Jaki akumulator samochodowy 45Ah wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Spis Treści


Zastanawiasz się jaki będzie bardzo dobry akumulator samochodowy do auta miejskiego? Sprawdź ranking akumulatorów na 2024 rok, a także dowiedz się czym się kierować podczas wyboru baterii 45ah!

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak istotne jest wybranie prawidłowego akumulatora do naszego auta. W doborze pojemności, wyrażonej aH czyli amperogodzinach, pomoże nam producent, bo ten z góry w zaleceniach określa jakiej pojemności powinna pojawić się w aucie bateria. Jednakże, nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że oprócz samej pojemności, kluczowych informacji jest całkiem sporo.

Z tego względu nawet jeśli do naszej dyspozycji są rankingi akumulatorów 50ah, 60ah, a nawet i większe, to bez odpowiedniego zaznajomienia się z tym sprzętem nie poradzimy sobie w wyborze rozwiązania idealnie skrojonego pod nasze auto. Na szczęście istnieje rozwiązanie idealne umożliwiające nam wybranie akumulatora wystarczająco dobrze sprawującego się w naszym aucie, dzięki czemu nie będzie nam potrzebne urządzenie do testowania akumulatorów ani też nie będziemy musieli zastanawiać się jaki prostownik z rozruchem wybrać aby doładować baterię lub też pewnego zimowego ranka uruchomić auto za pomocą prostownika.

BANNER 54559

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Yuasa YBX3053 1

Yuasa YBX3053

9.9

Droga

Allegro Logo
SAKURA PRO 45AH400A 1

SAKURA PRO

9.8

Tania

Allegro Logo
BOSCH S3 45AH 400A S3002 1

BOSCH S3 S3002

9.7

Droga

Allegro Logo
MAXGEAR 45AH 480A 1

MAXGEAR 45AH 480A

9.6

Średnia

Allegro Logo
Topla 45AH 420A 1

Topla 45AH 420A

9.5

Tania

Allegro Logo
BANNER 54559 1

BANNER 54559

9.4

Tania

Allegro Logo

Tym rozwiązaniem jest dzisiejsze zestawienie, gdzie nasi eksperci przygotowali ciekawe urządzenia charakteryzujące się świetnymi parametrami i nowoczesną technologią wykonania, co przekłada się na znacznie dłuższą niż przeciętna żywotność. Nie mniej ważną kwestią było też zweryfikowanie rozmiaru, biegunowości, a także wielu innych dodatkowych informacji w celu upewnienia się, że sprzęt będzie oferować odpowiednią jakość przez cały swój żywot.

Najlepszy akumulator samochodowy dostępny w rankingu to bez wątpienia Yuasa YBX3053 i to z kilku powodów

akumulator samochodowy 45Ah opinie

Pierwsze urządzenie i jednocześnie zwycięzca dzisiejszego rankingu to bez wątpienia jedna z ciekawszych ofert obecnie dostępnych na rynku. Sprzęt ten charakteryzuje się parametrami wystarczająco dobrymi, aby poradzić sobie bez większych problemów z pracą w autach osobowych o stosunkowo niewielkiej pojemności. Urządzenie jest bardzo dobrze zoptymalizowane pod auta takich marek jak Honda, Toyota, Subaru czy Suzuki. Co ciekawe, wiele modeli firmy Daihatsu korzysta ze sprzętu. 

Bardzo istotną sprawą związaną z tym akumulatorem jest fakt, że końcówki biegunów T3 dostosowane są przede wszystkim do aut japońskich i niektórych marek z Korei. A to oznacza, że nie jest to opcja przewidziana do każdego samochodu. Nie mniej jednak urządzenie jest bardzo proste pod względem budowy. To typowa, kwasowo-ołowiowa konstrukcja. Dzięki temu opcja nie jest przesadnie droga, choć w stosunku do konkurencji nie należy do najtańszych, budżetowych propozycji. 

Sprzęt cechuje się prądem rozruchowym na poziomie 400A, co powinno wystarczyć do sprawnego uruchomienia niemal każdego małolitrażowego auta. Nie jest to jednak urządzenie przygotowane dla większości diesli – nawet tych o pojemności do 1,5 litra. Nie mniej jednak sprzęt jest niezwykle trwały, wytrzymały, i pomimo klasycznej technologii wykonania sprawdza się nawet przez wiele lat w autach.

ok
 • Bardzo długa żywotność;

 • Dostosowane do wymagań japońskich aut i niektórych koreańskich producentów;

 • Świetne wykonanie;

 • Wysokie opinie i oceny.

nook
 • Wyłącznie do aut japońskich i koreańskich;

 • Stosunkowo niewielki prąd rozruchowy.


Alternatywą dla zwycięzcy będzie akumulator samochodowy firmy Sakura, mianowicie SAKURA PRO 45AH/400A

akumulator 45Ah opinie

Bardzo podobną alternatywą dla numeru jeden jest kolejna mniej popularna firma produkująca akumulatory, mianowicie Sakura. Nie jest to ani Varta, ani Centra, ani też Bosch. Nie mniej jednak świetne wypowiedzi użytkujących w połączeniu z dosyć niską ceną i ogromną kompatybilnością jest bez wątpienia atrakcyjna. Szczególnie jeśli przyjrzymy się parametrom i wykonaniu, a także poszczególnym atrybutom.

Sprzęt ma polaryzację lewy minus, a więc jest to bardzo często spotykany typ baterii na rynku aut europejskich. Idealnie sprawdzi się w samochodach marki Alfa Romeo, Peugeot, Renault, Citroen, Fiat, a także w przypadku samochodów koncernu VAG. Sam sprzęt jest całkowicie bezobsługowy, co bez wątpienia jest w obecnych czasach istotne. Nie musimy więc martwić się o elektrolit czy o dolewanie jakiegokolwiek płynu. Co więcej, nie musimy też martwić się o to, aby co jakiś czas naładować produkt.

Niemniej jednak sprzęt przygotowany przez firmę Sakura ma tylko rok gwarancji, co może być wskaźnikiem małej pewności producentów odnośnie bezawaryjności. Jednakże żadnemu użytkownikowi nie zdarzyło się jeszcze rozładować i wyeliminować z użycia tej baterii. A przynajmniej żaden się tym nie pochwalił w komentarzach. 

ok
 • Dosyć niska cena;

 • Spora kompatybilność z europejskimi markami aut;

 • Wysoka wytrzymałość;

 • W pełni bezobsługowy.

nook
 • Dosyć niski prąd rozruchowy.

Ranking 2024 uzupełnia też renomowana propozycja, a więc BOSCH S3 45AH 400A S3002

Akumulator 45Ah BOSCH

Aby opcja była wystarczająco atrakcyjna, musimy przede wszystkim mieć gwarancję, że nawet przy większym zapotrzebowaniu na energię czy też podczas krótkich cykli pracy bateria nie traci szybko swojej żywotności. Dlatego oprócz samych suchych parametrów technologia wykonania jest niezwykle ważna. To właśnie dlatego produkt marki Bosch znalazł się w dzisiejszym zestawieniu.

Propozycja przygotowana przez niemieckiego producenta jest niezwykle zaawansowana, jeśli chodzi o samą budowę. Otóż model Bosch Silver 3 wykorzystuje nowoczesną technologię do znacznie efektywniejszego zarządzania energią akumulatora. Tak zwana kratka powerframe ma za zadanie zmniejszyć korozję, a co za tym idzie zwiększyć wytrzymałość i poprawić żywotność urządzenia nawet w przypadku intensywnego zużywania baterii – jak na przykład w autach patrolujących lub taksówkach.

S3, podobnie jak i nieco droższy i mocniejszy wariant Bosch Silver S4, charakteryzuje się też świetną kompatybilnością – szczególnie w przypadku aut od producentów niemieckich, francuskich i włoskich. Nie mniej jednak także koreańskie i japońskie auta takich marek jak Hyundai lub Toyota są kompatybilne z tym modelem – pod warunkiem, że w konkretnych autach znajdziemy biegun dodatni po prawej stronie.

ok
 • Bardzo dobra jakość;

 • Niezwykle nowoczesna technologia wykonania;

 • Bardzo niska cena.

nook
 • Niewielki prąd rozruchu.

Jeśli przez najlepszy akumulator samochodowy rozumiemy taki o najwyższym prądzie rozruchu, to w takim razie MAXGEAR 45AH 480A będzie idealny

Akumulator 12V 45Ah cena

Jeśli martwimy się, że odbiorniki elektryczne w naszym aucie będą zbyt wymagające dla poprzednich ofert, to warto pomyśleć nad opcją firmy MaxGear. Ta natomiast ma nam do zaoferowania ogromny wręcz prąd rozruchowy. Nawet przeglądając ranking akumulatorów 55ah możemy dostrzec, że warianty o większej pojemności nie są w stanie dostarczyć tak dużego prądu rozruchu. A to nam wskazuje idealne dostosowanie urządzenia do aut z silnikami wysokoprężnymi.

Propozycja przewidziana została dla każdego, kto pragnie mieć pewność, że nigdy nie zajdzie potrzeba dodatkowego ładowania sprzętu. Ten akumulator jest w pełni bezobsługowy, o poziom elektrolitu także martwić się nie musimy.  Propozycja ma biegun dodatni po prawej stronie, a więc jest kompatybilna z wieloma samochodami europejskimi, z uwagi na swoje rozmiary w szczególności dobrze się sprawdza w modelach Opla, Forda, a także Volkswagena.

Sprzęt charakteryzuje się bardzo dobrym wykonaniem i świetnymi parametrami. Szczególnie istotny jest tutaj prąd rozruchowy, który przy niewielkiej pojemności 45 Ah wynosi aż 480 A. To przekłada się na świetne możliwości rozruchowe nawet w przypadku bardziej wymagających pojazdów.

ok
 • Bardzo wysoki prąd rozruchowy;

 • Oczko kontrolne;

 • Duża kompatybilność z wieloma markami europejskim;

 • Wysoka sprawność.

nook
 • Przeciętna kompatybilność z rynkami poza europejskimi. 
 •  

Topla 45AH 420A to kolejny ciekawy, całkowicie bezobsługowy produkt o pojemności 45ah

akumulator samochodowy 45Ah ranking

Kolejna oferta przygotowana została przez firmę, która od wielu lat oferowała nam bardziej budżetowe rozwiązania. Teraz jednak, po zyskaniu nieco renomy, nie odstaje cenowo od konkurencyjnych modeli. Nie mniej jednak pomimo “nieatrakcyjnej” ceny, sprzęt świetnie sobie radzi w wielu sytuacjach. I choć nie jest to ani opcja AGM ani EFB, przez co nie będzie współgrać z systemem start-stop, to jednak produkt ten ma ponadprzeciętny prąd rozruchowy i bardzo dobre opinie potwierdzające jakość wykonania.

Urządzenie jest typową konstrukcją sprzed wielu lat, mianowicie to akumulator kwasowo-ołowiowy. Nie oznacza to jednak, że sprzęt nie będzie w stanie sobie radzić przy normalnych warunkach użytkowania. Wręcz przeciwnie – ponadprzeciętna wartość prądu rozruchowego w tak niewielkiej pojemności będzie idealnym wyborem dla aut z silnikami diesla bądź też takich, gdzie zapotrzebowanie energetyczne, z uwagi na dodatkowe odbiorniki, będzie większe. 

Trudno oczekiwać, aby w tej cenie Topla oferowała sprzęt dostosowany do nowoczesnych samochodów i tak nie jest. W tym zestawieniu żaden producent tak nie robi, bo wtedy cena za baterię byłaby nawet dwa razy większa. 

ok
 • Świetne wykonanie;

 • Dosyć wysoki prąd rozruchu;

 • 100% bezobsługowy.

nook
 • Stosunkowo wysoka cena.

BANNER 54559 także powinien przypaść nam do gustu, jeśli zastanawiacie się jakie będą najlepsze akumulatory samochodowe

Akumulator 45Ah najtaniej

Bardzo wysoka cena nie stanowi dla nas problemu? W takim razie propozycja od producenta charakteryzującego się produkcją bardzo wytrzymałych rozwiązań będzie wręcz idealnym rozwiązaniem. Sprzęt przygotowany przez firmę Banner jest w pełni bezobsługowy, ma nowoczesną konstrukcję, a dodatkowo wartości rozruchowe zostały wielokrotnie sprawdzony i potwierdzone – nie tylko certyfikatem EN.

Model o oznaczeniu 54559 dostarcza nam stosunkowo podstawowe parametry jak na tego typu urządzenia. Produkt cechuje się pojemnością 45 Ah przy prądzie rozruchowym 400 A. Nie jest to więc zaskakująca propozycja pod tym względem. Nie mniej jednak warto nadmienić, że urządzenie jest niezwykle dobrze skonstruowane i w pełni bezobsługowe. Użytkownicy nie muszą martwić się o elektrolit, bo jest on szczelnie zamknięty i całkowicie poza obowiązkami kupującego.

Dodatkowo pamiętajmy, że sam produkt przed wysłaniem do użytkownika jest wielokrotnie sprawdzany w celu upewnienia się, że jest on w pełni naładowany i całkowicie sprawny. Sama diagnoza odbywa się przy użyciu zaawansowanych sprzętów diagnostycznych i spełnia różnorodne standardy – SAE, DIN, ICE, a także EN, CA i JIS.

ok
 • Świetna jakość wykonania;

 • Całkowicie bezobsługowy i szczelnie zamknięty;

 • Propozycja wielokrotnie sprawdzana – każdy parametr weryfikowany.

nook
 • Wysoka cena.

Przeglądając ranking akumulatory samochodowe 2024 nie wpadły ci do gustu? W takim razie skorzystaj z poniższych porad i wytycznych, a następnie wybierz najlepszy akumulator według swoich własnych wytycznych! 

Rankingi akumulatorów 60ah czy też zestawienia oferujące inne pojemności zawsze mają za zadanie przedstawić najciekawsze produkty z uwagi na ich cenę, popularność, a także inne parametry. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę które z tych atrybutów i poszczególnych wartości odgrywają największą rolę i jak należy właściwie spojrzeć na propozycję w celu wybrania tej najlepszej. Przecież Varta Blue Dynamic czy też Varta Silver Synamic – oba warianty oferujące najnowocześniejszą technologię konstrukcji kratki Powerframe – nie mogą być jedynym dobrym wyborem spośród kilkudziesięciu producentów i kilkuset dostępnych modeli. 

I tak rzeczywiście nie jest. Exide, Futura, Bosch, Sakura, a także Maxgear, Banner czy Topla – wszystkie te firmy są w stanie dostarczyć nam relatywnie dobry produkt, który pod żadnym względem nie będzie odbierać od wielu innych firm. Jak jednak mieć pewność, że sprzęt nie jest zawodny i podczas produkcji wykorzystano najwyższej jakości komponenty? Przecież nikt nie chce zaraz sprawdzać jaki prostownik wybrać, aby cieszyć się spokojem ducha. 

Otóż wybierając produkt właściwy, musimy przede wszystkim zapoznać się z technologią, w jakiej został on wykonany i czy jest to nowoczesny typ akumulatora czy też nieco bardziej klasyczny. Dalej, warto uwzględnić prąd rozruchowy, bo ma to wielkie znaczenie w zależności od tego jaki silnik znajduje się w naszym aucie. Oczywiście warto też pamiętać o tym, że idealne opcje to takie, które są przy okazji skonstruowane w przyjazny dla środowiska sposób. Oczywiście nie zapominajmy też o opiniach i ocenach czy też samej cenie. Ciekawe informacje pojawiły się też w tym artykule: 

Poradnik zakupowy musi uwzględnić najistotniejszy parametr, a więc prąd rozruchowy

Jak doskonale wiem, wybranie idealnego urządzenia do zasilania auta do sprawa bardzo ważna z kilku powodów. Przede wszystkim musimy pamiętać, że właściwie dobrane urządzenie pozwoli na bezproblemowe odpalanie auta przez wiele lat. Nie mniej jednak nie każdy akumulator 45 Ah będzie odpowiedni, nawet jeśli producent dokładnie nie sprecyzował jakie to urządzenie ma być. Oprócz pojemności niezwykle ważną rolę odgrywa prąd rozruchowy.

Wskazuje on na maksymalną wartość, jaką akumulator może przekazać w celu uzyskania iskry zapalającej mieszankę, ale nie tylko. Nierzadko akumulator, przy starcie, musi też zasilić szereg innych komponentów i elementów. A to oznacza, że jeśli jesteśmy wyposażeni w auto z wieloma odbiornikami lub też te dostępne na wyposażeniu są mocno energożerne, to prąd rozruchowy nie przekraczający 400A może okazać się za małą wartością.

Równie ważna jest kwestia silników wysokoprężnych. Z uwagi na nieco inny typ konstrukcyjny i sposób działania, samochody z silnikami diesla wymagają większego prądu rozruchu – o 20-40% większego niż odpowiedniki benzynowe. Dlatego jeśli poszukujemy akumulatora o pojemności 45 Ah do pojazdu zasilanym olejem napędowym, warto przyjrzeć się ofertom o prądzie rozruchowym nie mniejszym niż 400 A, a najlepiej rozejrzeć się za ofertami w zakresie 450 A lub więcej.

MAXGEAR 45AH 480A
Akumulator 12V 45Ah cena

akumulator 45Ah ranking

Przeczytaj jak zregenerować akumulator samochodowy.

SAKURA PRO 45AH/400A
akumulator 45Ah opinie

Nie mniej istotna jest biegunowość i właściwy rozmiar

Producenci stosują różnego rodzaju akumulatory nie tylko ze względu na zastosowanie technologie (o tym niżej). Bardzo często przygotowane propozycje różnią się długością, szerokością czy wysokością, a także sposobem montażu. Umiejscowienie bieguna dodatniego i ujemnego także jest inne. Choć na pierwszy rzut oka nie wydaje się to jako kluczowa sprawa, to jednak z uwagi na ograniczoną długość przewodów i ilość miejsca przeznaczonego na baterię nieprawidłowy wybór może okazać się bolesny dla naszej kieszeni. 

Otóż jeśli producent określa polaryzację jako prawy plus, to znaczy to tyle, że biegun dodatni znajduje się po prawej stronie patrząc od strony użytkownika. Jeśli więc w aucie biegun dodatni jest w innym miejscu, to nie będziemy w stanie takiego akumulatora zamontować z uwagi na zbyt krótkie przewody. A tych wymiana będzie o wiele droższa niż większość z nas sobie to wyobraża.

Oczywiście w rankingu akumulatorów 2024 uwzględniona została też technologia wykonania

Na niezawodność czy też wytrzymałość na przeciążenia i wibracje wpływa wiele kwestii, lecz jedną z najistotniejszych jest technologia, jaką dany producent postanowił zastosować w urządzeniu. Nie jest to tajemnicą, że powoli producenci decydują się odchodzić od archaicznych konstrukcji, do jakich należą akumulatory kwasowo-ołowiowe. Dalej są one popularne i cieszą się wysokim zainteresowaniem z uwagi na niską cenę, a także dostępność.

Nie mniej jednak przeglądając katalog dostępnych akumulatorów na rynku bardzo łatwo zauważyć, że znacznie ciekawszym rozwiązaniem wydają się akumulatory żelowe, a dokładniej rzecz mówiąc ołowiowo-żelowe. Są to akumulatory, gdzie elektrolit jest dostępny w formie żelu. Przez to nie są one tak narażone na uszkodzenia. Nie mniej jednak są one droższe, przez co poszukując opcji budżetowej dalej warto przemyśleć opcję kwasowo-ołowiową. Szczególnie, jeśli parametry są naprawdę atrakcyjne i zastosowano najwyższej klasy komponenty podczas budowy.

BOSCH S3 45AH 400A S3002
Akumulator 45Ah BOSCH
BANNER 54559
Akumulator 45Ah najtaniej

Opinie jakie dana bateria miała w 2024 roku

Pozytywny feedback użytkowników to jeden z najprostszych sposobów na uzyskanie wielu dodatkowych informacji na temat wybranego przez ciebie urządzenia. Jak dobrze wiemy, produkty charakteryzujące się bardzo dużą popularnością są zazwyczaj szeroko komentowane i oceniane przez innych użytkowników. I choć samo wykonanie nie zawsze można łatwo ocenić po kilku dniach, tygodniach, czy nawet miesiącach użytkowania, to już przeprowadzenie testu i zweryfikowanie parametrów i stanu napięcia czy też stanu akumulatora już zrobić możemy. I tak wielu kupujących od razu weryfikuje czy dostali produkt taki, jaki oczekiwali.

Pamiętajmy natomiast, że są to zazwyczaj bardzo subiektywne informacje, a więc jeśli użytkownik w niewłaściwy sposób eksploatował auto, mianowicie bardzo często zapominał o wyłączeniu świateł czy też przejeżdżał skrajnie krótkie trasy, to stan akumulatora na pewno uległby pogorszeniu i to nie z powodu wykonania tylko nieprawidłowego użytkowania.

Podsumowanie – ani test akumulatorów ani top 10 nie przygotuje cię na wybór właściwego urządzenia jak własne doświadczenie i wiedza!

Wiele osób zastanawia się jaki prostownik mikroprocesorowy wybrać w momencie gdy dojdzie do sytuacji awaryjnej. I choć posiadanie takiego urządzenia jest zawsze dobrym pomysłem, to o wiele lepiej skupić się na wybraniu takiej baterii samochodowej, która przez lata nie będzie dawać znaku o zużyciu i o niewłaściwym ładowaniu. Z tego względu warto sprawdzić poszczególne parametry modelu, dowiedzieć się co nieco o zastosowanej technologii i typie konstrukcji, a także przyjrzeć się opiniom, jakie użytkownicy pozostawili.

Yuasa YBX3053 to opcja bardzo dobra, szczególnie jeśli nasze auto jest w niewielkim czy średnim wyposażeniu w odbiorniki elektryczne. Pomimo przeciętnego prądu rozruchowego, sprzęt jest niezwykle żywotny i bardzo dobrze radzi sobie w niskich temperaturach. Dodatkowo, jest w pełni bezobsługowy, nie wymaga uzupełniania poziomu elektrolitu, a także dostosowany jest do aut produkcji japońskiej.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki akumulator samochodowy 45Ah wybrać
Average rating:  
 0 reviews