Najlepsza kamera samochodowa w lusterku w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by


Kamera samochodowa w lusterku ranking najlepszych ofert w 2024 roku – sprawdź katalog dostępnych produktów i wybierz najwłaściwszą propozycję!

Poruszanie się po polskich drogach bywa w dzisiejszych czasach problematyczne. Ilość niedzielnych kierowców i osób, które za nic mają obowiązujące przepisy sprawia, że dodatkowe zabezpieczenie w postaci dobrych czujników parkowania czy nagrania z wydarzenia może okazać się rzeczą niezbędną podczas wezwania policji czy później w sądzie. Co więcej, to też świetne zabezpieczenia dla młodego kierowcy, gdzie jednoznacznych dowodów na winę ustalić nie można i bardziej się liczy słowo przeciw słowu. 

Jeszcze lepszym rozwiązaniem, które gwarantuje estetykę na najwyższym poziomie, jest kamera samochodowa w lusterku. Tego typu rozwiązania muszą jednak oferować podstawowe parametry robocze i świetne właściwości, aby nagrywać wydarzenia w wysokiej jakości – gwarantując przy tym pewność, że wszystkie dane czy informacje zawarte w wideo będzie można łatwo odczytać. Jednakże, wybór idealnej kamery samochodowej w lusterku nie należy do najłatwiejszych. Istnieje wiele parametrów, o których musimy pamiętać.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

KAMERA COFANIA REJESTRATOR

9.9

Średnia

Blow F600

9.8

Droga

MBG HS900

9.7

Droga

Logit w Lusterku

9.6

Tania

REJESTRATOR JAZDY Retoo

9.6

Tania

Aby więc pomóc każdemu zainteresowanemu w zakupie urządzenia idealnego, postanowiliśmy dziś przedstawić ranking kamer samochodowych w lusterku. To w nim uwzględniliśmy szereg ciekawych produktów. Zrecenzowane modele charakteryzują się przede wszystkim odpowiednio wysoką jakością zapisu i rozdzielczością, kątem widzenia, a także dużą przekątną ekranu i wieloma innymi właściwościami. 

KAMERA COFANIA REJESTRATOR JAZDY HD LUSTERKO 9.66′

kamera samochodowa lusterko

Pierwsze miejsce zajęła kamera wyposażona w rejestrator pamięci o pojemności 32 gigabajtów. Urządzenie posiada specjalną funkcję G-sensor, dzięki której nagrania z ewentualnych wypadków są zabezpieczone przed skasowaniem. Dodatkowo wbudowany mikrofon doskonale i wyraźnie nagrywa dźwięk; opcjonalnie można go wyłączyć. Kamerę należy zamontować na lusterku – służą do tego gumowe uchwyty.

Urządzenie działa po podłączeniu do zapalniczki samochodowej. Zestaw zawiera kabel z pasującym wejściem. Wyświetlacz kamery podczas jazdy jest niewidoczny – jest po prostu lusterkiem. Po naciśnięciu ekranu dotykowego uruchamia się menu i można sprawdzić godzinę, datę oraz przejrzeć i usunąć dostępne nagrania. Wyświetlacz ma 9,66 cala i daje niezwykle ostry obraz.

Rejestrator cechuje się szerokim kątem widzenia na poziomie 170 stopni i nagrywa w jakości Full HD 1080P. Kamera robi także zdjęcia. Zestaw zawiera także szerokokątną kamerę cofania ułatwiającą parkowanie. W urządzeniu jest zainstalowany tryb parking – uruchamia się on automatycznie po zamknięciu samochodu. Kamera czuwa, ale nie nagrywa. Nagrywanie włącza się, kiedy samochód zostanie poruszony i zostanie przerwane po 10 sekundach od ostatniego poruszenia. Nagranie zostaje w kamerze, a model po uruchomieniu sygnalizuje, że powstał taki film.

 • Dużo pamięci;

 • Czujnik wstrząsu;

 • Tryb parkingowy.

 • Zakłóca działanie radia.

Rejestrator 2020 Lusterko Android ADAS 4G WiFi GPS

kamera samochodowa w lusterku opinie

Kamera marki SmartCams to dobrej jakości model z 10-calowym dotykowym ekranem i pamięcią 8 GB. Zestaw składa się z kamery HSJ700Android, kamery cofania z sześciometrowym okablowaniem, ładowarki samochodowej, gumek montażowych, nadajnika GPS, konwertera zasilającego, kabla USB oraz elementów montażowych, czyli śrubek i taśmy 3M. Istnieje możliwość włożenia karty SIM do kamery, co pozwoli na prowadzenie bezprzewodowych rozmów telefonicznych.

Kamerę wyposażono w kilka praktycznych funkcji, tj. odtwarzacz muzyki i filmów, transmiter FM, sklep Google Play i przeglądarkę internetową. Model działa na systemie Android, ale posiada GPS, który obsługuje aplikacje iOS oraz Android. Urządzenie nagrywa w jakości Full HD i przechowuje nagrania przez pewien czas, po czym automatycznie je usuwa z pamięci. Kamerę można połączyć z komputerem kablem USB i przenieść pliki na urządzenie zewnętrzne.

W trybie parkingowym kamera jest uśpiona i wybudza się po poruszeniu samochodu. Model tworzy wtedy serię zdjęć i zachowuje je w pamięci; po ponownym uruchomieniu kamera informuje, że powstało nagranie awaryjne. G-Sensor rozpoznaje wstrząsy i uruchamia tryb nagrywania, który nie usuwa się z pamięci.

 • GPS;

 • Możliwość zainstalowania karty SIM;

 • Dostęp do internetu.

 • Brak instrukcji w języku polskim.

Kamera Rejestrator lusterko 2K+FHD HS900PRO SONY

kamera samochodowa na lusterko

Model znanej i renomowanej firmy SONY nagrywa w jakości 2K, tj. 2560x1440p i Full HD, czyli 1920x1080p. Urządzenie ma 10-calowy kolorowy i dotykowy wyświetlacz. Kamera cofania pomaga w precyzyjnym parkowaniu i eliminuje ryzyko uderzenia w małe, niewidoczne przedmioty, np. słupki. Dodatkowo kamera cofania pokazuje specjalne linie pomocnicze, które również ułatwiają zaparkowanie w trudno dostępnych miejscach.

Kamera ma slot na karty pamięci 64 lub 128 GB. Urządzenie rejestruje obraz i dźwięk oraz robi zdjęcia w formatach MP4 i JPG. Wbudowany czujnik wstrząsów uruchamia specjalny tryb nagrywania gdy wykryje silny wstrząs, czyli np. podczas zderzenia. Takie nagranie nie podlega automatycznemu usunięciu i zostaje w kamerze aż do przeniesienia go na inne urządzenie lub do manualnego skasowania.

Kamera włącza się automatycznie po otwarciu samochodu i wyłącza po zamknięciu. Tryb parkingowy polega na tym, że urządzenie jest uśpione i wybudza się od razu po naruszeniu auta. Nagrywa wtedy film awaryjny i przechowuje go w pamięci. Tryb nocny pozwala na rejestrowanie jazdy nawet na słabo oświetlonych drogach, np. poza miastem.

 • Wysoka rozdzielczość;

 • Linie pomocnicze w tylnej kamerze;

 • Dotykowy wyświetlacz.

 • Brak karty pamięci w zestawie.

REJESTRATOR JAZDY KAMERA COFANIA LUSTERKO FULL HD

kamera samochodowa w lusterku ranking

Kolejny model stworzyła marka Retoo. Kamera ma dotykowy o przekątnej 4,3 cala. Zestaw zawiera kamery przednią i tylną, ładowarkę samochodową, okablowanie, dwa gumowe uchwyty i instrukcję obsługi w języku polskim. Do urządzenia można włożyć karty pamięci o pojemności do 32 GB. Przedni rejestrator ma kąt 170 stopni, a tylny 120 stopni.

Nagrania wideo są w rozdzielczości 1080p. Format zapisu wideo to M-JPEG, a zdjęć JPEG. Wyświetlacz nie jest dotykowy – do obsługi służą przyciski opisane ikonami zlokalizowane pod ekranem. Kamera uruchamia się samoczynnie po włączeniu silnika i przechodzi w stan uśpienia po zamknięciu samochodu. Urządzenie się wybudza kiedy samochód zostanie poruszony i natychmiast uruchamia tryb awaryjny. Rejestruje zdarzenie i zapisuje je w pamięci; nie podlega ono automatycznemu usunięciu, jak ma to miejsce w przypadku innych nagrań.

Kamerę wyposażono w G-sensor, czyli specjalny czujnik, który rozpoznaje duże wstrząsy powstające w wyniku np. zderzenia. Nagrania zarejestrowane po uaktywnieniu sensora również pozostają w pamięci i mogą stanowić dowód w sprawie związanej z wypadkiem.

 • Atrakcyjna cena;

 • G-Sensor;

 • Tryb nocny.

 • Brak dotykowego ekranu.

Zastanawiasz się która kamera samochodowa na lusterko będzie dla ciebie najlepsza? Sprawdź poniższe porady i wybierz właściwą opcję!

Najlepszym sposobem na zabezpieczenie się podczas podróży jest zakup rejestratora, który każde wydarzenie nagra i będzie potwierdzeniem naszej wersji wydarzeń. Jeszcze lepszą opcją, która coraz bardziej zdobywa popularność i wybierana jest przez wielu użytkowników, to kamery samochodowe w lusterku. Gwarantują one estetykę i łączą w sobie użytkowość i uniwersalność. A nie możemy też zapominać o tym, że bardzo często kamery te gwarantują nam też kamerę tylną wykorzystywaną też jako kamerę cofania.

Znalezienie produktu idealnego nie jest jednak proste, co potwierdza powyższe zestawienie. Pojawiły się tam zarówno produkty budżetowe jak i te droższe. Rzecz jasna kompromisem będzie wybranie kamery ze średniej półki cenowej, ale wtedy kompromisów będzie więcej – związanych przede wszystkim z jakością nagrywania bądź funkcjonalnością. Jednakże, dla jednego liczy się sam obraz i podstawowe informacje, a dla innego szczegóły.

Dlatego z uwagi na tak zróżnicowane podejście do tego tematu, trudno wskazać który produkt będzie najlepszy. Więc zalecanym rozwiązaniem jest znalezienie po prostu modelu perfekcyjnie spełniającego nasze wymagania według własnych preferencji. Musimy jednak pamiętać, że sprawdzić jakość zapisu i format, a także uwzględnić kompatybilność i funkcjonalność sprzętu. Znaczenie ma też wielkość wyświetlacza i dodatki. Ciekawych informacji udzieli nam także poniższy artykuł:

https://autochemia.pl/Wideorejestrator-samochodowy-na-co-warto-zwrocic-uwage-przy-jego-zakupie-blog-pol-1594030127.html

kamera samochodowa w lusterku

Jakość zapisu kluczowa, a także kąt widzenia 

Pierwszym i prawdopodobnie najważniejszym elementem przy zakupie idealnego urządzenia rejestrującego naszą jazdę jest jakość nagrań. Zapisane wideo powinny być dostępne przynajmniej w jakości Full HD, a więc 1080p. To daje nam rozdzielczość 1920×1080, a więc wystarczającą do wyłapania podstawowych informacji i niektórych detali.

Jednakże, jest to dziś absolutne minimum, a bardzo często producenci starają się zaoferować nam opcje z jeszcze lepszą jakością nagrywania. Może to być poprzez zastosowanie wyższej ilości klatek. Jednakże, te droższe rejestratory oferują nam nawet i 2K HD jakość, a więc tak zwane UHD – Ultra High Definition. 

Razem z jakością nagrywania warto też spojrzeć na inny parametr, a mianowicie kąt widzenia. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że kąt widzenia nieruchomych oczu wynosi aż 180 stopni. Jest to bardzo dobry sposób na określenie czy produkt będzie nagrywał wydarzenia wystarczająco szeroko czy też nie. Minimalna rekomendowana wartość to natomiast 160 stopni – nie mniej.

Kamera Rejestrator lusterko 2K+FHD HS900PRO SONY
kamera samochodowa na lusterko

Rejestrator 2020 Lusterko Android ADAS 4G WiFi GPS
kamera samochodowa w lusterku opinie

Funkcje dodatkowe i usprawnienia też ważne

Kolejną bardzo ważną rzeczą, o jakiej po prostu nie możemy zapomnieć, to funkcje dodatkowe, jakie oferuje nam dane urządzenie. Jak doskonale wiemy, produkty tego typu powinny być wyposażone w ogromną liczbę udogodnień, dzięki którym użytkowanie sprzętu będzie łatwiejsze, a sam rejestrator zaoferuje nam o wiele bardziej precyzyjną pracę.

W tym właśnie celu powinniśmy upewnić się, że wybrany przez nas sprzęt charakteryzuje się ciekawymi funkcjonalnościami jak, na przykład, Sensor-G wykrywające przeciążenia, a więc automatycznie zapisuje nagranie z wypadku. Inne ciekawe opcje to nagrywanie parkingowe, a więc stan czuwania do momentu, w którym kamera nie wykryje ruchu. Wtedy rozpoczyna się nagrywanie.

Z innych ciekawych opcji to, rzecz jasna, wcześniej wspomniana kamera cofania. Jest to z pewnością bardzo przyjemny dodatek, szczególnie jeśli mamy większe auto. Rzecz jasna warto też mieć na uwadze WiFi, GPS, czy wiele innych elementów dodatkowych.

Zwróćmy też uwagę na opinie kamer samochodowych w lusterku 

Feedback może posłużyć jako broń obosieczna. Z jednej strony zapoznanie się z informacjami od innych kupujących pozwoli nam uniknąć zakupu sprzętu, który nie jest sprawdzony. Z drugiej jednak zawierzanie osobom w Internecie, gdzie wypowiedzi i oceny użytkowników są mocno subiektywne i bazują na naszych prywatnych doświadczeniach z danym produktem, nie jest rozważne.

Warto jednak przeglądać opinie innych, szczególnie te pochodzące od zweryfikowanych kupujących. Jeśli pojawia się wiele pozytywnych ocen odnośnie jakości zapisu bądź po prostu użytkownicy pochlebnie wypowiadają się o użytkowaniu sprzętu, to może to rzeczywiście wskazywać, że mamy do czynienia ze sprawdzonych i polecanym produktem.

REJESTRATOR JAZDY KAMERA COFANIA LUSTERKO FULL HD
kamera samochodowa w lusterku ranking

Kamera samochodowa w lusterku – podsumowanie rankingu 2024

Choć pojawia się wiele pochlebnych opinii kamer samochodowych w lusterku, to nie wszystkie modele spełnią nasze oczekiwania. Jedna oferta może, na przykład, gwarantować przestarzałe kodowanie plików, przez co wideo zajmuje dużo miejsca i często są nadpisywane. Inna produkcja może być za droga, a jeszcze kolejna nie mieć na wyposażeniu kamery cofania. To wszystko sprawia, że znalezienie idealnej opcji jest trudne. 

Jednakże, korzystając z poradnika zakupowego i zawartych w nim wskazówek z pewnością uda nam się znaleźć rozwiązanie idealne. Aby jednak to zrobić musimy przede wszystkim kierować się podanymi parametrami i danymi. Alternatywnie możecie skorzystać ze zwycięzcy rankingu, a mianowicie KAMERA COFANIA REJESTRATOR JAZDY HD LUSTERKO 9.66′. To jedna z lepszych opcji przy zachowaniu atrakcyjnej ceny, szczególnie jeśli zależy nam na sporym wyświetlaczu i kamerze cofania.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Najlepsza kamera samochodowa w lusterku
Average rating:  
 5 reviews
 by hank

Kupiłem jakiś czas temu RETO. Słaby, wprócięłm do was, żeby zobaczyć czy jest cos leoszego i jest ;D zamawiam nr 1 😉

 by MI_KI

Ten pierwszy wideorejestrator wydaje się ok. Dobry cenowo, wypróbuję.

 by galicja

Popieram poprzednie komentarze. A od sobie dodam, że mam SmartCAms - rewelacja!

 by aleksi

W końcu parkuje równolegle bez problemu ;D Mega opcja taka kamerka.

 by sarcia

Przez przyadek tutaj jestem. Nawet nie wiedziałam że jesttaka fajna opcja zamiast wbudowaje kamery samochodwej, fajna tańsza alternatywa.