Czym kierować się przed zakupem drabiny wysuwanej?

by

Drabina wysuwana to rozwiązanie, które może zarówno umożliwiać wykonywanie prac na wysokościach, jak i służyć jako drabina ewakuacyjna. Czym kierować się przy zakupie drabiny teleskopowej dwustronnej? Dlaczego warto postawić na mocne drabiny aluminiowe? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie drabiny wysuwanej?

Jak wspomniano we wstępie drabiny wysuwane mogą być wykorzystywane zarówno do prac na wysokościach, jak i służyć jako drabiny ewakuacyjne. W tym drugim przypadku drabinę mocuje się na stałe w strefie wejścia, a dedykowany mechanizm odblokowuje ją, dzięki czemu następuje wysunięcie schodków na dół. W tym miejscu warto podkreślić, że drabina może być odblokowywana nie tylko od góry (przy schodzeniu), ale również od dołu (przy wchodzeniu). Co jest istotne przy zakupie drabiny wysuwanej?

Przede wszystkim jej jakość oraz to, by była zgodna z obowiązującymi normami, czego przykładem może być norma PN-EN 131. Oczywiście ważnym parametrem jest także długość drabiny zarówno w wersji złożonej, jak i rozsuniętej. Przekłada się ona bowiem na maksymalny zasięg prac, które można wykonać przy jej użyciu. Warto również podkreślić, że wśród drabiny wysuwanych dostępne są zarówno modele przystawne, jak i rozstawne. Największą funkcjonalność oferują jednak rozwiązania uniwersalne, które można wykorzystywać w sposób uzależniony od aktualnych potrzeb.

Suwmiarka elektroniczna duża – sprawdź nasz wybór.

Drabina wysuwana – do użytku domowego, czy profesjonalna?

Warto mieć świadomość, że zgodnie z aktualnymi przepisami prawa producenci drabin mają obowiązek oznaczania swoich produktów zgodnie ze sposobem ich użytkowania. W efekcie w sprzedaży dostępne są zarówno drabiny przeznaczone do użytku domowego, jak i profesjonalnego. Czym się różnią? Najczęściej maksymalnym obciążeniem, jednak należy podkreślić, że najlepsi producenci drabin projektują swoje rozwiązania w taki sposób, by sprawdzały się zarówno w użytku domowym, jak i profesjonalnym. W związku z tym przechodzą dokładnie te same testy wytrzymałościowe i jakościowe, co pozwala korzystać z nich zarówno w domu, ogrodzie, czy przy świadczeniu usług remontowych lub budowlanych.

Dlaczego warto postawić na drabiny aluminiowe?

Jednym z najważniejszych aspektów, który należy brać pod uwagę przy zakupie drabiny wysuwanej jest jej trwałość, która jest uzależniona nie tylko od jakości wykonania, ale również zastosowanego materiału. Obecnie największą popularnością cieszą się drabiny aluminiowe, które są nie tylko wytrzymałe, ale także trwałe i odporne na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Zastosowanie aluminium sprawia, że tego typu drabiny są również lekkie, a niska masa nie przekłada się negatywnie na ich maksymalną nośność. W efekcie są wygodne nie tylko w użytkowaniu, ale także magazynowaniu, czy transporcie.

Podsumowując należy stwierdzić, że przy zakupie drabiny wysuwanej należy kierować się przede wszystkim funkcjonalnością oraz bezpieczeństwem, które powinny potwierdzać określone normy. W związku z tym warto postawić na drabiny aluminiowe, które są nie tylko wytrzymałem, ale również wygodne w użytkowaniu.

Zobacz jakie radia budowlane są polecane dla budowlańców. Sprawdź też nasz artykuł tarczy diamentowych: https://majsterkujsam.pl/tarcze-diamentowe-opinie-ranking/

Jacek Kowal

Dodaj komentarz