Najlepsza nagrzewnica elektryczna w 2024 roku – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Jaka nagrzewnica kanałowa elektryczna powinna spełnić swoje zadanie? Którą opcję spośród wielu dostępnych modeli wybrać? Sprawdź ranking nagrzewnic elektrycznych domowych 2024 i wybierz właściwą opcję!

Jeśli pracujemy w warsztacie bądź przebywamy w pomieszczeniu czy też wewnątrz mieszkania, gdzie brak ogrzewania zimą, wykorzystanie zewnętrznego źródła ciepła jest wręcz kluczowe. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, ale zapewnienie optymalnej temperatury jest kluczem do uzyskania zadowalającej efektywności. Dlatego bardzo często w warsztatach stosuje się specjalne nagrzewnice elektryczne nadmuchowe. 

Znalezienie natomiast produktu idealnego nie jest proste z kilku powodów. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że każde pomieszczenie będzie wymagało innej mocy grzewczej, a co za tym idzie użytkownicy muszą przygotować się na inny budżet. Warto też pamiętać o tym, że interesująca nas nagrzewnica elektryczna ścienna czy też wolnostojąca powinna gwarantować wysoką moc i sporą regulację, a także wiele innych właściwości.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Nagrzewnica elektryczna Eberg

9.9

Tania

Nagrzewnica STANLEY 2KW

9.8

Średnia

Nagrzewnica Kraft Dele

9.7

Tania


Nagrzewnica FLOWAIR LEO

9.6

Droga

Nagrzewnica Tresnar

9.5

Tania

Nagrzewnica MASTER B15EPB

9.4

Średnia


Z uwagi na te wszystkie kwestie, postanowiliśmy przygotować dzisiejsze zestawienie. To w nim pojawiło się kilka bardzo ciekawych opcji oferujących nam nagrzewnice elektryczne nadmuchowe o świetnych parametrach. Nasi eksperci przygotowali propozycje budżetowe, o niższej mocy, a także nagrzewnice elektryczne 15kw. Co więcej, mieliśmy na względzie parę innych kwestii, w tym funkcjonalność sprzęt jak i komfort użytkowania.

Nagrzewnica elektryczna EBH farelka dmuchawa 3,3kW

nagrzewnica elektryczna z termostatem ranking

Najlepszą nagrzewnicą jest urządzenie marki Eberg, którego moc maksymalna wynosi 3300 Watów. Urządzenie grzeje w zakresie od 0 do 85 stopni Celsjusza, a jego wymiary to 40 centymetrów wysokości i 26 centymetrów szerokości; podstawa ma kształt kwadratu. Produkt posiada trzy poziomy grzania i każdy ma inną moc – najniższy 30 Watów, średni 1650 Watów i najwyższy 3300 Watów.

Model jest energooszczędny. Należy ustawić pożądaną temperaturę otoczenia i uruchomić nagrzewnicę; po ogrzaniu pomieszczenia model automatycznie się wyłącza – oszczędza to energię elektryczną oraz gwarantuje bezpieczeństwo. Termostat i moc można regulować manualnie. Produkt ma metalową obudowę w żółtym kolorze i wygodny uchwyt transportowy. Dodatkowo nagrzewnicę pokryto specjalnym lakierem żaroodpornym.

Z przodu znajdują się dwa pokrętła opisane ikonami. Wiatrak jest osłonięty z dwóch stron. Od przodu i tyłu znajdują się solidne kraty, przez które wydostaje się ciepło. Urządzenie waży 5,7 kilograma. Nie wolno zakrywać farelki podczas jej działania; pomimo skutecznej ochrony przed przegrzaniem, urządzenie stwarza zagrożenie wzniecenia pożaru, jeśli jest niewłaściwie użytkowane.

 • Wysoka moc;

 • Solidna konstrukcja;

 • Duży zakres regulacji temperatury.

 • Przemysłowy wygląd.

MOCNA NAGRZEWNICA ELEKTRYCZNA DMUCHAWA STANLEY 2KW

nagrzewnica kanałowa elektryczna

Nagrzewnica marki Stanley wyróżnia się niezwykle praktyczną konstrukcją. Farelka jest zawieszona na specjalnym stelażu, co ogranicza ryzyko poparzenia i dotykania powierzchni, na której się znajduje. Stelaż powstał z metalowych rur polakierowanych na żółto. Rury połączono ze sobą mocnymi łącznikami z tworzywa i dodano na dole antypoślizgowe stopy.

W stelażu znajdują się śruby z profilowanymi, ogumowanymi pokrętłami, dzięki którym można regulować kąt nachylenia nagrzewnicy. Urządzenie jest czarne i okrągłe. Jego obudowa powstała z blachy pokrytej żaroodpornym lakierem. Mocna krata stanowi osłonę i pozwala na skuteczne wydobywanie się ciepłego powietrza z wnętrza urządzenia. Model wyposażono w termostat i dmuchawę. Jego waga to 4,5 kilograma.

Nagrzewnica ze stelażem ma 34 centymetry wysokości, 33 centymetry szerokości i 31 centymetrów głębokości. Maksymalna moc urządzenia to 2000 Watów. Model może być stosowany zewnętrznie i wewnętrznie, ale zawsze pod zadaszeniem – należy chronić produkt przed deszczem. Urządzenie wyposażono w zabezpieczenie przed przegrzaniem – po ogrzaniu obszaru do wybranej temperatury nagrzewnica automatycznie przestaje generować ciepło i pobierać energię elektryczną.

 • Estetyczna;

 • Praktyczny, nienagrzewający się stelaż;

 • Kompaktowa.

 • Dosyć długo grzeje.

Nagrzewnica elektryczna dmuchawa farelka 2,5kW KD

farelka ranking

Kolejny model jest bardzo kompaktowy i zajmuje mało miejsca. Urządzenie waży 2 kilogramy i mierzy 185 milimetrów głębokości, 215 milimetrów szerokości. i 250 milimetrów wysokości. Maksymalna moc farelki wynosi 2500 Watów, ale można ją regulować w trzystopniowej skali – 25, 1250 i 2500 Watów. Nagrzewnica ma kształt bębna i osadzono ją na metalowym stelażu będącym jednocześnie podstawą.

Stelaż wyposażono w cztery antypoślizgowe nakładki, które można odczepić, np. do transportu. Podstawa ma dwie śruby służące do regulowania kąta nachylenia nagrzewnicy. Na górze urządzenia zlokalizowany jest uchwyt oraz panel sterowania składający się z dwóch pokręteł i diody. Obudowa powstała z lakierowanej blachy i tworzywa sztucznego.

Tworzywo się nie nagrzewa, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania. Model jest przeznaczony do stosowania zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, np. na terenie budowy. Nagrzewnicę wyposażono w skuteczny system ochrony przed przegrzaniem oraz w energooszczędną funkcję automatycznego wyłączenia. Urządzenie można stosować także w pomieszczeniach bez wentylacji, ponieważ nie generuje spalin ani zapachu.

 • Lekka;

 • Poręczna;

 • Wygodny panel sterujący.

 • Niska moc.

Nagrzewnica elektryczna ścienna FLOWAIR LEO S 11kW

nagrzewnica elektryczna

Model Leo EL S marki Flowair to elektryczna nagrzewnica przeznaczona do montowania w ścianie. Urządzenie ma dwa stopnie grzania w zakresie mocy od 5,3 do 10,8 kW. Maksymalna temperatura grzania wynosi 50 stopni Celsjusza. Wentylator może działać w trzech różnych prędkościach i w zależności od wybranego trybu pobiera on moc od 70 do 130 Watów.

Ustawienie wpływa także na generowany hałas – najwolniejszy tryb generuje 59 decybeli, a najszybszy 71 decybeli. Obudowa produktu powstała ze stali malowanej proszkowo. Dzięki temu farba jest odporna na wysokie temperatury i się nie łuszczy. Ponadto emulsja zabezpiecza stal przed powstawaniem rdzy. Nagrzewnicę można zamontować na ścianie lub na suficie, ale zawsze pod kątem 90 stopni względem powierzchni, na której wisi.

Do produktu dołączono osobny panel sterowania, który należy zainstalować w ścianie. Panel składa się z pokrętła do ustawiania temperatury otoczenia oraz trzech przełączników. Urządzenie działa do uzyskania wybranej temperatury w pomieszczeniu, po czym automatycznie się wyłącza. Nagrzewnica posiada także system ochrony przed przegrzaniem, dlatego jeśli za mocno się rozgrzeje, zostanie wyłączone, a ponowne uruchomienie będzie możliwe dopiero po kompletnym ostygnięciu.

 • Możliwość instalacji na ścianie lub suficie;

 • Osobny panel sterujący;

 • Wysoka moc.

 • Bardzo wysoka cena.

GRZEJNIK DMUCHAWA NAGRZEWNICA ELEKTRYCZNA 9KW

nagrzewnica elektryczna ścienna

Grzejnik marki Tresnar o maksymalnej mocy grzania 9 kW zdecydowanie wyróżnia się ładnym wyglądem. Całe urządzenie zostało pomalowane na czarno metodą proszkową, która gwarantuje, że farba nie będzie się złuszczać nawet pod wpływem wysokiej temperatury. Model ma postać prostokątnej skrzyni wyposażonej w cztery antypoślizgowe nóżki oraz składany uchwyt transportowy; produkt jest lekki i stosunkowo kompaktowy.

Nagrzewnica jest przeznaczona do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych i użytkowych. Obudowa powstała z twardej blachy polakierowanej żaroodporną emulsją. Dzięki szerokiej możliwości dostosowywania ustawień urządzenie może być także wentylatorem bez funkcji grzania. Panel sterowania znajduje się z tyłu produktu i składa się z dwóch pokręteł. Każde z nich zostało opisane ikonami.

Grzejnik ma 40 centymetrów wysokości, 30 centymetrów długości, 26,5 centymetra szerokości i waży 5 kilogramów. Moc grzewczą można ustawiać w trzystopniowej skali na 55, 4500 i 9000 Watów. Wydajność urządzenia wynosi 790 metrów sześciennych na godzinę. Model cicho pracuje i został wyposażony w wysokiej jakości bezpiecznik termiczny.

 • Estetyczny wygląd;

 • Stosunkowo dobra moc;

 • Cicha praca.

 • Wysoka cena.

 •  

NAGRZEWNICA ELEKTRYCZNA MASTER B15EPB 7,5/15KW WWA

nagrzewnica elektryczna opinie

Produkt firmy Master to duża nagrzewnica o mocy maksymalnej 15 kW. Urządzenie jest solidną skrzynią i ma dołączone po bokach dwa pręty zakończone antypoślizgowymi nakładkami – stanowią one jednocześnie podstawę i uchwyty transportowe. Blaszana obudowa ma żółty kolor i pokryto ją żaroodpornym lakierem. Model ma podstawę kwadratu o boki 49 centymetrów i mierzy 35 centymetrów wysokości.

Moc grzewczą można regulować w zakresie od 7,5 do 15 kilowatów. Wydajność urządzenia to 1700 metrów sześciennych na godzinę. Do obsługi nagrzewnicy służą dwa pokrętła opisane ikonami zlokalizowane na zewnętrznej powierzchni skrzyni. Zakres ustawienia temperatury grzania mieści się w przedziale od 5 do 35 stopni Celsjusza. Model jest przeznaczony do stosowania w pomieszczeniach i jest to urządzenie raczej stacjonarne, ponieważ waży aż 15 kilogramów.

Nagrzewnica nie wytwarza żadnego zapachu i nie zużywa tlenu. Nie generuje także żadnych spalin ani innych szkodliwych substancji. Konstrukcja jest niezwykle mocna i urządzenie bardzo szybko nagrzewa pomieszczenie do wybranej temperatury. Zabezpieczenie termiczne chroni przed przegrzaniem, a termostat pozwala oszczędzić energię elektryczną.

 • Szybko nagrzewa;

 • Bardzo duża moc;

 • Mocna konstrukcja.

 • Ciężka. 
 •  

Artykuły

Nie wiesz która nagrzewnica elektryczna z termostatem będzie najlepsza? A może po prostu bardziej interesują nas energooszczędna nagrzewnica elektryczna? W obu przypadkach zachęcamy do zapoznania się z poniższym poradnikiem zakupowym 2024!

Nawet jeśli powyższe elektryczne nagrzewnice powietrza nie przypadły nam do gustu, to warto przyjrzeć się charakterystyce każdego produktu. Z poszczególnych modeli możemy w stosunkowo prosty sposób wywnioskować co dokładnie jest ważne wybierając te najlepsze nagrzewnice elektryczne przemysłowe czy też domowe. 

Jeśli dodatkowo uzupełnimy tę wiedzę poniższymi informacjami, to niemal natychmiast wyklaruje nam się obraz idealnej elektrycznej nagrzewnicy powietrza. Jednakże, aby to zrobić w sposób prawidłowy, musimy przede wszystkim dowiedzieć się wszystkiego o tych produktach i poznać ich specyfikację. Co więc będzie miało znaczenie oprócz samej mocy grzewczej?

Nadzwyczaj ważną rolę odegra regulacja temperatury, a także pozostałe elementy funkcjonalne, w tym opcje gwarantujące oszczędzanie energii czy też termostat. Nie możemy też zapomnieć o zabezpieczeniach – przed przegrzaniem czy też ochrona przed zachlapaniem. Wyłączniki bezpieczeństwa podnoszące bezpieczeństwo też będą kluczowe. Innym czynnikiem wpływającym na ostateczną atrakcyjność sprzętu jest waga i kompaktowość. Ciekawe informacje uwzględnione są też w poniższym artykule:

https://wsbpablo.pl/blog/czy-nagrzewnice-powietrza-sa-bezpieczne

nagrzewnica elektryczna ceramiczna opinie

Nagrzewnica elektryczna 15kw, 3kw, a może coś pomiędzy?

Jedną z pierwszych rzeczy podczas wyboru produktu idealnego jest sprawdzenie mocy sprzętu. Jak dobrze wiemy, prawie każde urządzenie elektryczne wyposażone jest w silnik, którego moc wpływa na późniejszą skuteczność działania i efektywność pracy. Jeśli jednostka oferuje bardzo wysokie liczby, to samo urządzenie gwarantuje i wiele większą wydajność.

W przypadku nagrzewnic elektrycznych domowych czy też przemysłowych musimy pamiętać o tym, że wysoka moc wiąże się z możliwością ogrzania bardzo dużych pomieszczeń. I tak już 3 kW pozwolą na ocieplenie pomieszczenia o wielkości nawet do 45 metrów kwadratowych. Jednakże, warto pamiętać o tym, że bardzo często deklarowana wydajność odnosi się do bardzo dobrze ocieplonych budynków, a więc to także istotna kwestia do uwzględnienia.

GRZEJNIK DMUCHAWA NAGRZEWNICA ELEKTRYCZNA 9KW
nagrzewnica elektryczna ścienna

NAGRZEWNICA ELEKTRYCZNA MASTER B15EPB
nagrzewnica elektryczna opinie

Warto wybrać nagrzewnicę elektryczną z termostatem!

Kolejnym sposobem na określenie czy mamy do czynienia z produktem odpowiednim czy też nie jest funkcjonalność. Jak wiemy, nagrzewnice to urządzenia stosunkowo proste w użyciu. Wystarczy je włączyć, ustawić poziom grzania i stopień działania wiatraków. Jeśli potrzebujemy szybkiego ciepła, to rzecz jasna ustalamy temperaturę najwyższą – tak jak i prędkość wiatraków.

Jednakże, nagrzewnica kanałowa elektryczna czy też opcje bardziej standardowe muszą wyróżniać się dodatkowymi funkcjonalnościami. Bo to one wpływają ostatecznie na to czy dany produkt będzie w stanie gwarantować nam wysoki komfort obsługi czy też nie. To oznacza, że bardzo duża regulacja temperatury czy też prędkości obrotowej jest kluczowa.

Ponadto, upewnijmy się, że nagrzewnice elektryczne przemysłowe czy też te domowe gwarantują ekran LCD, na którym informacje o stanie pracy sprzętu są łatwo dostępne i czytelne. Pamiętajmy też o termostacie, szczególnie jeśli zależy nam na energooszczędnej nagrzewnicy elektrycznej.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Kolejną ważną kwestią przy poszukiwaniach idealnego rozwiązania jest nasze bezpieczeństwo. Jak doskonale wiemy, jest kilka rodzajów dostępnych nagrzewnic, a trzema najpopularniejszymi są niezawodne nagrzewnice gazowe, nagrzewnice olejowe, a także elektryczne. Spośród tych trzech to właśnie elektryczne będą najbezpieczniejsze z uwagi na to, że można wykorzystać je wszędzie, a dodatkowo nie wymagają paliwa zewnętrznego bądź innych niebezpiecznych substancji.

To nie oznacza jednak, że należy zapomnieć o naszym bezpieczeństwie. Warto przyjrzeć się tej kwestii i znaleźć rozwiązania oferujące zabezpieczenie przed przegrzaniem, a także specjalny wyłącznik bezpieczeństwa. Coraz więcej producentów oferuje też ochronę przed zachlapaniem IP24.

NAGRZEWNICA ELEKTRYCZNA DMUCHAWA STANLEY
nagrzewnica kanałowa elektryczna
Nagrzewnica elektryczna ścienna FLOWAIR LEO S 11kW
nagrzewnica elektryczna

Nagrzewnica elektryczna ścienna, a także inne konstrukcje

Kolejną bardzo ważną rzeczą do uwzględnienia przy poszukiwaniach jest typ konstrukcji. Tutaj natomiast bardzo ważne jest uwzględnienie naszych własnych wymagań i oczekiwań. Jeśli potrzebujemy produktu taniego i charakteryzującego się niskimi kosztami eksploatacyjnymi, to wybór nagrzewnicy elektrycznej wolnostojącej będzie idealny.

Natomiast ścienne urządzenie do ogrzewania powietrza gwarantuje już o wiele większą moc grzewczą, a to przekłada się na zdecydowanie większe możliwości ogrzania nawet ogromnych hal. Pamiętajmy też o rozwiązaniach kanałowych, czyli produktach stosowanych w systemach wentylacyjnych do ogrzewania tam znajdującego się powietrza.

Nagrzewnica elektryczna – podsumowanie rankingu 2024

Nagrzewnica elektryczna EBH farelka dmuchawa 3,3kW to rozwiązanie bardzo mocne, a przy tym oferujące nam atrakcyjną cenę. Co więcej, to nagrzewnica elektryczna energooszczędna z uwagi na stosunkowo niską moc grzewczą. Jednakże, wysoka wydajność – nawet do 50 metrów kwadratowych przy zachowaniu bardzo dobrej izolacji cieplnej – sprawia, że produkt idealnie poradzi sobie w wielu sytuacjach. Zobacz polecane przez nas farelki: https://majsterkujsam.pl/farelka-opinie-ranking/

Jeśli żadna z propozycji nie przypadła nam do gustu, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać zdobytą dziś wiedzę i poszukać rozwiązania idealnego dla nas samych. Pamiętajmy, rzecz jasna, że moc czy funkcjonalność to nie wszystko. Liczy się też odpowiednia regulacja, komfort obsługi, a w niektórych przypadkach też rodzaj konstrukcji i parę innych cech dodatkowych.

Artykuł powiązany: https://majsterkujsam.pl/grzejniki-olejowe-zalety-i-wady/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Najlepsza nagrzewnica elektryczna
Average rating:  
 0 reviews