Jaki klej do zatapiania siatki wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Zastanawiasz się jaki produkt należy wybrać, aby szybko i wydajnie nakładać klej? W takim razie wybierz jedną z najczęściej polecanych ofert z rankingu klejów do zatapiania siatki!

Bardzo często podczas przygotowywania systemów ociepleń korzysta się z dwóch rodzajów klejów. Jeden służy do przyklejania styropianu, a drugi natomiast odpowiada za zatapianie siatki. Co ciekawe, niekiedy używane są jako kleje 2 w 1 i nie tylko radzą sobie z zatapianiem siatki, ale też z innymi zadaniami – na przykład przyklejaniem płyt. Aby jednak cieszyć się z jakości oferowanego produktu i prawidłowości wykonywanych prac, należy wybrać właściwy klej do zatapiania siatki.

To zadanie nie jest jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim nie każdy wie jaki klej do zatapiania siatki będzie najlepszy. Wybierając rozwiązanie idealne trzeba wziąć pod uwagę szereg różnych parametrów i danych technicznych. A przecież odpowiednia specyfikacja ma nam przede wszystkim zaoferować jakość, jaką żadna konkurencyjna firma nie będzie w stanie zaoferować. Dlatego zanim podejmiesz decyzję odnośnie kleju do siatki, zachęcamy do sprawdzenia dzisiejszego rankingu. W zestawieniu 2024 mamy do zaprezentowania cztery bardzo ciekawe opcje. 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Klej GreyLep

9.9

Droga

Klej ImpreFarb

9.8

Droga

Klej Mapei Mapetherm

9.7

Tania

Klej Ceresit ZU

9.6

Droga

Są to kleje przygotowane zarówno przez marki popularne i znane przez wszystkich budowniczych i ekspertów od remontów. Jednakże, znajdziecie tutaj też kleje do siatki od mniej renomowanych producentów, których specyfikacja naprawdę zachwyca i daje ciekawe alternatywy. Nasi eksperci mieli przede wszystkim na względzie odpowiednią strukturę klejów i ich skład, dlatego certyfikacje europejskie i aprobaty techniczne (w tym od Europejskiej Aprobaty Technicznej) były kluczowe. Rzecz jasna pozostałe właściwości też zostały uwzględnione. 

GreyLep klej do zatapiania siatki z WŁÓKNAMI

 

klej do siatki elewacyjnej cena

Propozycja przygotowana przez GreyChem to z pewnością jedna z najciekawszych ofert obecnie dostępnych na rynku. Choć jego cena nie należy do najniższych, to nierzadko zdarzają się promocje pozwalające nieco obniżyć wydatki. Sprawiają one, że produkt znajduje się wtedy w bardzo dobrym miejscu pod względem stosunku jakości produktu i jego wydajności do ceny. 

Zacznijmy jednak od podstaw. GreyLepUni EPS oferuje nam opakowanie 25 kg. Sam skład został wzmocniony włóknami, dzięki czemu produkt jest nie tylko mrozo i wodo odporny. Radzi sobie świetnie w przypadku sytuacji, gdzie istotna jest dobra paroprzepuszczalność. Produkt zaleca się wykorzystywać w przypadku systemów ETICS. Preparat uzyskał certyfikację europejską – CE, a także posiada tak zwaną Europejską Aprobatę Techniczną. To wszystko oznacza, że produkt jest nadzwyczaj skuteczny i świetnie radzi sobie w każdych warunkach.

Ze specyfikacji i konkretnych danych technicznych należy pamiętać o gęstości nasypowej czy też odpowiednich parametrach pracy i wydajności. Średnie zużycie to 4 kg na metr kwadratowy przy zastosowaniu minimalnej zalecanej przez producenta grubości, to jest 3 mm. Wydajność opakowania sięga więc powyżej 6 metrów kwadratowych. Miejmy natomiast na uwadze fakt, że gęstość nasypowa wynosi 1,6 kg na dm3, a do suchej mieszanki należy wlać około 0,2 litra na 1 kg.

 • Stosunkowo niskie zużycie;

 • Bardzo dobre właściwości wiążące;

 • Ciekawe dodatkowe cechy szczególne.

 • Należy szybko aplikować klej po wymieszaniu.

KLEJ DO zatapiania SIATKI z WŁÓKNEM BIAŁY

klej do zatapiania siatki cena

Propozycja od firmy ImpreFarb charakteryzuje się równie ciekawymi właściwościami, a stosowanie preparatu jest bardzo łatwe. Co więcej, ten biały klej do zatapiania siatki łatwo się nakłada i używa, a dzięki drobinkom włókna szklanego oferuje bardzo dużą wytrzymałość. Produkt jest jednak bardzo drogi, aczkolwiek świetnie przystosowany do wymagających prac. 

Przede wszystkim należy pamiętać, że ten klej do ociepleń ma właściwości mrozo i wodoodporne. Co więcej, jest on paroprzepuszczalny, tak więc pod względem jakości zastosowanych substancji aktywnych preparat nie odstępuje numerowi jeden ani na krok. Co więcej, klej ten zachowuje swoją wydajność i właściwości plastyczne przez bardzo długi czas, bo nawet do 4 godzin od wymieszania. 

Z istotnych danych warto wspomnieć o tym, że produkt charakteryzuje się równie niskim zużyciem na metr kwadratowy, bo 4 kg. Podobnie jednak jak i w powyższej opcji, tak i tutaj wydajność ta dotyczy minimalnej zalecanej grubości warstwy – 3 mm. Sama temperatura pracy z klejem nie jest aż nadto zróżnicowana, bo musi być od 5 do 25 stopni Celsjusza w celu uzyskania oczekiwanych efektów.

 • Bardzo dobre właściwości;

 • Długi czas pracy od wymieszania;

 • Niskie zużycie.

 • Wysoka cena.

Klej do siatki i styropianu Mapei Mapetherm

klej do zatapiania siatki biały

Inną ciekawą propozycją może być opcja od popularnej marki, mianowicie Mapei. Mapetherm do zaprawa zapewniająca wysoką klasę substancji używanych do przygotowania warstwy zbrojonej siatką na styropianie. Produkt, podobnie jak i poprzednicy, oferowany jest w opakowaniu 25 kg, które starcza na, mniej więcej, 6 metrów kwadratowych powierzchni. Produkt można wykorzystywać w temperaturze otoczenia wynoszącej od 5 do 35 stopni Celsjusza. 

Jej zużycie jest na poziomie porównywalnym z innymi opcjami, mianowicie 4 kg na metr kwadratowy. Jest to więc opcja przygotowana z myślą o osobach, którym zależy na odpowiedniej cenie. Co ciekawe, opakowanie jest jednym z najtańszych w tej kategorii produktów, co dzięki wydajności sprawia, że propozycja cechuje się bardzo dobrym stosunkiem ilości produktu i wydajności do ceny. 

Produkt nie jest co prawda najmocniejszy z uwagi na brak wielu substancji aktywnych, które bez problemu znajdziemy w pozostałych ofertach. Z uwagi jednak na swoją wszechstronność i możliwość stosowania w przypadku styropianu białego, grafitowego, a także tego w kropki, produkt zasługuje na uznanie.

 • Wysoka uniwersalność produktu;

 • Niskie zużycie kleju;

 • Bardzo dobra cena.

 • Przeciętne właściwości wiążące.

Ceresit ZU – klej do siatki | 25 kg 

ranking klejów do zatapiania siatki

Produkt przygotowany przez Ceresit charakteryzuje się najniższą ceną za 25 kilogramowe opakowanie. Pomimo tego, producent deklaruje różnorodne cechy szczególnie, które plasują preparat na równi z innymi produktami premium o nadzwyczaj skutecznym działaniu. Zaprawa Ceresit ZU ma za zadanie służyć jako ocieplenie do ścian zewnętrznych budynków, gdzie stosuje się płyty styropianowe. 

Model ZU charakteryzuje się przede wszystkim wysokim poziomem elastyczności i wytrzymałości. Producent deklaruje też dobrą przyczepność czy też odporność na różnorodne warunki atmosferyczne. Według specyfikacji charakteryzuje się gęstością nasypową na poziomie 1,17 do 1,43 g na litr, a to oznacza, że bez najmniejszych problemów możemy aplikować zaprawę za pomocą odpowiedniego urządzenia. 

Jednakże, do tego potrzebne jest odpowiednie przygotowanie produktu. Dlatego zaleca się uwzględnienie zalecanego przez producenta stosunku zaprawy do ilości wody. Rzecz jasna produkt cieszy się dużym powodzeniem nie tylko z uwagi na swoją cenę czy możliwości aplikacji maszynowej. Użytkownicy doceniają też dosyć długi czas nakładania zaprawy po jej wymieszaniu – wynosi on do dwóch godzin!

 • Z uwagi na dobrą gęstość, możliwość aplikacji maszynowej;

 • Bardzo niska cena;

 • Ponadprzeciętne parametry zaprawy.

 • Nieco gorsza wydajność niż u konkurencji. 

Artykuły

Dalej nie wiesz który powinieneś wybrać klej do siatki elewacyjnej? W takim razie dowiedz się więcej i wybierz właściwą propozycję!

Podjęcie ostatecznej decyzji odnośnie zakupu właściwego kleju do zatapiania siatki nie jest łatwe z kilku powodów. Przede wszystkim każdy produkt prezentuje się bardzo ciekawie i według opisów producentów czy też opinii innych użytkujących warto mieć na względzie więcej niż tylko jedną propozycję. Każdy z przedstawionych powyżej produktów ma swoje zalet, ale tez i wady. I to właśnie dlatego najlepiej jest zdobyć wiedzę i we własnym zakresie rozpocząć poszukiwania. Sprawdź ranking kamer termowizyjnych.

Z tego względu powstał poniższy poradnik. Ma on na celu uzupełnić ranking klejów do zatapiania siatki i przedstawić każdemu zainteresowanemu jak największą ilość parametrów i wskazówek, dzięki którym uda nam się wybrać rozwiązanie idealne. Takie, które bez najmniejszych problemów poradzi sobie z każdym zadaniem budowlanym. W tym celu należy pamiętać o paru istotnych informacjach, w tym o składzie danego kleju, a także o konkretnej specyfikacji. 

Ponadto, warto też przyjrzeć się średniemu zużyciu przy zalecanej przez producenta grubości. Nie możemy również zapomnieć o tym, aby przyjrzeć się kwestiom formalnym jak, na przykład, certyfikaty czy też aprobaty techniczne potwierdzające wysokiej jakości skład danego preparatu. Oprócz tego, powinniśmy też przyjrzeć się cechom dodatkowym czy też cenie, jaką przyjdzie nam zapłacić za worek. Dosyć dużo informacji dostarczy nam także poniższy artykuł: https://www.izolacje.com.pl/artykul/sciany-stropy/165336,klej-do-styropianu-czy-klej-do-siatki

klej do zatapiania siatki ranking

Zobacz też jakie mieszadło do kleju oraz klej do styropianu grafitowego i siatki wybrać.

Zanim wybierzesz opcję idealną, sprawdź certyfikaty i aprobaty

Przeglądając dostępne produkty bardzo łatwo jest pominąć o najbardziej kluczowych parametrach potrzebnych przy zakupie sprzętu. A mowa tutaj o certyfikatach potwierdzających jakość kleju i jego skuteczność. Dlatego jeśli interesuje nas dany produkt, to najpierw najlepiej jest sprawdzić czy zyskał on certyfikaty UE. Spełniające normy kleje gwarantują podstawowy poziom skuteczności i wydajności.

Ponadto, w celu uniknięcia bubli bądź przeciętnych produktów, warto też, oprócz samego certyfikatu, zweryfikować aprobaty szkółek technicznych czy też innych specjalistycznych grup odpowiedzialnych za w miarę obiektywne weryfikowanie jakości różnorakich elementów budowlanych. dobrym tego przykładem może być Europejska Aprobata Techniczna, która wydaje swoje własne aprobaty i deklaracje jakości i wydajności według swojego własnego systemu.

Dalej, przyjrzyj się kwestii wydajności

Rzecz jasna na samych certyfikatach czy innych aprobatach nasze poszukiwania nie powinny się skończyć. Ważne przecież jest to, co dany preparat może nam zaoferować w stosunku do konkurencji i chodzi tutaj o tak kluczowe sprawy jak, na przykład, zużycie na metr kwadratowy czy też szybkość schnięcia. To są krytyczne elementy, o jakich żaden budowlaniec nie może zapomnieć przed podjęciem decyzji odnośnie zakupu kleju do siatki.

Szybkie schnięcie wskazuje na bardzo dobre wiązanie się kleju i na skład, który pozwoli na szybką i dynamiczną pracę. Niskie zużycie natomiast określa czy produkt wystarczająco dobrze kryje i czy nałożona warstwa (która zazwyczaj wynosi nie mniej niż 3 mm grubości) będzie wystarczająca do uzyskania zadowalających właściwości. 

Jeśli więc chodzi o dokładne liczby, to zużycie nieprzekraczające 4,5 kg na metr kwadratowy będzie w porządku. Choć oczywiście zalecamy szukać opcji o nieco lepszym zużyciu – na przykład na poziomie 4 kg na metr kwadratowy. Czas schnięcia nie powinien natomiast przekroczyć 3 dni przy warstwie o minimalnej grubości przy zachowaniu docelowej temperatury pracy, to jest w przedziale 5-25 stopni Celsjusza. 

Wiadomo – im jest ona niższa, ten czas może zostać wydłużony. Im wyższa, czas schnięcia ulegnie skróceniu. Nie możemy przy tym mylić czasu wiązania z czasem schnięcia. Ten pierwszy wynosić może już 3-4 godziny.

Sprawdź ranking: nóż termiczny do styropianu

Właściwości danego kleju też istotne

Kolejną bardzo ważną rzeczą, o jakiej nie sposób zapomnieć, jest sprawdzenie dodatkowych właściwości kleju. Rzecz jasna w większości sytuacji zaprawa ma za zadanie przyklejać styropian i zatapiać siatkę zbrojącą na elewacji. Jednakże, warto przy tym zwrócić uwagę czy produkt posiada właściwości mrozo czy nawet i wodoopdporne. Niektóre propozycje są też paroprzepuszczalne, co dodatkowo wzmacnia elewację i nadaje jej wytrzymałości na warunki pogodowe. 

Należy też mieć na względzie to, że produkty różnią się od siebie elastycznością i przyczepnością. Tutaj jak najlepsza przyczepność i elastyczność będzie plusem. Pamiętajmy także, że niektóre produkty można nakładać maszynowo. Taka aplikacja znacząco ułatwia pracę i skraca jej czas. Sprawdź jak wykonać kołkowanie styropianu oraz jaki nóż do styropianu wybrać.

Podsumowanie rankingu 2024 – najlepszy klej do zatapiania siatki ! 

Choć trudno jednoznacznie wybrać preparat klejący i zatapiający o najlepszych parametrach, to bez wątpienia można wskazać grupę najciekawszych ofert. Jednym z najciekawszych wyborów okazać się może GreyLep klej do zatapiania siatki z WŁÓKNAMI 25kg. To produkt oferujący nam bardzo dobre właściwości, a przy tym niskie zużycie i dobre krycie, a sam czas schnięcia i wiązania jest stosunkowo niski.

Jeśli jednak potrzebujemy produktu oferującego nam jeszcze lepsze parametry bądź, po prostu, myślimy nad opcją tańszą, budżetową, to w takiej sytuacji nie musimy martwić się o brak ciekawych alternatyw. Wystarczy zapoznać się z pozostałymi produktami z zestawienia bądź po prostu przygotować się na własnoręczne poszukiwania przy pomocy wskazówek przedstawionych powyżej. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki klej do zatapiania siatki wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by jac_ek 73

A ja się zastanawiam jak wypada ImpreFarb. Nikt nie skomentował, a z tekstu wynika, że byłby dobry, hmm...

 by klich222

Moim zdaniem na drugim miejscu powinien byc cerasit. Tak własnie stosuje zamienie - greylep albo cerasit. Oba niezawodne.

 by karo

Te tańsze opcje będą ok do domowych robót, ale dla firm polecam greylep.

 by DOR_bud

Jedyny na którym się zawiodłem to Mapei. Słaby, siatka odchodzi następnego dnia.

 by małas

Od kiedy wypróbowałem GreyLep kupuje tylko ten. Trzyma jak żaden inny!