Jaki detektor przewodów wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Detektor przewodów ranking i poradnik zakupowy 2024 – wybierz właściwe urządzenie i nie przepłać!

Podczas prac remontowych bardzo często zdarza nam się wiercić w ścianach na poziomie przewodów elektrycznych. W przypadku nowych mieszkań oddanych przez dewelopera czy po prostu wybudowanych przez firmę, problem ten nie jest tak duży z uwagi na istniejące plany i możliwość bezproblemowego odnalezienia informacji na projekcie. W przypadku kiedy mamy do czynienia ze starszym budownictwem bądź po prostu nie mamy dostępu do projektów, lub gdy nastąpiło przerwanie w instalacji elektrycznej i chcemy naprawić (tutaj niezbędna będzie profesjonalna lutownica z naszego rankingu), musimy odnaleźć te przewody, aby w nie się nie wwiercić i nie uszkodzić elektryki. To właśnie dlatego należy mieć na wyposażeniu wykrywacz przewodów pod napięciem 230v w ścianie.

Niestety, problem z tego typu urządzeniami jest taki, że nawet w przypadku wyboru urządzenia od renomowanego producenta, nie wiemy czy sprzęt poradzi sobie w każdej sytuacji, czy będzie on wygodny w użytkowaniu. Parametry odpowiadające za wydajność i komfort czy funkcjonalność są bardzo ważne i dlatego powstał dzisiejszy ranking detektorów przewodów.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

detektor MeasureMe MT330

9.9

Średnia

detektor KraftDele KD10401

9.8

Tani

detektor YATO YT-73131

9.7

Średnia


 

detektor Mileseey WD10

9.6

Drogi

Na liście pojawiły się produkty, które charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami mierniczymi, w tym oczywiście dużą maksymalną głębokością pomiaru zarówno w przypadku miedzi i metali kolorowych, jak i standardowych materiałów pod napięciem. Ponadto upewniliśmy się, że sprzęt charakteryzuje się czytelnym wyświetlaniem informacji, komfortem użytkowania, a także długim czasem pracy na baterii. Naszej uwadze nie umknęła również konstrukcja i trwałość, a także temperatura pracy urządzenia.


Wykrywacz Detektor metali, profili i przewodów

wykrywacz przewodów pod napięciem 230v w ścianie

Niezawodny i bardzo praktyczny detektor przewodów marki MeasureMe sprawdzi się podczas każdego remontu, wiercenia w ścianie oraz planowania instalacji wiszących, np. półek, obrazów lub szafek. Dzięki temu urządzeniu można ominąć przewiercenie kabla – wystarczy uruchomić i przyłożyć do ściany, a detektor wskaże, czy miejsce jest bezpieczne.

Narzędzie waży 0,3 kg, a więc jest lekkie. Dodatkowo zasilane jest za pomocą baterii 9V (znajduje się ona w zestawie) i jest w stanie wykryć metale żelazne do głębokości 60 mm oraz nieżelazne do głębokości 38 mm. Przewody pod napięciem są wyraźne dla detektora na głębokości do 76 mm – kolejna zaleta produktu.

Przyrząd wykrywa profile do 13 mm w trybie ½ oraz do 25 mm w trybie pierwszym. Działa prawidłowo przy wilgotności powietrza na poziomie od 0 do 90% RH i w temperaturze otoczenia od 0 do 43 stopni Celsjusza. Razem z detektorem kupujący otrzymuje instrukcję w języku polskim, jednak należy wspomnieć, że urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze i intuicyjne. 

Posiada dwa przyciski znajdujące się pod wyświetlaczem – „ON/OFF” oraz z charakterystycznym trójkątem, który symbolizuje rozpoczęcie skanowania. Narzędzie jest poręczne. Element służący do trzymania w dłoni został specjalnie zwężony dla większej wygody. Wyświetlacz ma ledowe podświetlenie, natomiast wykrycie ewentualnego przewodu detektor sygnalizuje alarmem.

  • Doskonale wykrywa wiele przeszkód;

  • Bardzo dobre parametry mierzące;

  • Ergonomiczna konstrukcja;

  • Dobry wyświetlacz.

  • Stosunkowo wysoka cena.

WYKRYWACZ DETEKTOR PROFILI KABLI PRZEWODÓW METALI Kraft&Dele

detektor przewodów ranking

Alternatywą jest proste urządzenie firmy Kraft&Dele, które umożliwia szybkie i łatwe wykrycie przewodów pod napięciem, metali ferromagnetycznych i nieżelaznych oraz drewnianych elementów konstrukcji. Sprawdza się podczas prac remontowych oraz planowania układu mebli i ozdób w mieszkaniu. Detektor zasilany jest bateryjnie, co czyni z niego idealne urządzenie przenośne i podręczne.

Na uwagę zasługuje niesamowicie łatwa obsługa. Detektor ma boczny przycisk, który włącza lub wyłącza narzędzie, w zależności od ustawionej pozycji. Po uruchomieniu należy przyłożyć przyrząd w pożądane miejsce i odczekać – jeśli pojawi się sygnał, oznacza to, że w ścianie znajduje się potencjalny przewód.

Na niewielkim wyświetlaczu z podświetleniem pojawi się grafika wskazująca, jaki dokładnie typ przeszkody napotkał detektor. Przesuwny przycisk znajdujący się z przodu zmienia rodzaj poszukiwanego materiału. Do produktu dołączona jest karta gwarancyjna – niestety ważna przez dwanaście miesięcy, co jest okresem bardzo krótkim jak na tego typu sprzęt. 

Model zebrał w większości pozytywne oceny i bardzo dobre recenzje, w których klienci zapewniają, że detektor doskonale sprawdza się w swej roli i przydaje się w trakcie wiercenia.

  • Niska cena; 

  • Regulacja czułości; 

  • Detektor drewna;

  • Łatwa i intuicyjna obsługa.

  • Krótki okres gwarancyjny.

YATO WYKRYWACZ PROFILI PRZEWODÓW DETEKTOR DREWNA

detektor przewodów

Kolejne miejsce należy do wykrywacza przewodów marki Yato. Model służy do wykrywania przewodów, metali żelaznych i nieżelaznych oraz elementów drewnianych w ścianach. W skład zestawu wchodzi detektor, instrukcja obsługi oraz mocny nylonowy pokrowiec, który skutecznie chroni przyrząd w trakcie transportu i nieużywania, np. przed nadmiernym zakurzeniem. Opcja ta gwarantuje nam niezwykle wysokie parametry mierzące, co czyni produkt jednym z najefektywniejszych w tym zakresie cenowym.

Przyrząd ma ładny wygląd, całość utrzymana jest w kolorach czarnym i czerwonym. Na uwagę zasługuje stosunkowo duży wyświetlacz, który bardzo szczegółowo pokazuje parametry odnalezionej przeszkody. Ekran cechuje się ledowym podświetleniem i informuje o wybranej funkcji, mocy sygnału, odległości szukanego elementu oraz centrycznej lokalizacji względem sensora. Narzędzie ma trzy przyciski znajdujące się na przedniej powierzchni, tuż pod ekranem.

Największą zaletą opcji jest oczywiście możliwość pomiaru. Model wykrywa żelazo i stal na maksymalnej głębokości wynoszącej aż 80 mm, a miedź i metale kolorowe – 60 mm. Drewno natomiast wykrywa na nieco niższym pułapie – 20 mm, a przewody pod napięciem na głębokości do 50 mm.

Detektor zasilany jest bateryjnie, jednak bateria nie wchodzi w skład zestawu. Produkt został objęty dwuletnią gwarancją jakości i zdobył przeważającą ilość bardzo dobrych ocen oraz recenzji od użytkowników, którzy go przetestowali.

  • Pokrowiec do przechowywania w zestawie;

  • Łatwy w obsłudze;

  • Bardzo duża głębokość detekcji poszczególnych przewodów;

  • Detektor drewna;

  • Podświetlany ekran.

  • Brak dodatkowej regulacji czułości;

  • Dosyć kosztowne rozwiązanie.

DETEKTOR PRZEWODÓW WYKRYWACZ KABLI METALU IP65

detektor do wykrywania przewodów elektrycznych

Stosunkowo drogi, ale bardzo solidny detektor stworzyła firma Mileseey. Zasilany wymiennymi bateriami, cechuje się ładnym wyglądem i ergonomiczną budową. Obudowa jest czarna, miejscami zielona. Ponadto w miejscach, za które chwyta się urządzenie, ma ona wyżłobioną powierzchnię, która jest antypoślizgowa i gwarantuje mocny, pewny chwyt. 

Warto zwrócić uwagę na duży, czytelny wyświetlacz pokazujący aż jedenaście parametrów związanych z detektorem i jego działaniem. Narzędzie jest wodoodporne, posiada klasę wytrzymałości IP65, czyli jest również pyłoodporne. Przyrząd wykrywa drewno na głębokości do 2 cm, miedziane przewody pod napięciem do 5 cm, metale niemagnetyczne do 5 cm oraz magnetyczne do 8 cm.

Zakres temperatury użytkowania mieści się w przedziale od -10 do +50 stopni Celsjusza. Detektor potrzebuje trzech baterii typu AAA 1,5 V, aby mógł działać. Czas pracy na jednym zestawie baterii to około 7,5 godziny. Kolejną zaletą narzędzia jest łatwość w obsłudze. Informuje ono o znalezionych przeszkodach przy pomocy wbudowanych diod oraz brzęczyka sygnalizacyjnego, który można wyłączyć i pracować w trybie cichym.

Produkt cieszy się dobrymi opiniami i posiada dwuletnią gwarancję jakości. Oczywiście nie jest to wyłącznie wykrywacz przewodów pod napięciem 230v w ścianie, lecz także propozycja gwarantująca pomiar drewna czy też innych materiałów, co z pewnością można uznać za zaletę tego rozwiązania.

  • Przejrzysty, czytelny wyświetlacz;

  • Możliwość pracy w trybie cichym;

  • Bardzo dobre parametry detektujące;

  • Dużo dodatkowych funkcji.

  • Wysoka cena.

Jaki detektor przewodów elektrycznych będzie najlepszy? Sprawdź dzisiejszy poradnik zakupowy! 

Jeżeli planujemy remont, to podstawowym wyposażeniem powinien być właśnie detektor przewodów elektrycznych. Jest to charakterystyczne urządzenie gwarantujące bezproblemowe wykrycie przewodów i innych elementów w ścianie. Co ważniejsze, jeśli wybierzemy właściwy produkt, to zaskoczy nas on swoją uniwersalnością i komfortem używania.

Problem jednak leży w samej kwestii zakupu, gdyż nie każdy wie które elementy odpowiadają za wybór jakościowego produktu, a które mają zasadniczy wpływ na komfort użytkowania. Udogodnień i usprawnień jest sporo, lecz przede wszystkim musimy zweryfikować możliwości detekcji naszego sprzętu.

Zaraz po tym, każdy detektor do wykrywania przewodów elektrycznych lepszego wykonania powinien charakteryzować się świetnymi parametrami detekcyjnymi. Oprócz tego, istotne będzie sprawdzenie funkcjonalności rozwiązania, a także jego wagi. Nie sposób zapomnieć o opiniach i o cenie. Więcej informacji znajdziemy natomiast w poniższym artykule: https://www.fachowyelektryk.pl/technologie/pomiary/2424-detektory-kabli-i-przewodow.html

detektor przewodów elektrycznych

Uniwersalność detektora to podstawa

Podczas wiercenia ostatnie, czego chcemy, to natrafić po drodze na przewody elektryczne i je uszkodzić. Jednakże, w ścianach bardzo często znajdują się inne elementy, które również nie powinny zostać przez nas naruszone. Mowa tutaj o metalach ferromagnetycznych, metalach nieżelaznych, czy po prostu elementach konstrukcji wykonanych z drewna. Dlatego przede wszystkim zwróćmy uwagę na uniwersalność detektora.

Podstawowe gadżety za kilkadziesiąt złotych pozwolą nam w stosunkowo precyzyjny sposób wykryć przewody elektryczne i może też metale ferromagnetyczne. W przypadku, kiedy to pragniemy zapewnić sobie jeszcze większy komfort i stuprocentową pewność, że nie doprowadzimy do żadnych uszkodzeń, należy szukać sprzętu o większej uniwersalności.

WYKRYWACZ DETEKTOR PROFILI KABLI PRZEWODÓW METALI
detektor przewodów ranking

Równie istotnym elementem jest wydajność detekcji

Choć uniwersalność jest bardzo ważna i to pierwsza rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę, tak nie możemy zapomnieć o najistotniejszym parametrze wpływającym na ostateczną wydajność i jakość wykrywacza przewodów. Chodzi tutaj o maksymalną głębokość detekcji poszczególnych materiałów.

W największym skrócie, są to wartości, które wskazują nam maksymalną głębokość, na jaką detektor jest w stanie wykryć przeszkody w ścianie. Wartości te wyrażane są w milimetrach i, jak możemy się domyślić, im większe, tym głębiej detektory działają i dostarczają nam precyzyjnych pomiarów odnośnie potencjalnych przeszkód. Zobacz ranking kamer termowizyjnych.

YATO WYKRYWACZ PROFILI PRZEWODÓW DETEKTOR DREWNA
detektor przewodów

Jeśli chodzi o dokładne liczby, to musimy pamiętać o podział z uwagi na detekcję różnych materiałów. Zazwyczaj detekcja drewna odbywa się na najmniejszej głębokości i już wartość wynosząca 20 mm powinna nas zaciekawić. Jeśli chodzi o przewody elektryczny, to głębokość maksymalna pomiaru powinna wynosić nie mniej niż 50 mm. 

W przypadku elementów miedzianych bądź metali kolorowych, głębokość pomiaru na poziomie 50-60 mm będzie uznawana za bardzo dobrą. Największa głębokość dotyczy natomiast pomiaru żelaza i stali, bo ta sięgać może nawet i 80 mm.

Dodatkowym atutem będzie funkcjonalność

Podczas korzystania ze sprzętu oczywistym jest, że chcemy to robić jak najwygodniej i najszybciej. Warto więc przemyśleć kwestię funkcjonalności i podjąć decyzję w oparciu o dodatkowe opcje, które ułatwiają korzystanie ze sprzętu i sprawiają, że za każdym razem, kiedy chwycimy detektor, będziemy z przyjemnością go używać.

Funkcjonalność to oczywiście możliwość szybkiego i klarownego odczytu danych, co możliwe jest dzięki wyświetlaczowi LCD. Oczywiście musimy mieć też możliwość wyboru jednej z funkcji. W informacjach powinna znaleźć się też moc sygnału, a także dokładna odległość od szukanego elementu.

Wykrywacz Detektor metali, profili i przewodów
wykrywacz przewodów pod napięciem 230v w ścianie

Nie bez znaczenia pozostaje komfort użytkowania

Nawet jeśli znajdziemy atrakcyjne urządzenie o świetnych parametrach, to wciąż musimy zadbać o to, aby produkt był wystarczająco wygodny w użytkowaniu, aby nawet po długim dniu pracy ostatnie przymiarki i poprawki nie sprawiały nam problemu.

DETEKTOR PRZEWODÓW WYKRYWACZ KABLI METALU IP65
detektor do wykrywania przewodów elektrycznych

Oczywiście naszą uwagę przykuwa także fakt, że sprzęt musi być wystarczająco kompaktowy, co pozwoli na bezproblemowe korzystanie ze sprzętu przez cały czas.

Jeśli już mowa o komforcie, to przede wszystkim zwróćmy uwagę na wagę detektora. Zazwyczaj detektory nie są cięższe niż, na przykład, 300-600 gramów. Czasami jednak producenci wyposażają swoje urządzenia w bardzo duże i ciężkie baterie, a jeszcze inni wykorzystują wysokiej klasy materiały o większym ciężarze. Gwarantuje to oczywiście trwałość i odporność na uszkodzenia, lecz zwiększa wagę.

Detektor przewodów – podsumowanie rankingu 2024

Każdy wybór wydaje się trudny, a producenci niepotrzebnie go komplikują podając szereg parametrów czy danych techniczny w zróżnicowany i czasami mylący sposób. Ponadto nie zawsze znajdziemy najistotniejsze informacje i musimy dowiadywać się bezpośrednio od producenta czy sprzęt poradzi sobie w danym otoczeniu. To właśnie dlatego niektórzy mają spory problem z wyborem wykrywacza przewodów, metali czy też drewna.

Jeśli jednak wykorzystamy wiedzę zebraną w poradniku lub postanowimy wybrać jeden z rekomendowanych w sekcji pierwszej produkt, to odwdzięczy się nam on świetnym wykonaniem i bardzo precyzyjnym działaniem. Co prawda przedstawione produkty są z różnych półek cenowych i oferują inne funkcjonalności, lecz każdy świetnie się spiszę jako wykrywacz przewodów, a już na pewno nasz zwycięzca rankingu i jedna z najbardziej uniwersalnych opcji na rynku w 2024 roku, a mianowicie Wykrywacz Detektor metali, profili i przewodów.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki detektor przewodów wybrać
Average rating:  
 0 reviews