Jakie grzejniki aluminiowe polecamy w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Spis Treści

Ranking grzejników aluminiowych – dowiedz się która propozycja jest najczęściej polecana w roku 2024! 

Właściwe ogrzanie mieszkania, domku letniskowego czy też każdego innego pomieszczenia to kluczowy aspekt. Nie zawsze możemy sobie pozwolić na drogą i pracochłonną instalację ocieplającą, a czasami po prostu nie ma takiej możliwości z uwagi na mieszkanie w leciwym budynku mieszkalnym. Kiedy standardowe ogrzewanie nie wystarcza, warto pomyśleć nad dodatkowym źródłem ciepła, a jednym z nich jest grzejnik aluminiowy żeberkowy.

Choć nie jest to najlepsza propozycja dla osób pragnących w tani sposób ogrzać pomieszczenie, tam polecamy zajrzeć na ranking polecanych grzejników energooszczędnych elektrycznych, tak z pewnością to jedno z najnowocześniejszych, a co za tym idzie i najskuteczniejszych rozwiązań na rynku. Dlatego warto wiedzieć jaki grzejnik aluminiowy wybrać, a w tym pomoże nam dzisiejszy poradnik i ranking 2024.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

STANDARD 500

9.9

Tani

Diamond 1526

9.8

Tani

CATALONIA PRESTIŻ

9.8

Tani

HERMES KALORYFER

9.7

Drogi

Kaloryfer ANTRACYTOWY

9.6

Tani

ARMATURA G500F

9.5

Średnia

W zestawieniu pojawiło się kilka bardzo ciekawych kaloryferów aluminiowych – zarówno tych bardziej zaawansowanych i uproszczonych modelowo. Aby jednak użytkownicy cieszyli się świetnym wykonaniem urządzenia, to mieliśmy też na uwadze moc i wydajność sprzętu, funkcjonalność i kompatybilność, modułowość, a także cenę grzejnika aluminiowego.

Zwycięzcą rankingu zostaje Grzejnik aluminiowy kaloryfer STANDARD 500

grzejnik aluminiowy cena

Numer jeden na dzisiejszej liście to grzejnik aluminiowy marki ELDO, który powstał z myślą o nowoczesnym, a przede wszystkim ekonomicznym budownictwie. Zaprezentowany model jest zatem nie tylko elegancki, ale także po prostu przyjemny dla oka patrzącego. Nie rzuca się zbytnio w oczy, raczej dostosowuje do przestrzeni, w której został zamontowany.

Do ogromnych zalet niniejszego grzejnika należy przede wszystkim prosta ściana przednia. Ponadto, zdecydowano się na zmodyfikowanie budowy kanału wodnego. Taki projekt umożliwił nie tylko zwiększenie wytrzymałości grzejnika, ale również ciśnienia jego pracy. Oczywiście pamiętajmy też o tym, że wykorzystano tutaj unikatową, trzy wylotową kierownicę wylotu powietrza.

Dzięki tym niepowtarzalnym cechom, ten grzejnik aluminiowy jest jednym z lepszych dostępnych na rynku. Opisywany produkt jest najnowszej generacji i ma zmniejszoną znacząco pojemność wodną. Umożliwia to emisję ciepła na wysokim poziomie, przy jednoczesnym zużyciu minimalnej ilości cieczy grzewczej. Rozstaw przyłączy to 500 mm, całkowita wysokość to 570 mm.

 • Prosta ściana przednia;

 • Bardzo wysoka moc cieplna;

 • Zmodyfikowany kanał wodny;

 • Unikatowa 3-wylotowa kierownica wylotu powietrza.

 • Przeciętne maksymalne ciśnienie pracy – 10 MPa (1 bar).

Alternatywą może okazać się Grzejnik aluminiowy CATALONIA PRESTIŻ

ranking grzejników aluminiowych

Grzejnik aluminiowy marki Term-System model CATALONIA PRESTIŻ powstał z myślą o nowoczesnym i ekonomicznym budownictwie. Ma on elegancki i wypukły kształt, który jest rzadko spotykany. Grzejnik prezentuje się bardzo dobrze na ścianie w każdym pomieszczeniu. Ta propozycja jest nieco droższa, ale oferuje nam nieco lepsze parametry pracy.

Oczywiście podobnie jak i konkurencji, możemy liczyć na szereg świetnych cech, dzięki czemu atrakcyjność rozwiązania z pewnością jest wysoka. Przede wszystkim mamy tutaj do czynienia z wypukłą ścianą przednią i zmodyfikowanym kanałem wodnym. W tym przypadku zwiększenie wytrzymałości i ciśnienia pracy poskutkowało bardzo wysoką wartością wynoszącą aż 16 barów. (1,6 MPa). Co więcej, zastosowano unikatowy, trzy wylotowy wylot powietrza.

 • Bardzo wysoka moc cieplna przy każdej delcie;

 • Mała pojemność żeberek;

 • Bardzo duże maksymalne ciśnienie robocze.

 • Stosunkowo drogi.

Te niepowtarzalne cechy sprawiają, że grzejnik Term-System model CATALONIA PRESTIŻ plasuje się na najwyższej półce pod względem jakości. Ponadto musimy pamiętać o mniejszej pojemności wodnej, co przekłada się na wysoką emisję ciepła na podobnym poziomie przy jednoczesnym zużyciu minimalnej ilości cieczy grzewczej. Urządzenie to jest niesamowicie wydajne, pozwala bardzo szybko ogrzać pomieszczenie.

Innym konkurentem będzie też GRZEJNIK ALUMINIOWY HERMES KALORYFER ŻEBERKOWY 10

jaki grzejnik aluminiowy

Grzejnik aluminiowy marki Hermes to znany kaloryfer żeberkowy, tylko że w nowoczesnej i przyjemnej dla oka odsłonie. Urządzenie Record to rozwiązanie dla tych użytkowników, którzy poszukują sprawdzonej konstrukcji. Grzejnik ten ma smukłą budowę, która ładnie prezentuje się w różnego rodzaju wnętrzach.

Rozstaw przyłączy wynosi 500 milimetrów, wysokość całkowita grzejnika aluminiowego marki Hermes to 574 milimetry. Głębokość urządzenia wynosi z kolei 80 milimetrów. Zaś szerokość grzejnika to 80 milimetrów. Zestaw składa się z 10 elementów.

 • Sprawdzona konstrukcja;

 • Wysoka temperatura robocza;

 • Wysoka moc cieplna.

 • Stosunkowo drogi grzejnik.
 •  

Ważna informacja jest taka, że maksymalna temperatura robocza tego grzejnika to 120 stopni Celsjusza. Maksymalne ciśnienie robocze to 16 bar, a więc bardzo wysokie. Moc cieplna jednego elementu to 103 W. Z kolei pojemność wodna jednego elementu to 0,37l.

Należy w tym przypadku pamiętać, że cena dotyczy kompletnego zestawu – a więc 10 żeberek. W innych przypadkach konkurencja pozwala na dostosowanie ilości żeberek do własnych preferencji i do wielkości pomieszczenia czy też od jakości instalacji cieplnej.

Kaloryfer aluminiowy grzejnik kolor ANTRACYTOWY to natomiast rozwiązanie przewidziane dla osób pragnących nowoczesnego wyglądu

grzejnik aluminiowy żeberkowy

Grzejnik aluminiowy marki Term-System model ELDO ANTRACYT powstał z myślą o nowoczesnym, a przede wszystkim ekonomicznym budownictwie. Zaprezentowany model jest elegancki oraz przyjemny dla oka, a przede wszystkim dobrze się prezentuje w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu. Czarny kolor przykuwa wzrok, ale nie jest nachalny. Z pewnością ten typ grzejnika znajdzie wielu swoich miłośników.

Do ogromnych zalet ELDO ANTRACYT wymienić należy oczywiście prostą ścianę przednią czy też zastosowanie modyfikacji budowy kanału wodnego, a także przygotowanie unikatowej, trzy wylotowej kierownicy wylotu powietrza. To, co jednak sprawia, że opcja ta jest bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem, to dosyć spora moc cieplna, która w przypadku delty 70 wynosi 120 W. 

 • Spora moc cieplna;

 • Wysoka temperatura maksymalna pracy;

 • Nowoczesny i nietuzinkowy design;

 • Bardzo niska masa jednego członu.

 • Stosunkowo wysoka cena;
 • Przeciętne ciśnienie robocze.

Wszystkie te cechy sprawiają, że grzejnik marki Term-System jest uważany za jeden z najlepszych na rynku. Tej nowej generacji grzejnik ma zmniejszoną znacząco pojemność wodną, do 0,3 litra. Umożliwia to emisję ciepła na wysokim poziomie. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na fakt, że odbywa się to przy zużyciu minimalnej ilości cieczy grzewczej.

Co ciekawe, wysokie opinie grzejnika aluminiowego oferuje nam też GRZEJNIK ALUMINIOWY ARMATURA G500F

grzejniki aluminiowe opinie

Grzejnik aluminiowy marki Armatura to prawdopodobnie najpopularniejszy grzejnik żeberkowy. Idealnie sprawdzi się w domu, ale również w biurze czy też budynkach użyteczności publicznej. Urządzenie to pochodzi od lidera na rynku grzejników. Marka Armatura jest rekomendowana przez polskich inwestorów. Jest to również jeden z najchętniej wybieranych typów grzejnika w Polsce.

Jedną z największych zalet jest oczywiście najwyższa jakość wykonania i pewność, że po prawidłowym montażu nie dojdzie do przeciekania. Ponadto, producent chwali się też dobrym odwzorowaniem koloru, a także bardzo wysoką wydajnością.

 • Dobra wydajność;

 • Bardzo dobra jakość wykonania;

 • Wysoka moc grzewcza;

 • Sprawdzona i pewna konstrukcja.

 • Stosunkowo drogi. 

Co ciekawe, producent poddał się i pomyślnie przeszedł rygorystyczne badania, które przeprowadzone zostały w trakcie produkcji grzejnika. Całkowita wysokość członu w milimetrach to 573. Z kolei wysokość montażowa to 500 milimetrów. Grzejnik posiada szerokość 80 milimetrów. Głębokość członu to 90 milimetrów. Maksymalna temperatura robocza to 95 stopni Celsjusza, a moc grzewcza przy 60C wynosi 141W. 

Zastawiasz się nad kupnem grzejnika aluminiowego? Nasz krótki poradnik, podpowie Ci,na co zwrócić uwagę!

Ranking grzejników aluminiowych oferowany powyżej z pewnością oferuje ciekawe produkty. Oczywiście musimy pamiętać, że odpowiednio dobrany do naszego  domu grzejnik, powinien zapewniać nam ciepło nawet podczas najzimniejszych dni. Na rynku dostępnych jest coraz więcej kaloryferów, różniących się od siebie sposobem montażu, gabarytami, a przede wszystkim materiałami, z których są wykonane. Obecnie niesłabnącą  popularnością cieszą się kaloryfery aluminiowe. 

Czym kierować się wybierając do swojego mieszkania grzejnik aluminiowy? Przede wszystkim zwróćmy uwagę dopasowanie go miejsca montażu. Jest to jedna z najważniejszych kwestii przy tego rodzaju urządzeniu grzewczym. Bardzo istotnymi parametrami, są również ciśnienie robocze i pojemność wody. 

Weźmy też pod uwagę to, z jakiego rodzaju aluminium został wykonany produkt, którego zakup rozważamy. Dobrej jakości materiał będzie cechował się większą wytrzymałością na różnego rodzaju uszkodzenia. Ciekawym rozwiązaniem cechującym grzejniki aluminiowe jest modułowość niektórych modeli. Warto to podkreślić, bo być może właśnie to rozwiązanie okaże się dla nas optymalne. 

Miejsce montażu

W przypadku montażu grzejnika aluminiowego do sieci ciepłowniczej bardzo istotnym szczegółem jest rodzaj podłączenia. Musimy dopasować go do pomieszczenia,w którym zostanie zainstalowany kaloryfer. Rozróżniamy podłączenie boczne, dolne lub krzyżowe. Jego rodzaj zależy od miejsc, w których przebiegają rury.

W nowo wybudowanych domach najczęściej ukryte są one w ścianach i posadzkach, dlatego przy takich rozwiązaniach, stosujemy grzejniki aluminiowe z dolnym zasilaniem. W starym, wielkopłytowym budownictwie, spotkamy się z tradycyjnym – podłączeniem bocznym. 

Ranking grzejników aluminiowych – dowiedz się która propozycja jest najczęściej polecana w roku 2024! 

Właściwe ogrzanie mieszkania, domku letniskowego czy też każdego innego pomieszczenia to kluczowy aspekt. Nie zawsze możemy sobie pozwolić na drogą i pracochłonną instalację ocieplającą, a czasami po prostu nie ma takiej możliwości z uwagi na mieszkanie w leciwym budynku mieszkalnym. Kiedy standardowe ogrzewanie nie wystarcza, warto pomyśleć nad dodatkowym źródłem ciepła, a jednym z nich jest grzejnik aluminiowy żeberkowy.

Choć nie jest to najlepsza propozycja dla osób pragnących w tani sposób ogrzać pomieszczenie, tam polecamy zajrzeć na ranking polecanych grzejników energooszczędnych elektrycznych, tak z pewnością to jedno z najnowocześniejszych, a co za tym idzie i najskuteczniejszych rozwiązań na rynku. Dlatego warto wiedzieć jaki grzejnik aluminiowy wybrać, a w tym pomoże nam dzisiejszy poradnik i ranking 2024.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

STANDARD 500

9.9

Tani

Diamond 1526

9.8

Tani

CATALONIA PRESTIŻ

9.8

Tani

HERMES KALORYFER

9.7

Drogi

Kaloryfer ANTRACYTOWY

9.6

Tani

ARMATURA G500F

9.5

Średnia

W zestawieniu pojawiło się kilka bardzo ciekawych kaloryferów aluminiowych – zarówno tych bardziej zaawansowanych i uproszczonych modelowo. Aby jednak użytkownicy cieszyli się świetnym wykonaniem urządzenia, to mieliśmy też na uwadze moc i wydajność sprzętu, funkcjonalność i kompatybilność, modułowość, a także cenę grzejnika aluminiowego.

Zwycięzcą rankingu zostaje Grzejnik aluminiowy kaloryfer STANDARD 500

grzejnik aluminiowy cena

Numer jeden na dzisiejszej liście to grzejnik aluminiowy marki ELDO, który powstał z myślą o nowoczesnym, a przede wszystkim ekonomicznym budownictwie. Zaprezentowany model jest zatem nie tylko elegancki, ale także po prostu przyjemny dla oka patrzącego. Nie rzuca się zbytnio w oczy, raczej dostosowuje do przestrzeni, w której został zamontowany.

Do ogromnych zalet niniejszego grzejnika należy przede wszystkim prosta ściana przednia. Ponadto, zdecydowano się na zmodyfikowanie budowy kanału wodnego. Taki projekt umożliwił nie tylko zwiększenie wytrzymałości grzejnika, ale również ciśnienia jego pracy. Oczywiście pamiętajmy też o tym, że wykorzystano tutaj unikatową, trzy wylotową kierownicę wylotu powietrza.

Dzięki tym niepowtarzalnym cechom, ten grzejnik aluminiowy jest jednym z lepszych dostępnych na rynku. Opisywany produkt jest najnowszej generacji i ma zmniejszoną znacząco pojemność wodną. Umożliwia to emisję ciepła na wysokim poziomie, przy jednoczesnym zużyciu minimalnej ilości cieczy grzewczej. Rozstaw przyłączy to 500 mm, całkowita wysokość to 570 mm.

 • Prosta ściana przednia;

 • Bardzo wysoka moc cieplna;

 • Zmodyfikowany kanał wodny;

 • Unikatowa 3-wylotowa kierownica wylotu powietrza.

 • Przeciętne maksymalne ciśnienie pracy – 10 MPa (1 bar).

Alternatywą może okazać się Grzejnik aluminiowy CATALONIA PRESTIŻ

ranking grzejników aluminiowych

Grzejnik aluminiowy marki Term-System model CATALONIA PRESTIŻ powstał z myślą o nowoczesnym i ekonomicznym budownictwie. Ma on elegancki i wypukły kształt, który jest rzadko spotykany. Grzejnik prezentuje się bardzo dobrze na ścianie w każdym pomieszczeniu. Ta propozycja jest nieco droższa, ale oferuje nam nieco lepsze parametry pracy.

Oczywiście podobnie jak i konkurencji, możemy liczyć na szereg świetnych cech, dzięki czemu atrakcyjność rozwiązania z pewnością jest wysoka. Przede wszystkim mamy tutaj do czynienia z wypukłą ścianą przednią i zmodyfikowanym kanałem wodnym. W tym przypadku zwiększenie wytrzymałości i ciśnienia pracy poskutkowało bardzo wysoką wartością wynoszącą aż 16 barów. (1,6 MPa). Co więcej, zastosowano unikatowy, trzy wylotowy wylot powietrza.

 • Bardzo wysoka moc cieplna przy każdej delcie;

 • Mała pojemność żeberek;

 • Bardzo duże maksymalne ciśnienie robocze.

 • Stosunkowo drogi.

Te niepowtarzalne cechy sprawiają, że grzejnik Term-System model CATALONIA PRESTIŻ plasuje się na najwyższej półce pod względem jakości. Ponadto musimy pamiętać o mniejszej pojemności wodnej, co przekłada się na wysoką emisję ciepła na podobnym poziomie przy jednoczesnym zużyciu minimalnej ilości cieczy grzewczej. Urządzenie to jest niesamowicie wydajne, pozwala bardzo szybko ogrzać pomieszczenie.

Innym konkurentem będzie też GRZEJNIK ALUMINIOWY HERMES KALORYFER ŻEBERKOWY 10

jaki grzejnik aluminiowy

Grzejnik aluminiowy marki Hermes to znany kaloryfer żeberkowy, tylko że w nowoczesnej i przyjemnej dla oka odsłonie. Urządzenie Record to rozwiązanie dla tych użytkowników, którzy poszukują sprawdzonej konstrukcji. Grzejnik ten ma smukłą budowę, która ładnie prezentuje się w różnego rodzaju wnętrzach.

Rozstaw przyłączy wynosi 500 milimetrów, wysokość całkowita grzejnika aluminiowego marki Hermes to 574 milimetry. Głębokość urządzenia wynosi z kolei 80 milimetrów. Zaś szerokość grzejnika to 80 milimetrów. Zestaw składa się z 10 elementów.

 • Sprawdzona konstrukcja;

 • Wysoka temperatura robocza;

 • Wysoka moc cieplna.

 • Stosunkowo drogi grzejnik.
 •  

Ważna informacja jest taka, że maksymalna temperatura robocza tego grzejnika to 120 stopni Celsjusza. Maksymalne ciśnienie robocze to 16 bar, a więc bardzo wysokie. Moc cieplna jednego elementu to 103 W. Z kolei pojemność wodna jednego elementu to 0,37l.

Należy w tym przypadku pamiętać, że cena dotyczy kompletnego zestawu – a więc 10 żeberek. W innych przypadkach konkurencja pozwala na dostosowanie ilości żeberek do własnych preferencji i do wielkości pomieszczenia czy też od jakości instalacji cieplnej.

Kaloryfer aluminiowy grzejnik kolor ANTRACYTOWY to natomiast rozwiązanie przewidziane dla osób pragnących nowoczesnego wyglądu

grzejnik aluminiowy żeberkowy

Grzejnik aluminiowy marki Term-System model ELDO ANTRACYT powstał z myślą o nowoczesnym, a przede wszystkim ekonomicznym budownictwie. Zaprezentowany model jest elegancki oraz przyjemny dla oka, a przede wszystkim dobrze się prezentuje w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu. Czarny kolor przykuwa wzrok, ale nie jest nachalny. Z pewnością ten typ grzejnika znajdzie wielu swoich miłośników.

Do ogromnych zalet ELDO ANTRACYT wymienić należy oczywiście prostą ścianę przednią czy też zastosowanie modyfikacji budowy kanału wodnego, a także przygotowanie unikatowej, trzy wylotowej kierownicy wylotu powietrza. To, co jednak sprawia, że opcja ta jest bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem, to dosyć spora moc cieplna, która w przypadku delty 70 wynosi 120 W. 

 • Spora moc cieplna;

 • Wysoka temperatura maksymalna pracy;

 • Nowoczesny i nietuzinkowy design;

 • Bardzo niska masa jednego członu.

 • Stosunkowo wysoka cena;
 • Przeciętne ciśnienie robocze.

Wszystkie te cechy sprawiają, że grzejnik marki Term-System jest uważany za jeden z najlepszych na rynku. Tej nowej generacji grzejnik ma zmniejszoną znacząco pojemność wodną, do 0,3 litra. Umożliwia to emisję ciepła na wysokim poziomie. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na fakt, że odbywa się to przy zużyciu minimalnej ilości cieczy grzewczej.

Co ciekawe, wysokie opinie grzejnika aluminiowego oferuje nam też GRZEJNIK ALUMINIOWY ARMATURA G500F

grzejniki aluminiowe opinie

Grzejnik aluminiowy marki Armatura to prawdopodobnie najpopularniejszy grzejnik żeberkowy. Idealnie sprawdzi się w domu, ale również w biurze czy też budynkach użyteczności publicznej. Urządzenie to pochodzi od lidera na rynku grzejników. Marka Armatura jest rekomendowana przez polskich inwestorów. Jest to również jeden z najchętniej wybieranych typów grzejnika w Polsce.

Jedną z największych zalet jest oczywiście najwyższa jakość wykonania i pewność, że po prawidłowym montażu nie dojdzie do przeciekania. Ponadto, producent chwali się też dobrym odwzorowaniem koloru, a także bardzo wysoką wydajnością.

 • Dobra wydajność;

 • Bardzo dobra jakość wykonania;

 • Wysoka moc grzewcza;

 • Sprawdzona i pewna konstrukcja.

 • Stosunkowo drogi. 

Co ciekawe, producent poddał się i pomyślnie przeszedł rygorystyczne badania, które przeprowadzone zostały w trakcie produkcji grzejnika. Całkowita wysokość członu w milimetrach to 573. Z kolei wysokość montażowa to 500 milimetrów. Grzejnik posiada szerokość 80 milimetrów. Głębokość członu to 90 milimetrów. Maksymalna temperatura robocza to 95 stopni Celsjusza, a moc grzewcza przy 60C wynosi 141W. 

Zastawiasz się nad kupnem grzejnika aluminiowego? Nasz krótki poradnik, podpowie Ci,na co zwrócić uwagę!

Ranking grzejników aluminiowych oferowany powyżej z pewnością oferuje ciekawe produkty. Oczywiście musimy pamiętać, że odpowiednio dobrany do naszego  domu grzejnik, powinien zapewniać nam ciepło nawet podczas najzimniejszych dni. Na rynku dostępnych jest coraz więcej kaloryferów, różniących się od siebie sposobem montażu, gabarytami, a przede wszystkim materiałami, z których są wykonane. Obecnie niesłabnącą  popularnością cieszą się kaloryfery aluminiowe. 

Czym kierować się wybierając do swojego mieszkania grzejnik aluminiowy? Przede wszystkim zwróćmy uwagę dopasowanie go miejsca montażu. Jest to jedna z najważniejszych kwestii przy tego rodzaju urządzeniu grzewczym. Bardzo istotnymi parametrami, są również ciśnienie robocze i pojemność wody. 

Weźmy też pod uwagę to, z jakiego rodzaju aluminium został wykonany produkt, którego zakup rozważamy. Dobrej jakości materiał będzie cechował się większą wytrzymałością na różnego rodzaju uszkodzenia. Ciekawym rozwiązaniem cechującym grzejniki aluminiowe jest modułowość niektórych modeli. Warto to podkreślić, bo być może właśnie to rozwiązanie okaże się dla nas optymalne. 

Miejsce montażu

W przypadku montażu grzejnika aluminiowego do sieci ciepłowniczej bardzo istotnym szczegółem jest rodzaj podłączenia. Musimy dopasować go do pomieszczenia,w którym zostanie zainstalowany kaloryfer. Rozróżniamy podłączenie boczne, dolne lub krzyżowe. Jego rodzaj zależy od miejsc, w których przebiegają rury.

W nowo wybudowanych domach najczęściej ukryte są one w ścianach i posadzkach, dlatego przy takich rozwiązaniach, stosujemy grzejniki aluminiowe z dolnym zasilaniem. W starym, wielkopłytowym budownictwie, spotkamy się z tradycyjnym – podłączeniem bocznym. 

Podczas montażu miejmy na uwadze to, z jakiego materiału wykonane są rury, do których będziemy podłączać urządzenie. Aluminium źle znosi kontakt z tymi, wykonanymi z miedzi. Może wtedy dojść do tzw. korozji elektrochemicznej, aby temu zapobiec stosuje się specjalne przekładki dielektryczne z teflonu. Najczęściej jednak spotkamy się z rurami stalowymi, lub z tworzywa sztucznego. 

Rozważając zakup kaloryfera aluminiowego warto kierować się jego łatwością w montażu. Producenci precyzyjnie określają do jakich systemów grzewczych nadają się ich grzejniki. Znajdziemy wśród nich takie, które charakteryzują się uniwersalnością i będą pasować do każdej instalacji.

Grzejnik aluminiowy kaloryfer STANDARD 500 MOCNY
grzejnik aluminiowy cena

kaloryfery aluminiowe

Modułowa budowa grzejników aluminiowych – ciekawe rozwiązanie

Ciekawą cechą grzejników aluminiowych, jest ich modułowość. Oznacza to, że są one złożone z elementów nazywanych żeberkami, lub członami. Na  jedno urządzenie składa się 10 takich fragmentów. Producenci szacują, że 1m2 pokoju efektywnie ogrzejemy już jednym żeberkiem. Oznacza to, że standardowy aluminiowy grzejnik żeberkowy będzie najbardziej efektywny w pomieszczeniu o około 10m2. 

GRZEJNIK ALUMINIOWY ARMATURA G500F
grzejniki aluminiowe opinie

Oczywiście istnieje możliwość skomponowania kaloryfera z mniejszą, bądź większą liczbą członów. Pozwoli nam to dostosować moc urządzenia do powierzchni, którą chcemy ogrzać. Co więcej, aluminiowe grzejniki żeberkowe, cechują się lekkością i estetycznym wyglądem. 

Mają gładką powierzchnię, odporną na zarysowania. Dzięki temu, nawet te składające się z wielu elementów nie będą rzucały się w oczy i dominował we wnętrzu. Najczęściej występują one w neutralnych, stonowanych kolorach, co umożliwia wkomponowanie ich w pomieszczenia zaaranżowane w różnych stylach.

Ciśnienie robocze grzejnika, czy ma znaczenie? 

Aby kaloryfer właściwie grzał musi być równomiernie wypełniony gorącą wodą. Woda, która ulega podgrzaniu zwiększa swoją objętość. W związku z tym, ciśnienie w zamkniętej instalacji wzrasta. Dla bezpieczeństwa tego systemu ważne jest więc utrzymanie go na odpowiednim poziomie.

Tzw. ciśnienie robocze, to najwyższy poziom ciśnienia, jaki może wystąpić podczas pracy urządzenia. Aby grzejnik pracował efektywnie i bezpiecznie nie należy go przekraczać. W domach jednorodzinnych powinniśmy utrzymywać je na poziomie od 1 do 2 barów. W blokach będzie ono odrobinę wyższe.

Na rynku dostępne są grzejniki aluminiowe, które zostały przetestowane pod kątem maksymalnego ciśnienia pracy na dużo wyższym poziomie, około 10, a nawet 16 barów. 

Dzięki temu są one mniej zawodne, rzadziej ulegają awariom i zapowietrzaniu.

GRZEJNIK ALUMINIOWY HERMES
jaki grzejnik aluminiowy
Grzejnik aluminiowy CATALONIA PRESTIŻ
ranking grzejników aluminiowych

Pojemność wody, kolejny ważny aspekt przy wyborze grzejnika aluminiowego i grzejnika konwektorowego elektrycznego

Za każdym razem woda, którą napełniana jest instalacja grzewcza i inne urządzenia sanitarne w naszym domu,podlega odpowiedniemu procesowi przygotowywania. Mało znanym faktem jest, że powinna ona posiadać odpowiednią jakość, zgodną z polskimi Normami.

Obecnie coraz częściej dodaje się do niej środki przeciwzamrożeniowe dedykowane do wody w instalacji. Są to głównie substancje oparte na glikolu propylenowym i etylenowym. Zapobiega to niepożądanym awariom, takim jak zamarzanie wody w rurach, a nawet rozsadzanie instalacji. 

Mała ilość wymaganej w instalacji wody to zarówno niskie koszty jej przygotowania i niskie  koszty napełnienia instalacji. Jest to także dużo bardziej ekologiczne rozwiązanie.

Co sądzą użytkownicy?

Przy wyborze urządzeń domowych warto zapoznać się ze zdaniem innych użytkowników. Opinie grzejników aluminiowych w większości są bardzo pozytywne. Ci, którzy posiadają je w swoich domach chwalą sobie ich przyjemny dla oka wygląd i brak awaryjności.

Nie bez znaczenia jest również cena grzejników aluminiowych. Większość posiadaczy ogrzewania tego typu uważa, że jak najbardziej jest ona adekwatna do jakości użytkowanego sprzętu.

Kaloryfer aluminiowy grzejnik kolor ANTRACYTOWY 50
grzejnik aluminiowy żeberkowy

Najlepszy grzejnik aluminiowy – ranking 2024 

Podsumowując dzisiejszy ranking 2024, najkorzystniej wypada w nim Grzejnik aluminiowy kaloryfer STANDARD 500 MOCNY. Cechuje się on większością wymagań dobrego, efektywnego grzejnika aluminiowego. Zarówno parametry techniczne, jak i atrakcyjny wygląd i cena, sprawiają, że jest to produkt zdecydowanie warty naszej uwagi. 

Jeśli jednak nadal nie wiesz jaki grzejnik aluminiowy będzie najciekawszy, to na rynku bez najmniejszych problemów uda nam się znaleźć szereg atrakcyjnych urządzeń – zarówno w budżetowej cenie z nieco gorszymi parametrami, jak i topowych sprzętów oferujących najciekawsze dane techniczne, lecz owiane także bardzo wysoką ceną. Jeżeli jednak poszukujesz alternatywy to spójrz na zestawienie paneli grzewczych na podczerwień lub na ranking najlepszych grzejników olejowych .

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie grzejniki aluminiowe polecamy
Average rating:  
 0 reviews