Jaka kamera termowizyjna jest najlepsza w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Top 5 najlepszych kamer termowizyjnych 2024 – sprawdź już dziś jaka termowizyjna kamera android lub ios będzie najwłaściwsza! 

Różnice temperatur obecne w danym pomieszczeniu czy też przy poszczególnym obiekcie bardzo często wahają się z uwagi na nieszczelność, uszkodzenia, czy też inne zniszczenie. Z uwagi na to, że w niektórych sytuacjach problematyka ta jest minimalna, trudno samemu określić źródło problemu. Bardzo często narzędzie to przydaje się przy montażu rur do ogrzewania podłogowego. Wspiera także pracę innych narzędzi takich jak, na przykład, detektorów przewodów. W wielu sytuacjach idealnym produktem do pomocy wydaje się sprzęt, który gwarantuje precyzyjny pomiar temperatury. Następnie podczerwień pozwala nam zaobserwować różnice, które szybko i skutecznie pozwolą nam na ocenę danej sytuacji.

Jak jednak wybrać idealny produkt, który dzięki wykorzystaniu promieniowania podczerwonego pozwoli wykrywać nieszczelności i inne drobne uszkodzenia? Co tak naprawdę liczy się najbardziej podczas poszukiwania kamery termowizyjnej? Kwestii kluczowych jest bez wątpienia sporo, bo produkty te, pomimo zbliżonej ceny, mogą znacznie się różnić – czy to wykorzystaną technologią czy też innymi aspektami.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

BOSCH GTC 400C

9.9

Droga


 

Uni-t UTi260B

9.8

Tania


 

Flir C5

9.7

Średnia


 

Wintact WT3160

9.6

Tania


 

HTI HT-A1

9.5

Tania


 

Evander 4V-KT-11

9.4

Tania

Z tego względu aby pomóc zainteresowanym osobom w znalezieniu produktu idealnego, nasi eksperci przygotowali dla was sześć bardzo ciekawych opcji, z czego top 5 to wyśmienite propozycje o bardzo dobrych parametrach i świetnym wykonaniu. Na liście znalazło się też miejsce dla produktu budżetowego, aby ukazać zależność między budżetowym produktem, a możliwościami, jakie ma nam do zaoferowania. 

Ranking najlepszych kamer termowizyjnych android lub ios otwiera BOSCH GTC 400 C

kamera termowizyjna do samochodu

Przygotowana przez niemal już legendarną markę niemiecką, kamera telewizyjna o oznaczeniu GTC 400 C cieszy się ogromną popularnością i bardzo dobrymi parametrami. Jest to urządzenia nadzwyczaj sprawne i oferujące bardzo dobre parametry. Zakres temperatur jest spory, zasięg pomiaru także. Ale co najważniejsze, model od Boscha charakteryzuje się świetnym wykonaniem, czego potwierdzeniem jest aż trzyletnia gwarancja.

Największym atrybutem modelu GTX 400 C jest bez wątpienia wyżej wspomniany bardzo długi okres ochronny. Pokazuje to, że niemiecki producent postarał się i przygotował produkt o nadzwyczaj dobrych komponentach, które pozwolą na bardzo długie użytkowanie sprzętu bez najmniejszych problemów. Przejdźmy jednak do parametrów, bo te są bardzo ważne.

Wyświetlacz cyfrowy, jaki zastosowano w tym modelu, oferuje rozdzielczość na poziomie 320 x 240. Natomiast rozdzielczość czujnika podczerwieni to 160 x 120, czyli 19200 punktów. Samo pole widzenia wynosi 53 x 43 stopnie, a pomiar odbywa się z dokładnością do 3 stopni Celsjusza. Spośród wszystkich tych parametrów, tylko dokładność jest nieco przeciętna.

 • Bardzo dobry zakres pomiaru temperatur – od -10 do +400 stopni Celsjusza;

 • Moduł Bluetooth i połączenie bezprzewodowe WiFi;

 • 3 lata gwarancji;

 • Obsługiwane urządzenia zarówno z Androidem, jak i systemem iOS.

 • Wysoka cena;
 • Przeciętna dokładność pomiaru.
 •  

Kolejna kamera termowizyjna o bardzo dobrych parametrach to Uni-t UTi260B

Profesjonalny dron z kamerą termowizyjna

Znacznie tańszą alternatywą będzie produkt od mniej popularnej firmy. Model UTI260B to jednak fascynujące połączenie świetnych parametrów z wysoką funkcjonalnością. I nawet jeśli samo wykonanie nie jest tak wysokiej klasy jak u poprzednika, a wyświetlacz nie jest tak czytelny jak u pozostałych produktów konkurencyjnych, to i tak jest to bez wątpienia jedna z najlepszych opcji obecnie dostępnych na rynku.

Urządzenie przygotowane przez firmę Uni-T dostarcza nam pirometr, którego zakres pomiaru temperatury jest przeogromny. Wynosi od -20 do nawet i 550 stopni Celsjusza, co czyni go jednym z najlepszych pod tym względem produktów na rynku. Co więcej, dokładność pomiaru jest równie fascynująca – to aż 0,1 stopnia Celsjusza! Produkt jest dodatkowo wyposażony w obiektyw, który ma dwa rodzaje światła podczerwonego i widzialnego. To gwarantuje rozdzielczość wynoszącą 49152 punkty (256 x 192 px)

Musimy natomiast mieć na uwadze fakt, że ekran nie jest zbyt duży – ma tylko 2,8 cala, przez co jest mniej czytelny niż niektóre konkurencyjne produkty. Oprócz tego, nie oferuje on połączenia Bluetooth ani WiFi.

 • Bardzo duży zakres pomiaru temperatury;

 • Wyśmienita rozdzielczość czujnika podczerwieni;

 • Stosunkowo niska cena;

 • Bardzo duża precyzja pomiaru.

 • Dosyć mały, nieczytelny ekran;

 • Brak połączenia Bluetooth lub WiFi.

Kamera termowizyjna Flir to równie dobre rozwiązanie, a dokładniej model Flir C5

kamera termowizyjna do drona cena

Kolejna oferta przygotowana została przez firmęFlir. Model 89401-0202 lub też o oznaczeniu C5 różni się od pozostałych produktów swoim nowoczesnym, minimalistycznym designem. Co więcej, oferta jest wyposażona w szereg usprawnień i funkcji dodatkowych, dzięki czemu praca z tym urządzeniem jest znacznie przyjemniejsza i pozwala wykryć wiele nieprawidłowych źródeł ciepła, a następnie bez korzystania z przewodu USB przenieść informacje na urządzenie mobilne. 

Urządzenie zapisuje zdjęcia w JPG i pozwala nam sprawdzić temperaturę w zakresie od -20 do 400 stopni Celsjusza. Jest to więc jak najbardziej dobry wynik. Ponadto, opcja ta wyposażona jest w spory wyświetlacz LCD. Ma on aż 3,5 cala, przez co wszystkie dane później odtwarzane na kamerze są bardziej szczegółowe. Jeśli chodzi o rozdzielczość detektora, to ta wynosi tylko 160×120, co może być przeciętnym wynikiem. 

Natomiast pamiętajmy, że opcja gwarantuje nam wysoką klasę ochrony, a także interfejs WiFi. W połączeniu z dosyć długim czasie działania (akumulator wytrzymuje do 4 godzin), jest to bez wątpienia jedna z ciekawszych opcji obecnie dostępnych w rankingu 2024. Oczywiście podobnie jak i pozostałe opcje, tak i ta pozwala nam rejestrować obraz w czasie rzeczywistym.

 • Bardzo trwała obudowa;

 • Duży, czytelny wyświetlacz;

 • Interfejs WiFi;

 • Łączność z Bluetooth i dedykowaną chmurą.

 • Dosyć wysoka cena.

Warto także sprawdzić Wintact WT3160, czyli kolejną rekomendację 

kamera termowizyjna do telefonu ranking

Wiele osób postanowiło szukać sprzętu innego – nieco tańszego. I jednym z takich bardziej przystępnych produktów o wciąż bardzo dobrych parametrach jest Wintact WT3160. Model ten pomimo przeciętnej rozdzielczości czujnika podczerwieni charakteryzuje się wysoką rozdzielczością ekranu LCD, a także oferuje wbudowaną pamięć o sporej wielkości. Co więcej, atrakcyjna cena w połączeniu z dużym zakresem pomiaru temperatury sprawia, że pomimo braku łączności kamera ta fantastycznie się sprawdzi w niejednej sytuacji.

Prosta obsługa urządzenia, która możliwa jest z uwagi na to, że producent postanowił wbudować tutaj 6 różnych przycisków. Te posłużą nam nie tylko do sterowania w menu i do ustalenia odpowiednich funkcji. Palety kolorów dostępne w urządzeniu także możemy ustawić za pomocą tych przycisków. A tych palet jest całkiem sporo, bo aż 5. 

Kamera termowizyjna charakteryzuje się dosyć dobrym czasem pracy na jednym akumulatorze – wynosi do 3 godzin. Należy natomiast zauważyć, że sprzęt jest w stanie emitować w zakresie od 0,01 do 1. Oprócz powyższych parametrów, wykrywacz ten gwarantuje rozdzielczość ekranu na poziomie 320×240 pikseli, co jest bez wątpienia atrakcyjnym rozwiązaniem. Zastosowanie baterii akumulatorowej nieco zwiększyła wagę urządzenia, ale pozwala na doładowywanie sprzętu.

 • Stosunkowo niska cena;

 • Akumulator 2000 mAh;

 • Spory zakres pomiaru temperatur;

 • Duża pojemność wbudowanej pamięci;

 • Wiele funkcji dodatkowych.

 • Przeciętna rozdzielczość czujnika podczerwieni;

 • Brak komunikacji bezprzewodowej.

W top 5 najlepszych kamer termowizyjnych znalazło się też miejsce dla HTI HT-A1

kamera termowizyjna cena

Urządzenie bardzo podobne do poprzedniego mając na uwadze aspekty techniczne i parametry. Chociażby regulowana emisyjność, czy też dokładność pomiaru jest podobna. Aczkolwiek sprzęt ten ma nieco lepszą specyfikację, jeśli chodzi o czytelność ekranu. Ponadto, kompaktowa konstrukcja sprawia, że produkt jest znacznie łatwiejszy w transporcie i nie wymaga specjalistycznego pokrowca.

Propozycja może pracować w temperaturze od -5 do nawet i 40 stopni, natomiast jeśli chodzi o maksymalny zakres temperatury pomiaru, to wynosi on od -20 do 300 stopni. I choć górna granica nie jest ustalona bardzo wysoka, to tak naprawdę większość zadań będziemy mogli wykonać przy użyciu modelu GT-A1. 

Warto też zauważyć, że produkt oferuje nieco lepszą niż poprzednie produkty rozdzielczość – obraz widzialny dostępny jest na wyświetlaczu o przekątnej 3,2 cala i rozdzielczości 640×480, co w przypadku tego typu urządzeń jest to jak najbardziej pozytywna liczba. Sama rozdzielczość czujnika podczerwieni jest nieco lepsza od niektórych konkurencyjnych opcji z niższej półki cenowej i wynosi 220×160. 

 • Spory ekran o wysokiej rozdzielczości;

 • Dosyć atrakcyjna cena;

 • Wysoka minimalna temperatura pomiaru;

 • Niska waga produktu;

 • Wybór 5 różnych wizji.

 • Niska maksymalna temperatura pomiaru;
 • Brak komunikacji bezprzewodowej
 •  
 •  
 •  

Wybierając kamerę termowizyjną idealną warto sprawdzić też model Evander 4V-KT-11

ranking kamer termowizyjnych

Bardzo niska cena i akceptowalne parametry termowizji w przygotowanym przez firmę Evander produktu pozwalają nam uwierzyć, że to właśnie ten model zasługuje na wyróżnienie spośród wszystkich innych opcji. Nie jest to, rzecz jasna, propozycja tak dokładna i sprawna jak pozostałe. Czytelność rejestrowanych obrazów też nie jest najwyższa. Natomiast z uwagi na budżetowość i kompaktowość, model 4V-KT-11 powinien być uwzględniony w naszych poszukiwaniach.

Kamera wyposażona została w bardzo dużą, bo aż 16 GB kartę pamięci, dzięki czemu istnieje możliwość zapisania ogromnej liczby obrazów bez czyszczenia czy formatowania karty. Ponadto, sprzęt ma wbudowane oświetlenie, które bazuje na modułach czujników najnowszej generacji. To sprawia, że pomimo niewielkiej rozdzielczości, sprzęt radzi sobie z przekazaniem podstawowych informacji o temperaturze w danym miejscu.

Jeśli chodzi o konkretną specyfikację kamery termowizyjnej, to rozdzielczość termowizyjna ma tylko 1024 punkty, czyli 32×32 piksele. Sprzęt oferuje jednak standardowe pasmo widmowe podczerwieni, a dodatkowo sama rozdzielczość wyświetlacza jest stosunkowo akceptowalna. W zestawie mamy też dostępne atrakcyjne dodatki w postaci etui na kamerę, kabla USB do transmisji danych, a także karty pamięci micro SD o pojemności aż 16 GB.

 • Bardzo duża pojemność karty pamięci;

 • Bardzo niska cena;

 • Bogaty zestaw dodatków w cenie;

 • Palety kolorów do wyboru.

 • Kiepska rozdzielczość termowizyjna;

 • Mało czytelny wyświetlacz.

Artykuły

Dalej nie wiesz który będzie najlepszy produkt w listopadzie 2024 roku i w przyszłych miesiącach? Sprawdź już dziś opinie i parametry! 

Korzystając z kleju do zatapiania siatki musimy pilnować temperatury. Podobnie jest w przypadku kleju do styropianu grafitowego czy też podczas innych prac remontowych. Choć przedstawione w powyższym rankingu produkty charakteryzują się bardzo ciekawymi parametrami i większość z tych ofert przypadła wam do gustu, to jednak nie wszyscy mogą uznać je za rozwiązania idealne. A z uwagi na całkiem spory koszt takich kamer, jedyną normalną decyzją wydaje się, po prostu, zapoznanie ze wszystkimi dostępnymi urządzeniami. Aby jednak mieć pewność, że wybierzemy dobrą kamerę termowizyjną, istotne jest zrozumienie poszczególnych wartości i zapoznanie się z poniższymi wskazówkami.

W rankingu 2024 przygotowaliśmy top 5 produktów, aczkolwiek pojawiła się też szósta oferta. Powodem, dla którego jest ona uzupełnieniem rankingu kamer termowizyjnych jest chęć przedstawienia różnorodnych opcji i możliwości, a także zakresu cen, jaki możemy oczekiwać. Co jednak powinno przede wszystkim przykuć naszą uwagę? Pierwszą rzeczą jest, rzecz jasna, odpowiednia rozdzielczość czujnika podczerwieni.

Test kamer termowizyjnych

Dalej, warto przyjrzeć się parametrom wyświetlacza. W tym wliczamy nie tylko jego wielkość, ale też i rozdzielczość. Dalej, powinniśmy też uwzględnić pozostałe parametry robocze takie jak zakres pomiaru temperatury czy dokładność pomiarową. Oczywiście dla niektórych istotna będzie kompaktowość, bo przecież poręczna kamera termowizyjna też będzie istotna. https://polskiprzemysl.com.pl/utrzymanie-ruchu/czujniki-pomiary-systemy-wizyjne/kamery-termowizyjne/

 

Przy zakupie kamery termowizyjnej bardzo istotną rolę odegra zakres pomiaru temperatury

Identyfikacja problemów ze szczelnością produktu czy jakiegoś systemu wymaga od nas zastosowania urządzenia, które jest w stanie dostrzec różnice w temperaturze nawet jeśli są one bardzo wysokie albo bardzo niskie. Dlatego każda kamera termowizyjna musi gwarantować bardzo duży zakres pomiaru temperatury. Pozwoli to zadbać o sprzęt pracujący w nawet ekstremalnych temperaturach. 

Dlatego zanim podejmiemy decyzję, należu upewnić się, że kamera termowizyjna pozwala zweryfikować czy wszystko jest w porządku nawet w przypadku temperatur od -20 stopni Celsjusza do nawet i 550 czy 600 stopni Celsjusza. Oczywiście jeśli nasza charakterystyka pracy skupia się na weryfikacji temperatury w systemach pracujących w bardzo niskich temperaturach czy, na odwrót, w bardzo wysokich temperaturach, to tak duże widełki nie będą dla nas najważniejsze. Wtedy wystarczy upewnić się, że maksymalna bądź minimalna temperatura pomiaru odpowiada naszym wymaganiom i oczekiwaniom.

Uni-t UTi260B
Profesjonalny dron z kamerą termowizyjna

Wintact WT3160
kamera termowizyjna do telefonu ranking

To, co widzi kamera termowizyjna, też jest istotne – wszystko o polu widzenia i o dokładności pomiarowej

Kolejnym istotnym elementem podczas poszukiwania produktu idealnego jest zweryfikowanie pola widzenia, a także dokładności pomiarowej kamery. Czasami naszym zadaniem jest upewnienie się, że temperatura pozostaje taka sama w całym układzie i nawet niewielkie różnice – na poziomie 2-3 stopni Celsjusza, mogą oznaczać pojawiający się bądź już wystarczająco duży, alarmujący problem.

Dlatego powinieneś być w stanie sprawdzić dokładną temperaturę danego obszaru za pomocą kamery termowizyjnej. Minimalna dokładność akceptowalna na poziomie profesjonalnym wynosi 3 stopnie Celsjusza bądź też 2%. Aczkolwiek warto pamiętać, że istnieje wiele opcji, które mogą zagwarantować nam dokładność na poziomie 2 stopni Celsjusza czy nawet większej. 

Samo pole widzenia też jest kluczowe, bo im ta wartość będzie większa, tym pozwoli nam na zrobienie zdjęcia znacznie większego obszaru. A to, natomiast, przełoży się na wiarygodniejsze porównanie poszczególnym elementów danego systemu.

Pozostałe parametry robocze również istotne 

Choć wymieniliśmy już trzy różne parametry istotne dla prawidłowego uruchomienia i korzystania produktu, to tak naprawdę jest to dopiero wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o prawidłowe wybranie produktu tego typu. Otóż bardzo ważną rolę odegra też rozdzielczość czujnika podczerwieni, która to pozwala nam określić ostrość i wyrazistość obrazu. 

Nie mniej ważna będzie też odległość ustawienia ostrości czy emisyjność – ta powinna być regulowana w zakresie od 0,01 do 1,00. Rzeczą oczywistą jest też zweryfikowanie pamięci wbudowanej i tego czy produkt jest zasilany akumulatorem czy bateriami. Akumulator to rozwiązanie nieco cięższe, ale gwarantuje możliwość ładowania sprzętu. Baterie natomiast są tańsze, ale szybciej się zużywają i często je trzeba wymieniać. 

Co ciekawe, musimy też mieć na uwadze sposób przesyłu zrobionych zdjęć. Droższa będzie kamera termowizyjna do smartfona, czyli oferująca nam połączenie bezprzewodowe – czy to za pomocą WiFi czy też Bluetooth. Gwarantuje to przesył zdjęć, a jeśli dodatkowo kamera przetwarza je w czasie rzeczywistym, to będziemy mogli natychmiast je zapisać i z nich skorzystać – jeśli zajdzie taka potrzeba.

Wyświetlacz też jest kluczem

Następną bardzo ważną rzeczą jest przyjrzenie się wyświetlaczowi. Jego wielkość i rozdzielczość pozwala nam określić czy produkt jest czytelny i czy łatwo jest korzystać ze wszystkich funkcji, jakie producent dla nas przygotował. A funkcji jest całkiem sporo, bo oprócz możliwości przesyłu zdjęć bezprzewodowo, nierzadko kamery termowizyjne gwarantują nam zmianę palet czy też inne sposoby dostosowania produktu do naszych preferencji.

Dlatego warto zapoznać się z dostępnymi produktami i wybierać tylko te, które są wyposażone w duży wyświetlacz wykonany w nowoczesnej technologii – przynajmniej w technologii LCD. To, w połączeniu z wysoką rozdzielczością, pozwoli liczyć na precyzję i znacznie ułatwioną widoczność.

Sprawdź również jaka głowica termostatyczna wifi przyda się w twoim mieszkaniu.

Podsumowanie rankingu 2024 – teraz wiesz jakie powinno być najwłaściwsze urządzenie termowizyjne!

Zwycięzcą rankingu zostaje bez wątpienia najtrwalsze i najwydajniejsze rozwiązanie na rynku, które ma także 3 lata gwarancji w zanadrzu. Dzięki temu użytkowanie kamery BOSCHa GTC 400 C jest bezpieczne i pewne. Ponadto, opcja ma wystarczająco dobre parametry, a przy tym oferuje łączność bezprzewodową – Bluetooth i WiFi.

Jeśli jednak poszukujemy produktu z czujnikiem podczerwieni o rozdzielczości 206 x 156 lub większej bądź po prostu bardziej zależy nam na dokładności mierzenia niż na trwałości, to warto przyjrzeć się dostępnym produktom w naszym zestawieniu. Alternatywnie warto też skorzystać z porad zakupowych i znaleźć idealne rozwiązanie spoza listy. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaka kamera termowizyjna jest najlepsza
Average rating:  
 0 reviews