Jakie wiertło do drewna wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Wiertła do drewna z pogłębiaczem, a może z fazownikiem? Sprawdź dostępne wiertła łopatkowe i stożkowe do drewna i wybierz najwłaściwszą ofertę w 2024 roku!

Praca z drewnem to dla wielu nie tylko hobby, ale też i sposób na zarobek. Nic dziwnego – tworzenie pięknych i unikalnych konstrukcji czy po prostu rzeźbienie w drewnie wymaga nie tylko wysokiej precyzji i finezji, ale też umiejętności i wiedzy na temat wierteł. Przecież trzeba wiedzieć czym nawiercimy otwory małe i średnie, a czym otwory o średnicy wynoszącej nawet i 45 mm. 

Niestety, rodzajów końcówek roboczych jest bardzo dużo. Przecież wymienić możemy wiertła stożkowe do drewna, takie z fazownikiem czy z pogłębiaczem. to wszystko sprawia, że nie jesteśmy do końca przekonani co do wyboru tej właściwej opcji. Aby więc pomóc w wyborze i mieć gwarancję, że nawet w przypadku zakupu wiertła stożkowego do obróbki drewna opałowego nie popełnimy błędu, przygotowaliśmy dzisiejsze zestawienie.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

MAKITA D-46202

9.9

Średnia


 

Milwaukee

9.8

Średnia


 

BOX

9.7

Średnia

DFJA

9.6

Średnia

ZESTAW WIERTEŁ ŁOPATKOWYCH

9.5

Tania

Kraft Dele

9.4

Tania

FORSTNER FORSTNERA

9.3

Drogie

Znajdziecie w nim wiertła do drewna długie, te krótsze, o różnorodnej średnicy i wykończeniu. A to wszystko po to, aby każdy z nas mógł wybrać ten idealny sprzęt. Przy zakupie wierteł stożkowych do drewna, bardzo istotne było zweryfikowanie ich jakości wykonania, a więc i materiału produkcji. Ponadto, uwzględnione zostały też uzyskane certyfikaty i zgodność produktu z normami europejskimi, średnica, długość robocza i całkowita wierteł, a także ilość przedmiotów w zestawie. 

MAKITA D-46202 WIERTŁA DO METALU DREWNA KAMIENIA

profesjonalne wiertła do drewna makita

Najlepszy okazał się zestaw wierteł marki Makita. Zestaw zawiera osiemnaście wierteł o różnych wymiarach oraz praktyczną skrzynkę w kolorze niebieskim. Skrzynia jest blaszana z wieczkiem – doskonale chroni wiertła przed zniszczeniem i zgubieniem. Ponadto w środku znajdują się dwie, również blaszane, przegrody na wiertła z opisem rozmiarów.

Zestaw przeznaczony jest do wiercenia w metalach, drewnie oraz cegle i betonie. W jego skład wchodzi sześć wierteł HSS-G (dobre wiertła do metalu) o średnicach 3, 4, 5, 8 i 10 milimetrów; sześć wierteł z końcówką prowadzącą (do drewna) o średnicach 3, 4, 5, 6, 8 i 10 milimetrów; oraz sześć wierteł widiowych (do cegły) o średnicach 3, 4, 5, 6, 8 i 10 milimetrów.

Wiertła są bardzo mocne i mają odpowiednio wyprofilowane rowki. Z łatwością wchodzą w wierconą powierzchnię, nie łamią się i tworzą równomierne otwory. Narzędzia są łatwe w utrzymaniu – pozostałości z wiercenia można w prosty sposób usunąć, delikatnie dmuchając lub przecierając ręką.

 • Blaszane pudełko;

 • Różne rodzaje wierteł;

 • Szerokie zastosowanie.

 • Słabe zamknięcie pudełka.

Wiertła do drewna Milwaukee zestaw 8szt.

wiertło do drewna z fazownikiem

Wiertła do drewna milwaukee to zestaw, który zawiera osiem elementów o różnych rozmiarach. Narzędzia zapakowane są w wygodną i niewielką kasetę z czerwoną przegrodą. Dzięki niej transport wierteł oraz utrzymanie porządku są wyjątkowo łatwe. Na przegrodzie znajdują się opisy rozmiarów każdego z wierteł. Produkt przeznaczony do wiercenia w twardych płytach, sklejce, płytach wiórowych oraz w każdym rodzaju drewna, zarówno miękkim, jak i twardym. Wiertła wyprodukowano zgodnie z DIN 7487 E.

Każda sztuka ma inną średnicę, a są to kolejno 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 i 10 milimetrów. Cały zestaw jest bardzo lekki, waży zaledwie 200 gramów i zmieści się np. w kieszeni torby lub plecaka. Wiertła mają walcowy typ mocowania i są centrujące oraz spiralne. Powstały z wysokiej jakości stali i zostały idealnie wyważone oraz wyprofilowane. Szybko tworzą precyzyjne otwory i się nie łamią. Ponadto są one łatwe w utrzymaniu. Nie rdzewieją, a resztki pozostałe po wierceniu nie przywierają do ich powierzchni.

 • Wysoka jakość;

 • Kasetka w zestawie;

 • Aż osiem sztuk.

 • Pudełko jest plastikowe.

WIERTŁA DO DREWNA 230MM ZESTAW WIERTEŁ 6-25 mm BOX

wiertła do drewna milwaukee

Kolejny zestaw został stworzony przez markę Silver i składa się z sześciu wierteł oraz drewnianej skrzynki. Pudełko jest ładne, klasyczne i zamykane na metalowy zatrzask. W środku wydrążono specjalne przegródki na wiertła, każda jest opisana odpowiednim numerem. Ponadto wieko po wewnętrznej stronie ma gąbki, które amortyzują wstrząsy i sprawiają, że narzędzia są bezpieczne nawet w trakcie transportu.

Wiertła mają uchwyty sześciokątne i hartowane ostrza prowadzące. Bardzo szybko i precyzyjnie tworzą otwory bez potrzeby używania siły. Bardzo chętnie użytkownicy używają ich do wiercenia dobrą wiertarką stołową. Lekko wchodzą w drewno, nie naruszając jego struktury. Zestaw jest przeznaczony do drewna miękkiego, twardego oraz do belek. Wiertła mają średnice 6, 8, 10, 12, 16 i 25 milimetrów. Wszystkie mają 230 milimetrów długości.

Narzędzia się nie tępią i dobrze odprowadzają wióry. Dzięki temu otwory są czyste po wierceniu, a same wiertła w łatwy sposób można oczyścić z pozostałości. Zestaw nie rdzewieje, nie łamie się ani nie krzywi. Idealnie sprawdzi się zarówno w warunkach domowych, jak i profesjonalnych.

 • Duże spirale;

 • Drewniana skrzynia;

 • Do każdego rodzaju drewna.

 • Wiertła są dosyć ciężkie.

Wiertła do drewna z gzymką fazownikiem 3,4,5,6mm

wiertła do drewna z pogłębiaczem

Pakiet firmy XlTools zawiera cztery wiertła z gzymkami o różnych rozmiarach i klucz imbusowy. Zestaw niestety nie ma żadnego pokrowca lub kasety, jednak narzędzia są małe i można je przechowywać np. w kieszeni torby na narzędzia albo w skrzynce. Wiertła są przeznaczone do nawiercania otworów pod wkręty montażowe, np. do desek tarasowych. Nadają się do pracy w drewnie i tworzywach sztucznych.

Te wiertła do drewna z fazownikiem posiadają okrągły trzpień do mocowania w wiertarce dostosowany pod wkręty z łbem wpuszczonym. Zestaw zawiera wiertła o wymiarach 2,5; 3; 3,5 oraz 4 milimetry i gzymki w rozmiarach 8, 10, 12 i 14. Wiertła stabilnie się trzymają w wiertarce jak i wkrętarce (sprawdź nasz ranking wkrętarek akumulatorowych) i łatwo wchodzą w drewno, tworzą precyzyjne otwory. Nie łamią się, nie krzywią, ani nie rdzewieją.

Zestaw ten sprawdzi się jako narzędzie do majsterkowania dla amatorów oraz jako profesjonalny sprzęt do prac budowlanych i remontowych. Ich konstrukcja pozwala na szybkie pozbycie się wiórów i tworzenie otworów gotowych pod wkręty. Klucz imbusowy pozwala w łatwy sposób wymieniać wiertła.

 • Praktyczny zestaw;

 • Gzymki;

 • Klucz imbusowy w pakiecie.

 • Stosunkowo krótkie.

ZESTAW WIERTEŁ ŁOPATKOWYCH DO DREWNA 6szt.

wiertło do drewna

Firma Beast stworzyła zestaw składający się z sześciu wierteł łopatkowych wykonanych z wysokiej jakości stali węglowej. Narzędzia są bardzo precyzyjne, dobrze wyważone i trwałe oraz odporne na rdzę. Przy tak dobrej jakości, niska cena zaskakuje – jest to świetny produkt w atrakcyjnej cenie. Wiertła służą do wiercenia otworów w każdym rodzaju drewna i sprawdzą się jako zestaw domowy i profesjonalny.

Każde wiertło ma inny rozmiar, a są to dokładnie 10, 12, 16, 18, 10 i 25 milimetrów. Wiertła dobrze trzymają się w wiertarce, są stabilne i tworzą równe otwory. Zastosowano w nich sześciokątny typ mocowania. Ponadto są łatwe w utrzymaniu – ich struktura sprawia, że wióry od razu odpadają, a wiertła są gotowe do schowania. 

Niestety producent nie sprzedaje ich w kasetce lub skrzynce. Narzędzia są dobrze naostrzone i gotowe do użytku. Na każdym jest napisany jego rozmiar, co ułatwia dobór odpowiedniego wiertła w trakcie pracy. Spiczaste końcówki sprawiają, że wiercenie jest szybkie i skuteczne.

 • Dobrze naostrzone;

 • Niska cena;

 • Dobra jakość.

 • Brak pokrowca.

 •  

WIERTŁA DO DREWNA Z POGŁĘBIACZEM NAWIERTAKI 4el

wiertło łopatkowe

Pięcioelementowy pakiet marki FT składa się z czterech wierteł z pogłębiaczem oraz klucza imbusowego. Przeznaczeniem produktu jest praca w drewnie i tworzywach sztucznych. Główną zaletą wierteł jest to, że można nimi jednocześnie wiercić otwór pod wkręty i go pogłębiać. Pogłębiacz jest zamocowany na wiertle za pomocą śrubki dociskowej, co oznacza, że można go ustawić optymalnie do potrzeb. Kąt pogłebiacza wynosi 45 stopni.

Wiertła mają rozmiary 3 x 60 milimetrów, 4 x 75 milimetrów, 5 x 85 milimetrów oraz 6 x 93 milimetry. Stworzono je z niezwykle wytrzymałej stali szybkotnącej HSS. Dzięki temu są odporne na skrzywienia, złamania oraz rdzę. Długość wierteł można regulować kluczem imbusowym.

Pogłębiacze nie są przymocowane na stałe, dlatego można wymienić wiertło po stępieniu. Wiertła obracają się z prędkością do trzech tysięcy obrotów na minutę. Cały zestaw waży 0,2 kilograma. Narzędzia posiadają walcowy typ mocowania. Jedyny mankament tego wiertła do drewna z pogłębiaczem stanowi brak kasetki do przechowywania wierteł.

 • Wiertła z pogłębiaczami;

 • Klucz imbusowy w zestawie;

 • Atrakcyjna cena.

 • Brak kasetki do przechowywania.
 •  

WIERTŁA DO DREWNA FORSTNER FORSTNERA 15 EL. 10-50M

wiertła do drewna zestaw

Ten zestaw zawiera piętnaście specjalistycznych wierteł typy Forstner służących do wiercenia zaślepionych otworów w powierzchniach drewnianych i płytach z drewna. Narzędzia są sprzedawane razem z wygodnym i ładnym drewnianym pudełkiem zamykanym na metalowy zatrzask. W środku skrzynki znajdują się przegrody na poszczególne wiertła wraz z opisami numerycznymi. 

Wieko po wewnętrznej stronie zostało wyłożone czarną gąbką, która amortyzuje wstrząsy i sprawia, że przyrządy są bezpieczne. Wymiary wierteł mają średnice od 10 do 50 milimetrów. Długość wierteł to około dziewięć centymetrów. Krawędzie są dobrze naostrzone, a same narzędzia zostały odpowiednio wyważone – dzięki temu wiertła dobrze osadzają się w wiertarce i szybko tworzą równe otwory.

Nie łamią się w trakcie pracy, ani nie skrzywiają podczas transportu lub wiercenia. Opatentowana geometria ostrza zapewnia gładkość otworów bez uszkodzeń materiału w postaci np. przegrzań albo odprysków. Wiertła mają walcowy typ mocowania walcowy. Zestaw, razem ze skrzynką, waży dwa kilogramy. Cena jest stosunkowo wysoka, jednak jest to pakiet dużej ilości specjalistycznych wierteł o dobrej jakości.

 • Wysoka jakość wykonania;

 • Tworzą precyzyjne otwory;

 • Praktyczna skrzynia do przechowywania.

 • Wysoka cena.

 •  

Artykuły

Który produkt będzie tym najlepszym? Warto rozważyć kilka opcji i zastanowić się nad tym, co jest najważJakie wiertło łopatkowe powinniśmy wybrać? A czym wyróżniać się powinno wiertło do drewna z fazownikiem? Sprawdź w poradniku 2024!

Przedstawiona wyżej oferta z pewnością zaskoczyła niejedną osobę. Jest to przede wszystkim spowodowane bardzo dobrą jakością produktów, bogatymi zestawami wierteł do drewna, a także jakością i bezawaryjnością, jaka wiąże się z zakupem produktów od znanych marek.

Jeśli jednak ani wiertła do drewna Milwaukee ani Makity nie przemówiły do nas bądź po prostu mamy nieco inne wymagania, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby po zapoznaniu się z poniższym poradnikiem znaleźć swoje idealne, wymarzone wiertło do drewna długie czy też krótkie. Aby jednak to zrobić, musimy przyjrzeć się nie tylko samej budowie wierteł.

Odpowiednie dostosowanie typu wiertła do średnicy otworów, jakie chcemy zrobić, będzie tutaj kluczowe. Innym aspektem pozytywnie wpływającym na ostateczną jakość urządzenia będzie też długość wierteł. Nie możemy zapomnieć, że atrakcyjność zestawu to też odpowiednia ilość. Więcej informacji na temat właściwego wyboru tego sprzętu znajdziemy poniżej:

http://hobbydom.pl/wiertla-do-drewna/

wiertło do drewna długie

Przede wszystkim pamiętajmy o materiale

Jak doskonale zdajemy sobie sprawę, właściwe wykonanie wierteł jest niezwykle ważne, jeśli chcemy korzystać z danej sztuki przez dłuższy czas niż kilka tygodni. Choć drewno nie jest samo w sobie bardzo wymagającym materiałem, to musimy pamiętać o tym, że mamy różne rodzaje drzew. Są te twarde, miękkie, a też bardzo często wiertłami do drewna będziemy przygotowywać otwory w drewnopodobnych materiałach.

Dlatego warto wybrać wiertła, do których wykonania wykorzystano HSS, czyli stal szybkotnącą (High Speed Steel). Jest to wystarczająco trwały i odporny na korozję materiał, a jeśli producent zadbał o prawidłowy stop i właściwą technikę przygotowania wierteł, posłuży nam wiele lat przy właściwym użytkowaniu. 

Alternatywnie, warto też wybrać stal węglową, która charakteryzuje się łatwością ostrzenia, a przy tym gwarantuje wysoki poziom agresji cięcia. Oprócz tego, jest to stosunkowo tani materiał, dzięki czemu wiertła te nie będą zbyt drogie.

Sprawdź też jakie tarcze diamentowe kupić.

WIERTŁA DO DREWNA Z POGŁĘBIACZEM NAWIERTAKI 4el
wiertło łopatkowe

Wiertła do drewna z gzymką fazownikiem 3,4,5,6mm
wiertła do drewna z pogłębiaczem

Oprócz tego, uwzględnijmy rodzaj prac

Niektórzy z nas wykorzystują wkręty z łbami wpuszczanymi w materiał, inni często przygotowują otwory o dużej średnicy i na wysokich głębokościach, a jeszcze inna grupa użytkowników potrzebuje po prostu uniwersalnego wiertła, które poradzi sobie z większością drewnopochodnych materiałów.

Z uwagi na to, że te bardziej wymagające pracy z drewnem wymagają od nas różnych końcówek i zakończeń wierteł, musimy przede wszystkim określić jaki typ pracy będziemy wykonywać. Różne projekty wymagają drewna z fazownikiem, inne pogłębiacza, a jeszcze inne konstrukcji, którą nie tak łatwo znaleźć. Profesjonalne wiertła do drewna to takie, które w zestawie zaoferują nam wiele różnych opcji i tego powinniśmy się trzymać przeglądając dostępną ofertę.

Wiertła do drewna zestaw, a może pojedyncze sztuki? 

Gdy przeglądamy dostępne oferty, nie sposób zauważyć, że większość dostępnego sprzętu sprzedawane jest w zestawach. Mogą to być malutkie zestawy, gdzie znajdziemy wyłącznie kilka elementów. Jednakże, w wielu innych sytuacjach, producenci oferują nam dostęp do przynajmniej 10 elementów jak nie więcej.

Zakup całego zakresu wierteł o różnej średnicy, długości i typie zakończenia to świetny pomysł, jeśli zamierzamy dużo pracować w drewnie i projekty będą nam się często zmieniać. Wtedy im więcej sztuk o zróżnicowanym designie, tym lepiej.

Warto przy tym pamiętać, że ilość elementów w zestawie może znacząco wpłynąć na cenę. Nas interesować będzie więc analiza poszczególnych zestawów. Trzeba zweryfikować cenę danej paczki i co w niej się znajduje. Jeśli to porównamy z ceną i jakością wykonania, to okazać się może, że oprócz ciekawych akcesoriów, będziemy też mogli cieszyć się bardzo dobrym wykonaniem i atrakcyjną ceną.

WIERTŁA DO DREWNA FORSTNER FORSTNERA 15 EL. 10-50M
wiertła do drewna zestaw

Ponadto, sprawdźmy też opinie

Pozytywny feedback i komentarze użytkowników, którzy korzystali już z wybranych przez nas wierteł, mogą okazać się nadzwyczaj istotne. Doświadczenie kupujących jest co prawda bardzo odmienne i w wielu przypadkach bazuje na umiejętności (czy też braku) korzystania z wierteł. Jeśli jednak bardzo duża grupa odbiorców wychwala produktów, to jest to znak, że rzeczywiście może on sprawdzić się także w naszych rękach.

Oceny mogą być też negatywne. Warto więc sprawdzić czy któreś z nich się powtarzają. W ten sposób uda nam się określić problematyczne elementy związane z zestawem jak, na przykład, kiepskiej jakości pudełko czy szybko wyrabiające się zakończenia wierteł.

Wiertło do drewna – teraz wiesz czym się należy kierować!

Z pewnością każdy z nas pragnie kupić profesjonalne wiertła do drewna, które będą w stanie pomóc nam przy wierceniu każdego otworu – nieważne z jak wymagającym projektem będziemy mieć do czynienia. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę jak wiele kryteriów trzeba wziąć pod uwagę. To właśnie dlatego przygotowaliśmy dla was dzisiejsze zestawienie. 

Jeśli jednak nie jesteśmy pewni naszych umiejętności poszukiwania idealnego zestawu, to warto sprawdzić co ma do zaoferowania dzisiejszy numer jeden. MAKITA D-46202 WIERTŁA DO METALU DREWNA KAMIENIA jest zestawem, który zwycięża w dzisiejszym rankingu z uwagi na atrakcyjną cenę, wysoką uniwersalność i wystarczającą trwałość. 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie wiertło do drewna wybrać
Average rating:  
 0 reviews