Jaki alarm bezprzewodowy wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

byAlarm bezprzewodowy – ranking 2024

Alarm bezprzewodowy to urządzenia, które przyda się w każdym domu, firmie oraz na placu budowy. Skutecznie odstraszy złodziei, a kiedy trzeba, zawiadomi odpowiednie służby i wyśle właścicielowi wiadomość tekstową. Jak wybrać urządzenie, które skutecznie spełni swoją funkcję i na co zwrócić uwagę?

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

ALARM BEZPRZEWODOWY 105dB

9.9

Tani

ALARM Satlink SL-GSM30A

9.8

Drogi


 

ALARM NA BATERIE

9.7

Tani

ALARM Satlink SL-103

9.6

Drogi


 

Alarm bezprzewodowy GSM – opinie użytkowników

Poniżej znajdziesz opis kilku systemów alarmowych, które są chętnie wybierane przez użytkowników. Poszczególne modele różnią się między sobą wieloma parametrami, zakresem dostępnych funkcji i – oczywiście – ceną. Pod porównaniem najlepszych modeli znajdziesz także krótki poradnik dotyczący tego, na co zwrócić uwagę podczas wyboru alarmu do domu.

Alarm bezprzewodowy na baterie

alarm bezprzewodowy

Zestaw alarmowy z montażem na ścianę. W komplecie znajdziesz dwa breloki, które umożliwiają zdalne uzbrojenie i rozbrojenie urządzenia. Jest niewielki i mało widoczny, więc świetnie nadaje się do zabezpieczania domów jednorodzinnych, piwnic czy małych sklepów. Urządzenie jest zasilane czterema bateriami AA 1,5 V (piloty trzema bateriami AA 1,5 V).

Aktywacja alarmu następuje poprzez wciśnięcie jednego przycisku. Alarm odmierza czas 15 sekund, pozwalając użytkownikowi bezpiecznie opuścić monitorowaną strefę. Po tym czasie, w przypadku wykrycia ruchu, po pięciu sekundach włącza syrenę alarmową, która emituje dźwięk o natężeniu 105 dB.

Prosta budowa sprawia, że alarm jest mało podatny na zakłócenia i nie generuje fałszywych alarmów. Wbudowany czujnik ruchu wykrywa poruszenie w promieniu 110° i odległości 8 metrów od alarmu. Sprzęt jest montowany na ruchomej głowicy, która pozwala na płynną orientację alarmu i ustawienie go w dowolnej pozycji. Urządzenie jest bardzo tanie, więc z powodzeniem można umieścić kilka takich czujników w newralgicznych miejscach na nieruchomości lub w pomieszczeniu.

 • możliwy łatwy, samodzielny montaż,

 • prosta obsługa,

 • rzadko generuje fałszywy alarm,

 • niewielki rozmiar.

 • zbyt długi czas między wykryciem ruchu, a uruchomieniem syreny.

Alarm bezprzewodowy z powiadomieniem na telefon Satlink

alarm bezprzewodowy opinie

System alarmowy z klawiaturą obsługujący polskie menu i komunikaty. Jest prosty w obsłudze i oferuje rozbudowane możliwości konfiguracji. System można niemal dowolnie obsługiwać – obsługuje do 99 stref bezprzewodowych oraz 8 przewodowych (ma wbudowane wejście zasilające). Obsługuje nie tylko czujniki firmy Sat-Link, ale też czujki innych firm współpracujące na określonej częstotliwości.

Konsola ma wbudowany własny akumulator, który umożliwia pracę po odcięciu zasilania. W dodatku może wysłać wiadomość o zaniku zasilania do nawet 6 numerów telefonów wprowadzonych do pamięci.

Inne funkcje alarmu to możliwość programowania różnego alarmu do różnych stref oraz pełna obsługa, włącza i wyłączanie za pomocą wiadomości SMS.

Opóźnienie wejścia i wyjścia wynosi 40 sekund, więc wychodząc z budynku, masz wystarczająco dużo czasu, aby wprowadzić kod dostępu.

Intuicyjne sterowanie jest możliwe dzięki darmowej aplikacji Easy GSM Alarm. Wraz z konsolą użytkownik otrzymuje dwie czujki ruchu PIR, jedną czujkę Okno-Drzwi oraz syrenę dźwiękową, a także dwa programowalne piloty.

 • łatwy montaż i duże możliwości rozbudowy,

 • obsługa kilku numerów telefonów,

 • wygodna obsługa alarmu za pomocą aplikacji,

 • wbudowany akumulator centralki.

 • aplikacja nie współpracuje ze wszystkimi telefonami komórkowymi.

Bezprzewodowy czujnik ruchu na baterie

alarm bezprzewodowy gsm

Niewielki i prosty w użyciu system alarmowy. Pozwala na samodzielny montaż i nie wymaga stosowania specjalnej aplikacji oraz programowania konsoli. Czujniki ruchu znajdujące się w zestawie mogą komunikować się z centralą na odległość nawet 120 metrów. Użytkownik może ustawić dwa tryby głośności alarmu (wysoki i niski), a także ręcznie włączyć lub wyłączyć urządzenie za pomocą przycisku.

Sensory sprzedawane w zestawie mają wbudowany czujnik niskiego stanu baterii oraz pasywne czujniki podczerwieni, które wykrywają ruch na odległość około 8 metrów w promieniu 110°.

Alarm jest zasilany trzema bateriami AAA (małe paluszki).

 • bardzo prosty montaż i obsługa,

 • regulowana głośność alarmu,

 • baterie do zasilania łatwo kupić,

 • szeroki kąt działania czujników.

 • alarm nie zawsze włącza się prawidłowo.

Bezprzewodowy alarm Satlink WiFi.

alarm bezprzewodowy cena

Urządzenie marki Satlink to zaawansowany sprzęt wyposażony w programowalną centralę z menu w języku polskim wyświetlającym się na wyświetlaczu LCD. Wyróżnia go łatwy montaż i prosta konfiguracja, ale jednocześnie bogate możliwości. Kontrola GSM pozwala na wysyłanie powiadomień na telefon. Dodatkowo producent oferuje bezpłatną aplikację na smartfony i tablety, która służy do obsługi, konfiguracji oraz uzbrajania i rozbrajania alarmu.

Model Satlink obsługuje aż 99 stref bezprzewodowych i pozwala na zakodowanie 8 breloków RFID. Dzięki temu kilka osób będzie mogło korzystać z ustawień alarmu bez konieczności jego ciągłego rozkodowywania.

Urządzenie Satlink może pracować z kilkoma rodzajami czujek: syreną dźwiękowo-świetlną przewodową i bezprzewodową, czujnikami na podczerwień PIR oraz kontraktronem do zabezpieczenia drzwi i okien. Wbudowany akumulator zapewnia ciągłość pracy nawet po wyłączenia zasilania.

Do każdego zestawu dołączany jest brelok, który umożliwia błyskawiczną obsługę systemu – uzbrojenie, rozbrojenie, wezwanie pomocy.

 • polskie menu i ława konfiguracja,
 • możliwość współpracy z czujkami innych producentów,
 • obsługa aplikacji oraz bloków RFID,
 • wbudowany akumulator.
 • wysoka cena.

Jak wybrać alarm bezprzewodowy?

Wybór alarmu bezprzewodowego jest ważny, ponieważ może w znaczącym stopniu zwiększyć Twoje bezpieczeństwo. Poszczególne modele dostępne na rynku różnią się między sobą wieloma parametrami, dlatego warto je dokładnie przeanalizować, zanim dokonasz wyboru. Na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę?

Rodzaj obsługiwanych czujek

Najprostsze modele alarmów, jak niewielkie czujniki na baterie, które Ci proponujemy, współpracują tylko z pasywnymi czujnikami na podczerwień PIR i prostą syreną. To dobre rozwiązanie, kiedy chcesz zabezpieczyć przed dostępem osób trzecich piwnicę lub garaż, ale dla domu jednorodzinnego warto poszukać czegoś lepszego.

Jeśli szukasz systemu, który będziesz mógł dopasować do swoich możliwości, sprawdź ofertę marki Satlink. Te alarmy możesz rozbudować o dodatkowe podzespoły, a producent dołącza do konsoli nie tylko czujki PIR, ale także kontraktrony i syreny świetlno-dźwiękowe. W ten sposób efektywnie zabezpieczysz dom przed złodziejami.

Inteligentne systemy alarmowe pozwalają także na wydzielenie kilku stref, z których każdą możesz włączać i wyłączać osobno, np. przy garażu, na tarasie, blisko głównego wejścia w wewnątrz domu na każdym piętrze.

Dialer GSM

Wysokiej jakości alarmy domowe, jak np. sprzęt Satlink są wyposażone w dialer GSM. To niewielki moduł, który może wysyłać wiadomości na kilka numerów telefonów wprowadzonych do pamięci. W ten sposób dowiesz się o uzbrojeniu, rozbrojeniu i uruchomieniu alarmu, a także otrzymasz powiadomienie, kiedy sieć zostanie odcięta od zasilania. W tym przypadku jest ważne, aby urządzenie było wyposażone we własny akumulator, który podtrzyma sprawność systemu przez kilka godzin.

Dialer GSM może też wysłać informację o przełamaniu zabezpieczeń do firmy ochroniarskiej, która przyjedzie na miejsce i zbada przyczynę uruchomienia czujnika.

jaki alarm bezprzewodowy

Dostęp do aplikacji

Niektóre urządzenia współpracują także z darmową aplikację mobilną, którą możesz zainstalować na swoim smartfonie lub tablecie i obsługiwać za pomocą Wi-Fi. To prosty sposób, aby sterować systemem alarmowym z każdego miejsca na świecie. W łatwy sposób możesz włączyć lub wyłączyć alarm albo zmienić jego ustawienia.

Takie rozwiązanie oferuje m.in. system Satlink.

Programator kart RFID

Przydatną funkcją jest także możliwość zapisywania kodu dostępu na karcie RFID. To szczególnie przydatna opcja w niewielkich firmach, gdzie istotne jest, aby najważniejsi pracownicy mogli wchodzić do biur bez konieczności każdorazowego wpisywania hasła.

W zależności od modelu konsola może zakodować od kilku do nawet kilkunastu kart RFID. Wystarczy je tylko przyłożyć do czytnika i gotowe. Alarm sam się rozbraja lub uzbraja.

Rodzaj zasilania

Niektóre alarmy mogą działać na baterie (w naszym zestawieniu znajdziesz dwa takie modele). Inne sa podłączone do sieci i mogą być wyposażone w opcjonalnym akumulator pozwalający na funkcjonowanie bez dostępu do prądu.

Ten pierwszy rodzaj alarmów z pewnością jest najłatwiejszy do utrzymania. Właściwe ogniwa kupisz w każdym markecie i nie będą one drogie. W przypadku akumulatorów trzeba się liczyć z wyższą ceną, ale też dłuższym czasem działania.

Czy da się rozbudować system alarmowy?

Niektóre systemy alarmowe możesz rozbudować o kolejne ogniwa. W ten sposób łatwo stworzyć system, który będzie działał sprawnie także na terenie dużej posesji z ogrodem.

Alarmy GSM sieci Satlink współpracują z różnego rodzaju czujkami, które działają na odpowiedniej częstotliwości. Dzięki temu dużo łatwiej zadbać o dozór ogrodu i tych fragmentów przestrzeni, gdzie nie przebywasz często.

Czy da się samodzielnie zamontować alarm w domu?

Prosty alarm możesz zamontować samodzielnie. Zazwyczaj składa się on z centralki, jednej syreny i jednej lub dwóch czujek PIR. Problemy mogą pojawić się w przypadku bardziej zaawansowanych modeli. Konfiguracja modułu GSM, zaprogramowanie urządzenia czy podłączenie różnych rodzajów czujników powinny być przeprowadzone przez profesjonalistę.

Pamiętaj, że błędne zaprogramowanie czujek sprawi, że alarm nie włączy się wtedy, kiedy będzie to niezbędne. Lepiej nie ryzykować i nie próbować oszczędzić na montażu. Warto korzystać z usług certyfikowanych firm, ponieważ osoba, która zajmuje się instalacją, będzie znała hasło do systemu w Twoim domu. Wybieraj wyłącznie sprawdzonych monterów!

Jeżeli chcesz przeczytać więcej o tym, jak wybrać alarm do domu, zajrzyj tutaj: https://www.extradom.pl/porady/artykul-alarm-do-domu-jaki-system-alarmowy-wybrac-do-domu-jednorodzinnego.

Poniżej zamieszczamy tabelę, w której znajdziesz najważniejsze cechy wybranych przez nas alarmów domowych.

 Alarm na baterieSatlinkBezprzewodowy alarm na baterieSatlink SL-103
ZasilanieBaterieSieć lub akumulatorBaterieSieć lub akumulator
Obsługiwane czujnikiPIR, akustycznaPIR, kontraktron, akustycznaPIR, akustycznaPIR, kontraktron, akustyczna
AplikacjaNieTakNieTak

Jak wybrać alarm domowy. Podsumowanie rankingu 2024

Alarm domowy GSM to doskonałe rozwiązanie, jeżeli chcesz czuć się pewnie. Monitoring przestrzeni zapewnia Ci bezpieczeństwo i pozwoli wyjechać na wakacje lub jechać wieczorem do kina bez obaw o majątek. Jeżeli szukasz prostego modelu na początek, wybierz jeden z alarmów zasilanych bateryjnie. Wymagającym użytkownikom polecamy wielofunkcyjne urządzenia marki Satlink.

Artykuł powiązany: dzwonek bezprzewodowy bezbateryjny

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki alarm bezprzewodowy wybrać
Average rating:  
 0 reviews