Jakie wiertła do metalu wybrać w 2024 roku – Nasze Opinie oraz Ranking

by

Jak wyglądają profesjonalne wiertła do metalu? Sprawdź ranking najciekawszych ofert 2024 i dobierz te najwłaściwsze!

Otwory w metalu są bardzo często niezbędne w celu montażu mebli bądź przygotowaniu innych projektów. Aby jednak skutecznie przewiercić się przez ten materiał i nie doprowadzić do uszkodzenia wiertła czy też samego produktu, istotne jest wybranie właściwego wiertła do metalu. Gwarantuje nam to wysoką efektywność pracy i pewność, że nawet po ciężkim projekcie nie doprowadzimy do uszkodzenia końcówki.

Jak jednak upewnić się, że wybierzemy właściwą opcję? Przecież na rynku są dostępne wiertła do metalu kobaltowe, stożkowe, czy też hss. A przecież oprócz tego istnieje wiele innych parametrów, które muszą zostać uwzględnione jeśli zależy nam na szybkim i trwałym sprzęcie, który poradzi sobie nawet z twardym metalem. Aby jednak uprościć wam zadanie i pokazać czym charakteryzują się najlepsze wiertła do metalu, przygotowaliśmy dzisiejsze zestawienie.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

MAKITA D-46202

9.9

Średnia


 

Falon-Tech FT390170B

9.8

Droga

Falon-Tech FT6613

9.7

Tania

Tagred WALCOWE HSS

9.6

Tania

HSS-G MILWAUKEE

9.5

Droga


 

wiertła stożkowe Yato

9.4

Średnia

DEWALT HSS-G Extreme

9.3

Tania


 

W nim uwzględniliśmy aż siedem różnych produktów. Przeglądając obecny rynek specjaliści uwzględnili ogromną liczbę aspektów i parametrów. To właśnie dzięki takim cechom szczególnym jak, na przykład, odpowiedni rozmiar wiertła, wykonanie. wielkość kompletu czy też materiał zestawu wierteł do metalu mogliśmy wyselekcjonować tylko te najlepsze oferty i przedstawić produkty, które z pewnością przypadną niejednej osobie do gustu. 

MAKITA D-46202 WIERTŁA DO METALU DREWNA KAMIENIA

wiertlo do metalu makita

Na pierwszym miejscu znalazła się MAKITA D-46202 WIERTŁA DO METALU DREWNA KAMIENIA. To bardzo solidna i znana na całym świecie japońska firma zajmująca się produkcją elektronarzędzi. Nasze zestawienie wygrywa zestaw wierteł właśnie produkcji Makity. Komplet możemy zakupić w mocnej i bardzo praktycznej metalowej kasecie. Same wiertła zostały bardzo dobrze wykonane, są wytrzymałe oraz mocne. Nie musimy więc bać się o ich pęknięcie lub skrzywienie.

Warto wspomnieć o samym składzie zestawu. Decydując się na zakup produktu otrzymamy 6 sztuk wierteł HSS-G do wiercenia w metalu. Mają one średnice kolejno 3mm, 4mm, 5mm, 6mm, 8mm i 10mm. Ponadto, komplet obejmuje także 6 sztuk wierteł służących do wiercenia w drewnie z końcówką prowadzącą o średnicach 3mm, 4mm, 5mm, 6mm, 8mm i 10mm. Na sam koniec dostajemy 6 sztuk wierteł widiowych do wiercenia w cegle lub w murze również o średnicach 3mm, 4mm, 5mm, 6mm, 8mm i 10mm.

Ponadto, zestaw można nabyć w bardzo przystępnej cenie. Wiertła cieszą się dużą popularnością i zbierają pozytywne opinie użytkowników. Właściciele cenią sobie produkt między innymi za ostrość wierteł oraz bardzo wygodne i poręczne metalowe pudełko. Komplet idealnie sprawdzi się podczas podstawowych prac domowych i przydomowych.

 • Praktyczna kaseta;

 • Wytrzymałe wiertła;

 • Przystępna cena;

 • Idealne do prac przydomowych.

 • Niewielka ilość wierteł.

ZESTAW WIERTEŁ TYTAN WIERTŁA 170 DO METALU WIERTŁO

profesjonalne wiertła do metalu

Jest to bardzo bogaty zestaw wierteł o uniwersalnym zastosowaniu. Możemy ich użyć zarówno do wiercenia drewna i stali jak i żeliwa, szkła oraz innych metali kolorowych. W poręcznej walizce znajdziemy aż 170 wierteł o różnej średnicy pokrytych powłoką tytanową. Są tam między innymi wiertła 1mm, 2mm, 5mm, 8mm, 9mm oraz 10mm.

Wiertła te posiadają korekcję ścinu. Cecha ta umożliwia dobre centrowanie przy nawiercaniu. Charakteryzują się one bardzo wysoką elastycznością, która została uzyskania na skutek odpowiednio przeprowadzonej obróbki cieplnej. Warto również wspomnieć, że korzystając z zestawu nie musimy wstępnie zaznaczać otworów przed wierceniem. Jest to możliwe dzięki kątowi wierzchołkowemu równemu 118o, dlatego też nie ma konieczności wcześniejszego punktowania.

Ponadto, wiertła tytanowe są niezwykle trwałe i odporne na ścieranie w porównaniu do wierteł białych. Co więcej, że najmniejsze ryzyko złamania wiertła dotyczy wierteł o średnicy mniejszej niż 6mm. Cena kompletu jest nieco wyższa w porównaniu do zwycięzcy rankingu, jednakże dostajemy tutaj solidnie wykonany bardzo bogaty zestaw.

 • Bogaty zestaw;

 • Korekcja ścinu;

 • Wysoka elastyczność;

 • Odporne na ścieranie.

 • Nieco wyższa cena.
 •  

WIERTŁA HEX BITY DO METALU 1,5-6,5 HSS TYTAN 13SZT

wiertło stożkowe do metalu

Jest to bardzo tani zestaw wierteł marki Falon-Tech. Są to wiertła do metalu HSS. Idealnie sprawdzą się one do wiercenia w drewnie, w metalu, w plastiku oraz w innych tworzywach sztucznych. Komplet został wykonany ze stali szybkotnącej oraz zostały pokryte powłoką tytanową TiN.

Decydując się na zakup produktu dostaniemy 13 sztuk wierteł tytanowych o średnicach kolejno 1,5mm, 2mm, 2,5mm, 3mm, 3,2mm, 3,5mm, 4mm, 4,5mm, 4,8mm, 5mm, 5,5mm, 6mm oraz 6,5mm. Warto również dodać, że wiertła posiadają uchwyt sześciokątny ¼ cala typu Bit. Ponadto, zestaw jest bardzo wytrzymały, wiertła nie pękają ani nie łamią się. 

Co więcej, nie krzywią się one ani nie biją na tzw. boki we wkrętarce. Pomimo niskiej ceny możemy mówić tutaj o solidnym wykonaniu oraz dobrym użytkowaniu. Właściciele cenią sobie produkt głównie za ich trwałość oraz fakt, że idealnie zdają egzamin podczas drobnych prac przydomowych.

 • Uniwersalne wiertła;

 • Tytanowa powłoka;

 • Idealne do drobnych prac domowych.

 • Bardzo niska cena.

 • Brak kasety na wiertła.
 •  

WIERTŁO DO METALU 1-10 mm, ZESTAW WIERTEŁ 19-EL

wiertła do metalu kobaltowe

Kolejna oferta to zestaw wierteł do metalu marki Tagred. Komplet zawiera 19 elementów i obejmuje wiertła od 1mm do 10mm. Zostały one wykonany ze stali szybkotnącej HSS oraz posiadają walcowe uchwyty, a także wzmocnioną krawędź tnącą. Możemy więc śmiało mówić tutaj o solidnym wykonaniu i wytrzymałych wiertłach.

Warto również wspomnieć, żę zestaw wierteł przeznaczony jest do użytku profesjonalnego w rzemiośle i przemyśle, dlatego też korzystanie z produktu może być nie lada wyzwaniem dla amatorów. Decydując się na zakup wierteł Tagred otrzymamy je w metalowych pudełku, który pełni także funkcję stojaka.

Oprócz niskiej ceny dużym atutem kompletu wierteł są także pozytywne opinie użytkowników. To właśnie od nich możemy się dowiedzieć, czy planowany zakup konkretnego produktu spełni nasze oczekiwania. Posiadacze wierteł Tagred oceniają zestaw bardzo wysoko i chwalą go za wysoką jakość wykonania oraz wytrzymałe opakowanie.

 • Niska cena;

 • Wzmocniona krawędź tnąca;

 • Wytrzymałe opakowanie.

 • Produkt nie dla laików.

ZESTAW WIERTEŁ DO METALU HSS-G MILWAUKEE 19 szt

wiertła do metalu twardego

Jest to zestaw wierteł do metali znanej marki Milwaukee. Komplet składa się z 19 elementów o średnicy od 1mm do 10mm. Wiertła Thunderweb charakteryzują się stożkowo ukształtowaną siecią zagęszczającą się w kierunku tyłu wiertła. Rdzeń jest grubszy od rdzenia zwykłych wierteł nawet w najwęższym miejscu. Zestaw możemy zakupić w walizce wykonanej z kopolimeru ABS, która jest odporna na uderzenia. Ponadto, kaseta posiada dodatkową gumową osłonę narożników.

Warto również wspomnieć, że podczas pracy wiertło nie ślizga się po powierzchni danego materiału. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu ostrza dwuścinowego 135o. Solidne wykonanie oraz perfekcyjne wykończenie pozwala na zmniejszenie tarcia oraz wydłużenie żywotności samego wiertła.

Co więcej, zestaw wierteł Milwaukee idealnie sprawdzi się podczas wiercenia twardych materiałów oraz wiercenia na powierzchniach nieregularnych. Produkt możemy nabyć w nieco większej cenie, jednakże jest on zdecydowanie wart zakupu. Użytkownicy cenią komplet za możliwość wiercenia nawet w najtwardszej stali oraz trwałość.

 • Grubszy rdzeń;

 • Odporna na uderzenia walizka;

 • Mniejsze tarcie;

 • Długa żywotność wierteł.

 • Nieco wyższa cena.
 •  

WIERTŁA STOPNIOWE STOŻKOWE DO METALU ZESTAW 3-20mm

wiertło hss

W bardzo przystępnej cenie możemy nabyć zestaw trzech wierteł marki Yoto. Są to wiertła stożkowe, których zastosowanie znajdziemy w wierceniu w wysokogatunkowej stali nierdzewnej, konstrukcyjnej oraz walcowanej na zimno. Ponadto, możemy ich także użyć do tworzyw sztucznych, blach stalowych oraz metali kolorowych. Komplet obejmuje wiertła kolejno od 3mm do 12mm, od 4mm do 12mm oraz od 4mm do 20mm.

Warto również wspomnieć o samym wykonaniu produktu. Wiertła zostały zrobione ze stali szybkotnącej HSS 4241 oraz są pokryte azotkiem tytanu. Zwiększa to żywotność samych wierteł. Co więcej, podczas wiercenie w twardych powierzchniach mamy do czynienia z szybkim odprowadzaniem ciepła. 

Z kolei jeżeli chodzi o krawędzie wierconego otworu, pozostają one czyste oraz bez jakichkolwiek zadziorów. Ponadto, wiertła samoczynnie się centrują kiedy używamy ich na zaokrąglonych lub śliskich powierzchniach. Co ciekawe, każde wiertło posiada dwa spiralne rowki wiórowe odprowadzające sprawnie urobek co jest bardzo ważne w powtarzalnych pracach gdy wykorzystujesz popularną wiertarkę stołową.

 • Niska cena;

 • Samoczynne centrowanie;

 • Szybkie odprowadzanie ciepła.

 • Brak kasety na wiertła
 •  
 •  

DEWALT Wiertło 10mm do metalu HSS-G Extreme DT5557

wiertła do metalu

Marka DeWalt to jeden z bardziej znanych producentów elektronarzędzi przemysłowych oraz akcesoriów do elektronarzędzi. Kolejna propozycja to wiertło właśnie produkcji DeWalt o średnicy 10mm. Produkt został zaprojektowany do ręcznego wiercenia w cienkościennych materiałach. Dlatego też możemy go wykorzystać do wiercenia w blachach oraz profilach cienkościennych, a także w drewnie i tworzywach sztucznych.

Warto dodać, że wiertło posiada okrągłe otwory z krawędziami, które są niemalże pozbawione zadziorów. Nie ma potrzeby punktowania, ponieważ rozpoczęcie pracy następuje od razu po ustawieniu. Co więcej, wiertło zostało na tyle solidnie wykonane, że jego odporność na złamanie podczas pracy jest zwiększona o 50%. 

Ponadto, produkt ma trzy sfrezowane powierzchnie zaciskowe umożliwiają optymalne przeniesienie siły. Dodatkowo, wiertło posiada odporne na ścieranie oznakowanie rozmiaru, które zostało umieszczone poza obszarem zacisku. Wiertło DeWalt 10mm cenione jest przez użytkowników między innymi za wytrzymałość oraz dobrą jakość. Minusem jest jednak to, że decydując się na zakup wiertła dostaniemy go luzem bez żadnego opakowania.

 • Brak potrzeby punktowania;

 • Zwiększona odporność na złamanie;

 • Oznakowanie rozmiaru.

 • Brak opakowania.
 •  
 •  
 •  

Artykuły

Bardzo dobre wiertła do metalu, czyli jakie? Poradnik zakupowy 2024 i szereg cennych wskazówek!

Przedstawione powyżej produkty są zdecydowanie topem na rynku z uwagi na ich wykonanie, bogatą liczbę różnorodnych rozmiarów, a dodatkowo gwarantują nam różnorakie zastosowanie. Co więcej, znajdziemy tam wiertła stożkowe do metalu czy też ofertę nieco bardziej rozbudowaną i uniwersalną. A to wszystko po to, aby zagwarantować czytelnikom wgląd w to, co rynek i producenci mają nam dziś do zaoferowania.

Rzecz jasna to nie jest tak, że przedstawione wiertła hss czy też o innej końcówce sprawdzą się w każdej sytuacji i będą nam służyć idealnie przez lata. Poszczególne akcesoria przygotowane są do poszczególnych zadań, przez co musimy wiedzieć na co zwrócić uwagę, aby nie popełnić gafy. To właśnie dlatego tak ważna jest znajomość chociażby podstaw w kwestii doboru wierteł.

To oznacza, że powinniśmy sami wiedzieć które parametry będa dla nas istotne. Dlatego przy wyborze tego idealnego zestawu, uwzględnijmy ilość akcesoriów w komplecie i to czy są to wiertła hss, czyli wykonane z szybkotnącej stali, czy może opcja tytanowa czy też wyprodukowana z innego materiału. Ponadto, musimy też pamiętać o tym, że inaczej będą się sprawdzać wiertła stożkowe, dlatego ich zastosowanie będzie kluczowe. Przy tym uwzględnijmy wykonanie walizki czy też innego futerału do łatwiejszego transportu i opinie innych użytkowników. Więcej ciekawych informacji odnośnie wierteł do metalu twardego czy też do standardowej pracy znajdziemy w poniższym poradniku zakupowym: https://www.mbmeganarzedzia.pl/blog/wiertla-do-metalu-co-warto-wiedziec

zestaw wierteł do metalu

Przede wszystkim uwzględnijmy materiał wykonania

Aby pracować bardzo długo i nie martwić się o to, że w pewnym momencie dojdzie do uszkodzenia wiertła, powinniśmy przede wszystkim zweryfikować materiał, z jakiego interesujący nas produkt został wykonany. Pozwoli to uniknąć sytuacji, w której wiertło będzie wręcz topiło się przez wysokie temperatury, jakie z pewnością pojawią się podczas wiercenia.

Musimy jednak pamiętać o tym, że wysoka trwałość to też wyższa cena. A za jakość zawsze przyjdzie nam zapłacić. Lepiej jednak wybrać trwalszą propozycję, która będzie nieco droższa niż zestaw budżetowy, który po chwili będzie do wyrzucenia.

Dlatego zawsze zalecamy szukać wierteł, których jakość potwierdzona jest nie tylko wysokimi ocenami użytkowników, ale też odpowiednim materiałem. Mowa tutaj, między innymi, o powłoce tytanowej połączonej z HSS, czyli stalą szybkotnącą.

WIERTŁA HEX BITY DO METALU 1,5-6,5 HSS TYTAN 13SZT
wiertło stożkowe do metalu

WIERTŁO DO METALU 1-10 mm, ZESTAW WIERTEŁ 19-EL
wiertła do metalu kobaltowe

Następnie, przyjrzyjmy się wszechstronności

Kolejnym bardzo istotnym elementem wyboru wierteł będzie zweryfikowanie ich zastosowanie. Jak dobrze wiemy, inne końcówki sprawdzą się przy pracy z bardzo twardym metalem, inne w przypadku betonu, a jeszcze inne do drewna, plastiku, ceramiki czy innego kruchego materiału.

Metal ma to do siebie, że wykorzystują kąt wierzchołkowy. Pozwala to na wiercenie zarówno głęboko jak i płytko. Oprócz tego, bardzo ważne jest też zweryfikowanie mocowania – czy będzie ono sześciokątne czy może stożkowe. Im większy zestaw, tym większe prawdopodobieństwo, że znajdziemy tą idealną opcję, która idealnie sprawdzi się w naszym przypadku.

Nie możemy też zapomnieć o rozmiarze

Kolejna nad wyraz ważna rzecz związana z wiertłami związana jest z ich rozmiarem. Jak dobrze wiemy, wywiercenie otworu o odpowiedniej średnicy to podstawa. Dlatego powinniśmy upewnić się, że w zakupionym komplecie znajdziemy każdą średnicę wiertłą, co pozwoli nam na właściwe przygotowanie materiału na każdą sytuację.

Zazwyczaj wiertła oferowane są w rozmiarach zaczynających się od 4-5 mm i największe mogą mieć 25-30 mm. Jednakże, o wiele lepiej jest wybrać zakres zaczynający się od 3 mm i sięgający do 20 mm, szczególnie kiedy w elementach znajdą się też “połówki”, czyli wiertła o średnicy 3,5 mm, 4,5 mm, itd.

WIERTŁA STOPNIOWE STOŻKOWE DO METALU ZESTAW 3-20mm
wiertło hss
ZESTAW WIERTEŁ TYTAN WIERTŁA 170 DO METALU WIERTŁO
profesjonalne wiertła do metalu

Ponadto, miejmy na uwadze akcesoria i elementy wyposażenia 

Następnym kryterium, jakie każdy użytkownik winien uwzględnić w swoich poszukiwaniach to, rzecz jasna, ilość sztuk, jakie uzyskamy kupując dany komplet. Im, rzecz jasna, więcej elementów, tym większe prawdopodobieństwo, że zakupiony przez nas zestaw będzie służył przez wiele lat bez martwienia się o to, że w pewnym momencie zabraknie nam wiertła o prawidłowej średnicy. 

Oczywiście wybierając ten idealny produkt warto mieć na uwadze nie tylko samą ilość wierteł, ale też sposób ich transportu i przechowywania. Czy komplet będzie częścią większego zestawu, który otrzymamy w trwałej i odpornej na uszkodzenia walizce? A może wewnątrz znajdziemy specjalny segregator, który jeszcze bardziej ułatwi naszą pracę? To wszystko będzie ostatecznie miało duży wpływ.

Opinie też ważne

Pozytywny feedback od osób, które zdążyły skorzystać z zestawu to z pewnością bardzo dobra wiadomość i pewność, że nie będziemy musieli martwić się o zakup kota w worku. Sprawdzone i zweryfikowane przez innych elementy mogą znacząco wpłynąć na to czy produkt okaże się rzetelny jakościowo czy też nie. 

Musimy natomiast pamiętać, że uwagi od innych użytkowników będą zazwyczaj subiektywne, a więc bazując na konkretnym egzemplarzu. Ponadto, niewłaściwe użytkowanie urządzenia może negatywnie wpłynąć na stan produktu i na to czy będzie on właściwie postrzegany przez pozostałych kupujących.

Dlatego pomimo znaczenia, komentarze powinniśmy traktować bardziej z przymrużeniem oka i jedynie skupiać się na tych, które pochodzą od zweryfikowanych kupujących. Co więcej, poszczególne atrybuty powinny się powtarzać, aby uznać je za prawdziwe zalety czy też wady.

Przyda ci się także automatyczna ostrzałka do wierteł. Zapraszamy więc do naszego rankingu.

Rodzaj uchwytu również kluczowy 

Kupno wierteł bez sprawdzenia czy będą one pasować do naszej wiertarki (sprawdź nasze zestawienie dobrych wiertarko wkrętarek akumulatorowych) to z pewnością jedna z najgorszych rzeczy, które możemy zrobić. Na nic się zda świetny materiał wykonania, zróżnicowane końcówki i rozmiary, a także ogromna liczba elementów i świetna walizka jeśli okaże się, że produkt nie będzie pasował.

Dlatego upewnijmy się, że wiertła pasować będą do naszego modelu wiertarki. Najpopularniejsze rodzaje uchwytu to, rzecz jasna, SDS-Plus. SDS-Max stosowany jest wyłącznie w przypadku urządzeń przeznaczonych do bardzo ciężkich prac, więc z pewnością takich wierteł nie potrzebujemy. Alternatywą może okazać się uchwyt szybko-mocujący używany w większości wkrętarek akumulatorowych.

DEWALT Wiertło 10mm do metalu HSS-G
wiertła do metalu

Wiertła do metalu – podsumowanie rankingu 2024

Zwycięzca rankingu, mianowicie MAKITA D-46202 WIERTŁA DO METALU DREWNA KAMIENIA, to jedna z najciekawszych ofert. Jest to przede wszystkim spowodowane świetnym wykonaniem, bardzo dobrą jakością, a także dużą liczbą elementów o różnorodnym rozmiarze. Co więcej, mocowanie jest bardzo często spotykane, więc o nieprawidłowości zdecydowanie ciężej.

Jeśli jednak potrzebujemy bardziej zaawansowanego zestawu lub też wyposażonego w inny rodzaj krawędzi lub inny rodzaj mocowania, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z dzisiejszych wskazówek umieszczonych w poradniku zakupowym. Pomoże on nam wybrać idealne rozwiązanie, które będzie gwarantem idealnego działania sprzętu przez wiele lat. 

Tarcze diamentowe do szlifowania – sprawdź nasz ranking.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie wiertła do metalu wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by krawiec

Ja równiez polecam makite. Jeszcze nie zawiodłem się na tej firmie a używam sprzetów od wielu wielu lat.

 by sekus

Makita się nie popisała tym razem. Mała ilosc wierteł w tej cenie. Wolę tą drugą opcje.

 by koniu

Akurat potrzebuje stozkowych, więc wybór jest oczywisty, ale gdybym potrzebował wiecej to wybrałbym makite. Niezawodny, solidny sprzęt.

 by pospiech

Lubie kupować całe zestawy bo to sie bardziej opłaca. Postawiłem na Falon tech. Ilość rzeczy w zestawie mnie przekonała.

 by urban

Dewalt zrobił dobre wiertła i do tego tanie. Kupiłem i się nie zawiodłem.