Jaki grzejnik konwektorowy wybrać w 2024 roku – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Grzejnik konwektorowy ranking roku 2024 – dowiedz się który konwektor będzie najlepszy już dziś!

Możliwość rozstawienia mobilnego, elektrycznego punktu grzewczego w warsztacie, biurze, czy po prostu w naszym domu jest z pewnością jedną z najistotniejszych kwestii, o jakiej musimy pamiętać podczas pierwszych mrozów czy też w przypadku niedogrzanych pomieszczeń. Bardzo dobrym i wydajnym sposobem na podniesienie temperatury jest grzejnik elektryczny konwektorowy.

Znalezienie jednak produktu idealnego jest o wiele trudniejsze niż może nam się początkowo wydawać. Przede wszystkim bardzo ważną kwestią związaną z zakupem produktu idealnego jest sprawdzenie wielu różnych modeli i porównanie ich parametrów. Problem polega na tym, że nie każdy jest ekspertem, dlatego zakup grzejnika elektrycznego konwektorowego nie będzie tak bezproblemowy, jak wielu z was myśli.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Thermeco 2000 W

9.9

Średnia

Eberg 2400 W

9.8

Tania

Clatronic 2000 W

9.7

Tania

WarmTec 2000 W

9.6

Droga

MalteC 2000 W

9.6

Tania

Dlatego bardzo dobrym sposobem na wybranie produktu idealnego wydaje się zweryfikowanie informacji przedstawionych w poniższym rankingu grzejników konwektorowych. To tak naprawdę analiza porównawcza produktów wraz z dogłębnym opisem poszczególnych opcji i właściwości. Nasi eksperci wybrali do dzisiejszej listy wyłącznie te produkty, które oferują nam wysoką moc grzewczą, stosunkowo niskie zużycie energii, a przy tym zachowują wysokie parametry i właściwości pracy przy wielu udogodnieniach i funkcjonalnościach.

Energooszczędny grzejnik elektryczny Thermeco 2kW

grzejnik konwektorowy ranking

Zwycięzcą rankingu 2024 jest grzejnik Basic P marki Thermeceo. Model ma prosty, elegancki wygląd. Obudowa jest biała, a wokół przechodzi czarny element z otworami wentylacyjnymi. Powierzchnia piecyka jest gładka, dlatego łatwo ją utrzymać w dobrym stanie. W dolnej części, po boku zlokalizowano przycisk uruchamiający; panel sterowania znajduje się na froncie urządzenia i składa się z czterech niewielkich przycisków oraz małego wyświetlacza z ikonami.

Dodatkowo w zestawie jest pilot, dzięki któremu można sterować urządzeniem na odległość. Grzejnik stoi na dwóch jezdnych podstawach – są to wąskie elementy z czterema kołami z możliwością zablokowania. Obudowa powstała z wysokiej jakości blachy polakierowanej specjalną emulsją piecową, która zabezpiecza metal przed wysokimi temperaturami. Klasa ochrony obudowy to IP20, co oznacza, że model można stosować tylko w pomieszczeniach, a obudowa nie przewodzi prądu.

Maksymalna moc grzejnika to 2000 Watów, a zakres temperatury (płynnie regulowany) mieści się w przedziale od 5 do 50 stopni Celsjusza. Urządzenie ma 70 centymetrów szerokości, 48 centymetrów wysokości i 22 centymetry głębokości. Jego waga to około 5 kilogramów. Do grzejnika dołączono kabel z wtyczką odpowiednią na polskie warunki.

  • Prosty, ładny wygląd;

  • Wysoka jakość wykonania;

  • Najlepsza wydajność.

  • Pobiera dużo prądu.

Grzejnik elektryczny EVI panelowy szklany 2kW WiFi 

grzejnik konwektorowy z termostatem

Model marki Eberg wyróżnia się niezwykle modernistycznym designem. Grzejnik jest bardzo wąski, wygląda jak ekran. Jego powierzchnia jest cała w jasnoszarym odcieniu, a w prawym górnym rogu jest dyskretny, nieodznaczający się w żaden sposób wyświetlacz pokazujący obecną temperaturę i tryb grzania. Do urządzenia dołączono dwie stopy cechujące się ładnym, opływowym wyglądem – one również są szare.

Sterowanie odbywa się za pomocą dołączonego białego pilota lub za pośrednictwem telefonu. Producent udostępnia darmową aplikację, która po sparowaniu z grzejnikiem pozwala na dostęp do wszystkich funkcji i umożliwia sterowanie z każdego miejsca w domu. Model waży 9 kilogramów i mierzy 45 centymetrów wysokości, 83,5 centymetra szerokości i 25 centymetrów głębokości (liczone razem z podstawą).

Grzejnik jest dostępny także w czarnym kolorze. Maksymalna moc to 2000 Watów, a temperaturę można ustawić od 5 do 45 stopni Celsjusza. Urządzenie można zainstalować również na ścianie; zestaw zawiera specjalne kołki. W grzejniku jest timer, który można ustawić od godziny do doby – po wybranym czasie urządzenie automatycznie się wyłączy.

  • Modernistyczny design;

  • Możliwość sterowania pilotem i telefonem;

  • Wysoka wydajność.

  • Stosunkowo ciężki i duży.

GRZEJNIK ELEKTRYCZNY KONWEKTOR FARELKA KALORYFER

ranking grzejników konwektorowych

Marka Clatronic stworzyła dobrej jakości grzejnik konwektorowy przeznaczony do ogrzewania pomieszczeń zamkniętych. Model KH 3077 cechuje się trzema ustawieniami mocy, najniższy to 750 Watów, średni 1250 Watów, a najwyższy tryb grzeje z mocą 2000 Watów. Urządzenie jest stosunkowo lekkie, ponieważ waży niecałe 2,5 kilograma i posiada wygodny uchwyt do przenoszenia.

Model ma 42 centymetry wysokości, 19,5 centymetra głębokości i 57 centymetrów szerokości. Blaszaną obudowę pomalowano na biało i pokryto żaroodpornym lakierem. Cała górna część posiada otwory wentylacyjne, przez które uwalniane jest ciepło. Po bokach znajdują się czarne zaślepki z nienagrzewającego się tworzywa. Spód grzejnika wyposażono w dwie plastikowe stopy, które także nie przewodzą ciepła.

Panel sterujący jest na bocznej powierzchni i składa się z podwójnego przełącznika służącego do ustawienia mocy oraz pokrętła pozwalającego na ustawienie temperatury. Grzejnik ma specjalne zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz termostat, który pozwala zaoszczędzić energię elektryczną – po nagrzaniu pomieszczenia do pożądanej temperatury, urządzenie automatycznie przestaje pracować.

  • Lekki;

  • Łatwy transport (uchwyty);

  • Cicha praca.

  • Brak możliwości zamontowania na ścianie.

Elektryczny grzejnik energooszczędny WARMTEC 2 kW

grzejnik konwektorowy opinie

Marka Warmtec oferuje model EXX w pięciu konfiguracjach – 500, 1000, 1500, 2000 i 2500 Watów. Opisywany egzemplarz cechuje się mocą grzewczą na poziomie maksymalnym 2000 Watów. Urządzenie jest białe, powstało z dobrej jakości blachy pomalowanej na biało i pokrytej lakierem odpornym na wysokie temperatury. Grzejnik może stać na ziemi lub być zamontowany na ścianie. Zestaw zawiera niezbędne wsporniki ścienne, wkręty, kołki rozporowe oraz szablon pokazujący jak rozstawić elementy montażowe.

W pakiecie są także dwie stopy w szarym kolorze wytworzone z twardego tworzywa – należy je zamontować w grzejniku w przypadku użytkowania go na podłodze. Model ma trzy wydajności, a każda z nich jest przeznaczona do ogrzewania innych pomieszczeń. Wydajność A jest w stanie skutecznie ocieplić pomieszczenia o powierzchni do 15 metrów kwadratowych, wydajność B sprawdza się w pokojach do 20 metrów kwadratowych, a wydajność C może ogrzewać pomieszczenia do 28 metrów kwadratowych.

Grzejnik ma 45 centymetrów wysokości, 74 centymetry szerokości i 8 centymetrów głębokości (bez podstawy). Waga modelu to 4,5 kilograma. Otwory wentylacyjne, przez które leci ciepłe powietrze, są zlokalizowane w górnej części grzejnika. Ośmiostopniowy termostat pozwala na grzanie w zakresie od 6 do 30 stopni Celsjusza. Specjalny tryb mrozoochronny pracuje w przedziale od 5 do 7 stopni Celsjusza.

  • Możliwość zamontowania na ścianie;

  • Trzy tryby wydajności;

  • Szybko grzeje.

  • Brak nienagrzewającego się elementu na obudowie.

Artykuły

Myślisz, że wiesz który grzejnik przenośny będzie najlepszy? Sprawdź poniższe porady zanim zdecydujesz się na zakup!

Każdy z powyższych produktów z pewnością znajdzie właściciela z bardzo prostego powodu – to dobre i szeroko rekomendowane produkty, które przypadły do gustu już niejednej osobie. Nasi eksperci przejrzeli dostępny katalog i spośród wielu różnych opcji wytypowali właśnie te, które charakteryzują się najlepszymi parametrami. Rzecz jasna bardzo ważne jest to, że to tylko cztery opcje, a bardzo ciekawych i godnych polecenia modeli jest o wiele więcej.

Dlatego zachęcamy każdego, kto jeszcze nie podjął finalnej decyzji odnośnie zakupu grzejnika idealnego, aby sprawdzić poradnik zakupowy, jaki przygotowaliśmy poniżej. To w nim omówiliśmy najważniejsze kwestie związane z zakupem produktu atrakcyjnego pod względem efektywności pracy i wydajności. Co jednak powinno przykuć uwagę kupujących oprócz mocy grzewczej?

Warto zapoznać się z oszczędnością energii i sprawdzić jakie jest jej zużycie. Oprócz tego, zakupienie urządzenia gwarantującego bardzo dobre funkcje dodatkowe będzie dobrym rozwiązaniem. Nie możemy też zapomnieć o tym, aby wyposażyć się w produkt gwarantujący świetne parametry dodatkowe i atrybuty czy też właściwości. Więcej ciekawych informacji udzieli nam ten artykuł: https://nogen.pl/grzejniki-konwektorowe-na-co-zwrocic-uwage-podczas-zakupu/

grzejnik przenośny opinie

Moc grzewcza to kwestia kluczowa

Pierwszym parametrem, który może wskazać czy mamy do czynienia z produktem odpowiednim do ogrzania danego pomieszczenia jest jego moc. Wyrażana zazwyczaj w kilowatach, pozwala nam sprawdzić jak mocne będzie urządzenie i czy w przypadku słabo ocieplonego budynku będzie w stanie skutecznie utrzymać wysoką temperaturę czy też nie. 

Moc, jaką będziemy potrzebować, zależy przede wszystkim od wielkości pomieszczenia, temperatury na zewnątrz, temperatury docelowej, jaką chcemy uzyskać, a także wyżej wspomnianego ocieplenia. Warto jednak wybierać produkty o nie mniejszej mocy niż 1,5 kW, bo zawsze lepiej jest ustawić wyższą temperaturę i mieć szansę na ogrzanie większego pomieszczenia niż żałować, że wybrany grzejnik nie poradzi sobie z danym zadaniem.

Grzejnik elektryczny EVI panelowy szklany 2kW WiFi
grzejnik konwektorowy z termostatem

Dalej, warto sprawdzić funkcjonalność

Kolejnym czynnikiem mającym znaczenie przy wyborze produktu idealnego jest funkcjonalność. Jak doskonale wiemy, udogodnienia mające na celu ułatwienie obsługi danego sprzętu będą z pewnością bardzo ważnym aspektem dla niejednego użytkownika. Chodzi tutaj nie tylko o komfort, ale też i wydajność, bo przecież grzejnik konwektorowy z termostatemmoże pozytywnie wpłynąć nie tylko na wygodę użytkowania sprzętu, ale też na zużycie energii. Ale o tym później.

Teraz ważne jest zwrócenie uwagi na funkcje dodatkowe, dzięki którym korzystanie ze sprzętu będzie niezwykle przyjemne i nie będzie wiązać się z konstruowaniem każdej osoby odnośnie obsługi sprzętu. Jeśli więc szukamy opcji idealnej, to musi być ona niezwykle prosta w obsłudze – nawet dla największych laików.

Ponadto, zdalne sterowanie – czy to za pomocą pilota czy też wykorzystując nieco bardziej zaawansowaną komunikację Bluetooth czy Wi-Fi – też będzie miłym dodatkiem. Pozwoli na zmianę ustawień działania czy też wyłączenie konwektora bez podnoszenia się z miejsca. Inne funkcje warte rozważenia to, na przykład, specjalne tryby umożliwiające pracę przy bardzo niskiej temperaturze, które przy okazji chronią sprzęt przed uszkodzeniem.

Nie możemy zapomnieć o wydajności energetycznej

Dalej istotną sprawą będzie zweryfikowanie energooszczędności sprzętu. Jak wiemy, długie korzystanie z tego typu źródła ogrzewania może doprowadzić do bardzo wysokich rachunków za prąd. To oznacza, że lepiej zająć się tą kwestią przed zakupem grzejnika, a nie już po. 

W przypadku większości tego typu produktów producenci dzielą się rzeczywistym zużyciem, które może być różne. Jeśli produkt oferuje moc znamionową na poziomie 2000W, a przy tym jego konstrukcja idealnie rozprowadza ciepło, to sprzęt będzie o wiele skuteczniej sobie radził niż konkurencja o podobnych parametrach. Co więcej, wyposażenie sprzętu w systemy monitorujące obecną sytuację w pomieszczeniu także mogą znacząco obniżyć zapotrzebowanie na energię.

Dobrym przykładem jest wyżej wspomniany termostat, który będzie tylko wtedy włączał urządzenie, gdy odczuwalna temperatura spadnie poniżej tej oczekiwanej. Innym ciekawym rozwiązaniem jest wyposażenie się w produkt z systemem wykrywania otwartego okna, dzięki czemu unikniemy niepotrzebnego użytkowania sprzętu przy otwartym oknie.

Energooszczędny grzejnik elektryczny Thermeco 2kW
grzejnik konwektorowy ranking

Grzejnik konwektorowy opinie

Kolejną bardzo ważną rzeczą związaną z zakupem odpowiedniego sprzętu jest feedback. Jak dobrze wiemy, dogłębne sprawdzenie produktu nie jest możliwe ani przez Internet ani w sklepie stacjonarnym. Dopiero gdy zakupimy urządzenie i będziemy mogli go użytkować przez wiele dni, tygodni, czy też miesięcy, będziemy w stanie wyrazić swoje zdanie na temat efektywności pracy, funkcjonalności i wielu innych elementów.

Dodatkowo wysokie oceny i powtarzające się pochlebne wypowiedzi na temat konkretnych kwestii związanych z produktem mogą pomóc nam w znalezieniu rozwiązania idealnego. Warto przy tym pamiętać, że produkt idealny to taki, który będzie spełniał nasze wymagania i oczekiwania, a każdy użytkownik i kupujący może mieć inne zdanie na ten temat z uwagi na inne preferencje.

Grzejnik konwektorowy – podsumowanie rankingu 2024

Z pewnością wybór grzejnika konwektorowego nie jest najłatwiejszy. Jeśli jednak zapoznamy się ze wszystkimi wskazówkami i będziemy mieć powyższe kwestie na względzie, to uda nam się wybrać urządzenie energooszczędne, wydajne, a przy okazji funkcjonalne. Ważne jest jednak mieć na uwadze opinie innych, bo mogą okazać się kluczowe przy ostatecznej decyzji.

Rzecz jasna nie musimy martwić się o własne poszukiwania, szczególnie jeśli wierzymy ekspertyzie z powyższego zestawienia. W rankingu pojawiło się parę ciekawych opcji, które z pewnością powinniśmy uwzględnić w finalnym rozrachunku. Szczególnie ciekawym wyborem wydaje się Energooszczędny grzejnik elektryczny Thermeco 2kW. czyli dzisiejszy numer jeden. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki grzejnik konwektorowy wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by ksawi

Postawiłam na Eber i nie żałuje. Wielką zaletą jest możliwość obsługi za pomocą smartfona. Grzeje bardzo dobrze.

 by marunia

Thermeco ogrzewam niewielki pokój, ok. 9 m2. Sprawdza się.

 by megi

Grzenik clatronic to mega podstawowa wersja, która ją właśnie wymienia na coś bardziej efektywnego i energooszczędnego.

 by ZUZU89

Eberg sprawdza się świetnie. Wybrałam go na podstawie tego zestawienia. Dobrze wygląda i dobrze grzeje!

 by samanta g

Dobrze, że są teraz takie grzejniki, które nie zużywają ogroma prądu.