Ranking podnośników samochodowych 2024 roku – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Podnośnik samochodowy ranking ofert – sprawdź co w 2024 roku najlepiej wybrać!

Jeżeli w twoim aucie dojdzie do awarii, to zazwyczaj naszym pierwszym kierunkiem jest udanie się do mechanika. Jednakże, czasami wystarczy tylko kilka dłuższych chwil i odrobina wiedzy, aby samemu rozwiązać problem. Z tego powodu własny podnośnik samochodowy to sprawa kluczowa dla wielu osób. Sprzęt ten będzie również niezastąpiony w przypadku własnoręcznej wymianie całych kół wraz z oponami z letnich na zimowe lub na odwrót. Dodatkowo warto pomyśleć o zakupie dobrej wyważarki do kół czy kompresorze samochodowym pod zapalniczkę.

Jednakże, dla każdego z nas zakup podnośnika samochodowego wiąże się z czymś innym. Dla jednego będzie to właśnie prosty lewarek samochodowy gwarantujący kompaktowość i lekkość, a także wystarczającą trwałość do jednosezonowego podniesienia auta w celu wymiany kół. Inna natomiast osoba będzie potrzebować podnośnik samochodowy dwukolumnowy, który z powodzeniem znajdziemy w prawie każdym warsztacie.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Podnośnik Heckmann bałwanek

9.9

Tania

Podnośnik AppTech

9.8

Tania

Podnośnik Best Tools

9.7

Tania

Podnośnik NORMET PX-3500XU

9.6

Droga

Podnośnik HECKMANN L245D

9.4

Droga

Z uwagi na tak dużą róznorodność produktów, w dzisiejszym zestawieniu postanowiliśmy przygotować listę najciekawszych opcji dostosowaną do wymogów każdego użytkownika. Oznacza to, że w rankingu podnośników samochodowych znajdą się propozycje kompaktowe i budżetowe, jak i te mocniejsze dla osób oczekujących niezawodności i trwałości, jak i sprzęty profesjonalne, które z powodzeniem poradzą sobie w warsztacie samochodowym.

PODNOŚNIK PNEUMATYCZNY 15-40cm BAŁWANEK 3.5T

podnośnik samochodowy nożycowy

Przeglądając dostępne podnośniki samochodowe, nie sposób pominąć tego modelu. Pierwsze miejsce zajął podnośnik pneumatyczny typu bałwanek. Zakres pracy urządzenia mieści się w zakresie od 15 do 40 centymetrów, a maksymalne ciśnienie robocze osiąga 12 barów. Maksymalny udźwig podnośnika wynosi 3500 kilogramów, dlatego nadaje się również do dużych aut typu SUV. Wygodny wysięgnik zakończony rękojeścią mierzy 70 centymetrów. Rękojeść jest powstała z antypoślizgowego tworzywa w czarnym kolorze.

Kółka o średnicy 60 milimetrów umożliwiają wygodne wsunięcie urządzenia pod zawieszenie. Model ma trzy zawory oznaczone różnymi kolorami. Zielony służy do podnoszenia, czerwony do opuszczania, a środkowy stanowi zawór zabezpieczający. Podwójny kołnierz zlokalizowany na górze i na dole sprawia, że model jest trwały i niezwykle mocny, odporny na uszkodzenia.

Podnośnik pracuje w poziomie, ale do przechowywania można go ustawiać pionowo, co oszczędza miejsce. Kauczukowe poduszki są niezwykle szczelne i odporne na przetarcia oraz inne uszkodzenia. Uniwersalne złącze powietrza umożliwia zastosowanie wielu źródeł pompujących. Ponadto poduszka zawiera specjalną tuleję stabilizującą, co sprawia, że urządzenie jest stabilne i nie przesuwa się na boki.

 • Kompaktowy;

 • Nadaje się również do dużych samochodów;

 • Wysoka jakość wykonania.

 • Tłok głośno pracuje.

PODNOŚNIK NISKOPROFILOWY ŻABA 4T 2-TŁOK GUMA NISKI

podnośnik nożycowy samochodowy

Podnośnik marki AppTech to niskoprofilowe urządzenie typu żaba. Jego maksymalny udźwig wynosi 4 tony, dzięki czemu model może być stosowany do wymiany kół w dużych samochodach osobowych. Model waży 39 kilogramów i podnosi auta na wysokość od 72 do 550 milimetrów. Długość podnośnika to 74 centymetry, a jego szerokość to 35,5 centymetra.

Produkt ma wygodną rączkę długą na 130 centymetrów, zakończoną antypoślizgowym uchwytem. Część rączki, która styka się z pojazdem, została obleczona specjalną pianką, dzięki której urządzenie nie powoduje otarć karoserii. Podnośnik wyposażono w cztery koła, w tym dwa skrętne, co pozwala na łatwe umieszczenie go pod samochodem i wygodne dostosowanie pozycji.

W modelu zastosowano dwustopniowy siłownik z dwoma tłoczkami, co pozwala na szybkie podniesienie samochodu bez potrzeby używania siły. Podnośnik powstał z metalu pomalowanego na czerwony kolor metodą proszkową. Emulsja chroni przyrząd przed rdzą i przedłuża jego żywotność. Część, która styka się z podwoziem w trakcie podnoszenia, posiada ochronną gumę, która dodatkowo amortyzuje wstrząsy i zabezpiecza auto przed uszkodzeniem.

 • Pianka zapobiegająca obiciom karoserii;

 • Kółka;

 • Poręczny i łatwy w obsłudze.

 • Ciężki.

PODNOŚNIK SAMOCHODOWY LEWAREK ŻABA 2,5T NISKI GUMA

podnośnik samochodowy opinie

Podnośnik hydrauliczny „żaba” marki Best Tools to praktyczne urządzenie o udźwigu do 2500 kilogramów. Model podnosi na wysokość od 80 do 360 milimetrów, a jego konstrukcja sprawia, że idealnie nadaje się do aut, które mają obniżone zawieszenie, czyli np. samochody sportowe. Urządzenie waży około 15 kilogramów i ma 57 centymetrów długości oraz 20 centymetrów szerokości.

Model wyposażono w doczepianą rączkę o długości 54 centymetrów oraz cztery koła pozwalające na komfortowe i szybkie wsunięcie podnośnika pod samochód. Rączkę zakończono gumowym, antypoślizgowym uchwytem. Dodatkowy atut stanowi profilowany uchwyt transportowy. Na podnośniku znajduje się gumowy krążek, który amortyzuje wstrząsy i chroni podwozie przed przypadkowym uszkodzeniem.

Ten podnośnik samochodowy hydrauliczny posiada specjalny przycisk, który służy do regulacji siły podnoszenia. Model powstał z wysokogatunkowej i grubej blachy stalowej. Dzięki temu urządzenie jest trwałe, odporne na rdzę, stabilne i sztywne. Konstrukcja ramy zapewnia modelowi niezawodną stabilizację w trakcie pracy, a spłaszczony kształt zajmuje niewiele miejsca podczas przechowywania. W zestawie znajduje się szczegółowa instrukcja obsługi w języku polskim.

 • Uchwyt transportowy;

 • Duży udźwig;

 • Lekki.

 • Stosunkowo niski kąt podnoszenia.

PODNOŚNIK NOŻYCOWY MOBILNY 3,5T PX-3500XU NORMET

podnośnik samochodowy dwukolumnowy

Recenzowany podnośnik nożycowy samochodowy jest marki Normet. To profesjonalne urządzenie przeznaczone do prac warsztatowych. Model waży 656 kilogramów. Jego szerokość to 184 centymetry, a długość jest regulowana i wynosi od 127 do 215 centymetrów. Wysokość także podlega regulacji i mieści się w przedziale od 11centymetrów do 1,2 metra. Całkowity udźwig podnośnika to 3500 kilogramów.

Urządzenie potrzebuje tylko 18 sekund, aby podnieść auto na maksymalną wysokość. Podnośnik pracuje z ciśnieniem od 6 do 8 barów i cechuje się stałą synchronizacją. Model wyposażono w hydrauliczny napęd i pneumatyczne zapadki osadzone na siłownikach. Całkowita moc silnika produktu wynosi 2,2 kW. Urządzenie charakteryzuje się płaskim najazdem, który jest wysoki na 11 centymetrów – ułatwia to wsunięcie uszkodzonego auta na platformę.

Silnik powstał z wysokiej jakości aluminium, a całość posiada system zabezpieczający przed przeciążeniem. Ponadto silnik ma ochronę klasy IP54 i przeszedł testy jakościowe i bezpieczeństwa. Solidna blokada uniemożliwia przypadkowe odblokowanie podnośnika, dlatego osoba znajdująca się pod samochodem jest bezpieczna. Istnieje możliwość wydłużenia rampy w przypadku serwisowania dłuższych samochodów.

 • Pozwala na dostęp do całego podwozia;

 • Łatwa obsługa;

 • Płaska platforma.

 • Stacjonarny.

Podnośnik jednokolumnowy blacharsko lakierniczy

podnośnik samochodowy hydrauliczny

Produkt marki Heckermann to kolejny profesjonalny podnośnik blacharsko-lakierniczy. Urządzenie jest mobilne i nie wymaga stałego miejsca. Jednokolumnowa konstrukcja zawiera dwa uchwyty – za koło oraz za próg. Podnośnik można stosować do aut o masie do 1800 kilogramów albo do ładunków, których masa nie przekracza 810 kilogramów. Model waży 62 kilogramy i podnosi na wysokość do 80 centymetrów.

Podnośnik wykonano z mocnego metalu pokrytego niebieską farbą. Emulsję nałożono metodą proszkową, co sprawia, że farba nie odpryskuje, nie łuszczy się i chroni materiał przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych. Model wyposażono w cztery koła, co gwarantuje łatwe i wygodne transportowanie oraz ustawianie urządzenia. Jeden produkt podnosi jedno koło – można zatem dokupić trzy egzemplarze, aby podnieść całe auto i wykonywać prace związane z podwoziem.

Wygodna dźwignia skutecznie i szybko podnosi nawet najcięższe samochody oraz ładunki – nie ma potrzeby stosowania dużej siły. Zestaw zawiera dodatkową platformę do podnoszenia paczek, pudełek, itp., oraz standardową ramę do opon samochodowych.

 • Mobilność;

 • Można stosować do podnoszenia paczek;

 • Wygodna dźwignia.

 • Widełki są przykręcone, a nie przyspawane.

PODNOŚNIK SAMOCHODOWY DWUKOLUMNOWY HECKMANN 4.5T

podnośnik samochodowy ranking

Model L245D marki Heckmann to dwukolumnowy podnośnik o udźwigu 4500 kilogramów. Urządzenie ma napęd hydrauliczny i metalowy zbiornik pompy. Produkt wykonano z wytrzymałej stali i wyposażono w cztery symetryczne ramiona, które umożliwiają serwisowanie samochodów osobowych i busów. Długość każdego ramienia można regulować w zakresie od 780 do 1250 milimetrów. Każde posiada gumowy krążek zwiększający stabilność pojazdu.

Ponadto podnośnik ma specjalne, grube gumy chroniące karoserię przed porysowaniem w trakcie podnoszenia. Na każdym ramieniu umieszczono misę na narzędzia. Po uniesieniu samochodu na pożądaną wysokość, urządzenie automatycznie się blokuje. Model jest stacjonarny, a do jego zamontowania producent zaleca płyty betonowe z betonu B25.

Specjalistyczne ślizgi wykonane z tworzywa konstrukcyjnego nie wymagają serwisowania, są łatwe w obsłudze i niezwykle trwałe. Łańcuch będący częścią układu podnoszącego składa się z ośmiu ogniw, co gwarantuje szybkie i bezawaryjne podnoszenie nawet ciężkich pojazdów. Na urządzenie można wjeżdżać zarówno przodem, jak i tyłem. Zestaw zawiera specjalną kurtynę serwisową z pasów powstałych z tworzywa PCV.

 • Ośmioogniskowy łańcuch;

 • Kurtyna w zestawie;

 • Regulowane ramiona.

 • Stacjonarny.

Podnośnik samochodowy – jaki wybrać w 2024 roku? Jeśli dalej nie wiesz, poniższe porady będą w stanie ci pomóc!

Przedstawione w rankingu 2024 propozycje są bardzo zróżnicowane. Znalazły się tam opcje bardziej budżetowe, jak na przykład klasyczny lewarek samochodowy punktowy typu żaba, propozycje nożycowe, a nawet i podnośniki dwukolumnowe. Pokazuje to, że szukając rozwiązania idealnego musimy mieć na względzie nie tylko cenę czy parametry, o których usłyszeliśmy w sklepie czy od znajomego. Aby być w pełni świadomy zakupu, warto sprawdzić co na tę chwilę ma nam do zaoferowania rynek podnośników.

Pierwszą kluczową kwestią jest, rzecz jasna, rodzaj konstrukcji. Tak więc na samym początku musimy określić swoje wymagania, ale też i sposób użytkowania urządzenia. Jeśli planujemy unowocześnić warsztat czy też rozpocząć własną działalność, to z pewnością bardziej nas będzie interesować podnośnik samochodowy nożycowy lub kolumnowy niż klasyczny lewarek czy podnośnik typu “żaba”.

Oprócz tego, istotne będą też parametry. Jednym z ważniejszym jest udźwig, a więc maksymalna waga, jaką dany podnośnik jest w stanie udźwignąć. Dalej, pamiętajmy też o zakresie pracy. Nie mniej istotną rolę odegra sposób obsługi danego podnośnika czy też jego przechowywanie. Pozytywne czy też negatywne wypowiedzi użytkujących także mogą okazać się istotne. Więcej informacji na temat wyboru właściwego urządzenia znajdziemy poniżej, jak i w tym linku: https://nocar.pl/blog/jaki-podnosnik-samochodowy-wybrac-do-domowego-warsztatu/

podnośnik samochodowy elektryczny

Rodzaj konstrukcji 

Jedną z najistotniejszych rzeczy związanych z zakupem produktu idealnego jest określenie czy ma to być podnośnik samochodowy nożycowy, elektryczny,  jedno lub dwu kolumnowy, czy po prostu klasyczny lewarek punktowy typu żaba. Każdy z produktów sprawdzi się bardzo dobrze przy podnoszeniu auta, aczkolwiek ich zastosowanie jest zgoła inne.

Dla przykład opcje dwukolumnowe i nożycowe będą idealne do warsztatów z uwagi na swoje rozmiary i wagę, a także łatwość obsługi i szybkość podnoszenia. Dzięki temu nawet w 15-20 sekund auto jest gotowe do pracy. Opcje wymagające nieco mniej miejsca to podnośniki samochodowe elektryczne lub pneumatyczne. 

Jeśli jednak poszukujemy propozycji kompaktowej, to najlepiej pomyśleć nad podnośnikiem punktowym. Tego typu urządzenia charakteryzują się bardzo małą wagą w stosunku do tego co potrafią. Ponadto, często łatwo jest je magazynować lub transportować z uwagi na montaż kółek lub specjalne stojaki czy też uchwyty.

PODNOŚNIK SAMOCHODOWY DWUKOLUMNOWY HECKMANN
podnośnik samochodowy ranking

PODNOŚNIK NISKOPROFILOWY ŻABA 4T 2-TŁOK
podnośnik nożycowy samochodowy

Maksymalny udźwig

Następną rzeczą ważną przy wyborze idealnego podnośnika jest udźwig. To w skrócie maksymalne obciążenie, z jakim sobie poradzi wybrany przez nas sprzęt. Rzecz jasna im jest ona większa, tym lepiej świadczy o trwałości produktu i pewności, że sprzęt nie ulegnie uszkodzeniu.

Jeśli chodzi o dokładne wartości, to minimalny udźwig zalecany na dany podnośnik to 1500 kg lub 2000 kg. Są to dwie tony i jak na uniesienie jednego koła, będzie to wystarczające do pewnej i wieloletniej pracy.

Zakres pracy

Kolejny kluczowy aspekt przy poszukiwaniu produktu idealnego to zakres pracy, czyli minimalna i maksymalna wysokość, na jaką dany podnośnik operuje. Im liczby są większe, tym bardziej wszechstronne będzie urządzenie i pozwoli nam na ustawienie takiej wysokości, na jakiej najlepiej nam się pracuje. 

Zakres pracy powinien zacząć się od jak najniższego poziomu – w sytuacji kiedy mamy do czynienia z samochodami sportowymi. Im wyższa wartość końcowa, tym wcześniej wspomniana wszechstronność lepsza. Konkretne liczby, które powinny nas interesować, to przedział roboczy w zakresie 10-40 cm. Jednakże, z powodzeniem znajdziemy produkty o wartości minimalnej na poziomie 6-7 cm. Maksymalna wysokość podnoszenia zależy też od rodzaju podnośnika. Te profesjonalne oferuje nawet do 120 cm, gdzie klasyczne opcje ograniczają się do 40-50 cm.

PODNOŚNIK NOŻYCOWY MOBILNY 3,5T PX-3500XU NORMET
podnośnik samochodowy dwukolumnowy
PODNOŚNIK SAMOCHODOWY LEWAREK ŻABA 2,5T
podnośnik samochodowy opinie

Komfort obsługi i przechowywanie

Następną rzeczą, o jakiej nie możemy zapomnieć podczas szukania idealnego produktu jest komfort użytkowania. I mowa tutaj przede wszystkim o obsłudze urządzenia, a więc prostym ustawieniu, bezproblemowym podniesieniu, a następnie płynnym i co ważne, bezpiecznym opuszczeniu podnośnika i auta, aby go nie uszkodzić.

Co ciekawe, warto też wybrać produkt charakteryzujący się kompaktowością, szczególnie jeśli mowa tutaj o zakupie sprzętu do domu, gdzie każde dodatkowe narzędzie zabiera wolne miejsce. Inne propozycje wyposażone są w specjalne uchwyty ułatwiające przenoszenie. Jeszcze inne natomiast dostępne są w postaci stojaka, co pozwala na bezproblemowe umieszczenie podnośnika w jednym miejscu.

Podnośnik samochodowy opinie

Feedback, szczególnie ten pozytywny, to zdecydowanie bardzo ciekawa alternatywa na uzyskanie ważnych informacji odnośnie podnośnika. Komentujący mają zazwyczaj większe doświadczenie i oferuje nam wgląd w aspekty, których bezpośrednio z opisu nie możemy wywnioskować. Z tego właśnie względu bardzo istotne jest zweryfikowanie co ludzie myślą na temat danego modelu i czy się sprawdził w danej sytuacji.

Rzecz jasna opinie innych to stricte subiektywny sposób na zebranie informacji. Aczkolwiek jeśli weźmiesz pod uwagę tylko te pochodzące od zweryfikowanych użytkowników i często powtarzające się, to jest szansa, że te dane pozwolą nam na określenie czy wybrany przez nas produkt sprawdzi się w danej sytuacji czy też nie.

Podnośnik jednokolumnowy blacharsko lakierniczy
podnośnik samochodowy hydrauliczny

Podnośnik samochodowy – podsumowanie rankingu 2024

Ranking podnośników samochodowych 2024 otworzył produkt charakteryzujący się wysoką sprawnością i niezawodnością. PODNOŚNIK PNEUMATYCZNY 15-40cm BAŁWANEK 3.5T gwarantuje też spory zakres pracy i pomimo że to podnośnik pneumatyczny, a więc wymaga do pracy sprężonego powietrza, to w tej cenie i przy takich parametrach to jedna z ciekawszych opcji. podnośnik samochodowy opinie

Jeśli jednak bardziej nas interesuje podnośnik samochodowy elektryczny bądź po prostu szukamy sprzętu do warsztatu, to warto sprawdzić alternatywy, jakie są dostępne na rynku. Po uwzględnieniu sposobu podniesienia, maksymalnego udźwigu, zakresu podnoszenia i paru innych kwestii, będziemy doskonale wiedzieć który produkt jest najlepszy i czy czasami nie jest to jeden z przedstawionych w rankingu podnośników samochodowych.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Ranking podnośników samochodowych
Average rating:  
 0 reviews