Najlepsza nagrzewnica gazowa w 2024 roku – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Nagrzewnica gazowa – ranking 2024

Z pewnością wiesz, że ogrzanie przestronnych wnętrz może stanowić nie lada problem. To także duże koszty, ponieważ do utrzymania pożądanej temperatury trzeba bardzo dużo energii. Jeżeli potrzebujesz ocieplić garaż, warsztat lub salę sprzedażową, sprawdzonym sposobem będą nagrzewnice gazowe z termostatem. Przeczytaj jak je wybierać i na co zwrócić uwagę.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

Nagrzewnica Baumr AG

9.9

Tania

NAGRZEWNICA PIECYK 15kW

9.8

Średnia

Nagrzewnica gazowa Heidmann

9.6

Droga

Nagrzewnica Kraft Dele

9.5

Droga


 

Nagrzewnica POWERMAT

9.5

Średnia

Nagrzewnica gazowa – opinie użytkowników

Poszczególne modele nagrzewnic różnią się między sobą wieloma funkcjami. Znacznie ma nie tylko moc, ale także odprowadzanie spalin, termostat, a nawet długość kabla. Poniżej znajdziesz propozycje kilku produktów, które szczególnie chętnie są wybierane przez innych użytkowników.

Nagrzewnica gazowa Bäumr AG

nagrzewnica gazowa z termostatem

Nagrzewnica marki Bäumr AG ma 25 kW mocy i wysoką wydajnością, aż 410 m3 na godzinę. Jest także prosta w obsłudze. Wystarczy podpiąć ją do butli z gazem propan/butan oraz do zasilania. W zestawie znajdziesz wszystkie niezbędne do podłączenia sprzętu elementy, wąż oraz reduktor. Sterowanie urządzeniem jest intuicyjne i składa się z zaledwie kilku przycisków.

Sprzęt ma klasę energetyczną A i zużywa niewiele gazu, zaledwie 1,03 litra na godzinę. Prosta budowa i brak wielu funkcji gwarantują bezawaryjne, wieloletnie działanie w każdych warunkach. Obudowa została wykonana z lekkiego i wytrzymałego metalu. Elementy grzejne tworzy stal nierdzewna, odporna na korozję i gwałtowne zmiany temperatury. Podstawa nagrzewnicy (nogi) została wykonana z wytrzymałego tworzywa sztucznego.

Sprzęt marki Bäumr to idealne rozwiązanie dla niewielkiej firmy budowlanej, zakładu przetwórstwa spożywczego czy hodowli. Mocny nadmuch powietrza dobrze sprawdzi się przy próbach osuszania ścian np. po malowaniu. Producent przewidział tutaj zabezpieczenie chroniące przed wypływem gazu w razie przegrzania.

Sprzęt pracuje cicho, jest ekonomiczny i wygodnie się go transportuje (od góry jest wyposażony w uchwyty).

 • prosta konstrukcja,

 • cicha i wydajna praca,

 • wytrzymała obudowa,

 • uniwersalne zastosowanie.

 • krótki przewód elektryczny.

Nagrzewnica gazowa 15 kW

nagrzewnica gazowa 15kw

Wydajna nagrzewnica o mocy 15 kW idealnie nadaje się do ogrzewania dużych pomieszczeń jak hale magazynowe, sklepy i warsztaty. Obudowa urządzenia została wykonana z wytrzymałej blachy, a element grzewczy tworzy stal nierdzewna. Przepływ powietrza w ciągu godziny wynosi aż 217 m3.

Urządzenie wystarczy podłączyć do zasilania sieciowego, a nagrzewnica gazowa na butlę jest od raz gotowa do użycia. Nagrzewnica pracuje cicho i jest bezpieczna w użytkowaniu. Proces spalania zachodzi w przestronnej, otwartej komorze. Szybkoobrotowy wentylator zasysa powietrze, które następnie jest ogrzewane i wyrzucane na drugą stronę.

Nagrzewnica jest fabrycznie wyposażona w reduktor oraz wąż o długości 1,5 metra. Dzięki temu można nią łatwo manewrować i ogrzewać dużą przestrzeń.

Metalowa obudowa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne.

 • nagrzewnica potrzebuje do działania jedynie zasilania i butli z gazem propan/butan,

 • duży przepływ powietrza,

 • wytrzymała obudowa,

 • nadaje się do ogrzewania dużych pomieszczeń.

 • niektóre egzemplarze wyróżniają się niedopasowaniem elementów, przez co występują przecieki gazu.

Nagrzewnica gazowa Heidmann 40 kW

nagrzewnica gazowa 30kw

Nowoczesna nagrzewnica Heidmann jest wyposażona w wydajny zapłon piezoelektryczny. Dodatkowo producent przewidział tutaj zabezpieczenie przed przegrzaniem, więc bez obaw można jej używać nawet przez wiele godzin bez przerwy. Świetnie sprawdzi się jako nagrzewnica do garażu, sklepu, magazynu lub warsztatu. Jej kompaktowe wymiary sprawiają, że łatwo się ją przemieszcza.

Urządzenie wystarczy podłączyć do butli gazowej oraz zasilania sieciowego i gotowe. Jest wyposażona w wąż oraz reduktor ciśnienia. Wysoka moc 40 kW przekłada się na dużą wydajność – aż 800 m3 na godzinę.

Elektronika dyszy posiada także czujnik płomienia. Po wykryciu, że ogień wygasł, nagrzewnica automatycznie się wyłącza. W tym modelu zużycie gazu wynosi 2,18 kg na godzinę.

 • bardzo wysoka wydajność sprawia, że model Heidmann jest idealny do dużych pomieszczeń,

 • zabezpieczenie przed przegrzaniem i zgaśnięciem płomienia,

 • kompaktowe rozmiary,

 • łatwa wymiana butli z gazem.

 • mało wytrzymała obudowa.

Nagrzewnica gazowa 25 kW Kraft&Dele

nagrzewnica do garażu

Produkt renomowanej firmy Kraft&Dele to idealne rozwiązanie do niewielkich pomieszczeń. Urządzenie jest zasilane na gaz propan butan . Posiada wbudowany termostat oraz cyfrowy wyświetlacz, na którym można odczytać aktualną temperaturę otoczenia. Specjalnie zaprojektowana komora spalania zapewnia wysoką temperaturę i jednocześnie minimalizuje spalanie gazu. Dmuchawa jest bezpieczna w użyciu, wykonana z wysokiej jakości materiałów. Uruchamia się ją za pomocą jednego przycisku.

Termostat kontroluje też pracę maszyny i włącza ją lub wyłącza w zależności od potrzeb. Reduktor jest wyposażony w zawór bezpieczeństwa, który gwarantuje prawidłowe ciśnienie w przewodzie.

Szybkoobrotowy wentylator wytwarza czyste powietrze, które następnie jest podgrzewane i wyrzucane na zewnątrz, do pomieszczenia. Nie ma potrzeby budowania żadnej instalacji. Wystarczy podłączyć nagrzewnicę do butli z gazem i zasilania i można z niej korzystać. Producent deklaruje, że jego urządzenie osiąga nawet 100% sprawności cieplnej.

 • wbudowany termostat,

 • idealna do niewielkiego pomieszczenia,

 • zawór bezpieczeństwa na wężu,

 • wysoka sprawność cieplna.

 • brak możliwości regulacji temperatury.

   

Nagrzewnica gazowa Powermat 25 kW

nagrzewnica gazowa z odprowadzeniem spalin

Dmuchawa Powermat to kompaktowe urządzenie o dużej mocy, które idealnie sprawdzi się do ogrzania powierzchni magazynowych, sklepu, firmy lub warsztatu. Jej niewielkie rozmiary i niska waga sprawiają, że nagrzewnicę łatwo się przenosi i nie trzeba wiele miejsce do pracy. Wystarczy podłączyć ją do zasilania i połączyć z butlą gazową typu propan/butan.

Wytrzymałą metalowa obudowa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Elementy przewodzące ciepło tworzy wysokiej klasy stal nierdzewna. Podstawa została wykonana z wytrzymałego tworzywa sztucznego.

W zestawie razem z nagrzewnicą otrzymujesz wąż gumowy, za pomocą którego połączysz dmuchawę z butlą gazową oraz reduktor ciśnienia. Pozwala on na utrzymanie ciśnienia na odpowiednim poziomie i zapobiega awarii sprzętu.

Maksymalna wydajność nagrzewnicy wynosi 520 m3 na godzinę. Dba o nią pięciołopatkowy wentylator, który efektywnie rozprowadza powietrze w pomieszczeniu. To wystarczająco, aby utrzymać komfortowe warunki termiczne w pomieszczeniu przy jednoczesnej minimalizacji zużycia gazu i energii elektrycznej.

Urządzenie ma zapłon piezoelektryczny, który przyspiesza jego uruchomienie. Wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem wyłączy maszynę, jeżeli temperatura będzie zbyt wysoka. Regulator wyróżnia się stopniem ochrony IP44. Dlatego nagrzewnica Powermat może być stosowana również na zewnątrz bez ryzyka spowodowania spięcia.

 • wysoka moc i wydajność,

 • ochrona regulatora przed wilgocią,

 • zapłon piezoelektryczny,

 • zabezpieczenie przed przegrzaniem.

 • cena mogłaby być niższa.

   

   

Jak wybrać nagrzewnicę gazową?

Nagrzewnica gazowa to urządzenie, które wykorzystasz podczas chłodnej i wietrznej pogody. Przyda Ci się jesienią lub zimą, kiedy na zewnątrz panują niesprzyjające warunki. W sklepach ze sprzętem elektrycznym znajdziesz wiele różnych nagrzewnic. Na jakie parametry powinieneś przede wszystkim zwrócić uwagę i jaką dmuchawę warto wybrać?

Zwróć uwagę na moc

Zasadniczym parametrem, który odróżnia od siebie poszczególne modele nagrzewnic, jest ich moc. Najmniejsze nagrzewnice gazowe 20 kW i mniejsze wystarczą do ogrzania niewielkich pomieszczeń. To dobry wybór, jeżeli potrzebujesz rozwiązania do przydomowego warsztatu.

Do większego metrażu (np. hali przemysłowej) lepiej wybrać nagrzewnice gazowe 30 kW lub więcej jak np. model marki Heidman. Będzie ona jednak cięższa i zużywa więcej prądu oraz gazu. Urządzenia o mocy między 20 a 30 kW (np. Kraft&Dele, Powermat) są najbardziej uniwersalne, ale do przestronnych pomieszczeń okażą się niewystarczające.

Pamiętaj o zabezpieczeniach

Wybierając nagrzewnicę gazową, zwróć uwagę na mechanizmy zabezpieczające urządzenie. Najczęściej stosowane rozwiązanie to ochrona przed przegrzaniem oraz wyciekiem gazu. Pierwsza funkcja polega na automatycznym wyłączeni sprzętu po osiągnięciu przez niego określonej temperatury. Zamontowany termostat reguluje pracę dmuchawy i włącza ją oraz wyłącza w zależności od potrzeb. Dzięki temu temperatura podzespołów nigdy nie przekroczy określonej wartości.

Z kolei zabezpieczenie przed wyciekiem gazu polega na odcięciu dopływu mieszanki propan/butan w przypadku wykrycia zgaśnięcia płomienia. W ten sposób nie wydostaje się ona na zewnątrz. Te funkcje znajdziesz m.in. w modelach Bäumr oraz Heidman.

Jeżeli masz taką możliwość, wybierz nagrzewnicę gazową z odprowadzaniem spalin. To rozwiązanie polega na regulowaniu ciśnienia w układach urządzenia i sprawia, że praca nagrzewnicy jest regularna i stabilna. Aby odprowadzanie spalin było możliwe, urządzenie musi mieć dwa otwory (jeden do wlotu powietrza, drugi do wylotu).

Pamiętaj, że większość nagrzewnic pracuje w pomieszczeniach zamkniętych (np. magazyn, warsztat). Dlatego zabezpieczenia przed awarią są bardzo istotne.

Czy urządzenie da się przenosić?

Wszystkie z oferowanych przez nas dmuchaw gazowo-elektrycznych to urządzenia mobilne, które w razie potrzeby możesz przemieścić w inne miejsce. Z tej możliwości często korzystają firmy budowlane, które wykorzystują nagrzewnice do osuszania ścian. Wystarczy przenieść ją w odpowiednie miejsce, a cała praca przebiegnie szybko i sprawnie.

Modele takie jak Powermat, Kraft&Dele czy Powermat są wyposażone w solidny i wygodny, wyprofilowany uchwyt, który ułatwia transport urządzenia. Pamiętaj jednak, że każda nagrzewnica potrzebuje dostępu do prądu, aby móc funkcjonować, a także zapasu gazu. Im sprzęt jest mocniejszy lub chcesz z niego dłużej korzystać, tym więcej butli z gazem powinieneś ze sobą zabrać.

Jak każde urządzenie elektryczne (sprawdź także listę najlepszych nagrzewnic elektrycznych), także nagrzewnica powinna pracować na równej, gładkiej nawierzchni. Większość modeli, które znajdziesz w naszym zestawieniu jest jednak wyposażona w nogi, wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego, które pomogą ustabilizować położenie dmuchawy.

nagrzewnica gazowa

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o rodzajach nagrzewnic i tym, jak je wybierać zajrzyj na: https://www.morele.net/wiadomosc/nagrzewnica-do-warsztatu-i-pomieszczen-gospodarczych-jak-wybrac/18704/.

Poniżej prezentujemy najważniejsze cechy wybranych modeli nagrzewnic zebrane w jednym miejscu.

 Baumr AGNagrzewnica gazowa z reduktoremBaumr AGHeidmannKraft&DelePowerma
Moc25 kW15 kW25 kW40 kW20 kW25 kW
Zużycie gazu1,03 L/h0,73 l/h1,03 l/h2,18 l/h1,09 l/1,09 l/h
Wydajność410 m3217 m3410 m3800 m3500 m3520 m3

Jak wybrać nagrzewnicę. Podsumowanie rankingu 2024

Nagrzewnice gazowe to przydatne urządzenie, które sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach w okresie przejściowym i zimowym. Pomoże Ci ogrzać garaż, warsztat, biuro lub salę sprzedażową. Kiedy trzeba, z jej pomocą wysuszysz też ściany i łatwo przetransportujesz ją w inne miejsce.

Jeżeli zależy Ci na jak największej mocy, polecamy nagrzewnicę marki Heidmann. Ma aż 40 kW i osiąga wydajność 800 metrów sześciennych w ciągu godziny. Do pomieszczeń o wymiarach kilku metrów kwadratowych lepszym wyborem będą uniwersalne dmuchawy Baumr AG lub prosty i solidny Powermat. Do własnych potrzeb (np. ogrzanie komórki lub małego garażu) może Ci wystarczyć nawet niewielka nagrzewnica z reduktorem. Jest lekka i łatwo przenieść ją tam, gdzie akurat jest potrzebna.

Wszystkie z polecanych przez nas modeli są wyposażone w reduktor ciśnienia. Dzięki temu możesz ich bezpiecznie używać nawet w zamkniętych pomieszczeniach. Pamiętaj, aby zawsze zadbać o dostawę gazu ze sprawdzonych źródeł. Nieszczelne pojemniki mogą okazać się śmiertelnie niebezpieczne!

Poznaj również najlepsze nagrzewnice olejowe: https://majsterkujsam.pl/nagrzewnica-olejowa-opinie-ranking

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Najlepsza nagrzewnica gazowa
Average rating:  
 0 reviews