Jaka przecinarka do glazury na mokro wybrać 2024 roku – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Profesjonalna przecinarka do glazury na mokro ranking ofert na rok 2024 – dowiedz się która propozycja będzie dla ciebie najwłaściwsza!

Odpowiednie przycięcie płytek do łazienki czy gresu wymaga precyzji i uwagi, bo jeden niewłaściwy krok może uszkodzić płytkę. Choć zniszczenie jednej czy dwóch sztuk nie powinno robić różnicy, to zbyt częste pomyłki mogą doprowadzić do sytuacji, że nawet kupno dużych ilości produktu może nie wystarczyć. Dlatego najlepiej wyposażyć się w przecinarki do glazury na mokro gwarantujące bezpieczeństwo, precyzję i szybkość działania.

Jednakże, dla jednego użytkownika najlepsza przecinarka elektryczna do glazury będzie charakteryzować się niską ceną, a dla innego największą wydajnością i parametrami roboczymi. Trudno jest jednoznacznie wskazać produkt numer jeden, bo dla każdego użytkownika oznacza to co innego. Z tego właśnie względu postanowiliśmy stworzyć dzisiejszy ranking przecinarek do glazury na mokro.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Przecinarka KowaL Polska

9.9

Tania

Przecinarka RUBI DC-250

9.8

Droga


 

Przecinarka WANDELI

9.7

Droga

Przecinarka NORTON Clipper

9.6

Tania


 

Przecinarka Wertec WTPDG1200

9.5

Droga

Przecinarka Schwarzbau TSW

9.4

Tania

Głównym zadaniem tego zestawienia jest pokazać potencjalnym kupującym ciekawe opcje dostępne obecnie na rynku. Ponadto, bardzo ważne było też uwzględnić w rankingu produkty charakteryzujące się dobrymi parametrami i właściwościami. Dlatego eksperci mieli na oku przecinarki do glazury na mokro o wysokiej mocy i odpowiedniej prędkości obrotowej. Ponadto, profesjonaliści przyjrzeli się maksymalnej grubości cięcia płytki, średnicy tarczy i średnicy jej otworu. 

PRZECINARKA 153cm stołowa do glazury płytek gresu

przecinarki do glazury na mokro

Zwycięzcą rankingu jest przecinarka stołowa marki KowaL Polska. Urządzenie wyposażono w silnik indukcyjny, bezszczotkowy o maksymalnej mocy 2000 Watów i mocy roboczej 1500 Watów. Model jest przeznaczony do cięcia glazury, płytek granitu oraz gresu, zarówno na sucho, jak i na mokro. Narzędzie jest stabilne i mocne, co gwarantuje uzyskanie precyzyjnych cięć, ponieważ płytki nie przesuwają się w trakcie pracy.

Komplet składa się z niezwykle twardej tarczy diamentowej o średnicy 250 milimetrów, rączki do przesuwu wózka, automatycznej pompki wodnej, korka odwadniającego, śruby motylkowej do blokady silnika, gumowego błotnika wodnego, czterech stóp antywibracyjnych i antypoślizgowych, kątomierza z prowadnicą suwakową, kluczy montażowych, czterech nóg podwyższających stół, ośmiu śrub motylkowych do blokowania ustawień stołu i bardzo dobrze napisanej instrukcji w języku polskim.

Produkt ma również deklarację zgodności, ponieważ spełnia wszystkie wymogi unijne dotyczące narzędzi tego typu. Całość waży około 55 kilogramów. Na stole można przecinać kafle o długości 130 centymetrów. Blat jest ogumowany, a tarczę można ustawiać w orientacji góra – dół. Kąt cięcia również podlega regulacji w zakresie od 0 do 45 stopni; przesuw jest płynny, można go zablokować w dowolnej pozycji. Grubość cięcia dla ustawienia 0 stopni wynosi 52 milimetry, a dla ustawienia 45 stopni 46 milimetrów.

 • Bardzo wysoka jakość wykonania;

 • Solidny blat;

 • Precyzyjnie i szybko tnie.

 • Niewygodny uchwyt do prowadzenia tarczy.

RUBI DC-250 1200 PRZECINARKA DO GLAZURY GRESU 120

przecinarka do glazury 1200mm

Przecinarka elektryczna Rubi DC-250 to dobrej jakości urządzenie przeznaczone do cięcia płytek ceramicznych na sucho lub na mokro. Moc silnika to 1100 watów, a prędkość 2790 obrotów na minutę. Długość cięcia wynosi 108 centymetrów, a długość z zagłębianiem to 120,5 centymetra; cięcie skośne jest nieograniczone, natomiast grubość ukosowania wynosi 50 milimetrów. Można również wykonywać cięcia w jednym lub dwóch przejściach, a ich maksymalna grubość to 61 lub 90 milimetrów.

Przecinarka waży 60 kilogramów a jej wymiary to 160 centymetrów długości, 82 centymetry szerokości i 131 centymetrów wysokości. W zestawie jest specjalistyczny bloczek czyszczący zalecany do ostrzenia i oczyszczania tarcz diamentowych. Model jest zasilany sieciowo kablem o długości 3,5 metra. Produkt wyposażono w wysokiej jakości tarczę diamentową CEV z obrzeżem ciągłym.

Obrzeże ciągłe zapewnia szybkie i dokładne cięcia. Stolik jest stabilny, a jego nogi można złożyć. Do transportowania przytwierdzono dwa koła po boku, co znacznie ułatwia przestawianie urządzenia. Przecinarka ma antypoślizgowy blat i regulowany przymiar aż do 60 stopni.

 • Bardzo mocna tarcza;

 • Bloczek czyszczący w zestawie;

 • Dokładna.

 • Mała podstawa.

WANDELI QX ZD 1200 AUTOMAT W RATACH 0% PRZECINARKA

najlepsza przecinarka elektryczna do glazury

Model Wandeli charakteryzuje się prostotą wykonania i praktycznością – stół można złożyć do stosunkowo niewielkich rozmiarów i wygodnie go transportować dzięki zastosowaniu grubych kół, które mogą się poruszać po każdym terenie. Urządzenie waży 43 kilogramy i ma możliwość montażu tarcz o średnicach 80, 100, 115, 116 i 125 milimetrów. Średnica otworu do montowania tarcz to 22,2 milimetra; w modelu fabrycznie jest zamontowana tarcza w wymiarze 115 milimetrów.

Silnik ma moc 1550 watów i pracuje z prędkością 12000 obrotów na minutę. Przecinarka pracuje w trzech trybach – automatycznym, półautomatycznym i manualnym. Pierwsze ustawienie sprawia, że wózek tnie płytkę i samodzielnie wraca do punktu wyjścia; drugie ustawienie sprawdza się podczas cięć pod kątem 45 stopni, ponieważ wózek przecina płytę i zostaje na końcu prowadnicy; ostatni tryb umożliwia swobodne operowanie wózkiem bez użycia automatyki.

Grubość cięcia jest regulowana do kąta 90 stopni. Maksymalna grubość cięcia to 1250 milimetrów; przy ustawieniu 45 stopni jest to 20 milimetrów, a dla 90 stopni – 30 milimetrów. Blat stołu ma antypoślizgową powierzchnię, co zapobiega przemieszczaniu się płyt; jego wymiar to 1200 milimetrów szerokości na 350 milimetrów głębokości.

 • Stosunkowo lekka;

 • Pasuje do niej dużo tarcz;

 • Duży zakres regulacji.

 • Prosty wygląd.

NORTON Clipper TR202 Przecinarka do płytek glazury

przecinarka do glazury na mokro opinie

Przecinarka Norton waży 36 kilogramów i jest częścią serii Clipper. Wyposażono ją w silnik o mocy 900 Watów działający z prędkością na poziomie 2950 obrotów na minutę. Model tnie na długość 650 milimetrów, a służy do tego diamentowa tarcza o średnicy 200 milimetrów. Stół ma składane nogi ze specjalną wzmocnioną konstrukcją zapewniającą stabilizację. Dwie nogi mają przytwierdzone koła transportowe.

Wymiary blatu to 810 milimetrów szerokości i 470 milimetrów głębokości. Przecinarka ma płynny posuw, który gwarantuje dokonywanie precyzyjnych cięć. Płytki o wymiarze 40 na 40 centymetry można ciąć podłużnie i ukośnie – regulacja cięcia ukośnego jest możliwa w zakresie od 0 do 45 stopni nachylenia. Grubość cięcia przy kącie nachylenia 45 stopni wynosi 10 milimetrów.

Prowadnica posiada skuteczny mechanizm blokujący, co zapobiega omyłkowemu wykonaniu zbyt głębokiego lub zbyt krótkiego cięcia. Konstrukcja modelu jest wysoce ergonomiczna, dzięki czemu praca jest przyjemna i nie obciąża układu ruchu użytkownika. Odpowiednia wysokość stołu i uchwytu powoduje, że nie trzeba się nadmiernie schylać, a ruch ręki jest bardziej precyzyjny.

 • Lekka;

 • Kompaktowa;

 • Solidna konstrukcja;

 • Niska moc silnika.

Przecinarka stołowa wodna do płytek WTPDG1200

przecinarka do glazury

Model WTPDG1200 marki Wertec jest przeznaczona do cięcia glazury, płytek i gresu, zarówno na sucho, jak i na mokro. Przecinarka waży 43 kilogramy i ma blat szeroki na 1200 milimetrów i głęboki na 450 milimetrów. Dodatkowo pokryto go gumową powierzchnią, co zapewnia, że płyty nie będą się przesuwały podczas cięcia, a co za tym idzie, praca jest niezwykle precyzyjna.

Silnik o mocy 2300 watów pracuje z prędkością 13000 obrotów na minutę. Diamentowa tarcza o średnicy 125 milimetrów jest zamontowana w urządzeniu. Kąt cięć ukośnych można regulować do nachylenia 45 stopni. Nogi stołu można złożyć do transportu i przechowywania; specjalne koła sprawiają, że transport jest łatwy i nie ma potrzeby noszenia przecinarki.

Zestaw zawiera diamentową kostkę szlifierską, której należy używać co kilka cięć, aby tarcza zachowała na długo swoją ostrość i mogła dłużej prawidłowo służyć. Konstrukcja jest ergonomiczna, ale bardzo prosta. Jest to przecinarka do glazury 1200mm, a więc gwarantuje bardzo duży stół. Niestety, jest on stosunkowo niski, co może utrudniać pracę wysokim osobom, które będą musiały się mocno pochylać, żeby dokonywać precyzyjnych cięć.

 • Solidna;

 • Wykonuje równe cięcia;

 • Wygodna regulacja.

 • Słaba tarcza.

PRZECINARKA DO GLAZURY 151cm stołowa płytek stół

profesjonalna przecinarka do glazury na mokro ranking

Ostatni model w rankingu to TSW 230N marki Schwarzbau. Przecinarka jest przeznaczona do cięcia glazury, płytek, granitu, gresu i kamienia. Można ciąć na sucho i na mokro. Silnik narzędzia cechuje się mocą poborową na poziomie 1800 watów i mocą roboczą 1200 watów. Prędkość obrotowa tarczy to 2950 obrotów na minutę. Urządzenie tnie na długość 127 centymetrów i na głębokość do 45 milimetrów.

Stół ma 151 centymetrów szerokości i ma gumową powierzchnię antypoślizgową, która zabezpiecza płytki przed zmianą pozycji w trakcie cięcia. Kąt cięcia ukośnego można regulować w zakresie od 0 do 45 stopni. Model ma mocne składane nogi, które gwarantują stabilizację oraz dla koła i uchwyt, co ułatwia transport. Dodatkowa przystawka boczna tworzy powierzchnię, na której można odkładać płyty lub narzędzia.

Przecinarka została estetycznie i solidnie wykonana, choć należy ją skalibrować przed pierwszym użyciem. Również zamontowana fabrycznie tarcza jest niskiej jakości, dlatego najlepiej jest ją wymienić. Do narzędzia pasują tarcze z otworem montażowym w rozmiarze 25,4 milimetra średnicy.

 • Wysoka moc silnika;

 • Stabilna konstrukcja;

 • Dodatkowa półka.

 • Niskiej jakości tarcza. 

Dedra przecinarka do glazury, Bosch, a może innej marki? Jeśli nie wiesz dalej który produkt będzie najlepszy, sprawdź poniższe wskazówki! 

Kiedy decydujemy się na zakup urządzenia wspomagającego nas w pracy, to oczywistą rzeczą jest, że powinniśmy wybierać urządzenia niezawodne, sprawdzone, a przy tym wydajne i funkcjonalne. Sytuacja wygląda podobnie, jeśli kupujemy sprzęt dla siebie i do naszych własnych zadań. W obu więc przypadkach wybrana przez nas przecinarka do glazury powinna oferować jak najlepsze parametry.

Nie zawsze jednak zdarza się tak, że będziemy mogli pozwolić sobie na zakup sprzętu charakteryzującego się najlepszą mocą, wydajnością, precyzją cięcia, a także niską ceną. Często trzeba iść na kompromisy. Chociażby z tak błahego powodu jak, na przykład, wybór pmiędzy przecinarką do glazury na mokro 120 cm a rozwiązaniem kompaktowym. Jak więc wskazać najlepszy produkt? Najpierw należy określić swoje wymagania i kryteria. Dalej, przyjdzie nam zapoznać się z parametrami.

Pierwszym i najważniejszym będzie, rzecz jasna, moc urządzenia. Dalej, istotną rolę odegra prędkość obrotowa sprzętu, a także maksymalna długość cięcia. Kolejna kluczowa sprawa to grubość cięcia płytki przy 45 i 90 stopniach. Rzecz jasna musimy też uwzględnić średnicę tarczy i średnicę jej otworu, a także czynniki wpływające na komfort użytkowania sprzętu. Więcej istotnych informacji znajdziemy w poniższym artykule: 

https://www.naszraciborz.pl/site/art/1/0/89326.html

przecinarka do glazury na mokro

Moc urządzenia i jego obroty

Jedną z najważniejszych rzeczy podczas poszukiwania idealnego przecinarki do glazury i gresu jest moc urządzenia, a także prędkość obrotowa sprzętu. Co ciekawe, parametry te są ze sobą powiązane. A to oznacza, że kupując sprzęt o wysokiej mocy działania, możemy przy okazji liczyć na poprawną prędkość obrotową – i na odwrót.

Oczywiście myślenie, że wystarczająco wysoka moc czy obroty oznaczają, że sprzęt jest dobry. Tak łatwo niestety nie ma. To tylko świadczy o tym, że produkt będzie w stanie skutecznie radzić sobie z nawet najtrudniejszymi płytkami i glazurą. Co więcej, częste prace na najwyższych obrotach nie będą ryzykowne jak w przypadku słabszych silników, które mogłyby się przegrzać.

Przecinarka stołowa wodna do płytek WTPDG1200
przecinarka do glazury

RUBI DC-250 1200 PRZECINARKA DO GLAZURY
przecinarka do glazury 1200mm

Parametry związane z możliwościami tnącymi

Kolejnym czynnikiem definiującym atrakcyjność urządzenia tnącego do glazury jest możliwość cięcia grubych lub też dużych powierzchni. Jak dobrze wiemy, jedna płytka czy gres może się różnić od drugiej i to znacząco. Oznacza to, że w jednym przypadku wystarczy zakup sprzętu do cięcia płytek o grubości 7-8 mm, a nawet 11-12 mm. 

Dlatego tylko i wyłącznie od nas zależy czy wybrany przez nas produkt będzie oferował nam wystarczająco dobre parametry robocze czy też nie. Pamiętajmy jednak, że grubość cięcia przy 45 stopniach będzie zawsze mniejsza (z uwagi na kąt) niż w przypadku 90 stopni. Jeśli chodzi o konkretne wartości, to minimalna rekomendowana grubość cięcia płytki przy 45 stopni to 25-30 mm, a przy 90 stopniach 40-50 mm. Co ciekawe, istnieją produkty oferujące kolejno 50 i 90 mm grubości cięcia.

Pozostałe atrybuty

To nie wszystko, co powinno zwrócić naszą uwagę podczas zakupu sprzętu idealnego. Bardzo ważną kwestią, o jakiej nie sposób zapomnieć, jest uwzględnienie pozostałych parametrów jak, chociażby, maksymalną długość cięcia, która częściowo zależna jest od rozmiarów przecinarki, a częściowo od możliwości urządzenia.

Co więcej, sprawdzenie średnicy tarczy i upewnienie się, że znajdujące się w niej otwory będą gwarantowały łatwą wymianę zużytych czy uszkodzonych elementów też jest istotne. Sama regulacja kąta cięcia może okazać się niezbędna, dlatego im zakres ten jest szerszy, tym lepiej dla nas.

PRZECINARKA DO GLAZURY 151cm stołowa płytek
profesjonalna przecinarka do glazury na mokro ranking
WANDELI QX ZD 1200 AUTOMAT PRZECINARKA
najlepsza przecinarka elektryczna do glazury

Rzecz jasna bardzo istotne okażą się też funkcjonalności i komfort obsługi 

Wyżej wspomniana regulacja kąta cięcia to funkcjonalność, która z pewnością poprawi atrakcyjność urządzenia i zmieni nasze podejście do danego modelu. Jednakże, elementów istotnych dla prawidłowej funkcjonalności jest bardzo dużo. Dobrym przykładem jest, na przykład, możliwość pracy ręcznej lub automatycznej, a także laser pozwalający poprawić precyzję cięcia. Co ciekawe, istnieją też urządzenia wyposażone w zewnętrzny obieg wody.

Przecinarka do glazury na mokro opinie

Feedback innych osób to kolejny jakże istotny element naszej zakupowej układanki. Jak wiemy, użytkownicy, którzy już zakupili dany model, mogą podzielić się bardzo ciekawymi informacjami na temat jego rzeczywistej przydatności i sprawności. Deklarowane przez producenta atrybuty i funkcje to jedno, ale sprawdzenie ich w rzeczywistości to kompletnie inna sprawa.

Dlatego warto uwzględnić oceny ludzi, którzy przed nami zakupili dany model. Jeśli większość wypowiedzi jest pochlebna, to może to wskazywać na naprawdę dobre rozwiązanie. Co ciekawe, powtarzające się skargi czy też wypowiedzi mniej pozytywne na temat konkretnych elementów urządzenia mogą wskazać nam na problematyczne kwestie.

NORTON Clipper TR202 Przecinarka
przecinarka do glazury na mokro opinie

Przecinarka do glazury na mokro – podsumowanie rankingu 2024

Produkt idealny nie istnieje – to jest pewne. Jednakże, możemy wskazać wiele modeli zbliżonych do ideału z uwagi na świetne parametry, odpowiednią moc działania, a także wydajność, efektywność i komfort. Co więcej, pochlebne opinie przecinarek do glazury na mokro też będą bardzo potrzebne. Jeśli więc wszystkie te kwestie weźmiemy pod uwagę, to będziemy mogli cieszyć się z dobrze dobranego sprzętu.

Dla osób niezbyt zainteresowanych własnymi poszukiwaniami alternatywą będzie wybranie sprzętu z dzisiejszego zestawienia. Szczególnie interesującym rozwiązaniem wydaje się PRZECINARKA 153cm stołowa do glazury płytek gresu, która oferuje świetne parametry pracy i wysoką moc. Co prawda nie jest to dedry przecinarka do glazury ani też innego popularnego producenta, ale długa ochrona konsumencka będzie gwarantem sprawności i niezawodności. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaka przecinarka do glazury na mokro wybrać
Average rating:  
 0 reviews