Jaki akumulator samochodowy 74Ah wybrać w 2024 – Opinie oraz Ranking

by


Ranking akumulatorów samochodowych na rok 2024 – dowiedz się którą opcję 74ah do diesla, a którą do benzyny! 

Bateria w samochodzie odgrywa niesłychanie ważną rolę. Bez niej silnik nie byłby w stanie ruszyć. Aby jednak mieć gwarancję, że w każdej pogodzie i w każdym momencie samochód odpali bez problemu, kluczowe jest wybranie propozycji, która nie będzie zawodna i której nie trzeba naładować raz na jakiś czas, aby utrzymać jej sprawność. Jaki więc kupić akumulator, aby nie martwić się o żaden z tych problemów?

Rozwiązaniem idealnym wydaje się akumulator marki Bosch bądź też inna alternatywa od renomowanego producenta. Nie mniej jednak to nie jedyne rozwiązania obecnie dostępne na rynku, które z uwagi na zastosowaną technologię gwarantują świetną żywotność, wytrzymałość i wystarczającą dużą moc do obsługi nawet większy silnik diesla. Aby mieć pewność, że wybierzecie odpowiednią propozycję, nasi eksperci przygotowali dla was ranking 2024.

Średnia

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

VARTA BLUE

9.9

Średnia

Bosch S50

9.8

Tania

Centra cb740

9.7

Droga

Jenox 074616

9.6

Średnia

Kozak KO740

9.5

Średnia

Starline S 74P

9.4

Średnia

Exide EB740

9.3

Średnia

W tym zestawieniu pojawiły się zarówno bardzo popularne i rekomendowane opcje jak, chociażby, Varta Blue Dynamic czy Bosch Silver, ale też i mniej popularne rozwiązania pochodzące od firm o mniejszej renomie. Nie mniej jednak w każdym przypadku eksperci mieli na względzie najistotniejsze kwestie związane z zakupem danego sprzętu, a mianowicie wykonanie, odpowiednią moc rozruchu, a także parametry dodatkowe i szereg innych atrybutów, w tym opinie użytkowników.

Najlepszy akumulator samochodowy o pojemności 74 Ah to bez wątpienia dzisiejszy zwycięzca rankingu, czyli VARTA BLUE 74Ah 680A

Akumulator 74Ah VARTA

Każde zestawienie baterii samochodowych, w tym ranking najlepszych akumulatorów 55ah jak i ranking akumulatorów 80ah oferować nam powinien urządzenie, gdzie kompromis pomiędzy ceną, a parametrami, jest zachowany i jest on na jak najwyższym poziomie. Czymś takim jest właśnie rozwiązanie przygotowane przez markę Varta. Model Blue 74 Ah to świetna propozycja, która w stosunkowo budżetowej cenie jest w stanie dostarczyć nam bardzo dobry akumulator sprawdza się nawet w bardziej ekstremalnych warunkach.

Ten akumulator jest najlepszy z kilku powodów, aczkolwiek zacznijmy od podstawowych parametrów. Sprzęt jest prawo biegunowy, konstrukcja to klasyczna bateria kwasowo ołowiowa. Urządzenie oferuje nowoczesną konstrukcję, a także ciekawą technologię odpowiadającą za przedłużenie żywotności akumulatora. Dodatkowo korpus jest szczelny, a projekt założył całkowite odizolowanie elektrolitu od użytkownika. Dzięki temu jest to propozycja bezobsługowa. 

 

 • Nowoczesna technologia powerframe;

 • Całkowicie bezobsługowa konstrukcja;

 • Świetna wydajność;

 • Wysoka klasa wykonania.

 • Wysoka cena;

 • Przeciętna moc rozruchowa dla silników diesla o większej pojemności.

Inną zaletą rozwiązania jest też fakt, że sprzęt radzi sobie stosunkowo dobrze z niektórymi silnikami diesla, co jest pewnego rodzaju zaskoczeniem. Głównie dlatego, że moc rozruchową model od firmy Varta nie ma najwyższej – jest to 680A, z czego konkurencja oferować może nawet i 800A. Nie mniej jednak jest to propozycja warta rozważenia z uwagi na niską cenę.


Dalej nie wiesz który będzie najlepszy akumulator samochodowy 74ah? Warto sprawdzić alternatywę o znacznie większym prądzie rozruchowym, czyli Bosch S50 74Ah 750A

akumulator samochodowy 74ah cena

Jeśli nie chcesz martwić się o to, że wybrany przez ciebie produkt będzie za słaby, to w takim razie ulepszona, wzmocniona wręcz wersja produktu Bosch silver s4 jest dostępna. Bosch S50 w wariancie 74Ah i 750A to jedna z najmocniejszych propozycji dostępnych w rankingu. To sprzęt przewidziany dla aut bez systemu start-stop, ale z uwagi na swoją dużą moc rozruchową, idealnie sprawdzi się w większych silnikach zasilanych olejem napędowym. 

Propozycja przygotowana została z myślą o bardziej wymagających autach, gdzie zapotrzebowanie na energię jest stosunkowo duże. Ze względu na prąd rozruchowy wynoszący nawet i 750A, nie musimy martwić się o to, że pewnego ranka auto zaniemoże. Dlatego jeśli zastanawiasz się jaki prostownik wybrać w 2022 roku czy też w 2023 roku, to możesz na tę chwilę odpuścić poszukiwania.

Sprzęt jest kompatybilny z modelami od najpopularniejszych marek jak, chociażby, Audi, Opel, Renault czy Ford. Urządzenie, podobnie jak i pozostałe rozwiązania konkurencyjne, jest wyposażone w kratkę Power Frame, która to ma za zadanie znacznie poprawić żywotność akumulatora. Nawet jeśli uda nam się rozładować baterię, to po odpowiednim naładowaniu i właściwym dbaniu prostownik od tej firmy będzie gwarantem bezproblemowego użytkowania przez wiele lat. 

 • Bardzo wysoka wytrzymałość;

 • Bardzo duży prąd rozruchowy;

 • Wydajna, nowoczesna konstrukcja;

 • Kratka Power Frame.

 • Wysoka cena.

Oczywiście ranking 2024 uzupełnia też Centra cb740, a więc kolejny akumulator 74ah

akumulator samochodowy 74ah opinie

Wybierając opcję idealną nie sposób też zapomnieć o ofercie firmy Centra. Ten produkt charakteryzuje się świetną kompatybilnością z propozycjami o nieco mniejszej popularności. Mianowicie mowa tutaj o samochodach osobowych marki Alfa Romeo, Alpina, czy Maserati. Nie mniej jednak świetnie poradzi sobie też w autach marki Premium (Audi, BMW, Mercedes, Maserati) czy pojazdach o wysokim zużyciu energetycznym.

Centra o oznaczeniu CB 740 to, jak się możemy domyślić, kolejny akumulator o pojemności 74Ah. Jednakże, nie oferuje on 740A prądu rozruchowego, a 680A. Jest to jednak wystarczająca ilość do sprawnego uruchamiania większość jednostek napędowych – w tym silników diesla o dużej pojemności. Sprzęt jest znacznie atrakcyjniejszy cenowo niż konkurencje, natomiast należy zauważyć, że nie mamy tutaj do dyspozycji kratki Power Frame. 

Producenci postarali się jednak o przygotowanie stosunkowo dobrej alternatywy w postaci 3DX, która podobnie jak i konkurencyjna Power Frame gwarantuje lepsze parametry elektryczne i przyzwoitą żywotność akumulatora. 

 • Bardzo niska cena;

 • Duża kompatybilność, włącznie z markami premium;

 • Kratka 3DX wspierająca działanie akumulatora.

 • Dosyć niewielki prąd rozruchu do diesli o większej pojemności.

Bardzo dobre opinie ma też Jenox 074616

Ranking akumulatorów 74ah

Model od tej firmy charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami i, co jest z pewnością bardzo ważne dla wielu, niską ceną. To, w połączeniu z pochlebnymi wypowiedziami i nowoczesną konstrukcją daje pewność, że wybieramy rozwiązanie idealne do naszego pojazdu. Bateria współpracuje bardzo dobrze zarówno z silnikami benzynowymi jak i dieslami.

Zacznijmy jednak od najistotniejszych parametrów, mianowicie od prądu rozruchowego. Ten, według europejskiej normy EN, wynosi 680A. Przekłada się to na bezproblemowe uruchamianie silników benzynowych i dieslowskich w nawet najbardziej ekstremalne warunki atmosferyczne i najniższe temperatury. Nie mniej jednak warto zauważyć, że ten prąd rozruchowy może być niewystarczający do bardzo dużych silników zasilanych olejem napędowym.

Jenox to firma polska, która wykorzystuje nowoczesną technologię własnej produkcji do przygotowania jak najwydajniejszego i najskuteczniej działającego akumulatora. Rezultatem ich starań jest przygotowanie płytek opartych na kratkach, które wykonane zostały ze stopów wapniowych. Te mają sporą zawartość cyny, dzięki czemu sprzęt cechuje się bardzo dobrymi właściwościami eksploatacyjnymi. Dodatkowym atutem jest też zmniejszony ubytek wody, przez co bezobsługowość baterii od firmy Jenox jest stuprocentowa.

 • Bardzo niska cena;

 • Wysoka kompatybilność;

 • Wysokie opinie.

 • Brak sprawdzonej technologii wykonania kratek.
 •  

Jeśli nie bosch czy varta silver dynamic, to warto sprawdzić też Kozak KO740

Ranking akumulatorów samochodowych 74ah

Każdy ranking dobrych akumulatorów 60ah czy też ofert zgoła innych, bo o pojemności aż 77 ah, dostarcza nam produktów idealnie dostosowanych do poszczególnych modeli. Natomiast upewnienie się, że wybierzemy rozwiązanie idealnie dostosowane do niemal każdego auta wymagającego konkretnej pojemności jest już zadaniem bardzo trudnym. Jednakże firma Kozak z modelem KO740 wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferuje nam niezwykle mocy sprzęt, który poradzi sobie nawet w pojazdach o znacznie zwiększonym zapotrzebowaniu na prąd.

Propozycja jest bardzo tania, bo sprzęt bez najmniejszych problemów kupimy poniżej średniej cenowej obowiązującej w przypadku akumulatorów o tej pojemności. Dodatkowym atutem jest też ogromna wręcz moc rozruchowa baterii. Prąd ten, według norm EN, wynosi 720A. Co ciekawe, według klasyfikacji SAE, prąd rozruchowy znamionowy ma aż 780A, co czyni tę ofertę jedną z mocniejszych, a więc do samochodów o bardzo dużych pojemnościach i o bardzo dużym zapotrzebowaniu na energię.

Sprzęt nie ma, co prawda, sprawdzonej i renomowanej technologii wykonania kraty, natomiast zastosowanie techniki Life Plus w połączeniu z Green Dynamic gwarantuje nie tylko wspieranie ochrony środowiska, ale też zapewnienie przedłużonej żywotności.

 • Bardzo niska cena;

 • Niezwykle wysoki prąd znamionowy;

 • Technologia przyjazna środowisku;

 • Pochlebne wypowiedzi innych kupujących.

 • Krótka żywotność – w zależności od użytkowania 2-3 lata. 

Starline S BA SL 74P to także ciekawa opcja, szczególnie jeśli szukamy 74ah do diesla w 2024 roku

Akumulator 74Ah do diesla

Nie trzeba korzystać z niezawodnego testera akumulatorów, aby przekonać się na własne oczy jak sprawnym urządzeniem jest model przygotowany przez firmę Starline. Bardzo dobre parametry, świetna praca w różnych, nawet tych bardziej ekstremalnych warunkach, a dodatkowo przedłużona gwarancja do trzech lat. To wszystko sprawia, że model S BA SL 74P to bez wątpienia jedna z najciekawszych opcji, która pozwoli uchronić nas przed kupieniem prostownika mikroprocesorowego bądź też jakiegokolwiek innego urządzenia rozruchowego.

Zacznijmy od kwestii najistotniejszych, mianowicie od parametrów. Otóż urządzenie to gwarantuje nam prąd zimnego rozruchu na poziomie 680A według norm EN. Nie jest to najwięcej, ale z pewnością wystarczy do prawidłowego i bezpiecznego użytkowania sprzętu przez wiele lat. Rozwiązanie charakteryzuje się bardzo nowoczesną i trwałą konstrukcją, czego potwierdzeniem jest trzyletnia gwarancja oferowana przez producenta.

Sprzęt nie jest, co prawda, najtańszy, ale znacznie lepiej jest dopłacić parę złotych i mieć spokój nie na rok czy dwa, ale na trzy lata – tyle trwa przecież ochrona konsumencka. Nie mniej jednak pamiętajmy też o tym, że produkcja nie stosuje nowoczesnej kratki czy innych nowinek technologicznych, przez co przy bardzo krótkich trasach bateria może zacząć szybko się rozładowywać.

 • 3 lata gwarancji;

 • Wysoka sprawność;

 • Bardzo dobre opinie użytkowników.

 • Stosunkowo wysoka cena.

Diesel potrzebuje większego prądu rozruchowego, tak więc Exide EB740 może okazać się strzałem w dziesiątkę 

akumulator samochodowy 74ah ranking

Wyśmienitym rozwiązaniem, w szczególności dla silników diesla, jest akumulator firmy Exide. Model EB740 to propozycja, podobnie jak inne w rankingu, oferująca pojemność na poziomie 74 Ah. Prąd rozruchowy jest nieco niski w porównaniu do niektórych konkurencji, ale 680A z pewnością wystarczy do uruchomienia silników benzynowych i wiele popularnych jednostek zasilanych olejem napędowym.

Urządzenie charakteryzuje się bardzo dobrze przemyślaną konstrukcją. Projekt zakładał wykorzystanie nowoczesnej technologii do wydłużenia żywotności i uodpornienia produktu na niekorzystne użytkowanie jak, chociażby, częste i krótkie trasy. Do tego celu akumulator opracowany został na zaawansowanej technicznie kratce 3DX, dzięki której znacznie lepsze parametry elektryczne pozwalają na cieszenie się wysoką sprawnością przez długi czas. 

Produkt poradzi sobie idealnie zarówno w autach klasycznych jak i nowoczesnych pojazdach z większym zapotrzebowaniem energetycznym, którego źródłem jest bogate wyposażenie. Miejmy natomiast na względzie fakt, że akumulator nie jest dostosowany do pracy z systemem Start Stop. Oferowany produkt ma klasyczną gwarancję dwuletnią. Warto jednak nadmienić, że istnieje możliwość wykupienia specjalnego przedłużenia, dzięki któremu otrzymamy zabezpieczenie na nawet 36 miesięcy. 

 • Wysoka jakość wykonania;

 • Możliwość uzyskania gwarancji na 3 lata;

 • Wydłużona żywotność z uwagi na zaawansowane nowinki techniczne.

 • Cena powyżej przeciętnej.

Jakie są najlepsze polecane akumulatory 2024 roku? Sprawdź te wytyczne i dowiedz się czym kierują się specjaliści!

Każdy dobry akumulator samochodowy musi przede wszystkim gwarantować niezawodność i bardzo dobrą żywotność. Nikt przecież nie chce wybierając akumulator mieć na uwadze wymianę już po roku czasu. Z tego względu sam szybki rozruch nie jest tak kluczowy, choć wciąż tego typu urządzenia cieszą się największą popularnością. Nie mniej jednak musimy pamiętać, że istnieje wiele innych elementów, które są równie ważne podczas wyboru najlepszej opcji.

Dlatego nie warto zastanawiać się nad tym jakiej firmy są najlepsze akumulatory 74ah, lecz która firma postarała się i w projekcie uwzględniła ostatnie nowinki techniczne i technologię mającą za zadanie zagwarantować jak najlepsze wykonanie i sprawność na najwyższym poziomie. Co więc tego typu akumulatory powinny nam oferować? Jakie są najistotniejsze kryteria? 

Otóż najpierw musimy sprawdzić, czy dany produkt jest kompatybilny z naszym autem, a to oznacza zweryfikowanie podstawowych danych technicznych. Dalej, przyjrzeć się powinniśmy specyfikacji parametrów wpływających na to jak szybki i sprawny będzie rozruch silnika i czy tak samo bateria poradzi sobie w aucie starszym jak i tym nowszym. Dalej, musimy mieć na uwadze też opinie i cenę, gdyż spośród tak ogromnej liczby dostępnych akumulatorów na rynku trudno jest jednoznacznie wskazać najlepszą opcję. Ciekawych informacji udzieli nam też poniższy artykuł:

Najlepsze akumulatory samochodowe oferują duży prąd rozruchu

Poszukując idealnego produktu warto naszą uwagę skierować najpierw na możliwości rozruchowe. Jak doskonale wiemy, rozrusznik potrzebuje energii, dzięki której będzie możliwe uruchomienie silnika. Aby jednak powstała iskra w komorze silnika, musimy mieć źródło będące w stanie wygenerować impuls elektryczny. A ten w pewnym momencie ma napięcie na poziomie kilkunastu tysięcy V. dobrej jakości akumulator.

Z tego względu dobrej jakości akumulator jest w stanie zagwarantować wystarczająco dużą moc, aby bez najmniejszych problemów uruchomić każdy silnik. A to wiąże się nie tylko z samą pojemnością baterii, lecz także z jej prądem rozruchu. Moc ta wyrażana jest w amperach i bardzo prosto wskazuje który produkt generuje jaką moc rozruchową. Im jest ona większa, tym bardziej wymagające silniki w nowocześniejszych samochodach będzie dany sprzęt w stanie uruchomić.

W przypadku akumulatorów 74 Ah najczęściej możemy się spotkać z prądem rozruchu na poziomie 650-700A. Są to standardowe wtedy rozwiązania, które pozwolą na uruchomienie większość silników benzynowych do pojemności 2.5l, a także niektóre silniki wysokoprężne – diesle o pojemności do 2.0l. Oczywiście nie jest to reguła, gdyż każdy producent stosuje inne wyznaczniki odnośnie pojemności akumulatorów i zalecanego prądu rozruchu. Dlatego nierzadko pojawiają się też warianty o recenzowanej powyżej pojemności, ale większym prądzie rozruchu – nawet do 800A.

Akumulatory ranking niezawodności

Właściwa konstrukcja jest kluczowa

Kolejną istotną sprawą związaną z wyborem właściwego urządzenia jest uwzględnienie typu konstrukcji i jakości wykonania. Większość akumulatorów dostępnych na rynku to urządzenia kwasowo-żelowe. Jest to rozwinięcie starych i już rzadko stosowanych akumulatorów kwasowo-ołowiowych. W tej nowocześniejszej wersji urządzenia oferują nam żelową postać elektrolitu. Zazwyczaj taka forma otrzymywana jest poprzez zmieszanie kwasu siarkowego i krzemionki. 

Dzięki takiemu rozwiązaniu akumulator jest niezawodny i nie musimy ręcznie uzupełniać elektrolitu. Co więcej, takie modele akumulatorów są znacznie odporniejsze na uszkodzenia, a dodatkowo nie musimy martwić się o ich częste ładowania, gdyż cieszą się znacznie lepszą odpornością na głębokie rozładowania. Z tego powodu wybór prostownika z rozruchem nie będzie już tak oczywisty do naszego domu.

Warto przy tym zauważyć, że klasyczne akumulatory kwasowo-żelowe nie są idealne do każdego auta i czasami warto pomyśleć nad opcją inną. Otóż w przypadku samochodu z systemem start stop musimy wybrać rozwiązanie skonstruowane w inny sposób i bazujący na technologii AGM bądź EFB.

Nowinki technologiczne też ważne

Jednym z najistotniejszych kryteriów, który znacznie ułatwi dobranie produktu idealnego, jest oczywiście zwrócenie uwagi na to jaka technologia została wykorzystana do wyprodukowania produktu. Kratki powerframe bądź 3DX, wyżej wspomniane AGM czy EFB, a także nowoczesne sposoby konstrukcji, które są przyjazne dla środowiska. To wszystko sprawia, że znacznie łatwiej akumulator wybrać z uwagi na znacznie lepsze dostosowanie produktu do obecnych czasów, wymagań, a także ekologicznych restrykcji.

Jeśli akumulator został wyposażony w najnowszą technologię, to będzie nie tylko bardziej ekologiczny czy droższy. Bardzo często wiąże się to też ze znacznie lepszym wykonaniem i bardziej odporną na uszkodzenia obudową. Należy jednak pamiętać o tym, że nowoczesne konstrukcję są też znacznie bardziej żywotne i lepiej dostosowane do krótkich cyklów pracy, dzięki czemu baterie świetnie sobie radzą podczas niedalekich tras. 

Oczywiście to sprawia, że akumulator może pracować dłużej, bo jego żywotność jest na znacznie wyższym poziomie niż u klasycznej konkurencji wciąż wykorzystującej stare techniki. Nie mniej jednak warto też zauważyć, że nowoczesne baterie wymagają nowoczesnych ładowarek, a w przypadku akumulatorów być może będziemy musieli spojrzeć na ranking prostowników do akumulatorów agm, jeśli naszym wyborem padnie bateria dostosowana do pracy z systemem Start/Stop.

Bosch S50 74Ah 750A
akumulator samochodowy 74ah cena
Starline S BA SL 74P
Akumulator 74Ah do diesla

Pamiętajmy o parametrach dodatkowych

Choć powyższe wskazówki są najistotniejsze przy wyborze idealnej opcji, to nie możemy też zapomnieć o pozostałych czynnikach mających znaczenie dla naszych pojazdów. Choćby biegunowość, która określa z której strony jest biegun dodatni, a z której ujemny. Oprócz tego, pamiętajmy też, aby zweryfikować napięcie. I choć w niemal każdym akumulatorze samochodowym wynosi ono 12V, to zdarzają się pewne warianty, gdzie wartość ta może odbiegać od tej rekomendowanej przez producenta.

Dodatkowym atutem wielu akumulatorów może być dodatkowe zweryfikowanie prądu rozruchowego. EN, czyli najczęściej stosowana w przypadku baterii samochodowych klasyfikacja europejska, jest bardzo rygorystyczna. Przez to wiele akumulatorów uzyskuje relatywnie niskie wyniki, które w normalnym użytkowaniu bądź też w mniej rygorystycznych testach mają lepsze wartości.

Podsumowanie – teraz wiesz jaki akumulator 74ah diesel potrzebuje, a jaki produkt okaże się prawidłowy dla benzyniaka!

Trudno jednoznacznie wskazać na opcję o najciekawszych parametrach z kilku powodów. Przede wszystkim dla pojazdów z silnikiem wysokoprężnym znacznie lepsze będą opcje o bardzo wysokim prądzie rozruchowym. Natomiast klasyczne benzyniaki będą pracować idealnie przy prądzie o wartości 650-700A – w przypadku pojemności 74 Ah. Oprócz samej mocy rozruchowej idealny akumulator będzie też charakteryzował się nowoczesnym wykonaniem, a także długą gwarancją, co potwierdzi sprawność i żywotność produktu.

Jeśli własnoręczne poszukiwania nie są dla nas bądź po prostu wolimy zawierzyć ekspertom, to ciekawym rozwiązaniem będzie VARTA BLUE 74Ah 680A. Zwycięzca rankingu 2024 to przede wszystkim sprawdzona, renomowana firma oferująca bardzo popularny i często wybierany akumulator idealny do aut osobowych. Nie ma on, co prawda, najwyższego prądu rozruchowego. Nie mniej jednak bardzo dobre, nowoczesne wykonanie w połączeniu z pochlebnymi wypowiedziami sprawiają, że model ten zasługuje na nasze uznanie.

Czytaj o regeneracji akumulatora samochodowego i zobacz jak bezpiecznie ładować akumulator w domu.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki akumulator samochodowy 74Ah wybrać
Average rating:  
 0 reviews