszystkim pochlebne opinie wskazują nam na zadowolenie innych kupujących z danego produktu. Po drugie urządzenia często oceniane są popularne, a to oznacza, że wiele osób jest pewnych ich sprawności i działania. A takie akumulatory to oznaka prawidłowego wykonania.

Rzecz jasna w każdym przypadku musimy pamiętać o subiektywnej naturze wypowiedzi. I nieważne czy będzie to ranking akumulatorów 50ah czy też znacznie mocniejszych i bardziej pojemnych odpowiedników. Pozytywne wypowiedzi innych mogą bardzo często oznaczać to, że sprzęt sprawdził się w warunkach i użytkownik jest zadowolony z tego jak akumulator się sprawuje zimą. 

Patrzmy jednak też na to czy komentarze się powielają. Jeśli kupujący bardzo często wymieniają dane atrybuty za pozytywne bądź negatywne, oznacza to większe prawdopodobieństwo znalezienia ukrytej wady czy, po prostu, potwierdzenia deklarowanych przez producenta parametrów.

Podsumowanie – test akumulatorów i ich recenzje masz za sobą, czas na decyzję!

Każdy doskonale zdaje sobie sprawę jak kluczową rolę w prawidłowym działaniu samochodu odgrywa akumulator. Nieprawidłowy zakup może po pewnym czasie “odpłacić” się niesprawnością i szybszym zużyciem. Dlatego warto przemyśleć nie tylko czy cena za baterię nam odpowiada, ale też jak się prezentuję poszczególne parametry na tle konkurencji. Jeśli tego nie zrobimy, będziemy musieli wyposażyć się w najlepszy prostownik w 2022 i 2023 roku. 

Jeśli poszukiwania na własną rękę nie są dla was idealnym rozwiązaniem obecnej sytuacji, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z dzisiejszej oferty i wybrać jedną z polecanych baterii. Varta Promotive Black 55ah 420a wydaje się ciekawym akumulatorem z kilku powodów. Przede wszystkim opracowany został w oparciu o najnowszą technologię, przez co jest bezpieczny, bezobsługowy, a także żywotny. Dodatkowo nie jest to produkt drogi. Jeśli jednak potrzebujemy urządzenia o większym prądzie rozruchowym, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby spojrzeć na alternatywy.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki akumulator samochodowy 55Ah wybrać
Average rating:  
 0 reviews